Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dolkampen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dolkampen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Dalaportens OL
Datum: lördag 5 maj 2018

Västerås SOK

67 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Per HermannÖppen motion 5 (48)38:23+3:0711:05
2Fredrik HamreforsH18 Elit (11)27:00+1:106:26
2Lennart ÖbergH85 (2)1:06:11+2:5125:51
2Robert PalmH50 (28)25:57+0:407:22
3Kurt ZanderH80 (8)50:04+19:0919:33
4Lars OlofssonÖppen motion 5 (48)42:52+7:3612:23
4Tobias DahlmarkH16 (19)30:33+3:108:36
4Petra HermannÖppen motion 1 (8)39:21+13:3316:32
4Eva PalmD40 (10)34:45+5:319:35
5Elin PalmD10 (18)25:37+3:2912:33
6Liz PorteousD75 (7)46:05+21:3124:22
6Leopold OlofssonH10 (15)25:13+7:0812:21
6Bo LöwegrenH80 (8)56:05+25:1021:54
6Sixten SlagbrandH14 (28)26:59+6:589:16
7Andreas NäslundH18 Elit (11)41:25+15:359:53
8Johan HerbstH21 (11)46:30+4:5710:01
8Emilia BrangefältD16 (22)38:14+7:5610:35
9Annika SundströmÖppen motion 17 (65)34:54+12:3111:42
9Josiah BergrothH14 (28)28:52+8:519:55
10Jan-Olov BergmanH55 (39)33:17+9:499:01
10Cecilia EinarssonD21 Elit (27)38:56+5:188:23
10Felix HerbstU1 (34)25:38+7:5313:42
10Kajsa BergrothD10 (18)31:28+9:2015:25
10Alicia HermannD12 (19)34:16+11:3413:32
11Eva LindströmÖppen motion 17 (65)35:53+13:3012:02
11Kristina WåhlinD65 (11)50:30+19:2019:34
11Anna NoringÖppen motion 3 (38)45:54+21:4716:06
11Per Erik FogelH65 (26)35:37+7:3411:31
12Hugo FriskH16 (19)40:31+13:0811:24
14Frida HerbstD10 (18)35:18+13:1017:18
14Lovisa BjörnbergD12 (19)48:12+25:3019:03
15Robin BergrothH12 (18)43:40+21:5217:15
15Maximilian OlofssonÖppen motion 5 (48)51:24+16:0814:51
15Alexander ThulinH10 (15)58:03+39:5828:27
16Linda SlagbrandÖppen motion 3 (38)52:16+28:0918:20
16Elias Jeb BergrothH16 (19)47:42+20:1913:26
16Tommy WåhlinH70 (31)45:52+14:1915:26
18Emma HerbstÖppen motion 5 (48)54:25+19:0915:43
19Jan NoringÖppen motion 5 (48)54:37+19:2115:47
19Lill NallgårdD45 (24)50:30+24:2216:20
19Elvira BjörnbergD14 (28)35:19+14:3712:31
19Daniel BjörnbergH45 (32)42:07+13:399:44
20Rune VikmanH70 (31)48:34+17:0116:21
22Sara NordinÖppen motion 3 (38)59:06+34:5920:44
22Per SundströmH55 (39)36:52+13:249:59
23Simon SvenssonH14 (28)38:48+18:4713:20
25Rasmus NoringU1 (34)33:00+15:1517:38
26Hanna HermannD14 (28)41:59+21:1714:53
29Marcus ArnoldssonH40 (30)1:20:08+49:1018:32
31Ulf HamreforsH55 (39)40:55+17:2711:05
34Inger GunnarssonÖppen motion 17 (65)48:48+26:2516:22
36Stefan TörnqvistH55 (39)44:28+21:0012:03
38Niclas AhlströmÖppen motion 8 (52)55:13+24:3312:41
40Kristian FellÖppen motion 7 (44)1:03:12+38:0121:12
40Kasper WestmanH21 Elit (62)45:39+13:017:56
41Christoffer AndersénH21 Elit (62)46:34+13:568:05
41Henrik WickströmH21 Elit (62)46:34+13:568:05
43Per NybonsÖppen motion 17 (65)55:59+33:3618:47
46Thomas WiklundÖppen motion 5 (48)1:30:06+54:5026:02
48Gunilla HamreforsÖppen motion 5 (48)1:41:37+1:06:2129:22
54Hampus WestmanH21 Elit (62)50:32+17:548:47
60Martin SandqvistH21 Elit (62)1:10:29+37:5112:15
61Alfred LönnH21 Elit (62)1:13:10+40:3212:43
Lena TörnqvistD55 (15)ej godkänd
Erik PalmH12 (18)ej godkänd
Mats ThulinH45 (32)ej godkänd
Elin DahlmarkD18 Elit (18)ej godkänd
Elin NallgårdD21 (12)ej start
Sixten TörnqvistH18 Elit (11)ej start
Kalle Åkerman SjöströmH21 Elit (62)ej start
Jennifer SvenssonD16 (22)ej start
Kuno ÖsterlundH75 (14)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser