Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gränsjakten i Strömstad, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gränsjakten i Strömstad
Arrangörsorganisation: Idefjordens SK
Datum: lördag 30 juni 2018 - söndag 1 juli 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

D21

6 290 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Iliana IlievaHalden SK54:148:37
2Lizzie InghamHalden SK55:08+0:548:45
3Mia Mathisen BekhusIFK Lidingö SOK59:16+5:029:25
4Betty Ann BjerkreimIL Tyrving59:24+5:109:26
5Linnea GustafssonUddevalla OK1:00:45+6:319:39
6Line CederbergGöteborg-Majorna OK1:01:01+6:479:42
7Nina Asheim BirkelandNTNUI1:03:13+8:5910:03
8Ane Sofie BjørgulHalden SK1:04:24+10:1010:14
9Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:05:57+11:4310:29
10Lone Malmgren MolstadHalden SK1:06:03+11:4910:30
11Gry GranstedtNTNUI1:09:32+15:1811:03
12Malin SandHalden SK1:10:13+15:5911:09
13Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss1:15:45+21:3112:02
14Maria ErikssonEds SK1:16:01+21:4712:05
15Ingvild Ramtvedt NæssetNTNUI1:19:57+25:4312:42
16Elina HansonKungälvs OK1:30:05+35:5114:19
Josefine KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Julia OhlssonOK Linnéej godkänd
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Miri Thrane ØdumIFK Göteborg Orienteringej start
Jo ShepherdHalden SKej start
Julie  AndersenHalden SKej start
Kateryna DzemaSävedalens AIKej start
Alma WilhelmssonFalköpings AIK OKej start
Karin TorstenssonFalköpings AIK OKej start
Ida Marie Næss BjørgulPaimion Rastiej start

H21

8 700 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering1:00:526:59
2Niklas AldénOK Linné1:02:33+1:417:11
3Thomas Natvig ÅrstadHalden SK1:03:00+2:087:14
4Lukas PetersonIFK Umeå1:06:18+5:267:37
5Tore SandvikHalden SK1:10:21+9:298:05
6Tobias ÖströmOK Tyr1:15:39+14:478:41
7Jonas LauriFK Herkules1:17:07+16:158:51
8Victor FlingmarkUddevalla OK1:17:33+16:418:54
9Otto StuhlhoferOK Landehof1:17:36+16:448:55
10Tor Andreas AndersenOppsal Orientering1:17:43+16:518:55
11Stian BergersenIL Tyrving1:18:12+17:208:59
12Axel WrådheAttunda OK1:18:26+17:349:00
13Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:20:18+19:269:13
14Bendik EliassenFredrikstad SK1:23:31+22:399:35
15Karl LarssonOK Skogshjortarna1:23:59+23:079:39
16Willy FjällborgStenungsunds OK1:24:28+23:369:42
17Tobias MattssonTrollhättans SOK1:30:38+29:4610:25
18Daniel OlssonUddevalla OK1:30:55+30:0310:27
19Kristoffer EdshageCentrum OK1:34:12+33:2010:49
20Karl GellermanIF Hagen1:41:50+40:5811:42
Fredrik MattssonOK Kåreej godkänd
Søren Thrane ØdumIFK Göteborg Orienteringej start
Vegard Jarvis WestergårdNTNUIej start
Fredrik EliassonHalden SKej start
Johan HellmanVänersborgs SKej start
Simon HedlundÄrla IFej start

D20

4 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karoline BjørnerødOK Moss1:08:0914:04
2Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK1:16:03+7:5415:42
Marie Lindløv JensenSarpsborg OLej godkänd

H18

6 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eirik ImrikFredrikstad SK1:01:439:35
2Sondre OttesenFredrikstad SK1:08:10+6:2710:35
3Oskar CarlssonKvillebyns SK1:26:01+24:1813:21
Per NordholmSävedalens AIKej start

H17-20 Kort

4 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor Le ClaireFK Herkules1:26:5818:37
Børge BrenåsVarteig OLej godkänd

D16

4 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa MoqvistLerums SOK52:1112:41
2Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK52:52+0:4112:51
3Emely WeihartHestra IF55:59+3:4813:37
4Ebba LindOK Skärmen56:41+4:3013:47
5Signe Strand GulbrandsenFredrikstad SK1:18:11+26:0019:01
6Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL1:21:09+28:5819:44
7Mira EnellJönköpings OK1:25:31+33:2020:48
Lovis BergstrandBrattås CKej start

H16

4 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid BacktemanLerums SOK50:1510:45
2Sigurd Saxe SandvikHalden SK50:29+0:1410:48
3Otso PajuojaEspoon Suunta53:27+3:1211:26
4Christopher LadimOK Moss1:03:33+13:1813:36
5Melker AnderssonEds SK1:07:57+17:4214:33
Alexander MitchellHOCej start
Emil RavakkoSävedalens AIKej start

D14

3 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb36:239:46
2Julie WoldOK Moss42:11+5:4811:20
3Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK47:49+11:2612:51
4Ellen PelanderOK Djerf48:40+12:1713:04
5Vega EnellJönköpings OK59:22+22:5915:57
Julie BrenåsVarteig OLej godkänd

H14

3 730 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred BjørnerødOK Moss31:548:33
2Henrik Julian Fontes ÅrbuVarteig OL32:02+0:088:35
3Sondre LadimOK Moss32:42+0:488:46
4Tom WeihartHestra IF38:25+6:3110:17
5Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering42:21+10:2711:21
6Måns BergqvistGarphyttans IF53:25+21:3114:19
7Carl-Johan StåhlSävedalens AIK57:50+25:5615:30
Gunnar FovaeusSävedalens AIKej godkänd
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orienteringej start

H14 Kort

2 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik WettergrenFK Herkules25:2611:27

D12

2 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa MoqvistLerums SOK16:107:16
2Signe KullanderSävedalens AIK18:09+1:598:10
3Ida AnderssonVänersborgs SK19:01+2:518:33
4Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb23:22+7:1210:31
5Emilia LundbladQuantico Orienteering Club (QOC)30:29+14:1913:43
Emma Aune JakobsenOK Mossej start
Molly BergstrandBrattås CKej start

H12

2 220 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix LindOK Tyr15:236:55
2Edvard PelanderOK Djerf16:59+1:367:39
3Calle WärnOK Skogshjortarna21:54+6:319:51
4Gustav StåhlSävedalens AIK22:02+6:399:55
5Alexander LännhultEds SK22:12+6:499:59
6Harald RoessnerKvillebyns SK55:38+40:1525:03
Elias LauriFK Herkulesej start

H12 Kort

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian BergqvistGarphyttans IF19:389:02

D10

2 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nikki WeihartHestra IF20:339:28
2Sofie Holm NedrebøOK Moss23:15+2:4210:42

H10

2 170 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes AnderssonVänersborgs SK16:447:42
2Henry NordströmKils OK19:42+2:589:04
3William LännhultEds SK20:38+3:549:30
4Oscar WärnOK Skogshjortarna21:22+4:389:50
5David ErdalenIFK Göteborg Orientering21:45+5:0110:01
Bruno FovaeusSävedalens AIKej start

H35

7 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lacho IlievHalden SK1:02:358:33
2Daniel EkströmStora Tuna OK1:14:03+11:2810:07
Linus LännhultEds SKej godkänd
Erik JakobsenOK Mossej start

D40

4 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK1:01:2112:40
2Lena WesterlundOK Djerf1:28:18+26:5718:14
Ann Helen Aabogen HaugaardIndre Østfold OKej godkänd

H40

6 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL56:588:50
2Tomas HenrikssonAttunda OK1:01:20+4:229:31
3Sindre LangaasNydalens SK1:02:39+5:419:43
4Magnus VedinTrollhättans SOK1:16:07+19:0911:49
Anders FranzénLidköpings VSKej start

D45

4 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK1:31:0518:26
2Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK1:31:09+0:0418:27
3Tonje HolmOK Moss1:33:45+2:4018:58
4Camilla WeihartOK Orinto2:17:18+46:1327:47
Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H45

5 580 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK48:138:38
2Magnus HedmanKungälvs OK51:20+3:079:11
3Dyre Martin GulbrandsenFredrikstad SK52:23+4:109:23
4Henning Bratland CarlsenOK Moss52:51+4:389:28
5Magnus NordströmKils OK58:30+10:1710:29
6Thomas LieFredrikstad SK59:44+11:3110:42
7Øyvind ThømtIndre Østfold OK1:00:16+12:0310:48
8Brett WeihartHestra IF1:02:32+14:1911:12
9Erik LauriFK Herkules1:05:46+17:3311:47
10Jonas HöijerSävedalens AIK1:09:33+21:2012:27
11Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:10:25+22:1212:37
12Mikael LindOK Tyr1:12:36+24:2313:00
13Jonas PetersonIFK Umeå1:15:07+26:5413:27
Claes-Tommy HerlandIndre Østfold OKej godkänd
Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D50

4 380 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena ErikssonEds SK57:1613:04
2Tone Karina IngesenSarpsborg OL58:31+1:1513:21
3Agneta ErikssonUddevalla OK58:46+1:3013:25
4Wenche LindløvSarpsborg OL1:03:09+5:5314:25
5Lottie LindOK Tyr1:06:03+8:4715:04
6Tuuli SaariFK Herkules1:11:45+14:2916:22
7Kristina LindOK Skärmen1:15:19+18:0317:11
8Agnetha Le ClaireFK Herkules1:18:48+21:3217:59
Maria AnderssonKvillebyns SKej godkänd

H50

5 310 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore BjørnerødOK Moss51:379:43
2Bengt NorrmanTrollhättans SOK53:47+2:1010:07
3Janne MattssonTrollhättans SOK55:01+3:2410:21
4Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK56:19+4:4210:36
5Jan Tore HenriksenNydalens SK59:55+8:1811:17
6Ole IngesenSarpsborg OL1:02:34+10:5711:46
7Øystein JensenSarpsborg OL1:05:41+14:0412:22
8Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna1:09:47+18:1013:08
9Karl ErikssonUddevalla OK1:12:51+21:1413:43
10Trygve LeivestadSarpsborg OL1:12:56+21:1913:44
11Johan WettergrenFK Herkules1:16:19+24:4214:22
12Dag BrenåsVarteig OL1:18:30+26:5314:47
13Henrik ErdalenIFK Göteborg Orientering1:29:19+37:4216:49
Stefan L JohanssonKungälvs OKej godkänd
Odd WallumSävedalens AIKej start
Rasmus ØdumIFK Göteborg Orienteringej start
Ståle SønsterudbråtenRaumar Orienteringej start
Ulrik OlssonBrattås CKej start

D55

4 080 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne Elisabeth RamtvedtSarpsborg OL48:3111:53
2Kjersti SkantzeIL Tyrving56:43+8:1213:54
3Bente LineIndre Østfold OK58:27+9:5614:19
4Berit DanielsenIL Tyrving1:00:31+12:0014:49
5Lena GottfridssonNittedal OL1:01:04+12:3314:58
6Nina BejbomUddevalla OK1:05:03+16:3215:56
7Anne Solheim HaugerudIndre Østfold OK1:05:52+17:2116:08
8Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna1:11:51+23:2017:36
9Birgit HanssonHerrestads AIF1:21:30+32:5919:58
10Kristina PeterssonIFK Umeå1:25:40+37:0920:59
11Heidi BørstadSarpsborg OL1:43:59+55:2825:29
Annette Falck LarssonVänersborgs SKej godkänd
Mona OlssonBrattås CKej start

H55

5 310 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jon Steinar MjølnerødHalden SK53:5410:09
2Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb58:51+4:5711:04
3Bengt JohanssonOK Tyr1:02:14+8:2011:43
4Torsten BacktemanLerums SOK1:11:17+17:2313:25
5Anders AxelssonOK Skogsvargarna1:12:46+18:5213:42
6Anders KjellbergOK Flundrehof1:14:16+20:2213:59
7Even Woldstad HanssenEiker OL1:16:29+22:3514:24
8Arne SääfGudhems IF1:22:22+28:2815:30
9Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:31:19+37:2517:11
10Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:55:40+1:01:4621:46
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKej godkänd
Tormod JensenSarpsborg OLej godkänd
Mats LindströmOK Skärmenej godkänd
Jan GranstedtHalden SKej start
Clas BörjessonIK Uvenej start

D60

4 080 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag55:5813:43
2Kerstin BurmanKvillebyns SK1:04:08+8:1015:43
3Elisabeth ÖströmOK Tyr1:05:09+9:1115:58
4Eva KarlssonUddevalla OK1:24:29+28:3120:42
5Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna1:30:10+34:1222:05
Anne SørumIndre Østfold OKej godkänd
Elisabeth Holth JohannessenRøyken O-lagej godkänd
Reidun BraathenOK Mossej godkänd

H60

4 940 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Terje Wiig MathisenNydalens SK48:439:51
2Per Kristian EkebergIL Tyrving53:56+5:1310:55
3Olov ÖströmOK Tyr58:12+9:2911:46
4Sture OttesenIndre Østfold OK59:59+11:1612:08
5Johan KarlssonTrollhättans SOK1:01:23+12:4012:25
6Stefan JohanssonTrollhättans SOK1:01:50+13:0712:31
7Tomas KarlssonOK Skogshjortarna1:03:45+15:0212:54
8Tor Ragnar AndersenHalden SK1:05:03+16:2013:10
9Harald BaugerOK Moss1:26:00+37:1717:24
10Pål Woldstad Hanssen.Eiker OL1:26:59+38:1617:36
Bengt NilssonVästvärmlands OKej godkänd
Kurt NilssonOK Hierneej start
Stig Hultgreen KarlsenIL GeoFormej start
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej start
Donald SkantzeIL Tyrvingej start
Kjell AnderssonMölndal Outdoor IFej start

D65

3 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva TykessonRävetofta OK47:5113:45
2Gunnel TurpeinenKvillebyns SK59:07+11:1616:59
3Solveig HedenblomSjövalla FK1:02:12+14:2117:52
4Monica DjurbergOK Tyr1:10:02+22:1120:07
5Marit NilssonKils OK1:11:10+23:1920:27
Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Yvonne GalborgenEds SKej godkänd

H65

4 380 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans HusebySarpsborg OL53:2812:12
2Dan WidercrantzOK Skärmen53:35+0:0712:14
3Bent GalborgenIndre Østfold OK56:59+3:3113:00
4Arvid GalborgenEds SK58:59+5:3113:27
5Per IvarssonUddevalla OK1:01:21+7:5314:00
6Kent KardellLjungskile FK1:02:15+8:4714:12
7Gunnar BejbomUddevalla OK1:03:23+9:5514:28
8Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:04:34+11:0614:44
9Bo KarlssonLjungskile FK1:17:37+24:0917:43
10Per-Ola JohnssonOK Kullingshof1:18:20+24:5217:53
11Roalh KlevelandKvillebyns SK1:20:42+27:1418:25
12Johnny KitterödGimle IF1:21:57+28:2918:42
Ken RagnarssonOK Kompassenej godkänd
Morten JohannessenRøyken O-lagej godkänd
Per StensethFredrikstad SKej start
Göran ErikssonLustens OKej start
Jan-Erik PålssonUddevalla ISej start
Lars GrankvistTäby OKej start

D70

3 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta LarssonOK Njudung1:02:4419:04
2Kajsa TofténHjobygdens OK1:04:35+1:5119:37
3Inger LindløvOK Moss1:19:09+16:2524:03
Enid IngemarssonHestra IFej godkänd
Barbro AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Tordis Rytter JakobsenOK Mossej start

H70

4 080 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Willy GrønstadGimle IF44:3410:55
2Leif BokerødIdd SPK52:15+7:4112:48
3Leif LöfTrollhättans SOK52:40+8:0612:54
4Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS54:40+10:0613:23
5Kalle JohanssonOK Skogshjortarna54:55+10:2113:27
6Jonas LarssonOK Kullingshof58:52+14:1814:25
7Stefan G LarssonOK Njudung59:27+14:5314:34
8Jimmy NordliTrøsken IL1:01:35+17:0115:05
9Lennart HermanssonStångenäs AIS1:04:05+19:3115:42
10Lars-Evan PetterssonKolbotn o Skimt OL1:04:58+20:2415:55
11Roar BjordalOppsal Orientering1:06:39+22:0516:20
12Olof KarlssonUddevalla OK1:12:03+27:2917:39
13Johnny KarlssonUddevalla OK1:13:00+28:2617:53
14John Thomas PetersenNittedal OL1:13:16+28:4217:57
15Hasse BergströmIL Tyrving1:35:14+50:4023:20
16Knut LindløvOK Moss1:37:08+52:3423:48
Per-Arne KällénUddevalla OKej godkänd
Jakob KløverødPorsgrunn OLej start

D75

2 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla LindheIK Stern57:2421:54
2Barbro JohanssonSjövalla FK1:53:21+55:5743:15
Inger Lise BjordalOppsal Orienteringej godkänd
Lillemor HallinOK Landehofej godkänd
Inga PerssonOK Skogshjortarnaej godkänd

H75

3 480 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna54:3315:40
2Henrik HvoslefIK Stern55:02+0:2915:48
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna55:09+0:3615:50
4Trygve FosseGimle IF1:02:37+8:0417:59
5Matts MattssonOK Gipen1:03:56+9:2318:22
6Per HaepplingVästerås SOK1:06:12+11:3919:01
7Ingemar SvenssonLunds OK1:08:51+14:1819:47
8Sven PerssonLjungskile FK1:09:53+15:2020:04
9Bertil IngemarssonHestra IF1:11:59+17:2620:41
10Gunnar PerssonSvanesunds GIF1:12:15+17:4220:45
11Göte NatanaelssonLjungskile FK1:13:43+19:1021:10
12Henry SundsetvikOL Trollelg1:18:59+24:2622:41

D80

2 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK57:4922:04
2Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:13:46+15:5728:09
Gunnel BörjessonIK Uvenej start

H80

3 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andre AlexanderssonKungälvs OK57:5417:35
Ove KilbornUddevalla ISej godkänd
Evert JenhallOK Skogsvargarnaej godkänd
Karleric FranssonTrollhättans SOKej godkänd

Inskolning

1 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sand AssarHalden SKfullföljt
Elias Brefält CajdellVästvärmlands OKfullföljt
Gail FuslidHalden SKfullföljt
Elmer LilleengKungälvs OKfullföljt
Kristina LundbladQuantico Orienteering Club (QOC)fullföljt
Sixten SandHalden SKfullföljt
Pablo SättevallKlubblösfullföljt
Mari LundbladQuantico Orienteering Club (QOC)ej godkänd
Julian IlievHalden SKej start
Stian IlievHalden SKej start

U1

2 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lin PelanderOK Djerf23:4810:58
2Erik HägerstrandKungälvs OK26:00+2:1211:58
3Benias ReimertzGällstadbygdens SOK26:23+2:3512:09
4Knut ErikssonBrattås CK26:53+3:0512:23
5Elise Holm NedrebøOK Moss29:42+5:5413:41
6Stine BrunsMTK Bad Harzburg33:03+9:1515:13

U2

2 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias Brefält CajdellVästvärmlands OK18:028:18
2Joel Bronebakk JohanssonHalden SK18:48+0:468:39
3Filip StåhlSävedalens AIK19:30+1:288:59
4Arvid HägerstrandKungälvs OK19:55+1:539:10
5Einar RoessnerKvillebyns SK22:24+4:2210:19
6Nils ErikssonBrattås CK26:49+8:4712:21
7Samuel WettergrenFK Herkules27:36+9:3412:43
8Petter BergqvistGarphyttans IF31:45+13:4314:37
9Anna Elisabeth F AarbuVarteig OL36:04+18:0216:37
10Noah Nilsson-DagEds SK38:23+20:2117:41
Ida-Maria EkströmStora Tuna OKej godkänd

Öppen motion 1

2 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny ReichenbergIdefjordens SK49:5222:58
2Rolf JohanssonIdefjordens SK49:53+0:0122:59

Öppen motion 2

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton Brefält CajdellVästvärmlands OK-1:39:40-26:56
2Lisbeth OlssonKungälvs OK1:13:59+2:53:3919:59

Öppen motion 3

2 220 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne SørlienGjø-Vard OL21:249:38
2Mia AnderssonEds SK21:49+0:259:49
3Oskar WesterbergTrollhättans SOK23:02+1:3810:22
4Sara AnderssonVänersborgs SK23:17+1:5310:29
5Jacob LiljeGävle OK26:24+5:0011:53
6Emma EkströmStora Tuna OK26:54+5:3012:07
7Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering30:24+9:0013:41
8Elvia PerssonGällstadbygdens SOK30:32+9:0813:45
9Anki MarchettiKlubblös34:10+12:4615:23
10Lena WesterbergTrollhättans SOK36:52+15:2816:36
11Ingela OhlssonUddevalla OK37:32+16:0816:54
12Maria BjörklundTrollhättans SOK38:47+17:2317:28
13Helle RagnarssonOK Kompassen38:50+17:2617:29
14Liv LindOK Skärmen42:06+20:4218:57
15Per EnellJönköpings OK46:59+25:3521:09
William FosserIndre Østfold OKej start
Hanne JensenEds SKej start

Öppen motion 4

3 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav CarlssonKvillebyns SK41:3911:06
2Mona BergqvistGarphyttans IF43:24+1:4511:34
3Stina LevinssonIK Uven50:21+8:4213:25

Öppen motion 5

3 720 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders ReimertzGällstadbygdens SOK40:3810:55
2Olof StåhlSävedalens AIK44:17+3:3911:54
3Jan MolstadGjø-Vard OL50:04+9:2613:27
4Sofia EnellJönköpings OK54:44+14:0614:42
5Christina LiljeGävle OK57:00+16:2215:19
6Hannah FovaeusSävedalens AIK57:23+16:4515:25
7Magnus FovaeusSävedalens AIK57:58+17:2015:34
8Margunn Asheim BirkelandHalden SK1:04:46+24:0817:24
9Christina StåhlSävedalens AIK1:07:16+26:3818:04
10Ture ErikssonEds SK1:09:52+29:1418:46
11Cecilia ErdalenIFK Göteborg Orientering1:15:49+35:1120:22
12Eva RoessnerKvillebyns SK1:18:29+37:5121:05
13Christer ChristenssonKlubblös1:26:57+46:1923:22
14Åsa GreabroHjobygdens OK1:40:23+59:4526:59
15Johan LevinsonIK Uven1:47:47+1:07:0928:58
16Kristina WettergrenFK Herkules1:54:37+1:13:5930:48
Henrik SahlbergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Olav Kristian BirkelandHalden SKej godkänd

Öppen motion 6

3 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik GanningIK Omega55:4014:55
2Ole Johannes NedrebrøOK Moss1:14:57+19:1720:05

Öppen motion 7

3 290 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas BrånaltFrölunda OL38:0911:35
2William JohnssonKlubblös41:13+3:0412:31
3Patrik LilleengOK Gipen41:26+3:1712:35
4Christer AnderssonKlubblös42:27+4:1812:54
5Mikael FjällborgStenungsunds OK42:30+4:2112:55
6Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL43:52+5:4313:20
7Anna Brefält CajdellVästvärmlands OK48:00+9:5114:35
8Irene Felde OlaussenHalden SK51:01+12:5215:30
9Vesa PajuojaEspoon Suunta51:38+13:2915:41
10Odd OhlssonUddevalla OK51:47+13:3815:44
11Thomas KullanderSävedalens AIK52:11+14:0215:51
12Larura SumanenHyvinkään Rasti53:56+15:4716:23
13Malena BirkelandNTNUI55:49+17:4016:57
14Håkan IhrforsIFK Lidingö SOK56:39+18:3017:13
15Maria NordströmKils OK1:00:07+21:5818:16
16Algot HanssonKungälvs OK1:02:57+24:4819:08
17Roger LundinFK Herkules1:06:18+28:0920:09
18Magnus ErikssonFrölunda OL1:10:41+32:3221:29
19Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:12:12+34:0321:56
20Charlotte IhrforsOK Linné1:19:06+40:5724:02
Johanna KjellbergOK Flundrehofej godkänd
Karin WahlgrenSjövalla FKej godkänd
Kjell PuckIFK Göteborg Orienteringej start

Öppen motion 8

4 670 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias WärnOK Skogshjortarna42:059:00
2Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna47:53+5:4810:15
3Ingrid Bronebakk  Halden SK52:11+10:0611:10
4Pär MoqvistLerums SOK54:40+12:3511:42
5Anders LarssonVänersborgs SK56:33+14:2812:06
6Johan TykessonRävetofta OK57:13+15:0812:15
7Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK58:55+16:5012:36
8Stefan MårtenssonFrölunda OL1:00:02+17:5712:51
9Jim OlaussenHalden SK1:00:50+18:4513:01
10Hanna ÅbergOK Landehof1:02:51+20:4613:27
11Anna BerlinKungälvs OK1:07:05+25:0014:21
12Erik KristianssonTrollhättans SOK1:07:18+25:1314:24
13Anders OhlssonUddevalla OK1:08:23+26:1814:38
14Henrik KarlssonUddevalla OK1:09:24+27:1914:51
15Grunde IsaksætreGrue IL1:11:55+29:5015:23
16Thilo BrunsMTK Bad Harzburg1:12:08+30:0315:26
17Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK1:13:08+31:0315:39
18Heli MarjomaaStigsökarna1:17:42+35:3716:38
19Bo WesterbergTrollhättans SOK1:20:40+38:3517:16
20Mats HugossonKvillebyns SK1:21:31+39:2617:27
21Øyvind BergetSarpsborg OL1:27:14+45:0918:40
22Anna PrellnerSkåneslättens OL1:31:57+49:5219:41
23Ulrike KorffSC Achmer1:51:40+1:09:3523:54
Patrik NilssonVänersborgs SKej godkänd
Thomas BergstrandBrattås CKej start

Öppen motion 9

7 310 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK58:468:02
2Håkan PeterssonIFK Göteborg Orientering1:01:40+2:548:26
3Daniel  HanssonKlubblös1:02:00+3:148:28
4Andreas KaverenKlubblös1:26:16+27:3011:48
5Anders PelanderOK Djerf1:32:39+33:5312:40
6David EinarssonFloda DoIF1:41:03+42:1713:49
7Ulf JonssonLerums SOK1:48:34+49:4814:51
8Erik EinarssonLerums SOK1:50:14+51:2815:04
Daniel LarssonVänersborgs SKej godkänd
Jonas PrellnerSkåneslättens OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser