Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hälsinglands 3-dagars etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hälsinglands 3-dagars etapp 1
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: måndag 3 juli 2017

Ö1 Herr

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer HasselqvistEdsbyns OK21:1112:27
2Jonas BlomAlfta-Ösa OK22:58+1:4713:30
3Nils BlombergSegersta OK23:05+1:5413:34
4Einar BlombergSegersta OK43:13+22:0225:25

Ö1 Dam

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe PalmOK Linné16:409:48
2Mari HöglinHarstad OL20:17+3:3711:55
3Hedda MattssonEdsbyns OK32:46+16:0619:16
4Aprilia EdeborgAlfta-Ösa OK32:48+16:0819:17
Alva EdeborgAlfta-Ösa OKej godkänd

Ö3 Herr

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Göran AnderssonRehns BK34:1813:43
2Olle NyholmAlfta-Ösa OK35:17+0:5914:06
3Leo MagnussonAlfta-Ösa OK36:46+2:2814:42

Ö3 Dam

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena HöglinHarstad OL30:2912:11
2Ida PalmOK Linné30:42+0:1312:16
3Åsa TörngrenAlfta-Ösa OK49:33+19:0419:49
4Elisabeth Norsell KarlssonRehns BK50:30+20:0120:12
Ulla MohlinLjusdals OKutgått

Ö5 Herr

2 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar PalmOK Linné33:1111:51
2Arvid AnderssonVallsta SK38:37+5:2613:47
3Robert BlomSöderhamns OK41:54+8:4314:57
4Daniel PalmOK Linné45:27+12:1616:13
5Holme WestinSöderhamns OK47:26+14:1516:56
6Bo WestinSöderhamns OK47:31+14:2016:58
7Per ArnessonSkarpnäcks OL51:47+18:3618:29
8Christer EngstrandRehns BK58:00+24:4920:42

Ö5 Dam

2 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Heidi Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK47:4217:02
2Marianne EricsonAlfta-Ösa OK51:10+3:2818:16
3Ida HedbergSegersta OK53:14+5:3219:00
4Elisabeth SkoglundSegersta OK53:18+5:3619:02
5Kerstin Frisk EngstrandRehns BK56:08+8:2620:02
6Leija MagnussonAlfta-Ösa OK59:43+12:0121:19
7Erika MattssonEdsbyns OK1:00:20+12:3821:32
8Johanna RothAlfta-Ösa OK1:00:24+12:4221:34
9Kajsa WinderLjusdals OK1:19:54+32:1228:32

Ö7 Herr

2 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivan SöderqvistLjusdals OK31:3611:17
2Jan ZetterbergHudiksvalls OK32:41+1:0511:40
3Ingvar SöderqvistSöderhamns OK34:16+2:4012:14
4Göran EngblomRehns BK34:21+2:4512:16
5Kenneth SvedlundVallsta SK34:28+2:5212:18
6Rune SundströmSöderhamns OK35:02+3:2612:30
7Lars-Ivar SvenssonRehns BK35:33+3:5712:41
8Kjell BomanSöderhamns OK35:38+4:0212:43
9Nisse JohanssonRehns BK37:25+5:4913:21
10Anders AnderssonSegersta OK40:39+9:0314:31
11Bertil AnderssonLjusdals OK41:07+9:3114:41
12Jonas BlombergSegersta OK41:16+9:4014:44
13Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK41:22+9:4614:46
14Per-Anders HanssonSöderhamns OK41:28+9:5214:48
15Curt LandinRehns BK43:18+11:4215:27
16Joakim LarssonAlfta-Ösa OK45:26+13:5016:13
17Tobias KvickAlfta-Ösa OK46:19+14:4316:32
18Östen BomanSöderhamns OK47:44+16:0817:02
19Jakob MagnussonAlfta-Ösa OK52:50+21:1418:52
20John BerglundAlfta-Ösa OK56:51+25:1520:18

Ö7 Dam

2 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK29:4510:37
2Annika OttenbäckSegersta OK32:30+2:4511:36
3Frida AnderssonSegersta OK33:29+3:4411:57
4Marie FröjdRehns BK39:36+9:5114:08
5Britt-Marie ByströmAlfta-Ösa OK40:17+10:3214:23
6Anna-Karin EklundSöderhamns OK46:01+16:1616:26
7Karin DelinAlfta-Ösa OK49:26+19:4117:39
8Trine AlsosHarstad OL49:38+19:5317:43
9Frida ArnessonSkarpnäcks OL51:32+21:4718:24
10Anna BlombergSegersta OK51:36+21:5118:25
11Birgitta WinbladRehns BK52:01+22:1618:34
12Christina WestmanHudiksvalls OK53:10+23:2518:59
13Eva HedbergSegersta OK55:48+26:0319:55

Ö9 Herr

5 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pelle EngstrandStora Tuna OK47:117:59
2Joris HochstetterUSV Jena52:15+5:048:51
3Peter KarsboAlfta-Ösa OK54:00+6:499:09
4Andreas DavidssonAlfta-Ösa OK55:29+8:189:24
5Erik AnderssonVallsta SK1:04:50+17:3910:59
6Björn KarlssonRehns BK1:13:03+25:5212:22
7Fredrik BromanAlfta-Ösa OK1:16:22+29:1112:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser