Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprintstafett, Skåne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprintstafett, Skåne
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: söndag 27 maj 2018

Öppen motion

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hjärnarps Orienteringslöpare 239:55
Simon Olsson8:5418:541
Magnus Olsson9:40218:3410
Simon Olsson11:02329:3610
Magnus Olsson10:19639:5510
2Malmö Orienteringsklubb 340:39+0:44
Henrik Lindblom9:4139:413
Adam Lindblom8:55118:362-1
Henrik Lindblom12:40531:163+1
Adam Lindblom9:23140:392-1+0:44
3Hjärnarps Orienteringslöpare 141:20+1:25
Michael Lönn9:3329:332
Jonas Höst10:29520:024+2
Michael Lönn11:08431:102-2
Jonas Höst10:10541:203+1+1:25
4Andrarums Idrottsförening 242:58+3:03
Erik Toresson9:4449:444
Christian Glantz9:58319:423-1
Erik Toresson13:08632:504+1
Christian Glantz10:08442:5840+3:03
5Malmö Orienteringsklubb 148:40+8:45
Gustav Klotz13:26713:267
Roger Klotz11:24724:505-2
Gustav Klotz13:12738:026+1
Roger Klotz10:38748:405-1+8:45
6Orienteringsklubben Vilse 87 152:12+12:17
Viktor Henmyr12:21512:215
Elsa Westerlund14:00826:216+1
Viktor Henmyr10:13136:345-1
Elsa Westerlund15:381052:126+1+12:17
7Friluftsklubben Åsen 153:10+13:15
David Sällberg12:39612:396
Sandra Sällberg14:30927:097+1
David Sällberg14:21941:3070
Sandra Sällberg11:40853:1070+13:15
8Örkelljunga Friluftsklubb 258:30+18:35
Emelie Olsson14:311014:3110
Mikael Enberg14:361029:078-2
Emelie Olsson13:28842:3580
Mikael Enberg15:551158:3080+18:35
9Simrishamns Orienteringsklubb 11:06:08+26:13
Per Soares Soares Olson17:461317:4613
Märta Johansson15:571133:4311-2
Per Soares Soares Olson16:171150:0010-1
Märta Johansson16:08121:06:089-1+26:13
10Friluftsklubben Åsen 21:06:40+26:45
Ola Svensson15:371115:3711
Maria Delin17:201232:5710-1
Ola Svensson15:471048:449-1
Maria Delin17:56131:06:4010+1+26:45
11Örkelljunga Friluftsklubb 11:45:57+1:06:02
Magnus Jönsson17:321217:3212
Wiggo Jönsson30:171347:49120
Magnus Jönsson21:17121:09:0611-1
Wiggo Jönsson36:51141:45:57110+1:06:02
Andrarums Idrottsförening 1ej godkänd
Heide Persson19:301419:3014
Brian Ahlm10:23429:539-5
Heide Perssonej godkändej godkänd
Brian Ahlm9:513ej godkänd
Helsingborgs Skid o Orienterin 1ej godkänd
Magnus Steenej godkändej godkänd
Andréas Palmertz10:566ej godkänd
Magnus Steen10:202ej godkänd
Andréas Palmertz9:362ej godkänd
Orienteringsklubben Stigen 1ej godkänd
Anna Lindqvist13:49813:498
Mikael Söderströmej godkändej godkänd
Anna Lindqvistfullföljtej godkänd
Mikael Söderström12:159ej godkänd
Malmö Orienteringsklubb 2utgått
Håkan Nilsson14:11914:119
Mats Håkanssonej startutgått
Håkan Nilssondiskvalificeradutgått
Mats Håkanssonej startutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser