Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dolkampen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dolkampen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Dalaportens OL
Datum: lördag 5 maj 2018

Alfta-Ösa OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karin DelinD70 (5)34:0613:19
1Viktor LadängesH18 (2)39:0610:48
2Elin LadängesD14 (28)23:48+3:068:26
3Thomas EricsonH60 (16)32:30+1:168:48
4Barbro CarlssonD70 (5)48:02+13:5618:45
5John BerglundH80 (8)55:12+24:1721:33
8Rolf JakobssonÖppen motion 1 (8)1:05:29+39:4127:30
13Christer CarlssonH45 (32)39:07+10:399:03
23Sven-Erik CarlssonH70 (31)50:54+19:2117:08
28Robert LadängesH45 (32)54:20+25:5212:34
29Christina ErikssonÖppen motion 3 (38)1:18:05+53:5827:23
38Olov EricsonH21 Elit (62)45:32+12:547:55
Alma RonkainenInskolning (17)fullföljt

Arboga OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Oliver WickströmInskolning (17)fullföljt

Attunda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Christoffer NorrmanH45 (32)38:28+10:008:54
40Birgitta NybergÖppen motion 5 (48)1:20:13+44:5723:11

Avesta OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Oskar KarlssonH21 (11)41:338:57
2Leif MarkfjärdH21 (11)41:40+0:078:58
3Stefan NybergH55 (39)27:18+3:507:23
4Aino LeijonD21 (12)38:28+7:2110:37
4Thom SandvikH60 (16)33:30+2:169:04
5Lucas WannerH14 (28)26:49+6:489:12
6Viktor LundénH21 (11)43:56+2:239:28
7Tindra JernströmD18 Elit (18)32:40+5:209:01
8Peter ViréhnÖppen motion 8 (52)36:29+5:498:23
9Robin OlssonH21 (11)51:42+10:0911:08
9Malin WannerÖppen motion 5 (48)47:34+12:1813:44
10Johan WannerÖppen motion 5 (48)48:14+12:5813:56
12Maria StrömbergD45 (24)39:22+13:1412:44
12Lena LiljeforsD50 (19)41:04+9:1613:17
13Patrik StrandbergÖppen motion 8 (52)41:43+11:039:35
14Sara RudhÖppen motion 7 (44)38:26+13:1512:53
16Linnea BlixtU1 (34)30:57+13:1216:33
16Julia WannerD18 Elit (18)1:02:20+35:0017:13
17Lars LundénÖppen motion 17 (65)39:56+17:3313:24
17Lennart LundgrenH65 (26)38:49+10:4612:33
18Thomas NybergÖppen motion 17 (65)40:40+18:1713:38
18Anna-Karin LövgrenD45 (24)49:38+23:3016:03
18Fredrik BorgströmH40 (30)45:38+14:4010:33
18Tilda BorgströmD16 (22)57:46+27:2816:00
19Ritva KärkkäinenÖppen motion 17 (65)41:22+18:5913:52
20Svea BorgströmU2 (28)42:33+19:5117:52
20My BlixtD16 (22)1:04:57+34:3917:59
22Anja MickelsonD14 (28)37:51+17:0913:25
23Titti RudhÖppen motion 17 (65)42:22+19:5914:13
23Fredrik PetterssonÖppen motion 8 (52)46:34+15:5410:42
24Hedda BorgströmD14 (28)40:01+19:1914:11
26Anna EricsonÖppen motion 7 (44)45:53+20:4215:23
26Ann-Sofi SandvikÖppen motion 17 (65)44:41+22:1814:59
27Tilde BlixtD14 (28)48:11+27:2917:05
32Malte BorgströmU1 (34)36:00+18:1519:15
35Linus JernströmÖppen motion 17 (65)50:06+27:4316:48
36Susanne LindÖppen motion 17 (65)50:15+27:5216:51
37Michael  BlixtÖppen motion 5 (48)1:12:46+37:3021:01
42Erika MickelsonÖppen motion 8 (52)1:00:17+29:3713:51
42Solweig PalmÖppen motion 17 (65)55:44+33:2118:42
44Lennart VessbergÖppen motion 17 (65)56:12+33:4918:51
60Ulf JohanssonÖppen motion 17 (65)1:19:57+57:3426:49
Nils UllbergÖppen motion 8 (52)ej godkänd
Stig-Olof StålÖppen motion 17 (65)ej godkänd
Josefin CedergrenÖppen motion 3 (38)ej godkänd
Peter SvenssonH60 (16)ej start

Bjursås OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Tommy LundqvistH70 (31)33:31+1:5811:17
5Siv HasselgrundD75 (7)43:50+19:1623:11
5Jan-Olof BjörklundH60 (16)34:03+2:499:13
6Ingvar SvenssonH70 (31)36:56+5:2312:26
27Jan Olof DahlströmH70 (31)51:49+20:1617:26
47Britt BjörklundÖppen motion 17 (65)56:33+34:1018:58

Bodens Bandyklubb OS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Matts EngvallH70 (31)34:37+3:0411:39

Centrum OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Kristoffer EdshageH21 (11)45:59+4:269:54
19Per OksvoldH40 (30)45:40+14:4210:34
49Andrea WesterlindÖppen motion 8 (52)1:44:18+1:13:3823:58

Dalaportens OL

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Andreas BjörkmanÖppen motion 1 (8)25:4810:50
1Oskar EngströmH12 Kort (1)30:0214:43
1Meja KihlströmD12 Kort (1)1:00:2329:35
1Ossian KihlströmH16 Kort (3)29:5310:16
3Elsa NilssonD12 (19)27:18+4:3610:47
5Karolina AnderssonD14 (28)24:57+4:158:50
6Saga MattssonD14 (28)25:48+5:069:08
8Signe FolkjernD12 (19)33:53+11:1113:23
9Kevin AmnéusU1 (34)25:30+7:4513:38
13Erik NilssonH16 (19)41:58+14:3511:49
13Isak StinessenH10 (15)38:18+20:1318:46
13Signe AnderssonD12 (19)47:05+24:2318:36
14Lucas EliasesU2 (28)39:13+16:3116:28
14Vilgot EngströmH10 (15)42:37+24:3220:53
16Liam BjörkmanH12 (18)49:53+28:0519:43
16Ella NykvistD12 (19)49:36+26:5419:36
19Wilda VainionpääU1 (34)31:42+13:5716:57
19Jesper VainionpääÖppen motion 3 (38)54:56+30:4919:16
20Janne AmnéusÖppen motion 3 (38)55:11+31:0419:21
20Gloria RybalkoU1 (34)31:44+13:5916:58
22Olle StinessenU1 (34)31:54+14:0917:03
22Teo KihlströmU2 (28)53:02+30:2022:16
23Alice EklöfU1 (34)31:55+14:1017:04
24Tilly EliasesU2 (28)56:53+34:1123:54
25Felicia EliassonD14 (28)41:49+21:0714:49
26Joline SandbergU1 (34)33:42+15:5718:01
27Julia SandbergU1 (34)34:16+16:3118:19
34Ylva EngströmU1 (34)41:07+23:2221:59
Daria LesivInskolning (17)fullföljt
Daniel LindH14 (28)ej godkänd
Daniel HäggbladH14 (28)ej start
Kasper AmnéusH10 (15)ej start
Tilda AnderssonU1 (34)ej start

Domnarvets GOIF

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Maria BergfältD55 (15)31:0110:02
1Karolina HøjsgaardD21 Elit (27)33:387:14
2Emma JohanssonD21 Elit (27)34:21+0:437:24
2Sofia StenbergD35 (2)41:12+7:1011:22
2Klara AnderssonD16 (22)31:15+0:578:39
2Andreas ElgesjöÖppen motion 8 (52)31:04+0:247:08
3Ola AnderssonÖppen motion 5 (48)41:16+6:0011:55
3Ville ElgesjöH10 (15)21:27+3:2210:30
4Tyra ElgesjöÖppen motion 3 (38)35:38+11:3112:30
4Anja NilssonD14 (28)24:21+3:398:38
4Karl EmilssonH10 (15)23:47+5:4211:39
4Elsa NorgrenD10 (18)24:49+2:4112:09
5Eva ElfvingD21 Elit (27)37:59+4:218:11
5Vilma BergerD20 Elit (5)1:15:37+37:1718:02
5Emma EliassonD16 (22)36:06+5:4810:00
5Florence BergD50 (19)34:57+3:0911:18
6Elias HörnellH12 (18)27:37+5:4910:54
6Tony BjörlingH40 (30)35:52+4:548:18
7Felicia BjörkmanU2 (28)33:14+10:3213:57
7Håkan NilssonÖppen motion 8 (52)36:08+5:288:18
7Maria EmanuelssonD55 (15)44:31+13:3014:24
7Lisbeth HörnellD65 (11)40:49+9:3915:49
7Anna ElgesjöD45 (24)31:10+5:0210:05
8Samuel StålnäbbH18 Elit (11)41:48+15:589:58
9Signe Eriksson BjörlingD12 (19)34:07+11:2513:29
9Magnus HjorthH45 (32)37:34+9:068:41
10Moa HjorthD18 Elit (18)35:04+7:449:41
11Maja SvederD10 (18)33:09+11:0116:15
11Sara JohanssonD21 Elit (27)39:43+6:058:33
12Tove NorgrenD12 (19)42:12+19:3016:40
13Andreas PerssonH40 (30)40:23+9:259:20
13Annika ÖstmanD21 Elit (27)40:19+6:418:41
13Alice Eriksson BjörlingD14 (28)31:01+10:1910:59
14Kjell EmanuelssonÖppen motion 17 (65)38:34+16:1112:56
14Mikael BlessbornÖppen motion 8 (52)41:56+11:169:38
15Lars NordvallH40 (30)41:29+10:319:36
15Malin BjörkmanÖppen motion 7 (44)38:57+13:4613:04
17William BjörkmanU1 (34)31:05+13:2016:37
17Emma SöderströmÖppen motion 7 (44)39:38+14:2713:17
17Irma BergD14 (28)33:37+12:5511:55
17Majken NorgrenU2 (28)40:33+17:5117:02
20Karin EmilsdotterD14 (28)35:54+15:1212:43
21Mats HörnellH40 (30)48:11+17:1311:09
22Maria NilssonD21 Elit (27)44:58+11:209:41
22Julia NordvallD14 (28)37:51+17:0913:25
25Elin DahlinD21 Elit (27)47:49+14:1110:18Ladda ner rutt i gpx-format
27Jessica ErikssonÖppen motion 5 (48)58:51+23:3517:00
27Fredrik PerssonH21 Elit (62)41:28+8:507:12
28Maria HjorthÖppen motion 7 (44)46:04+20:5315:27
28Anja BergerD14 (28)1:00:08+39:2621:19
29Jan DelbomÖppen motion 17 (65)46:04+23:4115:27
32Göran SöderströmÖppen motion 17 (65)48:18+25:5516:12
32Emil LarssonÖppen motion 8 (52)50:24+19:4411:35
34Jesper BergÖppen motion 7 (44)54:17+29:0618:12
35Anna AnåkerÖppen motion 5 (48)1:09:25+34:0920:03
37Bosse WiggeH55 (39)47:52+24:2412:58
38Sofia PerssonÖppen motion 5 (48)1:13:18+38:0221:11
41Annica BergerÖppen motion 17 (65)53:24+31:0117:55
Kerstin NorgrenInskolning (17)fullföljt
Jiri ProchazkaInskolning (17)fullföljt
Emrik RemningInskolning (17)fullföljt
Carina JarlÖppen motion 17 (65)ej godkänd
Emil BybergH18 Elit (11)ej godkänd
Stefan SvederÖppen motion 8 (52)ej godkänd
Johan B NordahlH18 Elit (11)ej start
Hanna CederD35 (2)ej start
Elsa NilssonD16 (22)ej start
Per NordahlH45 (32)ej start
Anders BergH50 (28)ej start
Tilde SvederD12 (19)ej start
Erik NordahlU1 (34)ej start
Stina NorgrenInskolning (17)ej start

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Linnéa GolsäterD21 Elit (27)35:34+1:567:39

Fagersta OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Maria BylundD45 (24)28:37+2:299:15
6Marianne EinarssonD65 (11)38:32+7:2214:56
7Gurli BackÖppen motion 1 (8)52:01+26:1321:51
7Lovisa BylundD12 (19)33:40+10:5813:18
14Ludvig BylundH16 (19)45:07+17:4412:42
21Niklas OlssonH45 (32)42:57+14:299:56
28Per-Olof EinarssonÖppen motion 5 (48)58:55+23:3917:01
30Mats ThunwallH45 (32)1:28:51+1:00:2320:34
31Mats BackÖppen motion 8 (52)50:16+19:3611:33
37Vanda KuthanovaÖppen motion 7 (44)55:48+30:3718:43
Åke SundbergH80 (8)ej godkänd

Forsa OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hanna KjellinD20 Elit (5)38:209:08
6Annika StaafD55 (15)41:13+10:1213:20
8Ronja HuggD18 Elit (18)33:02+5:429:07
9Anki Teike AnderssonD60 (10)41:38+13:3016:08
36Annika HuggÖppen motion 8 (52)53:36+22:5612:19
Sofia HuggD14 (28)ej start

Grycksbo IF OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan OlssonÖppen motion 5 (48)35:1610:11
2Ella OlssonD18 Elit (18)28:12+0:527:47
7Elin BryggarD14 (28)27:16+6:349:40
9Gunilla GräfningsD40 (10)51:53+22:3914:19
10Axel GräfningsH12 (18)29:42+7:5411:44
24Erik GräfningsU1 (34)32:16+14:3117:15
24Jeanette DahlströmÖppen motion 3 (38)1:01:57+37:5021:44
33Annika BryggarÖppen motion 3 (38)1:29:31+1:05:2431:24
35Jonny BirgerssonÖppen motion 8 (52)53:20+22:4012:15
Rikard TynellH21 Elit (62)ej start

Gävle OK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1IngMarie ÅsenlundD65 (11)31:1012:04
3Ann-Sofi KarlssonD21 (12)37:54+6:4710:28
3Alfred LiljeströmH16 (19)30:09+2:468:29
3Richard HejdenbergH40 (30)32:20+1:227:29
3Mats HemströmH65 (26)30:07+2:049:44
3Sara ÅbomD14 (28)24:10+3:288:34
5Jan SjöhedH55 (39)28:57+5:297:50
5Ingela ErikssonD40 (10)35:09+5:559:42
6Helena BacklundD45 (24)29:58+3:509:41
6Elisabet EnmarkD50 (19)37:15+5:2712:03
8Anders EnmarkH55 (39)32:02+8:348:40
9Patrik OttossonH50 (28)29:38+4:218:25
9Casper StålbergU2 (28)34:51+12:0914:38
10Pernilla ErikssonD21 (12)44:47+13:4012:22
10Helena HemströmD65 (11)44:46+13:3617:21
10Emil StålbergU2 (28)35:53+13:1115:04
11Ingemar StålbergH45 (32)38:07+9:398:49
11Anders L OlssonH50 (28)30:38+5:218:42
14Helena LiljeströmÖppen motion 5 (48)51:22+16:0614:50
15Gunnar EricssonH70 (31)45:32+13:5915:19
15Lars-Erik LiljeströmÖppen motion 17 (65)38:38+16:1512:57
17Ingrid SjöhedÖppen motion 3 (38)52:46+28:3918:30
18Fredrik WikstenH50 (28)33:45+8:289:35
19Signe WikstenD12 (19)1:10:09+47:2727:43
22Axel HejdenbergH14 (28)38:42+18:4113:17
22Jan AnderssonÖppen motion 8 (52)46:07+15:2710:36
25Bertil HolmgrenH70 (31)51:09+19:3617:13
26Lars ÅbomÖppen motion 3 (38)1:10:11+46:0424:37
28Erik BomanH21 Elit (62)41:30+8:527:13
30Hans NybergH70 (31)54:56+23:2318:29
31Marie Olsson EliassonÖppen motion 3 (38)1:20:06+55:5928:06
32Lasse JanssonH21 Elit (62)41:59+9:217:18
33Kristin BomanÖppen motion 8 (52)50:44+20:0411:39
40Anette SjöbergÖppen motion 8 (52)58:35+27:5513:28
43Patrik SvedbergH21 Elit (62)46:36+13:588:06
49Mårten OlssonH21 Elit (62)48:34+15:568:26
55Erik HanssonH21 Elit (62)53:55+21:179:22
Linda ErikssonD21 (12)ej godkänd
Gunilla MårtenssonÖppen motion 3 (38)ej godkänd
Dan NorinH50 (28)ej start

Hagaby GoIF Örebro

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Karin PerssonD21 Elit (27)41:43+8:058:59
22Johan ErikssonH21 Elit (62)39:09+6:316:48

Hallstahammars OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Lena HedmanD65 (11)41:03+9:5315:54

Hammarby IF OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Victor Carlsson HaglundU1 (34)34:32+16:4718:28

Hestra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Markus LarssonH21 Elit (62)39:34+6:566:52

Hjobygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Johan OlssonH21 Elit (62)42:39+10:017:25

HJS-Vansbro OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Malin HållD12 (19)26:46+4:0410:34
6Zeb PalmH18 Elit (11)39:39+13:499:27
10Lars DahlströmH21 (11)1:01:43+20:1013:18
13Lilian PalmD16 (22)44:15+13:5712:15
14Axel JohanssonH12 (18)35:59+14:1114:13
21Erica HållD45 (24)53:13+27:0517:13
Frida PollackD16 (22)ej godkänd
Olle VillmanH12 (18)ej start
Laila VillmanD40 (10)ej start

Hofors OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Kjell ViklundH60 (16)35:54+4:409:43
16Stina FranzonÖppen motion 5 (48)51:37+16:2114:55
30Joakim  GustavssonÖppen motion 5 (48)1:03:11+27:5518:15

Hudiksvalls OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Christina WestmanD70 (5)38:51+4:4515:10
6Wille LångbergH16 (19)30:45+3:228:39
13Jessica ZetterbergÖppen motion 5 (48)50:29+15:1314:35
16Jonas LångbergÖppen motion 8 (52)43:34+12:5410:00
16Lennart WinbergH60 (16)54:49+23:3514:51
17Olle LångbergH14 (28)32:46+12:4511:15
17Marianne ÅsåkerD50 (19)50:36+18:4816:22

Härnösands OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Tilde EngbergD18 Elit (18)39:40+12:2010:57
15Elin EdströmD18 Elit (18)46:17+18:5712:47

IF Thor

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik HannrupH18 Elit (11)25:506:09
2Dorothe SpillmannD55 (15)33:35+2:3410:52
5Jan JohanssonH65 (26)31:27+3:2410:10
8Annika RidellD45 (24)32:37+6:2910:33
12Petter RanefallH50 (28)31:36+6:198:58
Michael HolmgrenH50 (28)ej start

IFK Hedemora OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karl JohanssonH75 (14)35:0211:47
2Kjell LidholmH65 (26)29:30+1:279:32
2Olle JohanssonH75 (14)36:52+1:5012:24
2Peter LidholmH60 (16)32:25+1:118:47
5Jonatan HaglundH10 (15)24:06+6:0111:48
7Gunilla HåkanssonD60 (10)40:14+12:0615:35
8Hanna HolmströmÖppen motion 5 (48)46:07+10:5113:19
11Erik AlmséusÖppen motion 8 (52)39:11+8:319:00
11Pauline HaglundD12 (19)39:58+17:1615:47
11Jan JohanssonH75 (14)51:12+16:1017:14
18Ida EhrinD12 (19)1:01:55+39:1324:28
23Bo SundbergH65 (26)51:26+23:2316:38
26Henrik EhrinH40 (30)54:57+23:5912:43
31Lova HolmströmU1 (34)35:53+18:0819:11
37Johanna AlmséusÖppen motion 8 (52)54:29+23:4912:31
48Rachel CollinsÖppen motion 8 (52)1:19:03+48:2318:10
Lennart MagnussonÖppen motion 17 (65)ej godkänd
Joel HallbergH21 Elit (62)ej godkänd

IFK Mora OK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik ErssonÖppen motion 17 (65)22:237:30
2Peter FredricsonH40 (30)31:43+0:457:20
2Albin GezeliusH16 (19)29:04+1:418:11
2Ivar LissmyrH14 Kort (2)26:44+1:0510:33
2Lena Karlsson HolmerD45 (24)27:06+0:588:46
3Egil LissmyrH16 Kort (3)43:23+13:3014:54
4Per HolmH40 (30)33:22+2:247:43
5Gustav BjörklundH18 Elit (11)33:31+7:417:59
5Carl MagnussonH21 (11)43:03+1:309:16
5Simon Karlsson HolmerH16 (19)30:35+3:128:36
6Linnea NordkvistÖppen motion 7 (44)33:15+8:0411:09
6Katarina SvahnD21 Elit (27)38:01+4:238:11
7Erik LarssonH16 (19)32:05+4:429:02
7Catharina AspD40 (10)36:19+7:0510:01
7Olle AnderssonH75 (14)42:10+7:0814:11
9Anna GunnarsD21 (12)43:34+12:2712:02
9Frida BrudinD10 (18)31:24+9:1615:23
10Sofie Karlsson HolmerD14 (28)29:34+8:5210:29
11Marie RappD55 (15)47:19+16:1815:18
12Sara LissmyrÖppen motion 7 (44)37:16+12:0512:30
12Björn AlbinssonH55 (39)33:53+10:259:10
12Elsa HermanssonD16 (22)42:20+12:0211:43
13Conny ErikssonÖppen motion 3 (38)47:14+23:0716:34
13Emelie BrudinD18 Elit (18)40:48+13:2811:16
14Alva ErssonD14 (28)32:37+11:5511:33
15Erik Folkesson BlomH21 Elit (62)37:49+5:116:34
15Dante MeijerU2 (28)39:51+17:0916:44
16Karin ErssonÖppen motion 17 (65)39:49+17:2613:21
16Anna AlbinssonD50 (19)50:24+18:3616:18
17Thobias BrodinH16 (19)50:14+22:5114:09
18Kristian DahlströmH21 Elit (62)38:15+5:376:39
21Nanna LissmyrU2 (28)43:58+21:1618:28
21Julia MeijerD14 (28)35:59+15:1712:45
22Ulf K. RaskH50 (28)36:10+10:5310:16
24Karl-Erik AnderssonH65 (26)54:32+26:2917:38
25Edward LarssonH40 (30)53:36+22:3812:24
26Katarina GezeliusÖppen motion 5 (48)58:09+22:5316:48
27Olof ErikssonH45 (32)51:21+22:5311:53
50Daniel DuhlboH21 Elit (62)49:00+16:228:31
Matilda JonssonD21 (12)ej start
Alfred DanielssonH12 (18)ej start

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Tova OlssonD21 Elit (27)40:29+6:518:43
Anton HanssonH21 Elit (62)ej start

IK Jarl Rättvik

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Monica GustavssonD65 (11)35:20+4:1013:41
37Lilly Britt HansesÖppen motion 17 (65)51:04+28:4117:08
Laila SpångmyrD55 (15)ej start
Lars SpångmyrH60 (16)ej start

Järbo OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Niklas BlixtÖppen motion 7 (44)48:50+23:3916:23
32Åsa BlixtÖppen motion 5 (48)1:04:22+29:0618:36
38Sören AnderssonÖppen motion 17 (65)51:50+29:2717:23
58Joakim StåhlH21 Elit (62)1:04:53+32:1511:17

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Anders LundH55 (39)32:07+8:398:42

Kamrat och IF KIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Fredrik NormanH40 (30)30:587:10

Kamraternas idrottsförening

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Lilith WesterströmÖppen motion 3 (38)45:30+21:2315:57

Karlsbyhedens OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Malte SöderlundH12 (18)21:488:36
6Lars ÖhgrenH45 (32)34:13+5:457:55
8Signe ÖhgrenD14 (28)29:01+8:1910:17
10Barbro ErikssonÖppen motion 7 (44)35:45+10:3411:59
13Simon BerglundH12 (18)33:12+11:2413:07
14Jenny Lind ÖhgrenD45 (24)42:31+16:2313:45
15Klara BerglundD12 (19)49:31+26:4919:34
17Greta BladlundD12 (19)57:23+34:4122:40
23Camilla BerglundD45 (24)1:02:46+36:3820:18
26Lotta RansjöÖppen motion 8 (52)47:05+16:2510:49
26Olle BladlundU2 (28)1:05:44+43:0227:37
27Mikael SöderlundÖppen motion 7 (44)46:03+20:5215:27
28Mathias BladlundH40 (30)1:08:36+37:3815:52
28Krister BerglundH50 (28)1:11:58+46:4120:26
33Anna SöderlundÖppen motion 5 (48)1:05:24+30:0818:54
Aron SöderlundInskolning (17)fullföljt
Elmer ÖhgrenH16 (19)ej godkänd
Pontus HedbergH12 (18)ej start

KFUM Örebro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Elin FjellströmÖppen motion 7 (44)32:00+6:4910:44

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Fred RedinInskolning (17)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Knut SöderströmInskolning (17)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Tilde BjörkmanInskolning (17)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Nils SöderströmInskolning (17)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per-Ola SimonenÖppen motion 3 (38)24:078:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Anna HernellÖppen motion 3 (38)43:58+19:5115:25

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Towe SimonenÖppen motion 3 (38)58:05+33:5820:22

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Karina DahlbäckÖppen motion 3 (38)1:11:26+47:1925:03

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Anett DahlbäckÖppen motion 3 (38)1:17:23+53:1627:09

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Marina DickforsÖppen motion 5 (48)54:17+19:0115:41

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Mikael BarkegrenÖppen motion 5 (48)1:33:20+58:0426:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Christer EkströmÖppen motion 7 (44)43:45+18:3414:40

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Gustaf GothÖppen motion 8 (52)35:40+5:008:11

Korsnäs IF OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jenny PerersD20 (1)49:1613:36
1Inger Daniels-ÖstD80 (3)47:0824:56
1Therese BergqvistD40 (10)29:148:04
2Joel GolsäterH14 (28)25:33+5:328:46
2Sven OlssonH45 (32)29:26+0:586:48
3Maja BergqvistD16 (22)31:39+1:218:46
4Peter EdmanÖppen motion 7 (44)30:58+5:4710:23
6Stig ÖstH75 (14)40:55+5:5313:46
8Lova KlasérÖppen motion 7 (44)33:54+8:4311:22
8Magnus FredrikssonH50 (28)29:32+4:158:23
9Mira NordinD14 (28)29:04+8:2210:18
10Thea NordinD16 (22)39:17+8:5910:52
12Tryggve OttossonH75 (14)1:01:19+26:1720:38
18Agnes WallinD14 (28)34:00+13:1812:03
20Lotta JungåkerÖppen motion 17 (65)41:39+19:1613:58
23Mikael PerersH55 (39)38:10+14:4210:20
23Jesper NordinH45 (32)46:26+17:5810:44
29Mats JönssonH55 (39)40:45+17:1711:02
32Irma FredrikssonÖppen motion 3 (38)1:22:55+58:4829:05
34Eva FredrikssonÖppen motion 5 (48)1:05:30+30:1418:55
42Johanna GustavssonÖppen motion 7 (44)1:06:58+41:4722:28
Carl-Åke FredrikssonÖppen motion 17 (65)ej godkänd
Tilda GolsäterD16 (22)ej godkänd
Elsa GolsäterD12 (19)ej start
Svante LindgrenH60 (16)ej start

Kristinehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Birgitta JohanssonD75 (7)31:14+6:4016:31
Runo JohanssonH75 (14)ej godkänd

Kvarnsvedens GOIF OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Maj Lis KnutssonD85 (1)1:11:5538:03
1Anders MalmbergH65 (26)28:039:04
4Sonia JohanssonD75 (7)41:42+17:0822:03
5Christer EkskogÖppen motion 17 (65)30:59+8:3610:23
8Marie MalmbergD60 (10)41:34+13:2616:06
10Therese ForsD45 (24)35:25+9:1711:27
11Siv DalströmÖppen motion 7 (44)35:46+10:3512:00
12Karin StenbackD21 Elit (27)40:02+6:248:37
13Jan KinstenH65 (26)37:07+9:0412:00
15Sussie BjörklundD45 (24)42:47+16:3913:50
17Tomas ForsH50 (28)33:39+8:229:33
50Torsten DalströmÖppen motion 17 (65)1:00:23+38:0020:15

Köping-Kolsva OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alf LindbergH70 (31)31:3310:37
3Niclas LarssonH21 (11)42:28+0:559:09
4Johan CelanderH21 (11)42:40+1:079:11
6Yvonne TovenD60 (10)38:11+10:0314:47
7Hampus EnarssonH10 (15)26:46+8:4113:07
10Marie LarssonD55 (15)47:08+16:0715:15
11Jonathan EnarssonU1 (34)25:57+8:1213:52
14Stig TörnkvistH70 (31)44:45+13:1215:04
19Sofie LandqvistÖppen motion 8 (52)44:59+14:1910:20
22Thomas TörnkvistH40 (30)49:53+18:5511:32
23Charlotte EnarssonÖppen motion 3 (38)1:01:18+37:1121:30
27Johanna LarssonD21 Elit (27)49:54+16:1610:45
28Mats BirkestålÖppen motion 8 (52)49:04+18:2411:16
39Mats LandquistÖppen motion 8 (52)57:22+26:4213:11
51Mats KåbergÖppen motion 17 (65)1:03:53+41:3021:26
Ola TovenH21 (11)ej godkänd
Karl-Gustav KlemetsH75 (14)ej godkänd

Leksands OK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Esther HellmanU1 (34)17:459:29
1Ola JäderbergÖppen motion 7 (44)25:118:27
2Moa JäderbergU2 (28)26:45+4:0311:14
2Ulf MagnussonH55 (39)26:21+2:537:08
3Anna HaglundÖppen motion 7 (44)30:47+5:3610:19
3Anders HaglundÖppen motion 17 (65)28:13+5:509:28
4Magnus GörasH45 (32)32:23+3:557:29
5Alva JäderbergU1 (34)21:04+3:1911:15
5Linnea JäderbergU2 (28)29:48+7:0612:31
5Maja MörthD18 Elit (18)30:59+3:398:33
6Tuva-Cajsa SpikD16 (22)37:01+6:4310:15
6Lova WilénD10 (18)27:42+5:3413:34
8Kajsa WilénU2 (28)34:04+11:2214:18
9Nils SernfältH10 (15)28:56+10:5114:10
10Klockar-Eskil NääsH16 (19)35:03+7:409:52
10Åsa SpikD50 (19)39:25+7:3712:45
11Elsa GörasD16 (22)41:19+11:0111:26
11Claes-Håkan MörthÖppen motion 5 (48)48:32+13:1614:01
14Martin AnderssonH40 (30)40:43+9:459:25
15Klara SernfältU1 (34)29:16+11:3115:39
16Bengt HaglundH55 (39)35:06+11:389:30
16August GörasH14 (28)32:31+12:3011:10
18Hilda KjällbringU2 (28)41:00+18:1817:13
18Tuva HällstenD10 (18)52:13+30:0525:35
21Sara GörasÖppen motion 7 (44)40:59+15:4813:45
22Simon SchmutzÖppen motion 7 (44)41:54+16:4314:03
22Sven-Olof AspH70 (31)50:24+18:5116:58
24Klockar Mattias NääsH40 (30)53:30+22:3212:23
27Anna-Karin SchmutzÖppen motion 8 (52)48:47+18:0711:12
28Torbjörn SöderlundH55 (39)39:59+16:3110:50
33Samuel HårdénU1 (34)40:38+22:5321:43
33Kristin RamsellÖppen motion 7 (44)52:47+27:3617:42
34Mark BaljeuÖppen motion 8 (52)52:42+22:0212:06
William HällstenInskolning (17)fullföljt
Amelie HemptenmacherU2 (28)ej godkänd
Urs SchmutzÖppen motion 7 (44)ej godkänd
Clara SpikD18 Elit (18)ej godkänd

Ljusdals OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Ulrica Swärd BütikoferD45 (24)34:00+7:5211:00
10Kajsa WinderD40 (10)1:03:45+34:3117:36
29Magnus JohanssonH45 (32)1:00:50+32:2214:04
49Jan-Erik SkyttnerÖppen motion 17 (65)58:22+35:5919:35

Långshyttans AIK OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Lasse KokkonenH65 (26)32:01+3:5810:21
19Vilho RokkaH70 (31)47:52+16:1916:07

Malungs OK Skogsmårdarna

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Håkan ErikssonH45 (32)29:40+1:126:52
5Johan BäckmanH21 Elit (62)35:10+2:326:06
6Steve PalmerÖppen motion 8 (52)35:54+5:148:15
6Thomas CarlssonH21 Elit (62)35:12+2:346:07
8Maria BoisD21 (12)42:31+11:2411:44
10Ludvig ÅhlundH21 Elit (62)35:51+3:136:14
11Filip WadstenH21 Elit (62)35:56+3:186:14
12Oskar LundqvistH21 Elit (62)36:15+3:376:18
14Johan NordlundH21 Elit (62)37:41+5:036:33
16Oskar SandbergH21 Elit (62)38:06+5:286:37
45Lisa LarssonÖppen motion 8 (52)1:03:38+32:5814:37
53Ola NybergH21 Elit (62)50:05+17:278:42

Norbergs OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hanna ErikssonD18 (1)1:03:1517:28
2Jonatan BrännströmÖppen motion 3 (38)31:44+7:3711:08
5Lasse SvenssonÖppen motion 5 (48)44:13+8:5712:46
8Henrik SvedbergÖppen motion 17 (65)34:33+12:1011:35
8Arvid ErikssonH14 (28)28:42+8:419:51
10Johan KällmanH65 (26)34:35+6:3211:11
12Thomas MagnussonÖppen motion 5 (48)48:39+13:2314:03
13Annelie SpolanderD55 (15)51:46+20:4516:45
16Signe WinqvistD10 (18)38:43+16:3518:58
18Pia JohanssonÖppen motion 7 (44)40:14+15:0313:30
29Cecilia ErikssonÖppen motion 5 (48)59:37+24:2117:13
29Vega koivistoU1 (34)35:04+17:1918:45
30Lena ForsbergÖppen motion 3 (38)1:19:44+55:3727:58
30Jan AnderssonÖppen motion 17 (65)47:51+25:2816:03
34Hjalmar SvedbergÖppen motion 3 (38)1:36:05+1:11:5833:42
34Jordan MalmÖppen motion 3 (38)1:36:05+1:11:5833:42
36Anna.Karin ErikssonÖppen motion 5 (48)1:12:38+37:2220:59
38Lennart ErikssonÖppen motion 7 (44)57:44+32:3319:22
39Andrea Knutar MagnussonÖppen motion 5 (48)1:13:34+38:1821:15
57Marie LindhÖppen motion 17 (65)1:18:59+56:3626:30
58Elisabet ElmertoftÖppen motion 17 (65)1:19:02+56:3926:31
59Tage EklundÖppen motion 17 (65)1:19:17+56:5426:36
Assar MagnussonU2 (28)ej godkänd

Nyköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Signe NilssonD18 Elit (18)30:11+2:518:20
20Philip CarlssonH21 Elit (62)38:45+6:076:44
23Carl CarlssonH21 Elit (62)39:22+6:446:50

Ockelbo OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Bo SundqvistH70 (31)38:31+6:5812:58
10Inge PerssonH70 (31)38:59+7:2613:07
10Åke PerssonH75 (14)50:09+15:0716:53
15Bengt A PerssonH65 (26)38:01+9:5812:18
Mikael IngelssonH55 (39)ej start

OK Denseln

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Carina KaleredD50 (19)43:41+11:5314:08
30Emil KaleredH21 Elit (62)41:49+9:117:16
41Jan KaleredÖppen motion 8 (52)59:10+28:3013:36

OK Enen

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lennart ErikssonH80 (8)50:10+19:1519:35
8Mikael BergH10 (15)27:12+9:0713:20
19Mats BäckströmH55 (39)36:30+13:029:53
20Stefan BergH40 (30)46:30+15:3210:45
25Melinda BergU2 (28)59:41+36:5925:04
27Erik BernerssonH14 (28)1:12:22+52:2124:52
38Mats BernerssonH55 (39)56:46+33:1815:23Ladda ner rutt i gpx-format
48Clary BernerssonÖppen motion 17 (65)57:10+34:4719:11
54Christel BergÖppen motion 17 (65)1:10:03+47:4023:30
Adam LiljaH21 (11)ej start
Mattias OlofssonH21 Elit (62)ej start

OK Hammaren

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Joakim IngelssonH55 (39)23:286:21
1Axel MäkinenH14 Kort (2)25:3910:08
1Elias DanielssonH14 (28)20:016:52
1Anders AhnlénH85 (2)1:03:2024:44
1Laila IngelssonD50 (19)31:4810:17
2Elias NäslundH18 (2)54:11+15:0514:58
2Selma IvarssonD14 Kort (2)55:04+0:0721:45
2Emma BlixtD20 Elit (5)39:34+1:149:26
3Gustav LjunggrenH12 (18)24:14+2:269:34
3Ellen SkoogD20 Elit (5)43:32+5:1210:23
3Alicia IvarssonD10 (18)24:44+2:3612:07
4Tove FlodmanD20 Elit (5)49:26+11:0611:47
5Mikael PalmbergH45 (32)33:54+5:267:50
5Thomas IvarssonH50 (28)28:26+3:098:04
7Eva-Lena MäkinenÖppen motion 5 (48)45:50+10:3413:14
7Louise Jeppsson WulffÖppen motion 7 (44)33:25+8:1411:12
7Julia NäslundD16 (22)37:48+7:3010:28
7Camilla NäslundD50 (19)38:25+6:3712:25
8Melker SundH12 (18)28:37+6:4911:18
9Linus TäckH16 (19)34:09+6:469:37
9Daniel StåhlH18 Elit (11)42:51+17:0110:13
9Leo WikströmH12 (18)29:17+7:2911:34
10Edvin MäkinenH14 (28)29:36+9:3510:10
10Fredrik MäkinenH45 (32)38:06+9:388:49
11Isak BjörkH12 (18)33:06+11:1813:04
12Elise EdlerD14 (28)30:50+10:0810:56
12Magnus FlodmanH40 (30)40:20+9:229:20
12Vera JeppssonD10 (18)33:36+11:2816:28
12Ola HedinH60 (16)44:11+12:5711:58
13Petronella IvarssonD45 (24)40:38+14:3013:08
13Iris WikströmD10 (18)33:52+11:4416:36
15Albin BjörkH16 (19)46:39+19:1613:08
15Elsa PalmbergD14 (28)32:43+12:0111:36
15Cornelia IvarssonD16 (22)46:29+16:1112:52
16Ann-Sofie TäckD45 (24)45:17+19:0914:39
17Henrik BjörkH45 (32)41:24+12:569:35
20Rasmus TäckÖppen motion 8 (52)45:41+15:0110:30
20Åsa SkoogD45 (24)53:05+26:5717:10
23Daniel EdlerH40 (30)50:13+19:1511:37
24Alfred JeppssonH14 (28)39:12+19:1113:28
25Maria WikströmÖppen motion 17 (65)43:51+21:2814:42
25Andreas J. WikströmÖppen motion 5 (48)57:49+22:3316:42
25Hampus KarlssonH14 (28)42:49+22:4814:42
26Björn LjunggrenH21 Elit (62)40:31+7:537:02
27Stellan TäckH40 (30)57:56+26:5813:24
27Jonas NäslundH50 (28)1:08:39+43:2219:30
31Elma WikströmÖppen motion 5 (48)1:03:59+28:4318:29
56Christina IvarssonÖppen motion 17 (65)1:15:46+53:2325:25
Mathias DanielssonH45 (32)ej godkänd

OK Hedströmmen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Birgit HaglundD80 (3)1:54:40+1:07:321:00:40
3Ragnar ErikssonH75 (14)37:41+2:3912:41
17Marie ÅsbergD45 (24)45:46+19:3814:48
21Roger ÅsbergH55 (39)36:48+13:209:58
24Ida PaananenÖppen motion 5 (48)56:49+21:3316:25
Margareta DahlströmÖppen motion 3 (38)ej godkänd
Ulf KjellinH65 (26)ej godkänd
Edvin BerggrenH14 Kort (2)ej start

OK Kåre

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Oskar KaipeH10 (15)18:058:51
1Daniel KaipeÖppen motion 8 (52)30:407:02
1Vendela SöderqvistD16 (22)30:188:23
1Elsa KaipeD14 (28)20:427:20
1Nora NordlundD12 (19)22:428:58
2Karin JohnssonD40 (10)32:56+3:429:05
3Lars MagnussonÖppen motion 8 (52)31:49+1:097:18
3Johannes ÖhgrenH18 Elit (11)27:34+1:446:34
3Leo AlvolinH14 (28)26:36+6:359:08
3Kajsa RisbyD21 Elit (27)35:26+1:487:38
3Marie-Louise KaipeD40 (10)32:58+3:449:06
4Wille SöderqvistH14 (28)26:47+6:469:12
4Lina WidelundD12 (19)28:58+6:1611:26
5Patrik SöderqvistH40 (30)33:38+2:407:47
5Jannike WålbergD60 (10)35:54+7:4613:54
5Malin WidelundD45 (24)29:51+3:439:39
6Lars MattssonH55 (39)30:10+6:428:10
7Walter SöderqvistH12 (18)27:53+6:0511:01
8Christoffer LindgrenH16 (19)32:35+5:129:10
8Mia GustafssonD55 (15)45:28+14:2714:42
8Linnea PerssonU1 (34)24:25+6:4013:03
8Patrik JohnssonH40 (30)37:53+6:558:46
8Marit SöderqvistD40 (10)38:59+9:4510:46
8Ida AtterbrandD10 (18)28:16+6:0813:51
9Anders OksvoldH40 (30)38:38+7:408:56
10Martin DanielssonH18 Elit (11)45:53+20:0310:57
10Walter OksvoldH10 (15)30:34+12:2914:59
11Jakob WidelundH16 (19)38:11+10:4810:45
11Klara ErssonD14 (28)29:55+9:1310:36
11Hugo AtterbrandH14 (28)29:51+9:5010:15
11Ylva LorentssonD45 (24)35:50+9:4211:35
13Ludvig StåbiU1 (34)26:49+9:0414:20
13Elvin LundbergU2 (28)38:43+16:0116:16
14Ida JohnssonD18 Elit (18)45:00+17:4012:25
15Anna OksvoldÖppen motion 3 (38)51:56+27:4918:13
15Rasmus WidelundH14 (28)31:18+11:1710:45
15Martin PerssonH45 (32)40:33+12:059:23
16Thobias WidelundH40 (30)44:15+13:1710:14
16Enni LundbergD14 (28)33:30+12:4811:52
17Jenny ErikssonD21 Elit (27)41:08+7:308:51
19Nils StåbiU2 (28)41:41+18:5917:30
20André AnderssonH21 Elit (62)38:45+6:076:44
20Johan LundbergH45 (32)42:53+14:259:55
21Hanna BarkegrenD21 Elit (27)44:32+10:549:35
21Kalle ÖstgrenH50 (28)34:56+9:399:55
23Mikael DanielssonH50 (28)38:51+13:3411:02
25Lars GustafssonH55 (39)38:44+15:1610:29
25Anders HåkanssonH21 Elit (62)39:57+7:196:56
29Gustav ÖhgrenH21 Elit (62)41:31+8:537:13
39Birgitta MattssonÖppen motion 17 (65)52:44+30:2117:41
43Marianne TyskÖppen motion 7 (44)1:35:20+1:10:0931:59
44Jan BergmanÖppen motion 8 (52)1:01:27+30:4714:07
44Johan KarlssonH21 Elit (62)47:22+14:448:14
59Marcus RamströmH21 Elit (62)1:05:06+32:2811:19
Emilia JohnssonD16 (22)ej start
Anders AtterbrandH45 (32)ej start
Evelin MagnussonÖppen motion 7 (44)ej start

OK Linné

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ulrika LindstamD21 (12)31:078:35
1Emil BoströmH16 (19)27:237:42
1Rassmus AnderssonH21 Elit (62)32:385:40
1Anders BoströmH45 (32)28:286:35
13Viktor BoströmH14 (28)30:51+10:5010:36
16Carina BoströmÖppen motion 7 (44)39:17+14:0613:10
16Annika BjörkD21 Elit (27)40:51+7:138:48
20Kate MorrisonD21 Elit (27)43:11+9:339:18
29Anders EdlingH70 (31)54:47+23:1418:26
46Erik LindH21 Elit (62)47:42+15:048:17
48Erik BjörklundH21 Elit (62)48:28+15:508:25

OK Milan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Anders LöwgrenH45 (32)40:37+12:099:24
22Christina HallinD45 (24)53:37+27:2917:21

OK Nolaskogsarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anette NyströmD21 (12)34:37+3:309:33

OK Ravinen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Emilia EngelD18 Elit (18)34:38+7:189:34
25Lena HellströmÖppen motion 7 (44)45:27+20:1615:15

OK Renen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Henry PilstålH65 (26)1:26:16+58:1327:55

OK Roxen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Emma HelmerssonD21 Elit (27)41:52+8:149:01

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Henrik ErlandssonÖppen motion 8 (52)35:49+5:098:14

OK Tor

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Magnus ÖhlingH45 (32)34:43+6:158:02
46Britt-Marie SjöbergÖppen motion 17 (65)56:31+34:0818:57
André ÖhlingInskolning (17)fullföljt

OK Tranan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Emma NilssonÖppen motion 8 (52)46:42+16:0210:44
26Sara KindlundD21 Elit (27)48:27+14:4910:26

OK Triangeln

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Zebastian Jönsson-UlateH16 Kort (3)38:37+8:4413:16
3Josefine NordströmD45 (24)27:52+1:449:01
7Ulf JanssonH50 (28)29:05+3:488:15
12Lars AnderssonÖppen motion 17 (65)36:35+14:1212:16
12Michael PalmÖppen motion 8 (52)40:21+9:419:16
14Maria SkantzD55 (15)53:21+22:2017:15
14Vanessa UlateÖppen motion 3 (38)47:52+23:4516:47
15Anders JönssonH55 (39)34:47+11:199:25
26Gustav VisingH14 (28)50:24+30:2317:19
30Christian Jönsson UlateU1 (34)35:14+17:2918:50
31Göran JanssonH70 (31)55:16+23:4318:36
35Johanna PalmÖppen motion 7 (44)55:09+29:5818:30
36Ulrika BolinÖppen motion 7 (44)55:33+30:2218:38
42Lars VisingÖppen motion 5 (48)1:25:14+49:5824:38
43Anna VisingÖppen motion 5 (48)1:25:20+50:0424:39

OK Tyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Lars-B LarssonH75 (14)44:30+9:2814:58

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Lennart WahlgrenH55 (39)38:31+15:0310:26

Rembo IK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ulla NykvistD80 (3)59:07+11:5931:16
6Bengt JohanssonÖppen motion 1 (8)48:18+22:3020:17
7Ingmar NykvistH80 (8)58:06+27:1122:41
9Gustav AnderssonÖppen motion 7 (44)34:38+9:2711:37
13Inge AnderssonÖppen motion 17 (65)37:04+14:4112:26
53Einar BerglundÖppen motion 17 (65)1:07:52+45:2922:46

Robertsfors IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Mats WalheimH55 (39)28:44+5:167:47
12Eva WalheimD55 (15)49:21+18:2015:58

Røros IL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Astrid SchjølbergD14 Kort (2)54:5721:43
18Petter GullikstadH55 (39)36:10+12:429:48
30Terje SchjølbergH55 (39)40:48+17:2011:03

Sala OK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Britt Linnéa ErikssonD65 (11)32:43+1:3312:40
3Shanti SöderströmÖppen motion 1 (8)30:52+5:0412:58
3Lena LarssonD60 (10)30:03+1:5511:38
4Kenneth JanssonH70 (31)34:55+3:2211:45
4Wilma LarssonU2 (28)29:02+6:2012:11
4Göran LarssonH65 (26)30:53+2:509:59
5Gun JanssonD65 (11)36:59+5:4914:20
5Sören JohanssonH75 (14)39:37+4:3513:20
6Jonas LarssonÖppen motion 3 (38)36:47+12:4012:54
8Nils-Erik ErikssonH70 (31)38:02+6:2912:48
8Anna NorrbomD50 (19)39:08+7:2012:39
10Tanja-Birgit SöderströmD60 (10)56:26+28:1821:52
11Jerry LarssonU2 (28)36:42+14:0015:25
12Henry WestmanH70 (31)41:31+9:5813:58
12Samuel JanssonH12 (18)33:11+11:2313:06
12Malin HedbergÖppen motion 3 (38)46:42+22:3516:23
18Lovisa BouvinU1 (34)31:13+13:2816:41
18Joakim JanssonH45 (32)41:59+13:319:43
24Mats ErikssonÖppen motion 17 (65)43:23+21:0014:33
24Lars-Olov JohanssonH70 (31)50:59+19:2617:09
25Dennis LarssonÖppen motion 3 (38)1:03:04+38:5722:07
26David SöderströmH50 (28)54:58+29:4115:36
29Christer LarssonÖppen motion 8 (52)49:56+19:1611:28
32William LarssonÖppen motion 7 (44)50:58+25:4717:06
39Erik BengtssonH55 (39)1:02:31+39:0316:56
43Peter KraftÖppen motion 8 (52)1:01:24+30:4414:06
47Martin NorrbomH21 Elit (62)48:05+15:278:21
52Inger LundÖppen motion 17 (65)1:04:09+41:4621:31
Mirjam DalénD20 Elit (5)ej start

Skogslöparna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Benjamin NäslundH21 Elit (62)49:55+17:178:40

Snättringe SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Johan CallebergH18 Elit (11)31:13+5:237:27
16Thomas CallebergH50 (28)32:47+7:309:18
25Erik CallebergÖppen motion 8 (52)46:43+16:0310:44
Lena BrobergD50 (19)ej godkänd

Stora Skedvi IK SOFF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Johnny NilssonH60 (16)47:18+16:0412:49
28Joakim NilssonÖppen motion 17 (65)45:15+22:5215:11

Stora Tuna OK

77 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ing-Marie MozéliusD75 (7)24:3412:59
1Hugo ClaessonU2 (28)22:429:32
1Johanna MaxénD35 (2)34:029:24
1Maja MaxénD10 (18)22:0810:50
2Oskar KullmanU1 (34)18:28+0:439:52
2Karin GunnarssonD60 (10)29:51+1:4311:34
2Inger LöfgrenD70 (5)37:21+3:1514:35
2Viktor KullmanH10 (15)20:01+1:569:48
2Johan ÖstbergÖppen motion 17 (65)25:32+3:098:34
2Hennie LöfgrenD10 (18)22:16+0:0810:54
3Lisa KullmanÖppen motion 3 (38)34:52+10:4512:14
3Henrik JohannessonH21 Elit (62)33:27+0:495:49
3Tomas LöfgrenH50 (28)26:22+1:057:29
3Tilda ÖstbergD18 Elit (18)28:18+0:587:49
4Erik LundbackU1 (34)20:55+3:1011:11
4Mari-Louise LundgrenD60 (10)34:32+6:2413:23
4Thomas NorgrenÖppen motion 17 (65)29:39+7:169:56
4Camilla WallinD50 (19)34:45+2:5711:14
4Anton ForsbergH21 Elit (62)34:15+1:375:57
5Ingrid SvenssonD55 (15)38:23+7:2212:25
5Malin RylanderD21 (12)39:01+7:5410:46
5Cecila MagnussonÖppen motion 1 (8)44:19+18:3118:37
5Mats SporreÖppen motion 3 (38)36:00+11:5312:37
5Ester SimonenD12 (19)32:51+10:0912:59
6Olle KaleredH21 Elit (62)35:12+2:346:07
7Amelia Li EklundU1 (34)24:06+6:2112:53
7Niklas AldinH40 (30)36:20+5:228:24
7Anders EklundÖppen motion 3 (38)37:10+13:0313:02
7Torbjörn OttossonH60 (16)35:52+4:389:43
8Magdalena OlssonD21 Elit (27)38:33+4:558:18
9Emma ClaessonÖppen motion 8 (52)36:30+5:508:23
9Gunilla RylanderD55 (15)45:52+14:5114:50
9Kristin PetterssonD65 (11)43:16+12:0616:46
9Maria BjörklundD21 Elit (27)38:40+5:028:20
9Viktor SvenskH21 Elit (62)35:26+2:486:09
9Eva-Lotta LöfgrenD50 (19)39:16+7:2812:42
10Daniel EkströmÖppen motion 8 (52)37:33+6:538:37
11Lars SjökvistH55 (39)33:37+10:099:06
12Arvid ErikssonU1 (34)26:19+8:3414:04
12Helmer JöhnemarkH14 (28)30:48+10:4710:35
12Ebba MaxénU2 (28)37:08+14:2615:36
13Jesper SvenskH21 Elit (62)36:16+3:386:18
13Mats WallinH50 (28)31:52+6:359:03
14Emil Li EklundU1 (34)27:48+10:0314:51
14Per CarlssonH45 (32)40:07+11:399:17
15Nora AldinD10 (18)38:11+16:0318:43
15Anna MårsellÖppen motion 8 (52)42:29+11:499:45
17Marcus KullmanH40 (30)44:16+13:1810:14
17Staffan ErikssonH21 Elit (62)38:11+5:336:38
17Märta ErikssonD10 (18)48:12+26:0423:37
18Christer HellströmH70 (31)47:00+15:2715:49
18Henrik NorgrenH16 (19)1:02:33+35:1017:37
18Åsa RoosÖppen motion 3 (38)53:27+29:2018:45
19Lennart GustafssonÖppen motion 7 (44)40:21+15:1013:32
19Axel ErikssonH14 (28)36:20+16:1912:29
19Andrey LamovH21 Elit (62)38:22+5:446:40
19Torbjörn Nilsson AlataloH50 (28)33:46+8:299:35
20Ida-Maria EkströmU1 (34)31:44+13:5916:58
23Gustav FernvikU2 (28)56:39+33:5723:48
24Susanna MårtenssonD21 Elit (27)47:25+13:4710:13
26Hans NykvistH45 (32)49:44+21:1611:30
27Peo SvenskH55 (39)39:50+16:2210:47
28Hans GruddH70 (31)54:04+22:3118:12
29Jörgen FernvikÖppen motion 7 (44)46:57+21:4615:45
33Mattias MårtsH21 Elit (62)42:04+9:267:18
34Martin MeleckýH21 Elit (62)42:17+9:397:21
35Markus LangH21 Elit (62)42:27+9:497:22
37Rikard ClaessonH21 Elit (62)43:26+10:487:33
38Niklas LöwegrenH21 Elit (62)45:32+12:547:55
39Ninni CarlssonÖppen motion 7 (44)57:47+32:3619:23
45Jonas CarlssonH21 Elit (62)47:39+15:018:17
51Viktor BarkegrenH21 Elit (62)49:23+16:458:35
Alva AldinInskolning (17)fullföljt
Hilda ElfvingInskolning (17)fullföljt
Line LöfgrenInskolning (17)fullföljt
Karin SvenskÖppen motion 8 (52)ej godkänd
Ulla-Britt Norström OttossonÖppen motion 17 (65)ej godkänd
Claes NidebornH70 (31)ej start
Elias ÖhgrenH21 Elit (62)ej start
Jakob CarlssonH14 (28)ej start
Mattias ÖstbergH16 (19)ej start
Gunde HjalmarssonH65 (26)ej start

Storviks IF

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Kurt AnderssonH75 (14)38:25+3:2312:56
5Adam EngstrandH12 (18)25:56+4:0810:15
5Lasse HolmH70 (31)36:35+5:0212:19
7Jennie Börjesson ErikssonD21 Elit (27)38:05+4:278:12
7Anton EngstrandH14 (28)27:31+7:309:27
8Ulf KarlssonH45 (32)34:58+6:308:05
11Ola KarlssonH70 (31)40:46+9:1313:43
11Arvid KjellmanH10 (15)32:11+14:0615:46
11Moa KarlssonD18 Elit (18)38:14+10:5410:33
14Bo BörjessonH55 (39)34:14+10:469:16
14Ove ÅbergH65 (26)37:44+9:4112:12
16Melker KjellmanU2 (28)40:08+17:2616:51
18Vigor KjellmanH14 (28)34:06+14:0511:43
23Johanna Börjesson ErikssonD21 Elit (27)45:00+11:229:41
27Marita KarlssonÖppen motion 17 (65)44:53+22:3015:03
30Per OlofssonÖppen motion 8 (52)50:00+19:2011:29
31Harriet GunnarssonÖppen motion 17 (65)47:55+25:3216:04
57Joel Börjesson ErikssonH21 Elit (62)57:18+24:409:57

Sundsvalls OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Frida VikströmD18 Elit (18)27:207:33
15Jenny WegebroD21 Elit (27)40:32+6:548:44

Surahammars SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Henrik HallinH40 (30)39:33+8:359:09
14Vidar NettelmarkH14 (28)30:53+10:5210:36
14Ida HallinD16 (22)45:56+15:3812:43
20Linus HallinH14 (28)37:00+16:5912:42

Svaide Roma SOK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Frida AnsinD21 (12)ej start

Särna SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Sven LarssonH65 (26)39:45+11:4212:51

Säterbygdens OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Carina SandbergD50 (19)32:44+0:5610:35
6Mohammad MahmoodiÖppen motion 5 (48)44:17+9:0112:47
6Anders GedinH60 (16)34:27+3:139:20
9Olle RönnolsH60 (16)36:19+5:059:50
10Leif GustafssonH60 (16)42:29+11:1511:30
11Hanna KlarD21 (12)1:18:21+47:1421:38
11Anki GustafssonD50 (19)40:18+8:3013:02
13Kjell KlarH55 (39)34:00+10:329:12
15Anita KlarD50 (19)45:16+13:2814:38
17Bengt HameliusÖppen motion 8 (52)44:32+13:5210:14
20Elina GustafssonÖppen motion 7 (44)40:45+15:3413:40
20Magnus BacklundH50 (28)34:48+9:319:53
21Anton BacklundÖppen motion 8 (52)45:55+15:1510:33
21Bengt HanssonH65 (26)45:17+17:1414:39
22Marcus HäggblomÖppen motion 5 (48)56:43+21:2716:23
22Roland BergH65 (26)47:27+19:2415:21
23Elina ArvidssonÖppen motion 5 (48)56:47+21:3116:24
25Robert ÖstlundH50 (28)40:47+15:3011:35
26Thomas ArvidssonH55 (39)39:13+15:4510:37
31Rose-Marie HameliusÖppen motion 7 (44)49:07+23:5616:28
32Anders S NybergH55 (39)42:42+19:1411:34
33Per SandbergH55 (39)43:28+20:0011:46
47Johan HjortÖppen motion 8 (52)1:09:58+39:1816:05
55Bore NybergÖppen motion 17 (65)1:14:53+52:3025:07
56Emil ArvidssonH21 Elit (62)56:14+23:369:46

Söderhamns OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Kjell BomanH60 (16)43:44+12:3011:51
21Rolf LindbergÖppen motion 17 (65)41:45+19:2214:00
23Åsa BobergÖppen motion 7 (44)43:42+18:3114:39
33Anna-Karin EklundÖppen motion 17 (65)48:34+26:1116:17
45Östen BomanÖppen motion 17 (65)56:17+33:5418:53

Södertälje-Nykvarn OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Kent OhlssonH21 Elit (62)35:19+2:416:08
31Erik LiljequistH21 Elit (62)41:56+9:187:17

Tibro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Pär-Magnus BjurekH45 (32)48:23+19:5511:11

Tierps SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Cathrine JohanssonD55 (15)37:49+6:4812:14
5Elke WilkeD70 (5)51:52+17:4620:15
6Malin ErikssonD21 (12)39:13+8:0610:50
7Elin LindD21 (12)39:34+8:2710:55
8Karin LindÖppen motion 3 (38)43:35+19:2815:17
15Arne ErikssonH60 (16)48:40+17:2613:11

Tullinge SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars LönnkvistH60 (16)31:148:27
3Lina BerggrenD50 (19)32:53+1:0510:38
4Barbro LönnkvistD55 (15)38:04+7:0312:19
7Kent BerggrenÖppen motion 17 (65)33:07+10:4411:06
7Kennet OlanderH55 (39)30:55+7:278:22
18Lennart HävrénH65 (26)39:25+11:2212:45
44Marie HeinrupÖppen motion 5 (48)1:26:18+51:0224:56

Täby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Björn JakobssonH55 (39)35:37+12:099:39

Ulriksbergs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Karin RabeÖppen motion 17 (65)32:45+10:2210:59

Valbo AIF

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mona ÅkermanD60 (10)28:0810:54
4Lars KarlssonH50 (28)27:04+1:477:41
6Jenny JohanssonD40 (10)36:13+6:5910:00
6Linnéa WestlinD12 (19)33:34+10:5213:16
6Johan AnderssonH50 (28)28:31+3:148:06
7Alma WestlinD10 (18)28:05+5:5713:45
8Hasse ÅbergH65 (26)33:48+5:4510:56
13Rolf KullaH60 (16)45:35+14:2112:21
17Göran NilssonH70 (31)46:00+14:2715:29
17Linnea PerssonD16 (22)48:05+17:4713:19
19Mathilda KarlssonD16 (22)1:04:19+34:0117:48
34Karl-Erik EngblomH55 (39)43:35+20:0711:48
35Lennarth KarlssonH55 (39)44:27+20:5912:02
45Anette EngströmÖppen motion 5 (48)1:28:38+53:2225:36
46Robin OffermoÖppen motion 8 (52)1:03:39+32:5914:37
Lukas JohanssonInskolning (17)fullföljt
Maria WestlinD45 (24)ej godkänd
Håkan PerssonH45 (32)ej start

Vallentuna-Össeby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Mattias SandqvistH50 (28)32:29+7:129:13

Vandrarringen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anna-Karin JohanssonD65 (11)33:27+2:1712:57
9Leo JohanssonH65 (26)34:33+6:3011:10
10Anders BrinkmanH50 (28)30:36+5:198:41
14Tomas JonssonH50 (28)31:55+6:389:04
16Alice HelmerssonD16 (22)46:35+16:1712:54
21Lars HelmerssonÖppen motion 5 (48)56:32+21:1616:20
40Nils-Erik HjelmerÖppen motion 17 (65)53:19+30:5617:53

Väsby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Edvin JohanssonH12 (18)23:24+1:369:14
41Moa JohanssonÖppen motion 5 (48)1:22:10+46:5423:44

Västerbergslagens OL

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Svante NyströmH80 (8)30:5512:04
1Elin EkD45 (24)26:088:27
1Pär StålH50 (28)25:177:10
2Henrik PetrisiÖppen motion 7 (44)25:39+0:288:36
2Karl Henrik LovangH80 (8)47:32+16:3718:34
3Noel ÖstmanU1 (34)20:44+2:5911:05
4Olle WallmanH12 (18)24:22+2:349:37
4Karin WedmanD16 (22)32:47+2:299:04
6Viktor HöökU2 (28)30:54+8:1212:58
6Maja HöökU1 (34)23:12+5:2712:24
7Irma BjärudD75 (7)52:20+27:4627:41
7Harry EnbergH65 (26)33:36+5:3310:52
9Alma WallmanD16 (22)39:06+8:4810:49
9Rolf BjärudH75 (14)45:53+10:5115:26
10Karl WegerfeltÖppen motion 17 (65)34:58+12:3511:44
11Pär HöökH40 (30)39:43+8:459:11
12Per Gustav WedmanH10 (15)38:15+20:1018:45
13Mats WallmanÖppen motion 7 (44)37:20+12:0912:31
13Åke AnderssonH70 (31)43:43+12:1014:43
13Lotta StålD50 (19)43:14+11:2613:59
16Ulf PerssonH65 (26)38:08+10:0512:20
17Helena WallmanÖppen motion 8 (52)44:32+13:5210:14
20Hanne Marie AnderssonÖppen motion 5 (48)54:58+19:4215:53
20Lars DahlströmH65 (26)41:44+13:4113:30
21Nils Arvid WedmanH14 (28)37:33+17:3212:54
22Magnus LindströmH45 (32)44:58+16:3010:24
24Per WintherH50 (28)38:58+13:4111:04
25Per LovangH45 (32)48:43+20:1511:16
30Jakob WedmanH40 (30)1:24:03+53:0519:27
André ÖstmanH12 (18)ej godkänd
Alva RyttherD18 (1)ej start
Henry SvensH16 (19)ej start
Tryggve OttossonH60 (16)ej start
Lotta WedmanÖppen motion 5 (48)ej start

Västerås SK OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mohammad BasirÖppen motion 1 (8)29:09+3:2112:14

Västerås SOK

67 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Per HermannÖppen motion 5 (48)38:23+3:0711:05
2Fredrik HamreforsH18 Elit (11)27:00+1:106:26
2Lennart ÖbergH85 (2)1:06:11+2:5125:51
2Robert PalmH50 (28)25:57+0:407:22
3Kurt ZanderH80 (8)50:04+19:0919:33
4Lars OlofssonÖppen motion 5 (48)42:52+7:3612:23
4Tobias DahlmarkH16 (19)30:33+3:108:36
4Petra HermannÖppen motion 1 (8)39:21+13:3316:32
4Eva PalmD40 (10)34:45+5:319:35
5Elin PalmD10 (18)25:37+3:2912:33
6Liz PorteousD75 (7)46:05+21:3124:22
6Leopold OlofssonH10 (15)25:13+7:0812:21
6Bo LöwegrenH80 (8)56:05+25:1021:54
6Sixten SlagbrandH14 (28)26:59+6:589:16
7Andreas NäslundH18 Elit (11)41:25+15:359:53
8Johan HerbstH21 (11)46:30+4:5710:01
8Emilia BrangefältD16 (22)38:14+7:5610:35
9Annika SundströmÖppen motion 17 (65)34:54+12:3111:42
9Josiah BergrothH14 (28)28:52+8:519:55
10Jan-Olov BergmanH55 (39)33:17+9:499:01
10Cecilia EinarssonD21 Elit (27)38:56+5:188:23
10Felix HerbstU1 (34)25:38+7:5313:42
10Kajsa BergrothD10 (18)31:28+9:2015:25
10Alicia HermannD12 (19)34:16+11:3413:32
11Eva LindströmÖppen motion 17 (65)35:53+13:3012:02
11Kristina WåhlinD65 (11)50:30+19:2019:34
11Anna NoringÖppen motion 3 (38)45:54+21:4716:06
11Per Erik FogelH65 (26)35:37+7:3411:31
12Hugo FriskH16 (19)40:31+13:0811:24
14Frida HerbstD10 (18)35:18+13:1017:18
14Lovisa BjörnbergD12 (19)48:12+25:3019:03
15Robin BergrothH12 (18)43:40+21:5217:15
15Maximilian OlofssonÖppen motion 5 (48)51:24+16:0814:51
15Alexander ThulinH10 (15)58:03+39:5828:27
16Linda SlagbrandÖppen motion 3 (38)52:16+28:0918:20
16Elias Jeb BergrothH16 (19)47:42+20:1913:26
16Tommy WåhlinH70 (31)45:52+14:1915:26
18Emma HerbstÖppen motion 5 (48)54:25+19:0915:43
19Jan NoringÖppen motion 5 (48)54:37+19:2115:47
19Lill NallgårdD45 (24)50:30+24:2216:20
19Elvira BjörnbergD14 (28)35:19+14:3712:31
19Daniel BjörnbergH45 (32)42:07+13:399:44
20Rune VikmanH70 (31)48:34+17:0116:21
22Sara NordinÖppen motion 3 (38)59:06+34:5920:44
22Per SundströmH55 (39)36:52+13:249:59
23Simon SvenssonH14 (28)38:48+18:4713:20
25Rasmus NoringU1 (34)33:00+15:1517:38
26Hanna HermannD14 (28)41:59+21:1714:53
29Marcus ArnoldssonH40 (30)1:20:08+49:1018:32
31Ulf HamreforsH55 (39)40:55+17:2711:05
34Inger GunnarssonÖppen motion 17 (65)48:48+26:2516:22
36Stefan TörnqvistH55 (39)44:28+21:0012:03
38Niclas AhlströmÖppen motion 8 (52)55:13+24:3312:41
40Kristian FellÖppen motion 7 (44)1:03:12+38:0121:12
40Kasper WestmanH21 Elit (62)45:39+13:017:56
41Christoffer AndersénH21 Elit (62)46:34+13:568:05
41Henrik WickströmH21 Elit (62)46:34+13:568:05
43Per NybonsÖppen motion 17 (65)55:59+33:3618:47
46Thomas WiklundÖppen motion 5 (48)1:30:06+54:5026:02
48Gunilla HamreforsÖppen motion 5 (48)1:41:37+1:06:2129:22
54Hampus WestmanH21 Elit (62)50:32+17:548:47
60Martin SandqvistH21 Elit (62)1:10:29+37:5112:15
61Alfred LönnH21 Elit (62)1:13:10+40:3212:43
Lena TörnqvistD55 (15)ej godkänd
Erik PalmH12 (18)ej godkänd
Mats ThulinH45 (32)ej godkänd
Elin DahlmarkD18 Elit (18)ej godkänd
Elin NallgårdD21 (12)ej start
Sixten TörnqvistH18 Elit (11)ej start
Kalle Åkerman SjöströmH21 Elit (62)ej start
Jennifer SvenssonD16 (22)ej start
Kuno ÖsterlundH75 (14)ej start

Västeråsn SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Oscar NoringU2 (28)28:42+6:0012:03

Årsunda IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Per ElfströmH70 (31)37:06+5:3312:29
26Ingemar NygrenH70 (31)51:10+19:3717:13

Älvdalens IF OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lena LeanderssonD75 (7)25:46+1:1213:37
6Katrin SjödénD18 Elit (18)32:01+4:418:50
20Hans-Peter OlssonH55 (39)36:45+13:179:57
Elisabeth OlssonD50 (19)ej godkänd
Bengt LeanderssonH40 (30)ej start
Wilda RydqvistU1 (34)ej start

Ärla IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Karl WalheimH21 Elit (62)33:21+0:435:48
21Tommy ÖhlingH70 (31)49:06+17:3316:31
41Irene ÖhlingÖppen motion 7 (44)1:06:39+41:2822:21

Östersunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Ola LindgrenH65 (26)35:50+7:4711:35
22Stig-Göran MårtenssonÖppen motion 17 (65)41:47+19:2414:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser