Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fjällfemman 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fjällfemman 4
Arrangörsorganisation: Åre OK
Datum: onsdag 14 juni 2017

A

5 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohnssonÅre OK46:378:02
2Mikael AnderssonTrångsviken49:18+2:418:30
3Amanda HanssonBredaryds SOK56:24+9:479:43
4Andreas HanssonDuveds IF1:01:54+15:1710:40
5Lars BergstedtUndersåkers IF1:02:54+16:1710:50
6Andreas LövdalHårbörsta1:11:04+24:2712:15
7Calle BjernekullÅre1:12:07+25:3012:26
8Verner ErikssonSemså Fritid1:13:28+26:5112:40
9Richardsson RichardssonUndersåkers IF1:14:40+28:0312:52
10Björn AlvtegenUndersåkers IF1:20:50+34:1313:56
11Olle JonssonDuveds IF1:34:52+48:1516:21
12Catrin CarlssonÅre OK1:47:57+1:01:2018:36

B

4 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas FornemanÅre OK40:399:54
2Dan FritzonUnderåskers IF43:13+2:3410:32
3Erik HedbergPatrull Fjärilen44:08+3:2910:45
4Tim LarssonÅre52:44+12:0512:51
5Josefin AronssonFK Friskus-Varberg53:52+13:1313:08
6Emma LundinTeam Extrem1:00:38+19:5914:47
7Sara PetterssonTeam Extrem1:00:41+20:0214:48
8Siwert JonassonÅre OK1:00:50+20:1114:50 Ladda ner rutt i gpx-format
9Martin MothanderBubba SK1:06:45+26:0616:16
10Karim FarissBöler IF1:07:14+26:3516:23
11Erik TengmanOK Bävrarna1:08:31+27:5216:42
12Gunnel KarlssonÅre OK1:09:04+28:2516:50
13Isak HedströmÅre1:11:27+30:4817:25
14Mattias StoltÄrla IF1:15:47+35:0818:29
15Pelle BobergDuveds IF1:17:22+36:4318:52
16Maja BobergDuveds IF1:17:55+37:1619:00
17Cisela GrothVallentuna Friidrott1:18:59+38:2019:15
18Bror ForsHuså1:19:06+38:2719:17
19Mats JonssonDuveds IF1:35:24+54:4523:16
20Sebastian DahlströmÅre1:39:33+58:5424:16
21Vilma HalvarssonÅre SLK2:08:39+1:28:0031:22
Hanna PerssonÅreej godkänd

C

3 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn ÖstlundJärpens SK44:1714:17
2Erik SunnerheimÅre45:03+0:4614:31
3Ulla ViklundJärpens SK46:31+2:1415:00
4Andreas LarssonDuved50:32+6:1516:18
5Jan StalaBjörnänge Hills BK55:33+11:1617:55
6Bengt WidegrenÖstersunds OK56:37+12:2018:15
7Sara HultBjörnänge Hills BK59:24+15:0719:09
8Olle LindellÅre OK1:01:46+17:2919:55
9Sara LindellÅre OK1:01:52+17:3519:57
10Alva BernsmedÅre1:09:51+25:3422:31
11Sara AunsmoÅre1:10:06+25:4922:36
12Karin BernsmedÅre OK1:10:24+26:0722:42
13Daniel HelgessonÅre OK1:13:10+28:5323:36
14Kalle HelgessonÅre OK1:13:11+28:5423:36
15Frida GelinderAttunda OK1:34:56+50:3930:37
Stina SöderbergÅre OKej godkänd

Nybörjare

1 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svea ThorÅre OK27:0620:50
2Arvid LinderströmUndersåkers IF30:48+3:4223:41
3Valter GradinUndersåkers IF33:33+6:2725:48
4Kajsa GradinUndersåkers IF34:07+7:0126:14
5Helena BjernekullÅre34:32+7:2626:33
6Anita MobärgUndersåkers IF35:14+8:0827:06
7Linnea MobärgUndersåkers IF35:15+8:0927:06
8Theo JigstedtÅre37:33+10:2728:53
9Cecilia JigstedtÅre37:36+10:3028:55
10Ebbe JigstedtÅre37:43+10:3729:00
11Peter JigstedtÅre37:48+10:4229:04
12Eva JonssonUndersåkers IF39:05+11:5930:03
13Emma HelgessonÅre OK43:36+16:3033:32
14Lotta HelgessonÅre OK43:38+16:3233:33
15Melvin HanssonDuveds IF46:50+19:4436:01
16Ulrika NeimanUndersåker51:10+24:0439:21
17Lea Lindholm-RidellDuveds IF1:00:10+33:0446:16
18Ebba BuneDuveds IF1:00:14+33:0846:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser