Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Skåne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Skåne
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: söndag 27 maj 2018

Helsingborgs SOK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elsa WibergD14 (7)15:069:02
1Agnes PerssonD10 (8)11:008:12
1Alfred KjellénH14 (16)14:188:24
1Kurt SjöbergH12 (16)10:066:07
1Sofie PeterssonD40 (10)16:587:57
1Rune IsakssonH90 (2)44:3930:10
1Axel OrrhedeH18 (6)16:436:31
1Signe DavidsonU1D (4)9:527:31
1Ewa RoosD55 (10)22:0110:38
1Magnus SteenH50 (15)16:427:10
2Pär ErikcssonÖppen motion 5 (13)17:10+1:1110:24
2Felix AlnervikH35 (10)17:30+2:516:50
2Liv PalmertzU1D (4)11:21+1:298:39
3Ebba RanbroD12 (15)9:37+0:486:19
3Felicia PerssonD10 (8)12:31+1:319:20
3Elias PalmertzH10 (11)9:18+1:356:56
3Erik AlnervikH21 (8)19:44+1:347:02
3Andréas PalmertzH40 (9)19:19+2:457:32
3Stig JohanssonH65 (6)25:17+1:1312:12
3Benjamin DavidsonÖppen motion 3 (15)11:36+2:467:37
3Lowe PalmertzU1H (7)15:56+5:3912:09
4Sofia EdmanD14 (7)19:12+4:0611:29
4Saga PalmertzD12 (15)11:13+2:247:22
4Elis OlssonH10 (11)9:42+1:597:14
4Lisa KjellénÖppen motion 5 (13)19:00+3:0111:30
4David PerssonH14 (16)16:02+1:449:25
4Patrik JohanssonH35 (10)17:52+3:136:58
4Jonas NorénH40 (9)20:56+4:228:10
4Johanna DavidsonÖppen motion 3 (15)13:02+4:128:34
5Veronika PalmertzD35 (7)27:50+4:0612:28
6Linda RanbroD40 (10)23:56+6:5811:14
6Britt-Marie StenssonD55 (10)24:45+2:4411:57
7Teodor EdmanH10 (11)11:56+4:138:54
8Linnea StéenD12 (15)13:10+4:218:39
8Klas BogsjöH35 (10)22:08+7:298:38
8Mats OrrhedeÖppen motion 8 (27)28:56+4:4710:13
8Mats RanbroH45 (25)18:40+2:168:00
9Roy OvessonH70 (14)19:57+4:5411:31
9Lennart StenssonH55 (9)40:30+19:2418:09
10Veronica DahlbomÖppen motion 3 (15)18:57+10:0712:28
10Daniel EdmanÖppen motion 8 (27)30:16+6:0710:41
11Alma KjellénD12 (15)14:52+6:039:46
12Dag Lewis-JonssonH70 (14)22:02+6:5912:44
14Victor EricssonH14 (16)22:23+8:0513:10
16Elias PerssonH12 (16)18:46+8:4011:22
22Edo DrenthH45 (25)24:01+7:3710:18
Astrid JohannessonD70 (6)ej godkänd
Oskar CervinH21 (8)ej godkänd
Anton MarmelidH21 (8)utgått
Mathias PerssonH40 (9)utgått
Sven-Åke EmanuelssonH60 (4)ej start
Gustav LohavH14 (16)ej start
Jacob MobergH18 (6)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser