Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Göteborgsdubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Göteborgsdubbeln, medel
Arrangörsorganisationer: Lerums SOK / Sjövalla FK
Datum: söndag 22 april 2018

D21

3 590 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa RisbyOK Kåre28:498:01
2Anastasia DzianisavaSävedalens AIK31:13+2:248:41
3Josefine SvenssonIFK Göteborg Orientering31:47+2:588:51
4Anna WallinGöteborg-Majorna OK32:09+3:208:57
5Ingjerd MyhreIFK Göteborg Orientering32:29+3:409:02
6Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK32:36+3:479:04
7Amanda HanssonBredaryds SOK32:45+3:569:07
8Runa FremstadGöteborg-Majorna OK33:15+4:269:15
9Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering33:18+4:299:16
10Lovisa NilssonSävedalens AIK33:27+4:389:19
11Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK34:13+5:249:31
12Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK34:16+5:279:32
13Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering34:21+5:329:34
14Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering34:30+5:419:36
15Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK35:16+6:279:49
16Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK35:40+6:519:56
16Louise GötforsGöteborg-Majorna OK35:40+6:519:56
18Emma AnderssonSävedalens AIK35:54+7:0510:00
19Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK36:09+7:2010:04
20Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF36:25+7:3610:08
21Lovisa LemanGöteborgs SK36:44+7:5510:13
22Linda HallbergBredareds IF37:24+8:3510:25
23Elin HamreforsSävedalens AIK37:32+8:4310:27
24Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad38:10+9:2110:37
25Amanda ClaessonSävedalens AIK39:03+10:1410:52
26Annie LennartssonSkåneslättens OL40:43+11:5411:20
27Klara PålssonSävedalens AIK40:56+12:0711:24
28Karolina KällstrandIFK Göteborg Orientering41:01+12:1211:25
29Kristin SkaarRyda SK41:09+12:2011:27
30Elisabeth FriesUmeå OK41:16+12:2711:29
31Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering41:21+12:3211:31
32Johanna ErlandssonStora Tuna OK42:33+13:4411:51
33Sofia EbermarkSävedalens AIK42:37+13:4811:52
34Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK42:38+13:4911:52
35Maria HolmstrandOK Landehof45:08+16:1912:34
36Sofia LarssonHestra IF45:26+16:3712:39
37Stina BergSävedalens AIK46:10+17:2112:51
38Anna MartnerFrölunda OL46:23+17:3412:55
39Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb47:23+18:3413:11
40Lika RazinaSävedalens AIK48:19+19:3013:27
41Klara HolmgårdKils OK51:31+22:4214:21
42Madeleine AttforsSävedalens AIK53:34+24:4514:55
43Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro58:53+30:0416:24
44Sofia HelmertzFrölunda OL1:26:40+57:5124:08
Kajsa SpetzUlricehamns OKej godkänd
Line CederbergGöteborg-Majorna OKej start
Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OKej start

H21

4 560 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering27:105:57
2Marcus MillegårdSävedalens AIK28:12+1:026:11
3Dmitriy MihalkinSävedalens AIK29:59+2:496:34
4Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering30:06+2:566:36
5Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK30:35+3:256:42
6Andrey SalinSävedalens AIK30:36+3:266:42
7Andreas SølbergIFK Göteborg Orientering30:43+3:336:44
8Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad30:52+3:426:46
9Emil AhlbäckFossum IF31:00+3:506:47
10Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK31:13+4:036:50
11Johan LindbergIFK Mora OK31:16+4:066:51
12Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering31:19+4:096:52
13Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering31:20+4:106:52
14Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK31:25+4:156:53
15Anders HedbergGöteborg-Majorna OK31:46+4:366:57
16Olexii SavchenkoSävedalens AIK31:47+4:376:58
17Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK32:17+5:077:04
18Heino OllinSävedalens AIK32:25+5:157:06
19Fredrik WennermarkSävedalens AIK32:28+5:187:07
20Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK32:31+5:217:07
21Albin ThunbergOK Alehof32:34+5:247:08
21Jonas MartnerFrölunda OL32:34+5:247:08
23John PerssonIFK Göteborg Orientering32:43+5:337:10
24Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL32:47+5:377:11
25Christian NielsenIFK Göteborg Orientering32:51+5:417:12
26Ilya BeliankaSävedalens AIK33:01+5:517:14
27Vitalii HychkoSävedalens AIK33:14+6:047:17
28Petter JönssonGöteborg-Majorna OK33:17+6:077:17
29Benjamin EdlundHestra IF33:38+6:287:22
30Mikolaj DutkowskiRonneby OK33:44+6:347:23
31Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad33:49+6:397:24
32Fredrik LöwegrenIFK Göteborg Orientering33:59+6:497:27
32Adrian VartiaOK Löftan33:59+6:497:27
34Martin LarssonIFK Göteborg Orientering34:04+6:547:28
35Henrik EliassonIFK Göteborg Orientering34:05+6:557:28
36Andreas HolmqvistHestra IF34:14+7:047:30
37Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK34:16+7:067:30
38Anders HederskogIFK Göteborg Orientering34:26+7:167:33
39Jonas LundgrenStora Tuna OK34:45+7:357:37
40Björn ArnessonUlricehamns OK35:09+7:597:42
41Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad35:14+8:047:43
42Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubb35:18+8:087:44
43Jakob WahlGöteborg-Majorna OK35:19+8:097:44
44Daniel GrahnIFK Göteborg Orientering35:33+8:237:47
44Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering35:33+8:237:47
46Albin ClaessonSävedalens AIK35:57+8:477:53
47Rikard ClaessonStora Tuna OK36:02+8:527:54
48Sergey PopovKristiansand OK36:08+8:587:55
49Oscar IvarssonHestra IF36:25+9:157:59
50Gustav BoquistIK Uven36:28+9:187:59
51Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK36:33+9:238:00
52Mattias NilssonOK Alehof38:11+11:018:22
53Johan WikströmSävedalens AIK38:22+11:128:24
54Martin LammFrölunda OL38:27+11:178:25
55Anton NovichenkoSävedalens AIK39:21+12:118:37
56Willy FjällborgStenungsunds OK39:24+12:148:38
57Carl JosefssonSävedalens AIK39:26+12:168:38
58Johan AntonssonOK Löftan39:27+12:178:39
59Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb39:31+12:218:39
60Fredrik NorellFrölunda OL40:37+13:278:54
61Jens EdsenNordvest OK40:51+13:418:57
62Tobias LindellOK Alehof41:38+14:289:07
63Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubb42:48+15:389:23
64Anton HemlinIK Uven42:49+15:399:23
65Linus LandergrenHestra IF43:26+16:169:31
66Vidar FaxénSävedalens AIK43:48+16:389:36
67Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK43:56+16:469:38
68Fabian WennerbergOK Klyftamo44:02+16:529:39
69Jonas HemlinIK Uven44:19+17:099:43
70Johan BlickOK Alehof44:55+17:459:51
71Victor AxbomOK Landehof45:15+18:059:55
72Simon BjörklundSävedalens AIK45:28+18:189:58
73Jes Mose JensenAKIF45:49+18:3910:02
74Marcus KempeSävedalens AIK46:03+18:5310:05
75Fredrik AnderssonIF Rigor47:04+19:5410:19
76Arvid HammarFK Herkules47:36+20:2610:26
77Niklas HelmertzFrölunda OL49:54+22:4410:56
78Simon BörjesonRyda SK50:25+23:1511:03
79John GabrielssonSävedalens AIK51:36+24:2611:18
80Hugo ThunbergOK Alehof54:59+27:4912:03
81Henrik OvergaardNordvest OK55:13+28:0312:06
82Filip LemanGöteborgs SK58:53+31:4312:54
Johan OlsonIK Uvenej godkänd
Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OKej start
Henrik OlaussonSävedalens AIKej start
Fredrik SturessonOK Alehofej start
David RunemalmNybro OKej start

D20

3 540 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AskMarkbygdens OK36:0410:11
2Ellika GrothKungälvs OK36:42+0:3810:22
3Maria TymoshchukSävedalens AIK37:11+1:0710:30
4Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK39:26+3:2211:08
5Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK39:57+3:5311:17
6Emelie LorénOK Landehof40:09+4:0511:20
7Hanna BoquistIK Uven41:10+5:0611:37
8Johanna RundqvistOK Nackhe41:36+5:3211:45
9Emelie KarlssonSävedalens AIK42:37+6:3312:02
10Wilma JanssonVänersborgs SK44:33+8:2912:35
Elina HansonKungälvs OKej start

H20

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evgenij ZhahovskijSävedalens AIK30:238:26
2Robin BeglingerOLG Murten32:47+2:249:06
3Lukas WadstenOK Landehof41:39+11:1611:34
4Joel FlakbergIFK Göteborg Orientering45:51+15:2812:44

D18

3 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabella AumoKungälvs OK38:3310:53
2Lisa BörnstedtKungälvs OK43:05+4:3212:10
3Klara WallinderGöteborg-Majorna OK43:11+4:3812:11
4Tove PerssonMölndal Outdoor IF47:38+9:0513:27
5Kajsa NormanSävedalens AIK51:58+13:2514:40
6Matilda JohannessonFrölunda OL58:44+20:1116:35
7Tove JohanssonOK Alehof1:11:59+33:2620:20
8Emelie RönnborgIK Uven1:20:15+41:4222:40
Isa LundqvistJärfälla OKej godkänd
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKej start

H18

3 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BlomFrölunda OL31:539:00
2Per NordholmSävedalens AIK32:44+0:519:14
3Axel ErikssonOK Löftan43:18+11:2512:13
4Emil SundströmOK Orinto53:24+21:3115:05

D16

3 580 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika ÅkessonMarkbygdens OK30:328:31
2Eleonora AlinderSjövalla FK32:05+1:338:57
3Lisa ÅkessonMarkbygdens OK33:32+3:009:22
4Sabina AumoKungälvs OK34:14+3:429:33
5Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering35:16+4:449:51
6Märta LjungbergSjövalla FK36:45+6:1310:15
7Moa ErikssonTrollhättans SOK38:09+7:3710:39
8Olivia AspIFK Göteborg Orientering40:02+9:3011:10
9Lovisa MoqvistLerums SOK41:27+10:5511:34
10Elsa KarlssonOK Landehof42:27+11:5511:51
11Julia LindbladSävedalens AIK43:36+13:0412:10
12Felicia LorénOK Landehof43:38+13:0612:11
13Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb45:07+14:3512:36
14Ebba LindOK Skärmen46:06+15:3412:52
15Rebecka PihlströmOK Landehof46:17+15:4512:55
16Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK47:57+17:2513:23
17Anna SvarfvarSjövalla FK47:59+17:2713:24
18Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb48:53+18:2113:39
19Thilda SeldénIF Rigor49:00+18:2813:41
20Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK51:54+21:2214:29
21Elin FlakbergIFK Göteborg Orientering53:25+22:5314:55
22Emma EliassonFK Friskus-Varberg59:50+29:1816:42
23Julia ArvidssonIF Rigor1:24:20+53:4823:33
24Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:31:35+1:01:0325:34
Matilda ÅkessonOK Landehofej godkänd
Olivia LundstedtSjövalla FKej start
Emilia KraftIK Uvenej start
Maria LogrenSjövalla FKej start

H16

3 680 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William SturessonLerums SOK30:308:17
2Erik IngemarssonHestra IF30:35+0:058:18
3Lukas LarssonOK Skogshjortarna30:38+0:088:19
4Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK30:53+0:238:23
5Isak OlssonStigsökarna31:19+0:498:30
6Nils KörleOK Landehof33:17+2:479:02
7Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK33:29+2:599:05
8Casper SkeppSävedalens AIK33:50+3:209:11
9Felix DrejmoOK Landehof33:58+3:289:13
10Jakob GunnarssonLerums SOK35:14+4:449:34
11Anton KastrupFK Herkules35:59+5:299:46
12Alfred ErdeliusIF Rigor36:42+6:129:58
13Nils GrimbeckSävedalens AIK36:44+6:149:58
13Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK36:44+6:149:58
15David AlménTrollhättans SOK37:40+7:1010:14
16Albin NyqvistOK Landehof40:16+9:4610:56
17Lukas GustafssonIK Ymer42:55+12:2511:39
18Jakob MobergOK Löftan45:46+15:1612:26
19Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK46:38+16:0812:40
20Alex JohanssonFK Friskus-Varberg47:00+16:3012:46
21Anton BlomqvistMarkbygdens OK47:05+16:3512:47
22Erik JohanssonOK Alehof50:32+20:0213:43
23Arvid EkströmStenungsunds OK50:38+20:0813:45
24Arvid BacktemanLerums SOK53:59+23:2914:40
25Gustav BohmanOK Orinto54:18+23:4814:45
26Wilmer HolmqvistSjövalla FK54:48+24:1814:53
27Tage KinellIFK Göteborg Orientering54:51+24:2114:54
28Jonas OlandersLerums SOK1:01:29+30:5916:42
29Jacob GrahnIK Uven1:09:01+38:3118:45
Jesper JohanssonOK Löftanej start
Emil AxelssonLerums SOKej start
Emil RavakkoSävedalens AIKej start
Arvid BjörkTrollhättans SOKej start
Tom Axel EkenstråleFK Herkulesej start
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIKej start

H16 Kort

3 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb39:3113:07
Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D14

3 010 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina ReinholdssonOK Alehof26:428:52
2Maja GraadIF Rigor30:25+3:4310:06
3Alva BjörkTrollhättans SOK30:44+4:0210:12
4Maja AxelssonLerums SOK31:36+4:5410:29
5Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb32:11+5:2910:41
6Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb35:06+8:2411:39
7Ella PetterssonSävedalens AIK37:17+10:3512:23
8Emilia LundstedtSjövalla FK37:35+10:5312:29
9Audrey HanssonFrölunda OL38:55+12:1312:55
10Matilda WallströmSävedalens AIK39:25+12:4313:05
11Matilda CederbergVänersborgs SK41:27+14:4513:46
12Annie ErikssonOK Löftan43:17+16:3514:22
13Maja KarmstigFK Friskus-Varberg43:51+17:0914:34
14Ellen NormanSävedalens AIK44:02+17:2014:37
15Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb48:17+21:3516:02
16Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK48:38+21:5616:09
17Anna SvenssonIF Rigor49:44+23:0216:31
18Alice TryggSävedalens AIK51:46+25:0417:11
19Ida AnderssonOK Löftan53:02+26:2017:37
20Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK1:06:07+39:2521:57
21Agnes MårildGöteborgs SK1:07:26+40:4422:24
Matilda AspIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Ida BengtssonOK Alehofej start
Emma KarlssonOK Landehofej start

H14

2 990 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK21:057:03
2Tobias JohanssonOK Löftan26:44+5:398:56
3Victor BeischerIK Uven27:25+6:209:10
4William RönnborgIK Uven27:47+6:429:17
5Karl GranforsOK Landehof27:52+6:479:19
6Emil LindbladSävedalens AIK28:37+7:329:34
7Simon CorneliussonOK Löftan29:07+8:029:44
8Melker ÅkessonOK Landehof29:55+8:5010:00
9Ebbe HolmqvistSjövalla FK30:47+9:4210:17
10Jonathan RundqvistOK Nackhe31:07+10:0210:24
11Albin SundströmHestra IF33:11+12:0611:05
12Johan ErikssonOK Skogsvargarna33:35+12:3011:13
13Hannes PerssonFK Herkules33:51+12:4611:19
14Gustav BertsOK Alehof34:03+12:5811:23
15Tim MartnerFrölunda OL34:04+12:5911:23
16Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb34:42+13:3711:36
17Hannes EssungerSjövalla FK36:29+15:2412:12
18Johan Wall JungbjerGöteborgs SK37:14+16:0912:27
19Oskar BlomOK Löftan37:56+16:5112:41
20Elias NyqvistOK Landehof38:04+16:5912:43
21Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering38:27+17:2212:51
22Erik SlättOK Alehof40:01+18:5613:23
23Linus AlinderSjövalla FK43:12+22:0714:26
24Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb43:27+22:2214:31
25Jakob AspIFK Göteborg Orientering47:56+26:5116:01
26Gunnar FovaeusSävedalens AIK48:42+27:3716:17
27Adrian BergqvistOK Alehof48:54+27:4916:21
28David RothamelTolered-Utby Ol-klubb48:57+27:5216:22
29Martin EkFrölunda OL50:32+29:2716:54
30Carl-Johan StåhlSävedalens AIK53:40+32:3517:56
31Simon LjungkvistOK Alehof55:24+34:1918:31
32Olle FlorénIF Rigor1:04:16+43:1121:29
33Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orientering1:10:41+49:3623:38
34Edvin TolestamIF Rigor1:10:42+49:3723:38
35Olle KullmanOK Alehof1:13:44+52:3924:39
36Oliver JohanssonBredareds IF1:20:23+59:1826:53
37Emil GrönroosOK Alehof1:37:45+1:16:4032:41
Filip IngemarssonHestra IFej godkänd
Alexander HöglindFK Herkulesej godkänd
Fabian AlinderSjövalla FKej godkänd
Edvin AlexanderssonIF Rigorej godkänd
Melwin ArvidssonIF Rigorej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start
Simon BååthSävedalens AIKej start

D14 Kort

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna PihlströmOK Landehof44:1217:36
Filippa JohanssonLerums SOKej godkänd

H14 Kort

2 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah ErefalkSjövalla FK34:5413:37
2Levin LummanderLerums SOK38:35+3:4115:04
3Valter DrejmoOK Landehof48:45+13:5119:02
4Erik KlerforsFK Herkules54:02+19:0821:06
Albin LindkvistMarkbygdens OKej godkänd

D12

2 560 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa MoqvistLerums SOK24:569:44
2Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb27:07+2:1110:35
3Miranda WallströmSävedalens AIK28:58+4:0211:18
4Malva ArvidssonBrattås CK29:22+4:2611:28
5Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering29:48+4:5211:38
6Emma ChristianssonUddevalla OK31:21+6:2512:14
7Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb31:51+6:5512:26
8Elin AxelssonLerums SOK36:07+11:1114:06
9Elvina BergdahlOK Orinto37:43+12:4714:43
10Clara LövgärdOK Alehof38:02+13:0614:51
11Lova JohanssonFK Friskus-Varberg38:15+13:1914:56
12Wilma ReinholdssonOK Alehof41:28+16:3216:11
13Signe KullmanOK Alehof42:56+18:0016:46
14Edith HolmstrandOK Landehof43:00+18:0416:47
15Elin BlomqvistMarkbygdens OK44:59+20:0317:34
16Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg45:07+20:1117:37
17Elsie HäggmarkMarkbygdens OK45:54+20:5817:55
18Kajsa ElfströmOK Orinto49:22+24:2619:17
19Ellen SkovbjergFrölunda OL50:47+25:5119:50
20Elin AnderssonOK Löftan53:13+28:1720:47
21Anna JohannessonFrölunda OL53:50+28:5421:01
22Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering57:28+32:3222:26
23Hanna SchälinOK Alehof58:56+34:0023:01
24Maja HaablaheLerums SOK58:57+34:0123:01
25Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg1:00:19+35:2323:33
26Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:01:39+36:4324:04
27Hedda RoosIFK Göteborg Orientering1:06:54+41:5826:07
Lisa GunnarssonLerums SOKej godkänd
Embla SternöTolered-Utby Ol-klubbej start
Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start
Hilma EkströmStenungsunds OKej start
Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Elin LidénOK Landehofej start

H12

2 510 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK21:198:29
2Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK22:36+1:179:00
3Noah HedenblomSjövalla FK25:24+4:0510:07
4Axel EkdalaKungälvs OK28:15+6:5611:15
5Edvin SonedahlOK Landehof29:31+8:1211:45
6Felix JohanssonOK Alehof31:07+9:4812:23
7Arvid HermanssonKungälvs OK31:37+10:1812:35
8Axel Ström EckerlidSävedalens AIK32:42+11:2313:01 Ladda ner rutt i gpx-format
9Isak ÖgrenSävedalens AIK33:19+12:0013:16
10Albin SvenssonFK Herkules33:40+12:2113:24
11Emil SkeppSävedalens AIK34:00+12:4113:32
12Gustav HedlundLerums SOK35:57+14:3814:19
13Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb36:54+15:3514:42
14Emil WalleniusFrölunda OL38:07+16:4815:11
15Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb38:14+16:5515:13
16Gustav AspIFK Göteborg Orientering38:29+17:1015:19
17Edvin LennartsonUlricehamns OK39:17+17:5815:39
18Axel SlättOK Alehof39:27+18:0815:43
19Harald MartnerFrölunda OL39:57+18:3815:54 Ladda ner rutt i gpx-format
20Alexander FedjeFrölunda OL42:10+20:5116:47
21Alvar AlexanderssonIF Rigor43:20+22:0117:15
22Ola LeireGöteborg-Majorna OK43:30+22:1117:19
23Hugo EngbladFrämmestads IK43:47+22:2817:26
24Malte LjungkvistOK Alehof44:05+22:4617:33
25Lukas RandåkerSjövalla FK44:23+23:0417:40
26Gustav StåhlSävedalens AIK44:42+23:2317:48
27Filip ValentinGöteborg-Majorna OK45:56+24:3718:18
28Björn DjupströmFrölunda OL46:44+25:2518:37
29Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb50:42+29:2320:11
30Simon GrahnIK Uven54:09+32:5021:34
31Arvid MårildGöteborgs SK56:06+34:4722:21
32Anton WincklerOK Orinto1:02:59+41:4025:05
33Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:03:59+42:4025:29
34Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:13:14+51:5529:10
35Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb1:14:38+53:1929:44
36Eskil WincklerOK Orinto1:25:09+1:03:5033:55
Erik JohanssonIK Uvenej godkänd
Jonatan BarthOK Orintoej godkänd
Calle WärnOK Skogshjortarnaej godkänd
Love ErikssonIK Uvenej start
Marcus LammFrölunda OLej start
Imre IsebornFrämmestads IKej start
William KraftIK Uvenej start

H12 Kort

2 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elliot BurvallOK Orinto26:1212:11
2Arvid LundbergGöteborgs SK31:48+5:3614:47
3Rasmus EricssonGöteborg-Majorna OK39:31+13:1918:22

D10

2 150 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera HöglundSjövalla FK24:3911:27
2Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering25:54+1:1512:02
3Ebba LövgärdOK Alehof27:39+3:0012:51
4Linnéa GrönroosOK Alehof29:10+4:3113:33
5Selma PerssonFK Herkules30:24+5:4514:08
6Wilma RosénGöteborg-Majorna OK31:12+6:3314:30
7Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering33:43+9:0415:40
8Elin KarlssonOK Landehof37:33+12:5417:27
9Elsa IngemarssonHestra IF38:00+13:2117:40
10Elin JonssonSjövalla FK41:50+17:1119:27
11Moa WallströmSävedalens AIK45:55+21:1621:21
12Elina ChristianssonUddevalla OK48:26+23:4722:31
Alice FagerströmIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Elsa HaablaheLerums SOKej godkänd
Alice BohlinIFK Göteborg Orienteringej start

H10

2 040 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker SundströmHestra IF21:4810:41
2Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg24:15+2:2711:53
3Anton ArvidssonBrattås CK24:34+2:4612:02
4Vidar EkdalaKungälvs OK25:56+4:0812:42
4Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb25:56+4:0812:42
6Olof TholénOK Skogshjortarna26:10+4:2212:49
7Axel PerssonGöteborg-Majorna OK27:27+5:3913:27
8Gustav RexOK Landehof27:50+6:0213:38
9Bruno FovaeusSävedalens AIK28:20+6:3213:53
10Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering29:28+7:4014:26
11Anton KarlssonUlricehamns OK30:26+8:3814:55
12Herman PetterssonSävedalens AIK31:47+9:5915:34
13Jonas LeireGöteborg-Majorna OK33:33+11:4516:26
14Alvar HedenblomSjövalla FK34:08+12:2016:43
15Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb34:24+12:3616:51
16Martin SkovbjergFrölunda OL35:10+13:2217:14
17Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb35:18+13:3017:18
18Jesper RandåkerSjövalla FK38:12+16:2418:43
19Nils TholénOK Skogshjortarna38:38+16:5018:56
20Theander HulthénMölndal Outdoor IF39:09+17:2119:11
21Hjalmar JohanssonOK Alehof41:07+19:1920:09
22Oscar WärnOK Skogshjortarna43:05+21:1721:07
23Nils LydmarkSjövalla FK45:42+23:5422:24
24Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering47:33+25:4523:18
25Gustav KarlssonUlricehamns OK55:42+33:5427:18
Hugo CorneliussonOK Löftanej godkänd

D35

3 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Desiré RexOK Landehof37:0710:29
2Lena MaxFrölunda OL40:01+2:5411:18

H35

4 560 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LindgrenSävedalens AIK45:309:58
2Tobias WängrothOK Skogshjortarna46:46+1:1610:15
3Stefan RoosIFK Göteborg Orientering49:02+3:3210:45
4Daniel SundqvistOK Orinto49:06+3:3610:46 Ladda ner rutt i gpx-format
5Martin AnderssonSjövalla FK50:02+4:3210:58
6David AndréGöteborg-Majorna OK50:13+4:4311:00
7Daniel OlssonDalsjöfors GoIF52:10+6:4011:26
8Gustaf BergquistSjövalla FK53:18+7:4811:41
9Erik HulthénMölndal Outdoor IF55:50+10:2012:14
10Daniel NybergMölndal Outdoor IF58:00+12:3012:43
11Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK58:49+13:1912:53
12Linus IsebornFrämmestads IK1:20:58+35:2817:45

D40

3 600 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta SaetreOK Landehof34:189:31
2Linnéa BäckströmHestra IF37:58+3:4010:32
3Emma LindénFK Friskus-Varberg39:43+5:2511:01
4Linda MartinssonIF Marin Väst39:59+5:4111:06
5Johanna SundströmHestra IF40:07+5:4911:08
6Therese DahlströmOK Alehof41:37+7:1911:33
7Katrin SkeppSävedalens AIK42:43+8:2511:51
8Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb44:54+10:3612:28
9Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb45:24+11:0612:36
10Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL45:35+11:1712:39
11Linda HedenblomSjövalla FK45:56+11:3812:45
12Anna LundbergGöteborgs SK48:07+13:4913:21
13Linda LarssonFrämmestads IK48:19+14:0113:25
14Pernilla AlexanderssonIF Rigor48:32+14:1413:28
15Lotta RosénGöteborg-Majorna OK48:43+14:2513:31
16Ingela RoosIFK Göteborg Orientering50:01+15:4313:53
17Malin BruhnIF Rigor50:19+16:0113:58
18Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb59:00+24:4216:23
19Anna LarssonOK Gipen1:07:51+33:3318:50
20Karin AlthoffKungälvs OK1:08:47+34:2919:06
21Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:14:17+39:5920:38
22Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb1:52:19+1:18:0131:11
Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OKej start

H40

4 020 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof31:507:55
2Martin PetterssonSävedalens AIK33:07+1:178:14
3Sven GranforsOK Landehof34:09+2:198:29
4Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb35:09+3:198:44
5Stefan GraadIF Rigor36:35+4:459:06
6Anders LövgärdOK Alehof39:16+7:269:46
7Magnus WåkeråsRydboholms SK39:59+8:099:56
8Johan LidénOK Landehof40:03+8:139:57
9Patrik CorneliussonOK Löftan40:07+8:179:58
10Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb41:06+9:1610:13
11Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK41:57+10:0710:26
12Niklas FlorénIF Rigor42:32+10:4210:34
13Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb43:53+12:0310:54
14Magnus AlinderSjövalla FK47:39+15:4911:51
15Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb51:53+20:0312:54
16Hans RullgårdSolna OK54:49+22:5913:38
Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

D45

3 030 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof30:049:55
2Susanne Barkholt WiklundTrollhättans SOK30:37+0:3310:06
3Johanna AspIFK Göteborg Orientering31:40+1:3610:27
4Camilla ÖhgrenSävedalens AIK32:40+2:3610:46
5Kristin EkdalaKungälvs OK34:18+4:1411:19
6Sara LorénOK Landehof36:34+6:3012:04
7Jenny JohanssonIK Ymer39:35+9:3113:03
8Marie-louise PerssonFK Herkules41:33+11:2913:42
9Jeanette SigenstamMarkbygdens OK43:21+13:1714:18
10Sofia KarlssonOK Landehof43:27+13:2314:20
11Maria PeterssonHalmstad OK43:29+13:2514:21
12Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK43:30+13:2614:21
13Mari KraftIK Uven43:34+13:3014:22
14Maria AspIFK Göteborg Orientering44:10+14:0614:34
15Gunilla FredmanOK Skogshjortarna44:16+14:1214:36
16Malin ChristianssonUddevalla OK44:19+14:1514:37
17Malin JohanssonFK Friskus-Varberg45:42+15:3815:04
18Malin BrorsonOK Nackhe46:54+16:5015:28
19Ulrika LjungIK Ymer46:56+16:5215:29
20Mette Møller NielsenAKIF47:46+17:4215:45
21Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering51:21+21:1716:56
22Jeanette BlomOK Löftan1:00:26+30:2219:56
23Anna RönnborgIK Uven1:02:25+32:2120:35
24Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:03:39+33:3521:00
25Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK1:05:07+35:0321:29
Åse FuxborgSjövalla FKej start

H45

4 020 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola JodalGöteborg-Majorna OK31:357:51
2Herman RosénGöteborg-Majorna OK33:38+2:038:21
3Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb34:03+2:288:28
4Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK34:34+2:598:35
5Jussi AumoKungälvs OK34:51+3:168:40
6Fredrik SundströmHestra IF35:11+3:368:45
7Peter AspIFK Göteborg Orientering36:34+4:599:05
8Magnus HedmanKungälvs OK37:27+5:529:18
9Mats KarlfeldtSävedalens AIK38:12+6:379:30
10Erik TholénOK Skogshjortarna38:14+6:399:30
11Jens ArvidssonIF Rigor38:25+6:509:33
12Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK38:41+7:069:37
13Anders HellgrenFrölunda OL38:57+7:229:41
14Thomas KarlssonOK Landehof39:08+7:339:44
15Stefan KinellIFK Göteborg Orientering39:12+7:379:45
16William RexOK Landehof41:27+9:5210:18
17Emil ErdeliusIF Rigor41:32+9:5710:19
18Ulf NyqvistOK Landehof44:04+12:2910:57
19Martin SvenssonIF Rigor45:01+13:2611:11
20Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb45:25+13:5011:17
21Martin LidénOK Landehof46:55+15:2011:40
22Henrik EssungerSjövalla FK47:36+16:0111:50
23Mats RönnborgIK Uven47:52+16:1711:54
24Martin JohanssonHalmstad OK47:57+16:2211:55
25Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb49:06+17:3112:12
26Per BaierTolered-Utby Ol-klubb49:13+17:3812:14
27Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb49:35+18:0012:20
28Kristofer DrejmoOK Landehof50:20+18:4512:31
29Joakim ÅkessonOK Landehof55:47+24:1213:52
30Håkan HöglindFK Herkules56:22+24:4714:01
31Håkan JanssonVänersborgs SK56:47+25:1214:07
32Pär JohannessonFrölunda OL57:46+26:1114:22
33Martin JakobssonHammarkinds OK1:01:32+29:5715:18
34Ronnie BohmanOK Orinto1:02:20+30:4515:30
Peter DellmingIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Martin TryggSävedalens AIKej start

D50

3 050 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SvenssonFK Herkules32:3110:39
2Anette BernhedSävedalens AIK35:00+2:2911:28
3Lena CarlssonSävedalens AIK35:47+3:1611:43
4Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK38:21+5:5012:34
5Ing-Marie AronengBredareds IF38:31+6:0012:37
6Lena PeterssonOK Alehof40:06+7:3513:08
7Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK41:50+9:1913:42
8Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK42:25+9:5413:54
9Åsa NybergGöteborg-Majorna OK43:47+11:1614:21
10Eva PedersenOK Skogshjortarna44:05+11:3414:27
11Mette EdsenNordvest OK44:41+12:1014:39
12Pia Käck FritzellGudhems IF45:31+13:0014:55
13Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK49:02+16:3116:04
14Suzy LarssonOK Skogshjortarna49:04+16:3316:05
15Susanne BerghMölndal Outdoor IF50:33+18:0216:34
16Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK51:09+18:3816:46
17Helena ÅhlinHelsingborgs SOK51:20+18:4916:49
18Tuuli SaariFK Herkules1:00:23+27:5219:47
19Gun RosendahlIF Marin Väst1:02:45+30:1420:34
20Agnetha Le ClaireFK Herkules1:09:58+37:2722:56
21Susanne KarlshojNordvest OK1:10:51+38:2023:13
22Helena StensötaFrölunda OL1:11:36+39:0523:28
Lone HojbakNordvest OKej godkänd
Annakatharina WalserOLG Murtenej start

H50

3 540 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering26:397:31
2Odd WallumSävedalens AIK26:41+0:027:32
3Nichlas WallströmSävedalens AIK28:46+2:078:07
4Mikael ÖhgrenSävedalens AIK28:59+2:208:11
5Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK30:26+3:478:35
6Ola WallinderGöteborg-Majorna OK31:09+4:308:47
7Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK32:07+5:289:04
7Mårten WikströmHalmstad OK32:07+5:289:04
9Peter AronssonFK Friskus-Varberg33:12+6:339:22
10Magnus KarlssonOK Landehof33:23+6:449:25
11Lars BjörkingOK Skogshjortarna34:00+7:219:36
12Stefan AronengHestra IF34:15+7:369:40
13Anders WadstenOK Landehof34:46+8:079:49
14Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK35:17+8:389:58
15Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering35:27+8:4810:00
16Richard BlomFrölunda OL35:35+8:5610:03
17Gert WildheimFK Friskus-Varberg35:41+9:0210:04
18Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg37:21+10:4210:33
19Anders LammFrölunda OL38:06+11:2710:45
20Mattias BååthSävedalens AIK39:15+12:3611:05
21Magnus OhlssonSjövalla FK41:27+14:4811:42
22Martin EkdalaKungälvs OK42:04+15:2511:52
23Kjell EinarssonOK Skogshjortarna42:20+15:4111:57
24Mikael JungbjerGöteborgs SK43:27+16:4812:16
25Kristian EdsenNordvest OK43:40+17:0112:20
26Steffen AlmNordvest OK45:25+18:4612:49
27Christian BeglingerOLG Murten45:44+19:0512:55
28Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK45:56+19:1712:58
29Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL46:05+19:2613:01
30Mattias EricssonGöteborg-Majorna OK46:52+20:1313:14
31Torbjörn GrahnIK Uven47:25+20:4613:23
32Johan WettergrenFK Herkules47:30+20:5113:25
33Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK48:31+21:5213:42
34Andreas NyströmTolered-Utby Ol-klubb50:14+23:3514:11
35Stefan HammarFK Herkules52:18+25:3914:46
36Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK57:03+30:2416:06
37Graham KempGöteborg-Majorna OK1:02:16+35:3717:35
38Torben KarlshojNordvest OK1:03:54+37:1518:03
Magnus JohanssonOK Löftanej start

D55

3 030 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules33:2211:00
2Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK37:23+4:0112:20
3Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK38:09+4:4712:35
4Agneta FriesUmeå OK39:18+5:5612:58
5Annika AasaIK Uven41:25+8:0313:40
6Christina BirathStenungsunds OK42:58+9:3614:10
7Birgit HanssonHerrestads AIF43:57+10:3514:30
8Gunilla AxelssonSävedalens AIK46:40+13:1815:24
9Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF50:24+17:0216:38
10Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK52:51+19:2917:26
11Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK53:46+20:2417:44
12Helena LarssonHestra IF53:51+20:2917:46
13Lisa LarssonSjövalla FK1:00:07+26:4519:50
14Agneta JohanssonRydboholms SK1:03:22+30:0020:54
15Karin BergdahlIK Uven1:09:03+35:4122:47
16Irené AnderssonOK Kullingshof1:10:44+37:2223:20
17Karin HelmertzFrölunda OL1:19:10+45:4826:07
Ingela HåkanssonIK Uvenej godkänd
Marianne HanssonBredareds IFej start

H55

3 600 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK30:378:30
2Peter CederbergVänersborgs SK34:22+3:459:32
3Magnus JoelssonSOK 6836:35+5:5810:09
4Anders AxelssonOK Skogsvargarna39:12+8:3510:53
5Andres LaasOK Skogshjortarna39:21+8:4410:55
6Jan HansenGöteborg-Majorna OK40:07+9:3011:08
7Stefan GustafssonOK Skogshjortarna40:32+9:5511:15
8Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK41:15+10:3811:27
9Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK41:41+11:0411:34
10Magnus JosefssonSävedalens AIK41:53+11:1611:38
11Thomas AttforsSävedalens AIK42:36+11:5911:50
12Christer BorgGöteborg-Majorna OK43:38+13:0112:07
13Stefan OlofssonOK Gisle44:18+13:4112:18
14Jonas KarlssonMarkbygdens OK44:28+13:5112:21
15Magnus WideFrölunda OL45:40+15:0312:41
16Leif HagmanIK Uven47:50+17:1313:17
17Christer CarlssonIK Uven49:43+19:0613:48
18Jan SveideFrölunda OL50:29+19:5214:01
19Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK51:52+21:1514:24
20Hans LindgrenOK Skogshjortarna55:28+24:5115:24
21Stefan HornebrantTrollhättans SOK57:05+26:2815:51
22Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:00:50+30:1316:53
23Jan RydénSjövalla FK1:01:17+30:4017:01
24Jan GrahnIK Uven1:01:42+31:0517:08
25Börje PerssonOK Alehof1:04:12+33:3517:50
26Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:07:48+37:1118:50
27Phil MullinsSjövalla FK1:15:54+45:1721:05
Hans WedbergSjövalla FKej godkänd
Tomas AnderssonTrollhättans SOKej start
Clas BörjessonIK Uvenej start

D60

2 540 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria ErikssonÅmåls OK33:4313:16
2Susanne BerglundSävedalens AIK34:24+0:4113:32
3Monica MartinssonOK Tranan34:36+0:5313:37
4Lena FromIK Stern36:37+2:5414:24
5Eva KarlssonUddevalla OK37:49+4:0614:53
6Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK39:25+5:4215:31
7Ann SvärmOK Gisle48:30+14:4719:05
8Monika NilssonOK Alehof51:15+17:3220:10
9Lone JensenNordvest OK51:33+17:5020:17
10Jane JensenNordvest OK55:27+21:4421:49
11Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:28:12+54:2934:43
Ulrika GreenIK Sternej godkänd

H60

3 590 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK36:0110:01
2Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF36:20+0:1910:07
3Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK36:58+0:5710:17
4Anders BjörklundSävedalens AIK37:52+1:5110:32
5Thomas GeorgssonOK Nackhe38:24+2:2310:41
6Anders FriesUmeå OK39:32+3:3111:00
7Johan BerglundSävedalens AIK40:16+4:1511:12
8Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK40:50+4:4911:22
9Stefan JohanssonTrollhättans SOK41:02+5:0111:25
10Lennart HålsjöOK Skogshjortarna41:44+5:4311:37
11Urban LarssonOK Gipen42:05+6:0411:43
12Ulf PetersonKungälvs OK43:20+7:1912:04
13Ulf BjörkdahlHerrestads AIF45:49+9:4812:45
14Pierre KarlssonOK Alehof46:18+10:1712:53
15Björn BorgGöteborg-Majorna OK47:59+11:5813:21
16Christer ErikssonÅmåls OK48:14+12:1313:26
17Karl SchneiderMölndal Outdoor IF50:03+14:0213:56
18Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK50:38+14:3714:06
19Henrik UndelandIFK Göteborg Orientering50:46+14:4514:08
20Stefan SjöblomFrölunda OL54:07+18:0615:04
21Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK54:28+18:2715:10
22Örjan WängdahlOK Gipen54:41+18:4015:13 Ladda ner rutt i gpx-format
23Per-Olof LarssonHestra IF56:17+20:1615:40
24Martin EickhoffSävedalens AIK57:23+21:2215:59
25Bernt AnderssonIF Rigor57:34+21:3316:02
26Gunnar HåkanssonIK Uven1:01:25+25:2417:06
27Jonas RutbergIK Stern1:03:53+27:5217:47
28Peter LarssonTrollhättans SOK1:08:55+32:5419:11
29Herman JensenNordvest OK1:12:43+36:4220:15
30Henning OlesenNordvest OK1:34:49+58:4826:24
Clas FriesUmeå OKej godkänd
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Ole Bernth JensenNordvest OKej godkänd
Tuomo SaaranenOK Skogshjortarnaej start
Christer KlintGöteborg-Majorna OKej start
Bo HermanssonGöteborg-Majorna OKej start
Jörgen IvarssonHestra IFej start
Stefan CarlssonSOK Viljanej start
Anders SpånérGöteborg-Majorna OKej start
Jan FromIK Sternej start
Mats LindqvistSävedalens AIKej start

D65

2 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK30:0811:51
2Maria NorellFrölunda OL36:38+6:3014:25
3Solveig HedenblomSjövalla FK36:39+6:3114:25
4Karin AxelssonIK Uven37:39+7:3114:49
5Marion HallstenUddevalla OK39:03+8:5515:22
6Britt-Marie GrönroosOK Alehof46:43+16:3518:23
7Catherine DawsonGafanhori1:06:01+35:5325:59
Gunilla HogedalVänersborgs SKej godkänd

H65

3 050 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune LarssonOK Skogshjortarna31:1210:13
2Yngve NorellFrölunda OL31:58+0:4610:28
3Magnus RehnSävedalens AIK32:47+1:3510:44
4Lars HogedalVänersborgs SK34:06+2:5411:10
5Per IvarssonUddevalla OK39:34+8:2212:58
6Dan WidercrantzOK Skärmen40:30+9:1813:16
7Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb41:02+9:5013:27
8Kent KardellLjungskile FK41:22+10:1013:33
9Björn JägerströmIK Uven42:56+11:4414:04
10Hans AntonssonOK Löftan43:50+12:3814:22
11Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb45:26+14:1414:53
12Kjell MartinssonOK Tranan45:40+14:2814:58
13Lars EkbergTrollhättans SOK46:07+14:5515:07
14Sten BlomströmIK Stern47:35+16:2315:36
15Hans EkbergTrollhättans SOK52:00+20:4817:02
16Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb53:37+22:2517:34
17Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK54:42+23:3017:56
18Anders KumlinIK Ymer58:29+27:1719:10
19Lennart AnderssonGöteborgs SK1:00:50+29:3819:56
20Anders MohlinIK Stern1:12:54+41:4223:54
Sten HelmertzFrölunda OLej godkänd
Stanley MattssonIK Uvenej godkänd

D70

2 520 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer44:0217:28
2Christina SchedwinIK Stern47:16+3:1418:45
3Ingrid Rex WallströmOK Landehof50:39+6:3720:05
4Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK51:10+7:0820:18
5Carola AnderssonOK Löftan1:03:09+19:0725:03
6Ylva HäggströmIF Rigor1:03:40+19:3825:15
7Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK1:10:48+26:4628:05
8Ann-Christine BorgFrölunda OL1:12:26+28:2428:44
9Monica LarssonOK Tranan1:14:43+30:4129:38
10Lilian SamuelssonKungälvs OK1:20:01+35:5931:45
11Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:22:50+38:4832:52
12Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:26:08+42:0634:10
13Märtha LundhSvenljunga OK1:34:27+50:2537:28
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKej godkänd
Else RoesgaardNordvest OKej godkänd
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OKej start

H70

3 070 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna33:0110:45
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto34:26+1:2511:12
3Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb36:36+3:3511:55
4Benny IvarssonFjärås AIK37:07+4:0612:05
5Rune SandbergUddevalla OK37:36+4:3512:14
6Dag LorénOK Frisene38:33+5:3212:33
7Roy DawsonGafanhori41:58+8:5713:40
8Olof KarlssonUddevalla OK43:46+10:4514:15
9Anders AxelssonSävedalens AIK43:54+10:5314:17
10Rolf HermanssonMarkbygdens OK46:13+13:1215:03
11Dan JohanssonFjärås AIK46:46+13:4515:14
12Torbjörn WikströmOK Orinto47:13+14:1215:22
13Oskar JohanssonStångenäs AIS48:03+15:0215:39
14Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK49:05+16:0415:59
15Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK51:20+18:1916:43
16Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb55:05+22:0417:56
17Leif SamorTjällmo-Godegårds OK55:30+22:2918:04
18Jack GrönroosOK Alehof55:43+22:4218:08
19Anders SternöTolered-Utby Ol-klubb55:55+22:5418:12
20Allan WikströmStångenäs AIS56:03+23:0218:15
21Lars-Olof RönnqvistOK Löftan58:33+25:3219:04
22Gösta MalmerIF Marin Väst1:03:41+30:4020:44
23Christer SamuelssonOK Löftan1:05:17+32:1621:15
24Jan FlansbjerKinnaströms SK1:06:00+32:5921:29
25Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:09:42+36:4122:42
26Kurt JohanssonSvenljunga OK1:19:32+46:3125:54
27Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:20:50+47:4926:19
28Jens RoesgaardNordvest OK1:36:35+1:03:3431:27
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johnny KarlssonUddevalla OKej godkänd
Leif LöfTrollhättans SOKej godkänd
Leif BjörkmanIK Ymerej start

D75

2 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer35:3416:10 Ladda ner rutt i gpx-format
2Mariann KjellbergBredareds IF38:59+3:2517:43
3Ulla LindheIK Stern39:54+4:2018:08
4Birgitta StenströmVänersborgs SK41:44+6:1018:58
5Britt RangertIK Ymer43:20+7:4619:41
6Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK43:34+8:0019:48
7Ingrid HermanssonIK Ymer45:58+10:2420:53
8Ingrid ÅhlundSvenljunga OK47:04+11:3021:23
9Lena WaernTrollhättans SOK49:26+13:5222:28
10Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb57:41+22:0726:13
11Elvy BörjessonOK Alehof1:06:16+30:4230:07
12Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:15:59+40:2534:32
13Inga PerssonOK Skogshjortarna1:23:15+47:4137:50
Inger BylanderSvenljunga OKej godkänd
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OKej start

H75

3 070 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gösta LindqvistOK Löftan39:4212:55
2Lars FinbomOK Landehof40:26+0:4413:10
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna42:12+2:3013:44
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna43:24+3:4214:08
5Åke GatelidOK Skogshjortarna44:52+5:1014:36
6Bengt-Åke SvenssonIK Ymer49:50+10:0816:13
7Steffen HäggströmIF Rigor49:57+10:1516:16
8Henrik HvoslefIK Stern52:27+12:4517:05
9Bertil OttossonFK Göingarna53:10+13:2817:19
10Rune ArvidssonMarkbygdens OK57:48+18:0618:49
11Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK59:44+20:0219:27
12Gunnar PerssonSvanesunds GIF59:45+20:0319:27
13Ingmar ErikssonFalkenbergs OK1:04:17+24:3520:56
14Lars-Åke LarssonOK Tranan1:06:35+26:5321:41
15Eive JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb1:08:06+28:2422:10
16Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:14:15+34:3324:11
17Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:14:44+35:0224:20
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarnaej godkänd
Hans KarlssonOK Orintoej godkänd

D80

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK50:2022:52
2Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna56:02+5:4225:28
3Marianne GrahnGöteborgs SK58:12+7:5226:27
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK1:04:06+13:4629:08
5Barbro VallinKungälvs OK1:13:26+23:0633:22
Gunnel BörjessonIK Uvenej godkänd

H80

2 520 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SkogumMarkbygdens OK40:3916:07
2Roland BrandshageSävedalens AIK42:47+2:0816:58
3Torild BornetunSkillingaryds FK50:06+9:2719:52
4Andre AlexanderssonKungälvs OK50:22+9:4319:59
5Agne ÖstenssonSävedalens AIK53:04+12:2521:03
6Åke AxelssonIK Uven56:59+16:2022:36
7Roland AasaIK Uven1:04:45+24:0625:41
8Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:07:58+27:1926:58
9Carl-Henrik HallbergIK Uven1:12:37+31:5828:48
10Leif EdsandSävedalens AIK1:30:09+49:3035:46
11Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:31:01+50:2236:07
Nils-Eric TofteredIF Rigorej godkänd
Gunnar WaernTrollhättans SOKej godkänd
Rolf BååthHestra IFej godkänd
Gunnar BylundRydboholms SKej godkänd

Inskolning

1 580 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Adelia BurvallOK Orintofullföljt
Knut DavidssonUddevalla OKfullföljt
Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
cASPER eNGSTRANDIFK Göteborgfullföljt
Svante FlorénIF Rigorfullföljt
Maja GlanskKlubblösfullföljt
Märta GrahnGöteborgs SKfullföljt
Sigrid HallbergBredareds IFfullföljt
Felix Hansson TamKlubblösfullföljt
Frode HoglandKlubblösfullföljt
Mella HoglandKlubblösfullföljt
Vidar HoglandKlubblösfullföljt
Aina HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Eldrin IsebornFrämmestads IKfullföljt
Isak Jodal GötforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Agnes JohanssonBredareds IFfullföljt
Viggo Kjellberg NielsenIFK Göteborgfullföljt
Hanna LarssonOK Gipenfullföljt
Agnes LindgrenSävedalens AIKfullföljt
Hampus LöfgrenStångenäs AISfullföljt
Hilda MartnerIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Nils MentorKlubblösfullföljt
Albert NorbergKlubblösfullföljt
Arild NorbergKlubblösfullföljt
Sam OlssonIFK Göteborgfullföljt
Jonathan RexOK Landehoffullföljt
Ella RosénGöteborg-Majorna OKfullföljt
Alexander RosenfeldGöteborg-Majorna OKfullföljt
Viktor SamorLerums SOKfullföljt
Alma SedvallSOK Anebyfullföljt
Maximilian SjöbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Signe SvedbergTibro OKfullföljt
Viktor ZachrissonOK Alehoffullföljt
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Måns öfLindelKlubblösfullföljt
THEA EkströmOK Gläntan Vessigebroej godkänd
Victor EkströmIK Uvenej godkänd

U1

1 930 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig BurvallOK Orinto19:5110:17
2Hilda GrahnGöteborgs SK20:57+1:0610:51
3Axel PerssonFK Herkules21:03+1:1210:54
4Vidar LundbergGöteborgs SK21:49+1:5811:18
5Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering23:01+3:1011:55
6Herman EngIFK Göteborg Orientering24:13+4:2212:32
7Felix WeihardSävedalens AIK25:09+5:1813:01
8Lova BergdahlOK Orinto25:30+5:3913:12
9Axel LydmarkSjövalla FK26:54+7:0313:56
10Alice NohleKungälvs OK27:31+7:4014:15
11Mailis HolmqvistSjövalla FK27:47+7:5614:23
12Mads Emil KobækNordvest OK28:06+8:1514:33
13Einar AamotOK Skogshjortarna28:24+8:3314:42
14Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK28:59+9:0815:01
15Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK29:01+9:1015:02
16Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb30:08+10:1715:36
17Madeleine BergqvistOK Alehof30:23+10:3215:44
18Ina JohanssonIFK Göteborg31:14+11:2316:10
19Frederik HulthénMölndal Outdoor IF31:37+11:4616:22
20Elias ChristianssonUddevalla OK33:03+13:1217:07
21Alma DavidssonGöteborg-Majorna OK33:44+13:5317:28
22Alva VulcanKlubblös33:53+14:0217:33
23Marie KlemmeNordvest OK34:00+14:0917:36
24Ida KlemmeNordvest OK34:02+14:1117:38
25Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK35:17+15:2618:16
26Edvin StjernlöfIFK Göteborg Orientering35:56+16:0518:37
27Lykke SteenSTILLMANKungälvs OK39:11+19:2020:18
28Emil HofflanderGöteborg-Majorna OK42:42+22:5122:07
29Eskil SandströmKlubblös42:54+23:0322:13
30Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK42:59+23:0822:16
31Arvid LidmanTolered-Utby Ol-klubb43:16+23:2522:25
32Emil OvergaardNordvest OK43:30+23:3922:32
33Kasper OvergaardNordvest OK43:43+23:5222:39
34Leo BertsOK Alehof49:36+29:4525:41
35David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb50:42+30:5126:16
Melker MartnerIFK Göteborgej godkänd

U2

2 360 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ClaessonStora Tuna OK31:3113:21
2Moa LindgrenSävedalens AIK33:26+1:5514:10
3Filip StåhlSävedalens AIK33:56+2:2514:22
4Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb34:28+2:5714:36
5Ivar HolmstrandOK Landehof35:06+3:3514:52
6Almer HanningOK Löftan35:31+4:0015:02
7Linnéa RexOK Landehof37:52+6:2116:02
8Wilma PerssonIK Uven38:30+6:5916:18
9Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb38:31+7:0016:19
10Nina OlssonIFK Göteborg39:09+7:3816:35
11Olle RoosIFK Göteborg Orientering41:27+9:5617:33
12Emil WindevallSävedalens AIK42:31+11:0018:00
13Ellen RubendahlFrölunda OL43:16+11:4518:20
14Joel GummarssonSävedalens AIK43:56+12:2518:36
15Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK44:07+12:3618:41
16Prakash MuntherSävedalens AIK44:53+13:2219:01
17Miranda NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb45:37+14:0619:19
18Kerstin SvenssonOK Kullingshof46:24+14:5319:39
19Emilia WängrothOK Skogshjortarna46:30+14:5919:42
19Elsalie WängrothIF Rigor46:30+14:5919:42
21Linnea LöfgrenStångenäs AIS47:06+15:3519:57
22Olle BlomqvistMarkbygdens OK47:41+16:1020:12
23Anna HallOK Skogsvargarna49:27+17:5620:57
24Linus WeihardSävedalens AIK49:47+18:1621:05
25Oskar HelllstrandIF Rigor51:16+19:4521:43
26Sonja BertsOK Alehof51:59+20:2822:01
27Alva KullmanOK Alehof52:14+20:4322:07
28Isabella JohanssonLerums SOK52:26+20:5522:13
29Emilia PerssonIK Uven52:42+21:1122:19
30Jesper EngelbrektssonKlubblös53:02+21:3122:28
31ALFRED mARTINSSONSkene Sim o IS55:12+23:4123:23
32Vera LindbergIFK Göteborg Orientering55:18+23:4723:25
33jOAR sENNERLÖVFÖRANDEROK Landehof57:31+26:0024:22
34Vilgot LöfFK Herkules57:37+26:0624:24
35Melker LöfFK Herkules59:38+28:0725:16
36Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK1:00:17+28:4625:32
37Sven KarlssonOK Alehof1:00:41+29:1025:42
38Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubb1:01:01+29:3025:51
39Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb1:01:20+29:4925:59
40Ida BorgOK Orinto1:01:56+30:2526:14
41Ester Edh - nIELSSENOK Alehof1:02:06+30:3526:18
42Elsa NilssenOK Skogshjortarna1:02:07+30:3626:19
43Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:02:17+30:4626:23
44William FedjeFrölunda OL1:03:44+32:1327:00
45Alice LundholmKlubblös1:07:55+36:2428:46
46Alwa SahlqvistOK Landehof1:08:09+36:3828:52
47Ivar SkårmanFrölunda OL1:17:22+45:5132:46
48Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb1:17:26+45:5532:48
49Julia SkogsbergIK Uven1:18:19+46:4833:11
50Rut MårildGöteborgs SK1:37:18+1:05:4741:13
Olle WindevallSävedalens AIKej godkänd
Filip BarthOK Orintoej start
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 1

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena NorbergKlubblös37:0115:41
2Viola EngelbrektssonKlubblös53:17+16:1622:34
3Rigmor SternöTolered-Utby Ol-klubb1:10:18+33:1729:47
4NADJA MOESCHLINKlubblös1:18:11+41:1033:07
Bengt Le ClaireFK Herkulesej start

Öppen motion 3

2 930 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid BjörklundSävedalens AIK42:2714:29
2Anders JÄGARDIK Stern47:44+5:1716:17
3Lena SchälinOK Alehof48:24+5:5716:31
4Marcus SöderbomSävedalens AIK51:52+9:2517:42
5Axel GrimbeckSävedalens AIK53:05+10:3818:07
6Pia JohanssonIK Stern54:15+11:4818:30
7jOHANNA HELGARKlubblös57:58+15:3119:47
8Daniel WinKLEROK Orinto58:18+15:5119:53
9FILIP BergSTRANDKlubblös1:00:36+18:0920:40
10Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:00:53+18:2620:46
11Emmelie GeorgssonOK Nackhe1:01:11+18:4420:52
12Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:02:36+20:0921:21
13Ida AlmerOK Landehof1:02:39+20:1221:22
14Simon BergdahlKlubblös1:03:52+21:2521:47
15Christer BergSjövalla FK1:08:16+25:4923:17
16Oskar HjertbergHestra IF1:09:31+27:0423:43
17Ulf RaskKungälvs OK1:10:27+28:0024:02
18Ann GrimbeckSävedalens AIK1:12:56+30:2924:53
19Johanna HulthénMölndal Outdoor IF1:16:14+33:4726:01
20Sara LydmarkSjövalla FK1:16:20+33:5326:03
21Mathias TörnblomOK Alehof1:16:48+34:2126:12
22Kerstin LindbladSävedalens AIK1:18:28+36:0126:46
23Annika SedvallSOK Aneby1:19:11+36:4427:01
24Emma NykvistKlubblös1:19:34+37:0727:09
25Emma OlaussonOK Orinto1:19:45+37:1827:13
26Lillemor GunnarssonOK Gipen1:21:08+38:4127:41
27Tobias BlomFrölunda OL1:21:18+38:5127:44
28Andrea HojbakNordvest OK1:21:23+38:5627:46
29Karin ÅkessonOK Landehof1:21:28+39:0127:48
30Anna BertsOK Alehof1:24:47+42:2028:56
31Monica BlickOK Alehof1:26:25+43:5829:29
32Marita JohanssonMarkbygdens OK1:26:52+44:2529:38
33Rune JungbjerGöteborgs SK1:27:30+45:0329:51
34Johanna TrushGöteborg-Majorna OK1:28:50+46:2330:19
35Inger GreenSjövalla FK1:30:48+48:2130:59
36Pernilla JohanssonKlubblös1:31:57+49:3031:22
37Mia RavakkoSävedalens AIK1:36:29+54:0232:55
38Lennart SvenssonIK Uven1:39:30+57:0333:57
39Linda RandåkerSjövalla FK1:42:02+59:3534:49
40Bibbi GustafssonOK Gipen1:44:00+1:01:3335:29
41Birgit LjungOK Gipen1:44:01+1:01:3435:30
42Ingrid JohanssonIK Uven2:03:51+1:21:2442:16
Anna PihlströmOK Landehofej godkänd
Marie MårildGöteborgs SKej godkänd
Gunnel AxelssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Bo AnderssonOK Löftanej godkänd
Britt-Marie EkbergOK Orintoej godkänd
Siw PetterssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Gun JohanssonOK Landehofej godkänd
Eva SvenssonUlricehamns OKej godkänd
Annika BerglundIF Marin Västej godkänd
Mary LarnerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Eric EkströmIK Uvenej godkänd

Öppen motion 5

3 370 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Olov DavalliusKlubblös36:4910:55
2Johan BertsOK Alehof38:45+1:5611:29
3Sina SeipelElfsborg SOK40:13+3:2411:56
4jOSEF LarssonKlubblös43:45+6:5612:58
5Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb44:34+7:4513:13
6Thomas OlofssonFjärås AIK45:56+9:0713:37
7cAMILLA bORGKlubblös47:35+10:4614:07
8Albin KarlsmoIK Uven49:10+12:2114:35
9Stefan EkströmIK Uven49:28+12:3914:40
10Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering50:22+13:3314:56
11Frida PerssonFK Herkules50:44+13:5515:03
12Olof StåhlSävedalens AIK54:03+17:1416:02
13Magnus NilselidKlubblös54:28+17:3916:09
14Catarina ÅkerströmFK Herkules54:33+17:4416:11
15Linda CorneliussonOK Löftan56:24+19:3516:44
16Johanna KarlssonUlricehamns OK57:47+20:5817:08
17Gustaf SvantessonKlubblös58:03+21:1417:13
18Måns FritzellGudhems IF58:08+21:1917:15
19Håkan RundqvistOK Nackhe58:29+21:4017:21
20Karin SandgrenFrölunda OL1:00:00+23:1117:48
21Charlotta SvarfvarSjövalla FK1:00:15+23:2617:52
22Linda SidebyGöteborg-Majorna OK1:01:09+24:2018:08
23Rakel MartinssonSkene Sim o IS1:03:14+26:2518:45
24Ingela LarssonHestra IF1:04:56+28:0719:16
25Eva LingegårdOK Gipen1:06:03+29:1419:35
26Martin FloodKlubblös1:06:25+29:3619:42
27Anna Ekbo OlssonIK Uven1:07:06+30:1719:54
28Ulf KokinskyIFK Göteborg Orientering1:07:29+30:4020:01
29Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK1:07:35+30:4620:03
30Malin AlbrektssonIFK Göteborg Orientering1:07:56+31:0720:09
31Mikael NilssonFK Friskus-Varberg1:08:28+31:3920:18
32Ida KilnäsSjövalla FK1:08:48+31:5920:24
33Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK1:09:31+32:4220:37
34Maria KilnäsSjövalla FK1:10:04+33:1520:47
35Henrik SkovbjergFrölunda OL1:10:26+33:3720:54
36Bodil LjungkvistOK Alehof1:12:11+35:2221:25
37Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg1:12:42+35:5321:34
38Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg1:13:21+36:3221:45
39Lena TornéusSävedalens AIK1:13:44+36:5521:52
40Eva ErnstsonGöteborgs SK1:13:51+37:0221:54
41Maare OllinSävedalens AIK1:18:32+41:4323:18
42Lena EliassonFK Friskus-Varberg1:19:08+42:1923:28
43Linn EneljungIFK Göteborg Orientering1:19:40+42:5123:38
44Mikael SedvallIK Ymer1:21:05+44:1624:03
45Cirkeline HojbakNordvest OK1:21:13+44:2424:05
46Ann-Kristin NyqvistIFK Göteborg Orientering1:21:32+44:4324:11
47jONAS LarssonKlubblös1:22:12+45:2324:23
48Sven TolestamIF Rigor1:22:23+45:3424:26
49Benjamin ReulOK Orinto1:23:08+46:1924:40 Ladda ner rutt i gpx-format
50Annette ReulOK Orinto1:23:51+47:0224:52 Ladda ner rutt i gpx-format
51Vera ElfströmOK Orinto1:24:35+47:4625:05
52Elin BorgOK Orinto1:25:35+48:4625:23
53Tineke van den BroekIK Uven1:26:13+49:2425:35
54Rickard BarthOK Orinto1:27:25+50:3625:56
55Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb1:29:19+52:3026:30
56Karina KobækNordvest OK1:30:25+53:3626:49
57Stellan HelgessonMarkbygdens OK1:31:34+54:4527:10
58Jerry RasmussonHerrestads AIF1:32:28+55:3927:26
59Christina StåhlSävedalens AIK1:35:42+58:5328:23
60Lars MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb1:36:48+59:5928:43
Marie CarlssonFrölunda OLej godkänd
Kristina TellqvistIK Dranej godkänd
Peter NorbergKlubblösej godkänd
Bosse MelinFjärås AIKej godkänd
Ingrid AlinderSjövalla FKej godkänd
Jenny JanslättTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
David NilssonKlubblösej godkänd
Moa SjöbergGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 7

3 070 m, 118 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AspMölndal Outdoor IF27:439:01
2Björn GrothKungälvs OK28:16+0:339:12
3Tobias AnderssonGöteborgs SK32:44+5:0110:39
4Josefin HanningOK Löftan34:06+6:2311:06
5Magnus SöderbomSävedalens AIK35:01+7:1811:24
6Anna LövgärdOK Alehof35:43+8:0011:38
7Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OK36:15+8:3211:48
8Kajsa RaskKungälvs OK36:27+8:4411:52
9Tobias HolmqvistSjövalla FK36:40+8:5711:56
10Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OK37:39+9:5612:15
11Henrik AnderssonOK Löftan38:45+11:0212:37
12Johanna ErikssonÅmåls OK39:08+11:2512:44
13Maria GustafssonSävedalens AIK39:21+11:3812:49
14Oskar SvarfvarSjövalla FK39:22+11:3912:49
15Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL39:28+11:4512:51
16Hanna VedinAlmby IK39:39+11:5612:54
17Staffan LjungqvistSävedalens AIK40:04+12:2113:03
18Ellinor JohanssonOK Alehof40:24+12:4113:09
19Hans SvenssonOK Kullingshof40:42+12:5913:15
20Karin KullmanOK Alehof40:54+13:1113:19
21Thomas BorneFrölunda OL41:00+13:1713:21
22Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK41:30+13:4713:31
23Sofia AnderssonCentrum OK42:34+14:5113:51
24Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK43:11+15:2814:03
25Rickard EhleskogTolered-Utby Ol-klubb43:21+15:3814:07
26Janni AxelssonSävedalens AIK44:43+17:0014:33
27Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro45:13+17:3014:43
28Lars-Göran MolinMarkbygdens OK45:31+17:4814:49
29Johanna MobergOK Löftan45:47+18:0414:54
30Fredrik PerssonFK Åsen46:05+18:2215:00
30Daniel TorstenssonGöteborgs SK46:05+18:2215:00
32Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK46:06+18:2315:00
33Sara JoelssonIK Uven46:18+18:3515:04
34Annika AnderssonOK Orinto46:42+18:5915:12
35Marie_Louise StjernlöfIFK Göteborg46:50+19:0715:15
36Lotta NybergOK Alehof47:19+19:3615:24
37Helena BlomqvistMarkbygdens OK47:23+19:4015:26
38Maria LennartsonUlricehamns OK48:01+20:1815:38
39Kristin OlssonOK Alehof48:25+20:4215:46
40Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK48:36+20:5315:49
41Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF49:03+21:2015:58
42Ylva BlomFrölunda OL49:14+21:3116:02
43Sören AnderssonIK Dran49:24+21:4116:05
44Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna49:39+21:5616:10
45Stefan SpetzUlricehamns OK50:04+22:2116:18
46Maria HalvarssonFjärås AIK50:14+22:3116:21
47Henrik NordholmSävedalens AIK50:52+23:0916:34
47Magnus EliassonFK Friskus-Varberg50:52+23:0916:34
49Kristin HanssonMarkbygdens OK51:00+23:1716:36
50Per PerssonFK Herkules51:03+23:2016:37
51Arne SvärmOK Gisle51:12+23:2916:40
52Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK51:14+23:3116:41
53Marianne KlassonUlricehamns OK51:58+24:1516:55
54Robert BengtssonFjärås AIK52:45+25:0217:10
55Julia BlomFrölunda OL53:53+26:1017:33
56Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK53:55+26:1217:33
57Susanne JohanssonFjärås AIK54:09+26:2617:38
58Erika AspMölndal Outdoor IF54:37+26:5417:47
59Heli EricssonGöteborg-Majorna OK55:20+27:3718:01
60Stefan PauliGöteborg-Majorna OK55:58+28:1518:13
61Sandra EkströmOK Orinto56:27+28:4418:23
62Andreas PihlströmOK Landehof56:36+28:5318:26
63Andreas EklundGöteborg-Majorna OK56:49+29:0618:30
64Annika HogedalGöteborg-Majorna OK56:52+29:0918:31
65Sten-Åke NilssonOK Alehof57:03+29:2018:34
66Mikael MagnussonMarkbygdens OK58:28+30:4519:02
67Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:01:48+34:0520:07
68Åke JohanssonRydboholms SK1:01:50+34:0720:08
68Lars TorstenssonGöteborgs SK1:01:50+34:0720:08
70Jan CarlssonIFK Göteborg Orientering1:01:57+34:1420:10
71Malin LammFrölunda OL1:02:10+34:2720:14
72Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK1:02:11+34:2820:15
73Charlotte LundquistNybro OK1:03:44+36:0120:45
74Mats HanssonOK Alehof1:03:56+36:1320:49
75Claes GreenSjövalla FK1:04:57+37:1421:09
76Sebastian  SundbergOK Skogshjortarna1:05:23+37:4021:17
77Thomas BohmanNybro OK1:05:42+37:5921:24
78Gunnar BarreforsIK Uven1:06:02+38:1921:30
79Arjan SnijderIK Uven1:06:07+38:2421:32
80Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:06:08+38:2521:32
81Krister AlfredssonOK Orinto1:06:15+38:3221:34
82Jan LarssonSävedalens AIK1:06:52+39:0921:46
83Sten OlssonOK Alehof1:07:36+39:5322:01
84Ulf StrömSävedalens AIK1:08:05+40:2222:10
85Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:08:45+41:0222:23
86Susanne EickhoffSävedalens AIK1:09:11+41:2822:32
87Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK1:10:54+43:1123:05
88Mårten SvenssonOK Gipen1:11:14+43:3123:12
89Bo JohanssonFK Friskus-Varberg1:12:41+44:5823:40
90Emilia JohanssonOK Gisle1:13:00+45:1723:46
91Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:15:04+47:2124:27
92Eva AdolfssonIK Ymer1:15:31+47:4824:35
93Lars LarssonSjövalla FK1:15:59+48:1624:45
94Bo AdolfssonIK Ymer1:16:00+48:1724:45
95Tommy PedersenKlubblös1:16:08+48:2524:47
96Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK1:16:23+48:4024:52
97Olof AnderssonIF Rigor1:17:32+49:4925:15
98Charlotta MalmMarkbygdens OK1:17:48+50:0525:20
99Anna GrahnIK Uven1:17:53+50:1025:22
100Sofia LöfgrenVästerås SOK1:19:13+51:3025:48
101Anna BeischerIK Uven1:19:36+51:5325:55
102Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK1:23:14+55:3127:06
103Ingegerd OlssonOK Alehof1:25:08+57:2527:43
104Christina VestergrenIK Uven1:25:16+57:3327:46
105Petty CartemoIK Uven1:26:08+58:2528:03
106Elisabet HemlinIK Uven1:38:52+1:11:0932:12
107Markus JanssonÅmåls OK1:50:02+1:22:1935:50
108Lena KollENIF Marin Väst2:16:24+1:48:4144:25
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kurt EkbergOK Orintoej godkänd
Bo CederlöfKFUM Örebro OKej godkänd
Robin NilselidKlubblösej godkänd
Karin CederlöfKFUM Örebro OKej godkänd
Bengt LingegårdOK Gipenej godkänd
Karin ElfmanIF Marin Västej godkänd
Mari HjeltMölndal Outdoor IFej godkänd
Lars BohlinIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Bengt-Rune WallströmIK Uvenej godkänd

Öppen motion 8

4 500 m, 110 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg Orientering29:496:37
2Patrik MartnerIFK Göteborg Orientering31:31+1:427:00
3Johan LenningOK Pan-Kristianstad32:45+2:567:16
4Jakob EngIFK Göteborg Orientering33:10+3:217:22
5Fredrik PerssonIFK Göteborg Orientering33:35+3:467:27
6Erik ÖhlundUlricehamns OK34:47+4:587:43
7Joakim BerglundSävedalens AIK35:42+5:537:56
8Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK36:17+6:288:03
9Olle JosarpOK Tisaren36:38+6:498:08
10Johan G HördegårdhIFK Göteborg Orientering36:50+7:018:11
11Mathias WärnOK Skogshjortarna37:49+8:008:24
12August MikaelssonVästerås SOK38:41+8:528:35
13Simon LarssonSävedalens AIK38:58+9:098:39
14Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK39:32+9:438:47
15Leif SvenssonOK Tisaren39:33+9:448:47
16Erik WeimannKlubblös39:57+10:088:52
17Peder HallbergIK Ymer40:00+10:118:53
18Martin SkoglundOK Landehof40:09+10:208:55
19Mats ChristianssonUddevalla OK40:19+10:308:57
20Lennart BengtssonFalkenbergs OK40:21+10:328:58
21Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb40:36+10:479:01
22Andreas WikströmStångenäs AIS40:47+10:589:03
23Tobias ThorssonOK Löftan40:56+11:079:05
24Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK43:25+13:369:38
25Maria MagnussonSävedalens AIK44:14+14:259:49
26Laust SörensenGöteborg-Majorna OK44:16+14:279:50
27Marcus MolanderSkellefteå OK44:22+14:339:51
28Maria HolmqvistSjövalla FK44:23+14:349:51
29Marcus HanssonFrölunda OL44:27+14:389:52
30Johan RosénGöteborg-Majorna OK44:53+15:049:58
31jOHAN KarlssonKlubblös45:06+15:1710:01
32Jan JohanssonFrölunda OL45:14+15:2510:03
33Bodil HalvarssonUlricehamns OK45:41+15:5210:09
34Erik AamotOK Skogshjortarna46:51+17:0210:24
35Lars KullmanOK Alehof48:03+18:1410:40
36Fredrik AskMarkbygdens OK48:09+18:2010:42
37Martin SvenssonMarkbygdens OK49:20+19:3110:57
38Jesper Ahlman WolfgangKlubblös49:34+19:4511:00
39Elin BlickOK Alehof49:37+19:4811:01
40Anna-Karin BondessonFrosta OK49:43+19:5411:02
41Per GrönroosOK Alehof49:52+20:0311:04
42Claes DavidssonGöteborg-Majorna OK50:24+20:3511:12
43Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb50:50+21:0111:17
44Martin SykGöteborgs SK50:51+21:0211:18
45Aron DavidssonUddevalla OK50:59+21:1011:19
46Johan TykessonRävetofta OK51:18+21:2911:24
47Andreas ViltfjällIFK Göteborg Orientering51:43+21:5411:29
48Pål SchmidtFrölunda OL53:13+23:2411:49
49Julia LundquistNybro OK53:35+23:4611:54
50Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OK53:39+23:5011:55
51Jonas BergdahlOK Orinto53:52+24:0311:58
52Ulrika BornetunSkillingaryds FK54:21+24:3212:04
53Martin JohanssonOK Orinto54:57+25:0812:12
54Johan LindeblomIK Omega55:09+25:2012:15
55Torbjörn HalvarssonFjärås AIK55:16+25:2712:16
56Sören RanTZOWIK Ymer55:36+25:4712:21
57Alma HjertbergHestra IF55:42+25:5312:22
58Magnus BrobackOK Flundrehof55:50+26:0112:24
59Martin AxelssonOK Skogshjortarna55:59+26:1012:26
60Ulric BjörckIK Uven56:03+26:1412:27
61Karolina NorinIFK Göteborg Orientering56:12+26:2312:29
62Henrik WallermanBorås GIF56:29+26:4012:33
63Stefan JakobssonFrölunda OL56:31+26:4212:33
64Jonas NielsenOK Skogshjortarna56:34+26:4512:34
65Mikael AxelssonOK Skogshjortarna56:45+26:5612:36
66Johan FriesGöteborg-Majorna OK57:06+27:1712:41
67Tobias HöglundSjövalla FK57:13+27:2412:42
68Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK57:17+27:2812:43
69Lars-Olof LundquistNybro OK57:23+27:3412:45
70Elin HermanssonKungälvs OK59:16+29:2713:10
71Kim ErefalkSjövalla FK59:57+30:0813:19
72Per RubendahlOK Skogshjortarna1:00:47+30:5813:30
73Robert EneljungIFK Göteborg Orientering1:00:53+31:0413:31
74Gunnar HallOK Skogsvargarna1:01:52+32:0313:44
75Olle WindeliusFrosta OK1:02:25+32:3613:52
75Edvin BorneFrölunda OL1:02:25+32:3613:52
77Agneta TörnkvistIK Uven1:04:38+34:4914:21
78Stig LarssonGöteborg-Majorna OK1:05:05+35:1614:27
79Amanda Stensson BohmanNybro OK1:05:14+35:2514:29
80Helena BengtssonSävedalens AIK1:07:01+37:1214:53
81Lasse BjörfjällBredareds IF1:07:21+37:3214:58
82Mark UbbinkSävedalens AIK1:07:38+37:4915:01
83Albin SchmidtFrölunda OL1:08:01+38:1215:06
84Janneke SnijderIK Uven1:08:33+38:4415:14
85Martin RådboMölndal Outdoor IF1:09:56+40:0715:32
86Oskar EkbergGöteborg-Majorna OK1:09:59+40:1015:33
87Åsa BrusehedFK Herkules1:11:14+41:2515:49
88Magnus Ö BernhedSävedalens AIK1:12:07+42:1816:01
89Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK1:12:10+42:2116:02
90Daniel LarssonIFK Göteborg Orientering1:13:50+44:0116:24
91Agnes RamleGöteborg-Majorna OK1:14:00+44:1116:26
92Maria HöglundSjövalla FK1:14:40+44:5116:35
93Petter AnderssonStenungsunds OK1:16:53+47:0417:05
94Mats GruvefeldtGöteborg-Majorna OK1:19:11+49:2217:35
95Peter RamleSjövalla FK1:19:42+49:5317:42
96Christian EricssonEksjö Garnisons IF1:23:55+54:0618:38
97Erik StrannegårdKlubblös1:27:01+57:1219:20
98Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:28:08+58:1919:35
99Elvira RamleKlubblös1:29:16+59:2719:50
100Niclas NygrenFrölunda OL1:32:40+1:02:5120:35
101Maria PollMölndal Outdoor IF1:38:56+1:09:0721:59
102Martin EnströmTrollhättans SOK1:51:29+1:21:4024:46
103Tove EneljungIFK Göteborg Orientering2:06:03+1:36:1428:00
Kevin LarssonKlubblösej godkänd
Thomas JosarpFK Friskus-Varbergej godkänd
Gert NilssonKlubblösej godkänd
Bertil AxbomOK Landehofej godkänd
Peter SävingerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan Särnbrattej godkänd
Jens ThorildIFK Göteborg Orienteringej godkänd

Challenge 5

5 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter ErikssonÅmåls OK41:438:10
2EllINOR AuGUSTSSONIF Rigor49:43+8:009:44
3Stefan PetterssonFjärås AIK50:11+8:289:50
4Bernard FiedlerSävedalens AIK51:54+10:1110:10
5Lars NohleKungälvs OK52:35+10:5210:18
6Jonas JohanssonIK Stern58:02+16:1911:22
7Johan LindkvistMarkbygdens OK58:16+16:3311:25 Ladda ner rutt i gpx-format
8Daniel EdebroKlubblös59:59+18:1611:45
9Håkan MossbergFK Herkules1:05:16+23:3312:47
10Viktor Le ClaireFK Herkules1:06:39+24:5613:04
11Ragnar EnglundKlubblös1:16:49+35:0615:03
12Kristin IvarssonKlubblös1:34:27+52:4418:31
13Maria DjupströmFrölunda OL1:37:32+55:4919:07
14Catarina FagerströmIK Uven1:40:32+58:4919:42
15Martin FagerströmIK Uven1:40:34+58:5119:43

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser