Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fräknefejden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fräknefejden
Arrangörsorganisationer: Ljungskile FK / Uddevalla OK
Datum: söndag 14 oktober 2018

D21

3 910 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering35:439:08
2Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK38:36+2:539:52
3Louise GötforsGöteborg-Majorna OK39:03+3:209:59
4Lovisa LemanGöteborgs SK39:19+3:3610:03
5Maria TymoshchukSävedalens AIK40:47+5:0410:25
6Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK41:30+5:4710:36
7Laila B HöglundFK Herkules43:07+7:2411:01
8Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering43:47+8:0411:11
9Frida NeroGöteborg-Majorna OK45:55+10:1211:44
10Jeannette AumoKungälvs OK46:10+10:2711:48
11Thea BökmanHelsingborgs SOK46:19+10:3611:50
12Terese WängdahlStora Tuna OK47:09+11:2612:03
13Frida StrömgårdUddevalla OK48:25+12:4212:22
14Linda ErikssonOK Skärmen49:39+13:5612:41
15Julia BirathStenungsunds OK49:46+14:0312:43
16Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering50:36+14:5312:56
17Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK52:03+16:2013:18
18Maja IngelssonOK Hammaren54:42+18:5913:59
19Maria LundStenungsunds OK54:56+19:1314:02
20Elisabeth FriesUmeå OK59:37+23:5415:14
21Hanna KarlssonStenungsunds OK1:00:41+24:5815:31
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOKej start

H21

4 530 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LöwegrenIFK Göteborg Orientering31:386:58
2Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering32:37+0:597:12
3Johan HellmanVänersborgs SK33:37+1:597:25
4Patrik MartnerIFK Göteborg Orientering34:04+2:267:31
5Jesper JohanssonOK Löftan34:10+2:327:32
6Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK34:14+2:367:33
7Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad34:20+2:427:34
8Jonas MartnerFrölunda OL35:01+3:237:43
9Vitalii HychkoSävedalens AIK35:35+3:577:51
10Adrian VartiaOK Löftan36:12+4:347:59
11Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering36:15+4:378:00
12Daniel GrahnIFK Göteborg Orientering36:53+5:158:08
13Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK36:58+5:208:09
14Victor FlingmarkUddevalla OK37:19+5:418:14
15Tommy AnderssonVänersborgs SK37:29+5:518:16
16Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad37:30+5:528:16
17Johan G HördegårdhIFK Göteborg Orientering38:38+7:008:31
18Johan AntonssonOK Löftan40:00+8:228:49
19Magnus JohanssonOK Löftan41:05+9:279:04
20Anton BernevingOK Gipen41:45+10:079:12
21Jonatan LarssonUddevalla OK42:21+10:439:20
22Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK42:40+11:029:25
23Felix DrejmoOK Landehof43:45+12:079:39
24Stefan RoosIFK Göteborg Orientering45:49+14:1110:06
25Tobias JohanssonOK Löftan45:51+14:1310:07
26Torbjörn AlmegiusStenungsunds OK48:16+16:3810:39
27John GabrielssonSävedalens AIK51:50+20:1211:26
28Johan FriesGöteborg-Majorna OK54:18+22:4011:59
29Simon CorneliussonOK Löftan54:22+22:4412:00
30Arvid HammarFK Herkules54:24+22:4612:00
31Linus OlssonOK Gipen58:26+26:4812:53
32David HellerströmFK Friskus-Varberg58:30+26:5212:54
33Patrik CorneliussonOK Löftan1:04:38+33:0014:16
34Johan HanssonOK Löftan1:08:04+36:2615:01
35Linus LännhultEds SK1:20:41+49:0317:48
Oscar GustafssonIdefjordens SKej godkänd
Fredrik AnderssonIF Rigorutgått
Martin SchagerlindTrollhättans SOKej start
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start

D18

3 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elina HanssonKungälvs OK50:44+11:3914:10
Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK39:0510:55
Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK40:16+1:1111:14
Vera UhrbergBrattås CK1:04:19+25:1417:57
Isabella AumoKungälvs OK47:43+8:3813:19
Sabina AumoKungälvs OK42:43+3:3811:55
Alva BohlinIFK Göteborg Orienteringej godkänd

H18

3 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Petter BergstedtMarkbygdens OK38:0210:37
Erik LundStenungsunds OK53:38+15:3614:58

D16

3 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna SvarfvarSjövalla FK45:2412:26
2Ida SüdhoffBrattås CK46:13+0:4912:39
3Frida JohanssonOK Skärmen47:23+1:5912:58
4Agnes GleisnerOK Skärmen1:37:56+52:3226:49

H16

3 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willy FjällborgStenungsunds OK31:258:29
2David AlménTrollhättans SOK34:24+2:599:17
3Simon NordbergGöteborg-Majorna OK37:02+5:3710:00
4Albin NyqvistOK Landehof37:30+6:0510:08
5Johan LundStenungsunds OK44:50+13:2512:07
6Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK44:53+13:2812:07
7Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK45:19+13:5412:14
8Arvid EkströmStenungsunds OK46:10+14:4512:28
William WasseniusUddevalla OKej start
Erik PerssonBrattås CKej start

D14

3 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Audrey HanssonFrölunda OL29:099:43
2Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna32:29+3:2010:49
3Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering34:22+5:1311:27
4Matilda AspIFK Göteborg Orientering34:34+5:2511:31
5Emma KarlssonOK Landehof36:01+6:5212:00
6Ella PellméStenungsunds OK48:01+18:5216:00
7Emilia SandinOK Skärmen1:08:50+39:4122:56
8Felicia SandinOK Skärmen1:18:45+49:3626:15
Molly GranängKungälvs OKej start

H14

3 030 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias NordbergGöteborg-Majorna OK25:478:30
2Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK27:12+1:258:58
3Johan ErikssonOK Skogsvargarna27:53+2:069:12
4Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK29:04+3:179:35
5Liam HogedalVänersborgs SK30:01+4:149:54
6Emil LindbladSävedalens AIK30:37+4:5010:06
7Tim MartnerFrölunda OL31:41+5:5410:27
8Axel BrönnestamOK Gipen32:27+6:4010:42
9Edvin OckbornTrollhättans SOK34:52+9:0511:30
10Elias NyqvistOK Landehof36:06+10:1911:54
11Hjalmar OlssonUddevalla OK36:22+10:3512:00
12Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb39:13+13:2612:56
13Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK39:33+13:4613:03
14Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb42:34+16:4714:02
15Noah ErefalkSjövalla FK45:11+19:2414:54
16Simon LjungkvistOK Alehof1:24:27+58:4027:52
17Olle KullmanOK Alehof1:34:30+1:08:4331:11
Adrian BergqvistOK Alehofej start

D14 Kort

2 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK34:4413:15
2Elsa EkUddevalla OK48:21+13:3718:27

H14 Kort

2 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleon CrolsStenungsunds OK41:5815:09

D12

2 620 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb22:558:44
2Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering23:11+0:168:50
3Andrea EnbomVänersborgs SK23:19+0:248:53
4Malva ArvidssonBrattås CK24:52+1:579:29
5Ida AnderssonVänersborgs SK27:05+4:1010:20
6Emma ChristianssonUddevalla OK27:36+4:4110:32
7Linn EnbomVänersborgs SK28:51+5:5611:00
8Elvina BergdahlOK Orinto29:20+6:2511:11
9Minna GruvefeldtIFK Göteborg Orientering31:10+8:1511:53
10Lisa Hafstad WallanderBrattås CK35:29+12:3413:32
11Vera KlingbergLjungskile FK37:17+14:2214:13
12Signe KullmanOK Alehof41:55+19:0015:59
13Alva ZakariassonUddevalla OK42:27+19:3216:12
14Alice BohlinIFK Göteborg Orientering45:42+22:4717:26
15Hilma EkströmStenungsunds OK1:08:17+45:2226:03
Karolina KnutsTrollhättans SOKej start
Clara LövgärdOK Alehofej start
Maja NymanVänersborgs SKej start

H12

2 770 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid HermanssonKungälvs OK23:438:33
2Axel EkdalaKungälvs OK23:49+0:068:35
3Rasmus GranängKungälvs OK26:48+3:059:40
4Isak ÖgrenSävedalens AIK29:31+5:4810:39
5Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb31:05+7:2211:13
6Malte LjungkvistOK Alehof35:13+11:3012:42
7Alexander FedjeFrölunda OL38:01+14:1813:43
8Gustav AspIFK Göteborg Orientering39:31+15:4814:15
9Harald MartnerFrölunda OL40:11+16:2814:30
10Tor LindénUddevalla OK50:00+26:1718:03
Viktor NilssonStångenäs AISej godkänd
Alexander LännhultEds SKej start
Elias BergqvistOK Alehofej start

D12 Kort

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka AnderssonOK Alehof18:339:22

D10

1 980 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering16:368:23
2Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering17:02+0:268:36
3Evelina BjörkmanKungälvs OK17:29+0:538:49
4Ebba LövgärdOK Alehof17:58+1:229:04
5Olivia GustafssonTrollhättans SOK18:34+1:589:22
6Evelina LindgrenLidköpings VSK19:31+2:559:51
7Astrid LindgrenLidköpings VSK21:13+4:3710:42
8Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb21:21+4:4510:46
9Elin SundbergLjungskile FK22:24+5:4811:18
10Elin KarlssonOK Landehof22:39+6:0311:26
11Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK23:13+6:3711:43
12Elina ChristianssonUddevalla OK23:19+6:4311:46
13Rebecca ErikssonOK Skärmen24:27+7:5112:20
14Edith BergenfurSkattkärrs SOK25:20+8:4412:47
15Celia KlingbergLjungskile FK28:13+11:3714:15
16Ebba ForsengLjungskile FK33:33+16:5716:56
17Anna HallOK Skogsvargarna37:54+21:1819:08
Elsa ForsengLjungskile FKej godkänd

H10

2 010 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte GranefeltOK Tyr14:026:58
2Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK15:11+1:097:33
3Vilgot ÅhlundVänersborgs SK15:48+1:467:51
4Jarvis HanssonFrölunda OL16:04+2:027:59
5Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:27+3:258:40
6Johannes AnderssonVänersborgs SK19:01+4:599:27
7Olle GranefeltOK Tyr19:14+5:129:34
8William LännhultEds SK19:39+5:379:46
9Arvid LanneKungälvs OK20:14+6:1210:03
10Nore ModénVänersborgs SK21:24+7:2210:38
11Rasmus LindénUddevalla OK21:30+7:2810:41
12Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg21:34+7:3210:43
13Ted NömmIFK Göteborg Orientering22:01+7:5910:57
14Arvid HägerstrandKungälvs OK28:45+14:4314:18
15Olle RoosIFK Göteborg Orientering32:01+17:5915:55
Gabriel HogedalVänersborgs SKej godkänd
Anton ArvidssonBrattås CKej start

D35

3 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emelie SvalinVänersborgs SK44:3512:27
Annika LännhultEds SKej godkänd
Jenny EkströmStenungsunds OKej start

H35

4 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin AnderssonSjövalla FK52:1311:31
2Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK56:04+3:5112:22
Linus IsebornFrämmestads IKej godkänd

D40

3 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda LarssonFrämmestads IK36:5610:42
2Sandra HanssonFrölunda OL40:34+3:3811:45
3Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL42:13+5:1712:14
4Ann HyvönenSkattkärrs SOK42:38+5:4212:21
5Anna BerlinKungälvs OK45:11+8:1513:05
6Katarina EnbomVänersborgs SK50:45+13:4914:42
7Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb52:44+15:4815:17
8Karin AlthoffKungälvs OK58:36+21:4016:59
9Kristina HellerströmFK Friskus-Varberg1:15:20+38:2421:50
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H40

3 910 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert EnbomVänersborgs SK36:579:27
2Jonas ZakariassonUddevalla OK37:37+0:409:37
3Marcus HanssonFrölunda OL39:14+2:1710:02
4Daniel HägerstrandKungälvs OK41:45+4:4810:40
5Anders LövgärdOK Alehof42:33+5:3610:52
6Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb45:00+8:0311:30
7Odd WallanderBrattås CK47:25+10:2812:07
8Martin WennbergFK Göingarna47:31+10:3412:09
9Christian StiernstedtKungälvs OK51:42+14:4513:13
10Jan GranängKungälvs OK52:47+15:5013:29
11Lars KullmanOK Alehof56:15+19:1814:23
Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Johan ÅhlundVänersborgs SKej start

D45

3 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof32:5110:15
2Camilla ÖhgrenSävedalens AIK34:43+1:5210:50
2Jenny NymanVänersborgs SK34:43+1:5210:50
4Anna LövgärdOK Alehof34:49+1:5810:52
5Kristin EkdalaKungälvs OK35:03+2:1210:57
6Katja Stenström BohlinIFK Göteborg Orientering39:20+6:2912:17
7Åse SundinSjövalla FK39:25+6:3412:19
8Sofia GustafssonTrollhättans SOK44:31+11:4013:54
9Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb46:18+13:2714:28
10Maria PeterssonHalmstad OK52:44+19:5316:28
11Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering54:07+21:1616:54
Sofia KarlssonOK Landehofej start

H45

3 910 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GustafssonTrollhättans SOK32:108:13
2Jan LagerHalmstad OK35:18+3:089:01
3Mats ChristianssonUddevalla OK35:37+3:279:06
4Jussi AumoKungälvs OK37:16+5:069:31
5Martin LarssonIFK Göteborg Orientering39:36+7:2610:07
6Erik AderstedtKungälvs OK39:54+7:4410:12
7Jonas BergenfurSkattkärrs SOK40:34+8:2410:22
8Stefan JohanssonKungälvs OK40:43+8:3310:24
9Mikael BergstedtMarkbygdens OK43:54+11:4411:13
10Thomas KarlssonOK Landehof46:00+13:5011:45
11Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb49:29+17:1912:39
12Martin JohanssonHalmstad OK51:43+19:3313:13
13Ulf NyqvistOK Landehof52:39+20:2913:27
14Tomas FridénOK Gränsen54:22+22:1213:54
15Pål MagnussonUddevalla IS54:27+22:1713:55
16Jonas HöijerSävedalens AIK54:36+22:2613:57
17Thomas BergstrandBrattås CK1:00:37+28:2715:30
18Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb1:02:31+30:2115:59
19Henrik PellméStenungsunds OK1:06:08+33:5816:54
20Mats GruvefeldtIFK Göteborg Orientering1:19:19+47:0920:17
Magnus HedmanKungälvs OKej godkänd
Håkan LindénUddevalla OKej godkänd

D50

3 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof33:5311:08
2Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK34:55+1:0211:29
3Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK35:05+1:1211:32
4Lena CarlssonSävedalens AIK37:28+3:3512:19
5Karin ClarinIF Rigor41:38+7:4513:41
6Ann ChihaniFK Herkules42:09+8:1613:51
7Annelie JohanssonOK Skärmen46:03+12:1015:08
Karin LaurellOK Flundrehofej godkänd

H50

3 770 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:09:24+36:2218:24
Mikael ÖhgrenSävedalens AIK34:30+1:289:09
Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna33:028:45
Tony GustavsenIstrums SK42:08+9:0611:10 Ladda ner rutt i gpx-format
Thomas AspIFK Göteborg Orientering33:11+0:098:48
Johan BökmanHelsingborgs SOK52:37+19:3513:57
Graham KempGöteborg-Majorna OK1:03:09+30:0716:45
Nils GustavssonLidköpings VSK42:57+9:5511:23
Tommy JohanssonStångenäs AIS42:44+9:4211:20
Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna50:07+17:0513:17
Martin EkdalaKungälvs OK48:54+15:5212:58
Kennet HorvathHalmstad OK42:15+9:1311:12
Gunnar HallOK Skogsvargarna49:38+16:3613:09
Hans NilssonKungälvs OK51:00+17:5813:31
Stefan L JohanssonKungälvs OKej godkänd
David GabrielssonSävedalens AIKej godkänd

D55

3 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK36:4012:03
2Mona OlssonBrattås CK41:45+5:0513:44
3Tone HollowellOK Tyr41:50+5:1013:45
4Anita DavalliusUddevalla IS41:57+5:1713:47
5Nina BejbomUddevalla OK48:33+11:5315:58
6Annette Falck LarssonVänersborgs SK51:52+15:1217:03
7Ingrid KensbyOK Tyr52:36+15:5617:18
8Birgit HanssonHerrestads AIF54:15+17:3517:50
9Karin BergdahlIK Uven58:01+21:2119:05
10Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:01:36+24:5620:15

H55

3 770 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Thomas HollowellOK Tyr41:17+6:0710:57
Hans MelinGöteborg-Majorna OK35:109:19
Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:07:01+31:5117:46
Axel WasseniusUddevalla OK37:48+2:3810:01
Stefan GustafssonOK Skogshjortarna40:43+5:3310:48
Torsten BacktemanLerums SOK43:05+7:5511:25
Lars BohlinIFK Göteborg Orientering1:12:47+37:3719:18
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:05:29+30:1917:22
Roy JohanssonOK Skogsvargarna49:48+14:3813:12
Sören KnutsTrollhättans SOK1:01:30+26:2016:18
Magnus JoelssonSOK 6841:57+6:4711:07
Mats KensbyOK Tyr58:40+23:3015:33
Håkan WåhlanderFrölunda OL1:44:00+1:08:5027:35
Jan GranstedtHalden SK41:47+6:3711:04
Christer CarlssonIK Uven51:45+16:3513:43
Ulf NyströmTrollhättans SOK43:45+8:3511:36
Per FlakbergIFK Göteborg Orientering46:41+11:3112:22
Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:04:33+29:2317:07
Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg50:33+15:2313:24
Hans KööhlerTrollhättans SOK52:41+17:3113:58
Arne SääfGudhems IF48:18+13:0812:48
Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK1:23:19+48:0922:05
Anders AxelssonOK Skogsvargarna45:56+10:4612:11
Börje PålssonUddevalla ISej godkänd
Magnus WideFrölunda OLej godkänd
Håkan SörenssonTrollhättans SOKej start
Sven BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Mats LindströmOK Skärmenej start
Bengt ZetterbergOK Skärmenej start

D60

2 720 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK32:3511:58
2Anneli Brander NilssonStenungsunds OK34:14+1:3912:35
3Kerstin BurmanKvillebyns SK35:13+2:3812:56
4My EngströmLerums SOK45:18+12:4316:39
5Kerstin Haugen LundStenungsunds OK46:47+14:1217:11
6Britt KarlssonStenungsunds OK57:07+24:3220:59
7Margareta NetzTrollhättans SOK1:08:15+35:4025:05
Eva KarlssonUddevalla OKej godkänd

H60

3 450 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clas FriesUmeå OK31:079:01
2Sören JonssonNydalens SK33:38+2:319:44
3Jerker NetzTrollhättans SOK33:45+2:389:46
4Urban LarssonOK Gipen35:24+4:1710:15
5Pierre KarlssonOK Alehof37:21+6:1410:49
6Ulf BjörkdahlHerrestads AIF38:04+6:5711:02
7Johan KarlssonTrollhättans SOK38:18+7:1111:06
8Arne LundStenungsunds OK40:02+8:5511:36
9Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb40:47+9:4011:49
9Örjan WängdahlOK Gipen40:47+9:4011:49
11Roger GustafssonIdefjordens SK41:20+10:1311:58
12Dan SjöholmHalmstad OK42:20+11:1312:16
13Martin EickhoffSävedalens AIK42:47+11:4012:24
14Börje SundbergOK Gipen43:30+12:2312:36
15Björn BorgGöteborg-Majorna OK46:18+15:1113:25
16Peter LarssonTrollhättans SOK1:01:50+30:4317:55
17Bengt BivrinIdefjordens SK1:07:36+36:2919:35
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej godkänd

D65

2 720 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger LindholmFjärås AIK37:2213:44
2Gunilla HogedalVänersborgs SK39:09+1:4714:23
3Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb39:29+2:0714:30
4Marion HallstenUddevalla OK40:20+2:5814:49
5Marit NilssonKils OK52:23+15:0119:15
6Eva BlomströmIK Stern55:49+18:2720:31
7Inger LindblomOK Orinto1:47:59+1:10:3739:41
Gunnel TurpeinenKvillebyns SKej start

H65

3 200 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan MillegårdSävedalens AIK34:4510:51
2Gunnar BejbomUddevalla OK38:51+4:0612:08
3Kent ErikssonLerums SOK39:53+5:0812:27
4Lars HogedalVänersborgs SK40:04+5:1912:31
4Yngve NilssonOK Gipen40:04+5:1912:31
6Tommy WesterbergIF Hagen40:40+5:5512:42
7Sten BlomströmIK Stern41:25+6:4012:56
8Bertil KarlssonHjobygdens OK41:33+6:4812:59
9Roalh KlevelandKvillebyns SK42:35+7:5013:18
10Per FredrikssonOK Skogshjortarna42:37+7:5213:19
11Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb42:50+8:0513:23
12Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb43:31+8:4613:35
13Hans EkbergTrollhättans SOK43:54+9:0913:43
14Torgny PetterssonMarkbygdens OK45:15+10:3014:08
15Hans Andersson StrinningUddevalla OK46:15+11:3014:27
16Lennart AnderssonGöteborgs SK48:35+13:5015:10
17Jan-Erik PålssonUddevalla IS48:57+14:1215:17
18Per IvarssonUddevalla OK50:19+15:3415:43
19Bill AnderssonHestra IF53:32+18:4716:43
20Arne AlfredssonUddevalla OK1:00:23+25:3818:52
21Hans-Erik RingströmHåby IF1:05:42+30:5720:31
22Mats KarlssonStenungsunds OK1:14:00+39:1523:07

D70

2 720 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK45:1616:38
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof48:37+3:2117:52
3Margareta LarssonOK Njudung49:33+4:1718:13
4Inga-Lill NilssonUddevalla OK50:01+4:4518:23
5Maud MossbergOK Järnbärarna51:21+6:0518:52
6Rosa JohanssonIK Uven53:13+7:5719:33
7Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK56:08+10:5220:38
8Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb57:02+11:4620:58
9Ingegerd OlssonOK Alehof57:15+11:5921:02
Ingrid CarlstedtSävedalens AIKej godkänd

H70

3 040 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars GranefeltOK Tyr32:3810:44
2Per-Arne KällénUddevalla OK35:10+2:3211:34
3Leif LöfTrollhättans SOK37:58+5:2012:29
4Rune SandbergUddevalla OK37:59+5:2112:29
5Dag LorénOK Frisene38:03+5:2512:30
6Håkan MossbergOK Järnbärarna41:38+9:0013:41
7Lars-Evan PetterssonKolbotn o Skimt OL42:30+9:5213:58
8Stefan G LarssonOK Njudung42:36+9:5814:00
9Ingemar LindblomOK Orinto43:55+11:1714:26
10Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK44:03+11:2514:29
11Johnny KarlssonUddevalla OK45:27+12:4914:57
12Benny IvarssonFjärås AIK46:33+13:5515:18
13Olof KarlssonUddevalla OK46:48+14:1015:23
14Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK47:17+14:3915:33
15Hans CarlstedtSävedalens AIK49:32+16:5416:17
16Kent OlaussonOK Orinto49:42+17:0416:20
17Lennart FärjhageOK Gipen50:08+17:3016:29
18Arne AlexanderssonStenungsunds OK52:54+20:1617:24
19Sten OlssonOK Alehof53:11+20:3317:29
20Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb54:24+21:4617:53
21Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK54:45+22:0718:00
22Bertil QvickKungälvs OK1:00:45+28:0719:59
23Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:08:54+36:1622:39
Dan JohanssonFjärås AIKej godkänd
Anders SternöTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Bengt BörjessonOK Alehofej start
Sören AnderssonIK Dranej start
Lennart HermanssonStångenäs AISej start

D75

2 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer32:5615:50
2Ulla LindheIK Stern33:26+0:3016:04
3Lena WaernTrollhättans SOK37:22+4:2617:57
4Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK39:07+6:1118:48
5Britt RangertIK Ymer43:24+10:2820:51
6Margareta JohanssonTrollhättans SOK44:22+11:2621:19
7Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK47:58+15:0223:03
8Elvy BörjessonOK Alehof57:37+24:4127:42
Gull-Britt GrönbergKungälvs OKej godkänd

H75

3 040 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna39:4813:05
2Henrik HvoslefIK Stern40:56+1:0813:27
3Lars FinbomOK Landehof43:40+3:5214:21
4Sven Erik SjöholmMullsjö SOK47:47+7:5915:43
5Bengt-Åke SvenssonIK Ymer48:06+8:1815:49
6Per LjungbergOK Alehof50:05+10:1716:28
7Lars JellvertFellingsbro GOIF51:10+11:2216:49
8Ingemar SvenssonLunds OK52:14+12:2617:10
9Karl-Axel JohanssonIK Uven54:08+14:2017:48
10Gunnar PerssonSvanesunds GIF57:38+17:5018:57
11Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:02:36+22:4820:35
12Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:20:29+40:4126:28
Andre AlexanderssonKungälvs OKej godkänd

D80

2 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK36:3217:33
2Barbro VallinKungälvs OK43:22+6:5020:50
3Marianne GrahnGöteborgs SK1:09:46+33:1433:32
Gunnel BörjessonIK Uvenutgått

H80

2 720 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif JohanssonTrollhättans SOK41:5715:25
2Göran OlofssonFjärås AIK42:36+0:3915:39
3Agne ÖstenssonSävedalens AIK57:43+15:4621:13
4Nils JanssonSkattkärrs SOK57:49+15:5221:15
5Per-Hugo LundgrenLerums SOK1:02:10+20:1322:51
6Nils-Eric TofteredIF Rigor1:37:08+55:1135:42
Gösta CederinGöteborg-Majorna OKej godkänd

D85

2 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe NymanUddevalla IS52:4325:20

H85

2 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove KilbornUddevalla IS46:0822:10
2Carl-Henrik HallbergIK Uven47:11+1:0322:41
3Gunnar LarssonUddevalla IS1:00:34+14:2629:07
4Karleric FranssonTrollhättans SOK1:02:34+16:2630:04

Inskolning

1 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jakob AnderssonOK Alehoffullföljt
Anton LindellOK Alehoffullföljt
Amalia NickolaisenLjungskile FKfullföljt
Stina SamuelssonLjungskile FKfullföljt
Elin WennbergKlubblösfullföljt

U1

1 850 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel AnderssonOK Alehof18:139:50
2Erik WennbergSjövalla FK18:28+0:159:58
3John HermanssonKungälvs OK19:53+1:4010:44
4Jonna Jordal GötforsGöteborg-Majorna OK20:35+2:2211:07
5Erik HägerstrandKungälvs OK20:49+2:3611:15
6Siri WallanderBrattås CK24:58+6:4513:29
7Hannes ModénVänersborgs SK26:21+8:0814:14
8Dexter HanssonFrölunda OL27:31+9:1814:52
9Larsson HannaOK Gipen27:37+9:2414:55
10Ebba CarlssonUddevalla OK28:23+10:1015:20
11Elin Sjöberg DietschOK Pan-Kristianstad29:10+10:5715:45
12Elias ChristianssonUddevalla OK29:43+11:3016:03
13Alva KullmanOK Alehof29:53+11:4016:09
14Lova BergdahlOK Orinto29:59+11:4616:12
15Astrid SamuelssonLjungskile FK32:22+14:0917:29
16Patricia ErikssonOK Skärmen34:44+16:3118:46
17Ester OhlssonBrattås CK37:18+19:0520:09
18Gabriell HallLjungskile FK44:01+25:4823:47
19Julian KlingbergLjungskile FK45:05+26:5224:22
Melker MartnerIFK Göteborg Orienteringutgått
Madeleine BergqvistOK Alehofej start

U2

2 010 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma OlssonUddevalla OK19:529:53
2Alexander LindellOK Alehof21:03+1:1110:28
3William FedjeFrölunda OL24:17+4:2512:04
4Oskar GustafssonTrollhättans SOK25:46+5:5412:49
5Felix AumoKungälvs OK26:40+6:4813:16
6Jakob SundbergLjungskile FK27:55+8:0313:53
7Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg30:27+10:3515:08
8Vide KlingbergLjungskile FK31:43+11:5115:46
9Elias OhlssonBrattås CK31:48+11:5615:49
10Svea PellméStenungsunds OK33:22+13:3016:36
11Alvin JonassonSvanesunds GIF34:14+14:2217:01
12Jessica ErikssonOK Skärmen35:05+15:1317:27
13Py LarssonTolered-Utby Ol-klubb40:50+20:5820:18
14Nils EkströmStenungsunds OK41:07+21:1520:27
15Måns LindénUddevalla OK49:14+29:2224:29
16Alva HedinTolered-Utby Ol-klubb51:04+31:1225:24
17Hailie HallLjungskile FK58:22+38:3029:02

Öppen motion 1

2 010 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering21:3610:44
2Lennart BjufströmSOK 6823:28+1:5211:40
3Linn AlmUddevalla OK25:11+3:3512:31
4Charlotta NynäsKlubblös30:57+9:2115:23
5Inez WallebäckLjungskile FK31:45+10:0915:47
6Hillevi WallebäckLjungskile FK31:51+10:1515:50
7Barbro LindgrenUddevalla OK38:43+17:0719:15
8Jan BruneflodOK Gipen39:21+17:4519:34
9Vera TofteredIF Rigor49:22+27:4624:33
10Rigmor SternöTolereds Allmänna IK52:45+31:0926:14

Öppen motion 3

2 770 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SöderbomSävedalens AIK35:2312:46
2Viktor RödströmStångenäs AIS38:32+3:0913:54
3Kristina NyströmTrollhättans SOK44:59+9:3616:14
4Clas BörjessonIK Uven45:09+9:4616:17
5Louise ModénVänersborgs SK47:48+12:2517:15
6Eggöy Markhester LouseSnättringe SK50:18+14:5518:09
7Frida LyxellGöteborg-Majorna OK51:23+16:0018:32
8Mary LarnerGöteborg-Majorna OK51:30+16:0718:35
9Gurjeet SinghOK Gipen54:27+19:0419:39
10Melker SjunnessonKungälvs OK54:38+19:1519:43
11Andreas SjunnessonKungälvs OK54:40+19:1719:44
12Katarina JohanssonStångenäs AIS55:57+20:3420:11
13Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK56:11+20:4820:16
14Bengt HogedalOK Gipen1:00:42+25:1921:54
15Tilda PerssonAndrarums IF1:01:11+25:4822:05
16John GruvfeldtKlubblösa1:02:24+27:0122:31
17Monika JohanssonOK Gipen1:04:55+29:3223:26
18Jerry RasmussonHerrestads AIF1:06:08+30:4523:52
19Wingkvist LarsLjungskile FK1:12:43+37:2026:15
20Anna WirenLinköpings skidklubb1:18:42+43:1928:24
21Bibbi GustafssonOK Gipen1:20:21+44:5829:00
22Ludvig NickolaisenLjungskile FK1:22:17+46:5429:42
23Siv OlaussonOK Orinto1:39:03+1:03:4035:45
24Ingela WennmanKlubblös2:02:37+1:27:1444:15
25Frida HellbergKlubblös2:04:35+1:29:1244:58
26Lars VennmanKlubblös2:05:51+1:30:2845:25
Anna WallebäckLjungskile FKej godkänd
Lars WennmanKlubblösutgått

Öppen motion 5

3 030 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK35:5011:49
2Urban BjufströmSOK 6836:16+0:2611:58
3Malin ChristianssonUddevalla OK44:02+8:1214:31
4Sara LindgrenLidköpings VSK45:11+9:2114:54
5Annika HildingKlubblös45:59+10:0915:10
6Maria AlfredssonTrollhättans SOK47:41+11:5115:44
7Christer Brander NilssonStenungsunds OK47:45+11:5515:45
8Markus WennbergSjövalla FK48:28+12:3815:59
9Fredrik BackmanKlubblös49:23+13:3316:17
10Siv OlssonOK Kroppefjäll51:18+15:2816:55
11Torgrim BrockmanHerrestads AIF52:04+16:1417:11
12Boej SundbergLjungskile FK52:14+16:2417:14
13Hans BernhardssonOK Skärmen52:21+16:3117:16
14Jan UhrbergBrattås CK54:29+18:3917:58
15Katrin PellméStenungsunds OK57:34+21:4418:59
16Jörgen HedinTolered-Utby Ol-klubb58:58+23:0819:27
17Per StrandemoIK Stern59:19+23:2919:34
18Göran LarssonOK Kroppefjäll59:20+23:3019:34
19Thomas AsplundOK Skogsvargarna59:45+23:5519:43
20Hasselrot AnnaOK Flundrehof1:01:45+25:5520:22
21Karin EngqvistOK Flundrehof1:01:46+25:5620:23
22Håkan FärnlöfIF Rigor1:03:27+27:3720:56
23Charlotta SvarfvarSjövalla FK1:04:51+29:0121:24
24Perry LundqvistSävedalens AIK1:04:54+29:0421:25
25Kerstin LindbladSävedalens AIK1:08:52+33:0222:43
26Annika WessmarkOK Flundrehof1:10:17+34:2723:11
27Sara AnderssonVänersborgs SK1:13:53+38:0324:23
28AnnaKarin ForsengLjungskile FK1:16:07+40:1725:07
29Karin ÅkesdotterIFK Göteborg1:18:55+43:0526:02
30Marianne WasseniusUddevalla OK1:21:29+45:3926:53
31Ingalill MullinsSjövalla FK1:23:33+47:4327:34
32Lars HolmOK Gipen1:28:23+52:3329:10
33Wiliam BrockmanHerrestads AIF1:37:45+1:01:5532:15
34Vide BurrowsLjungskile FK1:39:28+1:03:3832:49
35Tåve JernmarkLjungskile FK1:40:14+1:04:2433:04
36Erik ZettergrenIF Väster1:46:56+1:11:0635:17
Ana NedeljkowicHälle IFej godkänd
Berkley StaggOK Skogsvargarnaej godkänd
Susanne JohanssonStångenäs AISej godkänd

Öppen motion 7

2 960 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK28:599:47
2Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK31:42+2:4310:42
3Magnus SöderbomSävedalens AIK32:52+3:5311:06
4Elin FlakbergIFK Göteborg Orientering33:56+4:5711:27
5Jonas BergdahlOK Orinto34:10+5:1111:32
6Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL34:13+5:1411:33
7Martin BurrowsLjungskile FK34:41+5:4211:43
8Ingemar BlomGnellspikes MSC35:59+7:0012:09
9Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL36:18+7:1912:15
10Karin KullmanOK Alehof36:30+7:3112:19
11Erik TönsgårdKlubblös39:09+10:1013:13
12Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad39:17+10:1813:16
13Christina SüdhoffBrattås CK39:48+10:4913:26
14Anders ErikssonOK Gipen40:06+11:0713:32
15Linda WetterKungälvs OK40:41+11:4213:44
16Marika OgreliusKlubblös43:58+14:5914:51
17Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL45:00+16:0115:12
18Britt-Marie GrönroosOK Alehof46:35+17:3615:44
19Mikael NömmIFK Göteborg46:36+17:3715:44
20Anders KjellbergOK Flundrehof46:46+17:4715:47
21Kristin Back FriskVänersborgs SK46:55+17:5615:51
22Jack GrönroosOK Alehof48:10+19:1116:16
23Terses SamuelssonLjungskile FK48:49+19:5016:29
24Maria ElvingsonKlubblös49:25+20:2616:41
25Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK49:46+20:4716:48
26Ulrika HellmanKlubblös50:19+21:2016:59
27johan bengtssonGöteborg-Majorna OK51:48+22:4917:30
28Göran JohnssonUddevalla IS52:11+23:1217:37
29Conny SahlinVänersborgs SK52:14+23:1517:38
30Odd OlssonUddevalla OK52:16+23:1717:39
31Mats KågesonGöteborg-Majorna OK52:58+23:5917:53
32Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK53:15+24:1617:59
33Nils-Erik GunnarssonOK Gipen56:22+27:2319:02
34Fredrik NilssonStångenäs AIS58:21+29:2219:42
35Henrik KlevljungLjungskile FK58:59+30:0019:55
36Malin TheanderStenungsunds OK59:35+30:3620:07
37Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:00:00+31:0120:16
38Robert SvenssonGöteborg-Majorna OK1:00:50+31:5120:33
39Rolf LundmarkKlubblös1:03:42+34:4321:31
40Klas SkogOK Gipen1:04:09+35:1021:40
41Krister WessmarkOK Flundrehof1:07:07+38:0822:40
42Eva LindahlOK Gipen1:07:59+39:0022:58
43Peter ElvingssonKlubblös1:10:49+41:5023:55
44Bo CedelöfKFUM Örebro OK1:11:26+42:2724:07
45Radka KühnelTrollhättans SOK1:12:29+43:3024:29
46Christer AndreIF Marin Väst1:12:43+43:4424:33
47Erik IsidorssonSävedalens AIK1:20:32+51:3327:12
48Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:25:56+56:5729:01
49Marita FinderupGöteborg-Majorna OK1:27:20+58:2129:30
50Johan ÖstlingKungälvs OK1:30:58+1:01:5930:43
51Mie ÖstlingKungälvs OK1:31:02+1:02:0330:45
Kim ErefalkSjövalla FKej godkänd
Anna-Lena WingqvistLjungskile FKej godkänd
Sofia WideFrölunda OLej godkänd
Bengt-Rune WallströmIK Uvenej godkänd

Öppen motion 8

4 490 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:14:26+28:4216:34
Olof BjörkmanKungälvs OK1:05:07+19:2314:30
Annika AnderssonOK Orinto1:21:58+36:1418:15
Fredrik PerssonWing OK56:13+10:2912:31
Svante LundgrenKlubblös1:08:32+22:4815:15
Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK45:4410:11
Carl HansenUddevalla OK59:30+13:4613:15
Siri HansenUddevalla OK1:20:07+34:2317:50
Lars ÖstlingKungälvs OK55:29+9:4512:21
Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK49:58+4:1411:07
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:11:30+25:4615:55
Thomas WikströmStångenäs AIS59:07+13:2313:09
Jan GrahnIK Uven1:02:27+16:4313:54
Roger LundinFK Herkules1:54:32+1:08:4825:30
Hans PetterssonLinköpings OK1:17:39+31:5517:17
Anton BlomGnellspikes MSC54:40+8:5612:10
Erik ÖstlingKungälvs OK1:38:05+52:2121:50
Gert OlssonTockarps IK1:42:24+56:4022:48
Peter LublinKlubblös50:07+4:2311:09
Karl ErikssonUddevalla OK1:08:56+23:1215:21
Thomas BorneFrölunda OL58:23+12:3913:00
Henrik KlassonOK Gisle58:07+12:2312:56
Torbjörn WikströmOK Orinto1:24:43+38:5918:52
Erik MelénMotala AIF OL55:40+9:5612:23
Patrik NilssonVänersborgs SK1:23:31+37:4718:36
Hans PerssonAndrarums IF1:12:53+27:0916:13
Olle MellbournTrollhättans SOK55:22+9:3812:19
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad1:09:28+23:4415:28
Lennart BengtssonFalkenbergs OK45:51+0:0710:12
Marcus WetterKungälvs OKej godkänd
Phil MullinsSjövalla FKej godkänd
Josef HåkanssonOK Skärmenej godkänd
Kristofer DrejmoOK Landehofej godkänd
Mattias AnderssonIF Götaej godkänd
Charlotte DrejmoOK Landehofej godkänd
Sandra EkströmOK Orintoej godkänd
Henrik WallermanBorås GIFutgått
Andreas GleisnerOK Skärmenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser