Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprintstafett, Skåne, öppna individuella klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprintstafett, Skåne, öppna individuella klasser
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: söndag 27 maj 2018

Inskolning

1 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elenor PihlOK Pan-Kristianstadfullföljt

U1D

1 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora LindeSkåneslättens OL10:029:38

U2D

1 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe RanbroHelsingborgs SOK17:2811:38

U2H

1 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar RanbroHelsingborgs SOK17:3411:42
2Aron De AlmeidaMalmö OK19:41+2:0713:07

Öppen motion 1

1 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Muzghan HassaniKlubblös37:3625:04

Öppen motion 3

1 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina PerssonOK Tyringe14:199:36
2Ida De AlmeidaMalmö OK17:34+3:1511:47
3Teodor EdmanHelsingborgs SOK22:41+8:2215:13
4Maria Foster SchadSkåneslättens OL22:52+8:3315:20

Öppen motion 5

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Siw BerggrenVäxjö AISej godkänd
Gert BerggrenVäxjö AISej godkänd

Öppen motion 7

2 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik NilssonÖrkelljunga FK19:138:23
2Stefan magnussonMalmö OK21:06+1:539:12
3Tobias PalmEslövs FK23:27+4:1410:14
4Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad29:21+10:0812:48
5Lena MagnussonMalmö OK38:36+19:2316:51
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstadej godkänd

Öppen motion 8

2 560 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas VensrydEslövs FK17:366:52
2Per Ola OlssonOK Vilse 8717:55+0:196:59
3Daniel EdmanHelsingborgs SOK22:33+4:578:48
4Helena KristianssonHässleholms OK23:06+5:309:01
5Christian AnderssonKlubblös25:16+7:409:52
6Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF25:24+7:489:55
7Viveka BoströmKlubblös27:41+10:0510:48
8Carl JohanssonOK Tyringe30:41+13:0511:59 Ladda ner rutt i gpx-format
9Göran JohanssonOK Tyringe30:42+13:0611:59
Adam SegerslättSkåneslättens OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser