Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Härskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Härskogen
Arrangörsorganisation: Lerums SOK
Datum: torsdag 18 maj 2017

Göteborg-Majorna OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Elin SkogbergMellan medelsvår (10)57:32+18:4119:10
12Per SkogbergLång svår (14)1:01:21+27:3914:36

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Robert JohanssonLång svår (14)38:53+5:119:15

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jonas LandahlLång svår (14)54:09+20:2712:53

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Fredrik EinarssonLång svår (14)ej godkänd

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Viktor KarlssonMellan medelsvår (10)43:24+4:3314:28

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Anders KarlssonMellan medelsvår (10)48:52+10:0116:17

Lerums SOK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jakob JönssonKort lätt (6)24:0612:03
1Ebba NäsmanMellan medelsvår (10)38:5112:57
1Gabriel SturessonLång svår (14)33:428:01
1Jonas OlandersKort medelsvår (8)23:1511:37
2Sara AlfredssonKort lätt (6)24:46+0:4012:23
2Emil AxelssonLång svår (14)38:47+5:059:14
2Maja AxelssonMellan medelsvår (10)40:36+1:4513:32
2Algot LithnerKort medelsvår (8)31:44+8:2915:52
3Emilia WrightKort lätt (6)26:02+1:5613:01
3Elin AxelssonKort medelsvår (8)33:24+10:0916:42
4Tommy WedlinMellan medelsvår (10)43:25+4:3414:28
4Angelin SundbergKort lätt (6)28:06+4:0014:03
4William SturessonLång svår (14)40:22+6:409:36
4Simon AlfredssonKort medelsvår (8)36:06+12:5118:03
5Gustav WissöKort lätt (6)29:41+5:3514:50
5Lovisa WrightKort medelsvår (8)38:09+14:5419:04
6Maja HaablaheKort medelsvår (8)38:12+14:5719:06
6Selma MoqvistLång svår (14)47:32+13:5011:19
6Elsa MoqvistMellan medelsvår (10)49:41+10:5016:33
7Karolina MelkstamLång svår (14)50:16+16:3411:58
7Jesper LarssonKort medelsvår (8)52:36+29:2126:18
7Pär MoqvistMellan medelsvår (10)50:24+11:3316:48
8Linda DanielssonMellan medelsvår (10)55:01+16:1018:20
10Alva NäsMellan medelsvår (10)1:09:52+31:0123:17
Filippa JohanssonKort medelsvår (8)ej godkänd
Tova LarssonLång svår (14)ej godkänd
Alva AndreassonKort medelsvår (8)utgått
Viggo NäsmanKort medelsvår (8)utgått

OK Skogshjortarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Hanna PedersenKort lätt (6)33:41+9:3516:50
10Eva PedersenLång svår (14)57:51+24:0913:46
11Magnus PedersenLång svår (14)58:44+25:0213:59

Sävedalens AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Emil LindbladLång svår (14)42:44+9:0210:10
9Björn LindbladLång svår (14)56:17+22:3513:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser