Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hästveda OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hästveda OK
Arrangörsorganisation: Hästveda OK
Datum: måndag 2 april 2018

D21

7 110 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad51:467:16
2Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad54:05+2:197:36
3Jenny ErikssonOK Kåre54:15+2:297:37
4Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad54:17+2:317:38
5Hanna LagerbergOK Södertörn58:33+6:478:14
6Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:00:25+8:398:29
7Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK1:00:42+8:568:32
8Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:00:55+9:098:34
9Pia OlssonSkåneslättens OL1:01:50+10:048:41
10Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL1:03:22+11:368:54
11Sara Snogerup LinseLunds OK1:06:46+15:009:23
11Marie OlssonÖrkelljunga FK1:06:46+15:009:23
13Caroline LindelöwHärlövs IF1:11:48+20:0210:05
14Pim HedbergOK Pan-Kristianstad1:13:27+21:4110:19
15Annie LennartssonSkåneslättens OL1:16:11+24:2510:42
16Agnes SöderlundFK Göingarna1:16:53+25:0710:48
17Erica ErikssonHjärnarps OL1:17:31+25:4510:54
18Camilla NilssonOK Torfinn1:28:09+36:2312:23
19Linnea GustafssonOK Gynge1:41:43+49:5714:18
20Elinor LindelöwHärlövs IF1:43:29+51:4314:33
Jenny BjörkÖrkelljunga FKej godkänd
Julia DahlHelsingborgs SOKej godkänd
Linnéa SjölanderOK Gyngeej godkänd
Katarina LenanderVäxjö OKej start

H21

11 030 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HerneOK Ravinen1:05:085:54
2Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:05:56+0:485:58
3Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:07:08+2:006:05
4Gustav RuneforsVäxjö OK1:08:43+3:356:13
5Filip TrofastBredaryds SOK1:08:59+3:516:15
6Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad1:09:07+3:596:15
7Simon HardenFK Boken1:12:09+7:016:32
8Niklas CarlssonSundbybergs IK1:12:27+7:196:34
9Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:13:51+8:436:41
10Albin KronkvistÖrkelljunga FK1:15:27+10:196:50
11Björn HellrupOK Pan-Kristianstad1:15:32+10:246:50
12David MellinSundbybergs IK1:18:16+13:087:05
13Simon RuneforsVäxjö OK1:18:34+13:267:07
14Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:20:29+15:217:17
15Morgan KarlssonSundbybergs IK1:21:33+16:257:23
16Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:21:59+16:517:25
17Linus LarssonOK Kåre1:22:09+17:017:26
18Moltas ViebkeMalmö OK1:24:33+19:257:39 Ladda ner rutt i gpx-format
19Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:25:20+20:127:44
20Joel Käll KarlssonLinköpings OK1:27:45+22:377:57
21Jesper LagerbergOK Södertörn1:27:48+22:407:57
22Harald OttmerTormestorps IF1:29:14+24:068:05
23Henning OttmerTormestorps IF1:29:34+24:268:07
24Axel OrrhedeHelsingborgs SOK1:37:15+32:078:49
25Joel KristianssonSkåneslättens OL1:38:20+33:128:54
26Mattias JohanssonBergnäsets AIK1:43:12+38:049:21
27Anders PerssonVäxjö OK1:53:31+48:2310:17
Jacob MobergHelsingborgs SOKej godkänd
Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Allan HedbergLunds OKej godkänd
Loke AgmarkenHalmstad OKej godkänd
Hampus LarssonFK Göingarnaej godkänd
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Martin FagerlundKFUM Örebro OKej godkänd
Mårten LundqvistSundbybergs IKej start
Andreas FermFK Göingarnaej start
Algot NajvikOK Pan-Kristianstadej start
Daniel HellbergLunds OKej start
Mattias KarlssonVäxjö OKej start
Erik SchultzLunds OKej start
Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarnaej start

D21 Kort

5 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Siri JeppssonKatrineholms OK45:088:52
2Elin NeckénOK Älme57:46+12:3811:20
3Siri WahlströmMalmö OK1:03:18+18:1012:26
4Mathilda JägrydSkåneslättens OL1:20:32+35:2415:49
5Hannah PetersonMalmö OK1:25:19+40:1116:45
Anna BondesonLunds OKej start

H21 kort

7 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon PreutzOK Torfinn1:24:1610:32

D20

5 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia DahlHärlövs IF1:02:0010:57
2Ebba LeicktTullinge SK1:23:27+21:2714:44

H20

7 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Christian LindhSundbybergs IKej godkänd

D18

5 210 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna37:257:10
2Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna40:10+2:457:42
3Hanna JohannessonRonneby OK42:58+5:338:14
4Lovisa LagerHalmstad OK43:25+6:008:20
5Irmalinn NilssonHärlövs IF43:47+6:228:24
6Hilda AxelssonFK Göingarna44:54+7:298:37
7Lovisa WeidenSkåneslättens OL44:57+7:328:37
8Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad47:55+10:309:11
9Vera ChiusoleEksjö SOK49:38+12:139:31
10Maja PorleVäxjö OK51:01+13:369:47
11Elin SvenssonOK Älme53:08+15:4310:11
12Linn LindblomMalmö OK56:14+18:4910:47
13Clara DahlHärlövs IF56:16+18:5110:47
14Maja TenghagenHärlövs IF58:33+21:0811:14
15Tina LjungqvistLunds OK1:04:41+27:1612:24
16Nelli OlvegårdFK Göingarna1:10:10+32:4513:28 Ladda ner rutt i gpx-format
Lotten KindlundhFK Finnej godkänd

H18

6 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus KihlSundbybergs IK48:357:27
2Ludvig HallabroHässleholms OK50:07+1:327:41
3Jonatan StåhlSundbybergs IK1:03:14+14:399:42
4Pontus ErikssonHjärnarps OL1:08:09+19:3410:28
5Ludvig ZaarVäxjö OK1:09:21+20:4610:39
6Sebastian BolleSundbybergs IK1:27:57+39:2213:30

D16

4 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna34:327:30
2Moa WallenborgLunds OK37:44+3:128:12
3Kajsa BogrenSundbybergs IK39:34+5:028:36
4Agnes LindblomMalmö OK41:36+7:049:02
5Matilda LindhSundbybergs IK42:45+8:139:17
6Thea BökmanHelsingborgs SOK43:01+8:299:21
7Sigrid CarlssonSundbybergs IK44:53+10:219:45
8Hilma HolmströmHärlövs IF46:20+11:4810:04
9Agnes DambergIFK Lidingö SOK47:07+12:3510:14
10Nellie RydlundHässleholms OK47:11+12:3910:15
11Alva NystedtSkåneslättens OL48:25+13:5310:31
12Elin HugossonLunds OK49:35+15:0310:46
13Elin NilssonAndrarums IF49:37+15:0510:47
14Embla CinthioSkåneslättens OL50:51+16:1911:03
15Ronja StåhlSundbybergs IK51:48+17:1611:15
16Selma LarssonLunds OK54:45+20:1311:54
17Sofia PalmFK Boken55:12+20:4012:00
18Kajsa HeydenLunds OK59:02+24:3012:50
19Tuva FalkSundbybergs IK1:02:13+27:4113:31
20Katja LeicktTullinge SK1:03:57+29:2513:54
21Olivia LarssonLunds OK1:04:17+29:4513:58
22Tova LevinssonMalmö OK1:10:03+35:3115:13
23Elsa EricssonLunds OK1:36:35+1:02:0320:59
24Cornelia MöllerOK Kontinent1:38:02+1:03:3021:18
Agnes KnutssonÖrkelljunga FKej start

H16

5 680 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip ForngrenTäby OK40:497:11
2Noel BraunVäxjö OK41:13+0:247:15
3Agust KronkvistÖrkelljunga FK42:42+1:537:31
4Loke HedbergLunds OK45:04+4:157:56
5Isak HagbergKalmar OK45:55+5:068:05
6Albin WeidenSkåneslättens OL46:36+5:478:12
7Hugo UnossonKalmar OK50:22+9:338:52
8Edvin SelinFK Göingarna51:07+10:188:59
9Felix GustafssonLunds OK51:32+10:439:04
10Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad52:14+11:259:11
11Viggo JohanssonSkåneslättens OL53:58+13:099:30
12Johan VinbladLunds OK54:24+13:359:34
13Carl ÅsLunds OK56:36+15:479:57
14Alfred AhltinMalmö OK59:46+18:5710:31
15Erik ThoressonAndrarums IF1:00:02+19:1310:34
16Erik JohanssonFK Boken1:00:29+19:4010:38
17Adam LindblomMalmö OK1:09:28+28:3912:13
18Anton HanssonOK Kontinent1:09:30+28:4112:14
19Melvin NilssonHärlövs IF1:18:28+37:3913:48
20Philip MartinssonFK Finn1:25:44+44:5515:05
21Pontus ThuressonSkåneslättens OL2:10:10+1:29:2122:55
Eskil WidehagSundbybergs IKej godkänd
Lucas TreldalLunds OKej start
Erik AlbinssonHjärnarps OLej start
Adam SkoglundUlricehamns OKej start
Stellan GradinAndrarums IFej start

D16 Kort

3 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna GersneSkåneslättens OL1:19:5920:59
2Julia SörensenOK Kontinent1:30:21+10:2223:42
Ebba NilssonÖrkelljunga FKej godkänd
Sofia ElverlindOK Trananej start

H16 Kort

4 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus JohanssonOK Stigen1:09:2716:29
2Gabriel SteffertOK Tyringe1:12:23+2:5617:11
Albin EronnLinköpings OKej godkänd

D14

3 810 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Enni LindskogOK Älme33:558:54
2Tuva SelinFK Göingarna36:00+2:059:26
3Alice OlvegårdFK Göingarna38:22+4:2710:04
4Emmy PalmFK Boken40:08+6:1310:32
5Linnea RydlundHässleholms OK40:38+6:4310:39
6Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna44:34+10:3911:41
7Joanna PerssonOK Tyringe45:53+11:5812:02
8Alva SvenssonFK Åsen46:22+12:2712:10
9Wilma LeicktTullinge SK48:03+14:0812:36
10Lovisa WahlbomLunds OK50:16+16:2113:11
11Elsa WibergHelsingborgs SOK52:14+18:1913:42
12Alice PerssonOK Tyringe56:21+22:2614:47
13Alice TryggSävedalens AIK1:03:25+29:3016:38
14Rebecka LindulfSkåneslättens OL1:11:39+37:4418:48
15Hanne HusbySkåneslättens OL1:13:49+39:5419:22
16Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL1:28:12+54:1723:08
17Märta HenningssonLunds OK1:34:11+1:00:1624:43
18Ida BenattiSkåneslättens OL1:41:13+1:07:1826:33
19Linda RingdahlSkåneslättens OL1:47:51+1:13:5628:18
Viola HolmströmHärlövs IFej start
Lisa SwartzOK Orionej start

H14

4 210 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo CedervallÖrkelljunga FK34:068:05
2Isak AnderssonLunds OK38:33+4:279:09
3Wilmer SelinFK Göingarna40:35+6:299:38
4Svante SelinFK Göingarna41:25+7:199:50
5Elia KämpeÖrkelljunga FK41:38+7:329:53
6Adam JohanssonSkåneslättens OL43:00+8:5410:12
7David MorénHjärnarps OL45:52+11:4610:53
8Noah KrikströmHjärnarps OL47:04+12:5811:10
9Ludvig EronnLinköpings OK48:13+14:0711:27
10Isak SkoglundUlricehamns OK52:54+18:4812:33
11Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad53:02+18:5612:35
12Nils SwartzOK Orion53:42+19:3612:45
13Casper PegardOK Gynge58:19+24:1313:51
14Edwin FalkstrandTormestorps IF1:00:20+26:1414:19
15Elias NilssonHässleholms OK1:02:46+28:4014:54
16Albin HugossonLunds OK1:03:02+28:5614:58
17Lukas HagbergKalmar OK1:06:15+32:0915:44
18David PerssonHelsingborgs SOK1:06:57+32:5115:54
19Victor EricssonHelsingborgs SOK1:07:07+33:0115:56
20Viktor AhltinMalmö OK1:09:22+35:1616:28
21Måns LevinssonMalmö OK1:14:12+40:0617:37
22Erik OlssonFK Åsen1:17:37+43:3118:26
23Isak EdholmÖrkelljunga FK1:18:34+44:2818:39
24Anton ElmerfjordLunds OK1:25:51+51:4520:23
25Alfred KjellénHelsingborgs SOK1:27:13+53:0720:42
26Arvid AlbinssonHjärnarps OL1:43:16+1:09:1024:31
27Anton KarlssonFK Finn1:54:37+1:20:3127:13
28Magnus LundsgaardOK Kontinent2:10:00+1:35:5430:52
Hugo MartinssonFK Finnej godkänd
Emil AlbinssonOK Skogsfalkenej godkänd
David OlanderLunds OKej godkänd
Love PerssonMalmö OKej godkänd
Olle BorkmarHelsingborgs SOKej godkänd
Felix ThomassonFK Göingarnaej godkänd
Casper TuressonHärlövs IFej start

D14 Kort

2 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelia CarlströmFK Boken39:2013:22
2Sofia EdmanHelsingborgs SOK52:45+13:2517:56
3Maja SörensenOK Kontinent57:56+18:3619:42

H14 Kort

2 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel NilssonÖrkelljunga FK37:3812:48
2Villyam JohanssonOK Tyringe40:46+3:0813:51
3Elliot BoyOK Kontinent42:18+4:4014:23

D12

2 940 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice JohanssonFK Boken26:569:09
2Hanna MorénHjärnarps OL27:07+0:119:13
3Sara LjungqvistLunds OK29:53+2:5710:09
4Anna BenattiSkåneslättens OL30:07+3:1110:14
5Maja FalkSundbybergs IK31:13+4:1710:37
6Emilia ElverlindOK Tranan32:57+6:0111:12
7Alma KjellénHelsingborgs SOK39:36+12:4013:28
8Ebba RanbroHelsingborgs SOK43:33+16:3714:48
9Evanna JohanssonOK Njudung45:39+18:4315:31
10Linnéa BjärbyFrosta OK48:47+21:5116:35
11Wilma JönssonÖrkelljunga FK52:09+25:1317:44
12Klara MöllerOK Kontinent1:00:55+33:5920:43
13My WallenborgLunds OK1:04:17+37:2121:51
14Mathea YngveOK Kontinent1:07:56+41:0023:06
Amanda WibergHässleholms OKej godkänd
Liv LundsgaardOK Kontinentej godkänd
Ebba RosénLunds OKej godkänd
Saga PalmertzHelsingborgs SOKej godkänd
Smilla ThomassonFK Göingarnaej godkänd
Aprilia CinthioSkåneslättens OLej start
Lina ÅsLunds OKej start
Linnea StéenHelsingborgs SOKej start

H12

2 940 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna22:167:34
2Eddie KarlssonOK Vilse 8724:10+1:548:13
3Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna26:26+4:108:59
4Matti JohanssonOK Njudung27:09+4:539:14
5Ville LindskogOK Älme28:41+6:259:45
6Alfred OlssonLunds OK30:47+8:3110:28
7Albin GranqvistFK Göingarna31:52+9:3610:50
8Noel HellbergSundbybergs IK34:46+12:3011:49
9Botvid SimonssonSundbybergs IK37:50+15:3412:52
10Samuel RasmussenOK Kontinent41:02+18:4613:57
11Arvid FalkstrandTormestorps IF41:42+19:2614:11
12Eskil SoelbergAndrarums IF41:46+19:3014:12
13Jonathan EdholmÖrkelljunga FK43:07+20:5114:39
14Gustav GranqvistFK Göingarna43:51+21:3514:54
15Alfred LeijonHärlövs IF46:39+24:2315:52
16Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK47:07+24:5116:01
17Hugo ThoressonAndrarums IF49:05+26:4916:41
18Love EnerothLunds OK58:46+36:3019:59
19Otto NybergÖrkelljunga FK1:01:18+39:0220:51
Nils PerssonOK Tyringeej godkänd
Hugo HjelmLunds OKej start
Kurt SjöbergHelsingborgs SOKej start

D12 Kort

2 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove RosbergÖrkelljunga FK30:1814:01
2Frida SkoglundUlricehamns OK52:24+22:0624:15

H12 Kort

2 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias PerssonHelsingborgs SOK17:067:55
2Carl JohanssonOK Tyringe23:18+6:1210:47
3Hampus GyllanderbergHelsingborgs SOK30:15+13:0914:00
4Casper SandströmÖrkelljunga FK30:45+13:3914:14
5Oskar ElmerfjordLunds OK32:40+15:3415:07

D10

2 160 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK15:597:23
2Alice HellbergSundbybergs IK19:05+3:068:50
3Amelia Victor MendesHjärnarps OL22:52+6:5310:35
4Klara PalmFK Boken23:40+7:4110:57
5Irma WidehagSundbybergs IK26:13+10:1412:08
6Olivia SvenssonFK Åsen26:33+10:3412:17
7Ebba NilssonOK Gynge36:00+20:0116:40
8Elin RydströmOK Skogsfalken37:07+21:0817:11
9Agnes PerssonHelsingborgs SOK41:19+25:2019:07
Alma GieseÖrkelljunga FKej start

H10

2 160 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Atle KulstadSkåneslättens OL15:407:15
2Milton GunnarssonÖrkelljunga FK17:49+2:098:14
3Axel PerssonGöteborg-Majorna OK18:57+3:178:46
4Elias PalmertzHelsingborgs SOK22:21+6:4110:20
5Elis OlssonHelsingborgs SOK24:16+8:3611:14
6Axel FalkstrandTormestorps IF24:58+9:1811:33
7Elias LindströmRonneby OK25:42+10:0211:53
8Alex SöderstjernaHelsingborgs SOK27:41+12:0112:48
9Teodor EdmanHelsingborgs SOK30:28+14:4814:06
10Eric WahlbomLunds OK34:56+19:1616:10
11Wiggo JönssonÖrkelljunga FK37:30+21:5017:21
Isak EngOK Pan-Kristianstadej start

D35

6 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad1:14:2511:54
2Kristina SpångbergLunds OK1:23:07+8:4213:17
3Marie SvenssonFK Åsen1:27:27+13:0213:59

H35

7 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan GunnarssonMalmö OK54:316:49
2Johan SchagerlindOK Bävern56:46+2:157:06
3Emanuel StridMalmö OK1:06:08+11:378:16
4Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:06:24+11:538:18
5Christian GlantzAndrarums IF1:19:30+24:599:56
6David LarssonLunds OK1:31:03+36:3211:23
7Andréas PalmertzHelsingborgs SOK1:45:57+51:2613:15
8Mattias HenrikssonCentrum OK2:02:02+1:07:3115:16
Ulrik MagnussonHalmstad OKej start

D40

5 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina HellbergSundbybergs IK43:038:15
2Sarah LindströmRonneby OK49:34+6:319:30
3Camilla SelinFK Göingarna54:39+11:3610:29
4Maria HelmerssonHässleholms OK1:03:46+20:4312:14
5Louise PihlOK Pan-Kristianstad1:10:54+27:5113:36
6Kajsa BenattiSkåneslättens OL1:11:43+28:4013:45
7Kerstin OlvegårdFK Göingarna1:21:36+38:3315:39
Jenny LindblomMalmö OKej godkänd
Johanna HärwellAndrarums IFej start
Marie EngOK Pan-Kristianstadej start

H40

7 490 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK52:547:03
2Håkan GunnarssonFK Göingarna53:12+0:187:06
3Henrik VuorinenOK Kolmården55:24+2:307:23
4Mathias PerssonHelsingborgs SOK58:40+5:467:49
5Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers1:00:49+7:558:07
6Mikael PihlOK Pan-Kristianstad1:01:58+9:048:16
7Johan SanderSkåneslättens OL1:02:38+9:448:21
8Niklas NilssonHärlövs IF1:04:50+11:568:39
9Michael HusénOK Pan-Kristianstad1:05:14+12:208:42
10Jon LindskogOK Älme1:05:37+12:438:45
11Johan AxelssonOK Älme1:07:03+14:098:57
12Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK1:10:49+17:559:27
13Martin GummessonFK Finn1:13:31+20:379:48
14Henrik AnderssonHässleholms OK1:15:19+22:2510:03
15Mikael ThomassonFK Göingarna1:17:51+24:5710:23
16Mikael NilssonLunds OK1:19:57+27:0310:40
17Henrik LindblomMalmö OK1:24:26+31:3211:16
18Fredrik NilssonOK Älme1:37:50+44:5613:03
19Ola KrikströmHjärnarps OL2:16:58+1:24:0418:17
Jesper HåkanssonFK Göingarnaej godkänd

D45

4 750 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna36:097:36
2Mia EronnLinköpings OK38:14+2:058:02
3Annika LundströmSundbybergs IK45:10+9:019:30
4Louise AxelssonFK Göingarna46:10+10:019:43
5Camilla HaglundÖrkelljunga FK46:32+10:239:47
6Eva PerssonTormestorps IF47:41+11:3210:02
7Susanne WallenborgLunds OK48:47+12:3810:16
8Lisa ElmerfjordLunds OK49:12+13:0310:21
9Carina ThynellHärlövs IF49:20+13:1110:23
10Malin LeijonHärlövs IF49:41+13:3210:27
11Anna LjungqvistLunds OK49:51+13:4210:29
12Josefine AlbinssonOK Skogsfalken50:19+14:1010:35
13Carina RydlundHässleholms OK50:45+14:3610:41
14Helena AnderssonHärlövs IF55:43+19:3411:43
15Åsa EricssonLunds OK57:59+21:5012:12
16Lisa LeicktTullinge SK58:59+22:5012:25
17Lotta MagnussonMalmö OK59:27+23:1812:30
18Marie AlbinssonHjärnarps OL1:02:49+26:4013:13
19Camilla HolmqvistOK Stigen1:02:56+26:4713:14 Ladda ner rutt i gpx-format
20Maureen Olsson LoLunds OK1:04:43+28:3413:37
21Josefina BerglundFK Boken1:05:21+29:1213:45
22Åsa EnerothLunds OK1:06:45+30:3614:03
23Maria PeterssonHalmstad OK1:08:00+31:5114:18
24Marie WibergHelsingborgs SOK1:09:40+33:3114:40
25Camilla CarlssonHärlövs IF1:11:18+35:0915:00
26Anna BjärbyFrosta OK1:12:45+36:3615:18
27Corinne StäubleOLG Galgenen1:18:31+42:2216:31
28Lotta MorénHjärnarps OL1:18:51+42:4216:36
29Mona RosbergÖrkelljunga FK1:21:55+45:4617:14
Catarina HardenFK Bokenej godkänd
Maria TuressonHärlövs IFej godkänd

H45

6 510 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad40:426:15
2Jan LagerHalmstad OK43:00+2:186:36
3Håkan PalmFK Boken46:16+5:347:06
4Henrik BerlinOK Orion47:34+6:527:18
5Ronny FalkSundbybergs IK50:43+10:017:47
6Anders SelinFK Göingarna51:16+10:347:52
7Fabian LjungqvistLunds OK51:59+11:177:59
8Pesho HedbergLunds OK52:25+11:438:03
9Heide PerssonAndrarums IF52:58+12:168:08
10Fredrik HugossonLunds OK53:06+12:248:09
11Pontus GustavssonLunds OK54:11+13:298:19
12Fredrik NystedtSkåneslättens OL56:38+15:568:41
13Marcus HenningssonLunds OK56:47+16:058:43
14Ola MarkholmSkåneslättens OL59:18+18:369:06
15Niklas JohanssonLunds OK1:00:07+19:259:14 Ladda ner rutt i gpx-format
16Nils HelmerssonHässleholms OK1:00:46+20:049:20
17Dan JohanssonFK Boken1:02:36+21:549:36
18Raul HindovLunds OK1:02:39+21:579:37
19Martin JohanssonHalmstad OK1:04:38+23:569:55
20Per DambergIFK Lidingö SOK1:05:53+25:1110:07
21Lennart MorénHjärnarps OL1:06:25+25:4310:12
22Magnus RydlundHässleholms OK1:08:53+28:1110:34
23Örjan LarssonLunds OK1:10:21+29:3910:48
24Torgny HolmströmHärlövs IF1:12:46+32:0411:10
25Lars SørensenOK Øst Birkerød1:13:52+33:1011:20
26Björn MöllerOK Kontinent1:14:35+33:5311:27
27Henrik WeidenSkåneslättens OL1:17:00+36:1811:49
28Magnus TrofastBredaryds SOK1:20:58+40:1612:26
29Mats EriksonLunds OK1:23:07+42:2512:46
30Magnus CinthioSkåneslättens OL1:24:42+44:0013:00
31Thomas FalkstrandTormestorps IF1:26:04+45:2213:13
32Edo DrenthHelsingborgs SOK1:31:48+51:0614:06
33Fredrik WahlbomLunds OK1:47:24+1:06:4216:29
34Hans BirganderHelsingborgs SOK1:50:07+1:09:2516:54
Magnus GranqvistFK Göingarnaej godkänd
Magnus WallenborgLunds OKej start

D50

3 940 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK38:569:52
2Gunilla GustafssonOK Orion44:16+5:2011:14
3Anneli KarlssonFK Finn46:18+7:2211:45
4Liselott KihlSundbybergs IK52:00+13:0413:11
5Anne SvantessonHjärnarps OL52:54+13:5813:25
6Cecilia WestströmSundbybergs IK54:43+15:4713:53
7Christel OlssonFK Åsen1:00:50+21:5415:26
8Ingegerd CarlssonSundbybergs IK1:01:08+22:1215:30
9Åsa LindhSundbybergs IK1:06:23+27:2716:50
Kerstin DahlHärlövs IFej godkänd
Ingela ThoressonAndrarums IFej start
Carina GustafssonOK Gyngeej start

H50

5 990 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas JohannessonRonneby OK43:327:16
2Patrik RosénVäxjö OK44:42+1:107:27
3Magnus LarssonFK Göingarna44:58+1:267:30
4Magnus SteenHelsingborgs SOK46:50+3:187:49
5Staffan AhltinMalmö OK47:22+3:507:54
6Mårten WikströmHalmstad OK47:32+4:007:56
7Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad48:58+5:268:10
8Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad50:06+6:348:21
9Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna50:07+6:358:22
9Håkan AxelssonFK Göingarna50:07+6:358:22
11Tomas KarlssonKexholms SK53:01+9:298:51
12Patrik LeicktTullinge SK53:06+9:348:51
13Henrik LarssonFK Göingarna53:42+10:108:57
14Klas NilssonOL Norska54:23+10:519:04
15Magnus LarsenFK Boken54:27+10:559:05
16Håkan KarlssonFK Finn54:46+11:149:08
17Mats CarlssonSundbybergs IK55:13+11:419:13
18Magnus PorleVäxjö OK55:44+12:129:18
19Anders EricssonLunds OK1:03:57+20:2510:40
20Anders BlomqvistOK Skogsfalken1:04:10+20:3810:42
21Pierre DanielssonOK Skogsfalken1:05:20+21:4810:54
22Jan JohanssonSkåneslättens OL1:12:57+29:2512:10
23Anders NilssonFK Göingarna1:26:13+42:4114:23
24Stefan EdvardssonOK Torfinn1:30:14+46:4215:03
25Lars ErikssonHjärnarps OL1:36:39+53:0716:08
26Dennis HansenOK Kompassen1:37:34+54:0216:17
27Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:44:01+1:00:2917:21
28Christian DrewsDARC Berlin1:49:31+1:05:5918:16
Ulf LinderfalkSkåneslättens OLej start
Johan BökmanHelsingborgs SOKej start

D55

3 880 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann NilssonMarkaryds FK40:2110:23
2Lollo NybergOK Kontinent41:22+1:0110:39
3Britt-Marie BengtssonFK Åsen42:18+1:5710:54
4Lena SwartzOK Orion42:41+2:2011:00
5Lena OlssonSkåneslättens OL43:17+2:5611:09
6Agneta ErforsOK Torfinn44:11+3:5011:23
7Christina SegerslättSkåneslättens OL46:35+6:1412:00
8Kerstin TjernlundOK Vilse 8747:34+7:1312:15
9Christina OlssonSkåneslättens OL48:45+8:2412:33
10Ingela AnderssonLunds OK49:13+8:5212:41
11Brigitte DrewsDARC Berlin57:57+17:3614:56
12Eva TollsternVäxjö AIS1:10:45+30:2418:14
Monica JohanssonHjärnarps OLej godkänd
Eva EklundVäxjö OKej godkänd
Tina HagårdRävetofta OKej start
Christina SternerTockarps IKej start
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOKej start

H55

5 660 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SöderlundFK Göingarna45:037:57
2John KarlssonOK Norrvirdarna45:25+0:228:01
2Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna45:25+0:228:01
4Lars SvantessonHjärnarps OL47:47+2:448:26
5Ulf JungstrandOK Skogsfalken48:05+3:028:29
6Glen HåkanssonVäxjö OK48:18+3:158:32
7Mats BrorssonTockarps IK48:38+3:358:35
8Bengt OlssonEslövs FK52:24+7:219:15
9Thomas HenmyrOK Vilse 8754:23+9:209:36
10Johnny NimvikFK Åsen55:16+10:139:45
11Peder KarlssonRånäs OK56:32+11:299:59
12Ronny NordgrenSundbybergs IK57:40+12:3710:11
13Sverker ErikssonOK Gynge58:42+13:3910:22
14Bo JohanssonOK Älme59:01+13:5810:25
15Ingemar MånssonRonneby OK59:34+14:3110:31
16Lars HallabroHässleholms OK59:38+14:3510:32
17Ulf MinörLunds OK1:02:50+17:4711:06
18Jan LindhSundbybergs IK1:03:03+18:0011:08
19Paul IripFK Göingarna1:03:39+18:3611:14
20Benjamin ViebkeMalmö OK1:04:53+19:5011:27
21Lars MagnussonOK Älme1:05:29+20:2611:34
22Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL1:10:02+24:5912:22
23Jörgen AnderssonMalmö OK1:29:33+44:3015:49
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej godkänd
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej start

D60

3 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad34:409:37
2Ingela EkelövSkåneslättens OL38:35+3:5510:43
3Bente KällVäxjö OK40:00+5:2011:06
4Ingrid LarssonFK Göingarna45:17+10:3712:34
5Inger FrickFK Göingarna54:02+19:2215:00
6Lena NielsenHelsingborgs SOK1:02:33+27:5317:22
7Eva WildmarkFK Boken1:06:24+31:4418:26
8Berit RuneforsVäxjö OK1:21:33+46:5322:39
Lisbeth DahlHelsingborgs SOKej godkänd

H60

5 080 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK38:057:29
2Bengt LarssonFK Göingarna40:34+2:297:59
3Per-Arne HöögOK Vilse 8741:12+3:078:06
4Thom SandvikAvesta OK45:43+7:388:59
5Carl-Johan RoubertFK Finn48:33+10:289:33
6Jan KihlSundbybergs IK48:53+10:489:37
7Jan WahlströmSnättringe SK49:24+11:199:43
8Dan SjöholmHalmstad OK50:00+11:559:50
9Lars LindgrenFK Finn51:11+13:0610:04
10Tore TjernlundOK Vilse 8751:27+13:2210:07
11Karl-Gunnar OlssonLunds OK51:55+13:5010:13
12Ingmar EkelövSkåneslättens OL52:24+14:1910:18
13Sten SegerslättSkåneslättens OL54:26+16:2110:42
14Lars EklundVäxjö OK1:01:48+23:4312:09
15Thomas DagsbergOK Orion1:02:57+24:5212:23
16Kyrre ThalbergLunds OK1:18:34+40:2915:27
Roger ThörnOK Vilse 87ej godkänd
Ingmar OlssonOK Vilse 87ej godkänd
Torgny OttossonOK Torfinnej godkänd
Björn MauritzonÖrkelljunga FKej start
Mats ArnessonNybro OKej start

D65

3 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK44:2512:24
2Margareta SvenssonOK Vilse 8745:01+0:3612:34
3Lena GranefeltOK Tyr45:09+0:4412:36
4Gudrun NilssonLunds OK46:31+2:0612:59
5Åsa StåhlHjärnarps OL51:56+7:3114:30
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OKej start
Kristin JohanssonKarlskrona SOKej start
Karin LarssonOK Kompassenej start
Erén Lång AlbinssonBredaryds SOKej start

H65

4 750 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen42:348:57
2Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad47:25+4:519:58
3Kalle LindqvistVäxjö OK48:03+5:2910:06
4Lennart HävrénTullinge SK48:38+6:0410:14
5Per Arne EvaldssonOK Gynge48:41+6:0710:14
6Krister NilssonVäxjö OK49:54+7:2010:30
7Bernt-Ove KarlssonFK Finn50:40+8:0610:40
8Olle BohmanHjärnarps OL50:48+8:1410:41
9Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK52:26+9:5211:02
10Kenneth WalterssonBredaryds SOK52:29+9:5511:02
11Mats IngvarssonOK Vilse 8752:42+10:0811:05
12Kenth SundgrenSkåneslättens OL54:07+11:3311:23
13Stig JohanssonHelsingborgs SOK54:45+12:1111:31
14Roger BergvikVäxjö OK55:06+12:3211:36
15Jan KarlssonOK Virdarna56:23+13:4911:52
16Jan JönssonMalmö OK56:42+14:0811:56
17Kent JogelandIK Ymer57:15+14:4112:03
18Anders PerssonOK Vilse 8759:11+16:3712:27
19Bo JohanssonOK Vilse 8759:36+17:0212:32
20Jan Olof FermFK Göingarna1:04:55+22:2113:40
21Sven Erik FrickFK Göingarna1:11:37+29:0315:04
22Kaare HanssonMalmö OK1:12:34+30:0015:16
Bengt HanssonAndrarums IFej start
Thomas AlbinssonBredaryds SOKej start

D70

3 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Mari KarlssonVäxjö OK39:0212:47
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK39:17+0:1512:52
3Helen AndertoftMarkaryds FK39:56+0:5413:05
4Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL47:46+8:4415:39
5Karin PerssonOK Tyringe50:14+11:1216:28
6Maj-Britt ByströmRävetofta OK50:29+11:2716:33
7Ann-Charlotte JensenHässleholms OK52:45+13:4317:17
8Torill SvendsenFrosta OK55:55+16:5318:20
9Margareta SjöbergLunds OK58:01+18:5919:01
10Lena JönssonLaholms IF OK58:50+19:4819:17
11Karin BengtssonOK Kompassen1:08:41+29:3922:31
Gunilla GrönbladHärlövs IFej godkänd
Astrid JohannessonHelsingborgs SOKej godkänd
Ulla HåkanssonOK Gyngeej start
Solbritt GustafssonOK Virdarnaej start
Marianne SellgrenSigtuna OKej start

H70

3 940 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars GranefeltOK Tyr33:528:35
2Leif SandgrenFrosta OK34:53+1:018:51
3Agne BengtssonOK Kompassen36:07+2:159:10
4Göran AnderssonEnebybergs IF40:18+6:2610:13
5Lennart AnderssonOK Orion41:13+7:2110:27
6Erland MartinssonOK Tyringe43:20+9:2810:59
7Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK45:51+11:5911:38
8Tommy PerssonVäxjö OK45:52+12:0011:38
9Arne JohanssonOK Älme47:09+13:1711:58
10Karsten RichardtKøge OK47:43+13:5112:06
11Jan HanssonLunds OK48:35+14:4312:19
12Roy OvessonHelsingborgs SOK48:58+15:0612:25
13Mats HåkanssonMalmö OK49:10+15:1812:28
14Stig LarssonRävetofta OK49:36+15:4412:35
15Ingvar PerssonFK Åsen49:59+16:0712:41
16Erling SamuelssonOK Vilse 8750:08+16:1612:43
17Lars PerssonOK Kompassen50:11+16:1912:44
18Sven RuterOK Älme50:15+16:2312:45
19Christer GrönbladHärlövs IF50:30+16:3812:49
20Leif KarlssonFrosta OK51:59+18:0713:11
21Christer JönssonLunds OK52:13+18:2113:15
22Åke PerssonHjärnarps OL53:21+19:2913:32
23Benkt AnderssonFrosta OK53:48+19:5613:39
24Gert OlssonSkåneslättens OL54:17+20:2513:46
25Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK55:02+21:1013:58
26Håkan NilssonMalmö OK55:50+21:5814:10
27Jan PerssonYstads OK56:21+22:2914:18
28Leif MalmHärlövs IF59:48+25:5615:10
29Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:00:04+26:1215:14
30Nils-Erik BondessonFrosta OK1:05:00+31:0816:29
31Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:05:43+31:5116:40
32Tommy HeldFK Åsen1:06:39+32:4716:54
33Bo BülowMalmö OK1:09:15+35:2317:34
Tommy OlssonKarlskrona SOKej start
Kent EkdahlEmmaboda Verda OKej start
Kent JohanssonÖrkelljunga FKej start
Sven ThelanderssonLunds OKej start
Göran LarssonOK Kompassenej start
Inge PerssonOckelbo OKej start

D75

2 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa SvenssonOK Vilse 8748:2816:15
2Birgit PalmFK Boken52:03+3:3517:27
3Eva EskilssonHässleholms OK1:00:11+11:4320:11

H75

3 600 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK40:0611:08
2Åke EkstrandHärlövs IF41:43+1:3711:35
3Kjell MånssonKarlskrona SOK44:54+4:4812:28
4Inge PerssonFK Boken45:57+5:5112:45
5Bertil OttossonFK Göingarna47:44+7:3813:15
6Arne GustafssonMalmö OK49:09+9:0313:39
7Anders CarlssonSkåneslättens OL49:26+9:2013:43
8Nils-Eric EricsonFK Åsen53:30+13:2414:51
9Allan SunnergrenHjärnarps OL59:08+19:0216:25
10Erling LarssonHässleholms OK59:09+19:0316:25
11Bo SvenssonÖrkelljunga FK59:55+19:4916:38
12Gunnar PerssonTormestorps IF1:00:33+20:2716:49
13Torsten ClaessonOK Älme1:01:14+21:0817:00
14Håkan BrostMalmö OK1:01:33+21:2717:05
15Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:02:21+22:1517:19
16Roland AkselssonLunds OK1:11:37+31:3119:53
17Nils-Åke NilssonHärlövs IF1:14:10+34:0420:36
18Inge NilssonOK Älme1:16:26+36:2021:13
19Kenneth LindborgHässleholms OK1:31:19+51:1325:21
Roland OffrellFrosta OKej godkänd
Kjell LindauOK Kompassenej start
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstadej start

D80

2 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LexellOK Torfinn59:1823:04
Gun HanssonYstads OKej start
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start

H80

2 980 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Werner TörnblomVäxjö OK42:5914:25
2Gunnar NilssonHärlövs IF44:37+1:3814:58
3Johan JanssonVäxjö OK47:21+4:2215:53
4Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad51:02+8:0317:07
5Ingemar TuressonMalmö OK55:36+12:3718:39
6Gillis AlmVäxjö OK58:53+15:5419:45
7Bernt PeterssonAlvesta SOK1:05:27+22:2821:57
8Jan-Eric NelkingFK Åsen1:41:32+58:3334:04
Bo BengtssonHässleholms OKej godkänd
Anders AdlerLinköpings AIKej godkänd

H85

2 570 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ClaessonTormestorps IF43:5717:06
2Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF54:07+10:1021:03
3Bertil JohanssonSkåneslättens OL57:39+13:4222:25
4Torsten HannrupOK Kompassen1:01:04+17:0723:45
5Ingvar LennerstedtLunds OK1:07:07+23:1026:06
Kjell BjörupLunds OKej godkänd
Ingvar PeterssonHässleholms OKej godkänd

Inskolning

1 910 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gustav AnderssonHässleholms OKfullföljt
Sally AnderssonHässleholms OKfullföljt
Oskar Birkholm JohanssonHelsingborgs SOKfullföljt
Alfred GieseÖrkelljunga FKfullföljt
Tim  HaraldssonEslövs FKfullföljt
Lina HenningssonLunds OKfullföljt
Alice JönssonOK Torfinnfullföljt
Emil JönssonOK Torfinnfullföljt
Elsa KarlssonHästveda OKfullföljt
Elisa NilssonOK Älmefullföljt
Liv PalmertzHelsingborgs SOKfullföljt
Patricija PrakapaiteBig Foot Orienteersfullföljt
Johannes RybergEslövs FKfullföljt
Herman SchybergOK Skogsfalkenfullföljt
Elin SjöbergOK Pan-Kristianstadfullföljt
Alvin SörensenOK Kontinentfullföljt
Emilia WinqvistFK Göingarnafullföljt
Olle SjöbergHelsingborgs SOKej start

U1

2 100 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak KämpeÖrkelljunga FK22:2910:42
2Nova FalkSundbybergs IK23:55+1:2611:23
3Saga HellbergSundbybergs IK24:17+1:4811:33
4Olle SchybergOK Skogsfalken24:21+1:5211:35
4Ida HellbergSundbybergs IK24:21+1:5211:35
6Kaj GunnarssonBig Foot Orienteers24:38+2:0911:43
7Hjalmar LindgårdFK Göingarna24:55+2:2611:51
8Sixten LindgårdFK Göingarna25:05+2:3611:56
9Teo NilssonOK Älme25:20+2:5112:03
10Oscar RydströmOK Skogsfalken26:29+4:0012:36
11Hugo GranqvistFK Göingarna28:00+5:3113:20
12Signe DavidsonHelsingborgs SOK28:36+6:0713:37
13Harry ViktorssonHästveda OK29:32+7:0314:03
13Bertil RongbyHästveda OK29:32+7:0314:03
15Aron De AlmeidaMalmö OK29:46+7:1714:10
16Signe JohanssonOK Gynge32:03+9:3415:15
17Alice JohanssonHelsingborgs SOK32:20+9:5115:23
18Hildur AhlquistHästveda OK33:41+11:1216:02
19Lowe PalmertzHelsingborgs SOK33:52+11:2316:07
20Gordon AhlquistHästveda OK33:53+11:2416:08
21Felicia Gunnarsson RolfKlubblös36:00+13:3117:08
22Vincent StefferzOK Tyringe37:18+14:4917:45
23Klara EkmanOK Gynge42:33+20:0420:15
24Lucas EricssonKlubblös47:16+24:4722:30
Wilhelm Gunnarsson RolfKlubblösej godkänd
Julia BerntssonHästveda OKej godkänd
Filippa KarkulehtoOK Vilse 87ej start

U2D

2 160 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Doris Larsson LindvallHässleholms OK27:3112:44
2Ellen MobergFK Göingarna29:09+1:3813:29
3Anna EriksonLunds OK29:34+2:0313:41
4Signe RanbroHelsingborgs SOK31:14+3:4314:27
5Elvira JacobssonOK Gynge32:13+4:4214:54
6Linn ThuressonSkåneslättens OL35:50+8:1916:35
7Fifi PegardOK Gynge37:59+10:2817:35
8Ester WanstadiusFK Åsen38:14+10:4317:42
9Emma LundsgaardOK Kontinent39:00+11:2918:03
10Elsa JönssonOK Gynge46:15+18:4421:24
11Ebba RosénHästveda OK57:09+29:3826:27
12Isabelle LjungqvistKlubblös1:30:10+1:02:3941:44

U2H

2 160 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid GunnarssonBig Foot Orienteers22:0610:13
2Adam HåkanssonOK Vilse 8728:19+6:1313:06
3Oskar RanbroHelsingborgs SOK28:43+6:3713:17
4Malte JenvénHästveda OK29:16+7:1013:32
5David EriksonLunds OK29:17+7:1113:33
6August MagnussonLaholms IF OK29:56+7:5013:51
7Rasmus NilssonOK Gynge37:34+15:2817:23
8Matthias Stålhandske GarnerVäxjö OK43:38+21:3220:12
9Albert KylmäHelsingborgs SOK44:00+21:5420:22
10Anton JacobssonOK Gynge46:14+24:0821:24
11Axel Persson JeppssonFK Göingarna47:51+25:4522:09
12Anton CarlströmFK Boken48:44+26:3822:33
13Elliot RosénHästveda OK57:35+35:2926:39
August HärwellAndrarums IFej start
Anton SoelbergAndrarums IFej start

Öppen motion 1

2 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marlene GranÖrkelljunga FK38:1517:32
2Elin AnzeliusHästveda OK39:54+1:3918:18
3Erik AnzeliusHästveda OK40:09+1:5418:25
4Kevin Porsebäck NilssonHästveda OK42:47+4:3219:37
5Carina Nilsson PorsebäckHästveda OK42:49+4:3419:38
6Liam Porsebäck NilssonHästveda OK42:54+4:3919:40
7Calle ThulinHästveda OK56:15+18:0025:48
8Fanni RådqvistHästveda OK56:23+18:0825:51
9Ellie ThulinHästveda OK56:24+18:0925:52
10Åse ThulinHästveda OK57:38+19:2326:26
11Johnny ThulinHästveda OK57:42+19:2726:28
Birgitta PeterssonAlvesta SOKej godkänd
Helena SvenssonOK Vilse 87ej start

Öppen motion 2

2 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika KämpeÖrkelljunga FK41:5114:22
2Eva EdholmÖrkelljunga FK43:37+1:4614:59
3Malin Sangberg MinörKlubblös58:13+16:2220:00
4Kerstin KempeLinköpings OK1:34:39+52:4832:31
Thomas JohanssonKlubblösej godkänd
Sandra ObersHästveda OKej godkänd

Öppen motion 3

2 950 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara TrofastBredaryds SOK33:2211:18
2Viktor WerkströmStigmännen Karlshamns OK39:05+5:4313:14
3Roger PerssonStigmännen Karlshamns OK39:22+6:0013:20
4Albert SvenssonFK Finn39:35+6:1313:25
5Gustav NilssonHärlövs IF40:50+7:2813:50
6Gabriel Stålhandske GarnerVäxjö OK42:43+9:2114:28
7Christina StålhandskeVäxjö OK42:48+9:2614:30
8Thomas BomanSkattkärrs SOK42:49+9:2714:30
9Olle RosénLunds OK43:35+10:1314:46
10Freja GustafsonLunds OK45:47+12:2515:31
11Niklas GustafsonLunds OK45:53+12:3115:33
12Axel DüringHärlövs IF46:00+12:3815:35
13Anita PalmérUlricehamns OK46:33+13:1115:46
14Brita DahlbergHässleholms OK47:41+14:1916:09
15Anna-Lena SöderbergOK Gynge48:39+15:1716:29
16Caroline JönssonÖrkelljunga FK50:00+16:3816:56
17Ida Danielson De AlmeidaMalmö OK50:29+17:0717:06
18Anette NilssonTormestorps IF51:54+18:3217:35
19Magnus JönssonÖrkelljunga FK53:18+19:5618:04
20Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK53:28+20:0618:07
21Albin SvenssonFK Åsen53:38+20:1618:10
22Emil ForslundSturefors IF57:58+24:3619:38
23Eva WibergHässleholms OK59:31+26:0920:10
24Jan DahlbergHässleholms OK1:11:49+38:2724:20
25Ulla KarlssonOK Tyringe1:13:33+40:1124:55
26Karin LindénIS Kullen1:16:16+42:5425:51
27Margareta HeldFK Åsen1:18:14+44:5226:31
28Alfred SvenssonHästveda OK1:38:27+1:05:0533:22
29Maria SvenssonHästveda OK1:38:28+1:05:0633:22
30Ida MeijerFK Åsen1:47:29+1:14:0736:26
31Krister MeijerFK Åsen1:47:39+1:14:1736:29
Maria WahlbomLunds OKdiskvalificerad
Tom BjerleOK Tyringeej godkänd

Öppen motion 4

4 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan HöstHjärnarps OL31:397:45
2Leo EnerothLunds OK34:04+2:258:20
3Ida SchybergOK Skogsfalken42:46+11:0710:28
4Kati NémethStigmännen Karlshamns OK52:31+20:5212:52
5Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK53:56+22:1713:13
6Marie JohanssonOK Gynge1:01:38+29:5915:06
7Cecilia HugossonLunds OK1:02:08+30:2915:13
8Josefin ThorellHelsingborgs SOK1:21:38+49:5920:00
9Göran ZaarLunds OK1:48:30+1:16:5126:35

Öppen motion 5

3 600 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per StenEslövs FK35:149:47
2Anette NilssonOK Gynge38:21+3:0710:39
3Martin HagbergKalmar OK38:48+3:3410:46
4Hans KulstadSkåneslättens OL38:59+3:4510:49
5Niklas EdvinssonFK Åsen39:32+4:1810:58
6Bea WanstadiusFK Åsen40:05+4:5111:08
7Mattias SörensenOK Kontinent40:34+5:2011:16
8Håkan NordkvistKlubblös40:40+5:2611:17
9Benjamin Stålhandske GarnerVäxjö OK41:44+6:3011:35
10Marika ElverlindOK Tranan41:53+6:3911:38
11Wilma NordkvistKlubblös42:03+6:4911:40
12Oscar SchybergOK Skogsfalken42:16+7:0211:44
13Kristina BerlinKarlskrona SOK43:13+7:5912:00
14Annelie ThomassonFK Göingarna44:31+9:1712:21
15Henrik RosenLunds OK45:35+10:2112:39
16Liane GunnarssonÖrkelljunga FK45:40+10:2612:41
17Martin NilssonHässleholms OK46:01+10:4712:46
18Henrik AnderssonOK Gynge46:05+10:5112:48
19Ola SvenssonFK Åsen46:59+11:4513:03
20Edvard De Fine LichtTormestorps IF47:52+12:3813:17
21Julia De AlmeidaMalmö OK50:22+15:0813:59
22Per EnerothLunds OK50:29+15:1514:01
23Anna Karin PetersonVäxjö OK51:40+16:2614:21
24Caroline LindulfSkåneslättens OL52:08+16:5414:28
25Carina AronssonHässleholms OK53:08+17:5414:45
26Magnus JönssonKlubblös54:20+19:0615:05
27Agneta BomanSkattkärrs SOK54:50+19:3615:13
28Robin WibergHässleholms OK56:05+20:5115:34
29Sissel WidehagSundbybergs IK59:49+24:3516:36
30Gordon GustafsonLunds OK1:00:04+24:5016:41
31Kerstin FränkelFK Snapphanarna1:02:17+27:0317:18
32Ylva LagerbergOK Södertörn1:04:26+29:1217:53
33Peter HussFK Boken1:06:10+30:5618:22
34Agnes BerlinKarlskrona SOK1:08:36+33:2219:03
35Ulrika LindmarkLunds OK1:09:45+34:3119:22
36Stefan ClaessonOK Stigen1:15:01+39:4720:50
37Håkan NybergOK Kontinent1:27:29+52:1524:18
38Kerry KempeLinköpings OK1:30:21+55:0725:05
39André BjärbyFrosta OK1:37:24+1:02:1027:03
40Alexander BjärbyFrosta OK1:37:32+1:02:1827:05
Karl-Oskar SöderstjernaHelsingborgs SOKej start

Öppen motion 6

6 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip SjöforsOK Älme1:03:2110:23
2Casper LindemannOK Roskilde1:06:04+2:4310:49
3Samuel GarnerVäxjö OK1:10:18+6:5711:31
4Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK1:11:09+7:4811:39
5Joahn RydströmOK Skogsfalken1:12:05+8:4411:49
6Johan LindgårdFK Göingarna1:13:40+10:1912:04
7Urban SchmidtOK Kontinent1:14:10+10:4912:09
8Carl AspegrenHässleholms OK1:14:48+11:2712:15
9Ross NugentOK Tyringe1:20:59+17:3813:16
10Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:21:01+17:4013:16
11Karl MinörKlubblös1:32:15+28:5415:07
12Aina JeppssonLunds OK1:43:02+39:4116:53
Fredrik StålhandskeSkåneslättens OLej godkänd
Jenny GustafssonLunds OKej godkänd

Öppen motion 7

2 810 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena RegnellVäxjö OK28:1510:03
2Marika HusbySkåneslättens OL28:34+0:1910:09
3Annika JönssonKlubblös30:11+1:5610:44
4Jonny JohanssonOK Njudung30:55+2:4011:00
5Staffan KällOK Älme31:23+3:0811:10
6Christina BjörkÖrkelljunga FK32:21+4:0611:30
7Mats OrrhedeHelsingborgs SOK32:55+4:4011:42
8Sandra  SörensenOK Kontinent34:58+6:4312:26
9Bo Anders NilssonLunds OK35:22+7:0712:35
10Peter AnderssonOK Gynge35:41+7:2612:41
11Helena ÅhlinHelsingborgs SOK35:58+7:4312:47
12Göran JohanssonOK Tyringe36:01+7:4612:49
13Kerstin OlssonEslövs FK36:26+8:1112:57
14Erik NilssonOK Pan-Kristianstad37:23+9:0813:18
15Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad37:26+9:1113:19
16Wiveka ErnstssonFK Göingarna37:57+9:4213:30
17Maria HåkanssonVäxjö OK38:26+10:1113:40
18Fredrik NilssonÖrkelljunga FK39:05+10:5013:54
19Thomas VinbladLunds OK41:08+12:5314:38
20Stella KällOK Älme41:13+12:5814:40
21Adrian HardenFK Boken41:52+13:3714:53
22Hanna WessmanKlubblös42:19+14:0415:03
23Ingemar SvenssonLunds OK42:32+14:1715:08
24Roland EdvinssonFK Göingarna44:25+16:1015:48
25Claes OlvegårdFK Göingarna44:27+16:1215:49
26Ann-Sofi SandvikAvesta OK47:25+19:1016:52
27Helen NilssonHärlövs IF47:56+19:4117:03
28Thomas WidehagSundbybergs IK48:45+20:3017:20
29Lena StrandMarkaryds FK49:36+21:2117:39
30Bengt LinussonFK Åsen49:59+21:4417:47
31Gull SvenssonÖrkelljunga FK50:47+22:3218:04
32Eva OlssonFK Åsen50:49+22:3418:05
33Arja IngvarssonOK Vilse 8750:58+22:4318:08
34Axel IlerupOK Gynge51:58+23:4318:29
35Tina Johansson IlerupOK Gynge52:13+23:5818:34
36Fredy SchwyterOK Gynge52:45+24:3018:46
37Bengt-Åke NilssonOK Torfinn53:04+24:4918:53
38Bengt BengtssonTormestorps IF53:19+25:0418:58
39Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna53:45+25:3019:07
40Per GersneSkåneslättens OL54:41+26:2619:27
41Sonja HammarOK Kompassen55:24+27:0919:42
42Björn NordströmHässleholms OK56:39+28:2420:09
43Rolf HaglundÖrkelljunga FK57:59+29:4420:38
44Rebecca AdlercreutzLunds OK58:05+29:5020:40
45Johan ElmerfjordLunds OK59:31+31:1621:10
46Aron JönssonFK Göingarna1:00:21+32:0621:28
47Stina GunnarssonÄrla IF1:00:35+32:2021:33
48Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK1:01:06+32:5121:44
49Berit NilssonOK Älme1:04:11+35:5622:50
50Bibzi PerssonHässleholms OK1:10:47+42:3225:11
51Leif MagnussonOK Torfinn1:12:14+43:5925:42
52Lotta BerndtssonSkåneslättens OL1:12:24+44:0925:45
53Isak ForslundSturefors IF1:22:36+54:2129:23
54Annika ForslundSturefors IF1:22:43+54:2829:26
55Allan HammarOK Kompassen1:35:02+1:06:4733:49
Sven-Erik PerssonFrosta OKej godkänd
Barbro HugossonLunds OKej godkänd
Claes Göran GreenMalmö OKej godkänd
Marianne OffrellFrosta OKej godkänd
Folke SjöbergLunds OKej godkänd

Öppen motion 8

4 420 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torgny LindströmRonneby OK30:496:58
2Erik ÅsLunds OK37:14+6:258:25
3Annica CrispinOK Denseln40:05+9:169:04
4Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad40:24+9:359:08
5Björn NilssonHärlövs IF40:58+10:099:16
6Mantas ZalagaSkåneslättens OL42:04+11:159:31
7David BengtssonFK Åsen43:20+12:319:48
8Björn KarlssonKexholms SK43:36+12:479:51
9Sören AnderssonFK Boken44:27+13:3810:03
10Elida OttmerTormestorps IF45:11+14:2210:13
11Mathilda NilssonOK Gynge46:57+16:0810:37
12Anders ÅbergSkåneslättens OL46:58+16:0910:37
13Edvin KellerKlubblös47:28+16:3910:44
14Eva-Lotta BengtslinLunds OK48:42+17:5311:01
15Erik KindlundhFK Finn49:50+19:0111:16
16Anna ÅsLunds OK50:15+19:2611:22
17Maria ModigOK Pan-Kristianstad50:26+19:3711:24
18Emma FrandsenOK Sorø51:52+21:0311:44
19Niklas HenrikssonTormestorps IF52:12+21:2311:48
20Daniel KämpeÖrkelljunga FK52:34+21:4511:53
21Rasmus PerssonSkåneslättens OL53:30+22:4112:06
22Kajsa ToftnerOK Kompassen54:23+23:3412:18
23Tobias PerssonOK Tyringe55:07+24:1812:28
24Lars DahlHärlövs IF56:31+25:4212:47
25Anneli WihlborgOK Gynge57:15+26:2612:57
26Mats ToftnerOK Kompassen58:12+27:2313:10
27Anna MöllerOK Kontinent1:00:53+30:0413:46
28Jens FrandsenOK Sorø1:01:13+30:2413:50
29Daniel EdmanHelsingborgs SOK1:01:51+31:0213:59
30Torsten LindénIS Kullen1:01:54+31:0514:00
31Anne Bloch FrandsenOK Sorø1:03:14+32:2514:18
32Vera BogrenSundbybergs IK1:04:49+34:0014:39
33Jan-Olof BogrenSundbybergs IK1:04:51+34:0214:40
34Magnus ElverlindOK Tranan1:04:55+34:0614:41
35Sara HenrikssonTormestorps IF1:21:47+50:5818:30
36Johan StåhlKlubblös1:24:40+53:5119:09
37Ida WennerlundOK Kompassen1:37:07+1:06:1821:58
Sven  ThörnqvistTormestorps IFej godkänd

Öppen motion 9

4 420 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering45:5110:22
2Henrik EklundVäxjö OK52:01+6:1011:46
3Peter RasmussenOK Kontinent53:45+7:5412:09
4Simon MellinSundbybergs IK58:11+12:2013:09
5Henrik ModigOK Pan-Kristianstad59:03+13:1213:21
6Åsa HellquistIFK Göteborg Orientering1:00:48+14:5713:45
7Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK1:09:53+24:0215:48
8Hanne Elisabeth FoghFSK Orientering1:15:39+29:4817:06
9Lotta LinseforsLunds OK1:17:51+32:0017:36
10Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna1:18:34+32:4317:46
11Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad1:20:40+34:4918:15
12Martin HeydenLunds OK1:23:57+38:0618:59
13Julius KindlundhFK Finn1:25:56+40:0519:26
14Hans PerssonAndrarums IF1:26:31+40:4019:34
15KIm FolanderFSK Orientering1:39:20+53:2922:28
16Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL1:51:21+1:05:3025:11
17Markus KidbroKlubblös2:00:59+1:15:0827:22
Håkan JönssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Max PrangFredensborg OKej godkänd

Öppen motion 11

4 420 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Ola OlssonOK Vilse 8732:097:16
2Lucian SemeniucFK Finn32:51+0:427:25
3Erik OlssonHelsingborgs SOK33:00+0:517:27
4Emil WestessonOK Kontinent33:31+1:227:34
5Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad36:49+4:408:19
6Frans SvenssonFK Finn37:21+5:128:27
7Martin TryggSävedalens AIK38:48+6:398:46
8Magnus ThuressonSkåneslättens OL41:06+8:579:17
9Martina KarlssonOK Vilse 8742:36+10:279:38
10Jan KarlssonVäxjö OK43:18+11:099:47
11Miranda ReimerKlubblös43:29+11:209:50
12Fredrik MagnussonLaholms IF OK44:24+12:1510:02
13Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb45:47+13:3810:21
14Jan NygrenFK Boken49:36+17:2711:13
15Yngve ErnstssonFK Göingarna49:41+17:3211:14
16Robert BertilssonLunds OK49:54+17:4511:17
17Linda WesterlundFrosta OK51:32+19:2311:39
18Jan SpännarOK Kåre51:33+19:2411:39
19Kjell LönnHjärnarps OL51:44+19:3511:42
20Alf WestessonOK Kontinent51:59+19:5011:45
21Willie OlssonRävetofta OK53:18+21:0912:03
22Sven JohanssonOK Tyringe54:28+22:1912:19
23Hans-Inge HanssonFrosta OK55:02+22:5312:27
24Patrick AdlercreutzLunds OK55:45+23:3612:36
25Stefan ReimerTormestorps IF56:15+24:0612:43
26Jon MobergFK Göingarna56:41+24:3212:49
27Ola AndertoftMarkaryds FK57:41+25:3213:03
28Jenny VinbladLunds OK58:33+26:2413:14
29Johan HammerLunds OK59:15+27:0613:24
30Anna ReimerTormestorps IF59:32+27:2313:28
31Miklos MolnarLunds OK1:00:30+28:2113:41
32Kjell SvenssonOK Älme1:02:08+29:5914:03
33Anders NilssonHässleholms OK1:02:22+30:1314:06 Ladda ner rutt i gpx-format
34Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK1:02:56+30:4714:14
35Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:03:21+31:1214:19
36Sven Erik JönssonOK Tyringe1:05:28+33:1914:48
37Jan OttmerTormestorps IF1:07:19+35:1015:13
38Malin NilssonFK Boken1:07:33+35:2415:16
39Håkan JonssonOK Silva1:07:38+35:2915:18
40Maria MagnussonKFUM Örebro OK1:07:43+35:3415:19
41Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK1:07:52+35:4315:21
42Claes LinseforsLunds OK1:09:02+36:5315:37
43Lars HenrikssonOK Älme1:10:14+38:0515:53
44Björn FränkelFK Snapphanarna1:14:07+41:5816:46
45Richard BengtssonLunds OK1:19:08+46:5917:54
46Claus  MikkelsenHerlufsholm OK1:21:53+49:4418:31
Patrik IngelströmOK Gyngeej godkänd

Öppen motion 12

1 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sally PilbladIFK Göteborg25:5413:33
2Emil PerssonVäxjö OK29:24+3:3015:23
3Linus PerssonVäxjö OK29:26+3:3215:24
4Linn  SvenssonHästveda OK30:57+5:0316:12
5Filip BengtslinLunds OK38:04+12:1019:55
6Astrid TörnblomHässleholms OK50:01+24:0726:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser