Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-ringenträning OKS

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-ringenträning OKS
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: söndag 12 mars 2017

Långa

7 360 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MartinssonLinköpings OK49:456:45
2Anders BergLinköpings OK50:25+0:406:51
3Sören Nilsson PåledalOK Roxen54:27+4:427:23
4Jonas AnderssonOK Roxen55:21+5:367:31
5Oscar VångellÄrla IF55:52+6:077:35
6Erik SköldLinköpings OK58:34+8:497:57
7Henrik PetterssonOK Roxen58:44+8:597:58
8Per MagnussonLinköpings OK1:02:42+12:578:31
9Rikard BorgLinköpings OK1:11:47+22:029:45
10Roger KihlbergLinköpings OK1:18:32+28:4710:40
11Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:25:31+35:4611:37
Martin JarelandLinköpings OKej godkänd
Annika IvarssonLinköpings OKej godkänd

Mellan

5 430 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Stina PåledalOK Roxen44:218:10
2Måns BjörnskiöldOK Roxen51:37+7:169:30
3Börje AnderssonLinköpings OK53:55+9:349:55
4Pedro LundqvistLinköpings OK54:08+9:479:58
5Magnus HerberthsonLinköpings OK54:41+10:2010:04
6Jesper JohanssonLinköpings OK54:51+10:3010:06
7Annika AsketunOK Roxen54:52+10:3110:06
8Thomas StenströmLinköpings OK55:48+11:2710:16
9Christer SandhOK Roxen57:27+13:0610:34
10Inger BergLinköpings OK57:37+13:1610:36
11Jörgen SköldLinköpings OK1:03:58+19:3711:46
12Karolina FalkOK Roxen1:04:03+19:4211:47
13Leif LindgrenLinköpings OK1:04:40+20:1911:54
14Maria LillieströmOK Roxen1:09:10+24:4912:44
15Pia VångellLinköpings OK1:10:35+26:1412:59
16Jan LundgrenLinköpings OK1:13:12+28:5113:28
17Ulf WaldenfjordLinköpings OK1:14:05+29:4413:38
18Göran SvenssonOK Roxen1:15:25+31:0413:53
Jonas OlssonOK Roxenej godkänd
Thomas RimhagenLinköpings OKej godkänd

Korta

3 210 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus Birc TyrbergLinköpings OK29:389:13
2Per GuståsLinköpings OK32:19+2:4110:04
3Rasmus JohanssonLinköpings OK33:48+4:1010:31
4Jonas DetterfeltLinköpings OK34:31+4:5310:45
5Ludvig EronnLinköpings OK35:46+6:0811:08
6Bertil EronnLinköpings OK35:50+6:1211:09
7Andreas BergLinköpings OK36:28+6:5011:21
8Roger DanielssonLinköpings OK37:16+7:3811:36
9Maria OlofssonLinköpings OK38:24+8:4611:57
10Axel KullbergLinköpings OK39:41+10:0312:21
11Peter JakobssonLinköpings OK40:48+11:1012:42
12Tina LindgrenLinköpings OK41:52+12:1413:02
13Tomas VångellLinköpings OK43:37+13:5913:35
14Karin BacktemanLinköpings OK44:08+14:3013:44
15Ulf JonareLinköpings OK45:58+16:2014:19
16Olle MalmströmLinköpings OK45:59+16:2114:19
17Jacob PåledalOK Roxen46:14+16:3614:24
18Lennart SvernestamLinköpings OK46:28+16:5014:28
19Lena StrömbäckLinköpings OK46:36+16:5814:31
20Hanna LundgrenLinköpings OK46:39+17:0114:31
21Bo JernbergOK Roxen46:49+17:1114:35
22Erik HanssonOK Roxen49:11+19:3315:19
23Yngve PetterssonLinköpings OK49:13+19:3515:19
24Rasmus PåledalOK Roxen50:27+20:4915:42
25Anna KullbergLinköpings OK51:51+22:1316:09
26Marie SvernestamLINKÖPING52:01+22:2316:12
27Gunnar CarlsonOK Roxen52:16+22:3816:16
28Kjell HagströmLinköpings OK54:12+24:3416:53
29Inga-Lill PetterssonLinköpings OK1:00:29+30:5118:50
30Gustav OlssonLinköpings OK1:00:49+31:1118:56
31Roland AlsénOK Roxen1:03:44+34:0619:51
32Anna FröbergOK Roxen1:04:54+35:1620:13
33Christer JohanssonLinköpings OK1:08:27+38:4921:19
34Britt PetterssonOK Roxen1:14:06+44:2823:05
Åsa DetterfelthLinköpings OKej godkänd
Mats BacktemanLinköpings OKutgått

Lätta

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adrian SandellOK Roxen41:3217:09
Brigitte AlsénOK Roxenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser