Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Götenelången

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Götenelången
Arrangörsorganisationer: Istrums SK / Mariestads FK / OK Amne / OK Klyftamo / OK Skogsstjärnan / SOK Träff
Datum: söndag 5 augusti 2018

D21

7 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ThernOK Skogshjortarna1:00:508:10
2Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:04:02+3:128:36
3Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK1:07:08+6:189:01
4Stina GranefeltOK Tyr1:08:01+7:119:08
5Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK1:17:33+16:4310:25
6Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:18:05+17:1510:29
7Ida WillénFalköpings AIK OK1:18:42+17:5210:34
8Emma KindbomIF Hagen1:19:48+18:5810:43
9Ida-Maria SvenssonTrollhättans SOK1:21:50+21:0010:59
10Klara HolmgårdKils OK1:22:27+21:3711:04
11Sara IvarssonOK Kullingshof1:32:14+31:2412:23
12Kristin HöögOK Kullingshof1:32:37+31:4712:26
13Alicia FribergIF Hagen1:33:04+32:1412:30
14Evelina EricssonSöders-Tyresö1:38:48+37:5813:16
Lisa JohanssonOK Trananej godkänd
Barbara ?ebrowskaUNTS Warszawaej godkänd
Anna HallménOK Tisarenej start

H21

10 680 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip TrofastBredaryds SOK1:09:126:28
2Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:10:49+1:376:37
3Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:13:29+4:176:52
4Simon AnderssonTrollhättans SOK1:14:57+5:457:01
5Filip KarlssonIF Hagen1:15:01+5:497:01
6Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:15:10+5:587:02
7Johan TörnrothHestra IF1:16:04+6:527:07
8Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:16:31+7:197:09
9Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:17:20+8:087:14
10Krzysztof WolowczykOK Denseln1:18:22+9:107:20
11Johan OlssonHjobygdens OK1:21:24+12:127:37
12Martin HosetBodø & Omegn IF Orientering1:21:26+12:147:37
13Jan BednarskiUNTS Warszawa1:25:19+16:077:59
14Ken PeetersOK Linné1:26:57+17:458:08
15Torgny LindströmRonneby OK1:29:48+20:368:24
16Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:32:46+23:348:41
17Karl GellermanIF Hagen1:51:48+42:3610:28
18Max KarleOK Skogshjortarna1:54:01+44:4910:40
19Daniel HåkanssonOK Gränsen1:55:11+45:5910:47
20Olle BjörneldKalmar OK2:01:28+52:1611:22
21Michal WolowczykUNTS Warszawa2:03:16+54:0411:32
22Roine SchölinLaholms IF OK2:24:16+1:15:0413:30
Marcus MillegårdSävedalens AIKej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Tomas HallménOK Tisarenej start

D21 Kort

5 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina JohanssonGävle OK1:09:1813:46

H21 Kort

7 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus LööfOK Kullingshof1:05:168:25
2Victor ArvesvedTibro OK1:18:53+13:3710:10
3Andreas ClaessonOK Kullingshof1:20:09+14:5310:20
4Anton PetterssonTibro OK1:27:38+22:2211:18

H20

7 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl HolmbergIF Hagen59:328:00
2Fredrik JohanssonOK Nackhe1:00:49+1:178:11
3Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:01:46+2:148:18
4Hampus NyströmIF Hagen1:09:17+9:459:19
5Wojciech MossakowskiKalmar OK1:22:06+22:3411:02
Johan HöögOK Kullingshofej godkänd

D18

5 390 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia LundgrenVäxjö OK44:588:20
2Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK51:11+6:139:29
3Ellika GrothKungälvs OK52:47+7:499:47
4Alva SonessonFalköpings AIK OK54:36+9:3810:07
5Lovisa LagerHalmstad OK55:17+10:1910:15
6Johanna NilssonKungälvs OK56:54+11:5610:33
7Elina HansonKungälvs OK1:00:30+15:3211:13
8Sarina ZülligEksjö SOK1:04:18+19:2011:55
9Lisa BörnstedtKungälvs OK1:05:35+20:3712:10
10Vendula SkoupaKarlskrona SOK1:08:07+23:0912:38
11Alice PalmgrenSundsvalls OK1:11:00+26:0213:10
12Julia MianowskaKalmar OK1:19:31+34:3314:45
13Lovisa RingHalmstad OK1:24:15+39:1715:37
14Matilda JohannessonFrölunda OL1:25:16+40:1815:49
15Paulina JägstedtHalmstad OK1:28:20+43:2216:23
Julia GlowaczKalmar OKej godkänd
Ellen BlennowFalköpings AIK OKej godkänd

H18

6 110 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin NäslundSkogslöparna38:366:19
2Isac EricssonVäxjö OK39:52+1:166:31
3Jesper JohanssonOK Löftan40:19+1:436:35
4Tim JohanssonFK Friskus-Varberg40:51+2:156:41
5Axel OlssonIF Hagen42:08+3:326:53
6Gustav OlssonOK Orion43:10+4:347:03
7Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna43:42+5:067:09
8Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF47:03+8:277:42
9Albin TollOK Njudung47:39+9:037:47
10Klas JohanssonOK Tranan49:23+10:478:04
11Eric BerlinTrollhättans SOK50:05+11:298:11
12Erik HogedalGöteborg-Majorna OK50:30+11:548:15
13Adrian VartiaOK Löftan51:13+12:378:22
14Niklas SvenssonJärfälla OK52:17+13:418:33
15Albin KårénSundsvalls OK52:20+13:448:33
16Edvin StrandbergKalmar OK53:07+14:318:41
17Adrian SkobeKalmar OK55:53+17:179:08
18Mikulas JirkaKarlskrona SOK57:58+19:229:29
19Noah BechtelFK Friskus-Varberg59:38+21:029:45
20Reto GiezendannerIF Hagen1:01:35+22:5910:04
21Gustav NirvinHaninge SOK1:06:59+28:2310:57
22Simon BjörnehällOK Gränsen1:07:14+28:3811:00
23Simon OlssonHjärnarps OL1:07:58+29:2211:07
24Melker ElofssonOK Njudung1:18:32+39:5612:51
25David de Miguel ArmisénUNIVERSIDAD DE ALICANTE1:29:45+51:0914:41
26Kacper MichalakUNTS Warszawa1:38:51+1:00:1516:10
David NeroNässjö OKej godkänd
Erik LundStenungsunds OKej start
Johan HolmbergIF Hagenej start
Felix PerssonHaninge SOKej start
Marcus CarlssonIF Hagenej start
Philip EkbergTrollhättans SOKej start
Daniel BogrenIF Hagenej start
Gustav RuneforsVäxjö OKej start

D16

5 110 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna35:426:59
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK36:27+0:457:07
3Lisa ÅkessonMarkbygdens OK37:04+1:227:15
4Elsa SonessonFalköpings AIK OK39:04+3:227:38
5Klara PerssonHalmstad OK39:10+3:287:39
6Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF40:00+4:187:49
7Eleonora AlinderSjövalla FK40:05+4:237:50
8Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK43:16+7:348:28
9Sofie FranzénAlmby IK44:12+8:308:38
10Moa ErikssonTrollhättans SOK44:24+8:428:41
11Filippa SöderbergKalmar OK46:43+11:019:08
12Klara JohanssonVästvärmlands OK46:48+11:069:09
12Irmelie EnströmSundsvalls OK46:48+11:069:09
14Alma HjertbergHestra IF49:12+13:309:37
15Ema MarkovaKarlskrona SOK49:43+14:019:43
16Emely WeihartHestra IF49:46+14:049:44
17Nina PerssonHaninge SOK49:50+14:089:45
18Julia NordlanderSundsvalls OK50:45+15:039:55
19Ronja AnderssonTrollhättans SOK52:12+16:3010:12
20Malin KindbomIF Hagen53:38+17:5610:29
21Lena ChabieraKalmar OK53:50+18:0810:32
22Unni GranforsIF Rigor53:55+18:1310:33
23Emma EliassonFK Friskus-Varberg1:01:31+25:4912:02
24Amanda SchönfeldtSundsvalls OK1:02:24+26:4212:12
25Lisa JakobssonSundsvalls OK1:04:41+28:5912:39
26Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering1:08:50+33:0813:28
27Emma IvarssonOK Kullingshof1:14:06+38:2414:30
28Matilda ÅkessonOK Landehof1:19:09+43:2715:29
29Tyra KarlssonSundsvalls OK1:24:25+48:4316:31
Moa SkoogFalköpings AIK OKej godkänd

H16

5 610 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter PetterssonOK Tisaren32:535:51
2Lukas LarssonOK Skogshjortarna33:15+0:225:55
3Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK34:47+1:546:12
4Johan MårtenssonIF Hagen35:27+2:346:19
5Manne HammarbergJärfälla OK35:46+2:536:22
6Albin PerssonHalmstad OK35:47+2:546:22
7Gustav OhlinOK Tranan36:06+3:136:26
8William GrunderJärfälla OK36:35+3:426:31
9Olle KallurOK Ravinen36:41+3:486:32
10Isak HagbergKalmar OK37:13+4:206:38
11Tore PalmgrenSundsvalls OK37:21+4:286:39
12Hugo MandingerTrollhättans SOK38:06+5:136:47
13Anton TörnqvistKarlskrona SOK38:12+5:196:48
14Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK38:27+5:346:51
15Arvid KronmarKarlskrona SOK38:50+5:576:55
16Axel NalbinMullsjö SOK38:51+5:586:55
17Erik IngemarssonHestra IF38:54+6:016:56
18Rasmus PetterssonOK Djerf39:12+6:196:59
19Isak OlssonStigsökarna39:34+6:417:03
20Alvar MelinHaninge SOK39:38+6:457:03
21Axel LundgrenSundsvalls OK40:07+7:147:09
22Konrad StamerJärfälla OK40:14+7:217:10
23Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK40:58+8:057:18
24Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK41:20+8:277:22
25Erik ÅkessonVäxjö OK41:39+8:467:25
25Erik JohanssonFK Boken41:39+8:467:25
27Samuel BökeOK Kullingshof42:06+9:137:30
28Emil JägstedtHalmstad OK42:15+9:227:31
29Hannes LindahlSundsvalls OK42:34+9:417:35
30Olle KallerbäckVäxjö OK42:43+9:507:36
31Oscar HultgrenOK Njudung43:11+10:187:41
32Bartlomiej OlszewskiKalmar OK43:46+10:537:48
33Marcos Bernabéu CarbonellCEAM-O IBI44:09+11:167:52
34Anton CarlssonIF Hagen44:49+11:567:59
35Filip StorellHaninge SOK45:03+12:108:01
36Hugo LarssonKarlskrona SOK45:05+12:128:02
37Jonathan KonradssonKalmar OK45:14+12:218:03
38Edvin HenryssonTibro OK47:31+14:388:28
39Ludvig CarlbomUlricehamns OK48:06+15:138:34
40Johan LundStenungsunds OK49:41+16:488:51
41Radek SvobodaKarlskrona SOK49:59+17:068:54
42Marcus EkmanTäby OK50:11+17:188:56
43Alex JohanssonFK Friskus-Varberg51:48+18:559:14
44Petter ErlandssonSundsvalls OK52:11+19:189:18
45Erik BovalliusJärfälla OK52:49+19:569:24
46Hugo UnossonKalmar OK52:54+20:019:25
47Alberto García RomoCEAM-O IBI54:02+21:099:37
48Seth BorglundHärnösands OK54:13+21:209:39
49Simon NordbergGöteborg-Majorna OK54:46+21:539:45
50Gustav LidmanTibro OK55:49+22:569:56
51Axel BechtelFK Friskus-Varberg59:05+26:1210:31
52Oscar LundborgKungälvs OK59:14+26:2110:33
53Erik LingIK Hakarpspojkarna1:01:10+28:1710:54
54Erik JohanssonOK Alehof1:01:47+28:5411:00
55Anton WällstedtJärfälla OK1:08:49+35:5612:16
56Philip VibergRyda SK1:13:52+40:5913:10
57Albin GenbergUlricehamns OK1:15:43+42:5013:29
58Matyas DolezalKarlskrona SOK1:19:40+46:4714:12
59Gustav NorbergOK Hällen1:38:40+1:05:4717:35
Jonne LiukkonenSundsvalls OKej godkänd
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOKej godkänd
Lukas JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarnaej start
Adam SkoglundUlricehamns OKej start
Johan LundbäckJärfälla OKej start

H16 Kort

4 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK58:3213:29
Linus NorénOK Njudungej start

D14

3 950 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba ThernOK Skogshjortarna31:137:54
2Fredrika NordquistTäby OK32:32+1:198:14
3Emma ZettervallKarlskrona SOK32:49+1:368:18
4Sandra LingIK Hakarpspojkarna33:58+2:458:35
5Lovis BergstrandBrattås CK34:38+3:258:46
6Elina ReinholdssonOK Alehof36:10+4:579:09
7Nora WesterlundOK Nolaskogsarna36:43+5:309:17
8Elsa HedinOK Linné38:18+7:059:41
9Lisa SwartzOK Orion39:13+8:009:55
10Alice LarssonSundsvalls OK39:47+8:3410:04
11Molly GranängKungälvs OK41:38+10:2510:32
12Sara OhlinOK Tranan41:46+10:3310:34
13Julia WesthMullsjö SOK42:27+11:1410:44
14Ellen TollOK Njudung43:17+12:0410:57
15Stina LindholmSundsvalls OK43:23+12:1010:58
16Ylva SandströmSundsvalls OK43:54+12:4111:06
17Melissa Jolly-JanssonKungälvs OK44:42+13:2911:18
18Frida LindénVäxjö OK45:33+14:2011:31
19Elin AxelssonMullsjö SOK46:05+14:5211:40
20Ebba AnderssonSundsvalls OK46:34+15:2111:47
21Matilda AspIFK Göteborg Orientering47:24+16:1112:00
22Ebba LindholmSundsvalls OK48:52+17:3912:22
23Anna GenbergUlricehamns OK53:18+22:0513:29
24Maja NordinUlricehamns OK53:58+22:4513:39
25Agnes IvarssonOK Skogshjortarna55:05+23:5213:56
26Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna1:01:08+29:5515:28
27Linn BjörneldKalmar OK1:02:58+31:4515:56
28Märta WigleOK Södertörn1:03:47+32:3416:08
29Alice JohanssonFK Boken1:04:57+33:4416:26
30Jennifer StigssonTrollhättans SOK1:15:18+44:0519:03
31Sandra WiduchKarlskrona SOK1:17:22+46:0919:35
32Ida KarlssonOK Gränsen1:51:05+1:19:5228:07
Emelie RökenTäby OKej godkänd
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Doris IkoTäby OKej godkänd
Alma SvennerudKarlskrona SOKej godkänd
Ellen ArneborgUlricehamns OKej godkänd
Julia BogeOK Alehofej start
Miia RollerJärfälla OKej start
Emma JohanssonSundsvalls OKej start

H14

4 340 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor JemthIF Thor28:086:28
2Hugo ÖrnKFUM Örebro OK28:54+0:466:39
3Elias NordbergGöteborg-Majorna OK30:13+2:056:57
4Casper KarlssonOK Tor31:06+2:587:09
5Melker ÅkessonOK Landehof31:34+3:267:16
6Joel HolmbergUlricehamns OK32:25+4:177:28
7Erik NederheimTäby OK32:58+4:507:35
8Tobias JohanssonOK Löftan33:08+5:007:38
9Lukas GrothKungälvs OK34:27+6:197:56
10Alexander GustafssonOK Njudung35:32+7:248:11
11Alfred HallqvistUlricehamns OK35:37+7:298:12
12Jan AntonowiczKarlskrona SOK35:38+7:308:12
13Jonatan AndersonJärfälla OK35:52+7:448:15
14Melker PalmJärfälla OK36:49+8:418:28
15Isak SkoglundUlricehamns OK37:40+9:328:40
16Ludvig HedströmOK Skogshjortarna37:43+9:358:41
17Johan ErikssonOK Skogsvargarna38:09+10:018:47
18Nils SwartzOK Orion38:36+10:288:53
19Fabian AlinderSjövalla FK38:42+10:348:55
20Kasper VemdalMullsjö SOK39:23+11:159:04
21Marcus GrunderJärfälla OK39:52+11:449:11
22Lukas HagbergKalmar OK40:12+12:049:15
23Karl KylbornAlmby IK40:48+12:409:24
24Linus AlinderSjövalla FK41:09+13:019:28
25Simon WesthMullsjö SOK46:14+18:0610:39
26Petter RybergMariestads FK48:29+20:2111:10
27Gustaf HofstedtTäby OK50:36+22:2811:39
28Erik WällstedtJärfälla OK52:31+24:2312:06
29Olle PetersénOK Njudung53:47+25:3912:23
30Alfred JohanssonOK Alehof54:48+26:4012:37
31Simon LjungkvistOK Alehof58:44+30:3613:31
32Hannes DahlbergSkåneslättens OL59:35+31:2713:43
33Liam JohanssonIF Hagen1:01:00+32:5214:03
34Alvin RösehagVänersborgs SK1:04:56+36:4814:57
35Adrian BergqvistOK Alehof1:10:08+42:0016:09
Elis Forsberg RundströmIFK Enskedeej godkänd
Casper TuressonHärlövs IFej godkänd
Jonas OlssonOK Amneej start
Isak HolmgårdKils OKej start
Axel BrattOK Orionej start

H14 Kort

3 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam AnderssonKarlskrona SOK34:469:42
Emanuel ZitkaUlricehamns OKej start

D12

3 550 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK19:405:32
2Eira Skaarer WiklundNydalens SK21:25+1:456:01
3Stina ThernOK Skogshjortarna21:36+1:566:05
4Felicia GustafssonOK Njudung22:49+3:096:25
5Alice RökenTäby OK23:17+3:376:33
6Julia LönnHalmstad OK23:20+3:406:34
7Andrea EnbomVänersborgs SK23:36+3:566:38
8Wilma ReinholdssonOK Alehof23:45+4:056:41
9Märta SvennerudKarlskrona SOK23:47+4:076:41
10Edith HolmstrandOK Landehof24:08+4:286:47
11Linn EnbomVänersborgs SK24:13+4:336:49
12Agnes JohanssonIF Hagen24:36+4:566:55
13Lova KronmarKarlskrona SOK24:57+5:177:01
14Lovisa KroksmyrVäxjö OK25:07+5:277:04
15Ida AnderssonVänersborgs SK25:13+5:337:06
16Emilia ElverlindOK Tranan25:43+6:037:14
17Evanna JohanssonOK Njudung25:48+6:087:16
18Antonina MianowskaKalmar OK25:54+6:147:17
19Sonia Jolly-JanssonKungälvs OK26:04+6:247:20
20Emma PerssonHalmstad OK27:06+7:267:38
21Moa GlanshedHaninge SOK27:11+7:317:39
22Lova JohanssonFK Friskus-Varberg27:39+7:597:47
23Molly BergstrandBrattås CK28:00+8:207:53
24Wilma KroksmyrVäxjö OK28:57+9:178:09
25Hanne Wærp HaugeNydalens SK29:35+9:558:20
26Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg29:46+10:068:23
27Anna JohannessonFrölunda OL30:16+10:368:31
28Emelie HolmströmTäby OK30:37+10:578:37
29Aina Elisabeth Tirkkonen ToftNydalens SK30:40+11:008:38
30Emilia MellegårdLidköpings VSK31:01+11:218:44
31Juni Hagelid NorheimNydalens SK31:22+11:428:50
32Emma LindénVäxjö OK33:54+14:149:32
33Amanda GustavssonVäxjö OK35:08+15:289:53
34Emma Jolly-JanssonKungälvs OK37:25+17:4510:32
Sara Storm-AnderssonOK Tyrej start
Frida SkoglundUlricehamns OKej start

H12

3 240 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel VibergRyda SK18:085:35
2Axel KylbornAlmby IK19:34+1:266:02
3Liam HogedalVänersborgs SK19:40+1:326:04
4Matti JohanssonOK Njudung21:28+3:206:37
5Gustav AspIFK Göteborg Orientering21:30+3:226:38
6Emil LingIK Hakarpspojkarna22:18+4:106:52
7Hugo TofténSOK Träff22:41+4:337:00
8Viggo WulffOK Gränsen23:18+5:107:11
9Axel ThybeckLindebygdens OK23:39+5:317:17
10Arvid HermanssonKungälvs OK24:19+6:117:30
11Vilmer RybergMariestads FK24:53+6:457:40
12Per Noah SommerheinNydalens SK25:17+7:097:48
13Rasmus GranängKungälvs OK25:19+7:117:48
14Jacob HolmbergUlricehamns OK25:32+7:247:52
15Noah HedenblomSjövalla FK25:44+7:367:56
16Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK26:07+7:598:03
17Viktor HedströmOK Skogshjortarna26:08+8:008:03
18Hampus SundbergJärfälla OK26:22+8:148:08
19Tor NylundOK Linné26:58+8:508:19
20Melwin NorbergerVänersborgs SK27:41+9:338:32
21Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL28:14+10:068:42
22Kasper FagerKarlskrona SOK28:45+10:378:52
23Eskil HafskjoldNydalens SK29:06+10:588:58
24Axel SlättOK Alehof29:17+11:099:02
25Alexander FedjeFrölunda OL29:37+11:299:08
26Edvin LennartsonUlricehamns OK30:26+12:189:23
27Andy GranforsIF Rigor31:21+13:139:40
28Linus MjøsundNydalens SK31:25+13:179:41
29Felix JohanssonOK Alehof31:29+13:219:43
30Joel LeistraKarlskrona SOK32:13+14:059:56
31Malte LjungkvistOK Alehof34:07+15:5910:31
32Lukas RandåkerSjövalla FK34:55+16:4710:46
33Hampus GlanshedHaninge SOK37:39+19:3111:37
34Noah MehreteabJärfälla OK37:50+19:4211:40
35Erik ArneborgUlricehamns OK55:37+37:2917:09
Hugo EkströmOK Tyrej start
Sixten LjungströmMariestads FKej start
Otto Schjølberg-HenriksenNydalens SKej start
Olle NordinUlricehamns OKej start

D10

3 250 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LönnHalmstad OK20:136:13
2Elin NilssonKarlskrona SOK22:00+1:476:46
3Hilma TrofastJönköpings OK22:46+2:337:00
4Ida IvarssonOK Skogshjortarna24:11+3:587:26
5Evelina LindgrenLidköpings VSK25:18+5:057:47
6Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering25:56+5:437:58
7Ida TofténSOK Träff26:07+5:548:02
8Elvira ÅhlundVänersborgs SK26:42+6:298:12
9Ida RökenTäby OK26:58+6:458:17
10Cornelia BerglundLidköpings VSK27:25+7:128:26
11Lovisa ThybeckLindebygdens OK28:17+8:048:42
12Linnea HedmanKarlskrona SOK28:35+8:228:47
13Julia HolmströmTäby OK38:05+17:5211:43
Ellen HedinOK Linnéej start
Agnes BogeOK Alehofej start
Ebba BogeOK Alehofej start

H10

3 210 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan17:345:28
2Vilgot ÅhlundVänersborgs SK19:03+1:295:56
3Johannes AnderssonVänersborgs SK20:44+3:106:27
4Alvin LundgrenVäxjö OK20:46+3:126:28
5Elias KronmarKarlskrona SOK20:54+3:206:30
6Gabriel HogedalVänersborgs SK21:10+3:366:35
7Malte GranefeltOK Tyr21:14+3:406:36
8Felix SvenssonJönköpings OK22:55+5:217:08
9Erik ZettervallKarlskrona SOK23:45+6:117:23
9Anton SvetnickyKarlskrona SOK23:45+6:117:23
11Elias LindströmRonneby OK24:36+7:027:39
12Joel HolmgårdKils OK24:39+7:057:40
13Gustav KarlssonUlricehamns OK24:59+7:257:46
14William RönnFK Friskus-Varberg25:34+8:007:57
15Hampus SahlénIF Hagen27:25+9:518:32
16Sondre HafskjoldNydalens SK27:40+10:068:37
17Anton KarlssonUlricehamns OK27:56+10:228:42
18Linus ClaessonUlricehamns OK28:04+10:308:44
19Jon Forsberg RundströmIFK Enskede28:11+10:378:46
20Hjalmar JohanssonOK Alehof29:23+11:499:09
21Isak TörnqvistKarlskrona SOK29:44+12:109:15
22Jesper RandåkerSjövalla FK30:25+12:519:28
23Arvid GustavssonVäxjö OK33:40+16:0610:29
24Alvar HedenblomSjövalla FK36:11+18:3711:16
25Johannes HolmbergUlricehamns OK38:40+21:0612:02
26Jonatan SahlénIF Hagen39:54+22:2012:25
27Rasmus MjøsundNydalens SK43:01+25:2713:24
Oxel GoikoetxeaGOT-GIpuzkoako Orientazio Taldeaej start
Alain GoikoetxeaGOT-GIpuzkoako Orientazio Taldeaej start

D35

6 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmstrandOK Landehof58:569:25
2Sofia HolmgårdKils OK1:02:36+3:4010:00
3Maria SahlénIF Hagen1:06:09+7:1310:35
4Karin FägerlindCentrum OK1:07:35+8:3910:48
5Aitana LertxundiGOT-GIpuzkoako Orientazio Taldea1:50:46+51:5017:43
6Christina OlssonSkåneslättens OL2:24:23+1:25:2723:06
Emelie SvalinVänersborgs SKej godkänd
Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OKej start

H35

8 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK1:08:518:31
2Daniel OlssonDalsjöfors GoIF1:10:11+1:208:41
3Magnus HomannOK Orinto1:12:05+3:148:55
4Mikael MellegårdLidköpings VSK1:17:48+8:579:37
5Lars HolmgårdKils OK1:19:19+10:289:48
6Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:30:05+21:1411:08
Ibon GoikoetxeaGOT-GIpuzkoako Orientazio Taldeaej godkänd

D40

5 440 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika WesthMullsjö SOK46:088:28
2Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL49:59+3:519:11
3Sarah LindströmRonneby OK50:05+3:579:12
4Åsa HedinOK Linné52:00+5:529:33
5Linda HedenblomSjövalla FK53:36+7:289:51
6Katarina EnbomVänersborgs SK54:15+8:079:58
7Sofia CarlssonLindebygdens OK54:33+8:2510:01
8Åsa HedströmOK Skogshjortarna58:19+12:1110:43
9Ewa Wo?ekUNTS Warszawa1:02:27+16:1911:28
10Karin Rahm BjörneldKalmar OK1:05:31+19:2312:02
11Malin AnderssonUlricehamns OK1:08:40+22:3212:37
12Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:14:55+28:4713:46
13Dorota MianowskaUNTS Warszawa2:02:39+1:16:3122:32
Therese DahlströmOK Alehofej start

H40

7 590 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LöwegrenIFK Göteborg Orientering45:366:00
2Andréas ThernOK Skogshjortarna48:38+3:026:24
3Asgeir MjøsundNydalens SK49:35+3:596:31
4Jörgen GranefeltOK Tyr50:05+4:296:35
5Martin LarboIFK Lidingö SOK51:33+5:576:47
6Robert EnbomVänersborgs SK54:31+8:557:10
7Mattias HolmstrandOK Landehof55:35+9:597:19
8Fredrik PerssonHalmstad OK1:00:44+15:088:00
9Johan ÅhlundVänersborgs SK1:04:26+18:508:29
10Patrick EricsonMullsjö SOK1:05:58+20:228:41
11Mattias BerglundLidköpings VSK1:16:29+30:5310:04
12Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK1:18:12+32:3610:18
13Magnus VedinTrollhättans SOK1:19:30+33:5410:28
14Jon SundbergJärfälla OK1:21:09+35:3310:41
15Magnus AlinderSjövalla FK1:23:23+37:4710:59
16Anders FranzénLidköpings VSK1:28:18+42:4211:38 Ladda ner rutt i gpx-format
Sven BogeOK Alehofej start
Mikael TrofastJönköpings OKej start

D45

5 030 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK38:527:43
2Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK42:02+3:108:21
3Annika JohanssonOK Tranan46:06+7:149:09
4Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK46:14+7:229:11
5Annika EricssonVäxjö OK46:52+8:009:19
6Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF48:08+9:169:34
7Katarina RundströmIFK Enskede50:16+11:249:59
8Helena SandbergIK Hakarpspojkarna52:24+13:3210:25
9Carina ThynellHärlövs IF52:41+13:4910:28
10Anna KårénSundsvalls OK54:31+15:3910:50
11Ann-Sophie OhlinOK Tranan54:52+16:0010:54
12Ann RollerJärfälla OK56:29+17:3711:13
13Johanna HallqvistUlricehamns OK59:24+20:3211:48
14Angelica BrandqvistTibro OK1:00:43+21:5112:04
15Lotta MorénHjärnarps OL1:04:12+25:2012:45
16Ulrika GranforsIF Rigor1:07:39+28:4713:26
17Magdalena GrunderJärfälla OK1:07:58+29:0613:30
18Ann-Sofie JemthIF Thor1:08:41+29:4913:39
19Kajsa NordinUlricehamns OK1:17:03+38:1115:19
20Teresia WällstedtJärfälla OK1:18:18+39:2615:33
21Maria TuressonHärlövs IF1:20:10+41:1815:56
22Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:24:12+45:2016:44
23Josefina BerglundFK Boken1:25:17+46:2516:57
24Camilla TinglöfOK Gränsen1:38:42+59:5019:37
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OKej godkänd
Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOKej godkänd

H45

7 080 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SvenssonJönköpings OK49:437:01
2Tommy AnderssonVänersborgs SK50:07+0:247:04
3Magnus LarssonKarlskrona SOK50:27+0:447:07
4Magnus HedmanKungälvs OK52:34+2:517:25
5Marcus PherssonOK Linné54:05+4:227:38
6Per HolmbergUlricehamns OK55:32+5:497:50
7Per JemthIF Thor58:01+8:188:11
8Fredrik KylbornAlmby IK59:37+9:548:25
9Erik AderstedtKungälvs OK1:00:45+11:028:34
10Bjørn Idar SætranIF Trauma1:02:19+12:368:48
11Fredrik PlumppuHestra IF1:04:16+14:339:04
12Magnus TrofastBredaryds SOK1:05:31+15:489:15
13Håkan SonessonFalköpings AIK OK1:06:45+17:029:25
14Brett WeihartHestra IF1:08:20+18:379:39
15Christian StamerPreetzer TSV1:09:18+19:359:47
16Mattias JägstedtHalmstad OK1:11:09+21:2610:02
17Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:11:45+22:0210:08
18Lennart MorénHjärnarps OL1:12:17+22:3410:12
19Andreas GrunderJärfälla OK1:13:33+23:5010:23
20Per CarlssonIF Hagen1:14:11+24:2810:28
21Rafa? MianowskiUNTS Warszawa1:14:34+24:5110:31
22Dan JohanssonFK Boken1:16:57+27:1410:52
23Joakim ÅkessonOK Landehof1:22:44+33:0111:41
24Tomas FridénOK Gränsen1:26:00+36:1712:08
25Antoine JollyKungälvs OK1:30:48+41:0512:49
26Pär JohannessonFrölunda OL1:31:11+41:2812:52
Thomas BergstrandBrattås CKej godkänd
Tobias Den BraverOK Gränsenej godkänd

D50

4 660 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta BerlinTrollhättans SOK40:168:38
2Pia LindholmSundsvalls OK43:30+3:149:20
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK44:49+4:339:37
4Anette BernhedSävedalens AIK45:48+5:329:49
5Yvonne FranzénAlmby IK46:11+5:559:54
6Maria BogrenIF Hagen46:41+6:2510:01
7Jeanette JanssonKungälvs OK47:41+7:2510:13
8Marie AlfredssonOK Tyr49:06+8:5010:32
9Nina GumaeliusTibro OK49:13+8:5710:33
10Anna StombergIF Hagen49:48+9:3210:41
11Agneta ErikssonUddevalla OK51:06+10:5010:57
12Judith HoferOLG Thun52:09+11:5311:11
13Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK54:25+14:0911:40
14Anne LindellKalmar OK57:00+16:4412:13
15Carina IvarssonOK Kullingshof1:02:30+22:1413:24
16Karin JägrydSkåneslättens OL1:24:33+44:1718:08
17Lucy LouTibro OK1:50:00+1:09:4423:36

H50

6 540 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering42:536:33
2Per ForsbergIFK Enskede50:28+7:357:42
3Joachim FribergIF Hagen50:41+7:487:44
4Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK51:59+9:067:56
5Lars KarlssonValbo AIF52:08+9:157:58
6Mats EkmanTäby OK55:37+12:448:30
7Joakim PerssonHaninge SOK56:32+13:398:38
8Kjell Ottar WiklundNydalens SK56:34+13:418:38
9Torgeir SnilsbergOK Moss56:47+13:548:40
10Bo HallbergFalköpings AIK OK57:32+14:398:47
11Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg58:42+15:498:58
12Magnus OlssonHjärnarps OL59:06+16:139:02
13Niklas NilssonHärlövs IF59:17+16:249:03
14Jens LindströmTibro OK59:34+16:419:06
15Dennis TollOK Njudung1:01:32+18:399:24
16Magnus Ö BernhedSävedalens AIK1:01:33+18:409:24
17Tommy BäckOK Kullingshof1:01:44+18:519:26
18Jan CarlssonSöders-Tyresö1:01:50+18:579:27
19Patrik ThybeckLindebygdens OK1:02:13+19:209:30
20Anders JägrydSkåneslättens OL1:04:31+21:389:51
21Mats GunnemyrSöders-Tyresö1:04:38+21:459:52
22Thomas LjungqvistTibro OK1:04:48+21:559:54
23Martin MandingerTrollhättans SOK1:05:59+23:0610:05
24Jonas PetterssonOK Tisaren1:07:18+24:2510:17
25Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:07:38+24:4510:20
26Magnus BlennowFalköpings AIK OK1:07:47+24:5410:21
27Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu1:12:53+30:0011:08 Ladda ner rutt i gpx-format
28Peter BrämersonTibro OK1:12:54+30:0111:08
29Karl ErikssonUddevalla OK1:13:40+30:4711:15
30Kjell JohanssonIF Hagen1:15:26+32:3311:32
31Stefan MusslinderFalköpings AIK OK1:15:35+32:4211:33
32Anders LarssonAlmby IK1:17:13+34:2011:48
33Pär JohanssonOK Alehof1:24:56+42:0312:59
34Hans NilssonKungälvs OK1:28:53+46:0013:35
35Lars KarlssonOK Gränsen2:03:24+1:20:3118:52
Nils GustavssonLidköpings VSKej start

D55

4 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Sofie HolerOLK Fricktal38:428:47
2Lena SwartzOK Orion42:19+3:379:37
3Annette Falck LarssonVänersborgs SK42:38+3:569:41
4Britta SahlinVänersborgs SK43:16+4:349:50
5Nina BejbomUddevalla OK46:07+7:2510:28
6Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK49:32+10:5011:15
7Ann-Marie AnderssonTenhults SOK49:57+11:1511:21
8Birgit HanssonHerrestads AIF50:37+11:5511:30
9Marita FilipssonMarkaryds FK56:50+18:0812:54
10Anne TuressonBredaryds SOK1:07:51+29:0915:25
11Margareta MandingerTrollhättans SOK1:21:08+42:2618:26

H55

5 640 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HolmbergIF Hagen43:487:45
2Andres LaasOK Skogshjortarna45:18+1:308:01
3Bengt JohanssonOK Tyr46:04+2:168:10
4Stefan OlofssonOK Gisle46:55+3:078:19
5Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna47:17+3:298:23
6Bo HaglundBredareds IF47:40+3:528:27
7Stefan UnossonKalmar OK48:13+4:258:32
8Johan OskarssonLaxå OK48:48+5:008:39
9Magnus JoelssonSOK 6849:03+5:158:41
10Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK49:09+5:218:42
11Marek WolowczykUNTS Warszawa51:07+7:199:03
12Ingvar IvarssonOK Kullingshof51:33+7:459:08
13Stefan SvenssonBredaryds SOK53:22+9:349:27
14Nils-Olof LarssonVänersborgs SK53:40+9:529:30
15Werner HolerOLK Fricktal55:18+11:309:48
16Leif SandahlOK Tyr56:03+12:159:56
17Arne SääfGudhems IF57:40+13:5210:13
18Claes EkbergLidköpings VSK58:13+14:2510:19
19Klaes AxelssonMullsjö SOK58:56+15:0810:26
20Roy JohanssonOK Skogsvargarna59:17+15:2910:30
21Jan NylundOK Linné1:01:29+17:4110:54
22Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:16:53+33:0513:37
23Clas BörjessonIK Uven1:21:26+37:3814:26
24Börje PerssonOK Alehof1:27:29+43:4115:30

D60

4 170 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen38:119:09
2Mona ÅkermanValbo AIF40:34+2:239:43
3Ann Warma LaasOK Skogshjortarna48:41+10:3011:40
4Katarina SjöholmMullsjö SOK51:02+12:5112:14
5Monica AbrahamssonGudhems IF55:46+17:3513:22
6Elise JohanssonFalköpings AIK OK59:37+21:2614:17
7Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:00:11+22:0014:25
8Monika NilssonOK Alehof1:01:13+23:0214:40
9Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:48:38+1:10:2726:03

H60

5 320 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK40:287:36
2Lasse JohanssonEds SK42:40+2:128:01
3Thomas SjöholmMullsjö SOK48:48+8:209:10
4Jan-Ola KarlssonOK Njudung49:40+9:129:20
5Tommy BergerGävle OK50:05+9:379:24
6Kjell NeroNässjö OK50:44+10:169:32
7Lennart HålsjöOK Skogshjortarna51:38+11:109:42
8Dan SjöholmHalmstad OK53:21+12:5310:01
9Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK55:47+15:1910:29
10Mats WelanderOK Djerf56:33+16:0510:37
11Owe TörnrothHjobygdens OK58:51+18:2311:03
12Arne LundStenungsunds OK1:04:18+23:5012:05
13Anders AlamaaIK Vikings OK1:16:50+36:2214:26
Svante AndrénTibro OKej start

D65

3 980 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK48:0112:03
2Inger GustafssonLunds OK50:20+2:1912:38
3Monica SvärdOK Klemmingen50:42+2:4112:44
4Marion HallstenUddevalla OK51:21+3:2012:54
5Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL52:01+4:0013:04
6Gunilla HogedalVänersborgs SK52:09+4:0813:06
7Britt-Marie LarssonSOK 6855:53+7:5214:02
8Marianne SjöbergOK Gränsen59:11+11:1014:52
9Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:04:47+16:4616:16
10Gisela LöfvingTibro OK1:09:48+21:4717:32

H65

5 080 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HerderssonMarkbygdens OK42:248:20
2Thomas AlbinssonBredaryds SOK43:05+0:418:28
3Kent KardellLjungskile FK45:35+3:118:58
4Lennart GustafssonJönköpings OK46:30+4:069:09
5Bertil KarlssonHjobygdens OK53:08+10:4410:27
6Inge LöwegrenKatrineholms OK53:21+10:5710:30
7Tommy WesterbergIF Hagen55:25+13:0110:54
8Lars GrehnMullsjö SOK56:57+14:3311:12
9Håkan OlssonHjobygdens OK57:54+15:3011:23
10Per IvarssonUddevalla OK58:41+16:1711:33
11Lars EkbergTrollhättans SOK59:53+17:2911:47
12Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:00:31+18:0711:54
13Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK1:01:45+19:2112:09
14Björn PetterssonUlricehamns OK1:03:13+20:4912:26
15Lennart JakobssonTibro OK1:05:21+22:5712:51
16Göran SvärdOK Klemmingen1:06:02+23:3812:59
17Per-Ola JohnssonOK Kullingshof1:09:00+26:3613:34
18Jan-Åke EmilssonGudhems IF1:09:36+27:1213:42
19Gunnar BejbomUddevalla OK1:14:46+32:2214:43
20Bill AnderssonHestra IF1:19:33+37:0915:39
Lars HogedalVänersborgs SKej godkänd
Stig GustafssonLunds OKej godkänd
Hans EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Kent IvarssonOK Skogshjortarnaej start
Hans HusebySarpsborg OLej start

D70

3 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa TofténHjobygdens OK37:2211:42
2Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK43:52+6:3013:45
3Vega SlottnerJönköpings OK45:05+7:4314:07
4Linnea ClaessonRydboholms SK46:06+8:4414:27
5Ulla LingJönköpings OK46:08+8:4614:27
6Marianne SellgrenSigtuna OK53:35+16:1316:47
7Rosa JohanssonIK Uven54:18+16:5617:01
8Barbro BörjessonOK Skogshjortarna54:27+17:0517:04
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKej godkänd
Monica LarssonOK Trananej godkänd

H70

4 410 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna37:248:28
2Stig JohanssonFalköpings AIK OK37:36+0:128:31
3Per-Arne KällénUddevalla OK40:07+2:439:05
4Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering40:11+2:479:06
5Vidar LöfvingTibro OK41:08+3:449:19
6Rune SandbergUddevalla OK41:51+4:279:29
7Dag LorénOK Frisene42:12+4:489:34
8Jonas LarssonOK Kullingshof42:23+4:599:36
9Ronald Mc GrailHjärnarps OL44:09+6:4510:00
10Börje RåbergOK Tyr44:59+7:3510:12
11Bengt SörensenJönköpings OK46:50+9:2610:37
12Ingemar LindblomOK Orinto50:23+12:5911:25
13Åke SjöbergOK Gränsen51:06+13:4211:35
14Kåre ThorbjørnsenLarvik OK53:54+16:3012:13
15Kent OlaussonOK Orinto56:14+18:5012:45
16Per GranevikJönköpings OK57:30+20:0613:02
17Gösta ClaessonRydboholms SK58:28+21:0413:15
18Lars WahlströmIstrums SK58:37+21:1313:17
Gert OlssonSkåneslättens OLej godkänd

D75

3 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt RangertIK Ymer46:0213:32
Ingrid HermanssonIK Ymerej start

H75

3 870 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GatelidOK Skogshjortarna35:219:08
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna35:23+0:029:08
3Lars FinbomOK Landehof37:22+2:019:39
4Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna37:57+2:369:48
5Erland LingJönköpings OK39:15+3:5410:08
6Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu41:37+6:1610:45
7Ronny AnderssonOK Skogshjortarna41:59+6:3810:50
8Göte NatanaelssonLjungskile FK43:13+7:5211:10
9Lennart MattssonLustens OK43:21+8:0011:12
10Sven Erik SjöholmMullsjö SOK44:16+8:5511:26
11Ulf WaldenfjordLinköpings OK45:55+10:3411:51
12Kay SvenssonOK P449:57+14:3612:54
13Karl-Axel JohanssonIK Uven53:36+18:1513:51
14Lars-Åke LarssonOK Tranan54:01+18:4013:57
15Gunnar BrystHjobygdens OK54:07+18:4613:59
16Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:03:43+28:2216:27
Jan JohanssonIFK Hedemora OKej godkänd
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FKej godkänd
Christer WestbergIFK Göteborg Orienteringej start
Gunnar PerssonSvanesunds GIFej start

D80

2 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna43:1615:01
2Gunnel BörjessonIK Uven45:13+1:5715:42
3Vivi-Anne BylundRydboholms SK47:27+4:1116:28

H80

3 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb41:1612:56
2Rune AhlanderJönköpings OK44:43+3:2714:01
3Per LarssonJönköpings OK46:53+5:3714:41
4Göran OlofssonFjärås AIK49:33+8:1715:31
5Kurt RydinOK Tranan53:16+12:0016:41
6Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:08:23+27:0721:26
7Gunnar BylundRydboholms SK1:19:37+38:2124:57
Valter AlamaaIK Vikings OKej start

Inskolning

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elias AdolfssonOK Skogsstjärnanfullföljt
Elsa HolstHjobygdens OKfullföljt
Robin LönnHalmstad OKfullföljt
Folke WällstedtJärfälla OKfullföljt
Arthur SjödinOK Klyftamoej godkänd

U1

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns DahlbergAlmby IK24:507:45
2Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK31:49+6:599:56
3Isak Jordal-GötforsGöteborg-Majorna OK36:15+11:2511:19
4Anton KroksmyrVäxjö OK39:29+14:3912:20
5Alma TrofastJönköpings OK44:29+19:3913:54
6Felicia SvenssonJönköpings OK44:40+19:5013:57
Gustav OlssonOK Amneej start

U2

3 070 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar HolmstrandOK Landehof22:137:14
2Olle GranefeltOK Tyr23:17+1:047:35
3Lowe EkströmOK Tyr26:21+4:088:34
4Viola RönnFK Friskus-Varberg27:50+5:379:03
5William FedjeFrölunda OL29:40+7:279:39
6Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL31:50+9:3710:22
7Emil LanevikOK Kullingshof33:23+11:1010:52
8Linus AdolfssonOK Skogsstjärnan37:03+14:5012:04
9Signe AdolfssonOK Skogsstjärnan37:04+14:5112:04

Öppen motion 1

3 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK50:4315:36
Sören AnderssonOK Tyrej start

Öppen motion 3

3 360 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar AnderssonOK Amne34:4810:21
2Moa VemdalMullsjö SOK38:40+3:5211:30
3Ulf-Björn RönnFK Friskus-Varberg39:12+4:2411:40
4Sigrid VemdalMullsjö SOK39:13+4:2511:40
5Stephanie BaidaUlricehamns OK39:46+4:5811:50
6Calle Randåker BokedalSjövalla FK41:20+6:3212:18
7Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL43:50+9:0213:02
8Britt-Marie EkbergOK Orinto48:49+14:0114:31
9Maria KroksmyrVäxjö OK51:59+17:1115:28
10Linda RandåkerSjövalla FK54:22+19:3416:10
11Eva Carbonell MartinSpanien54:46+19:5816:17
12Anna TrofastJönköpings OK54:57+20:0916:21
13Jonas HermanssonKungälvs OK1:00:30+25:4218:00
14Harriet RolénOK Älgen1:05:33+30:4519:30
15Emma Maria NorénKlubblös1:09:33+34:4520:41
16Birgitta OdbyFrämmestads IK1:17:32+42:4423:04
17Siv OlaussonOK Orinto1:58:02+1:23:1435:07
18Inger LindblomOK Orinto1:58:37+1:23:4935:18
Maine GodderidgeOK Klyftamoej godkänd

Öppen motion 4

4 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara AnderssonVänersborgs SK59:2712:58
2Max MoritzKlubblös1:41:12+41:4522:05
Karin ÅkessonOK Landehofej godkänd

Öppen motion 5

3 950 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AdolfssonOK Skogsstjärnan30:467:47
2Maria SibilevaKarlskrona SOK35:59+5:139:06
3Börje ÖbergOK Skogshjortarna39:35+8:4910:01
4Maria LönnHalmstad OK40:11+9:2510:10
5Julia WallströmTidaholm SOK Sisu40:29+9:4310:14
6Tom DahlbergSkåneslättens OL45:48+15:0211:35
7Philip StensbyTibro OK48:03+17:1712:09
8Ingrid AlinderSjövalla FK54:09+23:2313:42
9Nina OlssonFalköpings AIK OK54:20+23:3413:45
10Lena Carlsson TellIF Hagen55:34+24:4814:04
11Sofia JanssonHjobygdens OK57:36+26:5014:34
12Berkley StaggOK Skogsvargarna59:06+28:2014:57
13Maria PetterssonOK Njudung1:07:13+36:2717:01
14Ulf ClaessonUlricehamns OK1:29:21+58:3522:37
Robert NorénOK Njudungej start

Öppen motion 6

6 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel LarssonVänersborgs SK41:536:44
2Daniel JohanssonRyda SK55:05+13:128:51
3Henrik HanssonJärfälla OK58:34+16:419:24
4Johan HallmanTrollhättans SOK59:32+17:399:34
5Tommy HögIK Gandvik1:02:28+20:3510:02
6Patrik NilssonVänersborgs SK1:07:14+25:2110:48
7Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:08:14+26:2110:58
8Robin NyqvistKungälvs OK1:14:16+32:2311:56

Öppen motion 7

3 630 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik EkströmOK Tyr26:377:19
2Joanna MalmkvistSävedalens AIK29:25+2:488:06
3Johan SwartzOK Orion30:11+3:348:18
4Jennie GustavssonVäxjö OK32:23+5:468:55
5Anders GenbergUlricehamns OK32:29+5:528:56
6Kurt JohanssonFalköpings AIK OK32:43+6:069:00
7Ella JohanssonTibro OK33:10+6:339:08
8Sara SvenssonTibro OK33:21+6:449:11
9Jessica HolstHjobygdens OK33:35+6:589:15
10Susanne LundgrenVäxjö OK34:08+7:319:24
11Magnus EliassonFK Friskus-Varberg34:28+7:519:29
12Sebastian SundbergOK Skogshjortarna35:30+8:539:46
13Kurt ÅbergOK Tisaren35:38+9:019:48
14Thomas ElofssonOK Njudung36:35+9:5810:04
15Sara WulffOK Gränsen36:48+10:1110:08
16Annika BrämersonTibro OK37:06+10:2910:13
17Anders BerglundOK Skogshjortarna37:20+10:4310:17
18Rolf EinarssonIF Hagen37:43+11:0610:23
19Jenny HarderIF Hagen38:45+12:0810:40
20Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK39:32+12:5510:53
21Per GustafssonRyda SK39:53+13:1610:59
22Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OK39:58+13:2111:00
23Lars BroströmDegerfors OK40:07+13:3011:03
24Marika ElverlindOK Tranan41:11+14:3411:20
25Renita PåsseIF Hagen41:42+15:0511:29
26Alexander SvetnickyTjeckien42:11+15:3411:37
27Malin JohanssonFK Friskus-Varberg42:15+15:3811:38
28Jenny OlssonStigsökarna42:35+15:5811:43
29Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK42:52+16:1511:48
30Frida KjellmanLidköpings VSK43:24+16:4711:57
31Liselott SvenssonJönköpings OK43:35+16:5812:00
32Kerstin LarssonIF Hagen44:45+18:0812:19
33Christer SkoglundUlricehamns OK45:25+18:4812:30
34Lars-Erik LarssonOK Amne45:28+18:5112:31
35Kurt EkbergOK Orinto45:38+19:0112:34
36Evert JohanssonOK Amne45:56+19:1912:39
37Tove JohanssonOK Alehof46:02+19:2512:40
38Karl-Eric BackmanLidköpings VSK46:45+20:0812:52
39Ante GustavssonSOK Träff47:11+20:3412:59
40Mats HanssonOK Alehof47:57+21:2013:12
41Marita HaglundBredareds IF48:35+21:5813:23
42Rolf LarssonDegerfors OK48:54+22:1713:28
43Åke IvanssonDegerfors OK49:21+22:4413:35
44Rohnny AnderssonForserums SOK50:28+23:5113:54
45Jenny HomannOK Orinto51:24+24:4714:09
46Tommy KarlssonGudhems IF51:33+24:5614:12
47Bertil ErikssonOK Tyr53:07+26:3014:37
48Mårten SvenssonOK Gipen54:44+28:0715:04
49Ewa HolmbergIF Hagen55:01+28:2415:09
50Åsa LarssonOK Hällen55:08+28:3115:11
51Karl-Johan OhlinOK Tranan55:25+28:4815:15
52Niclas RökenTäby OK1:01:13+34:3616:51
53Åsa GrenaboHjobygdens OK1:01:53+35:1617:02
54Josef AnderssonJärfälla OK1:05:31+38:5418:02
55Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:15:06+48:2920:41
56Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:22:10+55:3322:38
Mangus BergqvistOK Alehofej godkänd

Öppen motion 8

4 570 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert HedmanKarlskrona SOK35:577:51
2Jesper LindströmIF Hagen37:08+1:118:07
3Jan GranängKungälvs OK39:28+3:318:38
4Joakim DahlbergAlmby IK43:48+7:519:35
5Jonny JohanssonOK Njudung44:53+8:569:49
6Emilia HenryssonTibro OK44:56+8:599:49
7Stefan AnderssonIstrums SK45:23+9:269:55
8Niklas SahlénIF Hagen45:30+9:339:57
9Jesper IngelsboOK Tranan45:48+9:5110:01
10Magnus KronmarKarlskrona SOK46:37+10:4010:12
11Jonas SvedbergTibro OK46:44+10:4710:13
12Åke WijkmarkIF Hagen47:37+11:4010:25
13Bo HultgrenOK Njudung48:38+12:4110:38
14Karl Evert SvenssonIF Hagen49:15+13:1810:46
15Roger NorbergOK Hällen49:43+13:4610:52
16Peter TorgénIstrums SK49:45+13:4810:53
17Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK51:06+15:0911:10
18Magnus ElverlindOK Tranan52:05+16:0811:23
19Björn ZettervallKarlskrona SOK52:25+16:2811:28
20Anna RökenTäby OK52:56+16:5911:34
21Marit Wenseth KureBodö & Omeng IF Orientering54:10+18:1311:51
22Linus SundbergOK Skogshjortarna55:28+19:3112:08
23Harri ViinamäkiIF Hagen57:00+21:0312:28
24Tove HammarbergJärfälla OK59:08+23:1112:56
25Karin HederskogHJS-Vansbro OK59:50+23:5313:05
26Pär LarssonIF Hagen1:01:24+25:2713:26
27Niclas KjellmannLidköpings VSK1:02:09+26:1213:35
28Sofia ElverlindOK Tranan1:02:37+26:4013:42
29Henrik HellborgCentrum OK1:11:36+35:3915:40

Öppen motion 9

7 590 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HedfjärdGudhems IF59:507:52
2Tord HederskogHJS-Vansbro OK1:02:02+2:128:10
3Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:04:29+4:398:29
4Henrik BrusSävedalens AIK1:04:45+4:558:31
5David RisbergKils OK1:05:18+5:288:36
6Jimmy LanevikOK Kullingshof1:05:25+5:358:37
7Runar HafskjoldNydalens SK1:05:34+5:448:38
8Andreas KaverenAnderstorps OK1:08:14+8:248:59
9Tommy StenkvistRyda SK1:09:26+9:369:08
10Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:24:07+24:1711:04
11Filippa AnderssonLidköpings VSK1:28:03+28:1311:36
Stefan GraadIF Rigorej godkänd
Jens DanielssonIstrums SKej godkänd

Öppen motion Trail kort

4 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny TofténSOK Träff29:126:39
2Linda RydénMullsjö SOK30:35+1:236:57
3Erik FedjeFrölunda OL35:03+5:517:59
4Ida FranzénLidköpings VSK35:53+6:418:10

Öppen motion Trail lång

10 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan GranforsIF Rigor1:00:056:00
2Dennis GustafssonOK Njudung1:09:21+9:166:56
3Clas NilssonKarlskrona SOK1:09:24+9:196:56
4Tomas PetersénOK Njudung1:23:15+23:108:19
5Anders EspåkerLidköpings VSK1:50:20+50:1511:02
6Cecilia HåkanssonLaholms IF OK2:27:39+1:27:3414:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser