Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kortfredan, Five-O, #2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kortfredan, Five-O, #2
Arrangörsorganisation: Ryda SK
Datum: fredag 30 mars 2018

ANCO

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Alain BergerH45 (22)17:46+1:197:49
6Inès BergerD16 (33)16:36+1:007:41

ASS Raisu Lumous

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Teija LaunisD50 (19)32:11+15:0615:32
25Kasperi LaunisH50 (25)28:28+12:0512:52

Brattås CK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Isak EinarssonÖppen motion 5 (21)23:21+5:4710:14
5Per EinarssonÖppen motion 5 (21)24:10+6:3610:35
8Alice EinarssonÖppen motion 3 (18)23:49+5:1812:40
9Maria EinarssonÖppen motion 3 (18)25:22+6:5113:29

Bredareds IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Joar BlomqvistH12 (13)15:50+5:589:05
6Leif BlomqvistÖppen motion 5 (21)24:51+7:1710:53
8Johannes BlomqvistU2 (10)23:51+14:1816:00

Bredaryds SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladH16 (26)13:145:49
1Carina SvenssonD50 (19)17:058:15
1Tuva NylundD14 (34)15:468:23
2Mats NylundH50 (25)16:55+0:327:39
17Micael ElmbladÖppen motion 8 (29)28:59+10:5411:41

Eds SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lasse JohanssonH60 (9)16:16+0:377:58
4Janne ErikssonH65 (8)24:27+4:1212:36
4Maria ErikssonD20 (10)20:18+3:228:07
5Helena ErikssonD50 (19)19:50+2:459:34

Eksjö SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Vilmer HagelbergH10 (12)18:45+6:5710:46
8Elisabeth HagelbergD40 (10)21:25+2:519:04
8Alva HagelbergD12 (31)12:35+2:127:16
16Tilda HagelbergD14 (34)20:38+4:5210:58
18Lars HagelbergH50 (25)21:39+5:169:47

Enebybergs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Carl-Gunnar BoströmH65 (8)25:45+5:3013:16

Falköpings AIK OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna-Lena AnderssonÖppen motion 1 (2)13:559:43
1Vilma BlennowD20 (10)16:566:46
2Adam FredénÖppen motion 8 (29)18:59+0:547:39
2Pia SvenssonD60 (11)20:38+0:0110:38
5Lisa WeimannD21 (8)22:47+5:199:17
6Tommy RoosH60 (9)20:25+4:4610:00
7Elsa SonessonD16 (33)16:44+1:087:44
8Rolf GabrielssonH70 (10)32:39+10:0016:55
11Vera PetterssonD16 (33)18:03+2:278:21
12Oskar AnderssonH12 (13)26:46+16:5415:22
12Niclas StåhlH21 (25)17:25+3:216:41
14Knut SvenningÖppen motion 3 (18)29:38+11:0715:45
14Henrik PetterssonH50 (25)20:41+4:189:21
15Charles MolinÖppen motion 5 (21)34:44+17:1015:14
15Alice WahlbergD12 (31)15:45+5:229:06
15Moa SkoogD16 (33)18:50+3:148:43
16Stefan MusslinderH50 (25)21:13+4:509:36
20Kristina SvenningÖppen motion 5 (21)45:52+28:1820:07
25Emil AnderssonH14 (29)35:28+18:4916:39
28Tindra MolinD14 (34)26:53+11:0714:17
Klara AnderssonInskolning (9)fullföljt
Roland NilssonH70 (10)ej godkänd
Rikard AnderssonH35 (4)ej godkänd
Oliver HammarH12 (13)ej start

FK Herkules

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Helena SvenssonD50 (19)17:06+0:018:15

Främmestads IK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Elin JohanssonD18 (10)20:43+2:128:46
8Ingrid JessenD60 (11)28:39+8:0214:46
21Amie WahllöfD12 (31)17:18+6:5510:00
21Tova JessenD14 (34)22:28+6:4211:57
22Ida JohanssonD16 (33)20:21+4:459:25
29Klara GustafssonD14 (34)27:47+12:0114:46
Kenneth IvehagH75 (8)ej godkänd

Ganddal IL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Vibeke LamarkD45 (15)21:08+3:349:16
12Trond LamarkH50 (25)19:51+3:288:58
27Ingrid LamarkD16 (33)21:45+6:0910:04
Øyvind LamarkH14 (29)ej godkänd

Gjø-Vard OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Torbjørn KravdalH40 (9)18:367:24
3Kristine KravdalD16 (33)16:01+0:257:24
5Martin ÖhmanH45 (22)17:19+0:527:37
6Elias ÖhmanH18 (10)18:11+3:297:14
8Marie KravdalD14 (34)18:13+2:279:41

Grue IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Grunde IsaksætreH16 (26)ej godkänd

Gränna-Bygdens OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Siri RehnD10 (6)12:02+4:328:24
10Monika HjellströmD45 (15)28:59+11:2512:42
11Elliott RehnH12 (13)20:45+10:5311:55
14Philip HjellströmH50 (25)20:41+4:189:21
Mattias RehnH40 (9)ej godkänd

Gällstadbygdens SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Kurt BodinÖppen motion 3 (18)25:28+6:5713:32
Anita BodinD55 (6)ej godkänd

Göteborg-Majorna OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kristoffer SidebyH45 (22)16:277:14
2Arvid AronssonH16 (26)14:39+1:256:27
3Viktor Jellvert BörjesonH16 (26)14:52+1:386:32
3Anders JohanssonH50 (25)17:27+1:047:53
9Amnnda SidebyU2 (10)24:24+14:5116:22
12Linda SidebyÖppen motion 5 (21)31:17+13:4313:43
23Johanna TruschÖppen motion 8 (29)41:06+23:0116:34
Jens KaminskyH60 (9)ej godkänd

Halden SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil WingstedtH21 (25)14:045:24
5Anja WingstedtD40 (10)20:01+1:278:28
6Ville WingstedtH10 (12)20:07+8:1911:33
17Liam WingstedtH14 (29)21:45+5:0610:12
20Minna WingstedtD12 (31)16:29+6:069:31

Herrljunga SK Skid o OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Thomas WesterlundÖppen motion 8 (29)22:23+4:189:01

Hestra IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Tom WeihartH14 (29)17:43+1:048:19
13Alma HjertbergD16 (33)18:14+2:388:26
25Emely WeihartD16 (33)20:58+5:229:42

Hjobygdens OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ann-Catrine AhlströmD75 (5)28:19+4:4616:27
4Gunnar BrystH75 (8)30:22+8:3716:46
8Lars EkmarkÖppen motion 5 (21)26:18+8:4411:32
8Sofia JanssonD18 (10)29:07+10:3612:20
10Ann-Kristin JanssonD50 (19)21:57+4:5210:36
13Linnea EkmarkÖppen motion 3 (18)28:45+10:1415:17
Ingrid SchmiterlöwD55 (6)ej godkänd
Kajsa TofténD70 (8)ej godkänd

IF Hagen

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kjell KaminskyH65 (8)20:1510:26
1Jesper LindströmÖppen motion 8 (29)18:057:17
1Olle HedmanH20 (4)16:026:27
2Maria SahlénD35 (3)20:17+1:318:06
2Oscar StombergH20 (4)16:49+0:476:46
3Emma KindbomD21 (8)21:01+3:338:34
3Maria BogrenD50 (19)19:15+2:109:17
3Nina AhlénD40 (10)19:10+0:368:07
4Rolf EinarssonH70 (10)25:04+2:2512:59
4Ingemar HolmbergH80 (5)28:55+6:4216:48
4Hampus SahlénH10 (12)18:17+6:2910:30
4Stefan StombergH60 (9)18:17+2:388:57
5Emma AhlénD12 (31)11:39+1:166:44
5Filip KarlssonH21 (25)15:25+1:215:55
5Jonatan SahlénU2 (10)18:57+9:2412:43
7Stefan Karlsson AlsiöH55 (11)24:37+6:5111:20
7Anders KindbomH45 (22)18:13+1:468:01
7Karin AnderssonD45 (15)22:17+4:439:46
8Erik GullbrandH14 (29)17:43+1:048:19
8Niklas SahlénH40 (9)25:41+7:0510:13
9Agnes JohanssonD12 (31)13:29+3:067:47
9Lena ReisenD50 (19)21:42+4:3710:28
10Johan MårtenssonH16 (26)15:50+2:366:58
10Hanna AlsiöD14 (34)18:34+2:489:52
11Anton CarlssonH16 (26)15:56+2:427:01
11Anna StombergD50 (19)22:02+4:5710:38
12Renita PåsseD45 (15)34:09+16:3514:58
12Johan KaminskyH21 (25)17:25+3:216:41
13Liam JohanssonH14 (29)19:25+2:469:06
14Per CarlssonH45 (22)21:04+4:379:16
16Linus AhlénH16 (26)19:16+6:028:29
17Greger AhlénH45 (22)21:29+5:029:27
18Kjell JohanssonH50 (25)21:39+5:169:47
24Mats KarlssonH50 (25)26:02+9:3911:46
24Malin KindbomD16 (33)20:43+5:079:35
32Erica BogrenD16 (33)23:52+8:1611:02
Mark ReisenH55 (11)ej godkänd
Daniel BogrenH18 (10)ej start

IF Sturla

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Geir Holm GundersenH60 (9)19:58+4:199:47

IF Thor

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Viktor JemthH14 (29)16:397:49
7Albin JemthH12 (13)16:22+6:309:24
13Per JemthH45 (22)20:10+3:438:53
Rickard JemthH10 (12)ej start

IFK Enskede

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per ForsbergH50 (25)16:237:24
2Katarina RundströmD45 (15)18:22+0:488:03
4Elis Forsberg RundströmH14 (29)16:47+0:087:52
4Jon Forsberg RundströmU2 (10)18:48+9:1512:37
8Nils Forsberg RundströmH16 (26)15:47+2:336:57

IFK Lidingö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Martin LarboÖppen motion 8 (29)ej godkänd

IK Gandvik

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Alvin IrhageU1 (5)20:51+1:5613:54
2Magnus SundmarkH40 (9)19:30+0:547:46
4Stefan JohanssonH55 (11)20:04+2:189:14
4Magnus SödervallH50 (25)17:42+1:198:00
4Tommy HögH40 (9)20:44+2:088:15
5Ingrid TengelandD70 (8)33:57+9:3318:45
5Helena SödervallD45 (15)21:07+3:339:15
5Alice SödervallD20 (10)20:46+3:508:18
6Axel JohanssonÖppen motion 8 (29)21:39+3:348:43
6Alma Van OostenD10 (6)17:12+9:4212:01
7Johani KaronenH40 (9)23:26+4:509:20
7Sofi AnderssonD18 (10)28:10+9:3911:56
8Anna AnderssonD20 (10)25:52+8:5610:20
9Elin LoodD20 (10)29:26+12:3011:46
10Johan AnderssonH12 (13)19:45+9:5311:21
11Elsa SödervallD14 (34)19:30+3:4410:22
12Hilda AhlgrenD12 (31)14:53+4:308:36
13Daniel DruveÖppen motion 8 (29)27:32+9:2711:06
14Linnéa JohanssonÖppen motion 8 (29)27:34+9:2911:06
16Aida MehmedagicD12 (31)16:20+5:579:26
17Anneli AnderssonD50 (19)27:20+10:1513:12
18Filip SödervallH21 (25)19:45+5:417:35
19Molly HögD12 (31)16:27+6:049:30
22Martin AnderssonH50 (25)23:36+7:1310:40
24Hans AnderssonÖppen motion 8 (29)44:54+26:4918:06
24Joel AnderssonH21 (25)49:31+35:2719:02
24Elin ForsbergD12 (31)21:44+11:2112:33
26Ida HederD12 (31)24:55+14:3214:24
31Tuva SundmarkD14 (34)30:25+14:3916:10
33Dea SundmarkD16 (33)36:45+21:0917:00
Olle KaronenÖppen motion 3 (18)ej godkänd
Rolf-Arne BornebrattH55 (11)ej start
Saga HjerténD18 (10)ej start

IK Hakarpspojkarna

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lena BarkestamD70 (8)24:2413:28
1Maria OssianssonD45 (15)17:347:42
2Emil LingH12 (13)10:15+0:235:53
2Emma LingD16 (33)15:49+0:137:19
3Tova OlssonD20 (10)17:47+0:517:06
4Filip OssianssonH21 (25)15:21+1:175:54
6Alice AxelssonD20 (10)22:27+5:318:58
7Stella RangertD14 (34)18:04+2:189:36
8Åsa CarlströmD45 (15)23:51+6:1710:27
9Albin AxelssonH21 (25)16:14+2:106:14
9Mattias OssianssonH45 (22)18:40+2:138:13
18Erik LingH16 (26)19:43+6:298:41
23Sandra LingD14 (34)23:02+7:1612:15
Mattis CarlströmInskolning (9)fullföljt
Albin HjellströmH16 (26)diskvalificerad
Viktor OssianssonH20 (4)ej godkänd
Tova RangertD14 (34)ej start

IK Uven

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gunnel BörjessonD80 (3)28:5117:04
3Johanna DelinU2 (10)17:50+8:1711:58
Clas BörjessonH55 (11)ej godkänd

IK Vikings OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Elias BergenfurH18 (10)19:35+4:537:48
9Eva-Lill BergenfurD45 (15)28:49+11:1512:38
12Mats BergenfurH45 (22)19:11+2:448:27
22Hugo BergenfurH14 (29)26:34+9:5512:28

IK Ymer

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Britt RangertD75 (5)23:3313:41

IKUven

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Henrik  DelinÖppen motion 8 (29)27:57+9:5211:16

Istrums SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Carina WallgrenD45 (15)29:50+12:1613:05

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Aleksandr ManoilovH21 (25)20:58+6:548:03

Jönköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Arvid ClaessonH21 (25)16:40+2:366:24
12Benjamin ClaessonH16 (26)16:01+2:477:03

Karlsbyhedens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jenny Lind ÖhgrenD45 (15)20:50+3:169:08
25Signe ÖhgrenD14 (34)24:21+8:3512:57
Elmer ÖhgrenH16 (26)ej godkänd

Kils OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Joel HolmgårdH10 (12)21:59+10:1112:38
10Lars HolmgårdH50 (25)19:17+2:548:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Stefan SandbergÖppen motion 8 (29)25:14+7:0910:10

Konnerud IL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Aslak HeimdalH18 (10)15:03+0:215:59
13Tove HeimdalD50 (19)22:32+5:2710:53

Korsnäs IF OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Therese BergqvistD40 (10)18:347:52
4Moa BergqvistD14 (34)17:10+1:249:07
8Maja BergqvistD16 (33)16:54+1:187:49

Kristinehamns OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Michael ForslundH35 (4)31:25+11:5512:40
5Bertil JohanssonH55 (11)20:26+2:409:24
19Emelie ForslundD14 (34)22:06+6:2011:45

Kungälvs OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Felix AumoU1 (5)18:5512:36
4Jeannette AumoD40 (10)19:24+0:508:13
4Erik AderstedtH45 (22)17:15+0:487:35
5Isabella AumoD18 (10)20:46+2:158:47
5Fritjof Aderstedt AlthoffH16 (26)15:03+1:496:37
7Hanna RangertD40 (10)20:58+2:248:53
9Sabina AumoD16 (33)17:05+1:297:54
10Karl Aderstedt AlthoffH14 (29)18:19+1:408:35
11Jussi AumoH45 (22)19:03+2:368:23
19Oscar LundborgH16 (26)21:21+8:079:24
31Disa RangertD16 (33)23:18+7:4210:47
Elsa Aderstedt AlthoffD18 (10)ej start

Kvillebyns SK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Christian KarldénH21 (25)ej start

Lidköpings VSK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mikael MellegårdH35 (4)19:307:51
2Cornelia BerglundD10 (6)9:58+2:286:58
4Hampus AnderssonÖppen motion 8 (29)19:56+1:518:02
4Eva HägnanderD50 (19)19:42+2:379:31
4Alva MellegårdU1 (5)22:32+3:3715:01
5Lovisa BerglundU1 (5)30:28+11:3320:18
5Mattias BerglundH40 (9)20:53+2:178:19
6Sara HägnanderD21 (8)23:14+5:469:28
10Gustav SvärdhagenH18 (10)19:44+5:027:51
11Anna-Lena SvenssonD60 (11)40:14+19:3720:44
13Jenny JohnssonÖppen motion 5 (21)31:35+14:0113:51
14Elin SvärdhagenD14 (34)20:17+4:3110:47
15Joel GöranssonÖppen motion 8 (29)27:47+9:4211:12
15Alicia JohanssonÖppen motion 3 (18)29:47+11:1615:50
18Karl-Eric BackmanÖppen motion 8 (29)29:51+11:4612:02
18Emilia MellegårdD12 (31)16:26+6:039:29
19Anna BackmanD14 (34)22:06+6:2011:45
19Annie SvenssonÖppen motion 8 (29)30:46+12:4112:24
20Johanna AnderssonÖppen motion 8 (29)31:50+13:4512:50
21Oliwer GöranssonÖppen motion 8 (29)33:12+15:0713:23
26Alva SvärdhagenD16 (33)21:05+5:299:45
Isak GötesjöInskolning (9)fullföljt
Jan-Otto AnderssonÖppen motion 8 (29)ej godkänd
Ebba BackmanD14 (34)ej start

Linköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lotta GranholmD75 (5)24:14+0:4114:05
2Göran HektorH80 (5)25:19+3:0614:43

Långhundra IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lars LandströmH60 (9)16:50+1:118:15
8Peter HambäckH50 (25)18:44+2:218:28
20Lovisa HambäckD16 (33)19:33+3:579:03

Løten o-lag

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lis DæhliD60 (11)23:24+2:4712:03

Malmö OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Gustav KlotzÖppen motion 8 (29)24:59+6:5410:04
Roger KlotzÖppen motion 8 (29)ej godkänd

Mariestads FK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Maria SkogsbergD55 (6)18:32+0:319:05
3Anne-Catrine PerssonD75 (5)27:32+3:5916:00
3Kjell PerssonH80 (5)27:24+5:1115:55
3Bibbi AppelgrenD70 (8)30:13+5:4916:41
13Jessica Käck KarlssonD45 (15)35:59+18:2515:46
22Alva KarlssonD12 (31)18:43+8:2010:49
Tyra LiminInskolning (9)fullföljt
Hans-Gösta BernhardH70 (10)ej godkänd
Petter RybergH14 (29)ej godkänd

Markbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Håkan AnderssonH65 (8)22:56+2:4111:49

Mullsjö SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Irma WesthD12 (31)10:236:00
3Vera WesthU1 (5)21:09+2:1414:06
3Klaes AxelssonH55 (11)19:37+1:519:02
6Annika WesthD40 (10)20:30+1:568:41
6Julia WesthD14 (34)17:32+1:469:19
6Simon WesthH14 (29)17:21+0:428:08
7William LundstedtH21 (25)15:53+1:496:06
13Elin AxelssonD14 (34)19:53+4:0710:34
Kristina JohanssonD70 (8)ej godkänd

NTNUI

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jonas Klausen EspedalH21 (25)14:57+0:535:45
16Olai Stensland LillevoldH21 (25)18:34+4:307:08

Nydalens Skiklub

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sofie AarnesÖppen motion 5 (21)17:347:42
1Helene ScheeleD10 (6)7:305:14
1Oda ScheeleD16 (33)15:367:13
1Lars Young VikH18 (10)14:425:51
2Elias JonssonH21 (25)14:07+0:035:25
3Halvor Tørnqvist HaldenH18 (10)15:34+0:526:12
3Else Kari ScheeleD45 (15)19:51+2:178:42
5Maja Mo HjelsethD14 (34)17:11+1:259:08
5Pia Young VikD16 (33)16:32+0:567:39
8Sondre BråtenÖppen motion 8 (29)23:01+4:569:16
8Marianne DæhliD21 (8)23:51+6:239:44
8Henrik EijsinkH21 (25)16:01+1:576:09
9Kasper Bakken UlsethH16 (26)15:48+2:346:57
10Maiken SandbergD20 (10)33:30+16:3413:24
12Monica Tørnqvist HaldenD50 (19)22:08+5:0310:41
18Marie ScheeleD14 (34)21:18+5:3211:19
23Vegard HaldenH50 (25)24:41+8:1811:10
Halvor SaunesH21 (25)ej godkänd
Frida Bakken UlsethD18 (10)ej godkänd
Cristina LuisD21 (8)ej start
Siri UlvestadD21 (8)ej start
Jon Aukrust OsmoenH21 (25)ej start

O Jura

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Alina NiggliD16 (33)16:19+0:437:33
11Jurg NiggliH50 (25)19:32+3:098:50

OK Alehof

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Lena PeterssonD50 (19)21:05+4:0010:11
14Lucas BoströmH14 (29)19:33+2:549:10
14Marcus UllmanH21 (25)18:25+4:217:05
17Lena UllmanÖppen motion 5 (21)36:07+18:3315:50
Magnus UllmanÖppen motion 8 (29)ej godkänd

OK Amne

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Tommy HoltbringH65 (8)30:41+10:2615:48
6Anton JohanssonU2 (10)19:10+9:3712:51
22Ola HoltbringH21 (25)22:59+8:558:50
23Jonas OlssonH14 (29)28:42+12:0313:28

OK Branten

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Lennart KorénH70 (10)26:18+3:3913:37

OK Djerf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Rasmus PetterssonH16 (26)14:58+1:446:35

OK Flundrehof

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Johanna KjellbergÖppen motion 3 (18)20:51+2:2011:05
8Anders KjellbergH55 (11)27:24+9:3812:37
19Bo KronH45 (22)22:32+6:059:55
21Annika WessmarkÖppen motion 5 (21)46:47+29:1320:31

OK Gipen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Lars HolmH65 (8)59:27+39:1230:38
18Erica DahlqvistÖppen motion 5 (21)44:45+27:1119:37
24Oscar NymanH14 (29)29:42+13:0313:56

OK Gränsen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Linus HolmbergU2 (10)19:18+9:4512:57
8Hannes HolmbergH10 (12)23:49+12:0113:41
9Mats HolmbergH50 (25)19:09+2:468:39

OK Klyftamo

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kristina LarssonD65 (2)23:5412:23
3Åke NordbergH75 (8)29:32+7:4716:19
5Ulla HöökD75 (5)30:46+7:1317:53
6Julia MarkendahlD18 (10)21:46+3:159:13
7Lars-Olof GustafssonH70 (10)28:48+6:0914:55
9Inger JohanssonD60 (11)29:14+8:3715:04
16Lena MarkendahlD50 (19)26:22+9:1712:44
20Oscar NystrandH14 (29)24:48+8:0911:38
20Peter AnderssonH50 (25)22:18+5:5510:05
21Oskar DalströmH21 (25)22:36+8:328:41
23Irma SvenssonD16 (33)20:33+4:579:30
25Jan-Erik NystrandÖppen motion 8 (29)59:15+41:1023:53
27Sofia NystrandD12 (31)25:57+15:3415:00
33Louise SköldD14 (34)36:22+20:3619:20
Per-Olof JohanssonH75 (8)ej godkänd

OK Kullingshof

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Niklas KamforsÖppen motion 5 (21)21:26+3:529:24
3Åsa PetterssonÖppen motion 5 (21)23:08+5:3410:08
5Meja PetterssonD10 (6)14:06+6:369:51
7Sara IvarssonD21 (8)23:19+5:519:31
8Tobias ErixonH18 (10)18:50+4:087:30
9Annie KamforsÖppen motion 5 (21)26:27+8:5311:36
10Stefan IsakssonÖppen motion 5 (21)27:32+9:5812:04
12Agnes KamforsD14 (34)19:41+3:5510:28
14Ella PetterssonD12 (31)15:29+5:068:56
16Torbjörn PetterssonÖppen motion 5 (21)35:49+18:1515:42
22Wilma PetterssonD14 (34)22:55+7:0912:11
28Emma IvarssonD16 (33)22:01+6:2510:11
32Isabelle JarnelidD14 (34)32:03+16:1717:02
Samuel BökeH16 (26)ej godkänd
Elsa KamforsD18 (10)ej start

OK Kåre

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Wille SöderqvistH14 (29)16:45+0:067:51
3Gustav ÖhgrenH20 (4)18:12+2:107:20
5Johannes ÖhgrenH18 (10)15:57+1:156:21
10Vendela SöderqvistD16 (33)17:26+1:508:04

OK Linné

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ellen HedinD10 (6)10:00+2:306:59
3Marcus PherssonH45 (22)16:58+0:317:28
9Elsa HedinD14 (34)18:19+2:339:44

OK Moss

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Alfred BjørnerødH14 (29)16:42+0:037:50
2Erik JakobsenH35 (4)20:16+0:468:10
3Karoline BjørnerødD18 (10)20:25+1:548:39
4Tordis Rytter JakobsenD70 (8)32:02+7:3817:41
7Christopher LadimH16 (26)15:15+2:016:43
7Sondre LadimH14 (29)17:40+1:018:17
11Elisabeth JakobsenÖppen motion 3 (18)25:30+6:5913:33
13Emma Aune JakobsenD12 (31)15:11+4:488:46

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Olle PetersénH14 (29)ej godkänd
Karl PetersénH16 (26)ej start

OK Pan-Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bo UllmanH80 (5)22:1312:55

OK Ravinen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ellen AnelandD12 (31)11:05+0:426:24
3Niklas WansölinÖppen motion 8 (29)19:35+1:307:53
4Kristina AnelandD21 (8)22:05+4:379:00
Oscar AnelandH16 (26)ej godkänd

OK Skeidi

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Helge GisholtH50 (25)18:14+1:518:15

OK Skogshjortarna

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Andres LaasH55 (11)17:468:11
1Lars JohanssonH75 (8)21:4512:00
2Karin ThernD21 (8)18:06+0:387:23
2Barbro BörjessonD70 (8)29:31+5:0716:18
2Åsa HedströmD40 (10)19:02+0:288:03
2Ebba ThernD14 (34)16:01+0:158:31
2Kurt FredrixonH75 (8)23:04+1:1912:44
2Stina ThernD12 (31)10:43+0:206:11
4Viktor HedströmH12 (13)14:14+4:228:10
4Klara EberlénD12 (31)11:13+0:506:29
5Ann Warma LaasD60 (11)23:38+3:0112:10
6Lukas LarssonH16 (26)15:07+1:536:39
10Gary LarssonH45 (22)18:53+2:268:19
11Moa BengtssonD12 (31)14:38+4:158:27
11Pär StenbergÖppen motion 8 (29)25:08+7:0310:08
14Carina StenbergÖppen motion 5 (21)32:10+14:3614:06
15Andréas ThernH21 (25)18:30+4:267:06
16Henrik ÖhrvallH45 (22)21:19+4:529:23
17Josefine ÖhrvallD14 (34)20:39+4:5310:59
19Ludvig HedströmH14 (29)23:22+6:4310:58
29Frida ÖhrvallD12 (31)35:56+25:3320:46
30Agnes IvarssonD14 (34)29:47+14:0115:50
Lisbeth JohanssonD80 (3)ej godkänd
Noel BengtssonH14 (29)ej godkänd
Madeleine JohanssonD45 (15)ej godkänd
Åke GatelidH75 (8)ej godkänd
Johan LarssonH21 (25)ej start
Arvid ÖhrvallH16 (26)ej start
Erik JohanssonÖppen motion 8 (29)ej start

OK Skogsvargarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Johan ErikssonH14 (29)19:05+2:268:57
18Ann-Charlotte SolvangD50 (19)31:01+13:5614:59
27Linnea Solvang StaggD14 (34)24:48+9:0213:11

OK Skärmen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonD18 (10)18:317:50
14Annelie JohanssonD50 (19)23:25+6:2011:18
14Ebba LindD16 (33)18:42+3:068:39
17Liv LindÖppen motion 3 (18)37:29+18:5819:56
18Clara JohanssonD16 (33)19:08+3:328:51
19Frida JohanssonD16 (33)19:14+3:388:54

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Sanna HedbergD16 (33)20:18+4:429:23

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Albin PetterssonH21 (25)16:22+2:186:17

OK Tyr

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ingrid KensbyD55 (6)22:27+4:2611:00
3Danilo MobergH12 (13)10:54+1:026:15
5Felix LindH12 (13)14:25+4:338:17
6Mats KensbyH55 (11)22:00+4:1410:08
9Mikael LindÖppen motion 8 (29)23:09+5:049:20
15Lottie LindD50 (19)25:08+8:0312:08
16Nicolina MobergD16 (33)18:59+3:238:47

OK Älgen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anna ErikssonÖppen motion 3 (18)19:38+1:0710:26
7Erik ErikssonH18 (10)18:19+3:377:17
12Stefan ErikssonH50 (25)19:51+3:288:58
21Conny GunnarssonH50 (25)22:36+6:1310:13
23Oskar ErikssonH21 (25)25:41+11:379:52

OK Älvsjö-Örby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Mats ZackrissonH60 (9)21:42+6:0310:38

Rasbo IK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Alfons WesterberghH10 (12)14:52+3:048:32
11Elias WesterberghH14 (29)18:41+2:028:46
Johan WesterberghH45 (22)ej godkänd

Ringerike OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Helge RevhaugH70 (10)22:3911:44

Ringsaker OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Wenche BjørnstadD60 (11)26:44+6:0713:46

Ronneby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Ingemar MånssonH55 (11)ej godkänd

Ryda SK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Nils ThorssonU2 (10)9:336:24
2Ellen ThorssonÖppen motion 1 (2)13:57+0:029:45
2Petter AnderssonU2 (10)12:17+2:448:14
4Nils ThorssonÖppen motion 3 (18)21:14+2:4311:17
7Nils ThorssonÖppen motion 5 (21)25:10+7:3611:02
8Axel VibergH12 (13)18:12+8:2010:27
9Emil AnderssonH12 (13)18:19+8:2710:31
15Lisa AnderssonD14 (34)20:20+4:3410:48
17Greta DelinD12 (31)16:22+5:599:27
19Ellen ThorssonÖppen motion 5 (21)45:14+27:4019:50
Elis ThorssonInskolning (9)fullföljt
Jonathan ThorssonInskolning (9)fullföljt
Filippa JohanssonInskolning (9)ej godkänd
Gustav ThorssonInskolning (9)ej godkänd

Rydboholms SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Vivi-Anne BylundD80 (3)31:03+2:1218:22
5Gunnar BylundH80 (5)39:41+17:2823:04

Sala OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Göran LarssonH65 (8)20:30+0:1510:34
3Lena LarssonD60 (11)23:05+2:2811:53

Sentrum OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Knut Harald HyllesethH45 (22)18:19+1:528:04

Skarpnäcks OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jörgen BatzH55 (11)18:33+0:478:32
10Monika LarssonD60 (11)35:49+15:1218:27

Skien OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Grete HoviD60 (11)20:3710:37
1Harald HoviH60 (9)15:397:40
5Øyvind HyllesethH50 (25)17:52+1:298:05
17Sjur HoviH21 (25)19:01+4:577:18

Solna OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Annika SvenssonD55 (6)18:018:49
3Jan BojlingH70 (10)24:41+2:0212:47

Stenungsunds OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Arne AlexanderssonH70 (10)25:12+2:3313:03
6Kerstin Haugen LundD60 (11)24:39+4:0212:42
8Arne LundH60 (9)21:51+6:1210:42
10Nils EkströmU2 (10)25:29+15:5617:06
15Johan LundH16 (26)17:45+4:317:49
17Arvid EkströmH16 (26)19:35+6:218:37
28Hilma EkströmD12 (31)32:17+21:5418:39

Stigsökarna

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Isak OlssonH16 (26)ej start

Sävedalens AIK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anastasia DzianisavaD21 (8)17:287:07
2Kajsa Carlsson WallumD18 (10)19:24+0:538:13
5Sergey FedatsenkaH21 (25)15:25+1:215:55
6Lena CarlssonD50 (19)20:15+3:109:46

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Evelina EricssonÖppen motion 8 (29)20:18+2:138:11

Tibro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Anton PetterssonH21 (25)21:33+7:298:17

Trollhättans SOK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Alva BjörkD14 (34)16:58+1:129:01
4Margareta MandingerD55 (6)29:53+11:5214:38
5Lennart KarlssonH75 (8)33:06+11:2118:17
6Martin MandingerH50 (25)17:54+1:318:05
10Melker OckbornH10 (12)30:10+18:2217:20
14David AlménH16 (26)17:24+4:107:39
15Olof MartanderH45 (22)21:13+4:469:20
17Moa ErikssonD16 (33)19:04+3:288:49
21Edvin OckbornH14 (29)25:25+8:4611:55
29Alma AppelgrenD16 (33)23:02+7:2610:39
Elsa MartanderD14 (34)ej godkänd
Arvid BjörkH16 (26)ej godkänd
Louise BorgD21 (8)ej start
Hugo MandingerH16 (26)ej start

Täby OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emma HagrotD20 (10)17:28+0:326:59
7Eva HagrotÖppen motion 3 (18)22:26+3:5511:55
10Ella LindqvistD12 (31)14:31+4:088:23
16Tanja LindqvistÖppen motion 3 (18)36:05+17:3419:11
16Filip LindqvistH14 (29)19:57+3:189:21
Johan LindqvistH45 (22)ej godkänd
Max LindqvistH10 (12)ej start

Ulricehamns OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Patrik CarlbomH40 (9)20:18+1:428:05
5Alfred HallqvistH14 (29)17:20+0:418:08
10Malin AnderssonD40 (10)24:22+5:4810:19
13Ludvig CarlbomH16 (26)16:15+3:017:09
18Anders GenbergH45 (22)21:30+5:039:28
20Albin GenbergH16 (26)21:48+8:349:36
22Magnus HallqvistÖppen motion 8 (29)34:03+15:5813:43
26Anna GenbergD14 (34)24:25+8:3912:59

Vang OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Njaal Ellegaard MelbyH18 (10)15:46+1:046:16
Eskil FröislandH18 (10)ej start

Vänersborgs SK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emelie SvalinD35 (3)18:467:30
1Liam HogedalH12 (13)9:525:40
1Gabriel HogedalH10 (12)11:486:46
1Sara AnderssonÖppen motion 3 (18)18:319:50
1Tommy AnderssonH45 (22)16:277:14
2Per-Arne JohanssonH70 (10)23:18+0:3912:04
2Gunilla HogedalD65 (2)25:17+1:2313:06
3Nore ModénH10 (12)16:53+5:059:42
6Kristina JohanssonD70 (8)34:22+9:5818:59
6Andrea EnbomD12 (31)12:24+2:017:10
7Linn EnbomD12 (31)12:29+2:067:12
7Wilma JanssonD20 (10)24:11+7:159:40
8Ulrica KartengrenD50 (19)21:41+4:3610:28
9Katarina EnbomD40 (10)23:45+5:1110:03
9Tilda KartengrenD18 (10)29:25+10:5412:27
12Louise ModénÖppen motion 3 (18)26:58+8:2714:20
12Johannes AnderssonH10 (12)32:08+20:2018:28
20Håkan JanssonH45 (22)24:42+8:1510:52
30Tova JanssonD16 (33)23:10+7:3410:43
Lars HogedalH65 (8)ej godkänd
Ida AnderssonD12 (31)ej godkänd
Jenny NymanD45 (15)ej godkänd
Maja NymanD12 (31)ej godkänd

Västerbergslagens OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Jakob WedmanH40 (9)21:07+2:318:24
11Per Gustav WedmanH10 (12)31:30+19:4218:06
11Lotta WedmanÖppen motion 5 (21)29:19+11:4512:51
12Karin WedmanD16 (33)18:10+2:348:24
18Nils Arvid WedmanH14 (29)22:34+5:5510:35

Västvärmlands OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jenny GullqvistD35 (3)22:56+4:109:10
13Elias JosefssonH12 (13)46:15+36:2326:34
23Maja JosefssonD12 (31)20:36+10:1311:54
Robin GullqvistInskolning (9)fullföljt

Åmåls OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lise-Lott AhlstedtÖppen motion 3 (18)21:39+3:0811:30
6Lena AxelssonÖppen motion 3 (18)22:02+3:3111:43
9Oscar AhlstedtH10 (12)29:46+17:5817:06
15David HermanssonH14 (29)19:47+3:089:17
17Tomas HermanssonH50 (25)21:18+4:559:38
24Linnea AxelssonD14 (34)23:56+8:1012:43
25Lina AhlstedtD12 (31)24:27+14:0414:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser