Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VeteranOL GMOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VeteranOL GMOK
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: torsdag 6 april 2017

Frölunda OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ann-Christine BorgKort (14)38:08+14:4219:09
3Magne HagströmMellan (41)45:26+5:1015:14
5Göran HögbergKort (14)40:44+17:1820:28

Göteborg-Majorna OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Christer BorgLång (27)42:3410:59
2Jennie AnderssonLång (27)42:49+0:1511:03
4Asgeir EdvardsenLång (27)44:43+2:0911:33
5Mats StrandhagenLång (27)47:31+4:5712:16
8Ture GunnarssonKort (14)43:51+20:2522:02
21Hans KarlssonLång (27)1:13:27+30:5318:58
30Joakim LundqvistMellan (41)1:07:33+27:1722:40
36Gösta CederinMellan (41)1:27:32+47:1629:22
37Stig DahlgrenMellan (41)1:28:20+48:0429:38

Göteborgs SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tobias AnderssonStig (3)18:0611:27
12Marianne GrahnKort (14)57:55+34:2929:06

IF Marin Väst

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Gösta MalmerLång (27)1:24:37+42:0321:51
34Karin ElfmanMellan (41)1:14:46+34:3025:05

IFK Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Christer WestbergMellan (41)1:13:10+32:5424:33

IK Stern

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Sten BlomströmLång (27)56:26+13:5214:34
9Leif HjertqvistKort (14)45:54+22:2823:03
10Magnar ErvikKort (14)50:20+26:5425:17
17Stig-Ove TollLång (27)1:04:17+21:4316:36
21Eva BlomströmMellan (41)1:01:33+21:1720:39
22Lennart AlmströmLång (27)1:14:59+32:2519:22
24Anders MohlinLång (27)1:19:53+37:1920:38
25Christina SchedwinMellan (41)1:03:00+22:4421:08

IK Uven

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Inger HallbergStig (3)28:26+10:2017:59
3Carl-Henrik HallbergKort (14)38:19+14:5319:15
6Gunnel BörjessonKort (14)41:19+17:5320:45
7Marie BergKort (14)41:57+18:3121:04
19Ulf ElmqvistLång (27)1:10:37+28:0318:14
20Karl-Axel JohanssonMellan (41)1:00:29+20:1320:17
23Erland BergLång (27)1:17:09+34:3519:56
28Rosa JohanssonMellan (41)1:05:57+25:4122:07

IK Ymer

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Ingrid HermanssonMellan (41)54:11+13:5518:10
18Britt RangertMellan (41)59:42+19:2620:02

KFUM Örebro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Bo CederlöfMellan (41)1:03:28+23:1221:17
Karin CederlöfMellan (41)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Tommy PedersenMellan (41)ej godkänd

Kungälvs OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Barbro VallinKort (14)38:20+14:5419:15
7Ulla-Britt OrdasiMellan (41)53:00+12:4417:47
18Andre AlexanderssonLång (27)1:09:44+27:1018:01
24Bertil QvickMellan (41)1:02:27+22:1120:57

Lerums SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Kent ErikssonMellan (41)41:42+1:2613:59
7Olle AdolfssonLång (27)54:20+11:4614:02
13Björn EngströmLång (27)58:30+15:5615:06
22My EngströmMellan (41)1:01:52+21:3620:45

Ljungskile FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kent KardellKort (14)23:2611:46

OK Alehof

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Per LjungbergMellan (41)1:03:36+23:2021:20
Lars-Erik SällMellan (41)ej godkänd

OK Kullingshof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jonas LarssonLång (27)54:51+12:1714:10

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Ragnar BewertMellan (41)1:26:01+45:4528:51

OK Orinto

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Carl-Henry AnderssonLång (27)44:21+1:4711:27
10Torbjörn WikströmLång (27)56:44+14:1014:39
14Kurt EkbergLång (27)1:02:08+19:3416:03
17Hans KarlssonMellan (41)59:13+18:5719:52
26Christer JohanssonLång (27)1:29:31+46:5723:07
33Conny VernerssonMellan (41)1:14:40+34:2425:03

OK Skogshjortarna

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Kjell-Åke IsakssonStig (3)29:14+11:0818:30
5Ronny AnderssonMellan (41)47:59+7:4316:06
6Kalle JohanssonLång (27)48:00+5:2612:24
11Anders BerglundLång (27)57:40+15:0614:54
11Harriet AnderssonKort (14)50:39+27:1325:27
12Lars JohanssonLång (27)57:41+15:0714:54
12Eva IsakssonMellan (41)56:46+16:3019:02
14Lisbeth JohanssonKort (14)1:12:07+48:4136:14
15Mats EricssonLång (27)1:02:37+20:0316:10
16Ted LiivrandLång (27)1:03:05+20:3116:18
20Lars-Olof LannfeltLång (27)1:10:40+28:0618:15

Sjövalla FK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sören SvenssonMellan (41)40:1613:30
4Solveig HedenblomMellan (41)47:43+7:2716:00
13Eva ThörnblomMellan (41)57:08+16:5219:10
13Barbro JohanssonKort (14)1:08:31+45:0534:25
14Kurt-Åke KarlssonMellan (41)57:46+17:3019:23
Sven-Olof LjungblomMellan (41)ej godkänd

Sävedalens AIK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Kent OlssonMellan (41)55:07+14:5118:29
16Jan LarssonMellan (41)59:03+18:4719:48
23Anders AxelssonMellan (41)1:02:11+21:5520:52
Monica KnutssonLång (27)ej godkänd

Tolered-Utby Ol-klubb

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Claes LindegårdhMellan (41)48:24+8:0816:14
11Ann-Kristin LindegårdhMellan (41)55:35+15:1918:39
15Sven Erik MolanderMellan (41)57:50+17:3419:24
29Anders SternöMellan (41)1:06:49+26:3322:25
32Lennart KarlssonMellan (41)1:14:05+33:4924:51

Uddevalla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Johnny KarlssonMellan (41)53:57+13:4118:06

Vänersborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Inga-Lill WahlbergMellan (41)1:00:24+20:0820:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser