Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hedjakten, partävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hedjakten, partävling
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: söndag 2 september 2018

Öppen motion 2

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Atle KulstadSkåneslättens OL17:53
2Kim KulstadSkåneslättens OL19:25+1:32
3Håkan NilssonKlubblös19:58+2:05
4Fifi PegardOK Gynge31:56+14:03
5Prakapas DominykasBig Foot Orienteers35:08+17:15
6Simon KronströmMalmö OK37:54+20:01
7Arvid SmithKlubblös39:30+21:37
8Annika JohanssonMalmö OK41:39+23:46
9Jan-Erik NilssonYstads OK42:18+24:25
10Arvid BrännströmHästveda OK45:46+27:53
11Vincent SteffertOK Tyringe52:00+34:07
12Anne-Li AugustssonOK Tyringe52:02+34:09
13Melker JanssonFrämmestads IK52:05+34:12
14Hugo AnjertKlubblös52:22+34:29
15Folke KandersFrosta OK54:42+36:49
16Emma LundsgaardOK Kontinent55:29+37:36
17Anton CarlströmFK Boken56:01+38:08
17Marie CarlströmFK Boken56:01+38:08
19Troj GunnarssonBig Foot Orienteers56:42+38:49

Öppen motion 5

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Håkan NilssonKlubblös33:02
2Ulf ArvidssonVäxjö OK35:12+2:10
3Per PegardOK Gynge35:43+2:41
4Jesper PerssonMalmö OK36:07+3:05
5Ann-Louise JohanssonMalmö OK37:21+4:19
6Caspar PegardOK Gynge42:11+9:09
7Anton SellbergKlubblös43:51+10:49
8Ragnhild FalkenhaugKlubblös45:20+12:18
9Mikael SommarinKlubblös45:22+12:20
10Clara EhrnbornAndrarums IF46:42+13:40
11Caroline OttosonKlubblös47:20+14:18
12Christina SvenssonHjärnarps OL48:09+15:07
13Jonny SvenssonKlubblös50:10+17:08
14Nina BergKlubblös50:49+17:47
15Ninni OxenholtKlubblös50:51+17:49
16Torbjörn DavidssonKlubblös51:42+18:40
17Janne Boye NiemeläKlubblös54:43+21:41
18Maria NygrenFK Boken1:01:34+28:32
19Petra AreskougFK Åsen1:02:06+29:04
20Maria AhrenKlubblös1:14:25+41:23

Öppen motion 7

28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kjell LönnHjärnarps OL36:03
2Willie OlssonRävetofta OK38:19+2:16
3Johan StåhlHjärnarps OL38:34+2:31
4Lena NorrmanIS Kullen38:57+2:54
5Erik KandersFrosta OK40:00+3:57
6Kristofer BrännströmHästveda OK40:15+4:12
7Marie WibergHelsingborgs SOK40:26+4:23
8Linda KandersFrosta OK42:55+6:52
9Gun EricssonSkåneslättens OL45:16+9:13
10Lennart MartinssonOK Tyringe45:29+9:26
11Sven Erik JönssonOK Tyringe45:31+9:28
12Gabriel SteffertOK Tyringe46:45+10:42
13Kjell LindauOK Kompassen48:17+12:14
14Carina JönssonFK Åsen50:33+14:30
15Maria DelinFK Åsen51:55+15:52
16Nils PerssonIS Skanne54:18+18:15
17Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad54:52+18:49
18Bengt IvarssonOK Tyringe55:59+19:56
19Lennart MånssonRingsjö OK57:21+21:18
20Ruben EdvardssonHästveda OK1:00:21+24:18
21Roland ErikssonHästveda OK1:02:52+26:49
22Dan LindFK Åsen1:03:12+27:09
23Laila PerssonIS Skanne1:06:34+30:31
24Sonja HammarOK Kompassen1:09:15+33:12
25Gun HanssonYstads OK1:18:05+42:02
26Barbro MartinssonOK Tyringe1:20:41+44:38
27Kjell NybergIS Kullen1:33:16+57:13
Allan HammarOK Kompassenej godkänd

Öppen motion 8

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per-Ola OlssonOK Vilse 8733:16
2Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers33:21+0:05
3Johan MickelåkerAndrarums IF33:40+0:24
4Sebastian GieseÖrkelljunga FK38:36+5:20
5Roger KlotzMalmö OK43:41+10:25
6Marie BorggrenKlubblös43:57+10:41
7Patrik LarssonAndrarums IF44:31+11:15
8Mark ObersHästveda OK44:32+11:16
9Kristofer NilssonHästveda OK48:59+15:43
10Niklas KronborgKlubblös49:32+16:16
11Pär RingströmMalmö OK49:49+16:33
12Christine SvendsenOK Roskilde50:44+17:28
13Hans SvenssonSandbydayrunners51:06+17:50
14Elinor LindelöwHärlövs IF54:22+21:06
15Peter NiemeläKlubblös1:07:46+34:30
16Håkan JonssonOK Silva1:17:02+43:46
17Leif KarlssonFrosta OK1:17:26+44:10
18Sven TörnkvistTormestorps IF1:37:57+1:04:41
Lars PerssonOK Kompassenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser