Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomskretstävling/ Kretsträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomskretstävling/ Kretsträning
Arrangörsorganisation: Tidaholm SOK Sisu
Datum: tisdag 30 maj 2017

Bana 1

1 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Neo KarlssonTidaholm SOK Sisu12:2310:09
2Altea ViktorssonMullsjö SOK15:34+3:1112:45
3Theodor BenderTidaholm SOK Sisu15:44+3:2112:53
4Efraim WictorzonTidaholm SOK Sisu15:47+3:2412:56
5Vera WesthMullsjö SOK15:48+3:2512:57
6Valdemar LundhFalköpings AIK OK17:55+5:3214:41
7Tova ÖsterbergTidaholm SOK Sisu18:16+5:5314:58
8Malva IderTidaholm SOK Sisu19:55+7:3216:19

Bana 2

1 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK14:4411:36
2Malva StenbergTidaholm SOK Sisu16:27+1:4312:57
3Tuva MolinFalköpings AIK OK18:19+3:3514:25
4Elias JohnssonFalköpings AIK OK22:59+8:1518:05
5Wilma MolinFalköpings AIK OK23:47+9:0318:43
Ludvig JohnssonFalköpings AIK OKej start
Oskar AnderssonFalköpings AIK OKej start

Bana 3

1 660 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arek MilevaTidaholm SOK Sisu15:449:28
2Folke LundhFalköpings AIK OK20:14+4:3012:11
3Moa VemdalMullsjö SOK20:55+5:1112:36
4Anna WibergFalköpings AIK OK22:40+6:5613:39
5Emil SandbergFalköpings AIK OK30:06+14:2218:07
Theo HammarFalköpings AIK OKej start

Bana 4

2 010 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irma WesthMullsjö SOK14:077:01
2Oliver HammarFalköpings AIK OK14:58+0:517:26
3Lisa KlarTidaholm SOK Sisu18:21+4:149:07
4Julius WiklundFalköpings AIK OK18:30+4:239:12
5Carl SjögrenTidaholm SOK Sisu18:47+4:409:20
6Elliot LindqvistMullsjö SOK19:19+5:129:36
7Ella JanssonTidaholm SOK Sisu19:22+5:159:38
8Adam SamuelssonFalköpings AIK OK20:25+6:1810:09
9Konrad EnerothTidaholm SOK Sisu22:04+7:5710:58
10Kasper VemdalMullsjö SOK22:05+7:5810:59
11Emil AnderssonFalköpings AIK OK22:23+8:1611:08
12Selma MalmrosTidaholm SOK Sisu27:45+13:3813:48
13Tindra MolinFalköpings AIK OK29:14+15:0714:32
14Wilhelm VictorzonMullsjö SOK30:15+16:0815:02
15Fanny ErikssonTidaholm SOK Sisu38:53+24:4619:20
Moa HolmvikMullsjö SOKej start

Bana 5

2 570 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred PetterssonMullsjö SOK15:406:05
2Axel NalbinMullsjö SOK16:31+0:516:25
3Moa SkoogFalköpings AIK OK18:54+3:147:21
4Elsa SonessonFalköpings AIK OK18:58+3:187:22
5Simon WesthMullsjö SOK20:06+4:267:49
6Alexander BromanderFalköpings AIK OK20:10+4:307:50
7Vera PettersonFalköpings AIK OK21:04+5:248:11
8Tilda WiklundFalköpings AIK OK21:30+5:508:21
9Elin AxelssonMullsjö SOK25:41+10:019:59
10Julia WesthMullsjö SOK26:44+11:0410:24
11Patrick EricsonMullsjö SOK27:16+11:3610:36
12Simon HermanssonGudhems IF29:42+14:0211:33
Vera WallinFalköpings AIK OKej godkänd
Isabella NiklassonFalköpings AIK OKej start

Vuxen 4

2 010 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kiril MilevTidaholm SOK Sisu17:048:29
2Linus VictorzonMullsjö SOK22:28+5:2411:10
3Hilda VictorzonMullsjö SOK22:32+5:2811:12
4Bo SandbergFalköpings AIK OK24:48+7:4412:20

Vuxen 5

2 570 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wiliam LundstedtMullsjö SOK16:316:25
2Jens LindströmTibro OK18:58+2:277:22
3Klaes AxelssonMullsjö SOK20:09+3:387:50
4Mats JohnssonFalköpings AIK OK21:08+4:378:13
5Thomas SjöholmMullsjö SOK21:30+4:598:21
6Karin HåkanssonOK Gränsen21:34+5:038:23
7Daniel NiklassonFalköpings AIK OK21:59+5:288:33
8Pia Käck FritzellGudhems IF22:54+6:238:54
9Angelica BrandqvistTibro OK23:50+7:199:16
10Tommy RoosFalköpings AIK OK24:37+8:069:34
11Marie AnebreidMullsjö SOK26:16+9:4510:13
12Dan LundstedtMullsjö SOK26:44+10:1310:24
13Pia WallinFalköpings AIK OK27:36+11:0510:44
14Sigrid VemdalMullsjö SOK27:38+11:0710:45
15Rikard AnderssonFalköpings AIK OK27:52+11:2110:50
16Monica AbrahamssonGudhems IF28:22+11:5111:02
17Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK28:39+12:0811:08
18Clary SiewertzGudhems IF29:02+12:3111:17
19Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK43:20+26:4916:51
20Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK44:35+28:0417:20
Helena SonessonFalköpings AIK OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser