Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dolkampen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dolkampen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Dalaportens OL
Datum: lördag 5 maj 2018

Domnarvets GOIF

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Maria BergfältD55 (15)31:0110:02
1Karolina HøjsgaardD21 Elit (27)33:387:14
2Emma JohanssonD21 Elit (27)34:21+0:437:24
2Sofia StenbergD35 (2)41:12+7:1011:22
2Klara AnderssonD16 (22)31:15+0:578:39
2Andreas ElgesjöÖppen motion 8 (52)31:04+0:247:08
3Ola AnderssonÖppen motion 5 (48)41:16+6:0011:55
3Ville ElgesjöH10 (15)21:27+3:2210:30
4Tyra ElgesjöÖppen motion 3 (38)35:38+11:3112:30
4Anja NilssonD14 (28)24:21+3:398:38
4Karl EmilssonH10 (15)23:47+5:4211:39
4Elsa NorgrenD10 (18)24:49+2:4112:09
5Eva ElfvingD21 Elit (27)37:59+4:218:11
5Vilma BergerD20 Elit (5)1:15:37+37:1718:02
5Emma EliassonD16 (22)36:06+5:4810:00
5Florence BergD50 (19)34:57+3:0911:18
6Elias HörnellH12 (18)27:37+5:4910:54
6Tony BjörlingH40 (30)35:52+4:548:18
7Felicia BjörkmanU2 (28)33:14+10:3213:57
7Håkan NilssonÖppen motion 8 (52)36:08+5:288:18
7Maria EmanuelssonD55 (15)44:31+13:3014:24
7Lisbeth HörnellD65 (11)40:49+9:3915:49
7Anna ElgesjöD45 (24)31:10+5:0210:05
8Samuel StålnäbbH18 Elit (11)41:48+15:589:58
9Signe Eriksson BjörlingD12 (19)34:07+11:2513:29
9Magnus HjorthH45 (32)37:34+9:068:41
10Moa HjorthD18 Elit (18)35:04+7:449:41
11Maja SvederD10 (18)33:09+11:0116:15
11Sara JohanssonD21 Elit (27)39:43+6:058:33
12Tove NorgrenD12 (19)42:12+19:3016:40
13Andreas PerssonH40 (30)40:23+9:259:20
13Annika ÖstmanD21 Elit (27)40:19+6:418:41
13Alice Eriksson BjörlingD14 (28)31:01+10:1910:59
14Kjell EmanuelssonÖppen motion 17 (65)38:34+16:1112:56
14Mikael BlessbornÖppen motion 8 (52)41:56+11:169:38
15Lars NordvallH40 (30)41:29+10:319:36
15Malin BjörkmanÖppen motion 7 (44)38:57+13:4613:04
17William BjörkmanU1 (34)31:05+13:2016:37
17Emma SöderströmÖppen motion 7 (44)39:38+14:2713:17
17Irma BergD14 (28)33:37+12:5511:55
17Majken NorgrenU2 (28)40:33+17:5117:02
20Karin EmilsdotterD14 (28)35:54+15:1212:43
21Mats HörnellH40 (30)48:11+17:1311:09
22Maria NilssonD21 Elit (27)44:58+11:209:41
22Julia NordvallD14 (28)37:51+17:0913:25
25Elin DahlinD21 Elit (27)47:49+14:1110:18Ladda ner rutt i gpx-format
27Jessica ErikssonÖppen motion 5 (48)58:51+23:3517:00
27Fredrik PerssonH21 Elit (62)41:28+8:507:12
28Maria HjorthÖppen motion 7 (44)46:04+20:5315:27
28Anja BergerD14 (28)1:00:08+39:2621:19
29Jan DelbomÖppen motion 17 (65)46:04+23:4115:27
32Göran SöderströmÖppen motion 17 (65)48:18+25:5516:12
32Emil LarssonÖppen motion 8 (52)50:24+19:4411:35
34Jesper BergÖppen motion 7 (44)54:17+29:0618:12
35Anna AnåkerÖppen motion 5 (48)1:09:25+34:0920:03
37Bosse WiggeH55 (39)47:52+24:2412:58
38Sofia PerssonÖppen motion 5 (48)1:13:18+38:0221:11
41Annica BergerÖppen motion 17 (65)53:24+31:0117:55
Kerstin NorgrenInskolning (17)fullföljt
Jiri ProchazkaInskolning (17)fullföljt
Emrik RemningInskolning (17)fullföljt
Carina JarlÖppen motion 17 (65)ej godkänd
Emil BybergH18 Elit (11)ej godkänd
Stefan SvederÖppen motion 8 (52)ej godkänd
Johan B NordahlH18 Elit (11)ej start
Hanna CederD35 (2)ej start
Elsa NilssonD16 (22)ej start
Per NordahlH45 (32)ej start
Anders BergH50 (28)ej start
Tilde SvederD12 (19)ej start
Erik NordahlU1 (34)ej start
Stina NorgrenInskolning (17)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser