Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Hammarö

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Hammarö
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 17 augusti 2017

Bana 1 - mycket lätt

2 200 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matteo MobergOK Tyr16:377:33
2Clara BomanSkattkärrs SOK17:49+1:128:05
3Åsa MolinderOK Tyr18:44+2:078:30
4Albin JohanssonOK Tyr19:32+2:558:52
5Ivar WikströmOK Tyr19:44+3:078:58
6Sören AnderssonOK Tyr20:28+3:519:18
7William LundqvistOK Tyr21:44+5:079:52
8Alvar EklindOK Tyr23:57+7:2010:53
9Johannes IsakssonOK Tyr25:59+9:2211:48
10Henrik JonssonOK Tyr26:23+9:4611:59
11Anton HenricssonOK Tyr26:57+10:2012:14
12Hanna EklundHammarö27:30+10:5312:29
13Filip HenricssonOK Tyr28:08+11:3112:47
14Emma SaleskogOK Tyr28:25+11:4812:54
15Freia AntonssonKristinehamns OK30:53+14:1614:02
16Elsa GynnemoFriska IVA30:55+14:1814:03
17Elisabeth LundqvistOK Tyr34:15+17:3815:34
18Molly LundqvistOK Tyr34:20+17:4315:36
19Felix Andersson TholénKarlstad.34:53+18:1615:51
20Tova Andersson TholénKarlstad.35:17+18:4016:02
21Lennon KarlssonKarlstad.35:36+18:5916:10
22Sanna Larsson-ParklundSkoghall37:04+20:2716:50
23Hannah HöökOK Tyr45:24+28:4720:38
Wilma JonssonOK Tyrutgått
Malin NilssonKarlstad.utgått

Bana 2 - lätt

2 900 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo EkströmOK Tyr25:048:38
2Thomas BomanSkattkärrs SOK26:09+1:059:01
3Linus NilssonOK Tyr26:35+1:319:10
4Fredrik WestlundKils OK27:49+2:459:35
5Jonas SaleskogKarlstad.28:00+2:569:39
6Johan EklundHammarö28:17+3:139:45
7Oscar AnderssonOK Tyr28:36+3:329:51
8Laura JosephsenKarlstad.30:35+5:3110:32
9Emma AlfredssonOK Tyr31:32+6:2810:52
10Magnus EklindOK Tyr31:41+6:3710:55
11Erik WennbergSkattkärrs SOK32:11+7:0711:05
12Albin IsakssonOK Tyr33:08+8:0411:25
13Maria HenricssonOK Tyr33:13+8:0911:27
14Kristin AllisonOK Tyr35:54+10:5012:22
15Felicia RööhsSkattkärrs SOK36:19+11:1512:31
16Mia LevinKarlstad.38:52+13:4813:24
16Ulika PlognerKarlstad.38:52+13:4813:24
18Alma KappelOK Tyr39:26+14:2213:35
19Claes MolinderOK Tyr40:00+14:5613:47
20Matilda BrunzellOK Tyr40:09+15:0513:50
21Margareta NilssonOK Tyr40:13+15:0913:52
22Per KroghKarlstad.42:23+17:1914:36
23Erik LidbergOK Tyr42:38+17:3414:42
24Malin BrobergKarlstad.42:39+17:3514:42
25Madelene BrunzellOK Tyr43:02+17:5814:50
26Barbro ZetterlingOK Tyr44:49+19:4515:27
27Viktoria ÖsterströmKarlstad.44:56+19:5215:29
28Margaretha HedqwistOK Tyr45:53+20:4915:49
29Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr46:53+21:4916:10
30Tuva HenricssonOK Tyr47:13+22:0916:16
31Bo OttossonOK Tyr47:34+22:3016:24
32Camilla LagnerydOK Tyr52:20+27:1618:02
33Elin BomanSkattkärrs SOK52:45+27:4118:11
34Harriet RolénOK Älgen56:20+31:1619:25
35Janet EdwardsOK Tyr58:27+33:2320:09
36Nellie AntonssonKristinehamns OK1:04:40+39:3622:17
37Albin RansjöOK Tyr1:12:10+47:0624:53
38Terese ErikssonKarlstad.1:12:58+47:5425:09
38Charlotta JonssonKarlstad.1:12:58+47:5425:09
40Torbjörn AgvenKarlstad.1:37:16+1:12:1233:32
Linn NilssonOK Tyrej godkänd

Bana 3 - medel

3 900 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LundgrenOK Tyr28:417:21
2Fredrik HaneOK Tyr29:18+0:377:30
3Malin JonssonOK Tyr29:48+1:077:38
4Martin WesterlindOK Tyr30:46+2:057:53
5Jan CarlssonSkattkärrs SOK31:55+3:148:11
6Arvid ErikssonOK Tyr32:17+3:368:16
7Maria EklundHammarö.32:39+3:588:22
8Mats VesterbergOK Tyr32:45+4:048:23
9Thomas MobergOK Tyr33:12+4:318:30
9Tobias BeckiusOK Tyr33:12+4:318:30
11Lisa JohanssonOK Tyr33:31+4:508:35
12Anders HaneOK Tyr34:49+6:088:55
13Lars AnderssonOK Tyr34:58+6:178:57
14Ida HedinOK Tyr34:59+6:188:58
15Ann HyvönenSkattkärrs SOK35:09+6:289:00
16Ella NordströmKils OK35:51+7:109:11
17Leif EricssonOK Tyr36:03+7:229:14
18Lina RööhsSkattkärrs SOK36:11+7:309:16
19Anders HederOK Tyr37:07+8:269:31
20Anton JonssonOK Tyr37:26+8:459:35
21Niklas HultKils OK37:32+8:519:37
22Tobias LundqvistOK Tyr37:42+9:019:40
23Catarina HögkvistOK Tyr38:21+9:409:50
24Elisabeth ÖströmOK Tyr38:42+10:019:55
25Linn AnderssonOK Tyr39:38+10:5710:09
26Kristoffer Pettersson- -39:41+11:0010:10
27Börje RåbergOK Tyr40:00+11:1910:15
27Anders OlssonOK Tyr40:00+11:1910:15
29Emilia CarlmanVästvärmlands OK40:03+11:2210:16
30Lars OlssonOK Tyr40:28+11:4710:22
31Amanda AlfredssonOK Tyr41:09+12:2810:33
32Elisabet EdvardssonOK Tyr41:14+12:3310:34
33Marcus Trabold- -41:30+12:4910:38
34Astrid PrinzlerKarlstad.41:32+12:5110:38
35Viktor AlfredssonOK Tyr41:33+12:5210:39
36Henrik RansjöHammarö41:42+13:0110:41
37Emma LundqvistOK Tyr41:43+13:0210:41
38Karin MoodhOK Tyr42:13+13:3210:49
39Rebecka WestlundKils OK42:46+14:0510:57
40Lotta RåbergOK Tyr42:57+14:1611:00
41Anders ThoméeIFK Mora OK43:23+14:4211:07
42Johanna AlfredssonOK Tyr43:38+14:5711:11
43Danilo MobergOK Tyr43:47+15:0611:13
44Jenny NybergSkattkärrs SOK43:48+15:0711:13
45Hans PerssonOK Älgen44:54+16:1311:30
46Maria ErikssonOK Tyr45:48+17:0711:44
47Andreas GöhlinKarlstad.46:49+18:0812:00
48Eva KappelOK Tyr46:54+18:1312:01
49Anna Weckner WestlundOK Tyr49:52+21:1112:47
50Livia RoweOK Tyr50:18+21:3712:53
51Agneta BomanSkattkärrs SOK50:42+22:0113:00
52Anne NilssonKarlstad.50:54+22:1313:03
53Camilla SvenssonKarlstad.52:36+23:5513:29
54Ove LundbergOK Tyr53:02+24:2113:35
55Christer HallOK Tyr53:38+24:5713:45
56Leif SalinOK Tyr53:59+25:1813:50
57Peter PreiszLustens OK55:33+26:5214:14
58Emilia PreiszLustens OK56:27+27:4614:28
59Marit NilssonKils OK56:49+28:0814:34
60Eva TrangiusOK Tyr58:11+29:3014:55
61Helena o JohanKarlstad.1:00:32+31:5115:31
62Ulf SvenssonTingvallagymnasiet1:02:16+33:3515:57
63Axel LindOK Tyr1:08:09+39:2817:28
64Karin BörjarsKils OK1:08:21+39:4017:31
64Alf BörjarsKils OK1:08:21+39:4017:31
66Eva SvenssonOK Tyr1:08:28+39:4717:33
67Agneta BouchaouiOK Tyr1:29:24+1:00:4322:55
67Maria LiljegrenOK Tyr1:29:24+1:00:4322:55
69Johan AnderssonHammarö.2:23:04+1:54:2336:41
Åke KappelOK Tyrej godkänd
Monika WikströmOK Tyrej godkänd
Ola IsakssonOK Tyrej godkänd
Jerker AnderssonOK Tyrej godkänd
Anna HaneOK Tyrej godkänd
Julia ForsgrenOK Tyrej godkänd

Bana 4 - svår

4 900 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan WennermarkOK Orion29:215:59
2Sixten WestlundOK Tyr31:53+2:326:30
3Andreas MobergOK Tyr34:20+4:597:00
4Samuel AxelsonOK Tyr34:33+5:127:03
5Henrik GustavssonOK Tyr34:47+5:267:05
6Rolf WikströmOK Tyr35:09+5:487:10
7Pär NymanOK Tyr35:14+5:537:11
8Mattias PerssonOK Tyr35:24+6:037:13
9Mathias AxelsonOK Tyr36:03+6:427:21
10Olov ÖströmOK Tyr36:26+7:057:26
11Mathias BjörklundOK Tyr37:09+7:487:34
12Per HögkvistOK Tyr37:28+8:077:38
13Johan SöderlundOK Tyr38:34+9:137:52
14Hanna GustavssonOK Tyr38:56+9:357:56
15Bengt JohanssonOK Tyr39:56+10:358:08
16Magnus KällmingOK Tyr40:08+10:478:11
17Magnus ThorstenssonOK Tyr40:33+11:128:16
18Håkan RichterKarlstad.41:54+12:338:33
19Anders OlssonLustens OK41:59+12:388:34
20Örjan BeckiusOK Tyr42:29+13:088:40
21Johan HenricssonOK Tyr42:43+13:228:43
22Sofie GustavssonOK Tyr42:51+13:308:44
23Joakim PerssonKils OK43:37+14:168:54
24Mikael RööhsSkattkärrs SOK43:51+14:308:56
25Nicolina MobergOK Tyr45:33+16:129:17
26Sanna StenholmKils OK47:45+18:249:44
27Marie AlfredssonOK Tyr54:01+24:4011:01
28Annica LarssonFriska IVA1:00:10+30:4912:16
Malin NymanOK Tyrej godkänd
Mikael NybergSkattkärrs SOKej godkänd
Anna Isaksson ForsgrenOK Tyrej godkänd
Marcus BeckiusOK Tyrej godkänd
Ola HoltOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser