Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sörklubbs 2 - 170418

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sörklubbs 2 - 170418
Arrangörsorganisationer: Ljusne-Ala OK / Söderhamns OK
Datum: tisdag 18 april 2017

Öppen motion 1

1 760 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny LeeSöderhamns OK19:0510:50
2Frida RaappanaSöderhamns OK20:23+1:1811:34
3Hugo RydesäterRehns BK20:48+1:4311:49
4Nils BlombergSegersta OK24:13+5:0813:45
5Bengt-Olof SandbergAlfta-Ösa OK24:41+5:3614:01
6Hanna RydesäterRehns BK27:03+7:5815:22
7Isak PetterssonSöderhamns OK29:34+10:2916:47
8Amanda HenrikssonSöderhamns OK34:15+15:1019:27
9Einar BlombergSegersta OK35:26+16:2120:07
10Milla LarssonSegersta OK35:38+16:3320:14
11Erik SvedbergRehns BK35:49+16:4420:21
12Stina SvenssonSöderhamns OK35:54+16:4920:23
13Ingrid ErlandssonSöderhamns OK37:49+18:4421:29
Anna BlombergSegersta OKej godkänd

Öppen motion 3

2 660 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes JonssonSöderhamns OK18:266:55
2Lars-Göran AnderssonRehns BK27:08+8:4210:12
3Ankie LindquistSöderhamns OK27:21+8:5510:16
4Malin OlssonSöderhamns OK38:16+19:5014:23
5Leif BlomqvistFalköpings AIK OK45:21+26:5517:02
6Max EngversSöderhamns OK46:21+27:5517:25
7Linnea EngversSöderhamns OK46:22+27:5617:25
8Jens IggströmSöderhamns OK46:25+27:5917:26
9Lena EngversSöderhamns OK46:27+28:0117:27

Öppen motion 5

4 370 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert BlomSöderhamns OK36:538:26
2Elin WoxlinAlfta-Ösa OK37:04+0:118:28
3Jonas BäckströmSöderhamns OK39:00+2:078:55
4Holme WestinSöderhamns OK39:23+2:309:00
5Bo WestinSöderhamns OK43:49+6:5610:01
6Per-Anders HanssonSöderhamns OK47:08+10:1510:47
7Tomas LarssonSegersta OK47:13+10:2010:48
8Otto IsakssonSöderhamns OK53:34+16:4112:15
9Stefan SvedbergRehns BK53:52+16:5912:19
10Johan IsakssonSöderhamns OK57:24+20:3113:08
11Tilda LagerhällRehns BK59:33+22:4013:37
12Amandine PerrierRehns BK59:34+22:4113:37
13Mikael WallinLjusne-Ala OK1:16:32+39:3917:30
14Margareta HalvardssonSöderhamns OK1:24:39+47:4619:22
15AC ForslundSöderhamns OK1:24:43+47:5019:23

Öppen motion 7

3 100 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter KarsboAlfta-Ösa OK20:516:43
2Elis SandbergAlfta-Ösa OK23:31+2:407:35
3Leif EdejärnIFK Bergvik24:34+3:437:55
4Annica OttenbäckSegersta OK25:36+4:458:15
5Christer LagerhällRehns BK26:09+5:188:26
6Rune SundströmSöderhamns OK26:12+5:218:27
7Henrik MagnussonRehns BK26:32+5:418:33
8Ingvar SöderkvistSöderhamns OK26:59+6:088:42
9Lars-Ivar SvenssonRehns BK27:27+6:368:51
10Nisse JohanssonRehns BK28:26+7:359:10
11Kaj HoofAlfta-Ösa OK28:32+7:419:12
12Ingela RydesäterRehns BK28:47+7:569:17
13Ella SandbergAlfta-Ösa OK29:10+8:199:24
14Curt LandinRehns BK29:21+8:309:28
15Rolf LindbergSöderhamns OK31:57+11:0610:18
16Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK32:09+11:1810:22
17Josefin LindbergIFK Mora OK32:11+11:2010:22
18Albin BlombergSegersta OK32:19+11:2810:25
19Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK32:32+11:4110:29
20Jonathan MagnussonRehns BK32:47+11:5610:34
21Erik BromanAlfta-Ösa OK33:10+12:1910:41
22Dick DavidssonViksjöfors OK33:53+13:0210:55
23Ewa EdejernIFK Bergvik34:21+13:3011:04
24Anton HenrikssonSöderhamns OK35:11+14:2011:20
25Åsa BobergSöderhamns OK35:16+14:2511:22
26Svenerik CarlssonAlfta-Ösa OK35:26+14:3511:25
27Marie FröjdRehns BK35:28+14:3711:26
28Anna-Karin EklundSöderhamns OK35:59+15:0811:36
29Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK36:34+15:4311:47
30Hans LindeSöderhamns OK36:40+15:4911:49
31Helena BångaAlfta-Ösa OK36:43+15:5211:50
32Anders AnderssonSegersta OK37:56+17:0512:14
33Martin MårtenssonIFK Bergvik39:42+18:5112:48
34John BerglundAlfta-Ösa OK41:00+20:0913:13
35Monica HåbergSöderhamns OK47:48+26:5715:25
36Hans NilssonSöderhamns OK49:53+29:0216:05
37Gun LindbergSöderhamns OK55:52+35:0118:01
38Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK1:00:12+39:2119:25
39Gun SvenssonRehns BK1:05:11+44:2021:01

Öppen motion 9

6 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper LysellRehns BK39:396:17
2Erik LundhRehns BK44:24+4:457:02
3Lars LindgrenOK Ödmården47:23+7:447:31
4Johanna LindbergDomnarvets GOIF49:59+10:207:56
5Sören CallebergSöderhamns OK50:42+11:038:02
6Peter RydesäterRehns BK1:05:03+25:2410:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser