Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Ångermanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Ångermanland
Arrangörsorganisation: OK Nipan
Datum: söndag 3 juni 2018

Skogslöparna

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik ÖsterbergH20 (1)1:25:4319:05
1Ida PaulerD10 (5)18:248:35
1Börje PaulerH21 (12)33:146:51
1Liam HälldalH12 (7)17:187:43
1Carin NordinD70 (1)54:3521:14
1Daniel KnutssonÖppen motion 8 (2)48:4710:51
1Marcus NilssonH14 (8)23:368:27
1Emelie WibergD18 (2)48:2913:51
1Jonas HälldalH35 (5)36:038:01
2Bertil NordinH70 (2)53:33+4:4218:09
2Martin NilssonH12 (7)18:59+1:418:28
2Agneta LindbergD55 (7)39:32+2:2613:24
2Emma  WibergÖppen motion 7 (8)39:20+9:0614:05
2Mattias PerssonH35 (5)38:33+2:308:35
2Signe ForsbergD12 (5)24:00+0:2010:42
2Smilla SandströmD18 (2)50:28+1:5914:25
2Sixten PerssonH14 (8)24:33+0:578:47
2Helena ForsbergD21 (5)46:41+0:2210:23
3Stina PerssonD10 (5)33:45+15:2115:46
3Stefan SjölundH21 (12)37:23+4:097:42
3Ture ForsbergH10 (4)26:22+6:3412:19
3Tindra RytterstedtD12 (5)26:13+2:3311:42
3Jonas ByströmH35 (5)39:44+3:418:50
4Sverker RytterstedtÖppen motion 7 (8)44:15+14:0115:51Ladda ner rutt i gpx-format
4Roger PerboÖppen motion 3 (4)1:10:05+41:1131:17
4Birgitta StrandbergD55 (7)43:24+6:1814:42
4Thomas NordströmH45 (12)33:52+2:388:43
4Hanna WoxlinD12 (5)30:05+6:2513:25
4Jonatan HälldalH14 (8)31:14+7:3811:11
4Karin PerssonD35 (6)55:11+19:1115:46
4Peter WoxlinH35 (5)40:11+4:088:56
5Alice RytterstedtD14 (10)33:52+6:0912:08
5Emma PerboD10 (5)1:14:53+56:2934:59
5Leif StrandbergH55 (6)48:11+20:1413:46
6Lennart StrandbergH55 (6)55:28+27:3115:50
6Mikael NilssonÖppen motion 7 (8)1:09:18+39:0424:50
6Filip NordströmH14 (8)35:25+11:4912:41
7Arvid StrandbergH21 (12)47:25+14:119:46
8Alva PerboD14 (10)41:51+14:0815:00
8Ulf KinertÖppen motion 7 (8)1:13:30+43:1626:20
8Oskar ForsbergH21 (12)48:16+15:029:57
8Susanne BylundÖppen motion 5 (12)56:15+26:2620:09
9Linus LindbergH21 (12)1:05:22+32:0813:28
9Kristina PerboÖppen motion 5 (12)57:34+27:4520:37
10Clara NordströmD14 (10)47:43+20:0017:06
10Jörgen WibergÖppen motion 5 (12)1:00:32+30:4321:41
11Mona BlombergÖppen motion 5 (12)1:00:52+31:0321:48
Per SundinH65 (5)ej godkänd
Åsa PaulerD35 (6)ej start
Liv PaulerD12 (5)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser