Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Värst i Herrsta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Värst i Herrsta
Arrangörsorganisationer: Herrestads AIF / Uddevalla IS
Datum: söndag 29 april 2018

D21

3 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK35:5010:21
2Lovisa LemanGöteborgs SK37:42+1:5210:53
3Frida StrömgårdUddevalla OK45:21+9:3113:06
4Jenny GullqvistVästvärmlands OK46:20+10:3013:23
5Alicia FribergIF Hagen47:52+12:0213:50
6Sofia HelmertzFrölunda OL2:24:20+1:48:3041:42

H21

4 060 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK30:427:33
2Christian NielsenIFK Göteborg Orientering32:10+1:287:55
3Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken35:55+5:138:50
4Tommy AnderssonVänersborgs SK35:58+5:168:51
5Mattias GrahnGöteborgs SK36:11+5:298:54
6Tobias MattssonTrollhättans SOK36:21+5:398:57
7Ulrik OlssonBrattås CK37:30+6:489:14
8Thomas AspIFK Göteborg Orientering37:34+6:529:15
9Christian KarldénKvillebyns SK38:28+7:469:28
10Johan GrahnGöteborgs SK38:29+7:479:28
11Willy FjällborgStenungsunds OK39:23+8:419:42
12Niklas GrahnGöteborgs SK40:41+9:5910:01
13Thomas WikströmStångenäs AIS41:32+10:5010:13
14Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK43:14+12:3210:38
15Anders ArfwedsonFrölunda OL43:59+13:1710:50
16Robert EnbomVänersborgs SK44:10+13:2810:52
17Tobias GovikStångenäs AIS46:43+16:0111:30
18Peter GrahnGöteborgs SK47:03+16:2111:35
19Martin AnderssonSjövalla FK47:43+17:0111:45
20Niklas HelmertzFrölunda OL47:57+17:1511:48
21Mats ChristianssonUddevalla OK50:56+20:1412:32
22Joel FlakbergIFK Göteborg Orientering59:00+28:1814:31
23Thomas BergstrandBrattås CK59:34+28:5214:40
24Niklas JambrénGöteborgs SK1:01:31+30:4915:09
25Anders JohanssonUddevalla OK1:09:24+38:4217:05
Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OKej start
Daniel GrahnIFK Göteborg Orienteringej start

D18

3 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa RaskKungälvs OK38:0911:01
2Tove JohanssonOK Alehof59:46+21:3717:16
3Vera UhrbergBrattås CK1:14:35+36:2621:33

H18

3 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar CarlssonKvillebyns SK37:5111:26
2Erik LundStenungsunds OK39:59+2:0812:04

D16

3 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara JohanssonOK Skärmen41:5012:31
2Frida JohanssonOK Skärmen43:50+2:0013:07
3Ebba LindOK Skärmen44:00+2:1013:10
4Ida SüdhoffBrattås CK48:18+6:2814:27
5Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb52:09+10:1915:36
6Agnes BohlinIFK Göteborg Orientering52:22+10:3215:40
7Alma AppelgrenTrollhättans SOK54:38+12:4816:21
Elin FlakbergIFK Göteborg Orienteringej start

H16

3 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob ÖstermanVänersborgs SK36:2610:54
2David AlménTrollhättans SOK36:57+0:3111:03
3Erik JohanssonOK Alehof37:50+1:2411:19
4Melker AnderssonEds SK40:23+3:5712:05
5Erik PerssonBrattås CK57:26+21:0017:11
6Johan LundStenungsunds OK1:00:32+24:0618:07
Alfred LeonTrollhättans SOKej godkänd
William WasseniusUddevalla OKej start

D14

2 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna41:0516:02
2Elsie GerhardtBrattås CK44:37+3:3217:25
3Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK46:07+5:0218:00

H14

2 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas BoströmOK Alehof25:029:46
2Hjalmar OlssonUddevalla OK29:04+4:0211:21
3Adrian BergqvistOK Alehof30:25+5:2311:52
4Johan Wall JungbjerGöteborgs SK35:13+10:1113:45
5Oscar NymanOK Gipen39:42+14:4015:30
6Erik SüdhoffBrattås CK46:07+21:0518:00
7Max NymanOK Gipen1:03:02+38:0024:37

D12

2 290 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonÅmåls OK21:159:16
2Andrea EnbomVänersborgs SK23:23+2:0810:12
3Alva ZakariassonUddevalla OK24:38+3:2310:45
4Saga KällstrandÅmåls OK24:49+3:3410:50
5Ida AnderssonVänersborgs SK27:12+5:5711:52
6Emma ChristianssonUddevalla OK28:06+6:5112:16
7Lisa Hafstad WallanderBrattås CK28:33+7:1812:28
8Julia SvarfvarSjövalla FK29:56+8:4113:04
9Tilia OlssonUddevalla OK32:03+10:4813:59
10Alice WikströmStångenäs AIS33:52+12:3714:47
11Maja NymanVänersborgs SK34:05+12:5014:53
12Maja JosefssonVästvärmlands OK39:40+18:2517:19
13Vera KlingbergLjungskile FK1:09:04+47:4930:09
Hilma EkströmStenungsunds OKej start
Linn EnbomVänersborgs SKej start
Sara Storm-AnderssonOK Tyrej start

H12

2 290 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HogedalVänersborgs SK17:447:44
2Emil SkeppSävedalens AIK19:49+2:058:39
3Viggo AnderssonTrollhättans SOK20:30+2:468:57
4Gustav AspIFK Göteborg Orientering22:58+5:1410:01
5Miles GerhardtBrattås CK25:11+7:2710:59
6Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb25:31+7:4711:08
7Axel Ström EckerlidSävedalens AIK26:01+8:1711:21
8Rasmus GranängKungälvs OK26:21+8:3711:30
9Viktor NilssonStångenäs AIS28:02+10:1812:14
10Elis GrahnGöteborgs SK28:33+10:4912:28
11Emil WalleniusFrölunda OL32:45+15:0114:18
12Alexander FedjeFrölunda OL34:55+17:1115:14
13Eskil LeonTrollhättans SOK36:21+18:3715:52
14Alexander LännhultEds SK39:59+22:1517:27
Floyd GerhardtBrattås CKej start

D12 Kort

2 180 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lilly JorehedOK Gipenej start

H12 Kort

2 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias JosefssonVästvärmlands OK31:4614:34

D10

2 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa ForsengLjungskile FK24:1411:06
2Olivia GustafssonTrollhättans SOK25:44+1:3011:48
3Elsa WikströmStångenäs AIS26:49+2:3512:18
4Alice BohlinIFK Göteborg Orientering31:08+6:5414:16
5Elina ChristianssonUddevalla OK31:24+7:1014:24
6Celia KlingbergLjungskile FK32:20+8:0614:49
7Elsa ReuterÅmåls OK33:17+9:0315:16
8Vilma HenrikssonUddevalla OK36:39+12:2516:48
9Evelina LindgrenLidköpings VSK37:26+13:1217:10
10Frida DäckforsTullinge SK38:48+14:3417:47
11Alice KällstrandÅmåls OK38:56+14:4217:51
Hedvig GrahnIFK Göteborg Orienteringej start

H10

2 180 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel HogedalVänersborgs SK17:017:48
2Vilgot ÅhlundVänersborgs SK18:56+1:558:41
3Johannes AnderssonVänersborgs SK19:07+2:068:46
4Nore ModénVänersborgs SK21:58+4:5710:04
5Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb21:59+4:5810:05
6Arvid ErikssonÅmåls OK23:07+6:0610:36
7Vidar EkdalaKungälvs OK31:32+14:3114:27
8Melker MalmEds SK41:35+24:3419:04
9William LännhultEds SK43:34+26:3319:59
William BjörnbeckerSjövalla FKej godkänd

H35

4 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristoffer EdshageCentrum OK46:0511:21
2Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna47:16+1:1111:38
3Linus LännhultEds SK1:28:28+42:2321:47

D40

3 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda MartinssonIF Marin Väst45:3013:09
2Katarina EnbomVänersborgs SK51:29+5:5914:52
3Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL51:52+6:2214:59
4Caroline AnderssonTrollhättans SOK56:54+11:2416:26

H40

4 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas ZakariassonUddevalla OK41:2310:11
2Jan GranängKungälvs OK51:43+10:2012:44
3Henrik EssungerSjövalla FK59:44+18:2114:42
4Magnus VedinTrollhättans SOK1:00:38+19:1514:56
5Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:13:19+31:5618:03
6Oskar SvarfvarSjövalla FK1:19:26+38:0319:33

D45

2 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK25:168:35
2Charlotte DrejmoOK Landehof39:20+14:0413:22
3Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering56:35+31:1919:14

H45

4 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael SjölundGöteborg-Majorna OK51:4012:43
2Klas ÅströmMölndal Outdoor IF53:21+1:4113:08
3Kristofer DrejmoOK Landehof1:13:33+21:5318:06
4Johan HanssonOK Löftan1:18:37+26:5719:21
5Martin JakobssonHammarkinds OK1:23:48+32:0820:38

D50

2 940 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK31:0510:34
2Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK32:09+1:0410:56
3Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK32:12+1:0710:57
4Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK35:26+4:2112:03
5Heli MarjomaaStigsökarna35:41+4:3612:08
6Lena PeterssonOK Alehof36:08+5:0312:17
7Marie EckerlidSävedalens AIK37:32+6:2712:45
8Annelie JohanssonOK Skärmen43:11+12:0614:41
9Tuuli SaariFK Herkules46:21+15:1615:45
10Eva NilssonKungälvs OK46:44+15:3915:53
11Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK48:46+17:4116:35
12Katarina AlmehedFrölunda OL49:56+18:5116:59
13Charlotte ÖstermanVänersborgs SK56:06+25:0119:04
Karin LaurellOK Flundrehofej godkänd
Lena CarlssonSävedalens AIKej start
Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OKej start
Anneli GordonStigsökarnaej start

H50

3 310 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK29:579:02
2Joachim FribergIF Hagen30:59+1:029:21
3Janne MattssonTrollhättans SOK32:01+2:049:40
4Mats KristianssonTrollhättans SOK33:52+3:5510:13
5Nils GustavssonLidköpings VSK36:20+6:2310:58
6Erik RuotsalainenFrölunda OL38:13+8:1611:32
7Gert AnderssonEds SK38:25+8:2811:36
8Ulf AlmehedFrölunda OL38:49+8:5211:43
9Johan LilljeqvistStigsökarna39:17+9:2011:52
10Martin EkdalaKungälvs OK39:45+9:4812:00
11Tony GustavsenIstrums SK41:00+11:0312:23 Ladda ner rutt i gpx-format
12Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL46:24+16:2714:01
12Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK46:24+16:2714:01
14Joakim AhnheimTibro OK51:22+21:2515:31
Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Mikael JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Lasse Karlsson-LodIstrums SKej godkänd

D55

2 940 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Solheim HaugerudIndre Østfold OK32:3211:03
2Gunnel JernstigTrollhättans SOK34:46+2:1411:49
3Ingrid KensbyOK Tyr35:32+3:0012:05
4Christina BirathStenungsunds OK37:29+4:5712:44
5Britta SahlinVänersborgs SK41:20+8:4814:03
6Tone HollowellOK Tyr44:55+12:2315:16
7Nina BejbomUddevalla OK48:27+15:5516:28
8Mona OlssonBrattås CK49:12+16:4016:44
9Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK52:35+20:0317:53
10Karin HelmertzFrölunda OL1:10:04+37:3223:49
Annette Falck LarssonVänersborgs SKej godkänd
Anna Weckner WestlundOK Tyrej start

H55

3 310 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr28:218:33
2Jan HanssonStenungsunds OK31:53+3:329:37
3Bengt JohanssonOK Tyr32:29+4:089:48
4Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK34:07+5:4610:18
5Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb34:49+6:2810:31
6Hans GarmerGöteborg-Majorna OK36:45+8:2411:06
7Magnus WideFrölunda OL37:43+9:2211:23
8Jan GranstedtHalden SK38:36+10:1511:39
9Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK39:49+11:2812:01
10Anders KjellbergOK Flundrehof40:59+12:3812:22
11Hans KööhlerTrollhättans SOK41:01+12:4012:23
12Mats HugosonKvillebyns SK42:43+14:2212:54
13Thomas HollowellOK Tyr43:06+14:4513:01
14Roy JohanssonOK Skogsvargarna43:50+15:2913:14
15Clas BörjessonIK Uven44:47+16:2613:31
16Ulf NyströmTrollhättans SOK45:16+16:5513:40
17Lars-johan VågLerums SOK45:18+16:5713:41
18Anders AxelssonOK Skogsvargarna46:01+17:4013:54
19Mats LindströmOK Skärmen46:53+18:3214:09
20Mikael JohanssonOK Skärmen47:11+18:5014:15
21Jan UhrbergBrattås CK51:51+23:3015:39
22Mats KensbyOK Tyr52:59+24:3816:00
23Håkan EggertIF Hagen53:10+24:4916:03
24Börje PerssonOK Alehof1:09:20+40:5920:56
25Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:26:20+57:5926:04
26Jan SveideIF Hagen1:28:18+59:5726:40
Thomas AttforsSävedalens AIKej godkänd
Ulf WallinGöteborg-Majorna OKej start

D60

2 440 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth ÖströmOK Tyr25:4910:34
2Birgitta AnderssonFrämmestads IK28:34+2:4511:42
3Anneli Brander NilssonStenungsunds OK30:08+4:1912:20
4Catharina KarlssonTrollhättans SOK32:00+6:1113:06
5Kerstin BurmanKvillebyns SK32:09+6:2013:10
6Eva KarlssonUddevalla OK32:38+6:4913:22
7Kerstin Haugen LundStenungsunds OK33:39+7:5013:47
8Monika NilssonOK Alehof41:55+16:0617:10
9Kerstin LjungbergOK Gipen44:49+19:0018:22
Britt KarlssonStenungsunds OKej start

H60

3 130 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF28:439:10
2Olov ÖströmOK Tyr28:52+0:099:13
3Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK28:53+0:109:13
4Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK30:06+1:239:36
5Johan KarlssonTrollhättans SOK32:13+3:3010:17
6Pierre KarlssonOK Alehof33:44+5:0110:46
7Stefan JohanssonTrollhättans SOK33:47+5:0410:47
8Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK34:03+5:2010:52
9Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK35:52+7:0911:27
10Bror WidénUddevalla OK36:57+8:1411:48
11Lasse JohanssonEds SK39:12+10:2912:31
12Börje SundbergOK Gipen40:34+11:5112:57
13Reine SpetzStenungsunds OK42:05+13:2213:26 Ladda ner rutt i gpx-format
14Bernt AnderssonIF Rigor44:19+15:3614:09
15Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK46:20+17:3714:48
16Peter LarssonTrollhättans SOK51:39+22:5616:30
17Arne LundStenungsunds OK54:42+25:5917:28
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej start

D65

2 440 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK28:1411:34
2Gunilla HogedalVänersborgs SK31:27+3:1312:53
3Gunnel TurpeinenKvillebyns SK32:07+3:5313:09
4Monica KnutssonSävedalens AIK33:01+4:4713:31
5Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb33:17+5:0313:38
6Karin AxelssonIK Uven34:28+6:1414:07
7Marion HallstenUddevalla OK39:59+11:4516:23
8Gudrun WesterStångenäs AIS43:53+15:3917:59
9Inger EismarkOK Orinto1:24:52+56:3834:46

H65

3 130 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK32:2510:21
2Lars HogedalVänersborgs SK32:26+0:0110:21
3Conny JidetoftStångenäs AIS33:41+1:1610:45
4Bo KarlssonLjungskile FK34:10+1:4510:54
5Stefan MillegårdSävedalens AIK35:37+3:1211:22
6Dan WidercrantzOK Skärmen36:08+3:4311:32
7Per IvarssonUddevalla OK37:18+4:5311:55
8Kent ErikksonLerums SOK37:42+5:1712:02
9Tommy WesterbergIF Hagen37:55+5:3012:06
10Lennart AnderssonGöteborgs SK39:08+6:4312:30
11Christer NälemarkOK Djerf39:16+6:5112:32
12Roalh KlevelandKvillebyns SK40:56+8:3113:04
13Lars EkbergTrollhättans SOK42:10+9:4513:28
14Evert JohanssonOK Tisaren45:39+13:1414:35
15Hans EkbergTrollhättans SOK47:46+15:2115:15
16Hans-Erik RingströmHåby IF48:50+16:2515:36
17Gunnar BejbomUddevalla OK49:31+17:0615:49
18Bertil KarlssonHjobygdens OK50:05+17:4016:00
19Bernhard GrenaboHjobygdens OK53:50+21:2517:11
20Matti LindqvistTrollhättans SOK55:07+22:4217:36
21Börje GustavssonTrollhättans SOK58:53+26:2818:48
22Sten HelmertzFrölunda OL1:12:35+40:1023:11
Ingemar KyhlbergForserums SOKej godkänd
Mats KarlssonStenungsunds OKej start

D70

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa TofténHjobygdens OK35:1414:48
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof36:33+1:1915:21
3Rosa JohanssonIK Uven41:55+6:4117:36
4Eva HöijeOK Skogsstjärnan44:33+9:1918:43
5Inga-Lill NilssonUddevalla OK46:05+10:5119:21

H70

2 680 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto24:389:11
2Sören SvenssonSjövalla FK26:44+2:069:58
3Willy GrønstadGimle IF27:40+3:0210:19
4Hans M CarlssonIFK Göteborg Orientering28:00+3:2210:26
5Rune SandbergUddevalla OK28:16+3:3810:32
6Torbjörn WikströmOK Orinto28:59+4:2110:48
7Lennart HermanssonStångenäs AIS29:24+4:4610:58
8Olof KarlssonUddevalla OK29:34+4:5611:01
9Oskar JohanssonStångenäs AIS29:50+5:1211:07
10Leif LöfTrollhättans SOK31:20+6:4211:41
11Dag LorénOK Frisene31:24+6:4611:42
12Jonas LarssonOK Kullingshof34:25+9:4712:50
13Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS34:44+10:0612:57
14Johnny KarlssonUddevalla OK34:48+10:1012:59
15Allan WikströmStångenäs AIS34:56+10:1813:02
16Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb35:01+10:2313:03 Ladda ner rutt i gpx-format
17Lars-Evan PetterssonKolbotn o Skimt OL37:42+13:0414:04
18Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb39:44+15:0614:49
19Per-Arne KällénUddevalla OK42:17+17:3915:46
20Per-Arne JohanssonVänersborgs SK44:24+19:4616:34
21Bertil HermanssonStenungsunds OK46:00+21:2217:09
22Bertil QvickKungälvs OK50:28+25:5018:49
Torbjörn KarldénKvillebyns SKej godkänd
Dan JohanssonFjärås AIKej godkänd
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIKej start

D75

1 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern21:5612:40
2Birgitta StenströmVänersborgs SK24:37+2:4114:13
3Lena WaernTrollhättans SOK26:40+4:4415:24
4Eva OlofssonOK Flundrehof36:42+14:4621:12

H75

2 680 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern29:2110:57
2Kenneth IvehagFrämmestads IK31:13+1:5211:38
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna32:13+2:5212:01
4Lars FinbomOK Landehof32:37+3:1612:10
5Lennart HöijeOK Skogsstjärnan32:51+3:3012:15
6Allsing CarlssonOK Skogsvargarna34:36+5:1512:54
7Leif OlofssonOK Flundrehof36:18+6:5713:32
8Göte NatanaelssonLjungskile FK41:57+12:3615:39
9Ingemar SvenssonLunds OK42:25+13:0415:49
10Karl-Axel JohanssonIK Uven43:35+14:1416:15
11Hans KarlssonOK Orinto51:55+22:3419:22
12Christer WestbergIFK Göteborg Orientering57:30+28:0921:27
13Sven PerssonLjungskile FK1:00:58+31:3722:44
14Lars WesterStångenäs AIS1:16:04+46:4328:22
15Gunnar BrystHjobygdens OK1:20:31+51:1030:02
Bengt HanssonOK Löftanej godkänd

D80

1 730 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne GrahnGöteborgs SK33:0419:06
2Gunnel BörjessonIK Uven38:48+5:4422:25
3Gerd HallstenVänersborgs SK45:05+12:0126:03
4Ingrid BorglidenVänersborgs SK51:41+18:3729:52
5Margareta HolmbergIF Hagen53:32+20:2830:56

H80

2 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andre AlexanderssonKungälvs OK33:1413:57
2Kuno EkdahlOK P436:56+3:4215:31
3Ingemar HolmbergIF Hagen37:11+3:5715:37
Leif JohanssonTrollhättans SOKej start

Inskolning

1 360 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Mio BursellBrattås CKfullföljt
Knut DavidssonUddevalla OKfullföljt
Alva GrahnGöteborgs SKfullföljt
Freja GrahnGöteborgs SKfullföljt
Ivar GrahnGöteborgs SKfullföljt
Eva GrimsdottirVänersborgs SKfullföljt
Sindri GrimsonVänersborgs SKfullföljt
Robin GullkvistVästvärmlands OKfullföljt
Axel HofflanderGöteborg-Majorna OKfullföljt
Viggo Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Astrid LindgrenLidköpings VSKfullföljt
Hampus LöfgrenStångenäs AISfullföljt
Bojan WallentinLerums SOKfullföljt
Hannes ModénVänersborgs SKej start

U1

1 810 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Doris LagergrenBrattås CK17:039:25
2Elias GranängKungälvs OK19:35+2:3210:49
3Malte HenrikssonUddevalla OK21:11+4:0811:42
4Ester OhlssonBrattås CK21:30+4:2711:52
5Ebba ForsengLjungskile FK21:59+4:5612:08
6Jakob SundbergLjungskile FK24:24+7:2113:28
7Lucia Abal PernemanLjungskile FK25:17+8:1413:58
8Elin SundbergLjungskile FK25:18+8:1513:58
9Madeleine BergqvistOK Alehof27:00+9:5714:55
10Elias ChristianssonUddevalla OK29:07+12:0416:05
11Inez WallebäckLjungskile FK29:18+12:1516:11
12Märta GrahnGöteborgs SK33:19+16:1618:24
13Emil HofflanderGöteborg-Majorna OK34:34+17:3119:05
13Solveig WallentinLerums SOK34:34+17:3119:05
15Julia JohanssonEds SK36:52+19:4920:22
15Oskar GalleEds SK36:52+19:4920:22
17Vide KlingbergLjungskile FK37:53+20:5020:55
18Ivar DahlängVänersborgs SK39:01+21:5821:33
19Edvard DahlängVänersborgs SK39:04+22:0121:35
20Otto Mellqvist BjelkeUddevalla OK41:36+24:3322:59
21Amanda JohanssonEds SK42:51+25:4823:40
22Klara GalleEds SK42:54+25:5123:42
23Julian KlingbergLjungskile FK46:46+29:4325:50
Maja ZakariassonUddevalla OKej godkänd
Elin WikströmStångenäs AISej start

U2

2 270 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva LäckströmKlubblös26:1011:31
2Elion CrolsStenungsunds OK28:41+2:3112:38
3Lovisa KristianssonTrollhättans SOK29:46+3:3613:06
4Erik LäckströmKlubblös29:54+3:4413:10
5Eskil WallebäckLjungskile FK31:34+5:2413:54
6Edvin HöökUddevalla OK31:47+5:3714:00
7Rasmus LindenUddevalla OK35:08+8:5815:28
8Lola NymanOK Gipen35:39+9:2915:42
9Måns LindenUddevalla OK35:54+9:4415:48
10Oskar GustafssonTrollhättans SOK37:26+11:1616:29
11Elias OhlssonBrattås CK39:11+13:0117:15
12Erik VidarssonStångenäs AIS39:25+13:1517:21
13Linnea LöfgrenStångenäs AIS39:30+13:2017:24
14William FedjeFrölunda OL39:34+13:2417:25
15Jonathan HagmanOK Orinto39:37+13:2717:27
16Simon SkottÅmåls OK40:31+14:2117:50
17Hilda GrahnGöteborgs SK43:24+17:1419:07
18Siri KronaKungälvs OK43:25+17:1519:07
19Ella GrahnGöteborgs SK43:32+17:2219:10
20Lotta LagergrenBrattås CK46:29+20:1920:28
21Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL47:31+21:2120:55
22Elin ReuterÅmåls OK47:49+21:3921:03
23Alexander JohanssonOK Gipen48:03+21:5321:10
24Ida BorgOK Orinto1:30:25+1:04:1539:49

U3

2 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa EkUddevalla OK44:4016:21
2Tor LindenUddevalla OK52:10+7:3019:06
3Olivia BjelkeUddevalla OK58:32+13:5221:26

Öppen motion 1

2 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AppelgrenTrollhättans SOK31:0213:40
2Emelie HagmanOK Orinto39:23+8:2117:20
3Ulrika AppelgrenTrollhättans SOK42:15+11:1318:36
4Malin WalleinusFrölunda OL53:55+22:5323:45
5Grimur MagnussonVänersborgs SK55:38+24:3624:30
6N.N Herrestads AIF56:22+25:2024:49
7N.N Herrestads AIF56:25+25:2324:51
8Stina WenerssonOK Orinto57:22+26:2025:16
9Jakob EdsageGöteborg-Majorna OK58:42+27:4025:51
Sören AnderssonOK Tyrej start

Öppen motion 3

2 730 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HenrikssonUddevalla OK26:209:38
2Urban FriskOK Skogsmunken30:21+4:0111:07
3Mats OhlssonBrattås CK32:58+6:3812:04
4Louise GrahnGöteborgs SK34:29+8:0912:37
5Caroline OhlssonBrattås CK35:33+9:1313:01
6Susanne JohanssonStångenäs AIS35:53+9:3313:08
7Sara AnderssonVänersborgs SK36:26+10:0613:20
8Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubb37:11+10:5113:37
9Erika WikströmStångenäs AIS39:28+13:0814:27
10Henne JensenEds SK39:36+13:1614:30
11Britta ErikssonÅmåls OK41:45+15:2515:17
12Cenny AppelgrenTrollhättans SOK43:09+16:4915:48
13Kristina NyströmTrollhättans SOK43:11+16:5115:49
14Louise ModénVänersborgs SK43:36+17:1615:58
15Tobias ErikssonÅmåls OK44:42+18:2216:22
16Lillemor GunnarssonOK Gipen45:32+19:1216:40
17Anna WidströmKvarnsvedens GOIF OK46:33+20:1317:03
18Gustav CarlssonKvillebyns SK48:19+21:5917:41
19BrittMarie EkbergOK Orinto48:44+22:2417:51
20Liv LindOK Skärmen49:22+23:0218:04
21Rune JungbjerGöteborgs SK51:00+24:4018:40
22Berit IvarssonOK Skogshjortarna53:02+26:4219:25
23Bora DundarFrölunda OL53:33+27:1319:36
24Jörgen DäckforsTullinge SK53:48+27:2819:42
25Jan EdsagerCentrum OK58:39+32:1921:29
26Lotta LehmanGöteborgs SK1:00:14+33:5422:03
27Birgitta Odby JanssonFrämmestads IK1:02:53+36:3323:02
28Birgit LjungOK Gipen1:10:39+44:1925:52
29Bibbi GustafssonOK Gipen1:11:12+44:5226:04
30Nenette DäckforsTullinge SK1:16:19+49:5927:57
31Liv Edler GrönstadGimle IF1:16:22+50:0227:58
32Anita NathanaelssonLjungskile FK1:16:37+50:1728:03

Öppen motion 5

3 270 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1PerOlov DavaliusKlubblös34:1710:29
2Krister Brander NilssonStenungsunds OK40:36+6:1912:24
3Johan HallmanTrollhättans SOK41:02+6:4512:32
4Magnus StafstedtFrämmestads IK42:01+7:4412:50
5Håkan HagmanOK Orinto44:14+9:5713:31
6Annsofie KarlssonOK Skogsmunken44:54+10:3713:43
7Fredrik BackmanKlubblös45:42+11:2513:58
8Anna-Karin MattsonTrollhättans SOK45:57+11:4014:03
9Anders LindénFrölunda OL48:37+14:2014:52
10Karin ReimertzGällstadsbygden48:45+14:2814:54
11Maria AnderssonKvillebyns SK50:33+16:1615:27
12Yvonne FriskOK Skogsmunken50:49+16:3215:32
13Sara LindgrenLidköpings VSK51:26+17:0915:43
14Sven LarssonKlubblös52:22+18:0516:00
15Charlotta SvarfvarSjövalla FK55:00+20:4316:49
16Mårten SvenssonOK Gipen55:14+20:5716:53
17Lars Inge AnderssonOK Räven56:05+21:4817:09
18Elin BorgOK Orinto56:20+22:0317:13
19Sofia HagmanOK Orinto57:58+23:4117:43
20Bengt Rune WahlströmIK Uven59:51+25:3418:18
21Annika LännhultEds SK1:00:15+25:5818:25
22Lars HolmOK Gipen1:00:50+26:3318:36
23Fredrik LeonTrollhättans SOK1:03:33+29:1619:26
24Gert IvarssonOK Skogshjortarna1:05:07+30:5019:54
25Tony GullqvistVästvärmlands OK1:05:56+31:3920:09
26Rune PetterssonFrämmestads IK1:10:22+36:0521:31
27Jonathan MårtenssonTrollhättans SOK1:16:31+42:1423:23
28Linda GerhardtBrattås CK1:18:40+44:2324:03
29Åsa GrenaboHjobygdens OK1:37:16+1:02:5929:44
Birgitta CarlssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Mattias ModénVänersborgs SKej start

Öppen motion 7

3 430 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odd WallanderBrattås CK35:1910:17
2Tomas KarlssonOK Skogsmunken38:20+3:0111:10
3Anders ReimertzGällstadsbygden39:45+4:2611:35
4Daniel TorstenssonGöteborgs SK40:38+5:1911:50
5Ted LiivrandOK Skogshjortarna42:21+7:0212:20
6Katja Stenström BohlinIFK Göteborg Orientering43:11+7:5212:35
7Elin StrandhagenGöteborg-Majorna OK44:40+9:2113:01
8Johanna SjonsIFK Hedemora OK45:53+10:3413:22
9Sofia SamuelssonOK Gipen46:04+10:4513:25
10Pia VångellLinköpings OK47:01+11:4213:42
11Malin ChristianssonUddevalla OK49:04+13:4514:18
12Bo KarlssonTrollhättans SOK49:13+13:5414:20
13Kurt EkbergOK Orinto50:22+15:0314:41
14Odd OhlssonUddevalla OK50:37+15:1814:45
15Stefan JohanssonKungälvs OK52:10+16:5115:12
16Tomas VångellLinköpings OK53:32+18:1315:36
17Ingalill WahlbergVänersborgs SK53:41+18:2215:39
18Nils-Erik GunnarssonOK Gipen55:55+20:3616:18
19Lars BohlinIFK Göteborg Orientering58:09+22:5016:57
20Lars TorstenssonGöteborgs SK59:55+24:3617:28
21Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb1:01:29+26:1017:55
22Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK1:01:51+26:3218:01
23Cecilia KarlssonGöteborgs SK1:02:59+27:4018:21
24Ellinore OlaussonKlubblös1:03:43+28:2418:34
25Ingmar LindblomOK Orinto1:04:01+28:4218:39
26Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK1:04:15+28:5618:43
27Pertti HeedOK Orinto1:08:07+32:4819:51
28Lars RehnbergKlubblös1:08:28+33:0919:57
29Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:09:45+34:2620:20
30Sofia VideFrölunda OL1:10:26+35:0720:32
31Anders SwedinLidköpings VSK1:14:06+38:4721:36
32Conny WenerssonOK Orinto1:19:48+44:2923:15
33Karin ElfmanIF Marin Väst1:24:25+49:0624:36
34Frida WallentinLerums SOK1:35:38+1:00:1927:52
35Radka KühnelTrollhättans SOK1:41:56+1:06:3729:43
Ulf StrömSävedalens AIKej godkänd
Alva BohlinIFK Göteborg Orienteringej start
Michaela KällstrandÅmåls OKej start

Öppen motion 8

4 160 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GustafssonTrollhättans SOK34:288:17
2Björn ÖbergRyda SK35:44+1:168:35
3Andreas WikströmStångenäs AIS36:51+2:238:51
4Mattias KlingbergLjungskile FK37:11+2:438:56
5Jesper StenströmVänersborgs SK39:49+5:219:34
6Per BladLjungskile FK46:44+12:1611:14
7Aron DavidssonUddevalla OK48:11+13:4311:34
8Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb48:42+14:1411:42
9Frans WallebäckLjungskile FK48:52+14:2411:44
10Peter HöökUddevalla OK49:43+15:1511:57
11Katrin SkeppSävedalens AIK50:09+15:4112:03
12Tomas CarlssonÅmåls OK50:48+16:2012:12
13Fredrik OlssonUddevalla OK53:50+19:2212:56
14Jon JohnssonGöteborgs SK55:07+20:3913:14
15Nils-Olof LarssonVänersborgs SK55:11+20:4313:15
16Pär SvenssonStenungsunds OK55:33+21:0513:21
17Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb58:42+24:1414:06
18Peter WallentinLerums SOK59:05+24:3714:12
19Tomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:00:05+25:3714:26
20Magnus CarlstedtSävedalens AIK1:02:03+27:3514:54
21Mattias HolmströmÅmåls OK1:05:28+31:0015:44
22Olle PenttinenIFK Hedemora OK1:07:32+33:0416:14
23Patrik NilssonVänersborgs SK1:13:13+38:4517:36
24Charlotte CarlstedtSävedalens AIK1:14:02+39:3417:47
25Frida KjellmanLidköpings VSK1:15:01+40:3318:01
26Niclas KjellmanLidköpings VSK1:16:23+41:5518:21
27Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:17:35+43:0718:38
28Anna-Sara ZackariassonUddevalla OK1:19:06+44:3819:00
29Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:34:21+59:5322:40
30Margaretha HofflanderGöteborg-Majorna OK1:34:36+1:00:0822:44
Tommy StenkvistRyda SKej godkänd
Andreas BranellRyda SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser