Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Sanna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Sanna
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 27 april 2017

Bana 1 - mycket lätt

1 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara Storm-AnderssonOK Tyr11:426:52
2Wilma JonssonKarlstad14:11+2:298:20
3Willian LundqvistOK Tyr14:40+2:588:37
4Molly LundqvistOK Tyr17:56+6:1410:32
5Lisa ErngrenKarlstad.18:30+6:4810:52
6Niklas KarlssonLustens OK19:58+8:1611:44
7Lilly BergenfurSkattkärrs SOK25:46+14:0415:09
8Amanda AdrianKarlstad27:24+15:4216:07
9Edith BergenfurSkattkärrs SOK27:39+15:5716:15
10Christopher RoselinKarlstad.28:57+17:1517:01
11Tor Axelsson- -32:13+20:3118:57
Alrik WikströmOK Tyrej godkänd

Bana 2 - lätt

2 700 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JonssonKarlstad17:026:18
2Per-Åke FritifssonOK Tyr20:00+2:587:24
2Albin IsakssonOK Tyr20:00+2:587:24
4Lise WinbergKarlstad.20:20+3:187:31
5Albert BrohedeKarlstad20:41+3:397:39
6Ivar WikströmKarlstad21:47+4:458:04
7Tobias LundkvistOK Tyr21:49+4:478:04
8Lotta PermanOK Tyr21:55+4:538:07
9Oscar AnderssonOK Tyr22:51+5:498:27
10Erik LidbergOK Tyr23:31+6:298:42
11Eva ArvidssonKarlstad.24:13+7:118:58
12Matteo MobergOK Tyr25:41+8:399:30
13Börje NilssonOK Tyr26:15+9:139:43
14David ÅkerlindLustens OK26:18+9:169:44
15Jan-Olof EdmanKarlstad.27:06+10:0410:02
16Axel LindKarlstad28:19+11:1710:29
17Barbro ZetterlingOK Tyr29:14+12:1210:49
18Per Olov LindholmHammarö.29:37+12:3510:58
19Johannes IsakssonOK Tyr29:49+12:4711:02
20Charlotta Edquist MobergOK Tyr30:49+13:4711:24
21Eva SvenssonOK Tyr31:34+14:3211:41
22Julia Thorstensson- -31:39+14:3711:43
23Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr31:51+14:4911:47
24Margareta HedqwistOK Tyr32:03+15:0111:52
25Camilla LagnerydOK Tyr35:36+18:3413:11
26Janet EdwardsOK Tyr38:30+21:2814:15
27Alfred NybergSkattkärrs SOK38:57+21:5514:25
27Jenny NybergSkattkärrs SOK38:57+21:5514:25
29Madeleine SvedmanKarlstad.53:33+36:3119:50
Sara Storm-AnderssonKarlstadutgått

Bana 3 - medel

3 700 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt DjuvfeltHammarö.25:406:56
2Malin JonssonOK Tyr26:42+1:027:12
3Olov ÖströmOK Tyr29:15+3:357:54
4Anna NordströmKils OK29:35+3:557:59
5Jonas BergenfurSkattkärrs SOK30:44+5:048:18
6Lisa HöökOK Tyr31:05+5:258:24
7Ulf SkoglundKils OK31:32+5:528:31
8Mattias ÖsterdahlKarlstad.31:58+6:188:38
9Elin LundgrenOK Tyr32:48+7:088:51
10Danilo MobergOK Tyr34:08+8:289:13
11Bengt CarlssonSkattkärrs SOK34:16+8:369:15
12Börje RåbergOK Tyr35:46+10:069:40
13Ann HyvönenSkattkärrs SOK36:28+10:489:51
14Thomas HollowellOK Tyr36:50+11:109:57
15Leif Ericsson- -37:41+12:0110:11
16Anders HederOK Tyr37:42+12:0210:11
17Thomas MobergOK Tyr37:55+12:1510:14
18Jan-Olov LöfvenholmSkattkärrs SOK38:04+12:2410:17
19Mathias SwartzOK Tyr38:06+12:2610:17
20Lars-Erik OlssonOK Tyr38:29+12:4910:24
20Elisabeth ÖströmOK Tyr38:29+12:4910:24
22Ella NordströmKils OK39:03+13:2310:33
23Johanna HoltetOK Tyr39:25+13:4510:39
24Rebecca TakeOK Tyr39:42+14:0210:43
25Lars MellqvistKarlstad.40:53+15:1311:02
26Angelica WikströmOK Tyr40:55+15:1511:03
27Maria TrangärdKarlstad.41:03+15:2311:05
28Kjell JohanssonSkattkärrs SOK41:12+15:3211:08
29Linn AnderssonOK Tyr41:37+15:5711:14
30Lisa AnnersandOK Tyr42:03+16:2311:21
31Bernt-Åke LarssonOK Tyr42:08+16:2811:23
32Jeanette AvianderHammarö.42:14+16:3411:24
33Christer HallOK Tyr42:33+16:5311:30
34Kalle AlexanderssonKarlstad42:34+16:5411:30
35Evelina ÖströmOK Tyr43:24+17:4411:43
36Anders OlssonOK Tyr44:09+18:2911:55
37Andreas GöhlinKarlstad.46:08+20:2812:28
38Monika WikströmOK Tyr46:34+20:5412:35
39Marcus LennartzonMolkom46:36+20:5612:35
40Isabelle Johansson- -46:41+21:0112:37
41Mikael AlfredssonOK Tyr46:50+21:1012:39
42Erika UmelandOK Älgen48:31+22:5113:06
43Tobias JohanssonÅmåls OK49:36+23:5613:24
44Marit NilssonKils OK57:59+32:1915:40
45Leif SalinOK Tyr1:01:03+35:2316:30
46Elin AugustssonSK Örnen1:02:40+37:0016:56
47Simone BlomSK Örnen1:02:43+37:0316:57
48Amanda AlfredssonOK Tyr1:04:03+38:2317:18
49Johanna AlfredssonOK Tyr1:04:19+38:3917:22
50Klara NordströmKils OK1:09:22+43:4218:44
51Ulf SvenssonOK Tyr1:09:33+43:5318:47
52Lisa OlmKils OK1:10:08+44:2818:57
Annette HalvorsenOK Milanej godkänd
Bengt StarkOK Milanej godkänd
Andreas MobergOK Tyrej godkänd
Tobias BeckiusOK Tyrej godkänd

Bana 4 - svår

5 500 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören KindlundOK Tyr32:285:54
2Jan OlmKils OK35:12+2:446:24
3Anders LindbergOK Tyr35:13+2:456:24
4Lars-Håkan BengtssonOK Tyr36:16+3:486:35
5Daniel BrohedeOK Tyr36:28+4:006:37
6Johan SöderlundLeksands OK37:51+5:236:52
7Marcus BeckiusOK Tyr38:11+5:436:56
8Lars NordströmKils OK39:01+6:337:05
9Mathias AxelsonOK Tyr40:08+7:407:17
10Marcus EkholmKarlstad.40:13+7:457:18
11Albin SigbyIK Vista41:06+8:387:28
12Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg41:22+8:547:31
13Mathias BjörklundOK Tyr43:07+10:397:50
14Linn NilssonOK Tyr43:31+11:037:54
15Richard TakeOK Tyr43:40+11:127:56
16Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr43:59+11:317:59
17Örjan BeckiusOK Tyr44:18+11:508:03
18Helena AnderssonOK Tisaren44:22+11:548:04
19Per HögkvistOK Tyr45:23+12:558:15
20Kristof GyörffyOK Tyr45:39+13:118:18
21Nicolina MobergOK Tyr50:16+17:489:08
22Gustav PermanOK Tyr52:42+20:149:34
23Ingrid KensbyOK Tyr1:01:28+29:0011:10
24Laura JosephsenKarlstad.1:21:40+49:1214:50
Niclas MobergOK Tyrej godkänd
Samuel AxelsonOK Tyrej godkänd
Cornelia KindlundOK Tyrej godkänd
Sverre WikströmOK Tyrutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser