Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Romeleträffen, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Romeleträffen, medel
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: lördag 17 mars 2018

D21

4 270 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda LeoBredaryds SOK28:216:38
2Jenny BjörkÖrkelljunga FK29:44+1:236:57
3Pia OlssonSkåneslättens OL31:03+2:427:16
4Frida HedinHjärnarps OL31:35+3:147:23
5Matilda OlssonSkåneslättens OL31:42+3:217:25
6Henna YliluikkiAngelniemen Ankkuri31:53+3:327:28
7Martina JohanssonHestra IF34:57+6:368:11
8Emelie OlssonÖrkelljunga FK42:48+14:2710:01
9Helene JensenOK Kontinent43:42+15:2110:14
10Anna IsgrenMalmö OK46:40+18:1910:55
11Elinor LindelöwHärlövs IF46:51+18:3010:58
12Camilla NilssonOK Torfinn47:06+18:4511:01
13Hannah PetersonMalmö OK56:04+27:4313:07

H21

5 250 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF28:415:27
2Jonathan GunnarssonMalmö OK29:11+0:305:33
3Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken32:31+3:506:11
4Emil HjalmarssonSkåneslättens OL33:26+4:456:22
5Moltas ViebkeMalmö OK33:50+5:096:26
6Fritjof AxelssonFK Göingarna34:10+5:296:30
7David ArboreliusHelsingborgs SOK34:27+5:466:33
8Ulf ÅkessonHärlövs IF35:10+6:296:41
9Emanuel StridMalmö OK35:31+6:506:45
10Simon PreutzOK Torfinn41:00+12:197:48
11Viktor HenmyrOK Vilse 8743:24+14:438:16
Johan NöjdFK Göingarnaej start
Erik WinbladhKarlskrona SOKej start
Mikael EnbergÖrkelljunga FKej start

D20

3 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad28:377:16
2Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad28:52+0:157:20
3Emmy HelmerssonHässleholms OK32:09+3:328:10
4Sofia DahlHärlövs IF36:50+8:139:22

D18

3 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irmalinn NilssonHärlövs IF29:377:28
1Lovisa WeidenSkåneslättens OL29:377:28
3Clara DahlHärlövs IF33:10+3:338:22
4Maja TenghagenHärlövs IF33:42+4:058:30
5Alma LeijonHärlövs IF38:02+8:259:36
6Linn LindblomMalmö OK41:33+11:5610:29
Ebba JensenSkåneslättens OLej start
Hilda AxelssonFK Göingarnaej start

H18

3 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Simon GiselssonRonneby OKutgått

D16

4 440 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea BökmanHelsingborgs SOK32:437:22
2Selma LarssonLunds OK33:40+0:577:34
3Agnes LindblomMalmö OK34:21+1:387:44
4Hilma HolmströmHärlövs IF35:49+3:068:04
5Nellie RydlundHässleholms OK35:53+3:108:04
6Elin NilssonAndrarums IF36:23+3:408:11
7Sofia PalmFK Boken37:27+4:448:26
8Filippa SöderbergKalmar OK39:26+6:438:52
8Embla CinthioSkåneslättens OL39:26+6:438:52
10Kajsa HeydenLunds OK42:36+9:539:35
11Elin HugossonLunds OK43:03+10:209:41
12Alva NystedtSkåneslättens OL43:38+10:559:49
13Olivia LarssonLunds OK47:38+14:5510:43
14Linnea LeijonHärlövs IF48:51+16:0811:00
15Cornelia MöllerOK Kontinent52:25+19:4211:48
16Elsa EricssonLunds OK59:28+26:4513:23
17Moa WallenborgLunds OK59:34+26:5113:24
18Agnes KnutssonÖrkelljunga FK1:00:17+27:3413:34
19Clara EhrnbornAndrarums IF1:07:25+34:4215:11
Rebecca AdlercreutzLunds OKej start

H16

4 520 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin WeidenSkåneslättens OL27:075:59
2Agust KronkvistÖrkelljunga FK27:30+0:236:05
3Loke HedbergLunds OK28:45+1:386:21
4Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad29:16+2:096:28
5Erik JohanssonFK Boken30:41+3:346:47
6Carl ÅsLunds OK31:40+4:337:00
7Viggo JohanssonSkåneslättens OL32:10+5:037:06
8Adam LindblomMalmö OK32:19+5:127:08
9Alfred AhltinMalmö OK33:05+5:587:19
10Felix GustafssonLunds OK33:23+6:167:23
11Johan VinbladLunds OK34:08+7:017:33
12Ivar HelmerssonHässleholms OK34:10+7:037:33
13Erik ThoressonAndrarums IF37:24+10:178:16
14Anton HanssonOK Kontinent37:25+10:188:16
15Henning KarlbergSkåneslättens OL38:20+11:138:28
16Stellan GradinAndrarums IF42:07+15:009:19
17Lucas TreldalLunds OK47:58+20:5110:36
18Erik GottmoLunds OK49:05+21:5810:51
Melvin NilssonHärlövs IFej start
Edvin SelinFK Göingarnaej start
Edvin VensrydEslövs FKej start

D16 Kort

3 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova LevinssonMalmö OK34:3610:46
2Ebba NilssonÖrkelljunga FK55:15+20:3917:12

H16 Kort

3 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel SteffertOK Tyringe34:309:54

D14

3 210 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice OlvegårdFK Göingarna25:277:55
2Emmy PalmFK Boken25:29+0:027:56
3Enni LindskogOK Älme26:38+1:118:17
4Tuva SelinFK Göingarna27:10+1:438:27
5Linnea RydlundHässleholms OK28:44+3:178:57
6Joanna PerssonOK Tyringe30:45+5:189:34
7Alice PerssonOK Tyringe31:10+5:439:42
8Lovisa WahlbomLunds OK31:43+6:169:52
9Alva SvenssonFK Åsen32:32+7:0510:08
10Viola HolmströmHärlövs IF32:38+7:1110:09
11Johanna OttossonÖrkelljunga FK33:11+7:4410:20
12Elsa WibergHelsingborgs SOK33:46+8:1910:31
13Linda RingdahlSkåneslättens OL44:10+18:4313:45
14Rebecka LindulfSkåneslättens OL47:42+22:1514:51
Märta HenningssonLunds OKej start

H14

3 480 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer SelinFK Göingarna22:096:21
2Isak AnderssonLunds OK26:16+4:077:32
3David MorénHjärnarps OL28:01+5:528:03
4Alfred KjellénHelsingborgs SOK28:32+6:238:11
5Elia KämpeÖrkelljunga FK28:35+6:268:12
6Adam JohanssonSkåneslättens OL29:03+6:548:20
7Victor HörnquistAnderstorps OK29:04+6:558:21
8Noah KrikströmHjärnarps OL29:36+7:278:30
9Victor EricssonHelsingborgs SOK34:22+12:139:52
10Viktor AhltinMalmö OK34:30+12:219:54
11Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad34:56+12:4710:02
12Isak EdholmÖrkelljunga FK38:14+16:0510:59
13Melker KarlbergSkåneslättens OL38:17+16:0811:00
14Erik OlssonFK Åsen41:10+19:0111:49
15Måns LevinssonMalmö OK41:16+19:0711:51
15Hannes DahlbergSkåneslättens OL41:16+19:0711:51
17David PerssonHelsingborgs SOK42:09+20:0012:06
18David OlanderLunds OK46:13+24:0413:16
19Axel TenghagenHärlövs IF46:53+24:4413:28
20Isak LevinFK Åsen52:11+30:0214:59
21Axel NilssonÖrkelljunga FK56:17+34:0816:10
22Isak ThysellOK Kontinent58:09+36:0016:42
Hugo CedervallÖrkelljunga FKej godkänd
Love PerssonMalmö OKej godkänd
Olle BorkmarHelsingborgs SOKutgått
Ludwig AnderssonAndrarums IFej start
Svante SelinFK Göingarnaej start
Anton ElmerfjordLunds OKej start
Gustav FribergHelsingborgs SOKej start
Casper TuressonHärlövs IFej start

D14 Kort

2 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja SörensenOK Kontinent1:05:5222:24
2Sofia EdmanHelsingborgs SOK1:13:44+7:5225:04
Emelia CarlströmFK Bokenej start

H14 Kort

2 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gustav LohavHelsingborgs SOKutgått

D12

2 940 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BenattiSkåneslättens OL29:3810:04
2Lina ÅsLunds OK29:56+0:1810:10
3Hanna MorénHjärnarps OL31:55+2:1710:51
4Saga PalmertzHelsingborgs SOK33:42+4:0411:27
5Ebba RanbroHelsingborgs SOK37:26+7:4812:43
6Aprilia CinthioSkåneslättens OL45:43+16:0515:32
7Klara FribergHelsingborgs SOK45:47+16:0915:34
8Liv LundsgaardOK Kontinent48:09+18:3116:22
9Frida EmilssonFK Åsen49:34+19:5616:51
10Ida HusbySkåneslättens OL49:48+20:1016:56
11Saga ChristensenSkåneslättens OL50:37+20:5917:12
12Linnea StéenHelsingborgs SOK54:13+24:3518:26
13Smilla ThomassonFK Göingarna54:36+24:5818:34
14Wilma JönssonÖrkelljunga FK55:43+26:0518:57
15My WallenborgLunds OK57:26+27:4819:32
16Klara MöllerOK Kontinent58:46+29:0819:59
17Linnéa BjärbyFrosta OK1:03:06+33:2821:27
18Mathea YngveOK Kontinent1:04:48+35:1022:02
Alice JohanssonFK Bokenej godkänd
Alma KjellénHelsingborgs SOKej start

H12

2 830 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SjöbergHelsingborgs SOK30:2310:44
2Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna30:36+0:1310:48
3Otto NybergÖrkelljunga FK31:40+1:1711:11
4Hugo HjelmLunds OK32:12+1:4911:22
5Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK37:31+7:0813:15
6Jonathan EdholmÖrkelljunga FK37:46+7:2313:20
7Hugo ThoressonAndrarums IF39:11+8:4813:50
8Nils PerssonOK Tyringe40:30+10:0714:18
9Emil AnderssonLunds OK50:29+20:0617:50
10Eskil SoelbergAndrarums IF1:05:45+35:2223:13
Ville LindskogOK Älmeej godkänd
Oskar ElmerfjordLunds OKej start
Hjalmar AxelssonFK Göingarnaej start

D12 Kort

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba RosénLunds OK24:1910:18
2Olivia TillanderYstads OK27:17+2:5811:33
3Allie NelkingSkåneslättens OL31:44+7:2513:26
4Emilia CederquistMalmö OK35:19+11:0014:57
Julia EdvinssonFK Åsenej start
Siri AbrahamssonMalmö OKej start

H12 Kort

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias PerssonHelsingborgs SOK27:4511:28
2Hampus GyllanderbergHelsingborgs SOK59:54+32:0924:45

D10

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK19:398:19
2Olivia SvenssonFK Åsen28:09+8:3011:55
3Klara PalmFK Boken29:43+10:0412:35
4Agnes PerssonHelsingborgs SOK30:06+10:2712:45

H10

2 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Atle KulstadSkåneslättens OL18:247:36
2Milton GunnarssonÖrkelljunga FK25:31+7:0710:32
3Eric WahlbomLunds OK26:13+7:4910:50
4Isak GustafssonLunds OK28:16+9:5211:40
5Elias PalmertzHelsingborgs SOK30:16+11:5212:30
6Teodor EdmanHelsingborgs SOK35:50+17:2614:48
7Wiggo JönssonÖrkelljunga FK49:42+31:1820:32
Elis OlssonHelsingborgs SOKej start

D35

3 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad32:028:09
2Veronika PalmertzHelsingborgs SOK38:45+6:439:51
3Marie SvenssonFK Åsen44:52+12:5011:24
4Evelina EkelundMalmö OK44:53+12:5111:25

H35

5 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian GlantzAndrarums IF40:087:38
2Mantas ZalagaSkåneslättens OL50:52+10:449:41

D40

3 960 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna HärwellAndrarums IF32:508:17
2Sofia HjortFalköpings AIK OK40:47+7:5710:17
3Maria HelmerssonHässleholms OK41:00+8:1010:21
4Lotte HenrikssonSimrishamns OK41:04+8:1410:22
5Anna WikströmHästveda OK41:48+8:5810:33
6Kajsa BenattiSkåneslättens OL42:53+10:0310:49
7Louise PihlOK Pan-Kristianstad43:57+11:0711:05
8Sara AbrahamssonMalmö OK1:11:07+38:1717:57
Camilla SelinFK Göingarnaej start

H40

4 590 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias PerssonHelsingborgs SOK28:376:14
2Jan HjortFalköpings AIK OK31:22+2:456:50
3Ted GustavssonMalmö OK32:56+4:197:10
4Magnus EmilssonFK Åsen35:00+6:237:37
5Johan SanderSkåneslättens OL35:41+7:047:46
6Ola KrikströmHjärnarps OL36:39+8:027:59
7Henrik LindblomMalmö OK37:16+8:398:07
8Jon LindskogOK Älme38:04+9:278:17
9Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad39:07+10:308:31
10Mikael ThomassonFK Göingarna39:20+10:438:34
11Robert TiensuuSkåneslättens OL40:17+11:408:46
Erik OlssonHelsingborgs SOKej start

D45

3 610 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina RydlundHässleholms OK29:478:15
2Louise AxelssonFK Göingarna30:10+0:238:21
3Marika HusbySkåneslättens OL31:32+1:458:44
4Kristina AreskougAnderstorps OK32:28+2:418:59
5Carina ThynellHärlövs IF33:03+3:169:09
6Catarina HardenFK Boken33:06+3:199:10
7Kerstin JensenSkåneslättens OL34:21+4:349:30
8Malin LeijonHärlövs IF34:53+5:069:39
9Lotta MorénHjärnarps OL37:30+7:4310:23
10Ingela LevinssonMalmö OK38:19+8:3210:36
11Marie NilssonHärlövs IF38:48+9:0110:44
12Marie WibergHelsingborgs SOK41:25+11:3811:28
13Camilla CarlssonHärlövs IF47:08+17:2113:03
14Lotta MagnussonMalmö OK57:22+27:3515:53
Josefina BerglundFK Bokenutgått
Suzanne QvistAndrarums IFej start
Maria TuressonHärlövs IFej start

H45

4 590 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael PihlOK Pan-Kristianstad27:165:56
2Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad27:27+0:115:58
3Heide PerssonAndrarums IF29:26+2:106:24
4Lars Erik GjeinFossum IF29:58+2:426:31
5Fredrik NystedtSkåneslättens OL33:38+6:227:19
6Anders SelinFK Göingarna33:42+6:267:20
7Torgny HolmströmHärlövs IF34:16+7:007:27
8Dan JohanssonFK Boken36:07+8:517:52
9Nils HelmerssonHässleholms OK36:11+8:557:52
10Ola MarkholmSkåneslättens OL36:18+9:027:54
11Tomas VensrydEslövs FK37:12+9:568:06
12Magnus CinthioSkåneslättens OL37:25+10:098:09
13Johan JensenSkåneslättens OL37:39+10:238:12
14Lennart MorénHjärnarps OL37:51+10:358:14
15Henrik WeidenSkåneslättens OL46:08+18:5210:03
16Lars DahlHärlövs IF54:12+26:5611:48
Magnus RydlundHässleholms OKej godkänd
Håkan PalmFK Bokenej start

D50

3 610 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK29:518:16
2Ingela ThoressonAndrarums IF30:12+0:218:21
3Marie OlssonÖrkelljunga FK30:15+0:248:22
4Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK33:01+3:109:08
5Karin JägrydSkåneslättens OL34:13+4:229:28
6Anne LindellKalmar OK38:45+8:5410:44
Anette ThoressonAndrarums IFej start
Helena ÅhlinHelsingborgs SOKej start

H50

4 270 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matti YliluikkiSuomusjärven Sisu26:506:17
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK28:20+1:306:38
3Mats SöderbergKalmar OK28:29+1:396:40
4Staffan AhltinMalmö OK29:43+2:536:57
5Anders JägrydSkåneslättens OL30:48+3:587:12
6Håkan AxelssonFK Göingarna31:14+4:247:18
7Magnus SteenHelsingborgs SOK31:30+4:407:22
8Magnus LarsenFK Boken33:37+6:477:52
9Jyrki NieminenLounais-Hämeen Rasti33:43+6:537:53
10Håkan GrubbMalmö OK34:11+7:218:00
11Johan BökmanHelsingborgs SOK34:13+7:238:00
12Marko VirtaTurun Suunnistajat34:19+7:298:02
13Magnus TenghagenHärlövs IF36:05+9:158:27
14Ulf LinderfalkSkåneslättens OL36:12+9:228:28
15Håkan NordahlSimrishamns OK49:30+22:4011:35
16Dennis HansenOK Kompassen50:48+23:5811:53
17Björn ÅkessonSkåneslättens OL51:55+25:0512:09
18Jan GradinAndrarums IF55:10+28:2012:55
19Mats ToftnerOK Kompassen57:39+30:4913:30
Stefan PålssonSkåneslättens OLej start

D55

3 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SternerTockarps IK31:298:43
2Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK32:01+0:328:52
3Lollo NybergOK Kontinent33:19+1:509:13
4Lena OlssonSkåneslättens OL36:10+4:4110:01
5Christina SegerslättSkåneslättens OL37:01+5:3210:15
6Monica JohanssonHjärnarps OL38:35+7:0610:41
7Tina HagårdRävetofta OK39:31+8:0210:56
8Gun EricssonSkåneslättens OL41:45+10:1611:33

H55

3 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats BrorssonTockarps IK26:506:46
2Bengt OlssonEslövs FK27:22+0:326:54
3Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK29:31+2:417:27
4Peter ValterssonAnderstorps OK30:55+4:057:48
5Sverker ErikssonOK Gynge33:13+6:238:23
6Benjamin ViebkeMalmö OK34:01+7:118:35
7Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK35:40+8:509:00
8Ingemar MånssonRonneby OK39:27+12:379:57
9Lennart StenssonHelsingborgs SOK46:40+19:5011:47
Clas BörjessonIK Uvenej start

D60

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad41:4913:29
2Eva WildmarkFK Boken52:05+10:1616:48
Kerstin NilssonMalmö OKej start

H60

4 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK30:317:30
2Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK33:15+2:448:11
3Lars ForsstedtSöders-Tyresö35:46+5:158:48
4Anders ForsstedtSöders-Tyresö52:12+21:4112:51
Roland DahlmanMalmö OKutgått
Jan-Ola KarlssonOK Njudungej start

D65

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva TykessonRävetofta OK30:039:41
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK39:17+9:1412:40
3Åsa StåhlHjärnarps OL39:29+9:2612:44
4Maja-Stina GustavssonOK Roxen50:17+20:1416:13

H65

3 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart GustafssonJönköpings OK32:188:56
2Bo DavidssonSolna OK35:21+3:039:47
3Kenth SundgrenSkåneslättens OL35:56+3:389:57
4Stig JohanssonHelsingborgs SOK37:30+5:1210:23
5Lars JohanssonMalmö OK40:06+7:4811:06
6Per GustavssonOK Roxen42:01+9:4311:38
7Gert OlssonTockarps IK43:32+11:1412:03
8Kaare HanssonMalmö OK45:26+13:0812:35
Bengt HanssonAndrarums IFej start

D70

2 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maj-Britt ByströmRävetofta OK30:2712:34
2Berit SchannongMalmö OK32:05+1:3813:15
3Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL33:58+3:3114:02
4Karin BengtssonOK Kompassen37:10+6:4315:21

H70

3 080 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK25:038:07
2Agne BengtssonOK Kompassen25:22+0:198:14
3Åke PerssonHjärnarps OL26:22+1:198:33
4Leif SandgrenFrosta OK26:49+1:468:42
5Ingvar PerssonFK Åsen28:54+3:519:22
6Håkan NilssonMalmö OK29:24+4:219:32
7Per-Olof FernbergIS Skanne30:48+5:4510:00
8Lars PerssonOK Kompassen31:08+6:0510:06
9Christer GrönbladHärlövs IF31:32+6:2910:14
10Leif KarlssonFrosta OK32:26+7:2310:31
11Bengt StåhlHjärnarps OL33:00+7:5710:42
12Stig LarssonRävetofta OK33:59+8:5611:02
13Mats HåkanssonMalmö OK34:34+9:3111:13
14Jan BergströmAndrarums IF39:30+14:2712:49
15Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK40:10+15:0713:02
16Nils-Erik BondessonFrosta OK42:07+17:0413:40
17Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK44:15+19:1214:22
18Leif MalmHärlövs IF45:34+20:3114:47
Bo BülowMalmö OKej start
Jan-Evert OlssonAndrarums IFej start
Jan PerssonYstads OKej start
Ingvar BergmanOK Trananej start
Tommy HeldFK Åsenej start

D75

2 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Charlotte JensenHässleholms OK28:5212:46
2Birgit PalmFK Boken33:14+4:2214:42
3Gunilla GrönbladHärlövs IF34:20+5:2815:11
4Marianne CarlssonSkåneslättens OL53:55+25:0323:51
Eva EskilssonHässleholms OKej godkänd

H75

3 080 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke EkstrandHärlövs IF27:238:53
2Inge PerssonFK Boken29:26+2:039:33
3Kjell MånssonKarlskrona SOK29:33+2:109:35
4Gösta LindqvistOK Löftan33:09+5:4610:45
5Anders CarlssonSkåneslättens OL33:51+6:2810:59
6Arne GustafssonMalmö OK35:34+8:1111:32
7Håkan BrostMalmö OK37:47+10:2412:16
8Kjell LindauOK Kompassen39:11+11:4812:43
9Bo SvenssonÖrkelljunga FK40:55+13:3213:17
10Paul SchannongMalmö OK46:09+18:4614:59
11Kenneth LindborgHässleholms OK49:59+22:3616:13
12Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL54:24+27:0117:39
Allan HammarOK Kompassenutgått
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OKej start
Nils-Eric EricsonFK Åsenej start

D80

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LexellOK Torfinn40:1817:49
Gun HanssonYstads OKej start
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start

H80

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad37:4515:35
2Jan-Eric NelkingFK Åsen46:27+8:4219:11
Torsten HannrupOK Kompassenej start

H85

2 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil JohanssonSkåneslättens OL50:2720:50

Inskolning

2 110 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Smilla DahlstedtKamrat och IF KIFfullföljt
Svante DahlstedtKamrat och IF KIFfullföljt
Ebba Ekberg FrankEslövs FKfullföljt
Rydberg JohannesEslövs FKfullföljt
Liv PalmertzHelsingborgs SOKfullföljt
Olle SjöbergHelsingborgs SOKfullföljt
Erik TiensuuSkåneslättens OLfullföljt
Nathanael YngveOK Kontinentfullföljt
Elin SjöbergOK Pan-Kristianstadutgått

U1D

2 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe DavidsonHelsingborgs SOK39:0915:10
2Nora LindeSkåneslättens OL40:27+1:1815:40
3Tuva ChristensenSkåneslättens OL40:34+1:2515:43
4Alma FaxénVäxjö OK47:39+8:3018:28
Ester WanstadiusFK Åsenej start

U1H

2 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak KämpeÖrkelljunga FK26:3110:16
2Aron De AlmeidaMalmö OK39:08+12:3715:10
3Valter NelkingSkåneslättens OL39:47+13:1615:25
4Lowe PalmertzHelsingborgs SOK48:42+22:1118:52
5Vidar KarlbergSkåneslättens OL55:35+29:0421:32
6Jesper LeushafKlubblös57:17+30:4622:12
Philip LindvallAndrarums IFej start

U2D

2 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janna HolmströmMalmö OK32:5512:51
2Anna EricssonLunds OK33:40+0:4513:09
3Hanna ThysellOK Kontinent36:36+3:4114:17
4Signe RanbroHelsingborgs SOK37:26+4:3114:37
5Felice WolfOK Kontinent40:01+7:0615:37
6Iris Båth HansenOK Kontinent40:03+7:0815:38
7Ellen UllmanSkåneslättens OL46:15+13:2018:03
8Emma LundsgaardOK Kontinent49:46+16:5119:26
Wilma LindvallAndrarums IFej start

U2H

2 560 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian TillanderYstads OK26:5810:32
2David EriksonLunds OK33:31+6:3313:05
3Elliot BoyOK Kontinent36:49+9:5114:22
4Alex SöderstjernaHelsingborgs SOK36:56+9:5814:25
5Albert KylmäHelsingborgs SOK39:09+12:1115:17
6Oscar BlomsterbergEslövs FK40:35+13:3715:51
7Casper BlomsterbergEslövs FK40:43+13:4515:54
8Oskar RanbroHelsingborgs SOK42:25+15:2716:34
9Simon KronströmMalmö OK42:57+15:5916:46
10Anton SoelbergAndrarums IF1:00:02+33:0423:27
11Anton FaxénVäxjö OK1:04:01+37:0325:00

Öppen motion 1

2 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva EdholmÖrkelljunga FK23:279:09
2Annika KämpeÖrkelljunga FK28:49+5:2211:15
3Caroline JönssonÖrkelljunga FK29:05+5:3811:21
4Marlene GranÖrkelljunga FK58:13+34:4622:44

Öppen motion 3

3 040 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan LindbergYstads OK29:219:39
2Magnus NilssonOK Kontinent32:14+2:5310:36
3Anna LindqvistOK Stigen33:21+4:0010:58
4Ludwig AnderssonAndrarums IF33:36+4:1511:03
5Kati NémethStigmännen Karlshamns OK33:50+4:2911:07
6Anette ThoressonAndrarums IF34:03+4:4211:12
7Caroline LindulfSkåneslättens OL34:20+4:5911:17
8Jonan CederquistMalmö OK36:33+7:1212:01
9Johan KarlssonMalmö OK37:11+7:5012:13
10Alexander BjärbyFrosta OK45:51+16:3015:04
11André BjärbyFrosta OK45:54+16:3315:05
12Magnus JönssonÖrkelljunga FK47:37+18:1615:39
13Ronja GerardOK Kontinent47:42+18:2115:41
14Sonja HammarOK Kompassen47:53+18:3215:45
15Jakob ÅkessonSkåneslättens OL51:56+22:3517:05
16Helén ÅkessonSkåneslättens OL52:08+22:4717:08
17Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF1:15:57+46:3624:59
18Gustaf EhrnbornAndrarums IF1:15:59+46:3824:59
Göran LindqvistOK Älmeej godkänd
Jonas KylmäHelsingborgs SOKej godkänd

Öppen motion 5

3 940 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gordon GustafsonLunds OK26:376:45
2Tobias PerssonOK Tyringe28:03+1:267:07
3Daniel KämpeÖrkelljunga FK32:09+5:328:09
4Fredrik NilssonÖrkelljunga FK32:57+6:208:21
5Håkan NybergOK Kontinent34:36+7:598:46
6Ulf ArvidssonVäxjö OK34:58+8:218:52
7Anna MöllerOK Kontinent34:59+8:228:52
8Bea WanstadiusFK Åsen36:27+9:509:15
9Kerstin DahlHärlövs IF36:55+10:189:22
10Helene ArboreliusIS Kullen37:02+10:259:23
11Jens ArboreliusIS Kullen37:08+10:319:25
12Ola SvenssonFK Åsen37:19+10:429:28
13Anders HanssonOK Kontinent38:03+11:269:39
14Melissa MillbournOK Skogsfalken38:09+11:329:40
15Felix ThomassonFK Göingarna38:11+11:349:41
16Annelie ThomassonFK Göingarna38:19+11:429:43
17Per-Olof ClaéssonTenhults SOK39:30+12:5310:01
18Magnus NilssonHärlövs IF43:09+16:3210:57
19Julia de AlmeidaMalmö OK47:49+21:1212:08
20Kerstin OlvegårdFK Göingarna54:00+27:2313:42
21Jonas HörströmKlubblös1:01:32+34:5515:37

Öppen motion 7

3 680 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns FaxénVäxjö OK30:048:10
2Roger KlotzMalmö OK33:22+3:189:04 Ladda ner rutt i gpx-format
3Lisel ArvidssonVäxjö OK33:49+3:459:11
4Anders HellrupFrosta OK34:15+4:119:18
5Fredrik UllmanSkåneslättens OL34:25+4:219:21
6Linda SvenssonSkåneslättens OL36:08+6:049:49
7Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro36:36+6:329:56
8Eva NelkingSkåneslättens OL37:42+7:3810:14
9Johan HjalmarssonEmmaboda Verda OK37:53+7:4910:17
10Willie OlssonRävetofta OK37:54+7:5010:17
11Claes OlvegårdFK Göingarna39:11+9:0710:38
12Joel OlssonSimrishamns OK39:18+9:1410:40
13Mikael SöderströmOK Stigen39:31+9:2710:44
14Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK40:36+10:3211:01
15Anders HenrikssonIS Skanne41:09+11:0511:10
16Kim PetterssonHästveda OK41:14+11:1011:12
17Sven Erik JönssonOK Tyringe41:20+11:1611:13
18Elin NordahlSimrishamns OK42:57+12:5311:40
19Jan OttmerTormestorps IF43:02+12:5811:41
20Benkt AnderssonFrosta OK43:18+13:1411:45
21Kerstin OlssonEslövs FK43:48+13:4411:54
22Linnea ThörnqvistSimrishamns OK45:42+15:3812:25
23Adrian HardenFK Boken46:36+16:3212:39
24Susanne KarlssonHärlövs IF46:46+16:4212:42
25Sven GiselssonRonneby OK47:40+17:3612:57
26Malin MalmbergMalmö OK52:46+22:4214:20
27Emma LundgrenFalköpings AIK OK53:17+23:1314:28
28Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal53:21+23:1714:29
29Helen NilssonHärlövs IF54:26+24:2214:47
30Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK54:41+24:3714:51
31Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK57:55+27:5115:44
32Elsa WesterlundOK Vilse 871:05:19+35:1517:44
33Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:06:16+36:1218:00

Öppen motion 8

4 810 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John OskarssonHagaby GoIF Örebro30:026:14
2Henning OttmerTormestorps IF30:46+0:446:23
3Jonas HjertFalköpings AIK OK31:55+1:536:38
4Harald OttmerTormestorps IF33:22+3:206:56
4Linus KajsajunttiKamrat och IF KIF33:22+3:206:56
6Olle WindeliusFrosta OK42:15+12:138:47
7Daniel NilssonSkåneslättens OL42:51+12:498:54
8Hans PerssonAndrarums IF43:33+13:319:03
9Oliver SchmidtOK Kontinent43:40+13:389:04
10Urban SchmidtOK Kontinent43:45+13:439:05
11Anders HerrströmRonneby OK51:18+21:1610:39
12Tom DahlbergSkåneslättens OL56:11+26:0911:40
13Ola WinqvistFK Göingarna1:00:44+30:4212:37
14Anna BjärbyFrosta OK1:05:23+35:2113:35
Magnus LindeSkåneslättens OLej start

Öppen motion 10

4 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Olof LundquistNybro OK38:358:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser