Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NAIS-Träffen lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NAIS-Träffen lång
Arrangörsorganisation: NAIS Orienteringsklubb
Datum: söndag 11 september 2011

H21 Lång

10 840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik PetterssonLinköpings OK1:16:427:04
2Robbin KantarpOK Hällen1:16:50+0:087:05
3Oskar EklöfUlricehamns OK1:22:40+5:587:37
4Joel FrancénTjällmo-Godegårds OK1:30:15+13:338:19
5Kristian NylanderMotala AIF OL1:30:44+14:028:22
6Jonatan FrancénTjällmo-Godegårds OK1:32:59+16:178:34
7Magnus SvenssonOK Kolmården1:38:33+21:519:05
8Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:41:31+24:499:21
9Oscar ArmanNyköpings OK1:44:26+27:449:38
10Rickard IngessonGamleby OK2:04:07+47:2511:26
Petter IrewallTjällmo-Godegårds OKej start
Hampus MöllerLinköpings OKej start

D21

5 330 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma AnderssonÄrla IF55:5810:30
2Stina SternerLinköpings OK1:03:51+7:5311:58
3Liselott EricsonLinköpings OK1:09:15+13:1712:59
4Hanna BerggrenOK Denseln1:10:13+14:1513:10
5Anna HåkanssonOK Kolmården1:11:12+15:1413:21
6Britta NorénBoxholm-Mjölby OL1:11:19+15:2113:22
7Martina PeterssonBurseryds IF1:14:57+18:5914:03
Matilda JonssonLinköpings OKej godkänd
Emma JonssonOK Rodhenej godkänd
Anna-Stina PåledalLinköpings OKej start
Anna AlgotsonOK Tylöskogej start

H21

7 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredric GustafssonJönköpings OK1:04:328:30
2Erik JohanssonIFK Kiruna1:21:38+17:0610:45
3Martin SvärdOK Tylöskog1:27:01+22:2911:27

D20

4 490 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ida MårtenssonOK Ekenej start
Hanna NilssonOK Denselnej start

H20

6 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar EngmanOK Denseln59:509:21
2Jonas AxénMotala AIF OL1:01:34+1:449:38

D16

4 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin MiltonBoxholm-Mjölby OL1:19:1117:08

H16

4 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon KärrströmOK Roxen56:3312:14

D14

3 870 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mai Ly SorriGOIF Tjalve36:599:33
2Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL41:54+4:5510:49
3Emma BrännebyOK Kolmården42:52+5:5311:04
4Stina GuståsLinköpings OK53:37+16:3813:51
5Emilia ÖstlundOK Kolmården55:28+18:2914:19
6Klara LjunggrenLinköpings OK56:50+19:5114:41
7Frida JohanssonLinköpings OK56:51+19:5214:41
8Sarah PerssonOK Denseln1:11:15+34:1618:24
9Ida MiltonBoxholm-Mjölby OL1:12:16+35:1718:40
10Alva RasmussenNyköpings OK1:23:28+46:2921:34
Moa HedegårdOK Kolmårdenej start
Tekla FromOK Kolmårdenej start
Lovisa KnutssonBoxholm-Mjölby OLej start

H14

4 110 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin LillieströmOK Roxen35:448:41
2Ville JohanssonOK Kolmården39:08+3:249:31
3Emil LjungemyrOK Kolmården39:26+3:429:35
4Per KarlssonOK Tylöskog43:16+7:3210:31
5Alexander WiklundFinspångs SOK45:33+9:4911:04
6Adam ThellsénOK Roxen49:41+13:5712:05
7Gustav MalmströmGOIF Tjalve51:44+16:0012:35
8Pontus LindblomOK Roxen52:51+17:0712:51
9Olle HanssonOK Roxen53:30+17:4613:01
10Gustav EngmanOK Denseln57:48+22:0414:03
11Simon LarssonOK Hällen1:07:19+31:3516:22
12Johan StenströmLinköpings OK1:27:18+51:3421:14
Johan WehlinSkogspojkarnas OKej godkänd
Andreas JohanssonLinköpings OKej godkänd
Rikard SurinOK Roxenej start

D12

3 050 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa BerggrenOK Kolmården32:3710:41
2Linnéa CarlssonOK Hällen32:43+0:0610:43
3Malin KärrströmOK Roxen33:26+0:4910:57
4Olivia FröbergOK Roxen34:27+1:5011:17
5Linnea HanssonOK Roxen36:00+3:2311:48
6Emma ErikssonOK Kolmården37:04+4:2712:09
7Victoria AsketunOK Roxen38:17+5:4012:33
8Hannele MöllerLinköpings OK40:47+8:1013:22
9Sarah MagnussonLinköpings OK42:20+9:4313:52
10Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb45:55+13:1815:03
11Linnea GustafssonOK Hällen54:08+21:3117:44
12Nora StålbergOK Hällen1:14:57+42:2024:34
Emma S JohanssonLinköpings OKej godkänd
Johanna GuståsLinköpings OKej godkänd
Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OLej start

H12

3 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LillieströmOK Roxen22:047:14
2August MollénOK Denseln22:13+0:097:17
3Oscar PrytzGOIF Tjalve27:13+5:098:55
4Johan LindmanFinspångs SOK28:58+6:549:29
5Hugo EkingeOK Motala31:48+9:4410:25
6Hugo DalhammerOK Roxen36:12+14:0811:52
7Gunnar EngströmLinköpings OK37:44+15:4012:22
8Gabriel UlltjärnOK Roxen41:00+18:5613:26
9Jonas MiltonBoxholm-Mjölby OL42:08+20:0413:48
10Axel KullbergLinköpings OK51:40+29:3616:56
11Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb53:38+31:3417:35
12Viktor RönnbäckOK Eken53:48+31:4417:38
Sebastian ErikssonOK Hällenej godkänd
Linus ClassonNAIS Orienteringsklubbej start
Thorsten SvenssonFinspångs SOKej start

D10

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Towa PetterssonOK Denseln24:399:51
2Bianca UlltjärnOK Roxen31:37+6:5812:38
3Ellen EkingeOK Motala45:16+20:3718:06
4Linnéa SamuelssonNAIS Orienteringsklubb57:14+32:3522:53
5Karolina RönnbäckOK Eken59:49+35:1023:55
6Beatrice ErikssonOK Hällen1:01:46+37:0724:42
Hanna RothLinköpings OKej start

H10

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LjunggrenLinköpings OK20:308:12
2Leo JohanssonOK Kolmården21:59+1:298:47
3Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb22:18+1:488:55
4Emanuel HerberthsonLinköpings OK24:13+3:439:41
5Joel ErnstssonFinspångs SOK27:44+7:1411:05
6Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb28:47+8:1711:30
7Calle ForslundOK Kolmården33:08+12:3813:15
8Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb42:27+21:5716:58

D35

5 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NyströmEskilstuna OL1:07:4512:42

H35

7 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:21:0710:41
Henrik GöhlFinspångs SOKej start
Per MagnussonLinköpings OKej start

D40

4 950 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina LjunggrenLinköpings OK53:1810:46
2Agneta ErikssonOK Kolmården56:46+3:2811:28
3Maria OlofssonLinköpings OK58:01+4:4311:43
4Lena LindmanFinspångs SOK1:06:49+13:3113:29
5Gith ThellsénOK Roxen1:12:18+19:0014:36
6Malin PeterssonOK Denseln1:20:54+27:3616:20
7Helena HolmOK Roxen1:21:40+28:2216:29
8Maria LillieströmOK Roxen1:24:16+30:5817:01
9Anette JohanssonOK Kolmården1:26:46+33:2817:31
Annika IvarssonLinköpings OKej start
Annica BerggrenOK Kolmårdenej start
Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OLej start
Åsa DetterfeltLinköpings OKej start
Barbara SvenssonFinspångs SOKej start

H40

6 390 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan PetterssonOK Motala48:297:35
2Thomas PerssonOK Denseln51:48+3:198:06
3Per JohanssonMotala AIF OL52:32+4:038:13
4Jonas OlssonOK Roxen52:45+4:168:15
5Markku SorriGOIF Tjalve53:19+4:508:20
6Fredrik JönssonMotala AIF OL53:36+5:078:23
7Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve1:00:02+11:339:23
8Bengt-Arne FrankssonEskilstuna OL1:00:53+12:249:31
9Christian ErikssonLinköpings OK1:01:43+13:149:39
10Henrik LjungemyrOK Kolmården1:02:01+13:329:42
11Fredrik EngmanOK Denseln1:05:31+17:0210:15
12Gunnar MelinOK Tyr1:05:46+17:1710:17
13Erik ErnstssonFinspångs SOK1:07:00+18:3110:29
14Christer ErikssonOK Kolmården1:07:24+18:5510:32
15Jesper JohanssonLinköpings OK1:28:10+39:4113:47
16Johan EklöwOK Motala1:34:11+45:4214:44
17Kjell JosefssonOK Kolmården1:39:13+50:4415:31
Olle LindmanFinspångs SOKej godkänd
Anders LillieströmOK Roxenej godkänd
Åke LjunggrenLinköpings OKej start
Anders EkingeOK Motalaej start

D45

4 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika ArdellOK Rodhen47:4810:38
2Inger BergLinköpings OK48:05+0:1710:42
3Camilla LarssonOK Hällen1:08:52+21:0415:20
4Marie HåkanssonOK Kolmården1:31:01+43:1320:16
Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OKej godkänd

H45

6 390 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BergLinköpings OK47:197:24
2Niklas RönnbäckOK Eken50:24+3:057:53
3Anders ErikssonOK Hällen53:26+6:078:21
3Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK53:26+6:078:21
5Örjan PetterssonTjällmo-Godegårds OK57:14+9:558:57
6Per GuståsLinköpings OK59:23+12:049:17
7Ian HamiltonNyköpings OK59:56+12:379:22
8Pedro LundquistLinköpings OK1:00:00+12:419:23
9Björn CarlssonOK Hällen1:02:08+14:499:43
10Peter BerggrenOK Kolmården1:02:17+14:589:44
11Tomas BäckTrosabygdens OK1:21:57+34:3812:49
12Christer BroströmOK Denseln1:53:18+1:05:5917:43
Anders DalhammerOK Roxenej godkänd
Jonas RothLinköpings OKej start
Magnus N JohanssonLinköpings OKej start

D50

3 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena RosanderFinspångs SOK50:1512:53
2Carina FaxénLinköpings OK54:10+3:5513:53
3Margareta Skarp RuntegenBoxholm-Mjölby OL1:02:36+12:2116:03
4Monika AlgotsonOK Tylöskog1:17:10+26:5519:47
Susanne PerssonÄrla IFej start

H50

5 940 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OL56:029:25
2Bo GustavssonOK Tylöskog1:00:06+4:0410:07
3Jonas KarlssonOK Tylöskog1:00:55+4:5310:15
4Börje AnderssonLinköpings OK1:03:52+7:5010:45
5Stefan GustafssonOK Hällen1:06:31+10:2911:11
6Svante LindgrenKorsnäs IF OK1:20:13+24:1113:30
7Wilhelm TernborgGOIF Tjalve1:32:27+36:2515:33
8Håkan WåhlanderFrölunda OL1:42:38+46:3617:16
Mats RosanderFinspångs SOKej godkänd
Tommy ErikssonGOIF Tjalveej godkänd

D55

3 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva-Karin SkullmanOK Kolmården53:5513:49
2Lena PerssonGamleby OK1:04:29+10:3416:32
3Monica SvärdOK Klemmingen1:05:03+11:0816:40
4Marie SvernestamLinköpings OK1:08:57+15:0217:40
5Catharina ForsénOK Denseln1:10:59+17:0418:12
6Gerd HagströmGOIF Tjalve1:11:24+17:2918:18
Barbro ÖstlundOK Roxenej start

H55

5 330 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter RasmussenNyköpings OK49:569:22
2Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OL54:05+4:0910:08
3Karl MollénOK Denseln55:23+5:2710:23
4Hans OlstrandStjärnorps SK56:20+6:2410:34
5Göran BlombergGOIF Tjalve57:15+7:1910:44
6Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK1:00:50+10:5411:24
7Kent GranqvistVästerviks OK1:01:09+11:1311:28
8Leif EfraimssonMotala AIF OL1:04:12+14:1612:02
9Magnus WretmanOK Roxen1:08:30+18:3412:51
10Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL1:10:28+20:3213:13
11Kjell ErikssonStjärnorps SK1:13:35+23:3913:48
12Ingemar PerssonGamleby OK1:14:31+24:3513:58
13Åke AlgotsonOK Tylöskog1:16:57+27:0114:26
Bengt ÖstlundOK Roxenej godkänd
Kent BergendahlNyköpings OKej start
Björn TholénStjärnorps SKej start
Björn RosendahlÄrla IFej start
Arne MårtenssonOK Ekenej start

D60

3 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie AldénOK Kolmården50:4814:51
2Ulla LindellOK Hällen59:27+8:3917:22
3Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:05:07+14:1919:02

H60

4 950 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär EricssonLinköpings OK51:3710:25
2Anders LarssonOK Roxen58:46+7:0911:52
3Karl Göran WahlströmAlmby IK1:01:18+9:4112:23
4Erik HallgrenFinspångs SOK1:02:36+10:5912:38
5Bo JernbergOK Roxen1:02:39+11:0212:39
6Christer JohanssonOK Motala1:03:49+12:1212:53
7Göran SvärdOK Klemmingen1:09:42+18:0514:04
8Jan SvenssonGOIF Tjalve1:11:41+20:0414:28
9Per VåtzBoxholm-Mjölby OL1:12:27+20:5014:38
10Peter HagströmGOIF Tjalve1:16:28+24:5115:26
11Olle ArmanNyköpings OK1:16:51+25:1415:31
12Runar AldénOK Kolmården1:20:09+28:3216:11
13Sune CarlssonOK Motala1:21:54+30:1716:32
14Johnny GustafssonGamleby OK1:45:00+53:2321:12
Tord FranssonMotala AIF OLej godkänd
Anders HedinMotala AIF OLej start
Ove JohanssonOK Kolmårdenej start

D65

3 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta TidmanOK Kolmården51:1214:58
Sonja HanssonGOIF Tjalveej start

H65

4 490 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger DanielssonLinköpings OK45:1610:04
2Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OL46:07+0:5110:16
3Börje ErikssonRegna IF53:44+8:2811:58
4Jerry MartinssonOK Motala1:02:35+17:1913:56
5Ulf WaldenfjordLinköpings OK1:07:56+22:4015:07
6Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:08:44+23:2815:18
7Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:09:54+24:3815:34
8Uno BergOK Motala1:10:32+25:1615:42
9Arne BergStjärnorps SK1:11:31+26:1515:55
10Lennart SturessonLinköpings OK1:13:07+27:5116:17
11Göran JanssonGränna-Bygdens OK1:29:47+44:3119:59
Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OKej godkänd
Arne AnderssonOK Motalaej godkänd
Torbjörn BäckIFK Norrköpings OKej godkänd
Kjell HolmströmBjörkfors GOIFej start
Curt CarlssonNyköpings OKej start
Jan V AnderssonGOIF Tjalveej start
Kjell JohanssonNyköpings OKej start
Roland AlsénOK Roxenej start
Bengt ErikssonRegna IFej start

D70

2 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt PetterssonOK Roxen45:2716:53
2Inger GustafssonOK Roxen1:01:50+16:2322:59

H70

3 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig IsraelssonOK Tylöskog1:00:1115:25
2Tore ThellsénOK Roxen1:01:54+1:4315:52
3Kjell HagströmLinköpings OK1:03:39+3:2816:19
4Åke TidmanOK Kolmården1:04:06+3:5516:26
5Otto HolmdahlLinköpings OK1:10:35+10:2418:05
6Bertil EngmanIFK Norrköpings OK1:10:55+10:4418:11
Sune LindellOK Hällenej godkänd
Evert ElgefjordOK Kolmårdenej godkänd
Curt ThorénNyköpings OKej start
Bertil ArdellOK Roxenej start

D75

2 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel NilssonLinköpings AIK56:1320:53
Hansi FridströmFinspångs SOKej godkänd
Jonna EngblomLinköpings AIKej godkänd

H75

3 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernt PetterssonOK Kolmården52:4615:25
2Holger PerssonOK Eken1:00:52+8:0617:47
3Karl ÅkermanMotala AIF OL1:05:58+13:1219:17
4Rubert EngblomLinköpings AIK1:09:09+16:2320:13
5Bo ElmgrenSundbybergs IK1:29:12+36:2626:04
Anders AdlerLinköpings AIKej start
Ola KleistBoxholm-Mjölby OLej start

H80

2 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune KarlssonLinköpings OK53:0419:43
2Rolf FridströmFinspångs SOK1:24:28+31:2431:24
3Per GustafssonOK Roxen1:48:27+55:2340:18
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OKej start

Inskolning

2 360 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emelie BirathOK Klomårdenfullföljt
Lisen BäckTrosabygdens OKfullföljt
Mira BäckTrosabygdens OKfullföljt
Leo ChristenMatteus SIfullföljt
Ida ErnstssonFinspångs SOKfullföljt
Charlie FasthBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Axel JussilaNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Eskil JussilaNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Iris JussilaNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Sigrid LjunggrenLinköpings OKfullföljt
Amelie RajanIFK Lidingös Skid o OKfullföljt
Ylva WengelinNAIS Orienteringsklubbfullföljt

U1

2 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb27:0711:29
2Alice JohanssonFinspångs SOK29:48+2:4112:37
3Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb32:41+5:3413:50
4Hugo PerssonOK Denseln35:55+8:4815:13
5Kristin HerberthsonLinköpings OK38:44+11:3716:24
6Vera CarlssonOK Hällen41:11+14:0417:27

U2

2 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården30:2512:10
2Johan SchlyterNAIS Orienteringsklubb32:18+1:5312:55
3Jakob ForslundOK Kolmården33:25+3:0013:22
4Fanny ÖstlundOK Kolmården40:59+10:3416:23
5Sigrid FröbergOK Roxen44:04+13:3917:37
6Namfon PetsutOK Kolmården1:01:49+31:2424:43
7Henrietta MöllerLinköpings OK1:03:30+33:0525:24
8Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb1:21:03+50:3832:25
9Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb1:22:22+51:5732:56

U3

3 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa LjungemyrOK Kolmården39:3612:59
2Maja ÖstlundOK Kolmården39:37+0:0112:59
3Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb52:05+12:2917:04
4Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb54:41+15:0517:55
5Love RasmussenNyköpings OK58:34+18:5819:12
6Axel JohanssonFinspångs SOK1:05:45+26:0921:33

Öppen 1

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna WirenLinköpings SK1:18:5431:33
Disa Nilsson-RojasIFK Lidingös Skid o OKej godkänd

Öppen 2

3 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva EkingeOK Motala39:1312:51
2Peter SurinOK Roxen39:55+0:4213:05
3Sofia NydahlOK Motala45:32+6:1914:55
4Jonas EdvinssonKlubblös47:31+8:1815:34
5Regina HallgrenBoxholm-Mjölby OL58:24+19:1119:08
6Maria RasmussenNyköpings OK59:35+20:2219:32
7Ingrid NorenBoxholm-Mjölby OL1:03:57+24:4420:58

Öppen 4

3 870 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefina BerntssonOK Löftan48:4412:35
2Eric JehrlanderGOIF Tjalve56:57+8:1314:42
3AnnaLena SvärdOK Tylöskog1:13:23+24:3918:57
4Cal ErikssonOK Kolmården1:18:12+29:2820:12
5Lars DanielsonMatteus SI1:21:24+32:4021:02
6Berit EklöfMatteus SI1:21:27+32:4321:02
7Federica De MagistrisOK Tyr1:27:15+38:3122:32
8Kerstin BobergOK Roxen1:32:14+43:3023:49
9Ebba HedegårdOK Kolmården1:33:50+45:0624:14
10Karin LundeqvistOK Hällen1:37:59+49:1525:19
11Markus JohanssonKlubblös1:39:33+50:4925:43
12Ingvar HultqvistOK Hällen1:41:09+52:2526:08
Annika FasthBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Jens FasthBoxholm-Mjölby OLej godkänd

Öppen 5

4 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl WaszkiewiczGOIF Tjalve1:17:2618:50
2Jasinta RajanIFK Lidingös Skid o OK1:27:44+10:1821:20
Erik SvärdOK Tylöskogej godkänd
Krister NilssonIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Tommy WaszkiewiczGOIF Tjalveej godkänd

Öppen 6

4 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harris BrandeGOIF Tjalve1:03:2313:43
2Daniel ÖstlundOK Kolmården1:06:29+3:0614:23
3Jenny ÖstlundOK Kolmården1:06:41+3:1814:26
4Yngve PetterssonLinköpings OK1:10:39+7:1615:17
5Lars BorlidGöteborg-Majorna OK1:18:49+15:2617:03

Öppen 7

3 420 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benny WiklundFinspångs SOK38:0011:06
2Mats MiltonBoxholm-Mjölby OL41:41+3:4112:11
3Maria KlamfeltTibro OK42:47+4:4712:30
3Thomas StenströmLinköpings OK42:47+4:4712:30
5Hans PetterssonLinköpings SK43:26+5:2612:41
6Märta BerggrenOK Kolmården47:35+9:3513:54
7Kenneth LeoOK Denseln48:44+10:4414:14
8Ole PedersenLinköpings OK49:59+11:5914:36
9Johan SvärdOK Tylöskog50:39+12:3914:48
10Anna Öhrwall-RönnbäckOK Eken51:25+13:2515:02
11Liselott RothLinköpings OK52:56+14:5615:28
12Erik HanssonOK Roxen56:50+18:5016:37
13Magnus AllardTjällmo-Godegårds OK58:04+20:0416:58
14Jörgen SvenssonLinköpings OK1:06:46+28:4619:31
15Jan BerggrenOK Denseln1:09:44+31:4420:23
16Arne AnderssonOK Denseln1:10:35+32:3520:38
17Göran HektorLinköpings OK1:11:45+33:4520:58
18Weronica BäckTrosabygdens OK1:17:05+39:0522:32
19Gudrun IvarssonOK Denseln1:18:47+40:4723:02
20Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK1:23:26+45:2624:23
21Lotta GranholmLinköpings OK2:15:52+1:37:5239:43
22Eva DrottKlubblös2:15:54+1:37:5439:44

Öppen 8

5 940 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NordforsStora Tuna OK53:349:01
2Johan AllardTjällmo-Godegårds OK56:34+3:009:31
3Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF56:45+3:119:33
4Stefan O JanssonLerums SOK1:11:04+17:3011:57
5Fredrik ÅslundKatrineholms OK1:13:33+19:5912:22
6Maria SchmiterlöwLinköpings OK1:15:13+21:3912:39
7Olle AlgotsonOK Tylöskog1:16:22+22:4812:51
8Dag JehrlanderGOIF Tjalve1:18:26+24:5213:12
9Tobias EdströmOK Gisle1:18:51+25:1713:16
10Patric MalmströmGOIF Tjalve1:21:09+27:3513:39
11Rune KarlssonKlubblös2:10:24+1:16:5021:57
Peter FagerströmMatteus SIej godkänd

Öppen 9

7 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan ThellsénOK Roxen58:257:41
2Simon LarssonLinköpings OK59:55+1:307:53
3Jonas VåtzBoxholm-Mjölby OL1:03:35+5:108:22
4Victor BergstrandMotala AIF OL1:04:55+6:308:33
5Jimmy DahlOK Kolmården1:17:06+18:4110:09
6Magnus HöijerLinköpings OK1:22:43+24:1810:53
7Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL1:27:43+29:1811:33
8Staffan EdströmOK Gisle2:01:40+1:03:1516:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser