Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dolkampen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dolkampen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Dalaportens OL
Datum: lördag 5 maj 2018

OK Hammaren

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Joakim IngelssonH55 (39)23:286:21
1Axel MäkinenH14 Kort (2)25:3910:08
1Elias DanielssonH14 (28)20:016:52
1Anders AhnlénH85 (2)1:03:2024:44
1Laila IngelssonD50 (19)31:4810:17
2Elias NäslundH18 (2)54:11+15:0514:58
2Selma IvarssonD14 Kort (2)55:04+0:0721:45
2Emma BlixtD20 Elit (5)39:34+1:149:26
3Gustav LjunggrenH12 (18)24:14+2:269:34
3Ellen SkoogD20 Elit (5)43:32+5:1210:23
3Alicia IvarssonD10 (18)24:44+2:3612:07
4Tove FlodmanD20 Elit (5)49:26+11:0611:47
5Mikael PalmbergH45 (32)33:54+5:267:50
5Thomas IvarssonH50 (28)28:26+3:098:04
7Eva-Lena MäkinenÖppen motion 5 (48)45:50+10:3413:14
7Louise Jeppsson WulffÖppen motion 7 (44)33:25+8:1411:12
7Julia NäslundD16 (22)37:48+7:3010:28
7Camilla NäslundD50 (19)38:25+6:3712:25
8Melker SundH12 (18)28:37+6:4911:18
9Linus TäckH16 (19)34:09+6:469:37
9Daniel StåhlH18 Elit (11)42:51+17:0110:13
9Leo WikströmH12 (18)29:17+7:2911:34
10Edvin MäkinenH14 (28)29:36+9:3510:10
10Fredrik MäkinenH45 (32)38:06+9:388:49
11Isak BjörkH12 (18)33:06+11:1813:04
12Elise EdlerD14 (28)30:50+10:0810:56
12Magnus FlodmanH40 (30)40:20+9:229:20
12Vera JeppssonD10 (18)33:36+11:2816:28
12Ola HedinH60 (16)44:11+12:5711:58
13Petronella IvarssonD45 (24)40:38+14:3013:08
13Iris WikströmD10 (18)33:52+11:4416:36
15Albin BjörkH16 (19)46:39+19:1613:08
15Elsa PalmbergD14 (28)32:43+12:0111:36
15Cornelia IvarssonD16 (22)46:29+16:1112:52
16Ann-Sofie TäckD45 (24)45:17+19:0914:39
17Henrik BjörkH45 (32)41:24+12:569:35
20Rasmus TäckÖppen motion 8 (52)45:41+15:0110:30
20Åsa SkoogD45 (24)53:05+26:5717:10
23Daniel EdlerH40 (30)50:13+19:1511:37
24Alfred JeppssonH14 (28)39:12+19:1113:28
25Maria WikströmÖppen motion 17 (65)43:51+21:2814:42
25Andreas J. WikströmÖppen motion 5 (48)57:49+22:3316:42
25Hampus KarlssonH14 (28)42:49+22:4814:42
26Björn LjunggrenH21 Elit (62)40:31+7:537:02
27Stellan TäckH40 (30)57:56+26:5813:24
27Jonas NäslundH50 (28)1:08:39+43:2219:30
31Elma WikströmÖppen motion 5 (48)1:03:59+28:4318:29
56Christina IvarssonÖppen motion 17 (65)1:15:46+53:2325:25
Mathias DanielssonH45 (32)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser