Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM Alingsåskretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM Alingsåskretsen
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: fredag 24 mars 2017

D21

4 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara IvarssonOK Kullingshof1:03:1614:22

H21

5 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl LarssonOK Skogshjortarna49:558:36
2Kristjan LaasOK Skogshjortarna54:17+4:229:21
3Mikael JohanssonOK Skogshjortarna1:05:48+15:5311:20
4Anton KarlssonOK Kullingshof1:14:59+25:0412:55
Simon WallmanOK Kullingshofej start

D16

3 200 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emma IvarssonOK Kullingshofej start

H16

3 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias ErixonOK Kullingshof46:1911:52

D14

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma PetterssonOK Kullingshof40:1813:00
Lova BerzeliusOK Skogshjortarnaej godkänd

H14

3 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel BökeOK Kullingshof39:3512:46
2Ludvig HedströmOK Skogshjortarna49:42+10:0716:01
2Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna49:42+10:0716:01
4Lukas LarssonOK Skogshjortarna49:44+10:0916:02
5Noel BengtssonOK Skogshjortarna50:02+10:2716:08

D12

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara EberlénOK Skogshjortarna38:1316:36
Alma BerzeliusOK Skogshjortarnautgått

D35

3 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa HedströmOK Skogshjortarna59:0315:08
2Gunilla FredmanOK Skogshjortarna1:11:36+12:3318:21

H35

5 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andréas ThernOK Skogshjortarna47:148:08
2Andreas JohanssonOK Kullingshof56:45+9:319:47
3Max KarleOK Skogshjortarna57:03+9:499:50
4Magnus BertilssonOK Skogshjortarna59:07+11:5310:11
5Erik AamotOK Skogshjortarna1:00:18+13:0410:23
6Jimmy LanevikOK Kullingshof1:02:46+15:3210:49
7Gustav JonssonOK Skogshjortarna1:02:50+15:3610:50
8Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna1:15:32+28:1813:01

D45

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Suzy LarssonOK Skogshjortarna46:0914:25
2Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:00:06+13:5718:46
Eva PedersenOK Skogshjortarnaej start

H45

4 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik TholénOK Skogshjortarna42:089:34
2Kjell EinarssonOK Skogshjortarna46:07+3:5910:28
3Lars BjörkingOK Skogshjortarna47:25+5:1710:46
4Mathias FredrixonOK Skogshjortarna53:40+11:3212:11
5Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna57:31+15:2313:04
6Karl TholénOK Skogshjortarna1:00:04+17:5613:39
7Conny ErixonOK Kullingshof1:09:02+26:5415:41
8Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna1:11:29+29:2116:14
9Göran BladOK Kullingshof1:38:10+56:0222:18
Ingvar IvarssonOK Kullingshofej godkänd
Remo WüstOK Kullingshofutgått

D55

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann Warma LaasOK Skogshjortarna38:1712:20
2Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna45:11+6:5414:34
3Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:08:39+30:2222:08
Brita SärdquistIK Ymerej godkänd

H55

3 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andres LaasOK Skogshjortarna44:4611:28
2Lars StrömbergOK Skogshjortarna1:12:46+28:0018:39

H65

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna35:3911:30
2Jonas LarssonOK Kullingshof36:23+0:4411:44
3Anders BerglundOK Skogshjortarna40:06+4:2712:56
4Bengt JohanssonOK Skogshjortarna45:46+10:0714:45

H75

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna39:4512:49
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna39:52+0:0712:51
3Kurt FredrixonOK Skogshjortarna50:07+10:2216:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser