Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprintstafett, Skåne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprintstafett, Skåne
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: söndag 27 maj 2018

DH12

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Helsingborgs Skid o Orienterin 242:00
Kurt Sjöberg9:3939:393
Felicia Persson13:03422:4230
Kurt Sjöberg10:03232:4530
Felicia Persson9:15142:001-2
2Helsingborgs Skid o Orienterin 142:03+0:03
Elias Persson9:3129:312
Alma Kjellén13:01322:3220
Elias Persson10:12332:4420
Alma Kjellén9:19242:0320+0:03
3Skåneslättens Orienteringslöpa 344:40+2:40
Atle Kulstad9:2219:221
Anna Benatti9:22118:4410
Atle Kulstad8:44127:2810
Anna Benatti17:121144:403+2+2:40
4Helsingborgs Skid o Orienterin 546:57+4:57
Benjamin Davidson11:40511:405
Ebba Ranbro11:55223:354-1
Benjamin Davidson13:511037:2640
Ebba Ranbro9:31346:5740+4:57
5Helsingborgs Skid o Orienterin 452:06+10:06
Elias Palmertz13:31813:318
Linnea Stéen14:53628:246-2
Elias Palmertz11:42740:0660
Linnea Stéen12:00452:065-1+10:06
6Örkelljunga Friluftsklubb 152:46+10:46
Otto Nyberg11:40511:405
Wilma Jönsson14:36526:1650
Otto Nyberg11:34637:5050
Wilma Jönsson14:561052:466+1+10:46
7Friluftsklubben Göingarna 156:13+14:13
Albin Granqvist12:35712:357
Smilla Thomasson17:23829:5870
Albin Granqvist12:44842:4270
Smilla Thomasson13:31556:1370+14:13
8Skåneslättens Orienteringslöpa 156:56+14:56
Edvin Sander11:38411:384
Saga Christensen20:491032:278+4
Edvin Sander10:52543:1980
Saga Christensen13:37656:5680+14:56
9Lunds Orienteringsklubb 11:05:05+23:05
Eric Wahlbom18:071218:0712
My Wallenborg16:00734:079-3
Eric Wahlbom17:141251:2111+2
My Wallenborg13:4481:05:059-2+23:05
10Skåneslättens Orienteringslöpa 21:05:12+23:12
Valter Sander13:37913:379
Ida Husby23:591137:3611+2
Valter Sander13:19950:5510-1
Ida Husby14:1791:05:12100+23:12
11Helsingborgs Skid o Orienterin 31:14:57+32:57
Elis Olsson14:521114:5211
Agnes Persson19:56934:4810-1
Elis Olsson14:431149:319-1
Agnes Persson25:26121:14:5711+2+32:57
Andrarums Idrottsförening 1ej godkänd
Hugo Thoresson13:441013:4410
Vide Häggströmej godkändej godkänd
Hugo Thoresson10:454ej godkänd
Vide Häggström13:387ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser