Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medeluven

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medeluven
Arrangörsorganisation: IK Uven
Datum: lördag 29 september 2018

D21

3 680 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna WallinGöteborg-Majorna OK31:428:36
2Åsa HellquistIFK Göteborg Orientering31:51+0:098:39
3Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK32:42+1:008:53
4Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering33:12+1:309:01
5Erika ÅkessonMarkbygdens OK33:37+1:559:08
6Louise GötforsGöteborg-Majorna OK33:40+1:589:08
7Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK34:52+3:109:28
8Lisa ÅkessonMarkbygdens OK35:14+3:329:34
9Jolanta GänssingerGöteborg-Majorna OK36:36+4:549:56
10Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK37:39+5:5710:13
11Maria HolmstrandOK Landehof38:16+6:3410:23
12Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering38:58+7:1610:35
13Helena StrandOK Landehof39:20+7:3810:41
14Frida NeroGöteborg-Majorna OK39:23+7:4110:42
15Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering39:36+7:5410:45
16Anna NilssonIFK Göteborg Orientering40:11+8:2910:55
17Malin SettergrenHalmstad OK40:21+8:3910:57
18Hanne FoghFSK Orientering41:22+9:4011:14
19Frida GustafssonIFK Göteborg Orientering41:46+10:0411:20
20Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK44:55+13:1312:12
21Alicia FribergIF Hagen48:31+16:4913:11
22Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb53:20+21:3814:29
23Linnea GustafssonOK Gynge56:19+24:3715:18
24Josephine RegnellVäxjö OK59:56+28:1416:17
25Lena FlinkFjärås AIK1:05:04+33:2217:40
Frida KjellbergIFK Göteborg Orienteringej start

H21

4 690 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AnderssonMarkbygdens OK29:176:14
2Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK29:22+0:056:15
3Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering29:27+0:106:16
4Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering30:28+1:116:29
4Arvid VågIFK Göteborg Orientering30:28+1:116:29
6Sergey FedatsenkaSävedalens AIK30:45+1:286:33
7Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering30:54+1:376:35
8Albin ThunbergSävedalens AIK31:02+1:456:37
9Jonas MerzGöteborg-Majorna OK31:15+1:586:39
10Ivar SörqvistMarkbygdens OK31:39+2:226:44
11Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering31:53+2:366:47
12Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK32:25+3:086:54
13Simon LarssonOK Hällen33:04+3:477:03
14Otto StuhlhoferOK Landehof33:08+3:517:03
15Joshua DudleyIFK Göteborg Orientering33:37+4:207:10
16Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering34:24+5:077:20
17Olle SörqvistMarkbygdens OK36:24+7:077:45
18Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK37:30+8:137:59
19Fredrik NorellFrölunda OL39:10+9:538:21
20Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK40:36+11:198:39
21Fredrik AnderssonIF Rigor40:58+11:418:44
22Willy FjällborgStenungsunds OK43:12+13:559:12
23Martin AnkelOK Alehof46:09+16:529:50
24Joel BengtssonFjärås AIK46:30+17:139:54
25Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb47:55+18:3810:13
26Kennet HorvathHalmstad OK53:15+23:5811:21
27Andreas KarlssonSävedalens AIK54:43+25:2611:39
28Mattias EliassonIK Stern56:49+27:3212:06
29Martin ChristensenMariager Fjord OK1:13:56+44:3915:45
Filip EklundHalmstad OKej godkänd
Axel HalvarssonKarlskrona SOKej start
Niklas HidmanHalmstad OKej start
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKej start

D20

3 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikke Blakkestad IngesenFossum IF35:319:39
2Alice HultinOK Löftan40:29+4:5811:00
3Thilda SeldénIF Rigor40:50+5:1911:05

H20

3 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ThunbergOK Alehof46:5612:28
Albin ClaessonSävedalens AIKej start

D18

3 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda MelkstamLerums SOK38:2510:26
2Kajsa RaskKungälvs OK39:38+1:1310:46
3Klara WallinderGöteborg-Majorna OK45:45+7:2012:25
4Elina HansonKungälvs OK46:51+8:2612:43
Hilda AxelssonFK Göingarnaej start

H18

3 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan27:527:24
2Tim JohanssonFK Friskus-Varberg30:36+2:448:08
3Adrian VartiaOK Löftan31:01+3:098:14
4Emil AxelssonLerums SOK32:01+4:098:30
5Gabriel SturessonLerums SOK33:05+5:138:47
6Martin LammFrölunda OL35:03+7:119:19
7Noah BechtelFK Friskus-Varberg45:25+17:3312:04
8Daniel AnderssonFjärås AIK2:05:15+1:37:2333:18
Erik LundStenungsunds OKej start

D16

3 680 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina ReinholdssonOK Alehof29:488:05
2Eleonora AlinderSjövalla FK31:26+1:388:32
3Olivia AspIFK Göteborg Orientering38:44+8:5610:31
4Matilda ÅkessonOK Landehof48:57+19:0913:18
5Emilia KraftIK Uven49:12+19:2413:22
6Emma EliassonFK Friskus-Varberg51:42+21:5414:02
7Elina FredmanOK Skogshjortarna52:23+22:3514:14
8Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL57:26+27:3815:36

H16

3 680 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix DrejmoOK Landehof25:196:52
2Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK26:17+0:587:08
3Tobias JohanssonOK Löftan28:00+2:417:36
4Alfred ErdeliusIF Rigor28:26+3:077:43
5Jakob GunnarssonLerums SOK28:27+3:087:43
6Hugo MandingerTrollhättans SOK28:29+3:107:44
7Nils GrimbeckSävedalens AIK28:43+3:247:48
8Victor BeischerIK Uven30:12+4:538:12
9Simon NordbergGöteborg-Majorna OK31:40+6:218:36
10Elias NordbergGöteborg-Majorna OK32:05+6:468:43
11Johan LundStenungsunds OK33:22+8:039:04
12Anton KastrupSävedalens AIK33:30+8:119:06
13Alex JohanssonFK Friskus-Varberg33:33+8:149:07
14Olle ElfströmOK Orinto34:09+8:509:16
15Isak BengtssonOK Lindéna35:07+9:489:32
16Erik JohanssonOK Alehof38:56+13:3710:34
17Axel BechtelFK Friskus-Varberg39:05+13:4610:37
18Jesper CarlssonIK Uven44:27+19:0812:04
19Jacob GrahnIK Uven55:23+30:0415:02

H16 Kort

3 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander WestlingFK Friskus-Varberg59:5018:24

D14

3 290 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja GraadIF Rigor29:469:02
2Maja KarmstigFK Friskus-Varberg33:05+3:1910:03
3Doris IkoTäby OK35:44+5:5810:51
4Marta TörnströmFK Friskus-Varberg37:03+7:1711:15
5Matilda AspIFK Göteborg Orientering38:39+8:5311:44
6Wilma ReinholdssonOK Alehof39:53+10:0712:07
7Stella BurénIK Ymer41:40+11:5412:39 Ladda ner rutt i gpx-format
8Lisa ErikssonOK Landehof42:57+13:1113:03
9Linnea HöökFjärås AIK51:35+21:4915:40
10Frida DahlbergIK Uven58:38+28:5217:49
11Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg1:01:03+31:1718:33
12Anna LundqvistFK Friskus-Varberg1:02:41+32:5519:03
Signe LindebladIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Linna NybergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OKej start
Alice TryggSävedalens AIKej start

H14

3 250 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker ÅkessonOK Landehof25:067:43
2Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK28:11+3:058:40
3Hannes PerssonFK Herkules28:34+3:288:47
4Fabian AlinderSjövalla FK29:15+4:099:00
5Gustav AnderssonOK Löftan29:45+4:399:09
6Alvin OllanderOK Landehof30:06+5:009:15
7William RönnborgIK Uven31:36+6:309:43
8Albin PaulssonOK Löftan31:39+6:339:44
9Johan Wall JungbjerGöteborgs SK32:41+7:3510:03
10Albin KarlsmoIK Uven34:38+9:3210:39
11Simon CorneliussonOK Löftan35:41+10:3510:58
12Filip IngemarssonHestra IF36:13+11:0711:08
13Marcus LammFrölunda OL36:27+11:2111:12
14Noah ErefalkSjövalla FK44:37+19:3113:43
15Linus AlinderSjövalla FK47:03+21:5714:28
16Adam GranhageSjövalla FK52:41+27:3516:12
17Edvin TolestamIF Rigor59:54+34:4818:25
18Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg1:04:33+39:2719:51
Edvin AlexanderssonIF Rigorej godkänd
Emil SeldénIF Rigorej godkänd
Hannes EssungerSjövalla FKej start
Isak LemurellSjövalla FKej start
Lukas ErdalenIFK Göteborg Orienteringej start
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start

D12

2 270 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg26:2511:38
2Kajsa ElfströmOK Orinto27:25+1:0012:04
3Edith HolmstrandOK Landehof27:45+1:2012:13
4Lova JohanssonFK Friskus-Varberg28:33+2:0812:34
5Emy HjertströmFK Friskus-Varberg31:49+5:2414:00
6Ellen RubendahlFrölunda OL33:28+7:0314:44
7Emelina HolmqvistSjövalla FK33:44+7:1914:51
8Elin BlomqvistMarkbygdens OK34:44+8:1915:18
9Signe JohanssonFK Friskus-Varberg37:25+11:0016:28
10Elsie HäggmarkMarkbygdens OK39:17+12:5217:18
11Agnes PaulssonOK Löftan46:57+20:3220:40
12Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg48:54+22:2921:32

H12

2 280 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AspIFK Göteborg Orientering19:058:22
2Lukas RandåkerSjövalla FK22:12+3:079:44
3Isak TörnströmFK Friskus-Varberg22:24+3:199:49
4Noah HedenblomSjövalla FK23:02+3:5710:06
5Alexander FedjeFrölunda OL23:21+4:1610:14
6Isak NilssonOK Landehof23:54+4:4910:28
7Linus KarlsmoIK Uven25:02+5:5710:58
8Simon TolestamIF Rigor29:19+10:1412:51
9Hugo CorneliussonOK Löftan29:23+10:1812:53
10Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg33:21+14:1614:37
11Alvar NivertFK Herkules36:43+17:3816:06
12William KraftIK Uven38:25+19:2016:50
13Love ErikssonIK Uven43:59+24:5419:17
14Erik JohanssonIK Uven49:07+30:0221:32
Elias BokgrenKungälvs OKej godkänd
Theander HulthénMölndal Outdoor IFej godkänd

H12 Kort

2 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Truls VoelkerlingIK Uven20:118:51
2David BergströmFrölunda OL41:58+21:4718:24
3Linus Eriksson HolmgrenIK Uven46:59+26:4820:36
Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLej godkänd

D10

2 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg15:577:16
2Wilma RosénGöteborg-Majorna OK17:33+1:368:00
3Selma PerssonFK Herkules19:23+3:268:51
4Evelina BjörkmanKungälvs OK20:11+4:149:12
5Ella AnderssonOK Löftan20:38+4:419:25
6Elina KarlssonFK Herkules25:13+9:1611:30
7Dagny IkoTäby OK28:04+12:0712:48
8Linnea NilssonOK Landehof28:16+12:1912:54
9Ella RuderfeltIF Rigor33:41+17:4415:22
10Elsa IngemarssonHestra IF34:24+18:2715:42
11Molly GraadIF Rigor35:56+19:5916:24
12Tilde ÖstbergIK Uven36:36+20:3916:42
13Ebba GranhageSjövalla FK1:01:43+45:4628:10
Tyra FlinkFjärås AIKej start

H10

2 280 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg17:277:39
2William RönnFK Friskus-Varberg20:05+2:388:48
3Pontus BergströmFrölunda OL20:12+2:458:51
4Anton DahlbergIK Uven21:54+4:279:36
5Jesper RandåkerSjövalla FK24:53+7:2610:54
6Adam ForsgardIK Uven25:30+8:0311:11
7Vide FlinkFjärås AIK25:56+8:2911:22
8Alvar HedenblomSjövalla FK29:19+11:5212:51
9Nils LydmarkSjövalla FK30:15+12:4813:16
10Oskar HellstrandIF Rigor31:00+13:3313:35
11Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg35:21+17:5415:30
12Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg39:03+21:3617:07
Ludvig OverlandIF Rigorej godkänd

H35

4 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HöijeGöteborg-Majorna OK37:358:00
2Tobias ThorssonOK Löftan41:28+3:538:50
3Erik HulthénMölndal Outdoor IF48:43+11:0810:23
4Martin AnderssonSjövalla FK51:08+13:3310:54
5Gustaf BergquistSjövalla FK53:40+16:0511:26
6Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK54:50+17:1511:41
7Daniel NybergMölndal Outdoor IF58:45+21:1012:31

D40

3 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof36:369:44
2Maria HolmqvistSjövalla FK36:51+0:159:48
3Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL42:45+6:0911:22
4Linda HedenblomSjövalla FK44:37+8:0111:51
5Lotta RosénGöteborg-Majorna OK44:58+8:2211:57
6Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg54:20+17:4414:27

H40

4 310 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan GraadIF Rigor40:549:29
2Sven GranforsOK Landehof43:29+2:3510:05
3Anders LövgärdOK Alehof44:21+3:2710:17
4Per RubendahlOK Skogshjortarna55:09+14:1512:47
5Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK57:26+16:3213:19
6Christian StiernstedtKungälvs OK58:28+17:3413:33
7Henrik BechtelFK Friskus-Varberg1:00:37+19:4314:03
8Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb1:12:25+31:3116:48
9Frans JohanssonFK Friskus-Varberg1:23:01+42:0719:15
Magnus EliassonFK Friskus-Varbergej godkänd
Johan AxenborgGöteborg-Majorna OKej start
Rikard FlinkFjärås AIKej start

D45

3 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna AspIFK Göteborg Orientering31:0310:16
2Berit BengtssonOK Lindéna35:49+4:4611:51
3Karolina MelkstamLerums SOK37:10+6:0712:18
4Åse SundinSjövalla FK39:14+8:1112:59
5Gisela LindFK Herkules43:08+12:0514:16
6Malin JohanssonFK Friskus-Varberg43:51+12:4814:31
7Maria PeterssonHalmstad OK46:19+15:1615:20
8Eva Lamm-BergströmFrölunda OL47:52+16:4915:50
9Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb48:17+17:1415:59

H45

4 310 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK35:438:17
2Jens ArvidssonIF Rigor38:46+3:038:59
3Anders AspMölndal Outdoor IF38:53+3:109:01
4Jonas AxelssonLerums SOK39:13+3:309:05
5Peter AspIFK Göteborg Orientering39:21+3:389:07
6Magnus HedmanKungälvs OK39:23+3:409:08
7Magnus HanssonOK Löftan42:57+7:149:57
8Anders LundellGöteborg-Majorna OK43:39+7:5610:07
9Emil ErdeliusIF Rigor44:50+9:0710:24
10Fredrik BergIF Rigor44:54+9:1110:25
11Martin JohanssonOK Orinto45:16+9:3310:30
12Martin JohanssonHalmstad OK50:27+14:4411:42
13Martin TryggSävedalens AIK52:50+17:0712:15
14Henrik EssungerSjövalla FK54:47+19:0412:42
15Joakim ÅkessonOK Landehof55:32+19:4912:53
16Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL55:48+20:0512:56
17Martin LidénOK Landehof1:02:04+26:2114:24
18Johan HanssonOK Löftan1:03:11+27:2814:39
19Niklas GranhageSjövalla FK1:06:11+30:2815:21
20Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:07:53+32:1015:45
21Pontus KastrupFK Herkules1:22:19+46:3619:05
Martin LarssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd

D50

3 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof34:5211:32
2Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK35:01+0:0911:35
3Ann ChihaniFK Herkules36:11+1:1911:58
4Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK40:19+5:2713:20
5Susanne BerghMölndal Outdoor IF42:53+8:0114:11
6Lena PeterssonOK Alehof44:56+10:0414:52
7Eva PedersenOK Skogshjortarna50:35+15:4316:44
8Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:03:41+28:4921:05
Tuuli SaariFK Herkulesej godkänd

H50

3 760 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering29:277:49
2Magnus JohanssonOK Löftan29:39+0:127:53
3Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK34:11+4:449:05
4Joachim FribergIF Hagen35:48+6:219:31
5Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg37:10+7:439:53
6Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna37:25+7:589:57
7Lars HelgessonHestra IF38:47+9:2010:18
8Olle SjöforsOK Älme39:09+9:4210:24
9Per KjellanderGöteborg-Majorna OK42:20+12:5311:15
10Stefan LemurellSjövalla FK44:44+15:1711:53
11Martin MandingerTrollhättans SOK46:50+17:2312:27
12Anders GustafssonFK Friskus-Varberg48:40+19:1312:56
13Stefan L JohanssonKungälvs OK49:42+20:1513:13
14Mikael JungbjerGöteborgs SK52:43+23:1614:01
15Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg56:19+26:5214:58
16Graham KempGöteborg-Majorna OK1:00:26+30:5916:04
Martin SvenssonMarkbygdens OKej start
Gert WildheimFK Friskus-Varbergej start
Mikael ÖhgrenSävedalens AIKej start

D55

3 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules29:389:48
2Marianne HanssonBredareds IF38:16+8:3812:40
3Helena LarssonHestra IF44:40+15:0214:47
4Annika HogedalGöteborg-Majorna OK49:31+19:5316:23
5Leila LjunggrenMarkbygdens OK56:50+27:1218:49
Lisa LarssonSjövalla FKej godkänd

H55

3 760 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK32:358:39
2Magnus JoelssonSOK 6836:05+3:309:35
3Kent KlassonHestra IF36:35+4:009:43
4Lennart JosefssonRydboholms SK38:03+5:2810:07
5Per SanderGöteborg-Majorna OK38:26+5:5110:13
6Jan-Olof SvenssonHalmstad OK38:35+6:0010:15
7Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb40:20+7:4510:43
8Per-Arne WahlgrenSjövalla FK41:11+8:3610:57
9Hans GarmerGöteborg-Majorna OK43:37+11:0211:36 Ladda ner rutt i gpx-format
10Anders AxelssonOK Skogsvargarna43:44+11:0911:37
11Morgan ErikssonIF Rigor45:08+12:3312:00
12Pär ClaessonSävedalens AIK47:33+14:5812:38
13Roy JohanssonOK Skogsvargarna48:21+15:4612:51
14Thomas AttforsSävedalens AIK49:38+17:0313:12
15Phil MullinsSjövalla FK51:13+18:3813:37
16Thomas BäckströmIF Rigor51:50+19:1513:47
17Per-Martin JohanssonIF Rigor52:26+19:5113:56
18Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg53:24+20:4914:12
19Stefan OlofssonOK Gisle53:54+21:1914:20
20Hans LindgrenOK Skogshjortarna54:59+22:2414:37
21Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:01:21+28:4616:18
22Jonas KarlssonMarkbygdens OK1:02:22+29:4716:35
23Håkan ErikssonOK Räven1:04:57+32:2217:16
24Hans VokseppOK Skogshjortarna1:05:33+32:5817:26
25Börje PerssonOK Alehof1:09:44+37:0918:32
26Jonas JerlinFrölunda OL1:14:40+42:0519:51
27Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:15:52+43:1720:10
28Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:20:55+48:2021:31
Göran StuhlhoferOK Landehofej start
Magnus WideFrölunda OLej start
Jan HansenGöteborg-Majorna OKej start

D60

2 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla LarssonBredareds IF29:3912:12
2My EngströmLerums SOK36:04+6:2514:50
3Marianne ThorssonIK Trenne Ullared36:22+6:4314:57
4Anita EklöfIK Ymer39:14+9:3516:08 Ladda ner rutt i gpx-format
5Monika NilssonOK Alehof41:30+11:5117:04
6Kerstin Haugen LundStenungsunds OK42:16+12:3717:23
7Marita LarssonMarkbygdens OK54:43+25:0422:31
8Ingrid AnderssonIF Rigor55:28+25:4922:49

H60

3 740 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna36:049:38
2Jörgen IvarssonHestra IF36:41+0:379:48
3Thomas GeorgssonOK Nackhe36:53+0:499:51
4Johan BerglundSävedalens AIK37:58+1:5410:09
5Anders JohanssonHestra IF39:26+3:2210:32
6Pierre KarlssonOK Alehof40:04+4:0010:42
7Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK41:14+5:1011:01
8Anders BjörklundSävedalens AIK42:27+6:2311:21
9Örjan WängdahlOK Gipen43:08+7:0411:31
10Johan KarlssonTrollhättans SOK47:39+11:3512:44
11Arne LundStenungsunds OK53:40+17:3614:20
12Martin EickhoffSävedalens AIK58:29+22:2515:38
13Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK58:56+22:5215:45
14Klaus WolsingMariager Fjord OK1:01:55+25:5116:33
15Jens ChristensenMariager Fjord OK1:02:00+25:5616:34
16Gert RebsdorfMariager Fjord OK1:04:08+28:0417:08
17Sven-Åke AnderssonIF Rigor1:04:29+28:2517:14
18Bernt AnderssonIF Rigor1:07:16+31:1217:59
19Helge PoulsenMariager Fjord OK1:09:32+33:2818:35
20Niels Jorgen IversenMariager Fjord OK1:23:29+47:2522:19
21Michael RolighedMariager Fjord OK1:23:51+47:4722:25
22Keld OstergårdMariager Fjord OK1:25:09+49:0522:46

D65

2 430 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK31:0412:47
2Monica KnutssonSävedalens AIK32:43+1:3913:27
3Maria NorellFrölunda OL32:52+1:4813:31
4Gunilla HogedalVänersborgs SK35:50+4:4614:44
5Solveig HedenblomSjövalla FK38:40+7:3615:54
6Britt-Marie GrönroosOK Alehof40:21+9:1716:36
7Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL41:47+10:4317:11
8Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb44:48+13:4418:26
Bente ØstergaardMariager Fjord OKej godkänd
Hanne PoulsenMariager Fjord OKej start

H65

2 990 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve NorellFrölunda OL26:268:50
2Kent KardellLjungskile FK29:11+2:459:45
3Lars HogedalVänersborgs SK31:31+5:0510:32
4Bengt SvedjebySkattkärrs SOK32:36+6:1010:54
5Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK33:52+7:2611:19
5Richard BerglundFrölunda OL33:52+7:2611:19
7Bo KarlssonLjungskile FK34:22+7:5611:29
8Krister StrandOK Landehof35:06+8:4011:44
9Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK37:31+11:0512:32
10Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb38:38+12:1212:55
11Lennart AnderssonGöteborgs SK38:46+12:2012:57
12Per IvarssonUddevalla OK45:11+18:4515:06
13Anders KumlinIK Ymer46:25+19:5915:31
14Bill AnderssonHestra IF48:23+21:5716:10
15Kim FolanderFSK Orientering48:41+22:1516:16
16Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK1:03:36+37:1021:16
17Jan AnderssonFjärås AIK1:15:11+48:4525:08
Kent ErikssonLerums SOKej start

D70

2 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rigmor SchouMariager Fjord OK41:4014:52
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof50:03+8:2317:52
3Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK50:38+8:5818:05
4Lotta BörjessonSävedalens AIK57:09+15:2920:24
5Ann-Christine BorgFrölunda OL1:14:54+33:1426:45
Barbro AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd

H70

3 320 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto30:429:14
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna35:06+4:2410:34
3Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb36:16+5:3410:55
4Rune SandbergUddevalla OK37:58+7:1611:26
5Dag LorénOK Frisene38:37+7:5511:37
6Per-Arne KällénUddevalla OK39:10+8:2811:47
7Torbjörn WikströmOK Orinto39:22+8:4011:51
8Lennart AnderssonOK Orion39:26+8:4411:52
9Sören SvenssonSjövalla FK39:49+9:0711:59
10Ronald Mc GrailHjärnarps OL41:41+10:5912:33
11Benny IvarssonFjärås AIK43:04+12:2212:58
12Jack GrönroosOK Alehof45:48+15:0613:47
13Kjell JeppsonIF Rigor47:02+16:2014:10
14Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK48:11+17:2914:30
15Ronny RagnarssonMarkbygdens OK48:16+17:3414:32
16Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb51:55+21:1315:38
17Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL53:30+22:4816:06
18Lars ÖsterbergSävedalens AIK57:12+26:3017:13
19Jan LarssonSävedalens AIK59:09+28:2717:48
20Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:00:17+29:3518:09
21Bengt BörjessonOK Alehof1:07:09+36:2720:13
22Bert LuvöFK Herkules1:41:57+1:11:1530:42
Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Dan JohanssonFjärås AIKej godkänd

D75

2 140 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern32:3315:12
2Lena WaernTrollhättans SOK35:00+2:2716:21
3Britt RangertIK Ymer37:00+4:2717:17
4Ingrid HermanssonIK Ymer37:54+5:2117:42
5Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK48:24+15:5122:37
6Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK51:01+18:2823:50
7Elvy BörjessonOK Alehof52:44+20:1124:38
8Inga PerssonOK Skogshjortarna53:42+21:0925:05
9Gull-Britt GrönbergKungälvs OK56:21+23:4826:19
Barbro JohanssonSjövalla FKej godkänd

H75

3 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern37:5011:23
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna41:55+4:0512:37
3Gösta LindqvistOK Löftan42:39+4:4912:50
4Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna43:56+6:0613:13
5Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna51:31+13:4115:31
6Rune ArvidssonMarkbygdens OK56:27+18:3717:00
7Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:04:06+26:1619:18
8Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:08:30+30:4020:37
9Arne PedersenMariager Fjord OK1:21:50+44:0024:38
Gunnar JohanssonOK Nackheej start

D80

2 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK33:2315:35
2Brita SärdquistIK Ymer39:29+6:0618:27
3Marianne GrahnGöteborgs SK54:03+20:4025:15
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK54:28+21:0525:27
5Barbro VallinKungälvs OK57:53+24:3027:02

H80

2 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland BrandshageSävedalens AIK43:3815:35
2Göran OlofssonFjärås AIK46:21+2:4316:33
3Gösta GrahnGöteborgs SK59:13+15:3521:08
4Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:00:03+16:2521:26
5Andre AlexanderssonKungälvs OK1:02:35+18:5722:21
6Ragnar BewertOK Landehof1:14:56+31:1826:45
7Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:24:53+41:1530:18
8Gunnar BylundRydboholms SK1:53:19+1:09:4140:28
Agne ÖstenssonSävedalens AIKej godkänd

Inskolning

1 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jonas EhlersSjövalla FKfullföljt
Judith GranatMarkbygdens OKfullföljt
Freja HesselSjövalla FKfullföljt
Aina HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Olivia KarlssonIK Uvenfullföljt
Anton LindellOK Alehoffullföljt
Hampus LöfgrenStångenäs AISfullföljt
Arvid OverlandIF Rigorfullföljt
Albin PeterssonOK Alehoffullföljt
Fabian Van GuselMölndal Outdoor IFej godkänd

U1

1 980 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BlomqvistMarkbygdens OK19:099:40
2Alfred MartinssonMarkbygdens OK19:14+0:059:42
3Herman EngIFK Göteborg Orientering21:16+2:0710:44
4Junia TorstensvikFK Friskus-Varberg21:26+2:1710:49
5Ingrid BirkestadOK Orinto24:51+5:4212:33
6Nils BirkestadOK Orinto24:56+5:4712:35
7Ted EngdahlFrölunda OL25:02+5:5312:38
8Erik LidenOK Landehof25:44+6:3512:59
9Felix EhlersSjövalla FK26:15+7:0613:15
10Casper EngstrandIFK Göteborg Orientering27:25+8:1613:50
11Juli PeterssonIK Uven28:50+9:4114:33
12Selma BirkestadOK Orinto30:27+11:1815:22
13Mailis HolmqvistSjövalla FK36:53+17:4418:37
14Neo WagnerIK Uven38:51+19:4219:37
15Hanna SalbergIK Uven39:18+20:0919:50
16Julia SkogsbergIK Uven39:26+20:1719:54
17Gustav AgnvallIK Uven39:28+20:1919:55
18Dennis ÅlsnäsMarkbygdens OK43:09+24:0021:47
19Hilda NivertFK Herkules1:05:40+46:3133:09
Einar GranatMarkbygdens OKej godkänd
Milo NybergFjärås AIKej start

U2

2 390 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar HolmstrandOK Landehof22:589:36
2Robin SommanssonIK Uven24:40+1:4210:19
3Olof KarlssonFK Herkules25:53+2:5510:49
4Viola RönnFK Friskus-Varberg26:49+3:5111:13
5Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK27:06+4:0811:20
6Adam HemmendorffIK Uven28:12+5:1411:47
7Mikkel BergmanIK Uven29:13+6:1512:13
8Isak GrundströmIK Uven31:24+8:2613:08
9Lukas SöderbergIF Rigor34:54+11:5614:36
10Selma JönssonIK Uven35:27+12:2914:49
11Maja EliassonFK Friskus-Varberg36:13+13:1515:09
12Melker ÖstbergIK Uven36:43+13:4515:21
13Linnea LöfgrenStångenäs AIS39:47+16:4916:38
14Alva VulcanKlubblös40:43+17:4517:02
15Joel BjörkmanKungälvs OK42:44+19:4617:52
16Elton BokgrenKungälvs OK46:14+23:1619:20
17Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg46:19+23:2119:22
Elis MarmanderFK Friskus-Varbergej start
Wilmer NybergFjärås AIKej start
Axel LydmarkSjövalla FKej start

Öppen motion 1

2 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid LindebladIFK Göteborg Orientering35:4614:57
2Jonna LindebladIFK Göteborg Orientering35:48+0:0214:58
3Markus ÅlsnäsMarkbygdens OK37:42+1:5615:46

Öppen motion 3

3 190 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils GruvebäckIK Ymer31:529:59
2Catarina ÅkerströmFK Herkules47:35+15:4314:54
3Anton RosdahlSävedalens AIK49:26+17:3415:29
4Annika SvenssonGöteborg-Majorna OK50:05+18:1315:42
5Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL50:40+18:4815:52
6Anne Sofie HellstrandIF Rigor53:10+21:1816:40
7Frida LyxellGöteborg-Majorna OK57:35+25:4318:03
8Maria EngmanKlubblös1:01:19+29:2719:13
9Rune JungbjerGöteborgs SK1:02:10+30:1819:29
10Ellen WalleijKlubblös1:03:36+31:4419:56
11Karin ÅkessonOK Landehof1:04:36+32:4420:15
12Kjell JohanssonMarkbygdens OK1:11:11+39:1922:18
13Martin GranatMarkbygdens OK1:11:53+40:0122:32
14Berit EdlundElfsborg SOK1:13:01+41:0922:53
15Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:31:59+1:00:0728:50
16Ulla SönsterödSOK 681:39:49+1:07:5731:17
Elisabeth GranhageSjövalla FKej godkänd
Ann NybergIFK Göteborg Orienteringej godkänd

Öppen motion 5

3 380 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josef PetterssonGöteborg-Majorna OK30:369:03
2Jacob AxenborgMölndal Outdoor IF33:00+2:249:45
3Marie-Louise StridhHestra IF37:37+7:0111:07
4Glen NivertFK Herkules38:13+7:3711:18
5Fredrik HöökFjärås AIK38:20+7:4411:20
6Terese RuderfeltIF Rigor38:37+8:0111:25
7Yves GänssingerGöteborg-Majorna OK38:47+8:1111:28
7Albertina HenrikssonUddevalla OK38:47+8:1111:28
9Tomas TorstensvikFK Friskus-Varberg39:24+8:4811:39
10Christian PesonenKlubblös39:44+9:0811:45
11Niklas PaulssonOK Löftan41:05+10:2912:09
12Martin TöppnerOK Landehof41:20+10:4412:13
13Rickard ÖlanderMarkbygdens OK41:22+10:4612:14
14Wilmer HolmqvistSjövalla FK42:00+11:2412:25
15Mikael NilssonFK Friskus-Varberg42:53+12:1712:41
16Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg43:00+12:2412:43
17Andreas HesselSjövalla FK43:37+13:0112:54
18Anna GranforsOK Landehof43:43+13:0712:56
19Maria IngemarssonHestra IF44:42+14:0613:13
20Nils LeanderKlubblös46:47+16:1113:50
21Jonas LeanderKlubblös46:49+16:1313:51
22STanley TaivulaKlubblös48:25+17:4914:19
23Jenny RönnqvistOK Löftan50:27+19:5114:55
24Christer EngstrandRehns BK52:13+21:3715:26
25Albin LindkvistMarkbygdens OK52:57+22:2115:39
26Johan LindkvistMarkbygdens OK52:58+22:2215:40
27Frida RönnqvistOK Löftan53:18+22:4215:46
28Sara LydmarkSjövalla FK53:31+22:5515:50
29Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK53:59+23:2315:58
30Linda RandåkerSjövalla FK54:37+24:0116:09
31Peter AlexandersssonIF Rigor55:12+24:3616:19
32Adam OdénFjärås AIK55:29+24:5316:24
33Frida OdénFjärås AIK55:30+24:5416:25
34Marie NybergFjärås AIK56:11+25:3516:37
35Sven TolestamIF Rigor57:36+27:0017:02
36Annette SeldénIF Rigor59:26+28:5017:35
37Jonas LarssonKlubblös1:00:10+29:3417:48
38Hans AlvebrattLerums SOK1:01:42+31:0618:15
39Martin AlfredssonKlubblös1:01:58+31:2218:20
40Emma NivertFK Herkules1:03:34+32:5818:48
41Stig WallermanBorås GIF1:09:44+39:0820:37
42Theo FredmanOK Skogshjortarna1:13:26+42:5021:43
43Gunilla FredmanOK Skogshjortarna1:13:30+42:5421:44
44Susanne TruelsenKlubblös1:15:22+44:4622:17
45Joni RossiMölndal Outdoor IF1:16:28+45:5222:37
46Barbro AlvebrattLerums SOK1:20:57+50:2123:56
47Ingalill MullinsSjövalla FK1:26:46+56:1025:40
48Christer BergSjövalla FK1:26:50+56:1425:41
49Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:34:08+1:03:3227:51
50Susanne LarssonIK Uven1:34:42+1:04:0628:01
Linnéa TöppnerOK Landehofej godkänd
Stefan NybergFjärås AIKej start

Öppen motion 7

3 320 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas AnderssonMarkbygdens OK26:498:04
2Tobias HolmquistSjövalla FK30:19+3:309:07
3Jonas BrånaltFrölunda OL30:22+3:339:08
4Therese DahlströmOK Alehof30:45+3:569:15
5Magnus RehnSävedalens AIK30:48+3:599:16
6Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK31:56+5:079:37
7Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK32:24+5:359:45
8Per-Erik JohanssonKlubblös35:53+9:0410:48
9Linnea BurenIK Ymer37:44+10:5511:21
10Helena BlomqvistMarkbygdens OK38:51+12:0211:42
11Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK39:08+12:1911:47
12Andreas  HolmbergKlubblös39:12+12:2311:48
13Sven ErikssonOK Landehof40:04+13:1512:04
14Susanne BerglundSävedalens AIK40:09+13:2012:05
15Kim ErefalkSjövalla FK40:14+13:2512:07
16Christer NordbergGöteborg-Majorna OK40:51+14:0212:18
17Robert BurénIK Ymer43:02+16:1312:57
18Maria HalvarssonFjärås AIK44:40+17:5113:27
19Kristin OlssonOK Alehof46:26+19:3713:59
20Per IkoTäby OK46:30+19:4114:00
21Karin SundhFjärås AIK47:06+20:1714:11
22Ulrika OdénFjärås AIK47:39+20:5014:21
23Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK50:26+23:3715:11
24Per-Martin BjöremarkFjärås AIK50:29+23:4015:12
25Pia HjertströmFK Friskus-Varberg51:00+24:1115:21
26Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK51:46+24:5715:35
27Stefan HägelmarkFjärås AIK51:52+25:0315:37
28jan TruelsenKlubblös52:19+25:3015:45
29Anna LebarGöteborg-Majorna OK52:27+25:3815:47
30Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK53:34+26:4516:08
31Oskar AfzeliusGöteborg-Majorna OK53:41+26:5216:10
32Ingrid HesselSjövalla FK55:38+28:4916:45
33Calle Randåker BokedalSjövalla FK55:55+29:0616:50
34Carina SturessonLerums SOK57:58+31:0917:27
35Ingrid AlinderSjövalla FK59:09+32:2017:48
36Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb59:40+32:5117:58
37Kerstin Frisk EngstrandRehns BK59:44+32:5517:59
38Julia ArvidssonIF Rigor59:55+33:0618:02
39Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb59:58+33:0918:03
40Karin WahlgrenSjövalla FK1:01:48+34:5918:36
41Kristian SiverboMarkbygdens OK1:02:10+35:2118:43
42Marie-Louise LarssonLerums SOK1:05:56+39:0719:51
43Lars SönsterödSOK 681:06:25+39:3620:00
44Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:08:25+41:3620:36
45Nina KastrupFK Herkules1:08:39+41:5020:40
46Göran EklövIK Ymer1:14:44+47:5522:30
47Tommy PedersenKlubblös1:17:21+50:3223:17
48Gunnel KarlssonSOK 681:22:12+55:2324:45
49Jon-Anders BäckarKlubblös1:36:57+1:10:0829:12
Frida PerssonFK Herkulesej godkänd
Bengt MattssonOK Orintoej godkänd
Roland LagessonOK Löftanej godkänd
Kjell RybergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Liselotte JohanssonOK Löftanej start

Öppen motion 8

4 690 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering31:026:37
2Pär HanssonIFK Göteborg Orientering34:47+3:457:24
3Tobias LindellOK Alehof34:52+3:507:26
4Roine PetterssonIFK Göteborg Orientering38:02+7:008:06
5Johan IngemarssonHestra IF38:46+7:448:15
6Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK41:26+10:248:50
7Johan LidénOK Landehof45:56+14:549:47
8Johan SandströmTrollhättans SOK46:27+15:259:54
9Annica EngIFK Göteborg Orientering48:56+17:5410:26
10Daniel LarssonIFK Göteborg Orientering49:44+18:4210:36
11Laust SörensenGöteborg-Majorna OK51:06+20:0410:53
12Lisa AxelssonHjobygdens OK52:46+21:4411:15
13Christer BorgGöteborg-Majorna OK52:52+21:5011:16
14Mats AnderssonOK Löftan53:55+22:5311:29
15Joakim HanssonKlubblös55:18+24:1611:47
16Per GerdleHalmstad OK55:26+24:2411:49
17Olof BjörkmanKungälvs OK57:01+25:5912:09
18Pernilla HanssonKlubblös58:27+27:2512:27
19Kristofer DrejmoOK Landehof58:56+27:5412:33
20Erik KöllerströmFjärås AIK1:00:02+29:0012:48
21Henrik EngdahlFrölunda OL1:01:04+30:0213:01
22Viktor GovikKlubblös1:02:07+31:0513:14
23David GustafssonKlubblös1:02:08+31:0613:14
24Pär SvenssonStenungsunds OK1:07:22+36:2014:21
25Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF1:07:28+36:2614:23
26Solrun GottebergMölndal Outdoor IF1:08:29+37:2714:36
27Charlotte DrejmoOK Landehof1:10:19+39:1714:59
28Anna CarlströmOK Landehof1:12:12+41:1015:23
29Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK1:16:22+45:2016:16
30Ylva WängdahlOK Gipen1:17:27+46:2516:30
31Gustav SvenssonKlubblös1:17:47+46:4516:35
32Klas ErikssonKlubblös1:18:21+47:1916:42
33Sandra EkströmOK Orinto1:19:04+48:0216:51
34Jonatan LampaIF Rigor1:21:58+50:5617:28
35Jakob RosdahlKlubblös1:23:10+52:0817:43
36Peter WissöLerums SOK1:28:38+57:3618:53
37Daniel HällåsOK Löftan1:33:39+1:02:3719:58
38Anna SvenssonIF Rigor1:41:53+1:10:5121:43
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej godkänd
Gustav AlbertssonKlubblösej godkänd
Fredrik BergströmFrölunda OLej start
Erik MarmanderFK Friskus-Varbergej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser