Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: torsdag 23 mars 2017

H21

7 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
José Carlos Santos BernardoTäby OKej godkänd
Gustav LindeborgTäby OKej godkänd
Niklas OlssonTäby OKej start

D18

4 910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea JohanssonTäby OK1:00:2512:18
2Josefine AnderssonTäby OK1:02:24+1:5912:42
3Ellen SkunckeTäby OK1:06:23+5:5813:31
4Caroline OlsmatsTäby OK3:21:24+2:20:5941:01

D16

4 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HofstedtTäby OK54:3212:55

H16

4 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton HänströmTäby OK55:1711:15
2Fredrik HanssonTäby OK57:34+2:1711:43
Axel MålargårdTäby OKej start

D14

2 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrika NordquistTäby OK38:0413:21
2Doris IkoTäby OK42:10+4:0614:47

H14

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto BalckTäby OK22:417:57
2Marcus EkmanTäby OK24:46+2:058:41
3Filip LindqvistTäby OK26:46+4:059:23
4Gustaf HofstedtTäby OK35:17+12:3612:22

H12

2 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noa BerglundTäby OK17:257:24
2Erik NederheimTäby OK22:24+4:599:31
3Elias LjungdellTäby OK26:17+8:5211:11
Axel BalckTäby OKej start

H40

4 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LindqvistTäby OK41:288:26
2Joakim BacklundTäby OK43:23+1:558:50
3Robert SöderbergTäby OK44:56+3:289:09
4Johan HofstedtTäby OK48:05+6:379:47
5Mats EkmanTäby OK49:12+7:4410:01
6Sven JohanssonTäby OK51:36+10:0810:30
7Martin TrossingTäby OK57:41+16:1311:44
Nicklas BergströmTäby OKej start

D50

4 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carin KihlströmTäby OK1:18:5918:42

H50

4 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen EkmanTäby OK57:1211:38
2Per IkoTäby OK1:33:26+36:1419:01
Oskar NederheimTäby OKej godkänd
Johan PalmgrenTäby OKej start
Mats AjlingTäby OKej start

D60

2 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My RönnolsTäby OK33:2311:42

H60

4 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars RönnolsTäby OK51:2012:09
2Göran HanssonTäby OK55:45+4:2513:12
3Ulf CarnbyTäby OK59:50+8:3014:10
4Lars HagrotTäby OK1:08:41+17:2116:16
5Peter OlssonTäby OK1:13:54+22:3417:30

H70

2 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran AndersssonTäby OK54:3319:08
Göran GrimvallTäby OKej godkänd

Öppen motion 3

2 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran HanssonTäby OK33:0714:05
2Åsa SkunckeTäby OK1:07:02+33:5528:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser