Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Edetdubbeln, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Edetdubbeln
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: onsdag 6 juni 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

D21

2 590 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie SvalinVänersborgs SK20:017:43
2Laila B HöglundFK Herkules20:40+0:397:58
3Linda WesterbergTrollhättans SOK23:02+3:018:53
4Linda LarssonFrämmestads IK23:18+3:178:59
5Sofia JohanssonTrollhättans SOK23:22+3:219:01
6Anni HogedalOK Alehof23:36+3:359:06
7Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL23:40+3:399:08
8Julia BirathStenungsunds OK24:02+4:019:16
Åsa NordbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd

H21

2 760 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin HogedalOK Alehof18:066:33
2Daniel NetzIFK Göteborg Orientering18:31+0:256:42
3Christoffer JohanssonTrollhättans SOK19:14+1:086:58
4Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK20:11+2:057:18
5Andreas KarlssonSävedalens AIK21:13+3:077:41
6Linus IsebornFrämmestads IK21:46+3:407:53
7Fredrik ErikssonOK Flundrehof22:14+4:088:03
8Pontus KarlssonTrollhättans SOK25:00+6:549:03
9John GabrielssonSävedalens AIK25:25+7:199:12
10Raphael MakGöteborg-Majorna OK25:27+7:219:13
11Robin NyqvistKungälvs OK28:32+10:2610:20
Eric CarlssonKvillebyns SKej start

H18

2 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar CarlssonKvillebyns SK17:036:34
2Eric BerlinTrollhättans SOK18:31+1:287:08
3Anders BjörklundTrollhättans SOK20:15+3:127:49

D16

1 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes ErikssonTrollhättans SOK14:027:47
2Julia LindbladSävedalens AIK14:28+0:268:02
3Alma AppelgrenTrollhättans SOK15:08+1:068:24
4Agnes GleisnerOK Skärmen16:24+2:229:06
5Wilma BromanOK Flundrehof21:58+7:5612:12

H16

1 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias ThörnbladTrollhättans SOK11:265:44
2Anton KastrupFK Herkules11:50+0:245:56
3Simon NordbergGöteborg-Majorna OK11:59+0:336:01
4Willy FjällborgStenungsunds OK12:13+0:476:08
5David AlménTrollhättans SOK12:48+1:226:25
6Erik JohanssonOK Alehof14:46+3:207:25
7Arvid EkströmStenungsunds OK14:58+3:327:31
Erik IngemarssonHestra IFej godkänd

D14

1 670 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa MartanderTrollhättans SOK11:336:54
2Elsa BobergIF Rigor12:06+0:337:14
3Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna13:41+2:088:11
4Ellen ErikssonOK Flundrehof13:47+2:148:15
5Alva BjörkTrollhättans SOK16:35+5:029:55
6Linnea AxelssonÅmåls OK17:00+5:2710:10

H14

1 670 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias NordbergGöteborg-Majorna OK8:275:03
2Emil LindbladSävedalens AIK8:58+0:315:22
3Gunnar FovaeusSävedalens AIK9:28+1:015:40
4Axel BrönnestamOK Gipen10:08+1:416:04
5Isak ThörnbladOK Flundrehof10:29+2:026:16
6Filip IngemarssonHestra IF10:38+2:116:22
7Johan ErikssonOK Skogsvargarna11:07+2:406:39
8Adrian BergqvistOK Alehof11:21+2:546:47
9Max NymanOK Gipen11:22+2:556:48
10Edvin OckbornTrollhättans SOK11:42+3:157:00
11Erik GustafssonDegerfors OK11:55+3:287:08
12Simon LjungkvistOK Alehof12:29+4:027:28
13Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb12:33+4:067:30
14Elias PerssonOK Flundrehof12:43+4:167:36
15Rasmus PerssonOK Flundrehof13:11+4:447:53
16Oscar NymanOK Gipen14:54+6:278:55
17Alvin RösehagVänersborgs SK16:28+8:019:51

D12

1 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb10:407:33
2Ida AnderssonVänersborgs SK11:37+0:578:14
3Lilly JorehedOK Gipen11:51+1:118:24
4Tilda ErikssonOK Flundrehof13:24+2:449:30
5Stella ModénFrölunda OL14:20+3:4010:09
6Vera KlingbergLjungskile FK15:56+5:1611:18
7Karolina KnutsTrollhättans SOK19:25+8:4513:46
8Tilda SåbyOK Flundrehof32:34+21:5423:05
Hilma EkströmStenungsunds OKej start
Milia OlofssonOK Flundrehofej start

H12

1 410 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK8:115:48
2Viggo AnderssonTrollhättans SOK8:41+0:306:09
3Alexander FedjeFrölunda OL10:27+2:167:24
4Simon ThörnbladOK Flundrehof12:03+3:528:32
5Oskar WesterbergTrollhättans SOK12:51+4:409:06
6Josef EskilssonVänersborgs SK12:54+4:439:08
7Malte LjungkvistOK Alehof13:22+5:119:28
8Harald RoessnerKvillebyns SK14:01+5:509:56
9Viktor NilssonStångenäs AIS15:12+7:0110:46
10Edvin HögnertOK Flundrehof22:05+13:5415:39

D10

1 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina BjörkmanKungälvs OK10:348:19
2Elsa ForsengLjungskile FK11:57+1:239:24
3Elin ZachrissonKungälvs OK12:32+1:589:52
4Celia KlingbergLjungskile FK16:55+6:2113:19
Olivia GustafssonTrollhättans SOKej godkänd

H10

1 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel HogedalVänersborgs SK7:456:06
2Nore ModénVänersborgs SK9:22+1:377:22
3Johannes AnderssonVänersborgs SK10:45+3:008:27
4Love ModénFrölunda OL11:10+3:258:47
5Malte AnderssonTrollhättans SOK11:11+3:268:48
6Bruno FovaeusSävedalens AIK11:23+3:388:57
7Melker OckbornTrollhättans SOK13:12+5:2710:23
8Daniel Wong LarssonTrollhättans SOK16:40+8:5513:07
Einar RoessnerKvillebyns SKej godkänd

D45

2 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria LarssonDegerfors OK20:399:58
2Teres ZachrissonKungälvs OK28:22+7:4313:42
Annika JohanssonOK Alehofej godkänd

H45

2 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas GustafssonTrollhättans SOK15:426:16
2Andreas EklundGöteborg-Majorna OK16:37+0:556:38
3Martin BobergIF Rigor16:42+1:006:40
4Mats KarlfeldtSävedalens AIK16:48+1:066:43
5Daniel FredrikssonFrölunda OL18:52+3:107:32
6Olof MartanderTrollhättans SOK19:38+3:567:51
7Pontus KastrupFK Herkules21:15+5:338:30
8Pär SvenssonStenungsunds OK21:16+5:348:30
9Bo KronOK Flundrehof23:19+7:379:19
10Gabriel ThörnbladOK Flundrehof26:50+11:0810:44
11Lars ZachrissonKungälvs OK28:00+12:1811:12
Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OKej start

D50

2 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena PeterssonOK Alehof18:218:51
2Karin LaurellOK Flundrehof23:53+5:3211:32
3Kristina LindOK Skärmen24:00+5:3911:35
4Maria AnderssonKvillebyns SK24:10+5:4911:40
5Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna24:44+6:2311:56

H50

2 210 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar UppströmFK Herkules14:486:41
2Martin MandingerTrollhättans SOK14:52+0:046:43
3Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna15:16+0:286:54
4David GabrielssonSävedalens AIK16:59+2:117:41
5Mats LarssonTrollhättans SOK17:36+2:487:57
6Björn LindbladSävedalens AIK18:23+3:358:19
7Fredrik NilssonStångenäs AIS20:56+6:089:28
Bo WesterbergTrollhättans SOKej godkänd
Bengt NorrmanTrollhättans SOKej godkänd

D55

2 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina BejbomUddevalla OK18:248:53
2Birgit HanssonHerrestads AIF19:51+1:279:35
3Margareta MandingerTrollhättans SOK35:35+17:1117:11

H55

2 210 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer BorgGöteborg-Majorna OK15:246:58
2Roy JohanssonOK Skogsvargarna17:32+2:087:56
3Clas BörjessonIK Uven17:48+2:248:03
4Sören KnutsTrollhättans SOK18:48+3:248:30
4Magnus UppströmFK Herkules18:48+3:248:30
6Mats LindströmOK Skärmen19:14+3:508:42
7Håkan SörenssonTrollhättans SOK21:45+6:219:50
8Stefan HornebrantTrollhättans SOK22:33+7:0910:12
9Krister WessmarkOK Flundrehof35:23+19:5916:00
Anders KjellbergOK Flundrehofej godkänd
Magnus WideFrölunda OLej start
Anders AxelssonOK Skogsvargarnaej start

D60

1 990 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jane McpheatFK Herkules19:389:51
2Märit GustafssonEds SK20:11+0:3310:08
3Margareta NetzTrollhättans SOK20:34+0:5610:20
4Catharina KarlssonTrollhättans SOK20:51+1:1310:28
5Ingrid JessenFrämmestads IK20:56+1:1810:31
6Kerstin BurmanKvillebyns SK22:08+2:3011:07
7Brith MohlinIK Stern28:11+8:3314:09
My EngströmLerums SOKej start

H60

1 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten GustafssonEds SK12:416:22
2Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK13:17+0:366:40
3Lasse JohanssonEds SK13:21+0:406:42
4Ulf BurmanGustavsbergs OK13:51+1:106:57
5Jerker NetzTrollhättans SOK14:57+2:167:30
6Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK15:14+2:337:39
7Johan KarlssonTrollhättans SOK15:33+2:527:48
8Thomas KarlssonFrämmestads IK18:58+6:179:31
9Håkan HåkanssonKungälvs OK26:02+13:2113:04
Jörgen IvarssonHestra IFdiskvalificerad

D65

1 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria NordwallOK Kolmården15:348:38
2Karin AxelssonIK Uven18:20+2:4610:11
3Gunnel TurpeinenKvillebyns SK19:32+3:5810:51
4Evamarie LundahlIF Hagen22:11+6:3712:19
5Monica IvarssonOK Skogshjortarna23:03+7:2912:48
Yvonne GalborgenEds SKej godkänd

H65

1 870 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran OlssonIdefjordens SK13:117:02
2Kent KardellLjungskile FK13:53+0:427:25
3Gunnar BejbomUddevalla OK15:39+2:288:22
4Conny JidetoftStångenäs AIS15:50+2:398:28
5Lars HogedalVänersborgs SK15:57+2:468:31
6Per IvarssonUddevalla OK16:22+3:118:45
7Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb16:26+3:158:47
8Sten BlomströmIK Stern16:36+3:258:52
9Bo KarlssonLjungskile FK16:45+3:348:57
10Dan WidercrantzOK Skärmen16:52+3:419:01
11Robert JessenFrämmestads IK17:36+4:259:24
12Roalh KlevelandKvillebyns SK17:52+4:419:33
13Hans Andersson StrinningAttunda OK17:54+4:439:34
14Anders ErikssonIF Hagen18:05+4:549:40
15Hans EkbergTrollhättans SOK18:11+5:009:43
16Lars EkbergTrollhättans SOK18:16+5:059:46
17Kent IvarssonOK Skogshjortarna19:09+5:5810:14
18Arvid GalborgenEds SK20:04+6:5310:43
19Börje GustavssonTrollhättans SOK20:47+7:3611:06
Bill AnderssonHestra IFej godkänd
Jan-Erik PålssonUddevalla ISej start
Stefan MillegårdSävedalens AIKej start

D70

1 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid Rex WallströmOK Landehof19:0810:37
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK20:54+1:4611:36
3Berith IvehagFrämmestads IK23:27+4:1913:01
4Enid IngemarssonHestra IF23:39+4:3113:08
5Barbro BörjessonOK Skogshjortarna24:35+5:2713:39
6Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad26:27+7:1914:41
7Rosa JohanssonIK Uven27:58+8:5015:32
8Kristina JohanssonVänersborgs SK28:04+8:5615:35
9Lilian SamuelssonKungälvs OK30:00+10:5216:40

H70

1 870 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Arne KällénUddevalla OK15:098:06
2Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS17:20+2:119:16
3Dag LorénOK Frisene17:22+2:139:17
4Olof KarlssonUddevalla OK17:38+2:299:25
5Per-Arne JohanssonVänersborgs SK19:48+4:3910:35
6Hans LindqvistTrollhättans SOK20:15+5:0610:49
7Bertil HermanssonStenungsunds OK20:57+5:4811:12
8Allan WikströmStångenäs AIS22:24+7:1511:58
9Göran SvanBorås GIF23:57+8:4812:48
Rune SandbergUddevalla OKej godkänd
Carl-Henry AnderssonOK Orintoej start

D75

1 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt RangertIK Ymer17:1210:17
2Birgitta StenströmVänersborgs SK18:03+0:5110:48
3Ingrid HermanssonIK Ymer18:38+1:2611:09
4Lena WaernTrollhättans SOK19:00+1:4811:22
5Margareta JohanssonTrollhättans SOK20:53+3:4112:30
6Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK23:29+6:1714:03
7Lillemor HallinOK Landehof27:05+9:5316:13

H75

1 670 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth IvehagFrämmestads IK12:177:21
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna12:43+0:267:36
3Åke GatelidOK Skogshjortarna13:03+0:467:48
4Henrik HvoslefIK Stern13:32+1:158:06
5Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna13:37+1:208:09
6Leif OlofssonOK Flundrehof14:32+2:158:42
7Ronny AnderssonOK Skogshjortarna15:09+2:529:04
8Gunnar PerssonSvanesunds GIF17:09+4:5210:16
9Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad17:43+5:2610:36
10Göte NatanaelssonLjungskile FK18:42+6:2511:11
11Bertil IngemarssonHestra IF18:43+6:2611:12
12Christer WestbergIFK Göteborg Orientering22:37+10:2013:32
13Karl-Axel JohanssonIK Uven23:23+11:0614:00

D80

1 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna17:5612:43
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK19:12+1:1613:37
3Gunnel BörjessonIK Uven19:26+1:3013:46
4Margareta HolmbergIF Hagen25:23+7:2718:00
Signe NymanUddevalla ISej start

H80

1 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif JohanssonTrollhättans SOK16:0311:22
2Ingemar HolmbergIF Hagen16:50+0:4711:56
3Carl-Henrik HallbergIK Uven19:20+3:1713:42
4Gunnar BylundRydboholms SK25:27+9:2418:02
5Karleric FranssonTrollhättans SOK26:35+10:3218:51

Öppen motion 1

1 270 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvin HogedalOK Alehof10:378:21
2William FedjeFrölunda OL10:45+0:088:27
3Alvin JonassonSvanesunds GIF12:35+1:589:54
4Ebba ForsengLjungskile FK13:19+2:4210:29
5Selma MartanderTrollhättans SOK13:43+3:0610:48
6William AlfredssonOK Flundrehof15:09+4:3211:55
7Thea KollbergKlubblös16:01+5:2412:36
8Axel KollbergKlubblös16:13+5:3612:46
8Vide KlingbergLjungskile FK16:13+5:3612:46
10Joel BjörkmanKungälvs OK17:16+6:3913:35
11Vilgot HögnertOK Flundrehof17:40+7:0313:54
12Hillevi WallebäckLjungskile FK18:23+7:4614:28
13Inez WallebäckLjungskile FK18:24+7:4714:29
14Nora JohanssonOK Flundrehof18:28+7:5114:32
15Gunnar WaernTrollhättans SOK19:15+8:3815:09
16Axel GustafssonDegerfors OK19:21+8:4415:14
17Joel SimonssonSvanesunds GIF20:17+9:4015:58
18Oskar GustafssonTrollhättans SOK20:45+10:0816:20
19Nora EngqvistOK Flundrehof23:03+12:2618:08
20Klas EkblomSvanesunds GIF23:27+12:5018:27
21Ellen JohanssonOK Flundrehof24:42+14:0519:26
22Julian KlingbergLjungskile FK39:11+28:3430:51
Eskil WallebäckLjungskile FKej godkänd
Hannes ModénVänersborgs SKej godkänd
Annika WessmarkOK Flundrehofej godkänd
Arvid HägerstrandKungälvs OKej start
Emma WadmanTrollhättans SOKej start
Erik WadmanTrollhättans SOKej start

Öppen motion 3

1 670 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin NorbergerVänersborgs SK12:247:25
2Lasse FredrikssonVänersborgs SK12:49+0:257:40
3Arne BerlinTrollhättans SOK12:51+0:277:41
4Karin EngqvistOK Flundrehof14:58+2:348:57
5Sara AnderssonVänersborgs SK15:19+2:559:10
6Claire KarlssonVänersborgs SK15:30+3:069:16
7Berkley StaggOK Skogsvargarna15:41+3:179:23
8Louise ModénVänersborgs SK16:18+3:549:45
9Susanne JohanssonStångenäs AIS16:35+4:119:55
10Jonas HögnertOK Flundrehof16:54+4:3010:07
11Marie BrooOK Flundrehof16:56+4:3210:08
12Thomas AsplundOK Skogsvargarna18:20+5:5610:58
13Jonas LarssonDegerfors OK18:52+6:2811:17
14Lena AxelssonÅmåls OK19:01+6:3711:23
15Bodil LjungkvistOK Alehof19:15+6:5111:31
16Carina SåbyOK Flundrehof19:41+7:1711:47
17Johanna KjellbergOK Flundrehof20:08+7:4412:03
18Magnus Augustsson RoessnerKvillebyns SK22:45+10:2113:37
19Liv LindOK Skärmen23:59+11:3514:21
20Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK29:38+17:1417:44
21Martin EricssonOK Flundrehof34:47+22:2320:49

Öppen motion 7

2 590 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK18:367:10
2Adam KarlssonHagaby GoIF Örebro20:30+1:547:54
3Tomas NorrmanTrollhättans SOK20:57+2:218:05
4Per BladLjungskile FK21:02+2:268:07
5Jan HanssonStenungsunds OK21:27+2:518:16
6Mattias ModénVänersborgs SK23:05+4:298:54
7Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL23:42+5:069:09
8Patrik NilssonVänersborgs SK31:04+12:2811:59
9Lars RenbergKlubblös34:33+15:5713:20
10Emilia JohanssonOK Gisle42:22+23:4616:21
Andreas  TorneusKvillebyns SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser