Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Skåne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Skåne
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: söndag 27 maj 2018

Skåneslättens OL

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Valter NelkingU2H (3)12:519:53
1Christina OlssonD60 (7)21:0210:40
1Atle KulstadH10 (11)7:435:45
1Henrik VärendhÖppen motion 5 (13)15:599:41
1Bertil JohanssonH85 (3)53:2636:06
1Alva NystedtD16 (5)18:499:44
1Kenth SundgrenH65 (6)24:0411:37
1Johan SanderH40 (9)16:346:28
1Tuva ChristensenU2D (2)14:3011:09
1Henrik VärendhÖppen motion 3 (15)8:505:48
2Ebba JensenD18 (6)21:03+0:569:26
2Oda VärendhU2D (2)16:37+2:0712:46
2Sten SegerslättH60 (4)21:12+1:189:57
2Lena OlssonD55 (10)23:51+1:5011:31
3Pia OlssonD21 (16)21:04+4:378:44
3Lovisa WeidenD18 (6)21:35+1:289:40
3Johanna GersneD16 (5)27:55+9:0614:27
3Christina SegerslättD55 (10)24:00+1:5911:35
3Klas TykessonH80 (7)18:35+3:5012:33
4Bert OlssonÖppen motion 7 (17)20:25+3:3410:09
4Ina LindebergD60 (7)27:03+6:0113:43
4Maria Foster SchadD75 (5)33:48+10:2120:21
4Annie LennartssonD21 (16)21:28+5:018:54
4Daniel NilssonH21 (8)25:54+7:449:15
4Fredrik NystedtH45 (25)17:54+1:307:40
4Anna SjöD40 (10)21:58+5:0010:18
5Mantas ZalagaÖppen motion 8 (27)27:02+2:539:33
5Valter SanderH10 (11)10:19+2:367:41
5Björn ÅkessonH50 (15)19:17+2:358:16
5Maria VärendhÖppen motion 3 (15)14:31+5:419:33
6Magnus ThuressonH45 (25)18:25+2:017:54
8Ingrid SalomonssonÖppen motion 7 (17)30:20+13:2915:05
8Pontus ThuressonH16 (9)19:07+5:339:42
8Stefan PålssonH50 (15)20:36+3:548:50
9Embla CinthioD21 (16)23:05+6:389:34
9Gustav ÅkessonH14 (16)17:57+3:3910:33
9Edvin SanderH12 (16)16:00+5:549:41
10Helén ÅkessonÖppen motion 7 (17)32:37+15:4616:13
10Jakob ÅkessonH12 (16)16:09+6:039:47
11Hannes VärendhH12 (16)16:31+6:2510:00
11Eva NelkingÖppen motion 8 (27)30:23+6:1410:44
12Allie NelkingD12 (15)17:40+8:5111:37
13Saga ChristensenD12 (15)18:27+9:3812:08
17Magnus CinthioH45 (25)22:18+5:549:34
20Johan JensenH45 (25)22:34+6:109:41
24Bengt SalomonssonÖppen motion 8 (27)58:20+34:1120:36
25Ida BenattiÖppen motion 8 (27)1:18:06+53:5727:35
Hans KulstadÖppen motion 8 (27)ej godkänd
Anna BenattiD12 (15)ej godkänd
Curth SvenssonH90 (2)ej godkänd
Anders CarlssonH75 (15)ej godkänd
Nora LindeU1D (4)ej start
Aprilia CinthioD12 (15)ej start
Magnus LindeH35 (10)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser