Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Brotorp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Brotorp
Arrangörsorganisation: Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 9 september 2017

Inskolning

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Harry NorellSnättringe SKej godkänd
Love NorellSnättringe SKej godkänd

Öppen motion 1

2 500 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allan FornanderCentrum OK42:2016:56
2Caio PruthSkogsluffarnas OK44:52+2:3217:56
3Ivar HägerSkogsluffarnas OK45:57+3:3718:22
4Theo NordlingSkogsluffarnas OK52:20+10:0020:56
5Ruben Bergström PetöSkogsluffarnas OK52:22+10:0220:56
6Ebbot DahlbergSkogsluffarnas OK52:31+10:1121:00
7Vidar ApelkvistSkogsluffarnas OK54:10+11:5021:40
8Albin DahlgrenSkogsluffarnas OK56:16+13:5622:30
9Melker LybeckSkogsluffarnas OK56:57+14:3722:46
10Leo TennvertSkogsluffarnas OK57:30+15:1023:00
11Manne NamslauerSkogsluffarnas OK57:45+15:2523:06
12Iris GotteSkogsluffarnas OK1:09:49+27:2927:55
13Kakan RutSkogsluffarnas OK1:09:54+27:3427:57
14Alicia ClaessonSkogsluffarnas OK1:11:24+29:0428:33
15Jacob Dalin BjernerSkogsluffarnas OK1:34:57+52:3737:58
Valter Fornanderklubblösej godkänd
Love HeinrupJärla Orienteringej godkänd
Jonas Hammarstedtklubblösej godkänd
Edit Gidessaklubblösej godkänd
Märta NamslauerSkogsluffarnas OKutgått
Lola ViksténSkogsluffarnas OKutgått

Öppen motion 3

3 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes Sigurdsonklubblös38:2912:49
2Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK42:17+3:4814:05
3Ulrika WielanderOK Österåker47:41+9:1215:53
4Bo Landarvklubblös59:46+21:1719:55
5Margareta ZetterqvistVästvärmlands OK1:05:37+27:0821:52
6Björn BorgIF Marin Väst1:05:40+27:1121:53
7Sandro PruthSkogsluffarnas OK1:11:27+32:5823:49
8David LiljequistSöderhamns OK1:29:39+51:1029:53
9Melker JohanssonAttunda OK1:34:39+56:1031:33
10Tilda JohanssonAttunda OK1:35:25+56:5631:48

Öppen motion 5

3 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar LindströmOK Österåker48:1513:24
2Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK51:24+3:0914:16
3Johan Claessonklubblös1:01:31+13:1617:05
4Håkan SjökvistHÄGERSTEN1:01:45+13:3017:09
5Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK1:03:23+15:0817:36
6Morgan Skoghklubblös1:08:48+20:3319:06
7Håkan FalkSkogsluffarnas OK1:09:21+21:0619:15
8Henrik PeterssonNYBRO1:11:35+23:2019:53
9Love PalmgrenSkogsluffarnas OK1:37:32+49:1727:05
Mats HolmgrenIFK Enskedeej godkänd

Öppen motion 7

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders MaxsonSkogsluffarnas OK50:2016:14
2Per-Ake Erikssonklubblös51:25+1:0516:35
3Anki Landarvklubblös1:05:04+14:4420:59
4Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:09:06+18:4622:17
5Anna-Karin EklundSöderhamns OK1:16:37+26:1724:42
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OKej godkänd

Öppen motion 8

5 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Guillermo Bossi SilvaJärfälla OK56:4710:30
2Per LjungStockholms OK59:19+2:3210:59
3Adam Dahlinklubblös1:02:30+5:4311:34
4Håkan LindströmOK Södertörn1:23:49+27:0215:31
5Fredrik WallstedtSkogsluffarnas OK1:31:03+34:1616:51
6Henrik NorellSnättringe SK1:53:45+56:5821:03
Björn StegringOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 4

5 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael WesterVingåkers OK2:13:2926:10
2Maria Herwartklubblös2:13:32+0:0326:10
3Charlotte PruthSkogsluffarnas OK2:31:47+18:1829:45
Erik HägerSkogsluffarnas OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser