Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Älgjakten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Älgjakten
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: söndag 10 september 2017

Älgjakten

37 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Verdal OK 12:00:18
1. Fredrik Vehus Skjerve14:146+1:2314:146+1:23
2. Aleksander T. Iversen17:114+1:4031:251-5-1:23
3. Kurt Ove Melbye18:349+3:3449:59100:00
4. Fredrikke Baglo Bjørkeng18:146+1:111:08:13100:00
5. Arne Okkenhaug18:388+3:011:26:51100:00
6. Mathea Baglo Bjørkeng17:165+2:111:44:07100:00
7. Vidar Skjerve16:117+2:412:00:18100:00
2Medelpads OF 12:04:43+4:25
1. Lisa Jakobsson (Sundsvalls OK)17:2912+4:3817:2912+4:38
2. Petter Erlandsson (Sundsvalls OK)18:4312+3:1236:1211-1+4:47+0:09
3. Klara Edström (Sundsvalls OK)15:00151:123-8+1:13
4. Emma Jakobsson (Sundsvalls OK)19:4911+2:461:11:0130+2:48+1:35
5. Ella Ytterström (Sundsvalls OK)22:5020+7:131:33:5130+7:00+4:12
6. Alex Andersson (Sundsvalls OK)17:226+2:171:51:1330+7:06+0:06
7. Elis Liukkonen (Sundsvalls OK)13:3012:04:432-1+4:25
3OL Trollelg 12:06:54+6:36
1. Frida Haugskott15:327+2:4115:327+2:41
2. Kristin Haugskott20:1014+4:3935:429+2+4:17+1:36
3. Astrid Berge Mjølhus21:1815+6:1857:0012+3+7:01+2:44
4. Sigrid Haugskott17:455+0:421:14:456-6+6:32-0:29
5. Stina Gåsø16:583+1:211:31:432-4+4:52-1:40
6. Louise Hals Stensrud19:4411+4:391:51:274+2+7:20+2:28
7. Anders Berge Mjølhus15:273+1:572:06:543-1+6:36-0:44
4Freidig 32:08:40+8:22
1. Jonas Grønli13:044+0:1313:044+0:13
2. Silje Nissen20:4417+5:1333:4840+2:23+2:10
3. Iver Dalsaune Thun22:0117+7:0155:4910+6+5:50+3:27
4. Kasper Knudsen18:567+1:531:14:456-4+6:32+0:42
5. Tormod Gjeving20:4114+5:041:35:2660+8:35+2:03
6. Mathea Spets Storhov15:262+0:211:50:522-4+6:45-1:50
7. Mari Angell-Petersen17:4812+4:182:08:404+2+8:22+1:37
5Freidig 42:16:54+16:36
1. Håkon Holstad12:552+0:0412:552+0:04
2. Anna Christensen20:5519+5:2433:505+3+2:25+2:21
3. Mabel Herskedal21:3016+6:3055:209+4+5:21+2:56
4. Vetle Ekra25:4126+8:381:21:0113+4+12:48+7:27
5. August Maske18:146+2:371:39:1510-3+12:24-0:24
6. Torunn Spets Storhov16:044+0:591:55:195-5+11:12-1:12
7. Jostein Rø21:3525+8:052:16:5450+16:36+5:24
6Medelpads OF 52:17:57+17:39
1. Ebba Andersson (Sundsvalls OK)17:2811+4:3717:2811+4:37
2. Anna Lundgren (Sundsvalls OK)20:4718+5:1638:1516+5+6:50+2:13
3. Signe Feil (Sundsvalls OK)16:183+1:1854:335-11+4:34-2:16
4. Moa Karlsson (Sundsvalls OK)23:2419+6:211:17:5711+6+9:44+5:10
5. Herman Eliasson (Sundsvalls OK)23:3722+8:001:41:34110+14:43+4:59
6. Emil Lundgren (Sundsvalls OK)20:5012+5:452:02:2410-1+18:17+3:34
7. Olov Norin (Sundsvalls OK)15:335+2:032:17:576-4+17:39-0:38
7Freidig 12:18:17+17:59
1. Simen Spets Storhov12:583+0:0712:583+0:07
2. Anna Nolte22:5425+7:2335:5210+7+4:27+4:20
3. Gjermund Rø33:4736+18:471:09:3924+14+19:40+15:13
4. Vegard Sylte17:254+0:221:27:0417-7+18:51-0:49
5. Emil Grønli16:502+1:131:43:5413-4+17:03-1:48
6. Mari Eidsmo15:0511:58:596-7+14:52
7. Mathias Nissen19:1818+5:482:18:177+1+17:59+3:07
8Frösö IF 12:19:24+19:06
1. Tor Rönnestrand18:1415+5:2318:1415+5:23
2. Björn Rönnestrand15:31133:453-12+2:20
3. Vidar Bäckman23:0722+8:0756:5211+8+6:53+4:33
4. Joar Bäckman17:142+0:111:14:065-6+5:53-1:00
5. Jonna Enghult21:1315+5:361:35:1950+8:28+2:35
6. Siri Nyberg27:3325+12:282:02:5212+7+18:45+10:17
7. Kalle Eneland16:328+3:022:19:248-4+19:06+0:21
9Freidig 22:20:46+20:28
1. Jo Even Kolstad14:135+1:2214:135+1:22
2. Vilde Talgø-Kristensen22:2724+6:5636:4013+8+5:15+3:53
3. Sverre Hellevik26:5730+11:571:03:3715+2+13:38+8:23
4. Antonius Herskedal23:2318+6:201:27:0016+1+18:47+5:09
5. Emil Leroyer17:335+1:561:44:33160+17:42-1:05
6. TaleTannvik Skei19:018+3:562:03:3413-3+19:27+1:45
7. Mikkel Holt17:129+3:422:20:469-4+20:28+1:01
10Brobyggarna 22:20:48+20:30
1. Alexander Hörnquist (Örnsköldsviks OK)17:4714+4:5617:4714+4:56
2. Hannes Lindahl (Sundsvalls OK)18:2610+2:5536:1312-2+4:48-0:08
3. Alice Palmgren (Sundsvalls OK)19:0310+4:0355:167-5+5:17+0:29
4. Måns Eriksson17:0311:12:194-3+4:06
5. Robin Edlund (Sundsvalls OK)24:4424+9:071:37:037+3+10:12+6:06
6. Anna Nordin (Sundsvalls OK)22:0014+6:551:59:0370+14:56+4:44
7. Gustaf Hägglund (OK Nolaskogsarna)21:4526+8:152:20:4810+3+20:30+5:34
11Medelpads OF 32:21:02+20:44
1. Ylva Sandström (Sundsvalls OK)30:0537+17:1430:0537+17:14
2. Oskar Vikström (Sundsvalls OK)22:5626+7:2553:0132-5+21:36+4:22
3. Lovisa Dufva (Sundsvalls OK)16:172+1:171:09:1823-9+19:19-2:17
4. Olivia Karlsson (Kovlands IF)20:0813+3:051:29:2620-3+21:13+1:54
5. Linus Opel (Sundsvalls OK)17:254+1:481:46:5117-3+20:00-1:13
6. Mattias Larsson (Sundsvalls OK)15:343+0:292:02:2511-6+18:18-1:42
7. Simon Nordlander (Sundsvalls OK)18:3715+5:072:21:02110+20:44+2:26
12Skogslöparna 22:24:11+23:53
1. Signe Forsberg16:239+3:3216:239+3:32
2. Alice Rytterstedt18:029+2:3134:258-1+3:00-0:32
3. Hanna Woxlin16:434+1:4351:082-6+1:09-1:51
4. Tindra Rytterstedt17:213+0:181:08:2920+0:16-0:53
5. Ture Forsberg33:0732+17:301:41:3612+10+14:45+14:29
6. Oskar Forsberg19:4310+4:382:01:199-3+17:12+2:27
7. Peter Woxlin22:5228+9:222:24:1112+3+23:53+6:41
13OL Trollelg 22:25:12+24:54
1. Kristian Stensrud19:3720+6:4619:3720+6:46
2. Mathias Årbogen Dahl17:436+2:1237:2015-5+5:55-0:51
3. Daniel Thorsteinsen17:175+2:1754:376-9+4:38-1:17
4. Fredrik Hals Stensrud23:5222+6:491:18:2912+6+10:16+5:38
5. Hanna B. Sætran20:1512+4:381:38:448-4+11:53+1:37
6. Ida Størdal Fjøsne21:5913+6:542:00:4380+16:36+4:43
7. Marianne Berge Mjølhus24:2932+10:592:25:1213+5+24:54+8:18
14Brobyggarna 32:26:18+26:00
1. Björn Johansson (Sundsvalls OK)16:3610+3:4516:3610+3:45
2. Albin Kårén (Sundsvalls OK)17:487+2:1734:247-3+2:59-0:46
3. Ester Olofsson (OK Storsjön)22:3819+7:3857:0213+6+7:03+4:04
4. Martin Storkamp (Sundsvalls OK)19:248+2:211:16:269-4+8:13+1:10
5. Jonne Liukkonen (Sundsvalls OK)18:167+2:391:34:424-5+7:51-0:22
6. Vivian Storkamp (Sundsvalls OK)30:3727+15:322:05:1914+10+21:12+13:21
7. Ingmar Holmer (OK Nipan)20:5924+7:292:26:18140+26:00+4:48
14Medelpads OF 22:26:18+26:00
1. Tyra Karlsson (Sundsvalls OK)24:3532+11:4424:3532+11:44
2. Tore Palmgren (Sundsvalls OK)20:1615+4:4544:5127-5+13:26+1:42
3. Wilma Larsson (Sundsvalls OK)19:4512+4:451:04:3619-8+14:37+1:11
4. Elin Karlsson (Kovlands IF)23:4221+6:391:28:18190+20:05+5:28
5. Ivar Granholm (Sundsvalls OK)15:3711:43:5514-5+17:04
6. Elias Knabäck (VK Uvarna)28:1826+13:132:12:1317+3+28:06+11:02
7. Hugo Nordlander (Sundsvalls OK)14:052+0:352:26:1814-3+26:00-2:06
16Brobyggarna 12:31:53+31:35
1. Gustav Frænell (Sundsvalls OK)16:068+3:1516:068+3:15
2. Lukas Johansson (Sundsvalls OK)26:4933+11:1842:5523+15+11:30+8:15
3. Julia Nordlander (Sundsvalls OK)20:5014+5:501:03:4517-6+13:46+2:16
4. Erik Hansson (Härnösands OK)20:3214+3:291:24:1715-2+16:04+2:18
5. Edvin Hägglund (OK Nolaskogsarna)19:5910+4:221:44:16150+17:25+1:21
6. Joel Sjödin31:4430+16:392:16:0019+4+31:53+14:28
7. Axel Lundgren (Sundsvalls OK)15:536+2:232:31:5316-3+31:35-0:18
17Skogslöparna 12:32:17+31:59
1. Benjamin Näslund12:51112:511
2. Amelie Josefsson19:2613+3:5532:172+1+0:52+0:52
3. Emelie Wiberg23:0121+8:0155:188+6+5:19+4:27
4. Smilla Sandström20:0712+3:041:15:2580+7:12+1:53
5. Emma Wiberg23:2221+7:451:38:479+1+11:56+4:44
6. Evelina Söderlund30:3828+15:332:09:2515+6+25:18+13:22
7. Arvid Strandberg22:5228+9:222:32:1717+2+31:59+6:41
18Östersunds OK 2 youngsters2:35:07+34:49
1. Olle Sjöblom20:4526+7:5420:4526+7:54
2. Ola Ravald22:1022+6:3942:5523-3+11:30+3:36
3. Alva Eriksson19:1011+4:101:02:0514-9+12:06+0:36
4. Greta Blucher21:0617+4:031:23:11140+14:58+2:52
5. Jonathan Green27:4427+12:071:50:5518+4+24:04+9:06
6. Olle Hamberg19:399+4:342:10:3416-2+26:27+2:23
7. Axel Arnesson24:3333+11:032:35:0718+2+34:49+8:22
19Fältjägarnas IF 12:36:13+35:55
1. Bertil Nordqvist19:4322+6:5219:4322+6:52
2. Bernt Åkerlund22:2023+6:4942:0320-2+10:38+3:46
3. Jonna Krohn22:3920+7:391:04:42200+14:43+4:05
4. Agneta Samuelsson26:2729+9:241:31:0922+2+22:56+8:13
5. Roger Krohn21:4917+6:121:52:5820-2+26:07+3:11
6. Lars-Åke Karlsson22:4215+7:372:15:4018-2+31:33+5:26
7. Seth Persson20:3323+7:032:36:1319+1+35:55+4:22
20Frösö IF 32:42:22+42:04
1. Per-Erik Rönnestrand18:2316+5:3218:2316+5:32
2. Anders Eriksson22:0020+6:2940:2319+3+8:58+3:26
3. Niclas Lidström23:2023+8:201:03:4316-3+13:44+4:46
4. Fredrik Martinsson31:1131+14:081:34:5424+8+26:41+12:57
5. Jenny Swartz20:2413+4:471:55:1821-3+28:27+1:46
6. Per-Erik Rönnestrand24:0416+8:592:19:2220-1+35:15+6:48
7. Hans Swartz23:0030+9:302:42:22200+42:04+6:49
21Frösö IF 22:47:44+47:26
1. Magnus Mattsson21:3528+8:4421:3528+8:44
2. Ylva Nowen33:3237+18:0155:0734+6+23:42+14:58
3. Håkan Carnland18:218+3:211:13:2826-8+23:29-0:13
4. Tor Rönnestrand19:259+2:221:32:5323-3+24:40+1:11
5. Anna-Karin Enghult26:1125+10:341:59:04230+32:13+7:33
6. Charlotta Nilsson24:3020+9:252:23:3421-2+39:27+7:14
7. Torulf Bäckman24:1031+10:402:47:44210+47:26+7:59
22Östersunds OK 52:54:25+54:07
1. Lars Sahlen25:1135+12:2025:1135+12:20
2. Josefin Mikaelsson25:2529+9:5450:3630-5+19:11+6:51
3. Åsa Persson26:3328+11:331:17:09300+27:10+7:59
4. Peter Wallskog32:3133+15:281:49:4031+1+41:27+14:17
5. Pär Boden (Litsbygdens SK)19:199+3:422:08:5925-6+42:08+0:41
6. Eric Lindberg27:2924+12:242:36:2822-3+52:21+10:13
7. David Sundström (Söderhamns OK)17:5713+4:272:54:25220+54:07+1:46
23Östersunds OK 42:58:50+58:32
1. Tom Brantheim20:5327+8:0220:5327+8:02
2. Karin Walltin27:1134+11:4048:0429+2+16:39+8:37
3. Bengt Jonsson31:2134+16:211:19:2531+2+29:26+12:47
4. Camilla Gillström26:2528+9:221:45:5030-1+37:37+8:11
5. Johan Beiersen29:1629+13:392:15:0629-1+48:15+10:38
6. Erik Hedman24:2317+9:182:39:2925-4+55:22+7:07
7. Inger Dahlgren19:2119+5:512:58:5023-2+58:32+3:10
24Melhus IL/Byåsen IL3:00:10+59:52
1. Torgeir Aune19:2319+6:3219:2319+6:32
2. Atle Pedersen17:415+2:1037:0414-5+5:39-0:53
3. Erik Tofte Jr29:1933+14:191:06:2322+8+16:24+10:45
4. Martin Aune33:3634+16:331:39:5927+5+31:46+15:22
5. Håkon Wærnes Øfsti27:0026+11:232:06:5924-3+40:08+8:22
6. Knut Hage34:0433+18:592:41:0328+4+56:56+16:48
7. JensTorbjörn (Byåsen IL)19:0717+5:373:00:1024-4+59:52+2:56
25Melhus IL 13:01:01+1:00:43
1. Joakim Qvenild Solbag19:4523+6:5419:4523+6:54
2. Ørjan Sæter25:5331+10:2245:3828+5+14:13+7:19
3. Kristoffer Lerli20:4013+5:401:06:1821-7+16:19+2:06
4. Peter Prytz Jensen20:5716+3:541:27:1518-3+19:02+2:43
5. Andreas Aagensen28:2928+12:521:55:4422+4+28:53+9:51
6. Espen Karlsen45:1134+30:062:40:5526+4+56:48+27:55
7. Oskar Storler20:0622+6:363:01:0125-1+1:00:43+3:55
26Medelpads OF 63:02:32+1:02:14
1. Malin Tuvesson (Sundsvalls OK)24:4934+11:5824:4934+11:58
2. Tobias Eliasson (Sundsvalls OK)18:018+2:3042:5022-12+11:25-0:33
3. Hans Opel (Sundsvalls OK)38:0637+23:061:20:5633+11+30:57+19:32
4. Magnus Jonsson (Sundsvalls OK)23:3220+6:291:44:2829-4+36:15+5:18
5. Lena Andersson (Sundsvalls OK)33:5433+18:172:18:2230+1+51:31+15:16
6. Erik Jakobsson (Sundsvalls OK)24:4621+9:412:43:0829-1+59:01+7:30
7. Sara Timner (Sundsvalls OK)19:2420+5:543:02:3226-3+1:02:14+3:13
27Östersunds OK / OK Storsjön3:05:30+1:05:12
1. Camilla Hamberg19:2018+6:2919:2018+6:29
2. Malin Sjöblom20:3916+5:0839:5917-1+8:34+2:05
3. Christina Ravald24:2324+9:231:04:2218+1+14:23+5:49
4. Hanna Sunnerheim25:2525+8:221:29:4721+3+21:34+7:11
5. Erik Willen22:1918+6:421:52:0619-2+25:15+3:41
6. Hans Green56:0237+40:572:48:0830+11+1:04:01+38:46
7. Björn Olofsson17:2210+3:523:05:3027-3+1:05:12+1:11
28Wing OK / Byåsen IL 13:12:38+1:12:20
1. August Hopstad Nykvist19:4121+6:5019:4121+6:50
2. Magne Guttvik24:0727+8:3643:4826+5+12:23+5:33
3. Nikolai Renolen31:3635+16:361:15:2428+2+25:25+13:02
4. Sigurd Braathen34:3135+17:281:49:5532+4+41:42+16:17
5. Einar Eide (Byåsen IL)20:0411+4:272:09:5926-6+43:08+1:26
6. Mons Løfaldli Hansen31:0129+15:562:41:0027+1+56:53+13:45
7. Liv Tennes31:3835+18:083:12:3828+1+1:12:20+15:27
29Nidarøst OK 13:27:54+1:27:36
1. Hanne Helmine Rogstad27:1936+14:2827:1936+14:28
2. Stine Aune25:4830+10:1753:0733-3+21:42+7:14
3. Maren Viken27:3532+12:351:20:4232-1+30:43+9:01
4. Tord Romundstad31:4232+14:391:52:2433+1+44:11+13:28
5. Eskil Kulset37:4435+22:072:30:0832-1+1:03:17+19:06
6. Are Rogstad33:1132+18:063:08:1133+1+1:24:04+20:47
7. Bjørn P. Løvås19:4321+6:133:27:5429-4+1:27:36+3:32
30Medelpads OF 73:45:23+1:45:05
1. Viktoria Karlsson (Kovlands IF)24:2431+11:3324:2431+11:33
2. Håkan Stolt (Sundsvalls OK)18:3611+3:0543:0025-6+11:35+0:02
3. Anna Dufva (Sundsvalls OK)1:02:1138+47:111:45:1137+12+55:12+43:37
4. Fredrik Nordlander (Sundsvalls OK)26:1327+9:102:11:2435-2+1:03:11+7:59
5. Katharina Sandström (Sundsvalls OK)29:4530+14:082:41:0933-2+1:14:18+11:07
6. Torbjörn Andersson (Sundsvalls OK)24:2418+9:193:05:3332-1+1:21:26+7:08
7. Josef Andersson (Sundsvalls OK)39:5036+26:203:45:2330-2+1:45:05+23:39
31OL Trollelg 34:22:41+2:22:23
1. Thomas Berge Mjølhus19:1817+6:2719:1817+6:27
2. Kari Heksem37:2138+21:5056:3935+18+25:14+18:47
3. Anna Heksem Leraand26:1527+11:151:22:54350+32:55+7:41
4. Karine Johansen36:2836+19:251:59:2234-1+51:09+18:14
5. Ragnhild Gåsø1:12:3937+57:023:12:01340+1:45:10+54:01
6. Anders Tørrum48:4036+33:354:00:41340+2:16:34+31:24
7. Lars Erik Uglemsmo22:0027+8:304:22:4131-3+2:22:23+5:49
Verdal OK 3diskvalificerad
1. Jon Marius Iversen24:3833+11:4724:3833+11:47
2. Ragnhild Baglo32:1736+16:4656:5536+3+25:30+13:43
3. Stein Otto Bjørkeng17:487+2:481:14:4327-9+24:44-0:46
4. Ingrid Tanem24:5223+7:491:39:3526-1+31:22+6:38
5. Jon Torstein Woll32:1631+16:392:11:5127+1+45:00+13:38
6. Mari Nubdal Frøseth25:5423+10:492:37:4524-3+53:38+8:38
7. Lars Grindberg18:4416+5:14diskvalificerad
Brunflo IF / Söders-Tyresö 1ej godkänd
1. Hans Robert Dahlin (Brunflo IF)39:5039+26:5939:5039+26:59
2. Helena Olsson (Brunflo IF)25:0028+9:291:04:5038-1+33:25+6:26
3. Anders Forsstedt26:4529+11:451:31:3536-2+41:36+8:11
4. Ove Hemmingsson (Brunflo IF)ej godkändej godkänd
5. Maria Andersdotter (Brunflo IF)24:1723+8:40ej godkänd
6. Eivor Lindgren (Brunflo IF)18:427+3:37ej godkänd
7. Håkan Gruen27:1334+13:43ej godkänd
Medelpads OF 8ej godkänd
1. Peter Loré (Sundsvalls OK)20:1524+7:2420:1524+7:24
2. Mattias Edström (Kovlands IF)22:0721+6:3642:2221-3+10:57+3:33
3. Irené Larsson (Sundsvalls OK)27:3231+12:321:09:5425+4+19:55+8:58
4. Ola Tuvesson (Sundsvalls OK)28:5530+11:521:38:49250+30:36+10:41
5. Daniel Knabäck (VK Uvarna)34:2234+18:452:13:1128+3+46:20+15:44
6. Magnus Säterberg (Sundsvalls OK)24:2519+9:202:37:3623-5+53:29+7:09
7. Daniel Ytterström (Sundsvalls OK)ej godkändej godkänd
Östersunds OK 1 juniorej godkänd
1. Gry Dahlgren23:4229+10:5123:4229+10:51
2. Måns Ravald16:282+0:5740:1018-11+8:45-2:06
3. Hanna Lindkvistej godkändej godkänd
4. Elsa Arnesson19:2910+2:26ej godkänd
5. Greta Hedman21:3816+6:01ej godkänd
6. Toste Wallskog25:0322+9:58ej godkänd
7. Axel Hedström17:3611+4:06ej godkänd
Stjørdals-Blink Orientering 2ej godkänd
1. Ingvild Kjesbu23:5530+11:0423:5530+11:04
2. Frode Estilej godkändej godkänd
3. Håvard Kjesbu25:0126+10:01ej godkänd
4. Rune Sævik50:0037+32:57ej godkänd
5. Monica Hægstad22:2119+6:44ej godkänd
6. Rune Bjørgum46:1035+31:05ej godkänd
7. Yngve Aaen18:3014+5:00ej godkänd
Medelpads OF 4utgått
1. Emma Johansson (Sundsvalls OK)17:3113+4:4017:3113+4:40
2. Susanne Petersson (Sundsvalls OK)16:463+1:1534:176-7+2:52-1:48
3. Alva Eliasson (Sundsvalls OK)17:326+2:3251:494-2+1:50-1:02
4. Maja Jakobsson (Sundsvalls OK)25:0024+7:571:16:4910+6+8:36+6:46
5. Albin Tuvesson (Sundsvalls OK)ej godkändej godkänd
6. Alexander Dufva (Sundsvalls OK)utgåttutgått
7. Erik Norin (Sundsvalls OK)15:294+1:59utgått
Stjørdals-Blink Orientering 1ej start
1. Ane Skulbørstad32:3138+19:4032:3138+19:40
2. Sigurd Sævik26:3632+11:0559:0737-1+27:42+8:02
3. Petter Skulbørstad22:0818+7:081:21:1534-3+31:16+3:34
4. Emilie Standal20:3315+3:301:41:4828-6+33:35+2:19
5. Even Bjørgum45:4036+30:032:27:2831+3+1:00:37+27:02
6. Konrad Estil32:2631+17:212:59:54310+1:15:47+15:10
7. Lars Bjørgumej startej start
Verdal OK 2ej start
1. Gunhild Bredsen20:1625+7:2520:1625+7:25
2. Filip Iversen32:0335+16:3252:1931+6+20:54+13:29
3. Sverre Kristoffersen24:3225+9:321:16:5129-2+26:52+5:58
4. Johannes Sollidej startej start
5. N.N. ej startej start
6. N.N. ej startej start
7. N.N. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser