Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GMOK:s Höstmedel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GMOK:s Höstmedel
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: söndag 21 oktober 2018

D21

4 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MagnussonSävedalens AIK34:118:20
2Agnes LeoHalden SK36:50+2:398:59
3Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK37:02+2:519:01
4Märta MollénSävedalens AIK38:37+4:269:25
5Amanda HanssonBredaryds SOK38:49+4:389:28
6Pia JohanssonOK Landehof42:10+7:5910:17
7Lovisa LemanGöteborgs SK42:52+8:4110:27
8Anna BrodinSävedalens AIK42:59+8:4810:29
9Frida AnderssonFalkenbergs OK43:06+8:5510:30
10Malin SettergrenHalmstad OK43:12+9:0110:32
11Amanda ClaessonSävedalens AIK48:12+14:0111:45
12Lika RazinaSävedalens AIK49:55+15:4412:10
13Alicia FribergIF Hagen52:39+18:2812:50
14Ulrika TofteredIF Rigor55:25+21:1413:30
15Therese LjungbergGöteborgs SK1:07:35+33:2416:29
Carolina RåbergOK Landehofej godkänd
Amalie TripaxOK Roskildeej godkänd
Amilia BjörklundSävedalens AIKej godkänd
Filippa SpånérSävedalens AIKej start
Sara BengtssonSävedalens AIKej start
Kajsa MattssonOK Kåreej start
Madeleine AttforsSävedalens AIKej start

H21

5 600 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar SjöbergOK Linné35:386:21
2Heino OllinSävedalens AIK38:09+2:316:48
3Elias Bäcklund EkvallHalden SK38:40+3:026:54
4Mats NordbrødenHalden SK39:10+3:326:59
5Fredrik WennermarkSävedalens AIK40:19+4:417:11
6Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad41:16+5:387:22
7Arvid NordIK Hakarpspojkarna41:49+6:117:28
8Gustav BoquistIK Uven41:59+6:217:29
9John PerssonIFK Göteborg Orientering42:10+6:327:31
10Sergey PopovKristiansand OK42:35+6:577:36
11Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK42:37+6:597:36
12Samuel PihlströmOK Landehof42:47+7:097:38
13Johan OlsonIK Uven42:53+7:157:39
14Johan G HördegårdhIFK Göteborg Orientering43:12+7:347:42
14Viktor WassénHalden SK43:12+7:347:42
16Jonas MartnerFrölunda OL43:16+7:387:43
17Vitalii HychkoSävedalens AIK43:24+7:467:45
18Albin ThunbergSävedalens AIK43:29+7:517:45
19Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus43:51+8:137:49
20Jonas LundgrenStora Tuna OK44:42+9:047:58
21Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad45:04+9:268:02
22Henrik OlaussonSävedalens AIK45:08+9:308:03
23Daniel NetzIFK Göteborg Orientering45:14+9:368:04
24Simon LarssonOK Hällen45:36+9:588:08
25Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK45:58+10:208:12
26Johan WikströmSävedalens AIK46:18+10:408:16
27Ilya BeliankaSävedalens AIK46:36+10:588:19
27Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubb46:36+10:588:19
29Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering46:56+11:188:22
30Victor AxbomOK Landehof47:39+12:018:30
31Joel NilssonIFK Göteborg Orientering49:00+13:228:45
32Sven GranforsOK Landehof49:14+13:368:47
33Willy FjällborgStenungsunds OK49:27+13:498:49
34Johan DelvertOK Orion49:29+13:518:50
35Simon NordbergGöteborg-Majorna OK49:40+14:028:52
36Anton BernevingOK Gipen50:44+15:069:03
37Anton KarlssonOK Kullingshof50:46+15:089:03
38Jonatan AnderssonFalkenbergs OK50:49+15:119:04
39Daniel OlssonUddevalla OK51:02+15:249:06
40Linus LandergrenHestra IF52:17+16:399:20
40Lars JakobssonCentrum OK52:17+16:399:20
42Morten SchouAalborg OK53:08+17:309:29
43Vidar FaxénSävedalens AIK53:51+18:139:36
44Erik WeimannKungälvs OK54:21+18:439:42
45Kevin StåhlOK Hammaren54:36+18:589:45
46Johan EngebrattGöteborgs SK55:09+19:319:50
47Tobias JohanssonOK Skogshjortarna55:53+20:159:58
48Niklas HidmanHalmstad OK57:09+21:3110:12
49Jesper NilssonUlricehamns OK59:15+23:3710:34
50Rasmus RasmussenOK Snab1:01:01+25:2310:53
51Gustav le DousMölndal Outdoor IF1:02:21+26:4311:08
52Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb1:03:32+27:5411:20
53Calle StenbergOK Skogshjortarna1:06:42+31:0411:54
54Anders le DousMölndal Outdoor IF1:07:55+32:1712:07
55Josef PetterssonGöteborg-Majorna OK1:09:06+33:2812:20
56Linus OlssonOK Gipen1:12:58+37:2013:01
57Filip EklundHalmstad OK1:37:47+1:02:0917:27
Magnus HedmanKungälvs OKej godkänd
Anders Konring OlesenFIF Hillerødej godkänd
Erik ClassonOK Orintoej godkänd
Mattias NilssonÄrla IFej godkänd
Johan AntonssonOK Löftanej start
Niklas HelmertzFrölunda OLej start
Arvid HammarFK Herkulesej start
Erik LindgrenSävedalens AIKej start

D20

3 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna BoquistIK Uven43:2211:47
2Rikke RasmussenOK Snab45:04+1:4212:14
3Amanda IsaksenOK Snab52:52+9:3014:21
Emelie KarlssonSävedalens AIKej start

H20

4 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel RönnqvistOK Linné35:388:03
2Hugo ThunbergOK Alehof40:49+5:119:14
3Viacheslav MatiashOK Tisaren41:02+5:249:17
Axel ForsmanFK Herkulesej start
Hannes SvahnOK Ravinenej start

D18

3 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NilssonKungälvs OK34:4610:06
2Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK37:44+2:5810:58
3Elina HansonKungälvs OK39:46+5:0011:33
4Isabella AumoKungälvs OK40:43+5:5711:50
5Lisa BörnstedtKungälvs OK40:54+6:0811:53
6Kajsa NormanSävedalens AIK51:31+16:4514:58
7Matilda JohannessonFrölunda OL1:03:40+28:5418:30

H18

3 680 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theis MunktvedAllerød OK29:087:55
2Gabriel SturessonLerums SOK30:08+1:008:11
3Jeppe CaspersenOK Snab33:16+4:089:02
4Gustav Vimther JensenKolding OK33:47+4:399:10
5Felix IsaksenOK Snab34:57+5:499:29
6Jonas GabsOK Melfar35:02+5:549:31
7Emil SundströmOK Orinto48:18+19:1013:07
8David NeroNässjö OK1:06:32+37:2418:04
9Daniel AnderssonFjärås AIK1:56:59+1:27:5131:47
Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århusej godkänd

D16

2 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva Örnhagen JørgensenOK Snab29:4310:02
2Hedda Kärner GroossAllerød OK40:17+10:3413:36
3Ella Hedegaard RichardssonOK Pan Århus43:16+13:3314:37
4Cecilia UhlemannOK Snab51:10+21:2717:17
5Emilia KraftIK Uven58:56+29:1319:54

H16

3 460 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asbjørn KaltoftOK Pan Århus27:357:58
2Grunde IsaksætreGrue IL30:10+2:358:43
3Jonas Damm AlsOK Pan Århus32:58+5:239:31
4Lukas GustafssonIK Ymer34:30+6:559:58
5Søren Møller SkaugOK Pan Århus37:18+9:4310:46
6Rasmus Myrup ChristensenOK Pan Århus39:32+11:5711:25
7Mads SkødtOK Pan Århus41:22+13:4711:57
8Anders Secher ThomsenOK Pan Århus42:17+14:4212:13
9Hans Grønborg NielsenAllerød OK43:19+15:4412:31
10Zebastian ArfwedsonFrölunda OL43:50+16:1512:40
11Elias ThörnbladTrollhättans SOK45:34+17:5913:10
12Olle ElfströmOK Orinto45:49+18:1413:14
13Jonas OlandersLerums SOK49:39+22:0414:20
14Jens Tange HasholtAllerød OK59:49+32:1417:17
Jacob GrahnIK Uvenej start
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIKej start

H16 Kort

2 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb34:2712:02

D14

2 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma KarlssonOK Landehof30:4111:04
2Matilda AspIFK Göteborg Orientering31:56+1:1511:31
3Hannah Udklit KristensenOK Pan Århus36:45+6:0413:16
4Emilie Skov DalgaardOK Pan Århus36:53+6:1213:18
5Sara GuldmannOK Pan Århus40:44+10:0314:42
6Ellen NormanSävedalens AIK42:10+11:2915:13
7Helena TerkildsenOK Pan Århus51:09+20:2818:27
8Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK57:30+26:4920:45
Elsie GerhardtBrattås CKej start

H14

2 860 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim MartnerFrölunda OL24:118:27
2Casper Staehelin BlakskjærOK Pan Århus26:30+2:199:15
3Villads SkovbjergOK Pan Århus32:17+8:0611:17
4Martin EkFrölunda OL39:00+14:4913:38
5Simon GrahnIK Uven44:16+20:0515:28
6Asmus FundalAllerød OK49:09+24:5817:11
7Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orientering50:11+26:0017:32
8Gustav LundqvistHalmstad OK51:11+27:0017:53
9Anton LarssonOK Landehof53:48+29:3718:48
10Albin BoellIFK Göteborg Orientering56:21+32:1019:42
Axel BrönnestamOK Gipenej start
Teo Hedegaard RichardsonOK Pan Århusej start
Adam GranhageSjövalla FKej start
Rickard BerndtssonFrölunda OLej start
Noah ErefalkSjövalla FKej start

D14 Kort

2 480 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alva AndreassonLerums SOKej start

D12

2 480 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laura HornbækOK Pan Århus22:249:01
2Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK23:39+1:159:32
3Elin ClaessonOK Landehof24:16+1:529:47
4Anna JohannessonFrölunda OL24:31+2:079:53
5Alice OlssonMölndal Outdoor IF25:06+2:4210:07
6Frida Kärner GroossAllerød OK28:20+5:5611:25
7Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK28:38+6:1411:32
8Iris SkammelsenOK Pan Århus29:44+7:2011:59
9Minna GruvefeldtIFK Göteborg Orientering30:07+7:4312:08
10Jennie LidénOK Landehof31:15+8:5112:36
11Hannah LandergrenHestra IF38:51+16:2715:39
12Elin LidénOK Landehof45:19+22:5518:16
13Sissel SkødtOK Pan Århus1:27:42+1:05:1835:21
Julia SvarfvarSjövalla FKej start
Vera HöglundSjövalla FKej start
Clara LövgärdOK Alehofej start

H12

2 490 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SkeppSävedalens AIK18:547:35
2Noah HedenblomSjövalla FK19:07+0:137:40
3Axel EkdalaKungälvs OK20:46+1:528:20
4Isak ÖgrenSävedalens AIK20:51+1:578:22
5Christian UhlemanKolding OK21:58+3:048:49
6Alexander FedjeFrölunda OL22:08+3:148:53
7Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb22:24+3:308:59
8Floyd GerhardtBrattås CK22:30+3:369:02
9Erik Grønborg NielsenAllerød OK22:39+3:459:05
10Axel Örnhagen JørgensenOK Snab22:46+3:529:08
11Mads Christian MaarupAllerød OK22:49+3:559:09
12Miles GerhardtBrattås CK23:01+4:079:14
13Emil WalleniusFrölunda OL23:27+4:339:25
14Axel Ström EckerlidSävedalens AIK23:57+5:039:37
15Malte AnderssonSjövalla FK24:18+5:249:45
16Lukas RandåkerSjövalla FK24:53+5:599:59
17Simon ThörnbladOK Flundrehof25:12+6:1810:07
18Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb26:28+7:3410:37
19Severin KildenOK Pan Århus27:29+8:3511:02
20Gustav AspIFK Göteborg Orientering30:34+11:4012:16
21Jakob Holm NielsenOK Pan Århus31:42+12:4812:43
22Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb33:01+14:0713:15
23Jonas LeireGöteborg-Majorna OK35:34+16:4014:17
24Harald MartnerFrölunda OL35:53+16:5914:24
25Adam NeroNässjö OK35:58+17:0414:26
26William KraftIK Uven39:27+20:3315:50
27Vilgot RappSjövalla FK39:30+20:3615:51
28Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb55:13+36:1922:10
Christian KruseOK Pan Århusej godkänd
Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubbej start
Filip ValentinGöteborg-Majorna OKej start

D12 Kort

1 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva BodforssTolered-Utby Ol-klubb37:4719:16

H12 Kort

1 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BergströmFrölunda OL24:4312:36
2Anton AnderssonTolered-Utby Ol-klubb49:32+24:4925:16
Hannes GöökSjövalla FKej godkänd

D10

1 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EkdahlSävedalens AIK15:088:02
2Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering15:39+0:318:19
3Elin KarlssonOK Landehof17:08+2:009:06
4Wilma RosénGöteborg-Majorna OK17:51+2:439:29
5Evelina BjörkmanKungälvs OK18:01+2:539:35
6Anna HornbækOK Pan Århus18:47+3:399:59
7Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb19:30+4:2210:22
8Tyra FlinkFjärås AIK21:22+6:1411:21
9Linnéa RexOK Landehof22:01+6:5311:42
10Elin JonssonSjövalla FK28:31+13:2315:10
11Viola RönnFK Friskus-Varberg43:17+28:0923:01
Moa LindgrenSävedalens AIKej godkänd
Maja CarlssonKungälvs OKej start
Ebba LövgärdOK Alehofej start
Ebba GranhageSjövalla FKej start
Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubbej start

H10

1 900 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Herman PetterssonSävedalens AIK12:556:47
2Gustav RexOK Landehof13:28+0:337:05
3Axel PerssonGöteborg-Majorna OK14:21+1:267:33
4Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb15:14+2:198:01
5Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb16:15+3:208:33
6Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering17:04+4:098:58
7Arvid LanneKungälvs OK17:19+4:249:06
8Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb17:40+4:459:17
9Daniel Wong LarssonTrollhättans SOK18:36+5:419:47
10Wilhelm BjöremarkFjärås AIK19:01+6:0610:00
11Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering19:06+6:1110:03
12Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb19:20+6:2510:10
13Linus WeihardSävedalens AIK19:55+7:0010:28
14Ted NömmIFK Göteborg Orientering20:10+7:1510:36
15Alvar HedenblomSjövalla FK21:55+9:0011:32
16Vide FlinkFjärås AIK22:48+9:5312:00
17William RönnFK Friskus-Varberg22:53+9:5812:02
18Oskar HellstrandIF Rigor25:48+12:5313:34
19Nils LydmarkSjövalla FK28:56+16:0115:13
20Anton BäckLerums SOK29:48+16:5315:41
21Pontus BergströmFrölunda OL35:02+22:0718:26
22William FedjeFrölunda OL35:53+22:5818:53
Bruno FovaeusSävedalens AIKej godkänd
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Lukas EnglundTrollhättans SOKej start
Jesper RandåkerSjövalla FKej start

D35

3 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Desiré RexOK Landehof39:1012:18
2Anna MartnerFrölunda OL49:00+9:5015:24
3Kersti KärnerOK Kobras1:01:54+22:4419:27

D40

3 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa BäckströmHestra IF35:4011:12
2Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL43:23+7:4313:38
3Linda HedenblomSjövalla FK47:24+11:4414:54
4Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb50:31+14:5115:53
5Malin BruhnIF Rigor50:42+15:0215:56
6Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb1:06:33+30:5320:55
7Anna LarssonOK Gipen1:06:42+31:0220:58
8Karin SundhFjärås AIK1:09:15+33:3521:46

H40

4 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb38:058:36
2Anders LövgärdOK Alehof39:57+1:529:02
3Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb42:46+4:419:40
4Martin LindsjöSävedalens AIK50:25+12:2011:24
5Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb54:41+16:3612:22
6Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb58:35+20:3013:15
7Peter GalianisMölndal Outdoor IF1:23:23+45:1818:51
Johan LidénOK Landehofej start

D45

3 180 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela AlvmyrenHalmstad OK31:019:45
2Anna LövgärdOK Alehof36:02+5:0111:19
3Jenny JohanssonIK Ymer42:00+10:5913:12
4Camilla ÖhgrenSävedalens AIK43:48+12:4713:46
5Susanne CoxLerums SOK45:16+14:1514:14
6Linda GunnarssonLerums SOK45:50+14:4914:24
7Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK47:30+16:2914:56
8Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb49:00+17:5915:24
9Mari KraftIK Uven50:41+19:4015:56
10Lotta EnbergHalmstad OK51:21+20:2016:08
11Dorthe MunktvedAllerød OK51:57+20:5616:20
12Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering55:28+24:2717:26
13Gunilla le DousMölndal Outdoor IF56:32+25:3117:46
14Anna GrahnIK Uven1:06:11+35:1020:48
15Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:07:43+36:4221:17
16Marie-Louise LarssonLerums SOK1:08:52+37:5121:39
17Tove JørgensenOK Pan Århus1:15:26+44:2523:43
Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIKej start

H45

3 680 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GustafssonTrollhättans SOK28:547:51
2Martin ClaessonOK Landehof29:20+0:267:58
3Sören SturessonLerums SOK29:23+0:297:59
4Anders AspMölndal Outdoor IF30:57+2:038:24
5Magnus HomannOK Orinto32:41+3:478:52
6Fredrik BergIF Rigor34:23+5:299:20
7Mikael LundqvistHalmstad OK34:55+6:019:29
8Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb35:52+6:589:44
9Magnus HanssonOK Löftan36:26+7:329:54
10Henrik UhlemanKolding OK37:10+8:1610:05
11Stefan JohanssonKungälvs OK37:11+8:1710:06
12Lars MunktvedAllerød OK38:24+9:3010:26
13Anders HellgrenFrölunda OL38:56+10:0210:34
14Mikael BergstedtMarkbygdens OK39:44+10:5010:47
15Erik LauriFK Herkules39:56+11:0210:51
16John KristensenOK Snab41:10+12:1611:11
17Björn KarlssonOK Orinto42:43+13:4911:36
18Ulf NyqvistOK Landehof43:51+14:5711:54
19Martin JohanssonOK Orinto45:11+16:1712:16
20Jens LiengårdOK Snab45:28+16:3412:21
21Steen HasholtAllerød OK46:36+17:4212:39
22Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb47:12+18:1812:49
23Jonas LarssonKristinehamns OK49:03+20:0913:19
24Niels-Peter Vest NielsenAllerød OK49:08+20:1413:21
25Henrik MelkstamLerums SOK49:56+21:0213:34
26Kristofer DrejmoOK Landehof50:18+21:2413:40
27Martin LidénOK Landehof50:54+22:0013:49
28Thomas KarlssonOK Landehof55:31+26:3715:05
29Thomas Damm AlsOK Pan Århus56:36+27:4215:22
30Mats GruvefeldtIFK Göteborg Orientering56:59+28:0515:29
31Pär JohannessonFrölunda OL57:21+28:2715:35
32Thomas HornbækOK Pan Århus1:01:59+33:0516:50
33Anders BäckLerums SOK1:03:00+34:0617:07
33Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:03:00+34:0617:07
35Kåre FundalAllerød OK1:06:08+37:1417:58
Jussi AumoKungälvs OKej start
Thomas LjungOK Kullingshofej start

D50

2 950 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof31:1610:35
2Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab31:38+0:2210:43
3Lena CarlssonSävedalens AIK33:10+1:5411:14
4Ann ChihaniFK Herkules36:57+5:4112:31
5Anna Nero NordmarkNässjö OK37:48+6:3212:48
6Anette BernhedSävedalens AIK38:26+7:1013:01
7Helen CarlbomIFK Göteborg Orientering41:24+10:0814:02
8Lena PeterssonOK Alehof41:42+10:2614:08
9Tuuli SaariFK Herkules41:53+10:3714:11
10Eva PedersenOK Skogshjortarna43:51+12:3514:51
11Eva NilssonKungälvs OK44:21+13:0515:02
12Charlotte ThraneIFK Göteborg Orientering45:10+13:5415:18
13Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb45:48+14:3215:31
14Gunnel SvenssonOK Tranan46:19+15:0315:42
15Lone RasmussenOK Snab48:55+17:3916:34
16Helle SchouOK Snab53:14+21:5818:02
17Annette ReulOK Orinto55:53+24:3718:56
18Kirsten TofteredIF Rigor56:16+25:0019:04
19Jenny HomannOK Orinto1:04:36+33:2021:53
20Linda Fenger-GrønOK Snab1:06:56+35:4022:41
Birgitta VerhagenOK Orintoej godkänd
Helene NissenOK Snabej godkänd
Lone KnudsenOK Snabej godkänd
Katarina AlmehedFrölunda OLej godkänd
Irene GammeljordOK Snabej godkänd
Else LousdalOK Snabej godkänd
Karin JägrydSkåneslättens OLej start
Karin ClarinIF Rigorej start

H50

3 630 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering29:078:01
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK30:41+1:348:27
3Jan HildingHestra IF32:33+3:268:58
4Joachim FribergIF Hagen33:58+4:519:21
5Rasmus ØdumIFK Göteborg Orientering34:34+5:279:31
6Flemming JørgensenOK Snab35:34+6:279:47
7Mattias BååthSävedalens AIK36:18+7:1110:00
8Jesper Fenger-GrønOK Snab36:39+7:3210:05
9Janne MattssonTrollhättans SOK36:58+7:5110:11
10Jens Knud MaarupAllerød OK37:12+8:0510:14
11Magnus KarlssonOK Landehof37:43+8:3610:23
12Bengt NorrmanTrollhättans SOK38:17+9:1010:32
13Jonas HagströmFalköpings AIK OK38:19+9:1210:33
14Christian BeglingerOLG Murten40:32+11:2511:09
15Ulf AlmehedFrölunda OL42:42+13:3511:45
16Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL43:26+14:1911:57
17Ole LindBallerup OK43:39+14:3212:01
18Martin EkdalaKungälvs OK43:48+14:4112:03
19Mikael JungbjerGöteborgs SK44:13+15:0612:10
20Mats G AnderssonOK Skogshjortarna44:59+15:5212:23
21Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK45:06+15:5912:25
22Johan WettergrenFK Herkules45:14+16:0712:27
23Hans NilssonKungälvs OK45:41+16:3412:35
24Torbjörn GrahnIK Uven46:10+17:0312:43
25Peter Kilden JensenOK Pan Århus47:14+18:0713:00
26Fredrik ForsmanFK Herkules49:29+20:2213:37
27Brian KnudsenOK Snab56:27+27:2015:33
28Magnus OhlssonSjövalla FK57:01+27:5415:42
29Jørgen Rolighed ThymeAllerød OK58:53+29:4616:13
30Niels JensenOK Snab1:05:11+36:0417:57
31Anders SjöbergOK Reftele1:21:39+52:3222:29
32Ulf KokinskyIFK Göteborg Orientering1:31:58+1:02:5125:20
Mats DahlrotIK Uvenej godkänd
Peter StrömdahlOK Skogsvargarnaej start
Håkan BerndtssonFrölunda OLej start
Anders JägrydSkåneslättens OLej start

D55

2 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules31:1110:34
2Britta SahlinVänersborgs SK37:27+6:1612:41
3Annette Falck LarssonVänersborgs SK40:22+9:1113:41
4Annika AasaIK Uven41:05+9:5413:55
5Birgit HanssonHerrestads AIF43:11+12:0014:38
6Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK44:10+12:5914:58
7Birgitte Birck FrederiksenAllerød OK50:55+19:4417:15
8Karin BergdahlIK Uven1:02:39+31:2821:14
9Karin HelmertzFrölunda OL1:17:04+45:5326:07
Lisa LarssonSjövalla FKej godkänd
Karen Wibe EnevoldsenAllerød OKej start

H55

3 440 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Arne WahlgrenSjövalla FK31:579:17 Ladda ner rutt i gpx-format
2Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb32:30+0:339:26
3Per FlakbergIFK Göteborg Orientering32:57+1:009:34
4Jan-Olof SvenssonHalmstad OK33:24+1:279:42
5Peter CederbergVänersborgs SK33:27+1:309:43
6Robert HallbergIK Uven34:14+2:179:57
7Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb34:56+2:5910:09
8Kent KraghHorsens OK35:19+3:2210:15
9Anders AxelssonOK Skogsvargarna36:43+4:4610:40
10Stefan OlofssonOK Gisle38:28+6:3111:10
11Stefan GustafssonOK Skogshjortarna38:49+6:5211:17
12Magnus JoelssonSOK 6839:16+7:1911:24
13Thomas AttforsSävedalens AIK39:43+7:4611:32
14Pär ClaessonSävedalens AIK39:49+7:5211:34
15Lars MattssonOK Kåre40:12+8:1511:41
16Tryggve RönnqvistOK Linné40:23+8:2611:44
17Hans WedbergSjövalla FK42:03+10:0612:13
18Martin AxelssonOK Skogshjortarna44:05+12:0812:48
19Magnus WideFrölunda OL44:53+12:5613:02
20Göran StuhlhoferOK Landehof47:33+15:3613:49
21Christer CarlssonIK Uven48:33+16:3614:06
22Roy JohanssonOK Skogsvargarna49:55+17:5814:30
23Leif HagmanIK Uven50:32+18:3514:41
24Hans VokseppOK Skogshjortarna51:50+19:5315:04
25Stig GustafssonIK Ymer51:56+19:5915:05
26Hans LindgrenOK Skogshjortarna53:14+21:1715:28
27Stefan HornebrantTrollhättans SOK53:16+21:1915:29
28Magnus PedersenOK Skogshjortarna59:53+27:5617:24
29Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:08:13+36:1619:49
30Phil MullinsSjövalla FK1:22:08+50:1123:52
Anders KjellbergOK Flundrehofej godkänd
Sören MaarupKolding OKej start

D60

2 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin BurmanKvillebyns SK34:3913:41
2Anne KaillIK Omega39:02+4:2315:25
3Eva KarlssonUddevalla OK39:57+5:1815:47
4Catharina KarlssonTrollhättans SOK40:22+5:4315:57
5Kerstin Haugen LundStenungsunds OK40:37+5:5816:03
6Marianne KlassonUlricehamns OK41:35+6:5616:26
7Monika NilssonOK Alehof42:23+7:4416:45
8Anita EklöfIK Ymer42:24+7:4516:45 Ladda ner rutt i gpx-format
9Anneli Brander NilssonStenungsunds OK46:07+11:2818:13
10Margareta NetzTrollhättans SOK52:26+17:4720:43
11Brith MohlinIK Stern1:28:43+54:0435:03

H60

3 110 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonHestra IF28:429:13
2Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK29:47+1:059:34
3Jerker NetzTrollhättans SOK31:41+2:5910:11
4Thom SandvikAvesta OK31:47+3:0510:13
5Lennart HålsjöOK Skogshjortarna34:45+6:0311:10
6Pierre KarlssonOK Alehof34:49+6:0711:11
7Urban LarssonOK Gipen35:37+6:5511:27
8Kjell NeroNässjö OK35:40+6:5811:28
9Torbjörn HalvarssonFjärås AIK35:52+7:1011:31
10Johan KarlssonTrollhättans SOK36:02+7:2011:35
11Anders BjörklundSävedalens AIK39:56+11:1412:50
12Jess RasmussenViborg Orienteringsklub40:36+11:5413:03
13Martin EickhoffSävedalens AIK41:11+12:2913:14
14Bengt KlassonUlricehamns OK46:17+17:3514:52
15Arne LundStenungsunds OK47:52+19:1015:23
16Lars MunchOK Snab57:00+28:1818:19
17Henning SchouOK Snab59:33+30:5119:08
18Henrik WibeAllerød OK1:13:36+44:5423:39
Mikael BodénMarkbygdens OKej godkänd
Stefan SjöblomFrölunda OLej start

D65

2 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK34:1313:31
2Inger LindholmFjärås AIK36:29+2:1614:25
3Marion HallstenUddevalla OK39:05+4:5215:26
4Ingela NelsénFalkenbergs OK40:35+6:2216:02
5Gunnel TurpeinenKvillebyns SK41:14+7:0116:17
6Gunilla HogedalVänersborgs SK41:28+7:1516:23
7Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL41:55+7:4216:34
8Karin AxelssonIK Uven42:13+8:0016:41
9Eva BlomströmIK Stern42:42+8:2916:52
10Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb46:44+12:3118:28
11Monica IvarssonOK Skogshjortarna53:41+19:2821:13

H65

2 770 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan MillegårdSävedalens AIK30:0610:51
2Magnus RehnSävedalens AIK30:10+0:0410:53
3Lars HogedalVänersborgs SK31:31+1:2511:22
4Kent KardellLjungskile FK33:20+3:1412:02
5Yngve NilssonOK Gipen33:52+3:4612:13
6Hasse ÅbergValbo AIF34:57+4:5112:37
7Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb35:15+5:0912:43
8Lennart AnderssonGöteborgs SK36:41+6:3513:14
9Lars EkbergTrollhättans SOK37:38+7:3213:35
10Per IvarssonUddevalla OK38:11+8:0513:47
11Hans EkbergTrollhättans SOK39:33+9:2714:16
12Tommy WesterbergIF Hagen40:03+9:5714:27
13Sten BlomströmIK Stern40:40+10:3414:40
14Bo KarlssonLjungskile FK41:33+11:2715:00
15Björn PetterssonUlricehamns OK41:55+11:4915:07
16Roalh KlevelandKvillebyns SK42:24+12:1815:18
17Mats EricssonOK Skogshjortarna43:24+13:1815:40
18Anders MohlinIK Stern46:51+16:4516:54
19Kent IvarssonOK Skogshjortarna47:42+17:3617:13
20Kent ErikssonLerums SOK47:58+17:5217:18
21Erik SørensenAllerød OK51:35+21:2918:37
22Jan AnderssonFjärås AIK1:23:58+53:5230:18
23Sten HelmertzFrölunda OL1:31:27+1:01:2133:00

D70

2 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK42:1618:57
2Margareta LarssonOK Njudung46:49+4:3320:59
3Harriet AnderssonOK Skogshjortarna1:09:14+26:5831:02
4Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:10:19+28:0331:31
5Lotta BörjessonSävedalens AIK1:15:44+33:2833:57
Rosa JohanssonIK Uvenej godkänd
Eva HöijeOK Skogsstjärnanej godkänd
Ingrid Rex WallströmOK Landehofej godkänd

H70

2 470 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna27:3211:08
2Leif LöfTrollhättans SOK27:49+0:1711:15
3Rune SandbergUddevalla OK28:29+0:5711:31
4Torbjörn WikströmOK Orinto29:30+1:5811:56
5Per-Arne KällénUddevalla OK29:49+2:1712:04
6Ted LiivrandOK Skogshjortarna29:53+2:2112:05
7Benny IvarssonFjärås AIK32:05+4:3312:59
8Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK33:08+5:3613:24
9Olof KarlssonUddevalla OK33:24+5:5213:31
10Åke EckerbomIFK Sävsjö33:29+5:5713:33
11Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb33:33+6:0113:34
12Lennart AlmströmIK Stern34:16+6:4413:52
13Ronald Mc GrailHjärnarps OL34:53+7:2114:07
14Stefan G LarssonOK Njudung34:58+7:2614:09
15Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb35:44+8:1214:28
16Dan JohanssonFjärås AIK37:12+9:4015:03
17Dag LorénOK Frisene37:33+10:0115:12
18Johnny KarlssonUddevalla OK39:09+11:3715:51
19Kent OlaussonOK Orinto39:17+11:4515:54
20Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK39:35+12:0316:01
21Staffan BrobergIF Marin Väst43:00+15:2817:24
22Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL46:13+18:4118:42
23Bertil HermanssonStenungsunds OK46:33+19:0118:50
24Bert LuvöFK Herkules52:17+24:4521:10
25Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:06:10+38:3826:47
26Arne BigstenFrölunda OL1:18:36+51:0431:49
Ingemar LindblomOK Orintoej godkänd
Bengt MattssonOK Orintoej godkänd
Bengt-Olof JohanssonStångenäs AISej start
Jan LarssonSävedalens AIKej start

D75

2 230 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern39:1217:34
2Lena WaernTrollhättans SOK42:53+3:4119:13
3Mariann KjellbergBredareds IF50:01+10:4922:25
4Gunnel SvenssonIK Ymer50:45+11:3322:45
5Britt RangertIK Ymer54:46+15:3424:33
6Barbro JohanssonSjövalla FK1:17:37+38:2534:48
Ingrid HermanssonIK Ymerej godkänd
Lotta GranholmLinköpings OKej start

H75

2 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna33:5613:44
2Magne HagströmFrölunda OL34:18+0:2213:53
3Henrik HvoslefIK Stern34:35+0:3914:00
4Lars JohanssonOK Skogshjortarna35:29+1:3314:21
5Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna35:42+1:4614:27
6Bengt-Åke SvenssonIK Ymer36:28+2:3214:45
7Matts MattssonOK Gipen40:12+6:1616:16
8Gösta LindqvistOK Löftan44:07+10:1117:51
9Gunnar PerssonSvanesunds GIF45:33+11:3718:26
10Lennart HöijeOK Skogsstjärnan45:43+11:4718:30
11Lars-Erik SällOK Alehof47:35+13:3919:15
12Karl-Axel JohanssonIK Uven49:50+15:5420:10
13Claes GreenSjövalla FK54:04+20:0821:53
14Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:02:55+28:5925:28

D80

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK36:5318:26
2Gunnel BörjessonIK Uven40:51+3:5820:25
3Marianne GrahnGöteborgs SK1:03:41+26:4831:50
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Brita SärdquistIK Ymerej start

H80

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland BrandshageSävedalens AIK29:5114:55
2Agne ÖstenssonSävedalens AIK34:27+4:3617:13
3Andre AlexanderssonKungälvs OK36:40+6:4918:20
4Göran OlofssonFjärås AIK38:58+9:0719:29
5Ragnar BewertOK Landehof40:37+10:4620:18
6Kurt RydinOK Tranan46:15+16:2423:07
7Gösta GrahnGöteborgs SK50:06+20:1525:03
8Karleric FranssonTrollhättans SOK51:37+21:4625:48
9Gösta CederinGöteborg-Majorna OK52:04+22:1326:02
10Nils-Eric TofteredIF Rigor57:22+27:3128:41
Göran HektorLinköpings OKej start
Ragnar GudmundssonIF Rigorej start

H85

1 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven45:4323:12

Inskolning

1 460 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Viktor AsztalosGöteborg-Majorna OKfullföljt
Siri BergmanGöteborg-Majorna OKfullföljt
Gustav BörstellSävedalens AIKfullföljt
Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Thea EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Maja EngIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Nils FrickTrollhättans SKfullföljt
Arvid HellströmKlubblösfullföljt
Emil HellströmKlubblösfullföljt
Viktoria JohanssonOK Gipenfullföljt
Estrid LjungqvistSävedalens AIKfullföljt
Linnea MohlinTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Hatsaia OlinderssonOK Löftanfullföljt
Kampitcha OlinderssonOK Löftanfullföljt
Assar SjölundGöteborg-Majorna OKfullföljt
Signe SvedbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Ture SjölundGöteborg-Majorna OKej godkänd

U1

2 240 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK19:388:45
1Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK19:388:45
3Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb21:23+1:459:32
4Herman EngIFK Göteborg Orientering21:29+1:519:35
5Felix WeihardSävedalens AIK22:00+2:229:49
6Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering24:54+5:1611:06
7Ella RosénGöteborg-Majorna OK28:24+8:4612:40
8Saga JonassonTolered-Utby Ol-klubb28:45+9:0712:50
9Agnes LindgrenSävedalens AIK30:52+11:1413:46
10hanna larssonOK Gripen32:26+12:4814:28
11Karin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb32:39+13:0114:34
12Johanna ThorTolered-Utby Ol-klubb33:02+13:2414:44
12Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb33:02+13:2414:44
14Samuel AlegriaTolered-Utby Ol-klubb33:17+13:3914:51
15Markus BååtKlubblös33:22+13:4414:53
16Leo Von HebelTolered-Utby Ol-klubb33:48+14:1015:05
17Sigge HansrydTolered-Utby Ol-klubb35:24+15:4615:48
18Maximilian SjöbergGöteborg-Majorna OK38:48+19:1017:19
19Emil HofflanderGöteborg-Majorna OK40:41+21:0318:09
20Anne BergstrandTolered-Utby Ol-klubb40:43+21:0518:10
21Elias DenlinSjövalla FK41:03+21:2518:19
22Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK41:15+21:3718:24
23Oliver CollianderKlubblös41:18+21:4018:26
24Vide UlveklintTolered-Utby Ol-klubb44:56+25:1820:03
25Zeke BergströmTolered-Utby Ol-klubb45:18+25:4020:13
26Tilda BäckLerums SOK47:56+28:1821:23
27Louise LarssonTolered-Utby Ol-klubb1:02:22+42:4427:50
Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OKej start

U2

2 410 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David GustafssonGöteborg-Majorna OK24:5010:18
2Iris LingnertTolered-Utby Ol-klubb25:35+0:4510:36
3Tea BäckströmTolered-Utby Ol-klubb26:18+1:2810:54
4Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubb26:34+1:4411:01
5Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK26:51+2:0111:08
6Felix AumoKungälvs OK28:22+3:3211:46
7Arvid ZetterstrandGöteborg-Majorna OK29:40+4:5012:18
8Axel LydmarkSjövalla FK30:52+6:0212:48
9Miranda BacheTolered-Utby Ol-klubb31:08+6:1812:55
10Adam ArnqvistTolered-Utby Ol-klubb33:53+9:0314:03
11Dante VilcekSävedalens AIK34:28+9:3814:18
12Maja EliassonFK Friskus-Varberg34:43+9:5314:24
13Axel WilkensonTolered-Utby Ol-klubb35:27+10:3714:42
14Simon AnderssonTolered-Utby Ol-klubb35:31+10:4114:44
15Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb37:45+12:5515:39
16Jacob BörstellSävedalens AIK39:27+14:3716:22
17Linus RappSjövalla FK40:07+15:1716:38
18Isak HellströmKlubblös41:44+16:5417:19
19Benjamin LindqvistKlubblös41:49+16:5917:21
20Lovisa SmitterbergKungälvs OK44:20+19:3018:23
20David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb44:20+19:3018:23
22Otto BondesonIK Uven45:53+21:0319:02
23Albert NorbergIF Marin Väst45:58+21:0819:04
24Arild NorbergIF Marin Väst45:59+21:0919:04
25Sebastian gerhardtKlubblös47:00+22:1019:30
26Alva HedinTolered-Utby Ol-klubb49:20+24:3020:28
27Alexander JohanssonOK Gipen1:05:29+40:3927:10
28Torik LundgrenTolered-Utby Ol-klubb1:15:43+50:5331:25
29Liam LifvenborgTolered-Utby Ol-klubb1:30:03+1:05:1337:21
30Ida BergstrandTolered-Utby Ol-klubb1:30:07+1:05:1737:23
Emrik KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Lukas SöderbergIF Rigorej start
Martin WestreTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 1

1 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland ROLLE AsztalosGöteborg-Majorna OK17:278:54
2Lotta EliassonFK Friskus-Varberg18:52+1:259:37
3Lennart BjufströmSOK 6819:18+1:519:50
4Stefan PihlSOK 6825:11+7:4412:50
5Jonatan GöökSjövalla FK26:29+9:0213:30
6Anneli AnsbölFK Friskus-Varberg34:41+17:1417:41
7Joel RåbergOK Landehof42:28+25:0121:40

Öppen motion 3

2 650 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering25:199:33
2Urban BjufströmSOK 6826:10+0:519:52
3Geoff BacheKlubblös30:34+5:1511:32
4Nina BergmanKlubblös32:03+6:4412:05
5Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubb34:18+8:5912:56
6Nils GruvebäckIK Ymer34:44+9:2513:06
7Lisa JohanssonOK Tranan35:30+10:1113:23
8Per-Ove LarssonOK Landehof36:26+11:0713:44
9Annika EkdahlSävedalens AIK36:32+11:1313:47
10Jessica MattiassonKlubblös39:09+13:5014:46
11Gurjeet SinghOK Gipen40:59+15:4015:27
12Kristin IvarssonSävedalens AIK41:09+15:5015:31
13Christer NelsénFalkenbergs OK41:14+15:5515:33
14Anne Sofie HellstrandIF Rigor42:45+17:2616:07
15Bengt-Rune WallströmIK Uven42:46+17:2716:08
16Camilla TräskbackaKlubblös43:40+18:2116:28
17Erik FedjeFrölunda OL44:49+19:3016:54
18Sofia ZetterstrandGöteborg-Majorna OK45:21+20:0217:06
19Johanna KjellbergOK Flundrehof47:06+21:4717:46
20Susanne LarssonIK Uven50:12+24:5318:56
21Fredrik MartinssonNässjö OK51:31+26:1219:26
22Marita HultanderIF Rigor52:03+26:4419:38 Ladda ner rutt i gpx-format
23Amanda ThorTolered-Utby Ol-klubb56:00+30:4121:07
24Camilla OlssonSävedalens AIK56:10+30:5121:11
25Helle PedersenOK Snab56:33+31:1421:20
26Helena NorbergIF Marin Väst57:08+31:4921:33
27Pia AnderssonFalkenbergs OK57:42+32:2321:46
28Elisabeth GranhageSjövalla FK1:02:30+37:1123:35
29Birgitta BrobergIF Marin Väst1:04:03+38:4424:10
30Yvonne SvenssonOK Kullingshof1:05:32+40:1324:43
31Kjell JohanssonMarkbygdens OK1:08:12+42:5325:44
32Märta HilmarchKlubblös1:18:13+52:5429:30
33Hilda LeanderKlubblös1:18:17+52:5829:32
34Lotta LemanGöteborgs SK1:23:18+57:5931:26
35Inger LindblomOK Orinto1:29:47+1:04:2833:52
36Siv OlaussonOK Orinto1:29:49+1:04:3033:53
37Anja SkaarupKolding OK1:54:37+1:29:1843:15
Rune JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Sejer RosenvingeOK Snabej godkänd
Gunnel AxelssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Malin BodforssTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 5

3 110 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Luba NilssonKungälvs OK39:5712:50
2Ellen EckeebomIFK Sävsjö40:12+0:1512:55
3Lars AxviLerums SOK41:52+1:5513:27
4Ingrid AlinderSjövalla FK42:11+2:1413:33
5Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK43:07+3:1013:51
6Flemming RosenvingeOK Snab45:08+5:1114:30
7Ebbe RosenvingeOK Snab45:10+5:1314:31
8Bernad FiedlerKlubblös45:11+5:1414:31
9Linnea NetzKlubblös46:28+6:3114:56
10Pernilla KarlssonOK Landehof47:31+7:3415:16
11Sven LarssonKlubblös48:18+8:2115:31
12Petter ThorTolered-Utby Ol-klubb49:15+9:1815:50
13Primus HäggbomTolered-Utby Ol-klubb49:58+10:0116:03
14Lena TornéusSävedalens AIK50:10+10:1316:07
15julia petlinterOLG Murten50:11+10:1416:08
16Mats KarestrandLerums SOK50:47+10:5016:19
17Johan MobergIFK Sävsjö51:10+11:1316:27
17Anna DavidssonKlubblös51:10+11:1316:27
19Johan LindkvistMarkbygdens OK51:43+11:4616:37
20Albin LindkvistMarkbygdens OK51:45+11:4816:38
21Ann-Sofi SandvikAvesta OK51:52+11:5516:40
22Ching-Pei ChenTrollhättans SK53:21+13:2417:09
23Marie-Louise StridhHestra IF53:26+13:2917:10
23Naja KnudsenOK Snab53:26+13:2917:10
25Peter NorbergIF Marin Väst53:31+13:3417:12
26Frida RönnqvistOK Löftan54:04+14:0717:23
27Rikard BodforssTolered-Utby Ol-klubb54:08+14:1117:24
28Mari HjeltMölndal Outdoor IF54:26+14:2917:30
29Bo LissLerums SOK55:30+15:3317:50
30Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK55:44+15:4717:55
31Lars HultanderIF Rigor58:11+18:1418:42 Ladda ner rutt i gpx-format
32Glenn LundbergKlubblös59:13+19:1619:02
32Sven-Arne BengtssonOK Nackhe59:13+19:1619:02
34Louise B. GjørupOK Snab1:01:10+21:1319:40
35Jonas LeanderKlubblös1:01:17+21:2019:42
36Dorthe RosenvingeOK Snab1:01:38+21:4119:49
37Jonas LarssonKlubblös1:03:21+23:2420:22
38Anders EkdahlKlubblös1:04:21+24:2420:41
39Jan StenhoffKlubblös1:04:24+24:2720:42
40Eva KilnäsSjövalla FK1:04:30+24:3320:44
41Jörgen HedinTolered-Utby Ol-klubb1:05:09+25:1220:56
42Ann-Christine BorgFrölunda OL1:05:53+25:5621:11
43ann walserOLG Murten1:06:43+26:4621:27
44Anna EkbergGöteborg-Majorna OK1:11:05+31:0822:51
45Lennart SvenssonOK Kullingshof1:13:28+33:3123:37
46Kristina JonssonGöteborg-Majorna OK1:13:54+33:5723:45
47Barbro AlvebrattLerums SOK1:16:31+36:3424:36
48Sara LydmarkSjövalla FK1:18:22+38:2525:11
49Ingalill MullinsSjövalla FK1:28:48+48:5128:33
50Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:37:27+57:3031:20
51Anne Christine AndreassonLerums SOK1:41:19+1:01:2232:34
52Villy KjeldsenOK Snab1:41:35+1:01:3832:39
53Hans AlvebrattLerums SOK1:42:23+1:02:2632:55
54Hanna SvenssonFK Herkules1:53:00+1:13:0336:20
55Mattias BrännströmFK Herkules1:53:01+1:13:0436:20
Jose Termens GarciaOK Skogshjortarnaej godkänd
Jenny RönnqvistOK Löftanej godkänd
Nils LeanderKlubblösej godkänd
Linda RandåkerSjövalla FKej start

Öppen motion 7

3 000 m, 80 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper groossAllerød OK30:0410:01
2Elvira BjörklundTrollhättans SOK30:07+0:0310:02
3Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK32:48+2:4410:56
4Magnus AlinderSjövalla FK33:39+3:3511:13
5Pär GustavssonNyköpings OK34:48+4:4411:36
6Linnea BurénIK Ymer35:41+5:3711:53
7Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro35:56+5:5211:58
8Hans JörgensenKlubblös36:43+6:3912:14
9Rickard EhleskogTolered-Utby Ol-klubb37:02+6:5812:20
10Arve OpheimMåren OK37:11+7:0712:23
11Håkan LarssonLjungskile FK37:34+7:3012:31
12Pär JohanssonKlubblös38:12+8:0812:44
13Lennart EkvallTrollhättans SOK38:34+8:3012:51
14Stefan NormanSävedalens AIK38:47+8:4312:55
15Olof BjörkmanKungälvs OK38:58+8:5412:59
16Jonas NielsenOK Skogshjortarna39:08+9:0413:02
17Rickard LundbergIFK Göteborg Orientering39:25+9:2113:08
18Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK40:08+10:0413:22
19Marie HögstrandMarkbygdens OK40:39+10:3513:33
20Svante LundgrenKlubblös41:02+10:5813:40
21Katarina BengtssonOK Nackhe43:07+13:0314:22
22Robert BengtssonFjärås AIK43:37+13:3314:32
23Kristin HanssonMarkbygdens OK44:08+14:0414:42
24Lars-Erik AnderssonLerums SOK44:32+14:2814:50
25Sebastian SundbergOK Skogshjortarna44:51+14:4714:57
26Sara LorénOK Landehof45:00+14:5615:00
27Sara SvenssonTibro OK45:19+15:1515:06
28Sven ErikssonOK Landehof46:13+16:0915:24
29Sofia AnderssonCentrum OK46:15+16:1115:25
30Sten KlysnerFIF Hillerød48:05+18:0116:01
31Robert BurénIK Ymer48:17+18:1316:05
32Bengt KlassonOK Orinto48:27+18:2316:09
33Calle Randåker BokedalSjövalla FK48:50+18:4616:16
34Jakob RosdahlKlubblös49:12+19:0816:24
35Nina DjerfLerums SOK50:05+20:0116:41
36Sofia WideFrölunda OL50:20+20:1616:46
37Mikael NömmIFK Göteborg Orientering50:49+20:4516:56
38Andreas PihlströmOK Landehof51:10+21:0617:03
39Göte NatanaelssonLjungskile FK54:48+24:4418:16
40Erika AspMölndal Outdoor IF56:37+26:3318:52
41Maria PollMölndal Outdoor IF56:53+26:4918:57
42Willjam BlomströmEksjö Garnisons IF57:01+26:5719:00
43Ulrika GreenIK Stern57:06+27:0219:02
44Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF57:42+27:3819:14
45Gunner SieOK Öst Björkeröd58:09+28:0519:23
46Perry LundqvistSävedalens AIK58:15+28:1119:25
47Karin WahlgrenSjövalla FK59:00+28:5619:40
48Sandra AnderssonFalkenbergs OK59:18+29:1419:46
49Peter LarssonTrollhättans SOK59:33+29:2919:51
50Ulf KristenssonHalmstad OK59:42+29:3819:54
51Eva Lamm-BergströmFrölunda OL1:02:12+32:0820:44
52Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering1:02:17+32:1320:45
53Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK1:02:26+32:2220:48
54Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:03:32+33:2821:10
55Torben ÖsterlundGöteborgs SK1:04:32+34:2821:30
56Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:04:38+34:3421:32
57Eva BäcklundTrollhättans SOK1:04:44+34:4021:34
58Bo CederlöfKFUM Örebro OK1:07:20+37:1622:26
59Anna BeischerIK Uven1:08:04+38:0022:41
60Susanne EickhoffSävedalens AIK1:11:55+41:5123:58
61Karin CederlöfKFUM Örebro OK1:12:58+42:5424:19
62Catarina KarlssonSOK Träff1:13:02+42:5824:20
63Ragnar FallströmLerums SOK1:14:53+44:4924:57
64Linda GerhardtBrattås CK1:15:58+45:5425:19
65Roland KarlssonSOK Träff1:20:14+50:1026:44
66Auen TengsFK Herkules1:21:11+51:0727:03
67Alecsander BengtssonKlubblös1:21:52+51:4827:17
68Göran EklöfIK Ymer1:24:37+54:3328:12
69Algot HanssonKungälvs OK1:28:30+58:2629:30
70Per RobertssonIFK Göteborg Orientering1:30:43+1:00:3930:14
71Mårten ÅströmGöteborg-Majorna OK1:31:53+1:01:4930:37
72Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:35:58+1:05:5431:59
73Olof AnderssonIF Rigor1:39:47+1:09:4333:15
74Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:42:33+1:12:2934:11
75Reinhold ReulOK Orinto1:42:40+1:12:3634:13
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Conny SahlinVänersborgs SKej godkänd
Fredrik PerssonFK Åsenej godkänd
Jon-Anders BäckarKlubblösej godkänd
Elsa JanssonJärla Orienteringej godkänd
Jill ÅgrenGöteborg-Majorna OKej start

Öppen motion 8

4 860 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias NobornIFK Göteborg Orientering35:007:12
2Johan WennermarkOK Orion39:50+4:508:11
3Simon SchusterIFK Lidingö SOK41:45+6:458:35
4Erik RåbergOK Landehof46:10+11:109:29
5Lennart BengtssonFalkenbergs OK47:32+12:329:46
6Mads SkaugOK Pan Århus49:33+14:3310:11
7Mikael ÖhgrenSävedalens AIK49:56+14:5610:16
8Sixten ElehedLinköpings OK51:38+16:3810:37
9Jonas HansrydTolered-Utby Ol-klubb53:01+18:0110:54
10Palle ZetterstrandGöteborg-Majorna OK54:02+19:0211:07
11Helena StrandOK Landehof54:06+19:0611:07
12Daniel VulcanKlubblös54:18+19:1811:10
13Martin SykGöteborgs SK54:29+19:2911:12
14Hanna AxelssonOK Skogshjortarna54:50+19:5011:16
15Simon LindbergIK Uven55:51+20:5111:29
16Stefan JakobssonFrölunda OL56:09+21:0911:33
17Hanna LindströmOK Tranan56:29+21:2911:37
18Anders FrickTrollhättans SK59:27+24:2712:13
19David DjurbäckSävedalens AIK59:59+24:5912:20
20Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna1:00:43+25:4312:29
21Annica EngIFK Göteborg Orientering1:00:53+25:5312:31
22Bertil PeterssonKlubblös1:00:56+25:5612:32
23Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering1:00:57+25:5712:32
24Rikard FlinkFjärås AIK1:07:02+32:0213:47
25Katrin SkeppSävedalens AIK1:07:54+32:5413:58
26Mattias gustavssonKlubblös1:09:47+34:4714:21
27Lena FlinkFjärås AIK1:12:19+37:1914:52
28Fredrik BergströmFrölunda OL1:13:13+38:1315:03
29Hanna VedinAlmby IK1:13:37+38:3715:08
30Mats Wong LarssonTrollhättans SOK1:14:26+39:2615:18
31Adam OdénFjärås AIK1:16:04+41:0415:39
32Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:18:32+43:3216:09
33Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:19:38+44:3816:23
34Robert SundströmFK Friskus-Varberg1:19:56+44:5616:26
35Charlotte DrejmoOK Landehof1:20:27+45:2716:33
36Elsa EkMarkbygdens OK1:24:43+49:4317:25
37Niclas EkMarkbygdens OK1:24:45+49:4517:26
38Patrik NilssonVänersborgs SK1:25:04+50:0417:30
39Jan GrahnIK Uven1:25:41+50:4117:37
40Egon JohanssonOK Tranan1:28:03+53:0318:07
41Ulrika OdénFjärås AIK1:28:23+53:2318:11
42Theander HulthénMölndal Outdoor IF1:40:17+1:05:1720:38
43Per-Martin BjöremarkFjärås AIK1:40:20+1:05:2020:38
44Erik HulthénMölndal Outdoor IF1:40:28+1:05:2820:40
45Ronja ArvidssonMalmö OK1:43:25+1:08:2521:16
Maria HalvarssonFjärås AIKej godkänd
Stellan BondessonKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser