Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprintstafett, Skåne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprintstafett, Skåne
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: söndag 27 maj 2018

DH35

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Malmö Orienteringsklubb 157:11
Fredrik Kryh Öberg14:22114:221
Hanna Kryh Öberg14:10228:3210
Fredrik Kryh Öberg14:32343:0410
Hanna Kryh Öberg14:07257:1110
2Skåneslättens Orienteringslöpa 159:28+2:17
Magnus Linde15:28215:282
Kerstin Jensen14:51330:193+1
Magnus Linde15:12445:312-1
Kerstin Jensen13:57159:2820+2:17
3OK Pan-Kristianstad 11:01:20+4:09
Martin Sjöberg16:37616:376
Johanna Karlsson13:41130:182-4
Martin Sjöberg16:41646:594+2
Johanna Karlsson14:2131:01:203-1+4:09
4Hästveda Orienteringsklubb 21:05:03+7:52
Torgny Lund15:28215:282
Linda Gunnarsson17:10632:384+2
Torgny Lund14:17246:553-1
Linda Gunnarsson18:08111:05:034+1+7:52
5Orienteringsklubben Kontinent 21:08:18+11:07
Björn Möller15:42415:424
Anna Möller18:18834:005+1
Björn Möller17:45951:4550
Anna Möller16:3351:08:1850+11:07
6Friluftsklubben Åsen 11:10:34+13:23
Henrik Wanstadius18:30818:308
Marie Svensson18:50937:2080
Henrik Wanstadius16:38553:587-1
Marie Svensson16:3661:10:346-1+13:23
7Hästveda Orienteringsklubb 11:10:44+13:33
Håkan Eriksson18:06718:067
Anna Wikström17:48735:546-1
Håkan Eriksson16:45752:3960
Anna Wikström18:05101:10:447+1+13:33
8Hjärnarps Orienteringslöpare 11:31:05+33:54
Henrik Roth23:21923:219
Linda Jinnemo19:411043:0290
Henrik Roth27:18111:10:208-1
Linda Jinnemo20:45121:31:0580+33:54
Friluftsklubben Göingarna 1ej godkänd
Mikael Thomasson15:49515:495
Ann-Katrin Almquist20:081135:577+2
Mikael Thomassonej godkändej godkänd
Ann-Katrin Almquist17:159ej godkänd
Hässleholms Orienteringsklubb 1ej godkänd
Nils Helmerssonej godkändej godkänd
Maria Helmersson15:464ej godkänd
Nils Helmersson18:3010ej godkänd
Maria Helmersson15:164ej godkänd
Malmö Orienteringsklubb 2ej godkänd
Linus Malmstenej godkändej godkänd
Evelina Ekelund16:055ej godkänd
Linus Malmsten13:331ej godkänd
Evelina Ekelund16:397ej godkänd
Orienteringsklubben Kontinent 1ej godkänd
Urban Schmidtej godkändej godkänd
Sara Hansson26:2212ej godkänd
Urban Schmidt17:398ej godkänd
Sara Hansson17:088ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser