Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Kilene

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Kilene
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 11 maj 2017

Bana 1 - mycket lätt

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Storm-Andersson SaraOK Tyr13:56
2Sören AnderssonOK Tyr14:50+0:54
3Gilbert KarlströmOK Tyr16:47+2:51
4Emma SaleskogOK Tyr17:53+3:57
5Mira KarlströmOK Tyr19:09+5:13
6Annica LarssonFriska IVA19:32+5:36
7Hans RenbergFriska IVA21:08+7:12
8Malva RåådOK Tyr25:09+11:13
9Maja GranforsKarlstad.25:42+11:46
10Birger KarlströmOK Tyr27:50+13:54
11Samuel ErwenHammarö28:53+14:57
12Molly LundqvistOK Tyr28:55+14:59
13Emma ErwenHammarö29:01+15:05
14Alvar EklindOK Tyr30:29+16:33
15Nils EklindOK Tyr31:48+17:52
16Fabian WästlundOK Tyr43:18+29:22
17Amanda MoodHammarö.44:44+30:48

Bana 2 - lätt

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Per-Åke FritifssonOK Tyr31:42
2Klara NordströmKils OK34:27+2:45
3Helene KvarnströmOK Tyr34:41+2:59
4Per KroghKarlstad.34:58+3:16
5Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr35:02+3:20
6Erik LidbergOK Tyr39:30+7:48
7Claes MolinderOK Tyr39:39+7:57 Ladda ner rutt i gpx-format
8Camilla LagnerydOK Tyr40:28+8:46
9Margaretha HedqwistOK Tyr42:27+10:45
10Thomas FalkelindKil.47:18+15:36
11Börje NilssonOK Tyr50:25+18:43
12Axel LindOK Tyr53:26+21:44
13Rune GustavssonCFK56:39+24:57
14Elisabeth LundqvistOK Tyr58:11+26:29
15Julia ThorstenssonOK Tyr1:04:58+33:16
16Henrik JonssonOK Tyr1:07:16+35:34
17Katrin NordbladKroppa IF1:07:19+35:37
18Eva BergKroppa IF1:07:26+35:44
Daniel MoodHammarö.ej godkänd
Stacey MoilerHammarö.ej godkänd
Alexander MoodHammarö.ej godkänd

Bana 3 - medel

35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Rolf WikströmOK Tyr25:45
2Elin LundgrenOK Tyr26:13+0:28
3Olov ÖströmOK Tyr27:43+1:58
4Lars AnderssonOK Tyr27:59+2:14
5Anna NordströmKils OK29:47+4:02
6Anders HederOK Tyr30:14+4:29
7Tone HollowellOK Tyr31:15+5:30
8Åke GustavssonOK Älgen31:27+5:42
9Thomas HollowellOK Tyr31:35+5:50
10Niklas HultKils OK31:36+5:51
11Börje RåbergOK Tyr32:18+6:33
12Nora HolmgårdKils OK32:19+6:34
13Jan-Olov LöfvenholmKarlstad.33:13+7:28
14Bertil JohanssonKristinehamns OK33:34+7:49
15Thomas MobergOK Tyr35:01+9:16
16Anna Weckner WestlundOK Tyr35:50+10:05
17Hans PerssonOK Älgen36:21+10:36
18Evelina ÖströmOK Tyr36:51+11:06
19Lennart MobergOK Tyr38:06+12:21
20Emma JohanssonKristinehamns OK38:22+12:37
21Lars MellqvistKarlstad.39:20+13:35
22Sofie LindenHammarö.41:21+15:36
23Sören GustafssonSäterbygdens OK41:22+15:37
24Monika WikströmOK Tyr42:16+16:31
25Niklas KarlssonLustens OK44:53+19:08
26Ann-Sofie HultsvedOK Tyr45:23+19:38
27Marit NilssonKils OK45:30+19:45
28Christer HallOK Tyr46:07+20:22
29Magnus ErrikssonHammarö47:42+21:57
30Anders GewertOK Älgen50:17+24:32
31Patrik SelliusOK Älgen50:20+24:35
32Ulf SvenssonTingvallagymnasiet58:53+33:08
33David ÅkerlindLustens OK1:03:49+38:04
34Eva SvenssonOK Tyr1:04:21+38:36
Mattias Jašic ModinSK Örnenej godkänd

Bana 4 - svår

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Tobias ÖströmOK Tyr35:53
2Lars-Håkan BengtssonOK Tyr37:50+1:57
3Sixten WestlundOK Tyr42:11+6:18
4Mattias PerssonOK Tyr43:35+7:42
5Leif HelgmanOK Tyr45:27+9:34
6Rickard EllströmOK Tyr45:53+10:00
7David WästlundOK Tyr49:12+13:19
8Per HögkvistOK Tyr49:43+13:50
9Pelle LandforsLustens OK50:19+14:26
10Håkan RichterKarlstad.50:26+14:33
11Erik SimesOK Tyr52:02+16:09
12Magnus ThorstenssonOK Tyr55:04+19:11
13Lars HolmgårdKils OK57:24+21:31
14Isabelle RingPiteå IF Orienteringsklubb58:29+22:36
15Marie AlfredssonOK Tyr58:58+23:05
16Johan HenricssonOK Tyr1:00:30+24:37
17Martin WesterlindOK Tyr1:05:01+29:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser