Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Filipstadsträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Filipstadsträffen
Arrangörsorganisation: Filipstads OK
Datum: lördag 19 maj 2018

D21

3 520 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering32:459:18
2Johanna KindlundOK Tyr34:26+1:419:46
3Stina GranefeltOK Tyr34:38+1:539:50
4Malin JonssonOK Tyr34:54+2:099:54
5Sofia HolmgårdKils OK34:57+2:129:55
6Amanda TellsénOK Roxen37:07+4:2210:32
7Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK39:18+6:3311:09
8Maria BrodinFossum IF39:40+6:5511:16
9Linda EngenRaumar Orientering46:04+13:1913:05
10Emma JohanssonKristinehamns OK55:07+22:2215:39
Karin FägerlindCentrum OKutgått
Sandra BomanLustens OKej start
Eva AlbinssonOK Tyrej start

H21

4 340 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK29:446:51
2Johan SöderlundOK Tyr34:41+4:577:59
3Sören KindlundOK Tyr35:31+5:478:11
4Jan OlmKils OK36:02+6:188:18
5Jörgen GranefeltOK Tyr38:38+8:548:54
6Per FredbergKristinehamns OK40:01+10:179:13
7Anders Holtet-LindbergOK Tyr40:24+10:409:18
8Erik RåbergFossum IF47:27+17:4310:55
9Marcus BeckiusOK Tyr47:32+17:4810:57
10Adam NymanCentrum OK49:54+20:1011:29
10Christian HedquistOK Tyr49:54+20:1011:29
12Adrian LundbergIK Vikings OK50:57+21:1311:44
13Stefan SöderströmIK Vikings OK59:03+29:1913:36
14Hannes BergenfurIK Vikings OK1:00:56+31:1214:02
15Henrik HellborgCentrum OK1:47:19+1:17:3524:43
Erik NallgårdVästerås SOKutgått

H20

3 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering49:2314:01

D18

3 440 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JohanssonOK Djerf36:5510:43
2Ella NordströmKils OK44:45+7:5013:00
3Amanda MellerdalKils OK1:01:13+24:1817:47
4Elin BlomkvistSkattkärrs SOK1:04:44+27:4918:49
5Tove OrdqvistKils OK1:04:55+28:0018:52
Linn LugneKils OKej start

H18

3 520 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas OlmKils OK25:337:15
2Jonathan UllerKils OK27:38+2:057:51
3Oskar NymanOK Tyr28:55+3:228:12
4Mattias HaneOK Tyr31:35+6:028:58
5Gustav PermanOK Tyr35:45+10:1210:09
6Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro38:14+12:4110:51
7Elias BergenfurIK Vikings OK39:15+13:4211:09
8Tim DalheimerIK Vikings OK42:44+17:1112:08
9Anton HolmOK Djerf52:06+26:3314:48
Erik ErikssonOK Älgenej godkänd

D16

3 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia KindlundOK Tyr35:4910:45
2Nicolina MobergOK Tyr39:33+3:4411:52
3Thea SvenssonIK Vikings OK45:06+9:1713:32
4Elsa AlbinssonOK Tyr45:36+9:4713:41
5Amanda AlfredssonOK Tyr51:54+16:0515:35
6Rebecka WestlundKils OK55:30+19:4116:40
7Matilda HolmOK Djerf55:57+20:0816:48
8Kristina KlingnéusIK Vikings OK57:01+21:1217:07
Vilde Jonsson WoldSundbybergs IKej godkänd
Emma WahlströmOK Djerfutgått
Klara JohanssonVästvärmlands OKej start

H16

3 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus PetterssonOK Djerf30:089:02
2Anton UllerKils OK32:36+2:289:47
3Fredrik HaneOK Tyr35:43+5:3510:43
4Christian ErikssonVästvärmlands OK46:59+16:5114:06
5Isak WikströmOK Tyr49:23+19:1514:49

D14

3 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn39:1112:40
2Julia ForsgrenOK Tyr40:11+1:0013:00
3Ellen PelanderOK Djerf41:22+2:1113:23
4Linn AnderssonOK Tyr44:03+4:5214:15
5Milla ForkéusOK Tyr52:30+13:1916:59
6Jonna LindbladOK Djerf57:04+17:5318:28
7Emelie ForslundKristinehamns OK1:01:09+21:5819:47

H14

3 090 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus NilssonOK Tyr43:4114:08
2Albert BrohedeOK Tyr46:40+2:5915:06
3Arvid JohanssonOK Djerf47:04+3:2315:13
4Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK51:13+7:3216:34
5Arvid ErikssonOK Tyr55:02+11:2117:48
6Tim Wigh-DahlgrenFilipstads OK59:05+15:2419:07
7William RebaneKils OK1:09:46+26:0522:34
8Fredrik WestlundKils OK1:17:01+33:2024:55
9Eric LuthmanDegerfors OK1:28:59+45:1828:47 Ladda ner rutt i gpx-format
Isak HolmgårdKils OKej godkänd
Hugo BergenfurIK Vikings OKutgått

D12

2 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Izabella LjungbergOK Tyr35:1212:53
2Isabella HolmOK Djerf39:56+4:4414:37
3Tuva HenricssonOK Tyr40:39+5:2714:53
4Lea JohannesdalSkattkärrs SOK44:32+9:2016:18
5Tilda KindlundOK Tyr55:41+20:2920:23
6Sara Storm-AnderssonOK Tyr56:16+21:0420:36
Lina UllerKils OKej start

H12

2 730 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valle LarssonIF Thor24:188:54
2Edvard PelanderOK Djerf26:37+2:199:44
3Danilo MobergOK Tyr27:33+3:1510:05
4Malte GranefeltOK Tyr29:27+5:0910:47
5Anton JonssonOK Tyr31:52+7:3411:40
6Oscar AnderssonOK Tyr31:59+7:4111:42
7Albin IsakssonOK Tyr34:48+10:3012:44
8Ivar WikströmOK Tyr35:49+11:3113:07
9Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf35:50+11:3213:07
10Alfred NybergSkattkärrs SOK35:59+11:4113:10
11Felix LindOK Tyr38:42+14:2414:10
Nils JohanssonVästvärmlands OKej godkänd
Marcelo Henriksson RibeiroOK Djerfutgått
Hugo EkströmOK Tyrej start
Adam StråleOK Tyrej start

D10

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma JonssonOK Tyr20:449:00
2Elsa HöglundIK Vikings OK23:53+3:0910:23
3Irma ErikssonOK Tyr25:40+4:5611:09
4Mira KarlströmOK Tyr27:00+6:1611:44
5Edith BergenfurSkattkärrs SOK31:04+10:2013:30

H10

2 300 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David Wigh-DahlgrenFilipstads OK19:248:26
2Gustav JuhlinVästerås SOK19:50+0:268:37
3Axel LindbladOK Djerf20:58+1:349:06
4Ludvig JuhlinVästerås SOK22:02+2:389:34
5Joel HolmgårdKils OK22:10+2:469:38
6Gilbert KarlströmOK Tyr25:10+5:4610:56
7Birger KarlströmOK Tyr25:51+6:2711:14
8Henry NordströmKils OK26:15+6:5111:24
9William LundqvistOK Tyr28:40+9:1612:27
Johannes IsakssonOK Tyrej godkänd

D35

3 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena WesterlundOK Djerf44:5413:14
2Angelica WikströmOK Tyr49:16+4:2214:31

H35

3 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael ForslundKristinehamns OK1:06:1717:40

D40

3 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lottis BrohedeOK Tyr1:25:0925:07

H40

3 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LjungbergOK Tyr33:159:03
2Magnus StråleOK Tyr40:21+7:0610:59
3Daniel BrohedeOK Tyr41:58+8:4311:26
4Mattias PerssonOK Tyr46:31+13:1612:40

D45

3 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna NordströmKils OK38:3212:07
2Charlotte FlansbjerOK Djerf40:04+1:3212:35
3Ylva OlmKils OK44:16+5:4413:55
4Carolina AnderssonKristinehamns OK46:23+7:5114:35
5Anna HaneOK Tyr48:37+10:0515:17
6Marina ThybergVästvärmlands OK50:52+12:2015:59
7Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK51:37+13:0516:13
8Anna UllerKils OK52:33+14:0116:31
Eva-Lill BergenfurIK Vikings OKej godkänd

H45

3 420 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats BergenfurIK Vikings OK30:148:50
2Magnus NordströmKils OK31:02+0:489:04
3Jonas BergenfurSkattkärrs SOK34:01+3:479:56
4Tommy JohanssonVästvärmlands OK34:32+4:1810:05
5Martin JuhlinVästerås SOK35:10+4:5610:16
6Jonas LarssonKristinehamns OK36:54+6:4010:47
7Mats VesterbergOK Tyr37:25+7:1110:56
8Ulf MellerdalKils OK42:59+12:4512:34
9Mikael LindOK Tyr45:05+14:5113:10
10Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK53:08+22:5415:32

D50

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie AlfredssonOK Tyr39:1613:05
2Anna-Lena JacobssonDegerfors OK52:25+13:0917:28
3Heléne SvenssonKristinehamns OK52:37+13:2117:32
4Charlotte SkoglundKils OK1:04:20+25:0421:26
5Kristina LandforsLustens OK1:11:52+32:3623:57

H50

3 310 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LiljaOK Älgen27:468:23
2Pär NymanOK Tyr31:03+3:179:22
3Göran JonssonSundbybergs IK33:25+5:3910:05
4Lars NymanKristinehamns OK35:08+7:2210:36
5Thord SalenbäckKristinehamns OK35:57+8:1110:51
6Örjan BeckiusOK Tyr36:25+8:3911:00
7Jens AnderssonKristinehamns OK36:27+8:4111:00
8Matz AnderssonLesjöfors SK37:55+10:0911:27
9Pelle LandforsLustens OK38:39+10:5311:40
10Anders JonssonIK Vikings OK39:24+11:3811:54
11Stefan ErikssonOK Älgen39:44+11:5812:00
12Lars HolmgårdKils OK40:34+12:4812:15
13Björn SvenssonOK Djerf42:10+14:2412:44
14Lars JacobssonDegerfors OK44:33+16:4713:27

D55

3 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK31:0010:20
2Mona OrdqvistKils OK39:28+8:2813:09
3Tone HollowellOK Tyr39:29+8:2913:09
4Ewa LundbergIK Vikings OK42:04+11:0414:01
5Ida EngenRaumar Orientering44:47+13:4714:55
6Anna Weckner WestlundOK Tyr44:57+13:5714:59
7Karin MoodhOK Tyr46:56+15:5615:38
8Helena PepaHagaby GoIF Örebro48:38+17:3816:12
9Ingrid KensbyOK Tyr48:50+17:5016:16
10Catarina HögkvistOK Tyr56:45+25:4518:55
11Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:05:51+34:5121:57

H55

3 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK26:218:14
2Per GustavssonGöteborg-Majorna OK28:14+1:538:49
3Thomas HollowellOK Tyr33:36+7:1510:30
4Per HögkvistOK Tyr34:16+7:5510:42
5Bengt JohanssonOK Tyr34:20+7:5910:43
6Lars AnderssonOK Tyr35:00+8:3910:56
7Sixten WestlundOK Tyr35:58+9:3711:14
8Knut EngenRaumar Orientering41:30+15:0912:58
9Leif SandahlOK Tyr43:19+16:5813:32
10Mats KensbyOK Tyr47:56+21:3514:58
11Bertil JohanssonKristinehamns OK50:30+24:0915:46
12Björn EngströmLustens OK59:08+32:4718:28
13Göran KarlströmOK Tyr1:01:53+35:3219:20
Tor StrandRaumar Orienteringej godkänd
Niclas MobergOK Tyrej godkänd
Ulf SkoglundKils OKutgått

D60

2 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria ErikssonÅmåls OK33:3213:28
2Britt FredrikssonKroppa IF37:42+4:1015:08
3Carola KarlssonOK Tyr45:51+12:1918:24
4Britt GunnarssonKristinehamns OK1:05:12+31:4026:11

H60

3 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt NilssonOK Hierne35:3511:19
2Christer ErikssonÅmåls OK36:22+0:4711:34
3Bernt AnderssonIF Rigor54:22+18:4717:18
Stefan GunnarssonKristinehamns OKej godkänd

D65

2 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena GranefeltOK Tyr38:4915:35
2Lotta RåbergOK Tyr41:09+2:2016:31
3Marit NilssonKils OK42:52+4:0317:12
4Gunnel GillenäsKristinehamns OK46:57+8:0818:51
Eva TrangiusOK Tyrej start

H65

3 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn34:4511:04
2Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL37:44+2:5912:01
3Bo DavidssonSolna OK43:46+9:0113:56
4Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK46:30+11:4514:48
5Bengt CarlssonSkattkärrs SOK46:53+12:0814:55
6Lasse HageröKristinehamns OK54:21+19:3617:18
7Bengt HanssonSäterbygdens OK1:01:46+27:0119:40
Bengt SvedjebySkattkärrs SOKej start

D70

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HöijeOK Skogsstjärnan42:3218:49
2Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr48:21+5:4921:23

H70

2 740 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan FogelbergVästvärmlands OK29:4810:52
2Lars GranefeltOK Tyr30:38+0:5011:10
3Börje RåbergOK Tyr36:26+6:3813:17
4Åke GustavssonOK Älgen37:23+7:3513:38
5Hans PerssonOK Älgen52:15+22:2719:04
6Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo52:19+22:3119:05
7Gunnar RåbergOK Tyr58:47+28:5921:27
8Leif SalinOK Tyr1:00:43+30:5522:09
9Christer GillenäsKristinehamns OK1:10:06+40:1825:35
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OKej godkänd

D75

1 920 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK32:5417:08
2Mariann KjellbergBredareds IF38:48+5:5420:12
3Mariann NilssonLustens OK45:43+12:4923:48
4Anita NordbergOK Klyftamo46:45+13:5124:20

H75

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart HöijeOK Skogsstjärnan37:4015:04
2P-G JanssonSäterbygdens OK52:04+14:2420:49
3Leif LindhIK Vikings OK57:57+20:1723:10
4Åke NordbergOK Klyftamo1:00:23+22:4324:09
Lennart MattssonLustens OKej godkänd

H80

2 240 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John VallinOK Hedströmmen37:1516:37
2Melvin NilssonLustens OK41:27+4:1218:30
3Nils JanssonSkattkärrs SOK47:14+9:5921:05
4Nils GrannKristinehamns OK47:56+10:4121:23
5Arvo HyvönenSkattkärrs SOK1:05:59+28:4429:27

H85

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John LarssonVästvärmlands OK52:0728:57
2Gunnar NymanOK Djerf57:14+5:0731:47
3Lars MagnussonKristinehamns OK1:02:00+9:5334:26
4Göran BarremyrOK Fryksdalen1:13:12+21:0540:40

Inskolning

1 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
EMIL BengtssonOK Tyrfullföljt
Sofia ForslundKristinehamns OKfullföljt
Klara JuhlinVästerås SOKfullföljt
Ingrid NordströmKils OKfullföljt
Cornelia RebaneKils OKfullföljt

U1

2 130 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle GranefeltOK Tyr23:5211:12
2Vincent LjungbergOK Tyr25:06+1:1411:47
3Vidar LarssonIF Thor29:03+5:1113:38
4Molly LundqvistOK Tyr34:01+10:0915:58
5Lucas Bodin LiligrenOK Djerf34:11+10:1916:02
Linnea LuthmanDegerfors OKutgått

U2

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton WighFilipstads OK31:3814:22
2Lin PelanderOK Djerf34:52+3:1415:50
2Matilda Henriksson RibeiroOK Djerf34:52+3:1415:50
4Joel WilhelmssonFilipstads OK37:23+5:4516:59
5Miriam StrömbergOK Djerf43:10+11:3219:37
6Gösta WirénOK Tyr1:01:00+29:2227:43
Malin NilssonOK Tyrej start

Öppen motion 1

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella NybergSkattkärrs SOK47:0920:51
2Tindra BlomqvistSkattkärrs SOK47:12+0:0320:53
3Tina BjørnstadRaumar Orientering1:00:27+13:1826:44

Öppen motion 3

2 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LiliegrenOK Djerf36:4514:04
2Elin BomanSkattkärrs SOK41:02+4:1715:43
3Anders GustafssonOK Tyr45:45+9:0017:31
4Siv AnderssonKristinehamns OK49:14+12:2918:51
5Elisabet LundqvistOK Tyr59:49+23:0422:55
6Marianne NyströmSkattkärrs SOK1:07:54+31:0926:00
7Charlotta Edquist MobergOK Tyr1:12:35+35:5027:48
8Roger AnderssonKristinehamns OK1:12:52+36:0727:55
9Viktor BengtssonOK Tyr1:16:12+39:2729:11
10Bernt AxelssonVästvärmlands OK1:16:52+40:0729:27
11Lissi VilhelmssonUlriksbergs IK1:49:37+1:12:5241:59
12Åke DahlVästvärmlands OK1:53:33+1:16:4843:30

Öppen motion 5

2 690 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola IsakssonOK Tyr28:4910:42
2Helen RyenKroppa IF43:01+14:1215:59
3Thomas BomanSkattkärrs SOK44:22+15:3316:29
4Richard PaakkonenOK Roxen46:20+17:3117:13
5Tanja DALHEIMERIK Vikings OK46:46+17:5717:23
6Maria ErikssonOK Tyr57:58+29:0921:32
7Leif KarlssonIFK Brattfors1:04:01+35:1223:47
8Tina WestlundKils OK1:08:19+39:3025:23
9Margareta NilssonOK Tyr1:13:27+44:3827:18
10Karin BörjarsKils OK1:40:45+1:11:5637:27
11Åsa PetterssonSäterbygdens OK1:53:30+1:24:4142:11

Öppen motion 7

3 160 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan JohanssonGyllen Dojan32:0210:08
2Anders JohanssonGyllen Dojan32:43+0:4110:21
3Kalle JohanssonGyllen Dojan34:47+2:4511:00
4Axel SjöbergGyllen Dojan35:42+3:4011:17
5Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK39:14+7:1212:24
6Samuel JohanssonGyllen Dojan39:29+7:2712:29
7Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro39:50+7:4812:36
8Elis NordströmKils OK40:25+8:2312:47
9Johanna ErikssonÅmåls OK44:44+12:4214:09
10Carin RosénGustavsbergs OK46:15+14:1314:38
11Jenny NybergSkattkärrs SOK47:43+15:4115:06
12Tobias LundqvistOK Tyr47:46+15:4415:06
13Torbjörn JohanssonOK Älgen48:47+16:4515:26
14Kjell JohanssonSkattkärrs SOK56:08+24:0617:45
15Göran JohanssonGyllen Dojan57:25+25:2318:10
16Maria NordströmKils OK58:43+26:4118:34
17Anna MattssonGyllen Dojan59:03+27:0118:41
18Christer ElfsbergKristinehamns OK59:20+27:1818:46
19Frida HöglundIK Vikings OK59:22+27:2018:47
20Anna-Lena SarfveKroppa IF1:00:19+28:1719:05
21Jimmy LarssonIF Thor1:03:33+31:3120:06
22Lotte JohanssonSkattkärrs SOK1:06:11+34:0920:56
23Sören JohanssonSK Örnen1:06:58+34:5621:11
24Monica DjurbergOK Tyr1:07:23+35:2121:19
25Anders WahlströmOK Djerf1:07:44+35:4221:26
26Anna ErikssonOK Älgen1:09:00+36:5821:50
27Sören SvenssonIFK Brattfors1:13:09+41:0723:08
28Per-Martin SvärdIK Vikings OK1:13:36+41:3423:17
29Agneta BomanSkattkärrs SOK1:13:56+41:5423:23
30Bengtåke AnderssonOK Amne1:15:26+43:2423:52
31Ida JohanssonGyllen Dojan1:16:42+44:4024:16
32Vanja JohanssonGyllen Dojan1:16:43+44:4124:16
33Alf BörjarsKils OK1:19:29+47:2725:09
34Markus JanssonÅmåls OK1:22:38+50:3626:08
35Torgny LundkvistGyllen Dojan1:39:35+1:07:3331:30
36Eva LundkvistGyllen Dojan1:39:37+1:07:3531:31
Ingrid JanssonSäterbygdens OKej godkänd
Marie LindbladOK Djerfutgått

Öppen motion 8

3 830 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus AlbinssonOK Tyr35:249:14
2Petter ErikssonÅmåls OK41:05+5:4110:43
3Andreas MobergOK Tyr41:44+6:2010:53
4Anders PelanderOK Djerf43:07+7:4311:15
5Malin NymanOK Tyr48:14+12:5012:35
6Andreas BergLinköpings OK50:38+15:1413:13
7Karin AnderssonVästerås SOK50:46+15:2213:15
8Johan PetriOK Djerf52:28+17:0413:41
9Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro57:30+22:0615:00
10Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo58:02+22:3815:09
11Mikael AlfredssonOK Tyr1:00:05+24:4115:41
12Emma SilvergrundLerums SOK1:04:26+29:0216:49
13Irma SvenssonOK Klyftamo1:15:34+40:1019:43
14Johanna AlfredssonOK Tyr1:16:08+40:4419:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser