Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Barkenträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Barkenträffen
Arrangörsorganisation: Smedjebackens OK
Datum: söndag 23 september 2018

D21

4 490 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK31:277:00
2Sara KindlundOK Tranan41:18+9:519:11
3Maria AnderssonVästerbergslagens OL44:28+13:019:54
4Hanna ErikssonIFK Mora OK47:31+16:0410:34
5Erika DuhlboIFK Mora OK1:00:20+28:5313:26
6Anna MårsellStora Tuna OK1:01:47+30:2013:45
7Beatrice KöhlerSäterbygdens OK1:12:03+40:3616:02
Matilda ErikssonOK Kåreej start

H21

5 410 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna35:076:29
2Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna35:08+0:016:29
3Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna35:25+0:186:32
4Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna36:46+1:396:47
5Kristian DahlströmIFK Mora OK38:51+3:447:10
6Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna39:00+3:537:12
7Adrian DahlströmIFK Mora OK39:44+4:377:20
8Albin LillieströmOK Roxen40:31+5:247:29
9Göran AnlindLeksands OK42:16+7:097:48
10Daniel DuhlboIFK Mora OK43:44+8:378:05
11Emil AlexanderssonStora Tuna OK48:29+13:228:57
12Anton BacklundSäterbygdens OK1:14:31+39:2413:46
Henry SvensVästerbergslagens OLej godkänd
Marcus RamströmOK Kåreej start

D18

3 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva RyttherVästerbergslagens OL46:1012:47
2Olivia FröbergOK Roxen51:08+4:5814:09

H18

4 100 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lucas GranbergOK Kåreej start

D16

3 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin WedmanVästerbergslagens OL35:2710:31
2Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL39:24+3:5711:41
3Alma WallmanVästerbergslagens OL40:28+5:0112:00
4Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK43:29+8:0212:54
5Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL48:50+13:2314:29
6Alma SandVästerbergslagens OL1:06:20+30:5319:41
Klara AnderssonDomnarvets GOIFej start
Emma EliassonDomnarvets GOIFej start

H16

3 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik FredrikssonStora Tuna OK1:27:1324:05

D14

3 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF29:459:30
2Julia Hagelberg NordahlOK Kåre32:16+2:3110:18
3Alva ErssonIFK Mora OK34:10+4:2510:54
4Agnes WallinKorsnäs IF OK34:27+4:4211:00
5Karolina SunnanhagenStora Tuna OK40:52+11:0713:03
6Enni LundbergOK Kåre44:27+14:4214:12
7Alicia BergkvistVästerbergslagens OL47:19+17:3415:07
8Sanna HörnellDomnarvets GOIF1:00:04+30:1919:11
9Stina DernfalkVästerbergslagens OL1:02:21+32:3619:55
Hanna ÖstbergStora Tuna OKej godkänd
Maja EliassonDomnarvets GOIFej start

H14

3 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor NorbergStora Tuna OK31:099:36
2Elias HällstenStora Tuna OK34:25+3:1610:37
3Olle WallmanVästerbergslagens OL34:52+3:4310:45
4Helmer JöhnemarkStora Tuna OK36:44+5:3511:20
5Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL42:43+11:3413:11
6Karl ForsgrenVästerbergslagens OL49:02+17:5315:08
Daniel LindDalaportens OLej godkänd
Jakob CarlssonStora Tuna OKej start

D12

2 250 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora NordlundOK Kåre17:387:50
2Maja MasesStora Tuna OK19:19+1:418:35
3Ester SimonenStora Tuna OK22:18+4:409:54
4Alma JöhnemarkStora Tuna OK23:06+5:2810:16
5Agnes HedlöfStora Tuna OK25:42+8:0411:25
6Fanny HemmingssonStora Tuna OK26:36+8:5811:49
7Klara BerglundKarlsbyhedens OK28:50+11:1212:48
8Filippa HemmingssonStora Tuna OK29:27+11:4913:05
9Tilde FalkStora Tuna OK33:48+16:1015:01
10Elsa IvarssonVästerbergslagens OL40:12+22:3417:52
Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIFej start

H12

2 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon BerglundKarlsbyhedens OK23:0210:14
2André ÖstmanVästerbergslagens OL29:41+6:3913:11
Elias HörnellDomnarvets GOIFej godkänd

D10

2 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja MaxénStora Tuna OK14:357:15
2Ida-Maria EkströmStora Tuna OK20:24+5:4910:08
3Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre22:08+7:3311:00
4Felicia BjörkmanDomnarvets GOIF22:27+7:5211:10
5Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL22:49+8:1411:21
6Ella SandVästerbergslagens OL23:40+9:0511:46
7Ellen PetterssonStora Tuna OK24:12+9:3712:02
8Nora AldinStora Tuna OK27:08+12:3313:29
Hennie LöfgrenStora Tuna OKej godkänd

H10

2 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor KullmanStora Tuna OK17:118:32
2Erik LundbackStora Tuna OK17:38+0:278:46
3Gustav NorbergStora Tuna OK19:03+1:529:28
4Petter NordlundOK Kåre19:30+2:199:42
5Emil Li EklundStora Tuna OK31:32+14:2115:41

D35

3 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ÖstbergStora Tuna OK33:119:11
2Helena WallmanVästerbergslagens OL37:38+4:2710:25
Marika HagelbergOK Kåreej godkänd

H40

4 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn WrahmeIFK Mora OK37:548:24
2Niklas AldinStora Tuna OK44:43+6:499:54
3Mats HörnellDomnarvets GOIF47:16+9:2210:28
4Tony BjörlingDomnarvets GOIF53:57+16:0311:57
5Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:02:50+24:5613:55
6Andreas DernfalkVästerbergslagens OL1:21:17+43:2318:01
Pär HöökVästerbergslagens OLej godkänd
Björn NorbergStora Tuna OKej godkänd

D45

3 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena NorbergStora Tuna OK33:0610:18
2Kristin RamsellLeksands OK46:30+13:2414:29

H45

4 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas BirgersonMalungs OK Skogsmårdarna38:339:24
2Niklas OlssonFagersta OK45:05+6:3210:59
3Pär-Magnus BjurekTibro OK52:25+13:5212:47
4Mats ThunwallFagersta OK1:00:05+21:3214:39
5Hans NykvistStora Tuna OK1:19:24+40:5119:21
Christer CarlssonAlfta-Ösa OKej start
Per CarlssonStora Tuna OKej start

D50

3 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK28:069:16
2Ulrika BacklundDalaportens OL35:05+6:5911:34
3Carina SandbergSäterbygdens OK36:11+8:0511:56
3Lena PetrisiVästerbergslagens OL36:11+8:0511:56
5Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL42:51+14:4514:08
6Ellinor PerssonStora Tuna OK46:04+17:5815:12
7Mia GustafssonOK Kåre49:49+21:4316:26
Inger GunnarssonVästerås SOKej start

H50

3 680 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas NormanLeksands OK30:288:16
2Kennet AnderssonGrycksbo IF OK31:01+0:338:25
3Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK32:25+1:578:48
4Per WintherVästerbergslagens OL32:58+2:308:57
5Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL37:33+7:0510:12
6Magnus BacklundSäterbygdens OK39:50+9:2210:49
7Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF45:56+15:2812:28
8Mikael DavidssonVästerås SOK1:02:51+32:2317:04

H55

3 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars MattssonOK Kåre29:028:01
2Mikael BacklundDalaportens OL30:32+1:308:26
3Per SandbergSäterbygdens OK33:18+4:169:11
4Torbjörn SöderlundLeksands OK38:27+9:2510:37
5Carl BymanVästerås SOK38:32+9:3010:38
6Anders S NybergSäterbygdens OK44:09+15:0712:11
Bo WallinKorsnäs IF OKej godkänd
Thomas ArvidssonSäterbygdens OKej start

D60

2 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jannike WålbergOK Kåre35:4413:11
2Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK37:49+2:0513:57
3Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF40:38+4:5414:59
4Annica Lindell LangVästerbergslagens OL45:26+9:4216:45

H60

3 370 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GedinSäterbygdens OK27:368:11
2Svante LindgrenKorsnäs IF OK31:24+3:489:19
3Thom SandvikAvesta OK31:53+4:179:27
4Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK33:06+5:309:49
5Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF39:15+11:3911:38
6Kjell HolmDalaportens OL41:59+14:2312:27
7Sven-Erik LevinTierps SOK43:51+16:1513:00
8Åke SundinHällefors OK46:50+19:1413:53

H65

3 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan JungellKorsnäs IF OK32:3110:07
2Hans-Erik LangVästerbergslagens OL33:24+0:5310:24
3Roland BergSäterbygdens OK36:58+4:2711:30
4Rolf MührerSvaide Roma SOK40:45+8:1412:41 Ladda ner rutt i gpx-format
5Sven LarssonSärna SK43:36+11:0513:34
6Gunde HjalmarssonStora Tuna OK44:07+11:3613:44
7Harry EnbergVästerbergslagens OL49:11+16:4015:19
8Bengt HanssonSäterbygdens OK55:54+23:2317:24

D70

2 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger LöfgrenStora Tuna OK34:0513:34
2Maud MossbergOK Järnbärarna38:14+4:0915:13
3Eva HalvarsonOK Kåre38:38+4:3315:23
4Maud NilssonHJS-Vansbro OK40:16+6:1116:02
5Lena WahssAvesta OK48:49+14:4419:26
6Marianne SellgrenSigtuna OK49:27+15:2219:42
7Elisabeth LindholmDomnarvets GOIF51:13+17:0820:24

H70

2 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SäverosNilivaara IS27:199:25
2Anders SellgrenSigtuna OK30:21+3:0210:27
3Paul Erik GlasbergVästerbergslagens OL32:30+5:1111:12
4Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK34:36+7:1711:55
5Jan LundOK Kåre34:55+7:3612:02
6Bernt LöfkvistBjursås OK36:21+9:0212:32
7Östen ErikssonAvesta OK36:56+9:3712:44
8Ulf LöfgrenStora Tuna OK38:44+11:2513:21
9Hans GruddStora Tuna OK40:55+13:3614:06
10Håkan MossbergOK Järnbärarna42:14+14:5514:33
11Bertil HolmgrenGävle OK42:50+15:3114:46
12Östen AnderssonVästerbergslagens OL1:05:54+38:3522:43
Mats MårtenssonStora Tuna OKej start
Claes NidebornStora Tuna OKej start

D75

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK32:0212:45
2Asta SjöbergLindebygdens OK33:53+1:5113:29
3Irma BjärudVästerbergslagens OL1:02:50+30:4825:01
Monica BäckmanFagersta OKej godkänd

H75

2 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK31:4410:56
2Olle JohanssonIFK Hedemora OK32:34+0:5011:13
3Jan JohanssonIFK Hedemora OK39:53+8:0913:45
4Johnny BrandtHällefors OK48:59+17:1516:53
5Sven NilssonMalungs OK Skogsmårdarna49:41+17:5717:07
6Rolf BjärudVästerbergslagens OL51:27+19:4317:44
7Nils MogrenHällefors OK58:45+27:0120:15
8Eric EricssonLindebygdens OK1:03:34+31:5021:55
Bo DanmoDomnarvets GOIFej godkänd

H80

2 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante NyströmVästerbergslagens OL35:5913:16
2Hjalmar NordquistOK Järnbärarna46:24+10:2517:07
3John VallinOK Hedströmmen51:50+15:5119:07
Lennart ErikssonOK Enenej start
Ingemar JohanssonIFK Hedemora OKej start

Inskolning

1 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina EnbergLudvika OK25:5014:21
2Albin RonkainenVästerbergslagens OL29:00+3:1016:06
3Ludwig HedlundVästerbergslagens OL33:24+7:3418:33
4Siri-Lo LindströmKlubblös38:39+12:4921:28
5Alma RonkainenVästerbergslagens OL39:24+13:3421:53

U1

1 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel ÖstmanSmedjebackens OK12:457:05
2Lucas Bagge AnlindLeksands OK15:55+3:108:50
3William BjörkmanDomnarvets GOIF19:07+6:2210:37
4Tilde BirkebækStora Tuna OK21:32+8:4711:57
5Emil OlssonDomnarvets GOIF22:21+9:3612:25
6Alva AldinStora Tuna OK24:53+12:0813:49

U2

2 010 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ClaessonStora Tuna OK14:377:16
2Viktor HöökVästerbergslagens OL24:26+9:4912:09
3Nils ForsgrenVästerbergslagens OL24:54+10:1712:23
4Nathalie DufvaStora Tuna OK26:45+12:0813:18
5Lova HolmströmIFK Hedemora OK27:58+13:2113:54
6Edith RunnelsStora Tuna OK28:10+13:3314:00
7Wille EnbergVästerbergslagens OL30:49+16:1215:19
8Elin NordanbroStora Tuna OK32:03+17:2615:56
9Hugo HedlundVästerbergslagens OL33:26+18:4916:38
10Amelia Li EklundStora Tuna OK39:46+25:0919:47
Maja HöökVästerbergslagens OLej start

Öppen motion 1

2 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gurli BackFagersta OK33:5916:54
2Per Åke PerssonVästerbergslagens OL1:02:36+28:3731:08

Öppen motion 3

2 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa BirkebækStora Tuna OK15:126:45
2Maria GustafssonVästerbergslagens OL26:22+11:1011:43
3Stina PetterssonStora Tuna OK26:42+11:3011:52
4Hanne Marie AnderssonVästerbergslagens OL27:53+12:4112:23
5Anders HolmströmKlubblös33:04+17:5214:41
6Elisabeth W-ErikssonAvesta OK36:28+21:1616:12
7Karin RunnelsStora Tuna OK42:24+27:1218:50
8Sidonie WintherVästerbergslagens OL44:52+29:4019:56
Towe SimonenStora Tuna OKej godkänd

Öppen motion 5

3 240 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik NorgrenStora Tuna OK31:109:37
2Thomas PetterssonDomnarvets GOIF31:24+0:149:41
3Britta IvarssonVästerbergslagens OL47:00+15:5014:30
4Tomas YvellKvarnsvedens GOIF OK49:44+18:3415:20
5Janne WallmanVästerbergslagens OL50:31+19:2115:35
6Lars DjerfVästerbergslagens OL54:23+23:1316:47
7Håkan DuhlboIFK Mora OK55:50+24:4017:13
8Cecilia ErikssonNorbergs OK1:06:03+34:5320:23
9Arvid StenbackOK Kåre1:40:46+1:09:3631:06
9Stina StenbackOK Kåre1:40:46+1:09:3631:06
Pontus HedbergKarlsbyhedens OKej godkänd

Öppen motion 17

2 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats SporreStora Tuna OK34:0511:45
2Anna JöhnemarkStora Tuna OK34:53+0:4812:01
3Lennart LindgrenOK Järnbärarna35:24+1:1912:12
4Anna WidströmKvarnsvedens GOIF OK35:27+1:2212:13
5Kjell GustafssonOK Järnbärarna37:59+3:5413:05
6Elisabet ElmertoftNorbergs OK38:40+4:3513:20
7Charlotta MellegårdVästerbergslagens OL40:49+6:4414:04
8Annika DavidssonVästerås SOK41:09+7:0414:11
9Jan DelbomDomnarvets GOIF42:21+8:1614:36 Ladda ner rutt i gpx-format
10Birgitta MattssonOK Kåre42:57+8:5214:48
11Bernt GustafssonVästerbergslagens OL43:09+9:0414:52
12Kristian BjörnestamVästerbergslagens OL43:39+9:3415:03
13Lars BroströmDegerfors OK45:46+11:4115:46
14Per ThornVästerbergslagens OL49:06+15:0116:55
15Lena LindgrenOK Järnbärarna1:13:31+39:2625:21
Hans BergströmNorbergs OKej godkänd

Öppen motion 7

2 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna MaxénStora Tuna OK24:138:21
2Pia BirkebækStora Tuna OK24:51+0:388:34
3Mats WallmanVästerbergslagens OL28:45+4:329:54
4Anna NordanbroStora Tuna OK31:09+6:5610:44
5Krister BerglundKarlsbyhedens OK31:45+7:3210:56
6Hanna HolmströmIFK Hedemora OK33:26+9:1311:31
7Lena MasesStora Tuna OK35:35+11:2212:16
8Ove LarssonKvarnsvedens GOIF OK46:08+21:5515:54
9Camilla BerglundKarlsbyhedens OK47:35+23:2216:24
10Hanna ErikssonNorbergs OK48:00+23:4716:33
11Malena DernfalkVästerbergslagens OL48:12+23:5916:37
12Lovisa ÖstmanAvesta OK48:13+24:0016:37
13Ninni CarlssonStora Tuna OK48:31+24:1816:43
14Lotta RudhAvesta OK53:30+29:1718:26
15Frida ÖstmanAvesta OK1:16:58+52:4526:32

Öppen motion 8

4 490 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard ClaessonStora Tuna OK31:427:03
2Marcus KullmanStora Tuna OK35:33+3:517:55
3Johan AlfredssonStora Tuna OK41:12+9:309:10
4Peter LöfåsDomnarvets GOIF44:30+12:489:54
5Hans LibergOK Milan51:43+20:0111:31
6Mikael BlessbornDomnarvets GOIF53:16+21:3411:51
7Stefan EnbergVästerbergslagens OL56:04+24:2212:29
8Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK57:12+25:3012:44
9Klas ThybeckLindebygdens OK58:21+26:3912:59
10Cecilia DjerfVästerbergslagens OL1:00:56+29:1413:34
11Peter KraftSala OK1:06:46+35:0414:52
12Ragnhild SvensVästerbergslagens OL1:07:01+35:1914:55
13Lennart LundgrenAvesta OK1:13:33+41:5116:22
Emma ClaessonStora Tuna OKej godkänd
Håkan LibergOK Milanej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser