Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: OK Österåker
Datum: torsdag 30 mars 2017

Kort

2 270 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan BojlingSolna OK24:2410:44
2Lars PerssonVäsby OK27:43+3:1912:12
3Ulf CarnbyTäby OK28:25+4:0112:31
4Bo EklundIF Thor28:56+4:3212:44
5Jan-Olof MalmSigtuna OK30:11+5:4713:17
6Lennart JanssonHäverödals SK31:27+7:0313:51
7Kurt BoströmOK Linné31:39+7:1513:56
8Kjell JanssonVäsby OK32:16+7:5214:12
9Conny OlssonHäverödals SK32:33+8:0914:20
10Sten LarssonHäverödals SK32:38+8:1414:22
11Bertil LjungemyrIFK Lidingös Skid o OK32:58+8:3414:31
12Torbjörn KlangLänna IF33:10+8:4614:36
13Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL33:19+8:5514:40
14Bo WestlingHäverödals SK33:56+9:3214:56
15Ingalill TimgrenOK Österåker34:00+9:3614:58
16Olov JanssonHäverödals SK34:43+10:1915:17
17Ulla HellmanSundsvalls OK35:18+10:5415:33
18Ragnar AnderssonHäverödals SK36:44+12:2016:10
19Sven ErikssonOK Roslagen38:38+14:1417:01
20Margareta WallénTäby OK38:58+14:3417:09
21Åke LinderothSundbybergs IK39:53+15:2917:34
22Mats TörngrenOK Linné41:06+16:4218:06
23Gunnar HellmanSundsvalls OK41:07+16:4318:06
24Lars-Erik LindellVäsby OK45:13+20:4919:55
25Ingrid GunnarssonTäby OK52:13+27:4923:00
26Eva-Lena SvanströmTäby OK56:20+31:5624:48
27Gunilla WickenbergIBM-Klubben1:06:54+42:3029:28
28Jan LjungbergEnebybergs IF1:07:09+42:4529:34

Mellan

3 310 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars WestinVallentuna-Össeby OL41:3812:34
2Kjell LindblomJärfälla OK41:44+0:0612:36
3Kurt AnderssonEnebybergs IF41:50+0:1212:38
4Thord RådbergOK Roslagen42:20+0:4212:47
5Håkan BojeAttunda OK42:37+0:5912:52
6Sören ErikssonLänna IF42:50+1:1212:56
7Stefan OhlsonKlubblös43:48+2:1013:13
8Bengt-Göran StjernaLänna IF45:31+3:5313:45
9Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF46:04+4:2613:55
10Christer AnderssonATG46:23+4:4514:00
11Birgitta KlangLånghundra IF46:52+5:1414:09
12Gevert SanddahlTäby OK47:09+5:3114:14
13Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF47:10+5:3214:14
14Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben47:14+5:3614:16
15Stig JaremanVallentuna-Össeby OL49:45+8:0715:01
16Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK50:34+8:5615:16
17Bo SundénKarlsbyhedens IK51:27+9:4915:32
18Bengt-Olof SamuelssonKlubblös52:04+10:2615:43
19Bengt FahlinIBM-Klubben52:20+10:4215:48
20Sigurd WallénTäby OK53:08+11:3016:03
21Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL54:15+12:3716:23
22Leif LarssonEnebybergs IF54:37+12:5916:30
23Ulf SkorstjärnOK Linné55:40+14:0216:49
24Helena BachmanTäby OK56:49+15:1117:09
25Kjell TancredIBM-Klubben57:09+15:3117:15
26Eva von HeijneSigtuna OK58:38+17:0017:42
27Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK59:05+17:2717:50
28Sivert SöderbärgOK Roslagen1:03:26+21:4819:09
29Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:07:40+26:0220:26
30Ola BlomdinVallentuna-Össeby OL1:13:35+31:5722:13

Lång

4 220 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickar EkmanOK Roslagen31:177:24
2Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF37:12+5:558:48
3Tommy HolmérVäsby OK37:20+6:038:50
4Anders SöderbärgOK Roslagen40:37+9:209:37
5Anders GärderudIFK Lidingös Skid o OK43:30+12:1310:18
6Magnus ThorOK Linné44:08+12:5110:27
7Per-Erik WåhlbergOK Linné50:24+19:0711:56
8Hans Andersson StrinningAttunda OK56:36+25:1913:24
9Eva ElnerudSigtuna OK56:57+25:4013:29
10Gerhard LilliestiernaOK Roslagen56:59+25:4213:30
11Per-Åke CarlenstamVäsby OK58:08+26:5113:46
12Carina NilssonTäby OK59:59+28:4214:12
13Bo WinanderJärfälla OK1:00:51+29:3414:25
14Mats FrostOK Roslagen1:07:52+36:3516:04
15Ingvar OskarssonKlubblös1:57:59+1:26:4227:57
Anders LundbergOK Roslagenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser