Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dolkampen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dolkampen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Dalaportens OL
Datum: lördag 5 maj 2018

Avesta OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oskar KarlssonH21 (11)41:338:57
2Leif MarkfjärdH21 (11)41:40+0:078:58
3Stefan NybergH55 (39)27:18+3:507:23
4Aino LeijonD21 (12)38:28+7:2110:37
4Thom SandvikH60 (16)33:30+2:169:04
5Lucas WannerH14 (28)26:49+6:489:12
6Viktor LundénH21 (11)43:56+2:239:28
7Tindra JernströmD18 Elit (18)32:40+5:209:01
8Peter ViréhnÖppen motion 8 (52)36:29+5:498:23
9Robin OlssonH21 (11)51:42+10:0911:08
9Malin WannerÖppen motion 5 (48)47:34+12:1813:44
10Johan WannerÖppen motion 5 (48)48:14+12:5813:56
12Maria StrömbergD45 (24)39:22+13:1412:44
12Lena LiljeforsD50 (19)41:04+9:1613:17
13Patrik StrandbergÖppen motion 8 (52)41:43+11:039:35
14Sara RudhÖppen motion 7 (44)38:26+13:1512:53
16Linnea BlixtU1 (34)30:57+13:1216:33
16Julia WannerD18 Elit (18)1:02:20+35:0017:13
17Lars LundénÖppen motion 17 (65)39:56+17:3313:24
17Lennart LundgrenH65 (26)38:49+10:4612:33
18Thomas NybergÖppen motion 17 (65)40:40+18:1713:38
18Anna-Karin LövgrenD45 (24)49:38+23:3016:03
18Fredrik BorgströmH40 (30)45:38+14:4010:33
18Tilda BorgströmD16 (22)57:46+27:2816:00
19Ritva KärkkäinenÖppen motion 17 (65)41:22+18:5913:52
20Svea BorgströmU2 (28)42:33+19:5117:52
20My BlixtD16 (22)1:04:57+34:3917:59
22Anja MickelsonD14 (28)37:51+17:0913:25
23Titti RudhÖppen motion 17 (65)42:22+19:5914:13
23Fredrik PetterssonÖppen motion 8 (52)46:34+15:5410:42
24Hedda BorgströmD14 (28)40:01+19:1914:11
26Anna EricsonÖppen motion 7 (44)45:53+20:4215:23
26Ann-Sofi SandvikÖppen motion 17 (65)44:41+22:1814:59
27Tilde BlixtD14 (28)48:11+27:2917:05
32Malte BorgströmU1 (34)36:00+18:1519:15
35Linus JernströmÖppen motion 17 (65)50:06+27:4316:48
36Susanne LindÖppen motion 17 (65)50:15+27:5216:51
37Michael  BlixtÖppen motion 5 (48)1:12:46+37:3021:01
42Erika MickelsonÖppen motion 8 (52)1:00:17+29:3713:51
42Solweig PalmÖppen motion 17 (65)55:44+33:2118:42
44Lennart VessbergÖppen motion 17 (65)56:12+33:4918:51
60Ulf JohanssonÖppen motion 17 (65)1:19:57+57:3426:49
Nils UllbergÖppen motion 8 (52)ej godkänd
Stig-Olof StålÖppen motion 17 (65)ej godkänd
Josefin CedergrenÖppen motion 3 (38)ej godkänd
Peter SvenssonH60 (16)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser