Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Härskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Härskogen
Arrangörsorganisation: Lerums SOK
Datum: torsdag 11 maj 2017

Fjärås AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kjell VallinKort medelsvår (7)50:00+14:5822:43Ladda ner rutt i gpx-format

Göteborg-Majorna OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Siw PetterssonKort lätt (1)46:4424:35
1Viktor LyxellLång svår (5)50:1810:42
3Stig LarssonLång svår (5)1:00:32+10:1412:52
4Bengt JonassonLång svår (5)1:01:25+11:0713:04
9Kristina LarssonMellan medelsvår (14)58:37+24:2518:19
10Elin SkogbergMellan medelsvår (14)58:39+24:2718:19
11Frida LyxellMellan medelsvår (14)1:00:39+26:2718:57
Magnus CarlssonLång svår (5)utgått

Göteborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Gunnar MarkinhuhtaLång svår (5)ej godkänd

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Axel HolgerssonKort medelsvår (7)45:39+10:3720:44

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Linnea LokhorstKort medelsvår (7)1:13:26+38:2433:22

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Timo KäppiKort medelsvår (7)1:13:28+38:2633:23

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Viktor KarlssonMellan medelsvår (14)44:19+10:0713:50

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Anders KarlssonMellan medelsvår (14)54:00+19:4816:52

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Robert JohanssonLång svår (5)53:42+3:2411:25

Lerums SOK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emma SilvergrundKort medelsvår (7)35:0215:55
1Lovisa MoqvistViolett (2)42:3313:17
1Emil AxelssonSvart (4)39:089:32
1Maja AxelssonOrange (5)36:5916:04
1Olle AdolfssonMellan medelsvår (14)34:1210:41
2Tilda MelkstamSvart (4)41:01+1:5310:00
2Tova LarssonViolett (2)52:00+9:2716:15
2Ebba NäsmanOrange (5)38:11+1:1216:36
3Jakob GunnarssonSvart (4)41:51+2:4310:12
3Jonas OlandersOrange (5)39:43+2:4417:16
4Peter WissöMellan medelsvår (14)48:43+14:3115:13
4Selma MoqvistSvart (4)54:23+15:1513:15
4Oskar HedströmOrange (5)39:53+2:5417:20
5Alva NäsOrange (5)54:50+17:5123:50
8Karolina MelkstamMellan medelsvår (14)56:44+22:3217:43
12Marie-Louise LarssonMellan medelsvår (14)1:01:07+26:5519:05
13Hans AlvebrattMellan medelsvår (14)1:44:52+1:10:4032:46
14Barbro AlvebrattMellan medelsvår (14)1:49:49+1:15:3734:19
Simon AlfredssonKort medelsvår (7)ej godkänd
Mina NäsKort medelsvår (7)utgått

Ljungskile FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kent KardellMellan medelsvår (14)37:37+3:2511:45

Sävedalens AIK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Kerstin LindbladKort medelsvår (7)1:01:16+26:1427:50
5Julia LindbladMellan medelsvår (14)51:36+17:2416:07
7Björn LindbladMellan medelsvår (14)54:24+20:1217:00
Emil LindbladMellan medelsvår (14)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser