Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 4, förkortad lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 4, förkortad lång
Arrangörsorganisationer: Härnösands OK / Medelpads OF
Datum: söndag 13 maj 2018

D21 Elit

7 150 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF1:04:239:00
2Hanna HugossonSundsvalls OK1:08:00+3:379:30
3Linnéa GolsäterEksjö SOK1:09:15+4:529:41
4Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK1:09:26+5:039:42
5Alice HugossonIFK Lidingö SOK1:11:09+6:469:57
6Linda LindkvistLeksands OK1:12:17+7:5410:06
7Isabel SalénIFK Mora OK1:12:26+8:0310:07
8Maria BjörklundStora Tuna OK1:13:26+9:0310:16
9Klara YngvessonUmeå OK1:13:30+9:0710:16
10Amanda HolmgrenVittjärvs IK1:14:53+10:3010:28
11Hanna HänströmOK Ravinen1:15:48+11:2510:36
12Hedwig HaasSundsvalls OK1:17:06+12:4310:46
13Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:17:16+12:5310:48
14Madeleine Tjernberg DahlinKovlands IF1:20:43+16:2011:17
15Rebecka HylanderNyköpings OK1:23:00+18:3711:36
16Stina GranefeltOK Tyr1:24:20+19:5711:47
17Johanna SjölundSundsvalls OK1:24:36+20:1311:49
18Matilda ErikssonOK Kåre1:25:09+20:4611:54
19Karin BjörnlingerUlricehamns OK1:26:56+22:3312:09
20Emma BergströmOK Vargen1:32:58+28:3513:00
21Erica EdmanRehns BK1:33:26+29:0313:04
22Charlotte LindkvistLeksands OK1:36:18+31:5513:28
Frida SandbergStora Tuna OKej godkänd
Sara KindlundOK Trananej godkänd
Helena ForsbergSkogslöparnaej godkänd
Louise BorgTrollhättans SOKej start
Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OKej start

H21 Elit

9 630 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KaleredStora Tuna OK1:09:127:11
2Viktor SvenskStora Tuna OK1:11:07+1:557:23
3Joakim SvenskStora Tuna OK1:13:07+3:557:35
4Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna1:14:01+4:497:41
5Anton ForsbergStora Tuna OK1:19:18+10:068:14
6Andreas UllerKils OK1:21:03+11:518:24
7Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna1:22:24+13:128:33
8Anders AxlingSundsvalls OK1:25:49+16:378:54
9Anders VedinSundsvalls OK1:26:10+16:588:56
10Erik BjörklundOK Linné1:29:31+20:199:17
11Dag StridhOK Nolaskogsarna1:30:00+20:489:20
12Albin BergkvistOK Kåre1:31:25+22:139:29
13Erik MagnussonOK Nolaskogsarna1:33:37+24:259:43
14Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:35:54+26:429:57
15Andreas NikolaussonVisborgs OK1:38:24+29:1210:13
16David SundströmSöderhamns OK1:39:19+30:0710:18
17David HolmbergSundsvalls OK1:41:28+32:1610:32
18Martin SundströmSöderhamns OK1:42:28+33:1610:38
19Jonas AnderssonStora Tuna OK1:45:24+36:1210:56
20Axel BengtssonSol Tranås1:47:20+38:0811:08
21Janne NäätänenSundsvalls OK1:48:09+38:5711:13
22Oscar VångellÄrla IF1:54:50+45:3811:55
23Carl-Johan HögbergOK Linné1:57:54+48:4212:14
24Arvid StrandbergSkogslöparna2:04:48+55:3612:57
25Martin SöderbergSelånger SOK2:06:32+57:2013:08
26Daniel BerggrenÖstersunds OK2:12:45+1:03:3313:47
Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Mattias MårtsStora Tuna OKej godkänd
Thomas JohannessonRonneby OKej godkänd
Olov VikströmSundsvalls OKej godkänd
Halvor Eid NielsenÄrla IFej godkänd
Jefta LangerakJärfälla OKej godkänd
Erik BlomgrenStora Tuna OKej start

D20 Elit

6 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BlixtOK Hammaren1:09:1611:24
2Hanna KjellinForsa OK1:10:34+1:1811:37
3Jonna ForsVästerås SOK1:28:41+19:2514:36
4Emma WibergSkogslöparna1:31:22+22:0615:03
5Evelina SöderlundSkogslöparna2:05:29+56:1320:40

H20 Elit

7 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:02:528:47
2Oskar EdvardssonJärfälla OK1:04:05+1:138:57
3Anton KällströmSala OK1:10:38+7:469:52
4Simon DahlbergOK Nolaskogsarna1:11:42+8:5010:01
5Gustav FrænellSundsvalls OK1:17:27+14:3510:49
6Truls LindholmSundsvalls OK1:23:56+21:0411:44
Martin StorkampSundsvalls OKej start

D18 Elit

5 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SjöbergTullinge SK1:01:1510:22
2Frida VikströmSundsvalls OK1:05:28+4:1311:05
3Emilia EngelOK Ravinen1:10:27+9:1211:56
4Ella OlssonGrycksbo IF OK1:13:40+12:2512:29
5Agnes KällströmSala OK1:44:36+43:2117:43
6Emelie WibergSkogslöparna2:02:26+1:01:1120:45
7Alice PalmgrenSundsvalls OK2:08:50+1:07:3521:50
Tilda AnderssonTullinge SKej godkänd

H18 Elit

6 070 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK44:067:15
2Benjamin NäslundSkogslöparna46:22+2:167:38
3Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö50:47+6:418:21
4Melker ForsbergKFUM Örebro OK53:40+9:348:50
5Niklas SvenssonJärfälla OK54:07+10:018:54
6Jonathan UllerKils OK54:13+10:078:55
7Anton HänströmTäby OK59:09+15:039:44
8Måns ErikssonÖstersunds OK1:06:43+22:3710:59
9Isac ErikssonOK Nolaskogsarna1:06:54+22:4811:01
10Viktor LadängesAlfta-Ösa OK1:12:01+27:5511:51
11Björn JohanssonSundsvalls OK1:13:27+29:2112:06
Sixten TörnqvistVästerås SOKej godkänd
Albin KårénSundsvalls OKej godkänd
Andreas NäslundVästerås SOKej start
Robin EdlundSundsvalls OKej start
Gustav BjörklundIFK Mora OKej start

D21

6 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LundbergTullinge SK1:17:3011:45
2Ellinor FranssonSundsvalls OK1:18:55+1:2511:58
3Maria JonssonSundsvalls OK1:21:31+4:0112:22
4Kadri KalvoSundsvalls OK2:36:12+1:18:4223:42
Marie DahlinKovlands IFej start

H21

8 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ToomingasSundsvalls OK1:38:3311:37
2Lukas OlssonVäsby OK1:40:31+1:5811:51
3Joakim OlssonVäsby OK2:11:53+33:2015:33
4Filip OlssonVäsby OK2:29:01+50:2817:34
Jonas Bäckström ArlestedtMalungs OK Skogsmårdarnaej start

D20

5 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tua DahlgrenÖstersunds OK1:13:1114:04

H18

5 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam BrattTullinge SK1:27:5514:54
2Ingmar HolmerOK Nipan1:58:02+30:0720:00
Erik KärrlanderUmedalens IFej start

D16

3 840 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove SjöbergTullinge SK48:4412:41
2Elin ForsgrenOK Nolaskogsarna53:22+4:3813:53
3Irmelie EnströmSundsvalls OK55:43+6:5914:30
4Amelie JosefssonSkogslöparna56:12+7:2814:38
5Astrid RexSundsvalls OK57:08+8:2414:52
6Therese NilssonOK Österåker58:29+9:4515:13
7Sofia EdvardssonJärfälla OK1:00:09+11:2515:39
8Emmie LindbäckOK Renen1:36:51+48:0725:13
9Amanda SchönfeldtSundsvalls OK1:40:05+51:2126:03
10Tyra KarlssonSundsvalls OK1:43:14+54:3026:53
11Tilde JonssonOK Österåker1:52:59+1:04:1529:25
Alva BladhTullinge SKej godkänd
Katja LeicktTullinge SKej godkänd
Ida HänströmTäby OKej godkänd
Jennifer SvenssonVästerås SOKej godkänd
Lisa JakobssonSundsvalls OKej start
Julia NordlanderSundsvalls OKej start
Hanna LundbergOK Renenej start

H16

4 780 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel LundgrenSundsvalls OK43:149:02
2Isak LundholmUmeå OK43:20+0:069:03
3Tobias SnellOK Renen47:11+3:579:52
4Erik Lidström LauriSnättringe SK48:13+4:5910:05
5Anton TörnqvistKarlskrona SOK49:02+5:4810:15
6William GrunderJärfälla OK49:38+6:2410:23
7Johan LundbäckJärfälla OK50:00+6:4610:27
8Isak GeliusSnättringe SK50:59+7:4510:39
9Jakob NilssonUmeå OK55:19+12:0511:34
10Erik BovalliusJärfälla OK57:34+14:2012:02
11Hannes LindahlSundsvalls OK57:54+14:4012:06
12Tore PalmgrenSundsvalls OK59:12+15:5812:23
13Linus DahlbergOK Nolaskogsarna59:47+16:3312:30
14Petter ErlandssonSundsvalls OK1:00:55+17:4112:44
15Wilhelm BergmanTullinge SK1:01:25+18:1112:50
16Wille LångbergHudiksvalls OK1:01:27+18:1312:51
17Viktor HolmgrenUmeå OK1:04:01+20:4713:23
18Simon MarkströmOK Renen1:05:02+21:4813:36
19Seth BorglundHärnösands OK1:08:23+25:0914:18
20Lukas JohanssonSundsvalls OK1:11:03+27:4914:51
21Oskar VikströmSundsvalls OK1:14:17+31:0315:32
Hugo BacklundTullinge SKej godkänd
Gustaf HägglundOK Nolaskogsarnaej start
Albin HainkeSnättringe SKej start

H16 Kort

3 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias LindkvistTullinge SK48:3614:25

D14

3 370 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma LeicktTullinge SK33:5810:04
2Johanna RoosOK Linné35:07+1:0910:25
3Nora WesterlundOK Nolaskogsarna36:51+2:5310:56
4Alma SvennerudKarlskrona SOK37:07+3:0911:00
5Lovisa DufvaSundsvalls OK37:50+3:5211:13
6Klara KivijärviOK Renen38:43+4:4511:29
7Elsa LindahlHärnösands OK39:21+5:2311:40
8Maja AhlströmVästerås SOK39:22+5:2411:40
9Nora EngströmOK Nolaskogsarna39:50+5:5211:49
10Emmy KärrlanderUmedalens IF40:50+6:5212:07
11Alva Lidström LauriSnättringe SK42:08+8:1012:30
12Ella TuressonOK Renen42:34+8:3612:37
13Elin LadängesAlfta-Ösa OK42:36+8:3812:38
14Alice LarssonUmeå OK43:11+9:1312:48
15Alice RytterstedtSkogslöparna43:20+9:2212:51
16Wilma LarssonSundsvalls OK43:32+9:3412:55
17Ebba AnderssonSundsvalls OK44:23+10:2513:10
18Nova AnundborgSidensjö IK45:35+11:3713:31
19Ebba LindholmSundsvalls OK46:56+12:5813:55
20Hanna LindqvistÖstersunds OK49:04+15:0614:33
21Elin WolgastSnättringe SK49:28+15:3014:40
22Clara NordströmSkogslöparna49:47+15:4914:46
23Gry DahlgrenÖstersunds OK49:48+15:5014:46
24Klara HartOK Linné51:18+17:2015:13
25Vera HallgrenOK Österåker54:10+20:1216:04
26Klara JunegardTullinge SK55:39+21:4116:30
27Ida BergforsVK Uvarna59:57+25:5917:47
28Emma JohanssonSundsvalls OK1:00:31+26:3317:57
29Elmina MolinHärnösands OK1:01:08+27:1018:08
30Olivia KarlssonKovlands IF1:02:00+28:0218:23
31Alva PerboSkogslöparna1:04:57+30:5919:16
32Hanny EdströmHärnösands OK1:16:11+42:1322:36
33Alice LindqvistSelånger SOK1:34:06+1:00:0827:55
34Lena PerssonTullinge SK2:02:13+1:28:1536:15
35Kimberly EkenstedtTullinge SK2:10:19+1:36:2138:40
Emilia BergmanTullinge SKej godkänd
Nova MatthewsTullinge SKej godkänd
Olivia EngelOK Ravinenej start
Frida BerggrenÖstersunds OKej start
Elsa GranholmSundsvalls OKej start
Stina LindholmSundsvalls OKej start

H14

3 370 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna26:167:47
2Jesper ÅkessonJärfälla OK28:53+2:378:34
3Simon NordlanderSundsvalls OK33:03+6:479:48
4Simon LundellOK Österåker34:16+8:0010:10
5Erik ByströmOK Nolaskogsarna35:21+9:0510:29
6Marcus NilssonSkogslöparna35:49+9:3310:37
7Hugo NordlanderSundsvalls OK36:03+9:4710:41
8Johan LindénSelånger SOK36:06+9:5010:42
9Oskar ErlandssonSundsvalls OK36:35+10:1910:51
10Sixten PerssonSkogslöparna37:34+11:1811:08
11Nils EngbergHärnösands OK38:22+12:0611:23
12Mattias LarssonSundsvalls OK38:41+12:2511:28
13Simon SvenssonVästerås SOK39:02+12:4611:34
14Olle LångbergHudiksvalls OK45:05+18:4913:22
15Wilmer RexSundsvalls OK45:26+19:1013:28
16Jonatan HälldalSkogslöparna45:53+19:3713:36
17Malte AlbinssonOK Österåker47:21+21:0514:03
18Viggo ÖstlundKovlands IF50:23+24:0714:57
19Filip NordströmSkogslöparna50:48+24:3215:04
20Björn RönnestrandFrösö IF52:52+26:3615:41
21Elias SöderlundSkogslöparna54:04+27:4816:02
22Hjalmar WennbergHudiksvalls OK54:06+27:5016:03
23Tore HambergÖstersunds OK54:27+28:1116:09
24Olov NorinSundsvalls OK59:38+33:2217:41
25Ludvig FerdmanTullinge SK1:05:21+39:0519:23
26Axel TrofastTullinge SK1:06:04+39:4819:36
27Marcus GrunderJärfälla OK1:09:41+43:2520:40
Linus NilssonOK Österåkerej godkänd
Felix ArkängTullinge SKej godkänd
Edvin LakeSundsvalls OKej start
Joar BäckmanFrösö IFej start

D14 Kort

2 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lilly ChristieSnättringe SK33:3913:05
2Fanny SundbergTullinge SK38:57+5:1815:09

H14 Kort

2 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SjölundHärnösands OK31:4712:22
2Emil BlidefalkOK Södertörn42:42+10:5516:36

D12

2 570 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta SvennerudKarlskrona SOK23:229:05
2Signe FeilSundsvalls OK24:20+0:589:28
3Sara RoosOK Linné24:52+1:309:40
4Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna25:36+2:149:57
5Elin AbelSnättringe SK27:08+3:4610:33
6Emma ForsgrenOK Nolaskogsarna27:32+4:1010:42
7Molly GeliusSnättringe SK27:56+4:3410:52
8Signe ForsbergSkogslöparna28:25+5:0311:03
9Alva EliassonSundsvalls OK29:45+6:2311:34
10Kerstin ChristieSnättringe SK30:43+7:2111:57
11Greta HedmanÖstersunds OK32:40+9:1812:42
12Tindra RytterstedtSkogslöparna37:30+14:0814:35
13Nova StattinHärnösands OK40:38+17:1615:48
14Julina NyströmOK Nolaskogsarna40:56+17:3415:55
15Moa KarlssonSundsvalls OK41:13+17:5116:02
16Elin KarlssonKovlands IF42:32+19:1016:32
17Hilda TrofastTullinge SK49:31+26:0919:16
18Jodie FribäckHärnösands OK1:16:14+52:5229:39
Emma JakobssonSundsvalls OKej start
Hanna WoxlinSkogslöparnaej start
Frida HägglundOK Nolaskogsarnaej start
Liv PaulerSkogslöparnaej start

H12

2 570 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:137:05
2Liam HälldalSkogslöparna18:41+0:287:16
3Andrei KuzminSundsvalls OK20:12+1:597:51
4Martin NilssonSkogslöparna21:01+2:488:10
5Max ZetterbergHudiksvalls OK21:30+3:178:21
6Arvid MyrbergerTullinge SK22:39+4:268:48
7Gustav MyrbergerTullinge SK25:36+7:239:57
8Wilmer WennbergHudiksvalls OK25:40+7:279:59
9Olle HambergÖstersunds OK28:29+10:1611:04
10Jakob EngströmHärnösands OK31:23+13:1012:12
11Alex AnderssonSundsvalls OK31:57+13:4412:25
12Joel ByströmOK Nolaskogsarna33:48+15:3513:09
13Elias BladhTullinge SK36:06+17:5314:02
14Linus OpelSundsvalls OK36:34+18:2114:13
15Titan AnundborgSidensjö IK36:52+18:3914:20
16Ivar GranholmSundsvalls OK37:13+19:0014:28
Eskil EngbergHärnösands OKej godkänd

D12 Kort

1 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella MatthewsTullinge SK20:2610:22

H12 Kort

1 970 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elias HalvarssonÖstersunds OKej start

D10

1 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida PaulerSkogslöparna17:499:02
2Fanny BergmanTullinge SK19:01+1:129:39
3Maja MaxénStora Tuna OK20:59+3:1010:39
4Theia AnundborgSidensjö IK21:30+3:4110:54
5Hanna RydesäterRehns BK21:58+4:0911:09
6Thea GeliusSnättringe SK25:44+7:5513:03
7Agnes FeilSundsvalls OK27:47+9:5814:06
8Delisia NyströmOK Nolaskogsarna29:51+12:0215:09
9Elisabet EngbergSundsvalls OK30:04+12:1515:15
10Felicia Aspnäs FermSidensjö IK38:35+20:4619:35
11Signe AlbinssonOK Österåker46:38+28:4923:40
Klara HedinSundsvalls OKej start

H10

1 970 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK15:347:54
2Filip ZetterbergHudiksvalls OK16:33+0:598:24
3Ture NordgrenHärnösands OK17:45+2:119:00
4Felix DahlinKovlands IF19:49+4:1510:03
5Elmer NordlanderHärnösands OK20:13+4:3910:15
6Arvid BerggrenÖstersunds OK20:31+4:5710:24
7Eskil MyrbergerTullinge SK21:05+5:3110:42
8Herman EliassonSundsvalls OK21:56+6:2211:08
9Tobias OpelSundsvalls OK23:19+7:4511:50
10Jonathan EngströmHärnösands OK23:43+8:0912:02
11Albin TuvessonSundsvalls OK25:07+9:3312:44
12Ture ForsbergSkogslöparna26:54+11:2013:39
13Hugo AbelSnättringe SK35:45+20:1118:08

D35

5 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline WestbomOK Österåker1:26:3916:39

H35

6 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BerghTullinge SK1:06:2410:04
2Anders AbelSnättringe SK1:31:12+24:4813:50
3Henrik NorellSnättringe SK1:38:04+31:4014:52

D40

4 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin PerssonSkogslöparna57:1712:27
2Jenny ErlandssonSundsvalls OK58:28+1:1112:42
3Kajsa HedinSundsvalls OK59:11+1:5412:51
4Lina MatthewsTullinge SK1:02:18+5:0113:32
5Camilla HambergÖstersunds OK1:05:52+8:3514:19
6Sara TimnerSundsvalls OK1:06:58+9:4114:33
7Annette RoosOK Linné1:10:45+13:2815:22
8Monika WesterlundOK Nolaskogsarna1:12:51+15:3415:50
9Michaela LundellOK Österåker1:17:38+20:2116:52
10Elin SvenssonSundsvalls OK1:18:13+20:5617:00
11Iza AnundborgSidensjö IK2:05:44+1:08:2727:20
12Emma LundholmUmeå OK2:07:51+1:10:3427:47
Catherine WennbergHudiksvalls OKej start

H40

6 070 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas SjögrenHaninge SOK48:257:58
2Stefan SjölundSkogslöparna51:47+3:228:31
3Tobias EliassonSundsvalls OK53:35+5:108:49
4Anders ErlandssonSundsvalls OK53:55+5:308:52
5Henrik SjögrenHaninge SOK54:46+6:219:01
6Oskar ForsbergSkogslöparna55:44+7:199:10
7Peter WoxlinSkogslöparna57:40+9:159:30
8Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK59:57+11:329:52
9Jonas LundbergOK Renen1:03:02+14:3710:23
10Mattias PerssonSkogslöparna1:03:30+15:0510:27
11Martin ErikssonSundsvalls OK1:03:37+15:1210:28
12Adrian JonesÖstersunds OK1:04:51+16:2610:41
13Jonas KarlssonKovlands IF1:09:03+20:3811:22
14Henrik BladhTullinge SK1:11:54+23:2911:50
15Andreas LundholmUmeå OK1:12:06+23:4111:52
16Fredrik NordlanderSundsvalls OK1:14:56+26:3112:20
17Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK1:17:45+29:2012:48
18Torbjörn GillsparrOK Österåker1:26:29+38:0414:14
Erik SjöblomSundsvalls OKej godkänd
Jonas HälldalSkogslöparnaej godkänd
Lennart HambergÖstersunds OKej godkänd
Tomas WaldebäckÖstersunds OKåterbud

D45

3 880 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne PeterssonSundsvalls OK42:0610:51
2Charlotte VikströmSundsvalls OK53:29+11:2313:47
3Jessica SjöbergTullinge SK55:26+13:2014:17
4Ann RollerJärfälla OK57:25+15:1914:47
5Charlotta PalmgrenSundsvalls OK58:27+16:2115:03
6Sofia LindénSelånger SOK1:17:33+35:2719:59
7Lena AnderssonSundsvalls OK1:22:25+40:1921:14
8Lisa LeicktTullinge SK1:25:02+42:5621:54
9Clary RexSundsvalls OK1:31:30+49:2423:34
10Maria EdvardssonJärfälla OK1:33:07+51:0123:59
11Lill NallgårdVästerås SOK1:36:48+54:4224:56
12Magdalena GrunderJärfälla OK1:38:23+56:1725:21
13Yvonne NäslundSkogslöparna1:39:04+56:5825:31
Malena AhlströmVästerås SOKej godkänd
Camilla EngelOK Ravinenej godkänd

H45

5 900 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan Svensson GeliusSnättringe SK52:478:56
2Lars SjöbergTullinge SK54:49+2:029:17
3Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna58:50+6:039:58
4Claes TuressonOK Renen59:04+6:1710:00
5Henrik RoosOK Linné1:00:40+7:5310:16
6Thomas RexSundsvalls OK1:02:23+9:3610:34
7Roger PalmgrenSundsvalls OK1:02:48+10:0110:38
8Lars HenrikssonSundsvalls OK1:04:18+11:3110:53
9Thomas NordströmSkogslöparna1:07:28+14:4111:26
10Jonas LångbergHudiksvalls OK1:07:31+14:4411:26
11Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna1:09:43+16:5611:48
12Nils EdvardssonJärfälla OK1:10:00+17:1311:51
13Torbjörn AnderssonSundsvalls OK1:10:18+17:3111:54
14Sören PeterssonOK Nolaskogsarna1:12:19+19:3212:15
15Jörgen BlästaNjurunda OK1:13:54+21:0712:31
16Torgny NäslundSkogslöparna1:15:20+22:3312:46
17Patrik BlidefalkOK Södertörn1:17:06+24:1913:04
18Andreas GrunderJärfälla OK1:18:45+25:5813:20
19Peter RydesäterRehns BK1:18:57+26:1013:22
20Stefan KärrlanderUmedalens IF1:19:03+26:1613:23
21Per-Johan JosefssonSkogslöparna1:22:52+30:0514:02
22Krister BerglundVittjärvs IK1:24:34+31:4714:20
23Peter BergmanTullinge SK1:28:35+35:4815:00
24Johnny BlästaNjurunda OK1:29:07+36:2015:06 Ladda ner rutt i gpx-format
25Robert LadängesAlfta-Ösa OK1:34:04+41:1715:56
Magnus EdlundSundsvalls OKej start
Mark ÅkessonJärfälla OKej start
Erik JakobssonSundsvalls OKej start

D50

3 410 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth FriesUmeå OK43:4112:48
2Pia LindholmSundsvalls OK44:54+1:1313:10
3Anna NordinSundsvalls OK47:15+3:3413:51
4Anna Karin NilssonUmeå OK53:17+9:3615:37
5Anna-Lena LindströmOK Nolaskogsarna55:45+12:0416:20
6Kristina ForsOK Grip1:06:43+23:0219:33
7Inger DahlgrenÖstersunds OK1:08:15+24:3420:00
8Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:23:17+39:3624:25
9Åsa HallgrenOK Österåker1:29:55+46:1426:22
10Jeanette JonssonOK Österåker1:37:49+54:0828:41
Catrin JohanssonSundsvalls OKej godkänd

H50

5 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars NordinTullinge SK50:448:35
2Rob HartOK Linné55:49+5:059:27
3Erik NorinSundsvalls OK56:41+5:579:36
4Eric RollerJärfälla OK1:02:34+11:5010:36
5Patrik LeicktTullinge SK1:04:43+13:5910:58
6Ulf LindqvistÖstersunds OK1:05:58+15:1411:10
7Rune LindströmOK Nolaskogsarna1:06:22+15:3811:14
7Mårten KällströmSala OK1:06:22+15:3811:14
9Per-Erik RönnestrandFrösö IF1:08:00+17:1611:31
10Clas EngströmOK Nolaskogsarna1:10:18+19:3411:54
11Michael HolmgrenIF Thor1:16:37+25:5312:59
12Joakim AhlströmVästerås SOK1:21:07+30:2313:44
13Peter ForsOK Grip1:24:45+34:0114:21
14Mikael DavidssonVästerås SOK1:25:53+35:0914:33
15Torulf BäckmanFrösö IF1:32:16+41:3215:38
16Mikael NilssonSkogslöparna1:32:40+41:5615:42
17Hans JonssonVäsby OK1:34:27+43:4316:00
Anders DahlgrenÖstersunds OKej godkänd
Rolf JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Niclas LidströmFrösö IFej godkänd
Jan NäslundOK Nolaskogsarnaej start
Peter LundbergOK Renenej start

D55

3 410 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dorothe SpillmannIF Thor50:5814:56
2Annika SvenssonSolna OK1:00:52+9:5417:50
3Kristina HammarfalkÖstersunds OK1:13:51+22:5321:39
4Vivian StorkampSundsvalls OK1:22:24+31:2624:09
5Lena TörnqvistVästerås SOK1:25:02+34:0424:56
6Agneta SamuelssonFältjägarnas IF1:34:38+43:4027:45

H55

5 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonOK Nolaskogsarna49:099:27
2Inge SöderqvistOK Renen50:53+1:449:47
3Jan NordinSundsvalls OK52:17+3:0810:03
4Lars HolmquistSundsvalls OK52:19+3:1010:03
5Bo LauriSnättringe SK1:04:59+15:5012:29
6Jan-Olov BergmanVästerås SOK1:13:58+24:4914:13
7Per SundströmVästerås SOK1:14:18+25:0914:17
8Sven ÖrnerlingOK Renen1:25:19+36:1016:24
9Anders S NybergSäterbygdens OK1:34:52+45:4318:14
10Stefan TörnqvistVästerås SOK1:40:45+51:3619:22
Roger GlänneforsSöders-Tyresöej godkänd
Jan NettelbjerJärfälla OKej godkänd
Uno JohanssonSundsvalls OKej start

D60

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina KvickSkogslöparna1:03:2920:48

H60

4 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran NilssonSnättringe SK47:0410:13
2Clas FriesUmeå OK47:34+0:3010:20
3Anders FriesUmeå OK54:39+7:3511:52
4Kjell BomanSöderhamns OK1:06:31+19:2714:27
5Stefan SundeliusJärfälla OK1:20:34+33:3017:30
6Bengt KärrströmTullinge SK1:22:57+35:5318:01
7Kenneth PetterssonJärfälla OK1:27:01+39:5718:55
8Tommy ÖstLjusdals OK1:28:39+41:3519:16
9Lennart WinbergHudiksvalls OK1:43:56+56:5222:35
10Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF1:54:08+1:07:0424:48

D65

3 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria KärrströmTullinge SK1:09:0722:39
2Ingeborg DanielssonÖstersunds OK1:12:29+3:2223:45
3Karin WalltinÖstersunds OK1:27:14+18:0728:36
4Helen EriksdotterÖstersunds OK1:31:21+22:1429:57
5Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK1:37:25+28:1831:56
6Eva FeilSkellefteå OK1:38:30+29:2332:17
Helene WiknerOK Storsjönej godkänd
Anne LundmarkJärfälla OKej start

H65

3 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael TarandiIFK Lidingö SOK49:1012:40
2Hans-Åke ÖströmOK Nipan58:37+9:2715:06
3Lars StrinnholmÖstersunds OK59:38+10:2815:22
4Sven Erik SundinSelånger SOK1:06:15+17:0517:04
5Lennart VedinOK Branten1:08:21+19:1117:36
6Seth PerssonFältjägarnas IF1:09:37+20:2717:56
7Björn AbelssonSundsvalls OK1:13:06+23:5618:50
8Anders ForsstedtSöders-Tyresö1:15:48+26:3819:32
9Jon FlordalLjusdals OK1:17:21+28:1119:56
10Håkan ErikssonUmeå OK1:41:02+51:5226:02
Göran HällströmOK Nipanej godkänd
Sten Åke VedinSelånger SOKej godkänd

D70

2 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina WestmanHudiksvalls OK43:1215:42
2Christina FlordalLjusdals OK43:17+0:0515:44
3Karin DelinAlfta-Ösa OK43:44+0:3215:54
4Anna BlomgrenTullinge SK44:47+1:3516:17
5Elisabet LundgrenSundsvalls OK48:06+4:5417:29
6Inger LorentzsonSundsvalls OK55:14+12:0220:05

H70

3 310 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Winn BjörklundSundsvalls OK51:1915:30
2Harri NäätänenKovlands IF52:16+0:5715:47
3Inge PerssonOckelbo OK52:27+1:0815:50
4Åke HöglundTimrå SOK54:37+3:1816:30
5Tore LundgrenSundsvalls OK57:05+5:4617:14
6Jan BojlingSolna OK1:02:40+11:2118:55
7Roland SalomonssonVittjärvs IK1:04:21+13:0219:26
8Bengt ErlandssonSvärdsjö SOK1:11:45+20:2621:40
Gunnar HedbergÅre OKej godkänd

D75

2 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun EdströmOK Nipan1:18:4828:39
Elvy PeterssonSundsvalls OKej start
Laila NäslundSelånger SOKej start

H75

3 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt HalvarssonÖstersunds OK37:1212:09
2Gunnar BengtssonSundsvalls OK59:45+22:3319:31
3Sören JanssonSundsvalls OK1:05:00+27:4821:14
4Lars EdströmOK Nipan1:13:04+35:5223:52
Olle NäslundSelånger SOKej start

Inskolning

1 880 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tove ArvidssonSkogslöparnafullföljt
Filip Aspnäs FärmSidensjö IKfullföljt
Elin BergforsVK Uvarnafullföljt
Eskil BerghTullinge SKfullföljt
Matias EngbergVK Uvarnafullföljt
Stina EngbergHärnösands OKfullföljt
Astrid FlordalLjusdals OKfullföljt
Selma FlordalLjusdals OKfullföljt
Dominik GalinHärnösands OKfullföljt
Wiktor GalinHärnösands OKfullföljt
Nora GustafssonSundsvalls OKfullföljt
Noomi HolmbergSundsvalls OKfullföljt
Ronja HolmbergSundsvalls OKfullföljt
Stina KarlssonKovlands IFfullföljt
Anton LundbergOK Renenfullföljt
Vidar NordgrenHärnösands OKfullföljt
Milea NyströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Greta OlofssonHärnösands OKfullföljt
Ellen RöstHärnösands OKfullföljt
Vincent RöstHärnösands OKfullföljt
Klara SellingHärnösands OKfullföljt
Saga StattinHärnösands OKfullföljt
Julian SvenssonSundsvalls OKfullföljt
Edith TuvessonSundsvalls OKfullföljt
Ida-Marie TuvessonSundsvalls OKfullföljt
Kajsa ErlandssonSundsvalls OKej start
Igor GalinHärnösands OKej start
Isabella WikHärnösands OKej start
Fanny VikströmSundsvalls OKej start

U1

1 880 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel ÅhgrenTullinge SK16:058:33
2Jamie RollerJärfälla OK19:32+3:2710:23
3Cloe MatthewsTullinge SK23:34+7:2912:32
4Kalle HedinSundsvalls OK23:42+7:3712:36
5Ida OlofssonHärnösands OK24:22+8:1712:57
6Tyra StattinHärnösands OK25:17+9:1213:26
7Carl GylestamHärnösands OK26:09+10:0413:54
8Hugo RydesäterRehns BK27:19+11:1414:31
9Sally ArvidssonSkogslöparna27:25+11:2014:35
10Love NorellSnättringe SK27:34+11:2914:39
11Agnes DahlinKovlands IF31:21+15:1616:40
12Olov JensenHärnösands OK39:00+22:5520:44
13Ellen LindqvistSelånger SOK39:41+23:3621:06
14Malva ModerathoHärnösands OK41:08+25:0321:52
15Otilia WidegrenSundsvalls OK41:19+25:1421:58
Ditte MolinHärnösands OKej godkänd

U2

1 970 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid HedmanÖstersunds OK27:1513:49
2Harry NorellSnättringe SK27:33+0:1813:59
3Ingrid MolinHärnösands OK28:13+0:5814:19
4Elsa WoxlinSkogslöparna34:16+7:0117:23
5Stina PerssonSkogslöparna34:17+7:0217:24
6Emma PerboSkogslöparna34:23+7:0817:27
7Vidar SjöblomSundsvalls OK35:31+8:1618:01
8Tyra StattinHärnösands OK37:06+9:5118:49
9Viktor GustafssonSundsvalls OK37:35+10:2019:04
10Månia SundinSundsvalls OK39:11+11:5619:53
11Thea ForsgrenOK Nolaskogsarna39:32+12:1720:04
11Emma ByströmOK Nolaskogsarna39:32+12:1720:04
13Oskar KullbergSundsvalls OK41:47+14:3221:12
14Agnes WidegrenSundsvalls OK44:42+17:2722:41
15Irma JensenHärnösands OK46:25+19:1023:33
16Tilia ModerathoHärnösands OK46:29+19:1423:35
17Edvin WesterSkogslöparna52:36+25:2126:42
18Cornelia SundinSundsvalls OK56:17+29:0228:34
Sara JakobssonSundsvalls OKej start

Öppen motion 1

1 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne OpelKlubblös23:5212:06
2Lillemor JonssonOK Branten31:59+8:0716:14
3Emma RastebySundsvalls OK40:18+16:2620:27
4Stefan FriesUmeå OK46:29+22:3723:35

Öppen motion 3

2 570 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas EngbergVK Uvarna31:0312:04
2Linda BrynolfssonUmeå OK31:16+0:1312:09
3Annika PalmgrenSundsvalls OK31:39+0:3612:18
4Hugo HässlerSundsvalls OK32:19+1:1612:34
5Kristina PerboSkogslöparna33:02+1:5912:51
6Markus EngbergVK Uvarna33:35+2:3213:04
7Åsa BlixtJärbo OK38:24+7:2114:56
8Caroline JohanssonSundsvalls OK40:10+9:0715:37
9Malin PeterssonOK Nolaskogsarna44:14+13:1117:12
10Louise Eggöy MarkhesterSnättringe SK44:19+13:1617:14
11Åsa NilssonOK Österåker45:02+13:5917:31
12Monica NilssonOK Österåker45:11+14:0817:34
13Jennie JohanssonVK Uvarna48:08+17:0518:43
14Susanne BylundSkogslöparna49:50+18:4719:23
15Camilla AnderssonOK Nolaskogsarna52:42+21:3920:30
16Karin ErikssonVK Uvarna54:02+22:5921:01
17Lisa SundbergTullinge SK56:44+25:4122:04
18Birgitta HammarbergSundsvalls OK57:02+25:5922:11
19Sara NordinVästerås SOK1:01:44+30:4124:01
20Ingrid UlfstedtJärfälla OK1:08:13+37:1026:32
21Roger PerboSkogslöparna1:23:01+51:5832:18
Elena PetukhovskayaKlubblösej godkänd
Maja EngbergVK Uvarnaej godkänd
Maja JakobssonSundsvalls OKej start

Öppen motion 5

3 370 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik ZetterbergHärnösands OK42:1212:31
2Andreas DahlinKovlands IF46:25+4:1313:46
3Olavi NieminenOK Nipan49:05+6:5314:33
4Stina TelhammerOK Nolaskogsarna52:43+10:3115:38
5Jenny PalmgrenSundsvalls OK53:16+11:0415:48
6Niklas NyströmOK Nolaskogsarna53:41+11:2915:55
7Jonas LindgrenHudiksvalls OK56:19+14:0716:42
8Marlene HälldalSkogslöparna1:02:40+20:2818:35
9Anneli ChristieSnättringe SK1:02:59+20:4718:41
10Petra SöderlundSkogslöparna1:03:46+21:3418:55
11Christer NilssonOK Österåker1:04:55+22:4319:15
12Nicklas LindqvistSelånger SOK1:05:49+23:3719:31
13Nayara GillsparrOK Österåker1:09:01+26:4920:28
14Agneta JonzonSöderhamns OK1:09:09+26:5720:31
15Moa GustafssonHärnösands OK1:09:22+27:1020:35
16Adelina AllbergHärnösands OK1:09:23+27:1120:35
17Camilla EngbergSundsvalls OK1:09:43+27:3120:41
18Lena NilssonOK Österåker1:09:52+27:4020:43
19Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK1:22:38+40:2624:31
20Jörgen WibergSkogslöparna1:23:15+41:0324:42
21Mona BlombergSkogslöparna1:24:24+42:1225:02
22Elin HedmanÖstersunds OK1:29:54+47:4226:40
23Hans KullbergSundsvalls OK1:31:25+49:1327:07
24Åsa JadeliusSundsvalls OK1:34:52+52:4028:09
25Therese ErikssonKlubblös1:38:53+56:4129:20
26Marcus DahlbergOK Nipan1:53:11+1:10:5933:35
Cecilia VälijeesiöVästerås SOKej godkänd
Johan FärmSidensjö IKej godkänd
Vidar BäckmanFrösö IFej start
Peter ErngrundSelånger SOKej start
David Lidström-HulténFrösö IFej start
Marita LindqvistSelånger SOKej start

Öppen motion 6

4 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felizia ZienkiewiczIF Rigor1:07:5013:35
2Sverker RytterstedtSkogslöparna1:12:08+4:1814:27
3Thomas SundbergTullinge SK1:14:10+6:2014:51
4Emil FlordalLjusdals OK1:16:10+8:2015:15
5Hanna FlordalLjusdals OK1:16:16+8:2615:17
6Jessica ZetterbergHudiksvalls OK1:21:35+13:4516:20
7Jens HalvarssonÖstersunds OK1:21:46+13:5616:23
8Lena DahlbergOK Nolaskogsarna1:28:04+20:1417:38
9Anette ÅhlundOK Nolaskogsarna1:31:14+23:2418:16
10Irené LarssonSundsvalls OK1:37:57+30:0719:37

Öppen motion 7

2 750 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael ÅhgrenTullinge SK27:5110:07
2Johannes BladhTullinge SK28:33+0:4210:22
3Björn ByströmOK Nolaskogsarna29:51+2:0010:51
4Karin TidevallSkogsluffarnas OK32:36+4:4511:51
5Viktoria KarlssonKovlands IF33:26+5:3512:09
6Magnus EngbergSundsvalls OK34:11+6:2012:25
7Lina SöderkvistSäterbygdens OK36:12+8:2113:09
8Niclas AhlströmVästerås SOK36:56+9:0513:25
9Louise WoxlinSkogslöparna37:16+9:2513:33
10Gittan GeliusSnättringe SK37:46+9:5513:44
11Lennart KorénOK Branten38:14+10:2313:54
12Anna NieminenOK Nipan38:26+10:3513:58
13Marianne NordinOK Branten38:30+10:3914:00
14Stefan FerdmanTullinge SK39:50+11:5914:29
14Daniel EkenstedtTullinge SK39:50+11:5914:29
16Niklas BlixtJärbo OK39:57+12:0614:31
17Tomas AlbinssonOK Österåker40:18+12:2714:39
18Stig BlidefalkOK Nipan41:23+13:3215:02
19Örjan ArkängTullinge SK41:41+13:5015:09
20Annika DavidssonVästerås SOK43:07+15:1615:40
21Hans NordströmSkogslöparna43:33+15:4215:50
22Erik BergforsVK Uvarna45:51+18:0016:40
23Inger GunnarssonVästerås SOK48:02+20:1117:28
24Jan HammarbergSundsvalls OK49:33+21:4218:01
25Helena KarlssonSundsvalls OK52:15+24:2419:00
26Rickard KarlssonSundsvalls OK52:16+24:2519:00
27Kristina KivijärviOK Renen53:11+25:2019:20
28Kristina PerssonSundsvalls OK53:56+26:0519:36
29Ulf NilssonKovlands IF57:52+30:0121:02
30Emil HelanderTullinge SK1:01:06+33:1522:13
31Petronella EnströmSundsvalls OK1:16:22+48:3127:46
32Jim PerssonVK Uvarna1:25:29+57:3831:05
Lisa WesterSkogslöparnaej godkänd
Anders SundbergSelånger SOKej godkänd
Erik MyrbergerTullinge SKej godkänd

Öppen motion 8

3 880 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna36:079:18
2Björn ArvidssonStora Tuna OK39:39+3:3210:13
3Jens WestinSkogslöparna43:28+7:2111:12
4Lars GustafssonSundsvalls OK52:03+15:5613:24
5Johanna MaxénStora Tuna OK54:16+18:0913:59
6Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna55:31+19:2414:18
7Henrik TrofastTullinge SK56:21+20:1414:31
8Jan ÅhlundOK Nolaskogsarna1:00:45+24:3815:39
9Ingela RydesäterRehns BK1:01:10+25:0315:45
10Maria SibilevaKarlskrona SOK1:02:48+26:4116:11
11Markus NordmarkNässjö OK1:08:24+32:1717:37
12Daniel HelanderTullinge SK1:15:57+39:5019:34
13James ChristieSnättringe SK1:17:14+41:0719:54
14Maria HartOK Linné1:24:25+48:1821:45
15Mats JohanssonSundsvalls OK1:37:31+1:01:2425:07
16Louise HaneUmeå OK1:40:09+1:04:0225:48
17Joakim ByströmKlubblös2:53:36+2:17:2944:44
Charlotta NilssonFrösö IFej godkänd
Kristin BerghTullinge SKej start

Öppen motion 9

6 590 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OhlinTullinge SK54:078:12
2Kristofer WesterSkogslöparna1:00:45+6:389:13
3Henrik PerssonUmeå OK1:04:01+9:549:42
4Ivan KuzminSundsvalls OK1:14:14+20:0711:15
5Jesper SvenskStora Tuna OK1:17:16+23:0911:43
6Erik HedmanÖstersunds OK1:21:49+27:4212:24
7Karin ArvidssonSkogslöparna1:22:54+28:4712:34
8Michael LarssonSundsvalls OK1:31:44+37:3713:55
9Niclas NilssonOK Österåker1:35:18+41:1114:27
10Anna VesterlundÖstersunds OK1:36:34+42:2714:39
11Malin TuvessonSundsvalls OK1:45:56+51:4916:04
12Alexander PerssonKlubblös1:47:26+53:1916:18
Lars NilssonUmeå OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser