Swedish Orienteering Federation

Official results for Motionsorientering Härskogen

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Motionsorientering Härskogen
Organiser: Lerums SOK
Date: Thursday 11 May 2017

Kort lätt

1 900 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK46:4424:35

Kort medelsvår

2 200 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Emma SilvergrundLerums SOK35:0215:55
2Axel Holgerssonklubblös45:39+10:3720:44
3Kjell VallinFjärås AIK50:00+14:5822:43 Download route in GPX format
4Kerstin LindbladSävedalens AIK1:01:16+26:1427:50
5Linnea Lokhorstklubblös1:13:26+38:2433:22
6Timo Käppiklubblös1:13:28+38:2633:23
Simon AlfredssonLerums SOKmispunched
Mina NäsLerums SOKdid not finish

Mellan medelsvår

3 200 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Olle AdolfssonLerums SOK34:1210:41
2Kent KardellLjungskile FK37:37+3:2511:45
3Viktor Karlssonklubblös44:19+10:0713:50
4Peter WissöLerums SOK48:43+14:3115:13
5Julia LindbladSävedalens AIK51:36+17:2416:07
6Anders Karlssonklubblös54:00+19:4816:52
7Björn LindbladSävedalens AIK54:24+20:1217:00
8Karolina MelkstamLerums SOK56:44+22:3217:43
9Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK58:37+24:2518:19
10Elin SkogbergGöteborg-Majorna OK58:39+24:2718:19
11Frida LyxellGöteborg-Majorna OK1:00:39+26:2718:57
12Marie-Louise LarssonLerums SOK1:01:07+26:5519:05
13Hans AlvebrattLerums SOK1:44:52+1:10:4032:46
14Barbro AlvebrattLerums SOK1:49:49+1:15:3734:19
Emil LindbladSävedalens AIKdid not finish

Lång svår

4 700 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK50:1810:42
2Robert Johanssonklubblös53:42+3:2411:25
3Stig LarssonGöteborg-Majorna OK1:00:32+10:1412:52
4Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK1:01:25+11:0713:04
Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SKmispunched
Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OKdid not finish

Orange

2 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Maja AxelssonLerums SOK36:5916:04
2Ebba NäsmanLerums SOK38:11+1:1216:36
3Jonas OlandersLerums SOK39:43+2:4417:16
4Oskar HedströmLerums SOK39:53+2:5417:20
5Alva NäsLerums SOK54:50+17:5123:50

Violett

3 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lovisa MoqvistLerums SOK42:3313:17
2Tova LarssonLerums SOK52:00+9:2716:15

Svart

4 100 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Emil AxelssonLerums SOK39:089:32
2Tilda MelkstamLerums SOK41:01+1:5310:00
3Jakob GunnarssonLerums SOK41:51+2:4310:12
4Selma MoqvistLerums SOK54:23+15:1513:15

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements