Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dolkampen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dolkampen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Dalaportens OL
Datum: lördag 5 maj 2018

OK Kåre

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oskar KaipeH10 (15)18:058:51
1Daniel KaipeÖppen motion 8 (52)30:407:02
1Vendela SöderqvistD16 (22)30:188:23
1Elsa KaipeD14 (28)20:427:20
1Nora NordlundD12 (19)22:428:58
2Karin JohnssonD40 (10)32:56+3:429:05
3Lars MagnussonÖppen motion 8 (52)31:49+1:097:18
3Johannes ÖhgrenH18 Elit (11)27:34+1:446:34
3Leo AlvolinH14 (28)26:36+6:359:08
3Kajsa RisbyD21 Elit (27)35:26+1:487:38
3Marie-Louise KaipeD40 (10)32:58+3:449:06
4Wille SöderqvistH14 (28)26:47+6:469:12
4Lina WidelundD12 (19)28:58+6:1611:26
5Patrik SöderqvistH40 (30)33:38+2:407:47
5Jannike WålbergD60 (10)35:54+7:4613:54
5Malin WidelundD45 (24)29:51+3:439:39
6Lars MattssonH55 (39)30:10+6:428:10
7Walter SöderqvistH12 (18)27:53+6:0511:01
8Christoffer LindgrenH16 (19)32:35+5:129:10
8Mia GustafssonD55 (15)45:28+14:2714:42
8Linnea PerssonU1 (34)24:25+6:4013:03
8Patrik JohnssonH40 (30)37:53+6:558:46
8Marit SöderqvistD40 (10)38:59+9:4510:46
8Ida AtterbrandD10 (18)28:16+6:0813:51
9Anders OksvoldH40 (30)38:38+7:408:56
10Martin DanielssonH18 Elit (11)45:53+20:0310:57
10Walter OksvoldH10 (15)30:34+12:2914:59
11Jakob WidelundH16 (19)38:11+10:4810:45
11Klara ErssonD14 (28)29:55+9:1310:36
11Hugo AtterbrandH14 (28)29:51+9:5010:15
11Ylva LorentssonD45 (24)35:50+9:4211:35
13Ludvig StåbiU1 (34)26:49+9:0414:20
13Elvin LundbergU2 (28)38:43+16:0116:16
14Ida JohnssonD18 Elit (18)45:00+17:4012:25
15Anna OksvoldÖppen motion 3 (38)51:56+27:4918:13
15Rasmus WidelundH14 (28)31:18+11:1710:45
15Martin PerssonH45 (32)40:33+12:059:23
16Thobias WidelundH40 (30)44:15+13:1710:14
16Enni LundbergD14 (28)33:30+12:4811:52
17Jenny ErikssonD21 Elit (27)41:08+7:308:51
19Nils StåbiU2 (28)41:41+18:5917:30
20André AnderssonH21 Elit (62)38:45+6:076:44
20Johan LundbergH45 (32)42:53+14:259:55
21Hanna BarkegrenD21 Elit (27)44:32+10:549:35
21Kalle ÖstgrenH50 (28)34:56+9:399:55
23Mikael DanielssonH50 (28)38:51+13:3411:02
25Lars GustafssonH55 (39)38:44+15:1610:29
25Anders HåkanssonH21 Elit (62)39:57+7:196:56
29Gustav ÖhgrenH21 Elit (62)41:31+8:537:13
39Birgitta MattssonÖppen motion 17 (65)52:44+30:2117:41
43Marianne TyskÖppen motion 7 (44)1:35:20+1:10:0931:59
44Jan BergmanÖppen motion 8 (52)1:01:27+30:4714:07
44Johan KarlssonH21 Elit (62)47:22+14:448:14
59Marcus RamströmH21 Elit (62)1:05:06+32:2811:19
Emilia JohnssonD16 (22)ej start
Anders AtterbrandH45 (32)ej start
Evelin MagnussonÖppen motion 7 (44)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser