Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Aleträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Aleträffen
Arrangörsorganisation: OK Alehof
Datum: lördag 1 september 2018

D21

6 990 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa PerssonOK Tisaren1:05:489:24
2Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK1:07:12+1:249:36
3Malin WidénUddevalla OK1:07:14+1:269:37
4Anna WallinGöteborg-Majorna OK1:07:28+1:409:39
5Viktoria TingströmGöteborg-Majorna OK1:08:12+2:249:45
6Maria BjörklundStora Tuna OK1:09:00+3:129:52
7Linnea GustafssonUddevalla OK1:09:08+3:209:53
8Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK1:09:20+3:329:55
9Amilia BjörklundSävedalens AIK1:13:29+7:4110:30
10Emma AnderssonSävedalens AIK1:13:35+7:4710:31
11Klara PålssonSävedalens AIK1:14:58+9:1010:43
12Line SøderlundFarumTisvilde OK1:20:29+14:4111:30
13Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK1:22:36+16:4811:49
14Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK1:23:33+17:4511:57
15Jolanta GänssingerGöteborg-Majorna OK1:28:34+22:4612:40
16Bodil HalvarssonUlricehamns OK1:31:27+25:3913:04
17Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb1:34:37+28:4913:32
18Filippa SpånérSävedalens AIK1:38:35+32:4714:06
19Kristine Hockauf BaagøAKIF1:55:32+49:4416:31
Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H21

9 490 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ImarkTullinge SK1:03:346:41
2Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:06:07+2:336:58
3Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:08:20+4:467:12
4Andreas SølbergIFK Göteborg Orientering1:08:50+5:167:15
5Gustav HindérOK Tisaren1:09:52+6:187:21
6Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:10:33+6:597:26
7Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:10:40+7:067:26
8Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:11:07+7:337:29
9Ivar SörqvistMarkbygdens OK1:11:50+8:167:34
10Heino OllinSävedalens AIK1:11:51+8:177:34
11Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:12:01+8:277:35
12Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:12:32+8:587:38
13Johan HellmanVänersborgs SK1:12:58+9:247:41
14Sergey FedatsenkaSävedalens AIK1:13:24+9:507:44
15Erik BerzellJärla Orientering1:13:35+10:017:45
16Zsolt LenkeiIFK Mora OK1:17:44+14:108:11
17Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:17:56+14:228:12
18Johan AronssonOK Tisaren1:18:30+14:568:16
19Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering1:19:44+16:108:24
20Johan WikströmSävedalens AIK1:21:50+18:168:37
21Gustav BoquistIK Uven1:22:38+19:048:42
22Jonas Falck WeberFarumTisvilde OK1:22:45+19:118:43
23Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:23:30+19:568:47
24Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:24:26+20:528:53
25Niklas HidmanHalmstad OK1:25:44+22:109:02
26Andreas HolmqvistHestra IF1:26:16+22:429:05
27Fredrik NorellFrölunda OL1:31:23+27:499:37
28Martin LindqvistStenungsunds OK1:32:27+28:539:44
29Victor AxbomOK Landehof1:34:27+30:539:57
30Filip HolmHalmstad OK1:38:16+34:4210:21
31Ulrik StaugaardFIF Hillerød1:40:42+37:0810:36
32Anton KarlssonOK Kullingshof1:41:22+37:4810:40
33Jes Mose JensenAKIF1:47:21+43:4711:18
34Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb1:54:03+50:2912:01
Lasse August HelwegFarumTisvilde OKej godkänd
David RunemalmNybro OKej godkänd
Jesper NilssonUlricehamns OKej start
Fredrik AnderssonIF Rigorej start
Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OKej start
Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg Orienteringej start
Mads Krogh SimonsenAarhus 1900 orienteringej start
Andreas MikkelsenSøllerød OKej start
Simon LarssonSävedalens AIKej start

D21 Kort

4 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin KarlssonLycksele IF1:21:3416:40

H21 Kort

7 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton HemlinIK Uven1:24:0310:49

D20

5 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriella S BerganderEksjö SOK52:409:36
2Klara AxelssonEksjö SOK53:17+0:379:43
3Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK59:44+7:0410:54
4Lisa JohanssonOK Tranan1:03:51+11:1111:39
5Hanna BoquistIK Uven1:12:49+20:0913:17
Anna HallménOK Tisarenej godkänd

H20

7 590 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias Bäcklund EkvallHalden SK54:247:10
2Sebastian DalandKristiansand OK54:39+0:157:12
3Nils Hammaräng GripOK Orion56:13+1:497:24
4Johan OlsonIK Uven56:41+2:177:28
5Felix AxelssonMarkbygdens OK58:10+3:467:39
6Olle JosarpOK Tisaren59:28+5:047:50
7Viktor WassénHalden SK59:56+5:327:53
8Andreas JonssonOK Orion1:00:02+5:387:54
9Simon LarssonOK Hällen1:01:30+7:068:06
10Olle SörqvistMarkbygdens OK1:03:34+9:108:22
11Axel HalvarssonKarlskrona SOK1:03:52+9:288:24
12Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:05:41+11:178:39
13Øyvind HjermstadFossum IF1:05:46+11:228:39
14Gabriel SturessonLerums SOK1:12:36+18:129:33
15Carl JosefssonSävedalens AIK1:14:11+19:479:46
Håvard Sandstad EidsmoIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Jonas LauriFK Herkulesej start
Simon SchusterIFK Lidingö SOKej start
Eric BerlinTrollhättans SOKej start
Otto StuhlhoferOK Landehofej start

D18

4 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa RaskKungälvs OK49:399:59
2Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK53:33+3:5410:46
3Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK57:08+7:2911:29
4Sofia JohanssonOK Skärmen58:15+8:3611:43
5Maja KindlundOK Tranan58:20+8:4111:44
6Elina HansonKungälvs OK1:06:20+16:4113:20
7Matilda HagstrandLerums SOK1:08:19+18:4013:44
8Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad1:09:24+19:4513:57
9Wilma BerganderEksjö SOK1:15:15+25:3615:08
10Kajsa NormanSävedalens AIK1:25:22+35:4317:10
11Tova LarssonLerums SOK1:29:01+39:2217:54
Hilda AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Lisa BörnstedtKungälvs OKej start

H18

6 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per NordholmSävedalens AIK1:02:389:33
2Klas JohanssonOK Tranan1:03:19+0:419:40
3Wilmer LindblomKungälvs OK1:31:00+28:2213:53
Erik HultanderIF Rigorej start

H17-20 Kort

5 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Viktor Le ClaireFK Herkulesej godkänd
Daniel AnderssonFjärås AIKej godkänd

D16

4 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida BengtssonOK Alehof43:509:25
2Elina ReinholdssonOK Alehof59:17+15:2712:44
3Matilda ÅkessonOK Landehof1:13:23+29:3315:46
Julia LindbladSävedalens AIKej start

H16

5 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle ElfströmOK Orinto1:01:5611:23
2Jacob GrahnIK Uven1:29:26+27:3016:26
Emil RavakkoSävedalens AIKej start

D14

2 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja AxelssonLerums SOK48:3517:21
2Ebba NäsmanLerums SOK55:06+6:3119:40
3Audrey HanssonFrölunda OL55:46+7:1119:55
4Julia BogeOK Alehof59:01+10:2621:04
5Elsa MoqvistLerums SOK1:00:34+11:5921:37
6Ella PetterssonSävedalens AIK1:03:34+14:5922:42
7Matilda WallströmSävedalens AIK1:04:36+16:0123:04
8Molly GranängKungälvs OK1:05:34+16:5923:25
9Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb1:11:15+22:4025:26
10Ellen NormanSävedalens AIK1:19:22+30:4728:20
11Wiola MagnussonGöteborgs SK1:38:28+49:5335:10
12Linn EneljungIFK Göteborg Orientering1:40:08+51:3335:45
Amanda Ström EckerlidSävedalens AIKej godkänd
Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start

H14

4 240 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid SkeppSävedalens AIK32:357:41
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK37:03+4:288:44
3Fabian AlinderSjövalla FK38:34+5:599:05
4Emil LindbladSävedalens AIK39:04+6:299:12
5Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK39:52+7:179:24
6Melker ÅkessonOK Landehof40:36+8:019:34
7Hannes PerssonFK Herkules41:57+9:229:53
8Simon BååthSävedalens AIK43:25+10:5010:14
9Alvin OllanderOK Landehof43:27+10:5210:14
10Gustav BertsOK Alehof44:11+11:3610:25
11Marcus LammFrölunda OL45:16+12:4110:40
12Edvin OckbornTrollhättans SOK50:24+17:4911:53
13Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb52:44+20:0912:26
14Erik SlättOK Alehof54:34+21:5912:52
15Gunnar FovaeusSävedalens AIK54:41+22:0612:53
16Elias NordbergGöteborg-Majorna OK55:44+23:0913:08
17Alwin EinarssonKungälvs OK1:00:01+27:2614:09
18Jakob AspIFK Göteborg Orientering1:00:06+27:3114:10
19Martin EkFrölunda OL1:01:35+29:0014:31
20Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb1:03:54+31:1915:04
21Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:05:41+33:0615:29
22Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK1:08:37+36:0216:10
23Robin AnderssonTrollhättans SOK1:10:27+37:5216:36
24Adrian BergqvistOK Alehof1:15:21+42:4617:46
25Alfred JohanssonOK Alehof1:18:32+45:5718:31
26Alvin RösehagVänersborgs SK1:19:12+46:3718:40
27Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:21:36+49:0119:14
Tom WeihartHestra IFej start
Johan Wall JungbjerGöteborgs SKej start
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Lukas ErdalenIFK Göteborg Orienteringej start
Linus AlinderSjövalla FKej start

H14 Kort

3 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton LarssonOK Landehof38:0412:12
2Emil GrönroosOK Alehof44:51+6:4714:22
3Olle KullmanOK Alehof52:37+14:3316:51

D12

3 120 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering22:437:16
2Miranda WallströmSävedalens AIK22:48+0:057:18
3Wilma ReinholdssonOK Alehof26:12+3:298:23
4Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb26:38+3:558:32
5Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK27:18+4:358:45
6Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb27:37+4:548:51
7Emma ChristianssonUddevalla OK30:21+7:389:43
8Clara LövgärdOK Alehof30:55+8:129:54
9Elin AxelssonLerums SOK31:14+8:3110:00
10Signe KullmanOK Alehof34:56+12:1311:11
11Lisa GunnarssonLerums SOK35:48+13:0511:28
12Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK36:49+14:0611:48
13Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering37:44+15:0112:05
14Hanna SchälinOK Alehof47:50+25:0715:19
15Vera KlingbergLjungskile FK49:45+27:0215:56
16Hedda RoosIFK Göteborg Orientering53:21+30:3817:05
Klara EberlénOK Skogshjortarnaej start
Signe KullanderSävedalens AIKej start
Malva ArvidssonBrattås CKej start
Sara BengtssonOK Alehofej start

H12

3 040 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK20:546:52
2Emil SkeppSävedalens AIK22:55+2:017:32
3Noah HedenblomSjövalla FK23:09+2:157:36
4Viggo AnderssonTrollhättans SOK23:36+2:427:45
5Arvid HermanssonKungälvs OK23:47+2:537:49
6Felix JohanssonOK Alehof25:42+4:488:27
7Axel EkdalaKungälvs OK26:52+5:588:50
8Axel Ström EckerlidSävedalens AIK27:00+6:068:52
9Björn DjupströmFrölunda OL27:33+6:399:03
10Axel SlättOK Alehof28:02+7:089:13
11Rasmus GranängKungälvs OK29:58+9:049:51
12Simon GrahnIK Uven31:20+10:2610:18
13Isak DahlOK Alehof33:39+12:4511:04
14Alvar NivertFK Herkules34:41+13:4711:24
15Lukas RandåkerSjövalla FK35:21+14:2711:37
16Joel HolgersonOK Landehof44:13+23:1914:32
17Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb47:18+26:2415:33
Alexander FedjeFrölunda OLej start
Lukas GudmundssonOK Landehofej start

D12 Kort

2 370 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tilde StridOK Landehofej start

H12 Kort

2 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David BergströmFrölunda OL29:5612:57

D10

2 310 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma RosénGöteborg-Majorna OK16:237:05
2Ebba LövgärdOK Alehof16:37+0:147:11
3Evelina BjörkmanKungälvs OK16:45+0:227:15
4Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering18:41+2:188:05
5Moa WallströmSävedalens AIK20:56+4:339:03
6Linnéa RexOK Landehof21:41+5:189:23
7Selma PerssonFK Herkules22:25+6:029:42
8Elina KarlssonFK Herkules22:55+6:329:55
9Elina ChristianssonUddevalla OK25:22+8:5910:58
10Agnes BogeOK Alehof26:12+9:4911:20
11Elsa ForsengLjungskile FK27:50+11:2712:02
12Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb28:37+12:1412:23
13Nikki WeihartHestra IF29:52+13:2912:55
14Elly EinarssonKungälvs OK31:45+15:2213:44
15Elin SundbergLjungskile FK31:47+15:2413:45
16Linnéa GrönroosOK Alehof34:54+18:3115:06
Ebba EberlénOK Skogshjortarnaej start

H10

2 370 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel HogedalVänersborgs SK14:186:02
2Jarvis HanssonFrölunda OL15:23+1:056:29
3Gustav RexOK Landehof15:27+1:096:31
4Malte AnderssonTrollhättans SOK16:36+2:187:00
5Bruno FovaeusSävedalens AIK16:56+2:387:08
6Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb16:57+2:397:09
7Pontus BergströmFrölunda OL18:48+4:307:55
8Nore ModénVänersborgs SK19:32+5:148:14
9Arvid LanneKungälvs OK19:39+5:218:17
10Jesper RandåkerSjövalla FK20:36+6:188:41
11Theander HulthénMölndal Outdoor IF23:18+9:009:49
12Viggo NäsmanLerums SOK23:50+9:3210:03
13Eric EkströmIK Uven24:07+9:4910:10
14Daniel Wong LarssonTrollhättans SOK25:10+10:5210:37
15Victor Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK27:56+13:3811:47
16Olle RoosIFK Göteborg Orientering30:42+16:2412:57
17Alvar HedenblomSjövalla FK45:05+30:4719:01
18Ludvig LindenauOK Alehof45:57+31:3919:23
Melker OckbornTrollhättans SOKej godkänd
Nils LydmarkSjövalla FKej start
Hugo HolgersonOK Landehofej start
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbej start

D35

5 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna BerlinKungälvs OK1:16:3212:46
Desiré RexOK Landehofej start

H35

7 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering1:00:217:46
2Daniel NetzIFK Göteborg Orientering1:00:28+0:077:46
3Henrik EliassonIFK Göteborg Orientering1:06:25+6:048:32
4Stefan RoosIFK Göteborg Orientering1:13:18+12:579:26
5Gustaf BergquistSjövalla FK1:37:46+37:2512:34
6Erik HulthénMölndal Outdoor IF1:40:37+40:1612:56
Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OKej godkänd

D40

4 890 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering43:238:52
2Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof49:55+6:3210:12
3Lotta RosénGöteborg-Majorna OK52:49+9:2610:48
4Maria HolmqvistSjövalla FK53:50+10:2711:00
5Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL1:02:17+18:5412:44
6Linda HedenblomSjövalla FK1:15:46+32:2315:29
7Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering1:16:02+32:3915:32
8Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:23:17+39:5417:01
9Ulla EinarssonKungälvs OK1:32:24+49:0118:53
10Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb1:57:22+1:13:5924:00
Lena AnderssonTrollhättans SOKej godkänd

H40

7 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering52:546:58
2Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK1:01:12+8:188:03
3Marcus HanssonFrölunda OL1:11:54+19:009:28
4Richard SottFrölunda OL1:14:46+21:529:51
5Daniel HägerstrandKungälvs OK1:23:05+30:1110:56
6Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:30:45+37:5111:57
7Magnus VedinTrollhättans SOK1:39:23+46:2913:05
8Martin LindsjöSävedalens AIK1:40:34+47:4013:14
9Magnus AlinderSjövalla FK1:43:38+50:4413:39
Sven GranforsOK Landehofej start
Johan G HördegårdhIFK Göteborg Orienteringej start

D45

4 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK42:349:28
2Annika JohanssonOK Tranan47:34+5:0010:35
3Marina AxelssonMarkbygdens OK48:49+6:1510:52
4Anna-Karin JonssonOK Orion50:47+8:1311:18
5Kristin EkdalaKungälvs OK52:51+10:1711:46
6Åsa JosarpFK Friskus-Varberg1:03:30+20:5614:08
7Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK1:11:41+29:0715:57
8Sofia GustafssonTrollhättans SOK1:13:25+30:5116:21
9Mia JodalGöteborg-Majorna OK1:17:18+34:4417:12
10Maria AspIFK Göteborg Orientering1:19:09+36:3517:37
11Anna GrahnIK Uven1:31:39+49:0520:24
12Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:43:24+1:00:5023:01
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKej start

H45

6 550 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas GustafssonTrollhättans SOK55:438:30
2Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK56:24+0:418:36
3Peter AspIFK Göteborg Orientering59:51+4:089:08
4Michael LönnHjärnarps OL1:01:45+6:029:25
5Jonas AxelssonLerums SOK1:03:04+7:219:37
6Fredrik BergIF Rigor1:03:30+7:479:41
7Conny RaskHjärnarps OL1:04:22+8:399:49
8Anders HellgrenFrölunda OL1:04:54+9:119:54
9Fredrik JohanssonSävedalens AIK1:05:36+9:5310:00
10Jens ArvidssonIF Rigor1:05:54+10:1110:03
11Thomas JosarpFK Friskus-Varberg1:07:42+11:5910:20
12Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:09:33+13:5010:37
13Stefan JohanssonKungälvs OK1:11:07+15:2410:51
14Pär MoqvistLerums SOK1:12:47+17:0411:06
15Daniel FredrikssonFrölunda OL1:13:28+17:4511:12
16Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:16:09+20:2611:37
17Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:17:20+21:3711:48
18Erik LauriFK Herkules1:17:42+21:5911:51
19Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb1:23:34+27:5112:45
20Martin JohanssonOK Orinto1:25:14+29:3113:00
21Per BaierTolered-Utby Ol-klubb1:32:46+37:0314:09
22Johan HanssonOK Löftan1:37:47+42:0414:55
23Joakim ÅkessonOK Landehof1:43:29+47:4615:47
24Robert EneljungIFK Göteborg Orientering1:46:32+50:4916:15
25Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:49:39+53:5616:44
26Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb1:54:47+59:0417:31
27Pontus KastrupFK Herkules2:17:32+1:21:4920:59
Peter DellmingIFK Göteborg Orienteringej start
Daniel GudmundssonOK Landehofej start

D50

4 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK47:379:43
2Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK47:58+0:219:47
3Charlotte ThraneIFK Göteborg Orientering49:33+1:5610:06
4Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK49:51+2:1410:10
5Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK52:08+4:3110:38
6Agneta ErikssonUddevalla OK52:22+4:4510:41
7Anna AsplundKungälvs OK52:45+5:0810:45
8Ing-Marie AronengBredareds IF53:21+5:4410:53
9Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK55:57+8:2011:25
10Karin LaurellOK Flundrehof1:05:20+17:4313:19
11Katarina AlmehedFrölunda OL1:07:58+20:2113:52
12Nina DjerfLerums SOK1:08:36+20:5913:59
13Anne SvantessonHjärnarps OL1:12:54+25:1714:52
14Helena StensötaFrölunda OL1:14:13+26:3615:08
15Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:17:53+30:1615:53
16Agnetha Le ClaireFK Herkules1:17:56+30:1915:54
Tuuli SaariFK Herkulesej start
Agneta BerlinTrollhättans SOKej start

H50

5 990 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering46:557:49
2Odd WallumSävedalens AIK49:18+2:238:13
3Pontus JonssonOK Orion51:02+4:078:31
4Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK54:52+7:579:09
5Rasmus ØdumIFK Göteborg Orientering55:01+8:069:11
6Stefan AronengHestra IF55:03+8:089:11
7Peter AronssonFK Friskus-Varberg56:00+9:059:20
8Mattias BååthSävedalens AIK56:48+9:539:28
9Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering57:03+10:089:31
10Claes HagstrandLerums SOK1:02:07+15:1210:22
11Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna1:04:21+17:2610:44
12Erik RuotsalainenFrölunda OL1:04:41+17:4610:47
13Ola WallinderGöteborg-Majorna OK1:05:12+18:1710:53
14Lennart BjörnströmGöteborg-Majorna OK1:07:10+20:1511:12
15Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:08:23+21:2811:24
16Hans NilssonKungälvs OK1:12:03+25:0812:01
17Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering1:13:19+26:2412:14
18Ulf AlmehedFrölunda OL1:14:24+27:2912:25
19Magnus OlssonHjärnarps OL1:15:15+28:2012:33
20Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK1:15:46+28:5112:38
21Torbjörn GrahnIK Uven1:18:29+31:3413:06
22Stefan L JohanssonKungälvs OK1:21:22+34:2713:35
23Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:26:49+39:5414:29
24Johan WettergrenFK Herkules1:29:35+42:4014:57
25Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:37:18+50:2316:14
26Graham KempGöteborg-Majorna OK1:40:59+54:0416:51
27Patrick DjerfLerums SOK1:42:42+55:4717:08
28Martin EkdalaKungälvs OK1:44:19+57:2417:24
Ulrik OlssonBrattås CKej start
Björn LindbladSävedalens AIKej start

D55

4 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laila B HöglundFK Herkules41:408:30
2Annika AasaIK Uven53:07+11:2710:50
3Birgit HanssonHerrestads AIF1:00:34+18:5412:21
4Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:17:14+35:3415:45
5Mona OlssonBrattås CK1:17:30+35:5015:48

H55

5 480 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SvantessonHjärnarps OL52:269:34
2Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK54:14+1:489:53
3Magnus JosefssonSävedalens AIK55:19+2:5310:05
4Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK56:59+4:3310:23
5Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK1:02:43+10:1711:26
6Andres LaasOK Skogshjortarna1:03:08+10:4211:31
7Staffan AsplundKungälvs OK1:07:46+15:2012:21
8Göran StuhlhoferOK Landehof1:15:41+23:1513:48
9Leif HagmanIK Uven1:22:27+30:0115:02
10Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:27:18+34:5215:55
11Phil MullinsSjövalla FK2:33:12+1:40:4627:57
Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Hans WedbergSjövalla FKej start
Per-Martin JohanssonIF Rigorej start

D60

3 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK45:0112:40
2Gunilla AxelssonSävedalens AIK53:31+8:3015:04
3Ann Warma LaasOK Skogshjortarna54:06+9:0515:14
4Eva KarlssonUddevalla OK56:31+11:3015:55
5Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:01:38+16:3717:21

H60

4 970 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK46:539:25
2Jörgen IvarssonHestra IF48:11+1:189:41
3Anders BjörklundSävedalens AIK49:05+2:129:52
4Henrik UndelandIFK Göteborg Orientering51:49+4:5610:25
5Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb52:42+5:4910:36
6Thomas LundgrenTrollhättans SOK59:50+12:5712:02
7Stefan O JanssonLerums SOK1:00:49+13:5612:14
8Stefan JohanssonTrollhättans SOK1:01:45+14:5212:25
9Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK1:02:20+15:2712:32
10Dan SjöholmHalmstad OK1:03:35+16:4212:47
11Björn BorgGöteborg-Majorna OK1:05:20+18:2713:08
12Lars-Erik AnderssonLerums SOK1:08:39+21:4613:48
13Martin EickhoffSävedalens AIK1:08:53+22:0013:51
14Karl SchneiderMölndal Outdoor IF1:10:11+23:1814:07
15Håkan ForsmanRonneby OK1:15:39+28:4615:13
16Arne LundStenungsunds OK1:30:11+43:1818:08
17Ingemar CarlssonSävedalens AIK1:34:00+47:0718:54
18Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:36:47+49:5419:28

D65

3 550 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK43:5212:21
2Solveig HedenblomSjövalla FK47:42+3:5013:26
3Inger LindholmFjärås AIK50:19+6:2714:10
4Gunilla HogedalVänersborgs SK52:13+8:2114:42
5Maria NordwallOK Kolmården54:05+10:1315:14
6Maria NorellFrölunda OL55:52+12:0015:44
7Karin AxelssonIK Uven1:01:16+17:2417:15
8Marion HallstenUddevalla OK1:04:58+21:0618:18
9Eva BlomströmIK Stern1:26:49+42:5724:27

H65

4 490 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yngve NorellFrölunda OL41:399:16
2Bo HerderssonMarkbygdens OK43:54+2:159:46
3Kent KardellLjungskile FK45:42+4:0310:10
4Björn JägerströmIK Uven52:31+10:5211:41
5Sten BlomströmIK Stern53:11+11:3211:50
6Lars HogedalVänersborgs SK56:00+14:2112:28
7Josef HåkanssonOK Skärmen1:10:42+29:0315:44
8Roland MattssonOK Skärmen1:20:28+38:4917:55
9Jan AnderssonFjärås AIK1:58:19+1:16:4026:21
Dan WidercrantzOK Skärmenej godkänd
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

D70

2 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid Rex WallströmOK Landehof44:3117:57
2Ann-Britt JohanssonIK Stern46:50+2:1918:53
3Lotta BörjessonSävedalens AIK55:37+11:0622:25
4Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK56:30+11:5922:46
5Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK1:09:27+24:5628:00
6Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL1:13:17+28:4629:32
7Ylva HäggströmIF Rigor1:20:03+35:3232:16
Ingegerd FrickTrollhättans SKej godkänd

H70

3 880 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto43:2111:10
2Leif LöfTrollhättans SOK45:17+1:5611:40
3Rune SandbergUddevalla OK46:47+3:2612:03
4Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb48:14+4:5312:25
5Torbjörn WikströmOK Orinto49:09+5:4812:40
6Benny IvarssonFjärås AIK50:17+6:5612:57
7Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb51:02+7:4113:09
8Sören SvenssonSjövalla FK53:08+9:4713:41
9Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb55:06+11:4514:12
10Ted LiivrandOK Skogshjortarna56:48+13:2714:38
11Olof KarlssonUddevalla OK59:24+16:0315:18
12Hans CarlstedtSävedalens AIK1:00:10+16:4915:30
13Per-Olof FernbergIS Skanne1:01:34+18:1315:52
14Anders AxelssonSävedalens AIK1:02:55+19:3416:12
15Johnny KarlssonUddevalla OK1:03:43+20:2216:25
16Lars ÖsterbergSävedalens AIK1:05:09+21:4816:47
17Kjell JeppsonIF Rigor1:06:11+22:5017:03
18Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:21:19+37:5820:57
19Dan JohanssonFjärås AIK1:30:31+47:1023:19
20Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:33:54+50:3324:12
Lennart AlmströmIK Sternej godkänd
Jan LarssonSävedalens AIKej start
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIKej start

D75

2 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt RangertIK Ymer47:1419:02
2Lena WaernTrollhättans SOK50:49+3:3520:29
3Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK52:00+4:4620:58
4Ulla LindheIK Stern52:42+5:2821:15
5Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:21:46+34:3232:58
6Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:41:56+54:4241:06
Eva OlofssonOK Flundrehofej godkänd
Inga PerssonOK Skogshjortarnaej godkänd

H75

3 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna43:4813:18
2Magne HagströmFrölunda OL43:57+0:0913:21
3Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna45:16+1:2813:45
4Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK45:35+1:4713:51
5Mats JodalGöteborg-Majorna OK55:11+11:2316:46
6Leif OlofssonOK Flundrehof58:18+14:3017:43
7Karl-Axel JohanssonIK Uven1:02:06+18:1818:52
8Steffen HäggströmIF Rigor1:04:49+21:0119:42
9Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:17:32+33:4423:33

D80

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK41:1716:38

H80

2 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andre AlexanderssonKungälvs OK39:4116:00
2Agne ÖstenssonSävedalens AIK44:06+4:2517:46
3Roland BrandshageSävedalens AIK52:51+13:1021:18
4Göran OlofssonFjärås AIK56:55+17:1422:57
5Nils-Eric TofteredIF Rigor1:28:10+48:2935:33
Gösta CederinGöteborg-Majorna OKej godkänd

H85

2 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henrik HallbergIK Uven1:14:1335:30

Inskolning

1 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tage BladTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Samuel CulldalKlubblösfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Thea EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Tilda GustavssonKlubblösfullföljt
Dexter HanssonFrölunda OLfullföljt
Kasper KarlénOK Alehoffullföljt
Tage LindoufKlubblösfullföljt
Linnea NorellFrölunda OLfullföljt
Uno PetterssonKungälvs OKfullföljt
Gabriel SlättOK Alehoffullföljt
Viktor SunessonOK Alehoffullföljt
Tilda UnemanOK Alehoffullföljt
Joel WesterbergKlubblösfullföljt
Viktor ZachrissonOK Alehoffullföljt
Astrid ZetterlundLerums SOKfullföljt

U1

2 060 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvin HogedalOK Alehof15:247:28
2Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OK17:58+2:348:43
3Oliver StjärnstedtKungälvs OK19:27+4:039:26
4John HermanssonKungälvs OK19:45+4:219:35
5Hannes ModénVänersborgs SK21:13+5:4910:17
6Wille KusmarkKlubblös21:57+6:3310:39
7Ted EngdahlFrölunda OL23:04+7:4011:11
8Elias ChristianssonUddevalla OK24:12+8:4811:44
9Ella RosénGöteborg-Majorna OK24:43+9:1911:59
10Amanda LarssonOK Landehof25:49+10:2512:31
11Ebba ForsengLjungskile FK26:08+10:4412:41
12Jakob SundbergLjungskile FK27:27+12:0313:19
13Alva KullmanOK Alehof31:13+15:4915:09
14Irma LiedmanTolered-Utby Ol-klubb37:57+22:3318:25
15Sonia KurashovaFK Åsen39:48+24:2419:19
16Adam NorlanderOK Nackhe39:50+24:2619:20
17Frederik HulthénMölndal Outdoor IF40:43+25:1919:45
Victor EkströmIK Uvenej start
Ina JohanssonIFK Göteborg Orienteringej start

U2

2 260 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb15:486:59
2Ebba BogeOK Alehof21:26+5:389:29
3Arvid HägerstrandKungälvs OK21:30+5:429:30
4Emil ZetterlundLerums SOK23:28+7:4010:23
5Olof KarlssonFK Herkules24:06+8:1810:39
6Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK24:23+8:3510:47
7malte LindhoufIFK Göteborg26:44+10:5611:49
8Anna HallOK Skogsvargarna27:04+11:1611:58
9Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb27:09+11:2112:00
10Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK30:01+14:1313:16
11David GustafssonGöteborg-Majorna OK31:04+15:1613:44
12Moa DahlOK Alehof31:18+15:3013:50
13Siri KronaKungälvs OK36:49+21:0116:17
14Arvid LidmanTolered-Utby Ol-klubb39:30+23:4217:28
15Elias GranängKungälvs OK40:44+24:5618:01
16Hilda NivertFK Herkules42:12+26:2418:40
17Alice NohleKungälvs OK44:14+28:2619:34
18Alexander JohanssonOK Gipen44:57+29:0919:53
19Erik UnemanOK Alehof47:49+32:0121:09
20Meja StridOK Landehof47:59+32:1121:13
21Livia IdegårdIFK Göteborg Orientering49:13+33:2521:46
Jakob GudmundssonOK Landehofej start
Axel LydmarkSjövalla FKej start

Öppen motion 1

2 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvin BerglöfOK Skogshjortarna42:5517:14
2Johanna  BerglöfOK Skogshjortarna43:08+0:1317:19

Öppen motion 2

4 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
André  AnderssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

3 060 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara TörnqvistNynäshamns OK32:0610:29
2Magnus TörnqvistNynäshamns OK32:08+0:0210:30
3Hanna Jögård-WassOK Nackhe32:22+0:1610:34
4Isak BjurströmerKlubblös32:37+0:3110:39
5Elisabeth BjurströmerKlubblös32:53+0:4710:44
6Krister WessmarkOK Flundrehof43:10+11:0414:06
7Elin SvenssonOK Kullingshof43:52+11:4614:20
8Margareta BlomquistFrölunda OL51:27+19:2116:48
9Marie CarlssonFrölunda OL52:24+20:1817:07
9Alma NohleKungälvs OK52:24+20:1817:07
11Marita HultanderIF Rigor53:42+21:3617:32
12Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK55:42+23:3618:12
13Amanda PehrsonGöteborg-Majorna OK58:08+26:0218:59
14Edvin LanneKungälvs OK58:32+26:2619:07
15Matilda LanneKungälvs OK58:48+26:4219:12
16Gurjeet SinghOK Gipen1:09:07+37:0122:35
Håkan MagnussonGöteborgs SKej godkänd

Öppen motion 4

4 770 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas NorrmanTrollhättans SOK40:068:24
2Bernard Fiedler44:57+4:519:25
3Linda WesterbergTrollhättans SOK45:05+4:599:27
4Glen NivertFK Herkules46:37+6:319:46
5Albertina HenrikssonUddevalla OK47:39+7:339:59
6Magnus StafstedtFrämmestads IK56:46+16:4011:54
7Emma NivertFK Herkules58:49+18:4312:19
8Ching-Pei ChenTrollhättans SK1:04:12+24:0613:27
9Martin AlfredssonKlubblös1:20:03+39:5716:46
10Karin ÅkessonOK Landehof1:34:56+54:5019:54
Fredrik AnderssonTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 5

3 590 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan MadjarKlubblös36:3210:10
2Henrik EngdahlFrölunda OL37:15+0:4310:22
3Bengt GrewinKlubblös38:14+1:4210:38
4Andreas NyströmTolered-Utby Ol-klubb39:17+2:4510:56
5Malin ChristianssonUddevalla OK47:59+11:2713:21
6Tove EneljungIFK Göteborg Orientering50:26+13:5414:02
7Christina AronssonFK Friskus-Varberg54:02+17:3015:03
8Jenny RönnqvistOK Löftan56:02+19:3015:36
9Marie HallbergIF Marin Väst56:32+20:0015:44
10Hannah FovaeusSävedalens AIK58:01+21:2916:09
11Britt-Marie CoxnerLerums SOK59:14+22:4216:29
12Lennart SvenssonOK Kullingshof1:00:29+23:5716:50
13Jane McpheatFK Herkules1:01:11+24:3917:02
14Frida RönnqvistOK Löftan1:01:42+25:1017:11
15Helena HolgersonOK Landehof1:02:27+25:5517:23
16Nina KastrupFK Herkules1:06:58+30:2618:39
17Yvonne SvenssonOK Kullingshof1:08:35+32:0319:06
18Lars HultanderIF Rigor1:10:22+33:5019:36
19Annika WessmarkOK Flundrehof1:16:29+39:5721:18
20Elena KurashovaFK Åsen1:17:16+40:4421:31
21Anna BergqvistKlubblös1:17:34+41:0221:36
22Jonas LarssonKlubblös1:18:29+41:5721:51
23Eva KilnäsSjövalla FK1:23:06+46:3423:08
24Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:23:38+47:0623:17
25Stanley TaivulaKlubblös1:33:47+57:1526:07
Tommy PedersenKlubblösej godkänd
Andreas NäsmanLerums SOKej godkänd
Linda RandåkerSjövalla FKej godkänd

Öppen motion 6

5 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas SalénUlricehamns OK1:02:3410:28
2Erik FrickBOhus IF1:05:21+2:4710:56
3Hans JörgenssenValmet1:06:30+3:5611:08
4Luba NilssonKungälvs OK1:19:33+16:5913:19
5Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OK1:20:21+17:4713:27
6Arne ForsFrölunda OL1:32:26+29:5215:28
7Maria AlfredssonTrollhättans SOK1:35:50+33:1616:03
8Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:38:11+35:3716:26
9Erika GrenSävedalens AIK1:48:14+45:4018:07
10Helmut HansenKlubblös1:54:49+52:1519:13

Öppen motion 7

2 800 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas BrånaltFrölunda OL29:2510:30
2Lars NordgrenEksjö SOK30:53+1:2811:01
3Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK32:56+3:3111:45
4Sara MelinGöteborg-Majorna OK34:36+5:1112:21
5Olof BjörkmanKungälvs OK35:07+5:4212:32
6Filip LemanGöteborgs SK35:33+6:0812:41
7Ingela RoosIFK Göteborg Orientering38:55+9:3013:53
8Karolina KällstrandIFK Göteborg Orientering39:33+10:0814:07
9Mats LarssonTrollhättans SOK41:51+12:2614:56
10Frida PerssonFK Herkules42:05+12:4015:01
11Torgny PetterssonMarkbygdens OK42:47+13:2215:16
12Henrik ErdalenIFK Göteborg Orientering43:42+14:1715:36
13Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK44:31+15:0615:53
14Anders BerglundOK Skogshjortarna47:49+18:2417:04
15Therese LjungbergOK Skärmen48:20+18:5517:15
16Carina BerganderEksjö SOK49:58+20:3317:50
17Lena TornéusSävedalens AIK59:54+30:2921:23
18Klara SäfstenMölndal Outdoor IF1:02:20+32:5522:15
19Sofia LöfgrenVästerås SOK1:03:44+34:1922:45
20Miriam ZetterlundLerums SOK1:06:10+36:4523:37
21Jill ÅgrenGöteborg-Majorna OK1:06:16+36:5123:40
22Petra JohanssonTrollhättans SOK1:09:14+39:4924:43
23Eva Lamm-BergströmFrölunda OL1:09:55+40:3024:58
24Bertil FritzellIF Rigor1:10:38+41:1325:13
25Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:12:27+43:0225:52
26Marie-Louise LarssonLerums SOK1:15:10+45:4526:50
27Kristina JonssonGöteborg-Majorna OK1:19:54+50:2928:32
28Anna BeischerIK Uven1:23:34+54:0929:50
29Lena FritzellIF Rigor1:23:57+54:3229:58
30Algot HanssonKungälvs OK1:25:01+55:3630:21
31Calle Randåker BokedalSjövalla FK1:28:22+58:5731:33
32Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:33:03+1:03:3833:13
33Febe JacobssonGöteborg-Majorna OK1:33:05+1:03:4033:14
Ingegerd ArvidssonIF Rigorej godkänd
Anders SpaakGöteborg-Majorna OKej godkänd
Karin ElfmanIF Marin Västej godkänd
Ingrid AlinderSjövalla FKej start

Öppen motion 8

5 580 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas PalmSävedalens AIK37:356:44
2Mattias KlingbergLjungskile FK38:17+0:426:51
3Erik AderstedtKungälvs OK46:24+8:498:18
4Mats ChristianssonUddevalla OK47:02+9:278:25
5Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK50:35+13:009:03
6Per BladLjungskile FK53:00+15:259:29
7Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro54:21+16:469:44
8Erik KvarnströmKils OK54:42+17:079:48
9Hans SvenssonOK Kullingshof1:00:24+22:4910:49
10Mattias GustavssonKlubblös1:01:06+23:3110:56
11David AndréGöteborg-Majorna OK1:02:25+24:5011:11
12David HäggSävedalens AIK1:02:48+25:1311:15
13David BengtssonFK Åsen1:03:27+25:5211:22
14Martin EnströmTrollhättans SOK1:03:44+26:0911:25
15Gunnar HallOK Skogsvargarna1:07:09+29:3412:02
16Caroline AnderssonTrollhättans SOK1:08:57+31:2212:21
17Ronja ArvidssonMalmö OK1:12:26+34:5112:58
18Stefan NormanSävedalens AIK1:13:05+35:3013:05
19Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:14:43+37:0813:23
20Johan HallmanTrollhättan sok1:17:21+39:4613:51
21Peter RamleSjövalla FK1:20:10+42:3514:22
22Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK1:27:46+50:1115:43
23Johan SundbergLjungskile FK1:28:38+51:0315:53
24Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:28:45+51:1015:54
25Karin NorlanderOK Nackhe1:31:01+53:2616:18
26Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:48:39+1:11:0419:28
Jan GrahnIK Uvenej godkänd
Rikard PehrsonGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 9

5 580 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HedmanKungälvs OK45:338:09
2Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK54:41+9:089:47
3Marcus MillegårdSävedalens AIK57:16+11:4310:15
4Erik TengvallIFK Göteborg Orientering1:01:37+16:0411:02
5Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK1:10:17+24:4412:35
6August MikaelssonVästerås SOK1:10:27+24:5412:37
7Magnus ZetterlundLerums SOK1:14:58+29:2513:26
8Erik HogedalGöteborg-Majorna OK1:15:35+30:0213:32
9Simon LindbergIK Uven1:20:25+34:5214:24
10Olle MellbournTrollhättans SOK1:25:13+39:4015:16
11John LandstedtIFK Göteborg Orientering1:27:04+41:3115:36
12Ulf NorellFrölunda OL1:30:56+45:2316:17
13Lisa AxelssonHjobygdens OK1:38:17+52:4417:36
14Jonas HöijerSävedalens AIK1:42:33+57:0018:22
15Magnus ForsbergFK Herkules2:25:15+1:39:4226:01
Fredrik PerssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser