Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattugglan - Björnkulla

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattugglan - Björnkulla
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: onsdag 22 mars 2017

Långa

9 050 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF55:486:09
2Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK55:51+0:036:10
3Halvor Eid NielsenÄrla IF55:53+0:056:10
3Jere PajunenIFK Lidingö SOK55:53+0:056:10 Ladda ner rutt i gpx-format
5Per LindmanFinspångs SOK59:01+3:136:31
6Hector HainesIFK Lidingö SOK1:00:21+4:336:40
7Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:02:56+7:086:57
8Martin JanssonOK Rodhen1:04:06+8:187:04
9Emil AnderssonTullinge SK1:04:12+8:247:05
10Nick BarrableOK Ravinen1:04:26+8:387:07
11Oscar VångellÄrla IF1:04:33+8:457:07
12Jere SipponenIFK Lidingö SOK1:05:16+9:287:12
13Mattias JohanssonIFK Lidingö SOK1:08:15+12:277:32
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Aleksandr ManoilovJärfälla OKej godkänd
Leonas MockunasHellas Orienteringej start
Henrik PerssonTullinge SKej start

Mellan

7 180 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OhlinTullinge SK1:03:388:51
2Jacob BolinTullinge SK1:11:47+8:099:59
3Fredrik HedinIFK Enskede1:12:01+8:2310:01
4Piero SannicoloTullinge SK1:12:02+8:2410:01
5Mattias KallhaugeSnättringe SK1:16:24+12:4610:38
6Peter AnderssonSöders-Tyresö1:16:27+12:4910:38
7Linnéa ClaesdotterIFK Lidingö SOK1:16:29+12:5110:39
8Kenneth JönssonTullinge SK1:16:40+13:0210:40
9Lars JakobssonCentrum OK1:18:32+14:5410:56
Julia DavidssonÄrla IFej godkänd
Helena KarlssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Elin PramlidOK Klemmingenej godkänd
Lars SjöbergTullinge SKej godkänd
Mikael WilhelmssonSöders-Tyresöej godkänd
Alice HugossonIFK Lidingö SOKutgått
Magnus WilhelmssonForsa OKutgått
Göran LängheimTullinge SKej start

Korta

4 060 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LundinTullinge SK41:1810:10
2Hans SiundqvistTullinge SK43:36+2:1810:44
3Erik Lidström LauriSnättringe SK43:56+2:3810:49
4Bo LauriSnättringe SK50:20+9:0212:23
5Anders KärrströmTullinge SK50:31+9:1312:26
6Lennart HävrénTullinge SK50:32+9:1412:26
7Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK50:42+9:2412:29
8Pär DahlströmTullinge SK51:13+9:5512:36
9Anna-Lena LängheimTullinge SK53:05+11:4713:04
10Bengt KärrströmTullinge SK54:09+12:5113:20
11Alfred LängheimTullinge SK54:47+13:2913:29
12Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK56:15+14:5713:51
13Johannes BladhTullinge SK58:00+16:4214:17
14Wilhelm BergmanTullinge SK1:04:59+23:4116:00
15Tilda AnderssonTullinge SK1:05:05+23:4716:01
16Henrik BladhTullinge SK1:05:32+24:1416:08
17Alva BladhTullinge SK1:05:35+24:1716:09
18Lovisa SvenssonTullinge SK1:15:51+34:3318:40
19Tove SjöbergTullinge SK1:15:52+34:3418:41
Yvonne AnderssonTullinge SKej godkänd
Emil HelanderTullinge SKej godkänd
Klara BolinTullinge SKej start
Lovisa LängheimTullinge SKej start

Kortkort - Röd

2 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK45:3816:28
2Emilia BergmanTullinge SK45:42+0:0416:29
3Peter BergmanTullinge SK45:44+0:0616:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser