Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Träningsserie 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Träningsserie 1
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: tisdag 4 april 2017

Almby IK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per-Åke HullKorta banan (16)49:3713:24
3Karl-Göran WahlströmKorta banan (16)56:07+6:3015:10
3Per HåstlundMellan banan (24)46:46+1:2210:52
5Mona HullKorta banan (16)1:00:13+10:3616:16
7Joakim DahlbergMellan banan (24)48:43+3:1911:19
14Mickael GöranssonMellan banan (24)1:01:02+15:3814:11
Ann-Britt GöranssonKorta banan (16)ej godkänd

FMTIS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Patrik GrankvistMellan banan (24)1:02:31+17:0714:32

FMTIS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Germund BrånsgårdMellan banan (24)1:03:09+17:4514:41

FMTIS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Annelie SjöstrandLätta banan (9)31:30+11:1012:06

FMTIS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Johanna LarssonLätta banan (9)32:25+12:0512:28

Hagaby GoIF Örebro

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Hans EgefalkLånga banan (4)1:37:38+40:0115:29
9Birgitta GustafssonKorta banan (16)1:11:24+21:4719:17

IFK Lidingö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Martin LarboLånga banan (4)57:379:08

Lindebygdens OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLätta banan (9)20:207:49
1Anna-Maria BackrydMellan banan (24)45:2410:33
2Asta SjöbergLätta banan (9)24:56+4:369:35
2Erik KlingLånga banan (4)1:10:49+13:1211:14
2Sofia CarlssonKorta banan (16)52:16+2:3914:07
3Marie-Helen HaglundLätta banan (9)30:36+10:1611:46
4Per-Erik GustafssonKorta banan (16)59:34+9:5716:05
5Penny HaglundLätta banan (9)31:38+11:1812:10
6Gert IngvarssonKorta banan (16)1:01:46+12:0916:41
7Lovisa ThybeckLätta banan (9)33:35+13:1512:55
8Per ThybeckLätta banan (9)43:37+23:1716:46
8Lars Ivan CarlssonKorta banan (16)1:08:32+18:5518:31
8Annika BrodinMellan banan (24)49:36+4:1211:32
9Monica ThybeckLätta banan (9)1:25:32+1:05:1232:53
10Jonas KlingMellan banan (24)52:23+6:5912:10
11Susanne HellsingKorta banan (16)1:22:48+33:1122:22
12Anders HolmbergKorta banan (16)1:24:45+35:0822:54
13Henrik HallorMellan banan (24)56:30+11:0613:08
17Roland KarlssonMellan banan (24)1:03:35+18:1114:47
18Kent KarlssonMellan banan (24)1:04:15+18:5114:56
22Anders NorgrenMellan banan (24)1:16:01+30:3717:40
23Mikael GrönborgMellan banan (24)1:16:02+30:3817:40
24Bengt WisénMellan banan (24)1:32:42+47:1821:33
Rolf HelmerssonKorta banan (16)ej godkänd
Lage JonssonMellan banan (24)utgått

OK Järnbärarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Kjell GustafssonKorta banan (16)1:18:54+29:1721:19

OK Milan

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Susanne ErikssonMellan banan (24)45:51+0:2710:39
3Hans LibergLånga banan (4)1:11:30+13:5311:20
4Jan-Åke Stolt KarlssonMellan banan (24)46:57+1:3310:55
5Håkan LibergMellan banan (24)47:57+2:3311:09
6Therese KorkeakoskiMellan banan (24)48:26+3:0211:15
7Ulrika SanderKorta banan (16)1:05:15+15:3817:38
9Andreas MogrenMellan banan (24)49:45+4:2111:34
12Josefin ErlandssonMellan banan (24)54:25+9:0112:39
13Elisabeth ErikssonKorta banan (16)1:37:52+48:1526:27
19Sanna SanderMellan banan (24)1:09:59+24:3516:16
20Lisa WesterbergMellan banan (24)1:10:34+25:1016:24
21Niklas SanderMellan banan (24)1:11:01+25:3716:30

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lennart LundhKorta banan (16)ej godkänd

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Evelina EricssonMellan banan (24)54:15+8:5112:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser