Swedish Orienteering Federation

Official results for Motionsorientering Härskogen

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Motionsorientering Härskogen
Organiser: Lerums SOK
Date: Thursday 18 May 2017

Lång svår

4 200 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Gabriel SturessonLerums SOK33:428:01
2Emil AxelssonLerums SOK38:47+5:059:14
3Robert Johanssonklubblös38:53+5:119:15
4William SturessonLerums SOK40:22+6:409:36
5Emil LindbladSävedalens AIK42:44+9:0210:10
6Selma MoqvistLerums SOK47:32+13:5011:19
7Karolina MelkstamLerums SOK50:16+16:3411:58
8Jonas Landahlklubblös54:09+20:2712:53
9Björn LindbladSävedalens AIK56:17+22:3513:24
10Eva PedersenOK Skogshjortarna57:51+24:0913:46
11Magnus PedersenOK Skogshjortarna58:44+25:0213:59
12Per SkogbergGöteborg-Majorna OK1:01:21+27:3914:36
Tova LarssonLerums SOKmispunched
Fredrik Einarssonklubblösmispunched

Mellan medelsvår

3 000 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ebba NäsmanLerums SOK38:5112:57
2Maja AxelssonLerums SOK40:36+1:4513:32
3Viktor Karlssonklubblös43:24+4:3314:28
4Tommy WedlinLerums SOK43:25+4:3414:28
5Anders Karlssonklubblös48:52+10:0116:17
6Elsa MoqvistLerums SOK49:41+10:5016:33
7Pär MoqvistLerums SOK50:24+11:3316:48
8Linda DanielssonLerums SOK55:01+16:1018:20
9Elin SkogbergGöteborg-Majorna OK57:32+18:4119:10
10Alva NäsLerums SOK1:09:52+31:0123:17

Kort medelsvår

2 000 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jonas OlandersLerums SOK23:1511:37
2Algot LithnerLerums SOK31:44+8:2915:52
3Elin AxelssonLerums SOK33:24+10:0916:42
4Simon AlfredssonLerums SOK36:06+12:5118:03
5Lovisa WrightLerums SOK38:09+14:5419:04
6Maja HaablaheLerums SOK38:12+14:5719:06
7Jesper LarssonLerums SOK52:36+29:2126:18
Filippa JohanssonLerums SOKmispunched
Alva AndreassonLerums SOKdid not finish
Viggo NäsmanLerums SOKdid not finish

Kort lätt

2 000 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jakob JönssonLerums SOK24:0612:03
2Sara AlfredssonLerums SOK24:46+0:4012:23
3Emilia WrightLerums SOK26:02+1:5613:01
4Angelin SundbergLerums SOK28:06+4:0014:03
5Gustav WissöLerums SOK29:41+5:3514:50
6Hanna PedersenOK Skogshjortarna33:41+9:3516:50

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements